PZC I Joost Thorenaar verdedigt zijn Zeeuwse indoor titel Stormvogel en Schelde behaalden volle winst Eric van Poucke scoort razendsnelle hattrick Sjuttul mist kans op kampioenschap AMAZONE WINT IN VLISSINGEN BADMINTON COMPETITIE IN SLOTFASE Marijke Vervaet naar zege in Sas van Gent Koplopers waren aan elkaar gewaagd Zeeuwse judoka wint toernooi in Rotterdam Verschuren naar titel in BFTS Uitslagen TENNISKAMPIOENSCHAPPEN IN GOES EN KAPELLE UITBLINKER BIJ KOPLOPER ZAALVOETBAL Marathon Zware straf SpOrt WOENSDAG 25 JANUARI 1989 >20 ZAALVOETBAL Jolanda Vroegrijk wil Gouden Ruif VLISSINGEN - Jolanda Vroegrijk uit Zegge is de nieuwe lei der in de strijd om de felbegeerde Gouden Ruif van de ruiter- vereniging Scheldestad uit Vlissingen. Tijdens de tweede wedstrijd van deze competitie werd de Brabantse amzone voor haar dressuurproef door de jury beloond met 135 punten, wat haar totaal op 261 bracht. Dat was voldoende om Anja Doezelaar uit Borsele, die met 121 punten haar totaalscore naar 257 zag groeien, van de eerste plaats te verdringen. Middelburg. Van de Veer, die na zijn eerste optreden met 130 punten de der de plaats bezette, bracht er nu met een puntentotaal van 105 heel wat minder van terecht. De Zuid-Bevelandse bezet daarmee de derde plaats in de rangschikking, ach ter Bianca Hermans uit Heerle, die 132 punten behaalde. Zij heeft slechts een achterstand van twee punten op Vroegrijk. De Brabanders hebben de spanning teruggebracht. Het staat dan ook nog zeker niet vast wie op 25 maart, als de derde en laatste wedstrijd van deze competitie wordt verreden, de kostba re wisseltrofee van Eppo Roovers - die zich ondanks zijn winst van zaterdag toch als kansloos kan beschouwen - zal overnemen. Vice-voorzitter Jan de Kroo stelde vooraf al: ,,Het niveau ligt erg hoog en de ervaring uit voorgaande jaren heeft ons geleerd, dat bijna iedere combina tie tijdens deze drie wedstrijden het wel eens duidelijk minder doet. Daar door valt meestal de beslissing op de laatste dag." Het waren niet alleen de beide Bra bantse combinaties die in Vlissingen met een hoge score uit de bus kwamen. Van de in totaal 137 combinaties die in de ring verschenen konden er 61 met eéri en verschillende zelfs twee winst punten op zak naar huis. Jurylid Bram de Priester uit Kortgene toonde zich na afloop dan ook erg tevreden. „Verschillende combinaties reden een uitstekende proef. De paarden werden eerlijk gereden, daardoor kon je als jury hoge waarderingen toekennen. Dat laatste is niet alleen voor de rui ters, maar ook voor een jurylid erg leuk. Wat hier tijdens deze twee dagen werd gepresteerd biedt perspectief voor de toekomst." Eén van de amzones die tot een bijzon der goede verrichting kwam, was de heersende Zeeuwsè ponykampioene Nicole Slabbekoorn. Dat zag de Kloe- tingse beloond met 188 punten. Even eens een uitstekende prestatie leverde Jan Rijn van de rijvereniging Zuid-Be veland uit Kruiningen. In de klasse B voor paarden wist hij zich achter Josine Tramper van Noord-Beveland, die met 135 punten deze rubriek op haar naam schreef, met 131 punten als tweede te plaatsen. Hij was hiermee niet alleen één van de weinige ruiters die tijdens de prijsuit reiking tussen de amzones mocht plaatsnemen, maar rukte daardoor ook op van de twintigste naar de vier de plaats in de rangschikking. Rijn is nu ook één van de Zeeuwse kanshebbers voor de eindoverwin ning. Hij nam deze rol over van Rene van de Veer van de Burgtruiters uit Pony's klasse B: 1. Bianca Hermans/Ravelli, PC Heerle, 132; 2. Sonja Dekker/Sylvia, Gouwe Reyers. 131; 3. Willeke van Overbe- ke/Roaland, Paardebloem. 130; LI: 1. Silvia Walraven/Valentijn, Oranjezon, 133; 2. Pim Goedbloed/Mieke, Scheldestad; 3. Jose van de Velde, Scheldestad, 127: L2:1. Boudewijn Hermans. PC Heerle, 130; 2. Jessica Bril/ Linggast Tdran. Zwinruiters, 129; 3. Godert Manders/Flup, Plantageruiters, 122; Ml: 1. Jolanda Vroegrijk/Leador S. La Chapelle- ruiters. 135: 2. Miranda Weyermans/Roma- nova. Scheldestad. 125: 3. Chantella Fran- ken/Perone. Oranjeruiters, 123: M2:1. Chan tella Franken/Rocket, Oranjeruiters, 132: 2. Mariska Boone/Melvin, Noord-Beveland. 120; 3. Liesbeth van de Velde/Lady Baritsa, Zuid-Beveland; Z: 1. Nicole Slabbekoorn/ Siri. Paardebloem. 188: 2. Thalysia Fabrie/ El Myrraeh, Plantageruiters. 175; 3. Natasja Jacobs/Joeri, Plantageruiters, 172. Paarden kl. B: 1. Josine Tramper/Pelopidas, Noord-Beveland. 135: 2. Jan Rijn/Casper, Zuid-Beveland, 131; 3. Anita Vos/Silvester. Scheldstad, 130; LI: 1. Anke de Dreu/Boe- tie/Burghtruiters, 132; 2. Marjan de Visser/ Battista, Eendrachtruiters, 130; 3. Wille nden den Herder/Dorando. Zuid-Beveland. 124: L2:1. Inge Aarnoutse/Briselle, Schelde stad. 124; 2. Jeanette Tramper/Archiebald, Noord-Beveland, 124; 3. Hellen Nooyen/Boy, 122; Ml1Annelies van der Laan/Ginette O. Plantageruiters, 125; 2. Andrea Suikerbuik, Viola, Pr Auvergne, 122; 3. Eppo Roovers/ Victor, 119; M2: 1. Eppo Roovers/Lady Kil ler, Paardebloem, 125; 2. Yvonne Grove, Se: Ros, 124; 3. Doesjka van Loon/Wiecotin, Scheldestad, 123; Zl: 1. Vivian Bruis/Zola, Pr. Auvergne, 190; 2. Mascha Bustraan/Ca- maro. Zuid-Beveland, 176: 3. Dicky Wierin- ga/Vaandrig, Noord-Beveland. 153; Z2: 1. Vi vian Bruijs/Zola, Pr. Auvergne, 178; 2. Kees Steendijk/Boy. Zuid-Beveland, 176. Mennen kl. BI: 1. Cor Vink/Pandora, Schel destad. 128: 2. Henny Vink/Pandora, Schel destad. 108; M: 1. Arjan Provoost/Victor, Oranjezon, 128; 2. Arjan Provoost/Tamara. Scheldestad. 121. De Zeeuwse ponykampioene Nicole Slabbekoorn reed in Vlissingen een uitste kende proef. SAS VAN GENT - In het damesenkel D van de open-Vlaanderen tennis kampioenschappen in Sas van Gent had de als eerste geplaatste Marijke Vervaet weinig moiete om haar eerste partij te winnen. Tegenstander Lies beth Verbunt werd met ruime 11-1 cij fers uitgeschakeld. Enkele uitslagen: herenenkel E: A. van Hurck-P. Bruggheman 6-3; G. d'Hert-H. te Wieske 9-3. Herendubbel D: Van den Akker/ De Bruyn-Meesen/Van Leeuwenburg 8-4; Strooband/Vermeulen-Rombout/Van Es- broek 14-1. Damesdubbel D: Van Broeck Koeman-De Vries/Vervaet 8-7; Leeuwen burg/V an Queckelberghe-Scheele/Verbunt 11-0; Ingels/Baas-Waterschoot/Tromp 11-2; Koole/Haire-Stoelinga/Stcelinga 10-2. VLISSINGEN - Op de Zeeuwse ten- nisagenda staat het tweede hoogte punt alweer voor de deur. Na de jeugdtitelstrijd, die in het begin van deze maand haar beslag kreeg, zijn het komend weekend de Zeeuwse in doorkampioenschappen voor senio ren en veteranen aan de orde. Van donderdag 26 tot en met zondag 29 ja nuari vormen Sportcentrum Schelde International te Goes en Racketcen trum Kapelle het trefpunt voor een 190 namen tellend deelnemersveld. In het herenenkel-B verdedigt MLTC- er Joost Thorenaar zijn titel. Een her haling van het boeiende finale-duel van vorig jaar behoort tot de mogelijk heden, maar is niet waarschijnlijk. Frans Verhulst, representant van de Schelde, die toen an de andere zijde vn het net acteerde, heeft ditmaal welis waar een beschermde positie toegewe zen gekregen, als hij uitslagen boekt volgens de prognoses, stuit hij in de halve-eindstrijd op zijn nieuwe clubge noot Serge Carpentier. De Oostburger die in het voorjaar officiéél tot de ran gen van de A2-spelers zal toetreden, moet derhalve normal gesproken deze partij in zijn voordeel kunnen beslis sen. Of Thorenaar, eve grillig als Ver hulst, in de afsluitende ronde zal duel leren, valt overigens eveneens nog te bezien. Manfred de Kok ('t Halve Maantje) en Remco Maandag (MLTC), om maar een paar namen te noemen, zijn immers spelers die zonder meer ook in staat geacht moeten worden de geplande gang van zaken te verstoren. Op het schema van 16 kunnen verder, in willekeurige volgorde, Dick Waas dorp, mark Zuidweg (beiden Eegedi- ma), Tim van Veldhoven (Animo), An- toine van Bockel en Stefan Haver- mans (Souburg), Marcel Wolfert (DOS) en Michel Gorsse (Kapelle) als gevaar lijke outsiders betiteld worden. Nu regerend kampioene Sandra Be gijn (Hulster Ambacht) niet heeft inge schreven Stefanie Rottier (Smash) - trainingsweekend landelijke selectie - en Emerence van Wingen - tennisdo- micilie niet langer in Zeeland - even min van de partij zijn, krijgt Angela Latuheru (Souburg) de kans om aan haar in 1988 in Middelburg behaalde hoofdprijs op gravel, een indoortitel toe te voegen. Annemarie Verrijzer (MLTC) wordt als haar belangrijkste rivale getipt, maar er zijn meer gega digden, zelfs voor beide finaleplaatsen. De aanwezigheid van Isabelle Leen houwers, Martine van Maarleveld (alle twee Animo), Manon Kienjet (de Schelde), Miriam Brakman (Ludo et Emergo) en Ingrid de Vries (MLTC), spreekt in dit verband namelijk boek delen. In de Cl-afdeling gaat Guido Tolhoek (Animo) een gooi naar de titel doen, met voorlopig alleen op papier, Jeroen Verstraeten (Hulster Ambacht) als zijn voornaamste concurrent. Robert Springer 't Halve Maantje) is als derde ingeloot, en Bernd van Quekelberghe (Animo) completeert het kwartet ver moedelijke semi-finalisten. Een min of meer willekeurige greep uit de reste rende groep potentiële kanshebbers op een hoge klassering, brengt voorts Harold Schipper (de Bongerd), Jan Goense (DOS), René Montenarie (MLTC), Marcel Schouw en Chris Ver steeg beiden 't Halve Maantjeen Det- lef Pieters (Animo) in beeld. De plaatsing in de overige onderdelen, het enkel zowel als het dubbelspel omvattend, luidt als volgt: he.-C2:1 A. J. Roose ('t Halve Maantje), 2 R. Vasseur iDOSi, 3/4 F. Willekes (Kapelle), 3/4 S. van Olm (de Schelde); de.- C2: 1 M. Jille (Kapelle), 2 E. Ars (TVOi; he.- Dl: 1 G. J. Schellekens (TGV), 2 B. Iwema (de Sprink), 3/4 R. van Dijk (de Sprinki, 3/4 M. Jongsma (Teboi; de.-Dl1. L. Rijk (Yerse- kei, 2 C. Schotte (Zierikzee); he.-D2: R. Schaier (Kapelle), 2 T. van de Feen ('t Halve Maantje); de.-D2: 1 W. de Jager (Goblin), 2 J. Bienefelt (TVGi; he.-veteranen: 1 P. Bek i't Halve Maantje), 2 A. van Geer (Zierikzee), 3/ 4 A. van Dijk (Animo), 3/4 F. van Eenennaam (Kapelle): hd.-B: 1 J. Thorenaar/R. Maan dag, 2 S. Carpentier/S. Havermans, 3/4 D. Waasdorp/M. Zuidweg, 3/4 M. de Kok/M. Wolfert: dd.-B: 1 A. Latuheru/A. Verrijzer. 2 M. Kodde-Cijsouw/I. de Vries; hd.-D: 1 Bloembergen/G. Voeten. 2 R. van Dijk/B. Iwema. 3/4 T. Melissen/G. J. Schellekens, 3/4 R. Kats/H. Mooibroek; dd.-Dl: W. van de Dries/B. Meerhoff. 2 E. van de Kuyl/H. van de Merwe: hd.-veteranen, poule A: P. Bek/A. van Geer. poule B: J. de Jonge/C. Zuidweg. Ad van 't Westeinde scoort voor Stormvogel. De Vlissingers wonnen hun thuiswedstrijd met 7-3. VLISSINGEN De waterpoloploe- gen van Stormvogel en Schelde be haalden deze week in de competitie de volle winst. De heren van Schel de wonnen van Marcopolo: 10-14. De Schelde-dames hadden het veel gemakkelijker: Eszet werd met 0-13 verslagen. De herenjeugd van Schelde won van Gorgo: 6-8. De he ren van Stormvogel wonnen van Viking '60 met 7-3 en de Vlissingse dames versloegen Ganze met 4-7. Stormvogel-Viking '60 7-3 - De he ren van Stormvogel hadden e^n wat moeizame start en Viking nam eerst de leiding 0-1. Voor het eind van de eerste periode kon Stormvogel een 2-1 voorsprong nemen. Stormvogel wist de voorsprong uit te bouwen via 3-2 naar 4-2. De ploeg benutte in de laatste periode de kansen een stuk beter en behaalde zodoende een verdiende 7-3 overwinning. Voor Stormvogel scoorden: Jan-Kees Mol 2 en Sjaak Leijnse. Harry den Boer, Pim Bekkers, Ad van 't Westende en Loek van 't Westende. Marcopolo-Schelde 10-4 - De heren van Schelde konden maar moei zaam in de wedstrijd komen. De eer ste periode werd met 2-2 afgesloten en ook in de tweede periode kon Schelde niet in het eigen spel ko men. Marcopolo nam zelfs een 5-4 voorsprong. De derde periode was geheel voor Schelde en dank zij snel en goed spel wist de ploeg uit Ter- neuzen een 6-11 voorsprong te ne men waardoor de wedstrijd eigen lijk al beslist was. Schelde speelde in de laatste periode de wedstrijd uit: 10-14. Voor Schelde scoorden: Kees van Houwe- lingen 5, Maarten de Pooter en Martin van der Hooft 3, Willy de Blaey 2 en Eric van Doorn 1. Eszet-Schelde 0-13 - Koploper Schelde speelde tegen rode lan taarndrager Eszet een gemakkelijke wedstrijd. Met de sterke basis werd de wedstrijd in de eerste twee perio des beslist. Via 0-4 was er al een 0-9 voorsprong bereikt. Coach Rein- hout liet vervolgens veel jeugdspeel- sters spelen waardoor de score iets minder opliep. Via 0-10 werd een ver diende 0-13 overwinning behaald. Voor Schelde scoorden: Nicole Overdulve 5. Ria van der Hooft 4, Lisette Kanse 2 en Colinda Keesom en Sandra Dees Gorgo-Schelde 6-8 - De Schelde jeugd had een sterke start. Al in de eerste periode werd een 0-4 voor sprong genomen. Daarna kon Gor go via 1-4 terugkomen tot 4-5 eind derde periode. Gorgo kwam zelfs op 5-5, voordat Schelde de wedstrijd besliste: 6-8. Teun Vercauteren scoorde 5 maal en Aegon Bril, José de Pooter en Rogier Koster, allen éénmaal. Ganze-Stormvogel 4-7 - Nadat de Stormvogel dames in de eerste pe riode tweemaal een man meer-situ- tuatie niet had benut, was het Gan ze dat een voorsprong nam: 2-0. De tweede periode was echter geheel voor Stormvogel en de Vlissingse dames kregen een 2-4 voorsprong. In de derde periode wist Ganze nog iets terug te doen (3-4), maar het team kon dat in de laatste periode niet doorzetten. Stormvogel won ver diend: 4-7. Voor Stormvogel scoorden: Karin Maas 4, Petra Bekaert 2 en Isabelle Solé 1. Voor Ganze: Willemijn Kuipers 2 en Ria Flore en Annegien Willemsen 1. Ganze-Treffers 5-9 - De heren van Ganze speelden een goede eerste pe riode maar konden niet voorkomen dat Treffers een 1-2 voorsprong nam. Ganze ging daarna te veel fouten maken. Treffers liep zodoende via 1- 4 uit naar een forse 2-7 voorsprong. De Goese ploeg probeerde in de laatste periode nog terug te komen, maar Treffers speelde beheerst: 5-9. Voor Ganze scoorden: Bram van der Le den 2. en Piet Schop. Roland Boeyen en Johan Klompe 1. Ganze 2-de Rog 2-13 - Voor Ganze 2 de elfde forse nederlaag op rij, via 1- 3, 1-7 en 1-8 werd het 2-13. Voor Ganze 2 scoorden: Jimmy Nieuwen- stein en Frank Nieuwenstein, beiden één maal. TERNEUZEN - De inbreng van Eric van Poucke in het zaalvoetbalteam van Broodje Ben/De Ridder, dat uit komt in de hoofdklas van Zeeuwsch- Vlaanderen, is van onschatbare waar de. Dat bleek tijdens de wedstrijd van de Terneuzense koploper tegen Het Bonte Hert (een 9-5 overwinning) weer eens overduidelijk. De uitblin ker van het duel dolde zijn tegenstan ders en scoorde na een bliksemstart binnen enkele minuten waarschijn lijk de snelste hattrick die in deze klasse is gemaakt. Na acht minuten had Broodje Ben dankzij Van Poucke de Hulstenaren al op een 5-0 achter stand gezet. Van enige concurrentie is nu nauwe lijks sprake meer. De enige bedreiging, het team van Verpoorte, was deze week vrij. Klaus Biesbroeck verslikte (6-4) zich in Churchill-lions. En onder aan neemt de spanning met de week toe. De twee laagst geklasseerde teams Dallinga (5-1 winst tegen NLC) en Des Cornes (7-2 zege tegen Kravo) behaalden het maximum aantal pun ten. Broodje Ben/De Ridder-Het Bonte Hert 9-5 - Bert Wilting opende al gauw de score (1-0) voor de thuisclub. Daar na begon de one-man-show van Van Poucke. Drie keer op rij scoorde de beste speler van de Zeeuws-Vlaamse regio. Vooral de laatste treffer, in com binatie met Paul van der Hooft, kwam in aanmerking voor de schoonheids prijs. Voor 5-0 tekende Jos van Driessche die daarmee de kwetsbaarheid van de ver dediging bij Het Bonte Hert aantoon de. Vervolgens probeerden de Hulste naren, die overigens over behoorlijke kwaliteiten beschikken, iets aan de achterstand te doen. Eerst liet Gio vanni Verbraeken doelman Theo de Jonge kansloos en vervolgens mocht Arno Zwegers een strafschop benutten (5-2). Toen Jos van Driessche zijn knal tegen de onderkant van de lat zag belanden, kon Jan van Nierop ongehinderd de bal tegen het net schuiven (6-2). Nog voor rust rondde de ongrijpbare Van Poucke een individuele actie doeltref fend (7-2) af, maar even daarna kon Jan Leendertse profiteren (7-3) van een te- korte terugspeelbal in de Terneuzense verdediging. In de tweede helft consolideerde de BRESKENS - Het eerste team van de Sjuttul wordt geen kampioen in de vierde klas van de badmintoncompe- titie. BCO Bali 4, koploper met een punt voorsprong, toonde zich in het onderlinge duel in de sporthal in Cad- zand sterker en won met 3-5. Bali pro moveert rechtstreeks naar de derde klas. De Sjuttul heeft nog de kans om via promotiewedstrijden die klas te bereiken. Na de enkelspelen stond de Sjuttul al met 3-1 achter. Martijd Pfaff en Mia de Rijk verloren elk in twee games. De Rijk verloor de tweede in de verlenging met 9-12. Ook Edo Pfaff kon in zijn enkelspel niet tot winst komen. In drie games ging hij ten onder. Alleen eerste dame Jacque line van Esch won haar enkelspel in twee games. De heren-dubbel was het vierde ver- liespunt voor het Breskense team. Na winst in het dames-dubbel en het ge- mengd-dubbel van Van Esch en Mar- tijn Pfaff was de stand 4-3 in het voor deel van Bali. Een gelijkspel zat er tot op het laatste moment in. Het ge- mengd-dubbel van De Rijk met Edo Pfaff werd tenslotte in drie games in het voordeel van Bali beslist; uitslag 3-5. Het was niet zo'n geweldige dag voor de Zeeuwse teams die uitkomen in de bondscompetitie. Alleen de teams van Avanti pakten punten. Het eerste team verloor weliswaar met 6-5 van Pro Kennix Ritte-2, maar dat leverde toch een punt op voor Avanti. Alleen Tanja Tienpond wist haar en kelspel te winnen. Danny Mol verloor in drie games, de andere spelers in twee. Winst in het heren-dubbel van Mol en Bartjan den Hollander in drie games betekende het tweede Avanti- punt. Erwin van Hooydonk en Peter Rupp verloren hun dubbel in drie ga mes. De drie overige punten werden gemaakt door het dames-dubbel en de beide gemengd-dubbels. Avanti-2 won met 3-5 van Blauwwit-1. Winnie Slootmans schreef drie winst partijen op haar naam. Ze won het en kelspel, samen met Nanette van der Mark het dubbelspel en met Marcel Meulmeester het gemengd-dubbel spel. Winst in het heren-dubbel en het dames-enkel van Van der Mark zorg den voor de overwinning. Avanti-3 won met 2-6 bij Slagvast-1. Ook daar hadden de dames een groot aandeel in de overwinning. Mariëlle Ridderikhof en Suzan Sol wonnen hun enkelspel en ook de dames-dubbel en de beide gemengd-dubbels waren voor Avanti. Rob Haase wist zijn enkelspel in twee games te winnen. Marathon verloor in de tweede klas van Flying Shuttle'57 met 7-1. Alleen Manon Lammers zorgde in haar en kelspel voor winst. De dames-, heren- dubbel en het gemengd-dubbel van Saartje Titaley met Marcel Lammers gingen in drie games verloren. Terneuzen-1 verloor in diezelfde klas met 2-6 van Royal Canin 3. Robert Pe ters won zijn enkelspel in drie games en samen met Claudia van Raalten het gemengd-dubbelspel in drie games. Er zat iets meer in, want Van Raalten ver loor haar enkelspel in drie games. Ze stond in de derde game met 1-7 achter maar verloor uiteindelijk met 10-12. Ook het heren-dubbel was een span nende aangelegenheid. Het duo Pe ter/Wisse had in de derde game de par tij voor het grijpen want ze stonden voor met 14-11. In de verlenging ging de service bij de stand 15-16 verschil lende malen over-en-weer. Het Ter neuzense duo verloor de game met 15- 17. Kolibrie moest het opnemen tegen koploper Dino-1. Het Goese team had wat pech want van de vijf partijen die in drie games werden beslist, wonnen ze er slechts twee. Winst was er voor het dames-dubbel en het gemengd- dubbel van Mike Loemei met Laura Murre. De enkelspelen van Loemei, Murre en Carolien Paauwe gingen in drie games verloren. Het werd in Goes 2-6. Het eerste team van de Wings blijft puntloos onderaan. Het team verloor thuis met 1-7 van Rotterdam-3. Alleen René Eggebeen won zijn enkel in drie games. koploper de voorsprong. Paul van der Hooft bewees met twee doelpunten weliswaar zijn schutterskwaliteiten, maar Henk Maas en Martin Fleurbaay hielden de schade beperkt (9-5). Kravo-Des Cornes 2-7 - Twee keer kwam Kravo op voorsprong, maar uit eindelijk liepen de zonder wissels spe lende Terneuzenaren een fikse neder laag op. Cor Pijpelink zette de thuis club op een 1-0 voorsprong. Nog voor rust bracht Paul Tjan-Asem de partij en in evenwicht (1-1). Na rust leek het weer goed te gaan met Kravo. Arnold Plas gaf zijn ploeg opnieuw de leiding (2-1). Toen stortte Kravo volledig in. Des Cornes kreeg het ritme te pakken en liep via vier keer Prim Ganpat en doelpunten van Paul Tjan-Asem en Akke Ganpat uit naar een ruime 7-2 winst. Churchill-lions-Klaus Biesbroeck 6-4 - Marcel Meijer zette de thuisclub op een 1-0 voorsprong. Jan Franse maak te eerst nog de gelijkmaker (1-1). Via treffers van Theo de Smet, Mario Vis ser, Marcel Meijer en Ko Neels naar een riante 5-1 voorsprong. Karei van Damme bracht de stand terug tot 5-2, maar Visser tekende voor 6-2. In de slotfase bepaalden wederom Franse en Roland de Block de eindstand op 6- 4. Dallinga-NLC 5-1 - De Terneuzenaren kwamen op een 1-0 voorsprong via Jan Cornelissen. Daarna was Dallinga de beste ploeg. Gidi Leidelmeijer(2), Ben nie van Leeuwen (2) en Werner Meijer gaven NLC geen schijn van kans meer om terug te komen. Van Westen-Instruad 3-3 - Werner Bis schop bepaalde met een zuivere hat trick de ruststand op 3-0 in het voor deel van Van Westen. De thuisclub was bedrijviger, maar in de tweede helft bleef daar niets van over. Toen knokte Instruad zich terug in de wed strijd. Mario de Vreeze maakte er 3-1. In de slotfase namen de Aardenbur gers alle risico's van dien door Ando Langendijk als extra veldspeler te ge bruiken. De ingreep leverde het volle rendement op. Langendijk scoorde na melijk twee keer. Een terechte (3-3) puntendeling overigens. De stand in de hoofdklas: 1. Broodje Ben/De Ridder 13-23 (83-35); 2. Ver poorte 12-19 (58-24); 3. Klaus Bies broeck 13-15 (47-49); 4. Van Westen 13- 13 (44-48); 5. Instruad 12-12 (30-33); 6. Churchill-lions 13-12 (43-51); 7. Het Bonte Hert 13-12 (40-50); 8. Kravo 13-11 (63-59); 9. Des Cornes 12-8 (42-49); 10. NLC 13-8 (41-70); 11. Dallinga 13-7 (38- 60). Het programma voor maandag 30 ja nuari: Instruad-Kravo (20.00); Ver- poorte-Van Westen (20.00); NLC- Broodje Ben/De Ridder (18.30); Des Cornes-Dallinga (19.25); Het Bonte Hert-Churchill-lions (20.30). TERNEUZEN - Door een 1-0 overwin ning in de topper tegen Marine Servi ce geldt het damesteam van Th. Bies broeck/Klaus in de zaalvoetbalcom petitie weer als belangrijkste titel kandidaat. De formatie van Jo vandi Voorde heeft met nog zes wedstrijder te spelen één punt voorsprong op Var der Spa/De Kroon en drie punter meer dan Marine Service. Th. Biesbroeck/Klaus en Marine Ser vice waren in een goede en boeiende wedstrijd aan elkaar gewaagd. Beide teams kregen een paar goede kansen maar de twee goede keepers (Imeld; de Poorter en Rosina Kint) hielden de schade beperkt. Christianne Lauwerse van Th. Biesbroeck/Klaus slaagde e niettemin in om met een hard schol haar ploeg voor rust nog op 1-0 te zet ten. Daarna gaven beide verdedigin gen geen krimp meer. Van der Spa/De Kroon handhaafde de hoge positie door een 13-1 overwinning op Stads herberg/Bobo's Gym. De uitslagen: Th. Biesbroeck/Klaus- Marine Service 1-0; Van der Spa/De Kroon Stads herberg/Bobo's Gym 13-1; Disco Love- Jo han de Block 3-4; Dolf Schoot- DZS 6-2 AZWZ- Van Jole/'t Mussenist 7-0. De stand: Th. Biesbroeck/Klaus 12-21; Var der Spa/De Kroon 12-20; Marine Service 12 18; AZWZ 12-14; Dolf Schoot 12-13; Johan de Block 12-11; DZS 12-10; Disco Love 12-7 Stadsherberg/Bobo;s Gym 12-6; Van Jole/'l Mussenist 12-0. ROTTERDAM De houdgreep war mee martijn van Oostenbrugge (judo vereniging Breskens) in de finale var het Rotterdams judokampioenschai Abe Klaas de Jong uit Lemmer ondei controle hield was voor de Friese ju doka veel te sterk. De Breskense judo ka scoorde in die finale al snel een ko ka door middel van een buitenwartsi maai. Even later voegde hij daar mei een overnametechniek nog een yygc aan toe. Uiteindelijk werd hij kam pioen door in het grondgevecht De Jong met een houdgreep onder con trole te houden. Jesper van Dijk, ook van de judover eniging Breskens, won eveneens zijnfi- nale. Met een zogenaamde schouder houdgreep dwong hij zijn tegenstan der, Jelle van de Winden, tot overgave. Yooyin Janssen (sportschool Geel hoed) lukte het niet om zijn finale te winnen. In de klasse tot 60 kilo kwam hij ongeslagen in de finale, maar moest I in Twan van Heugdten (sportschool Wouters) zijn meerdere erkennen. Van Heugten dwong de Bevelander tot op gave door middel van een verwurging zodat Janssen tweede werd in een v van zo'n 40 deelnemers uit heel Neder land. Ook Barry de Wilde (judoverenigin Breskens) bereikte ongeslagen eindronde. In de halve finale werd he de weg naar de strijd om het goud ver sperd door Ricardo Wandel (sportin stituut Hoogvliet), die De Wilde me een koka versloeg. De partij om de der de plaats wist de Bressiaander in zij voordeel te beslissen, mede omdat zij tegenstander, Leidenaar Gerard Ram hem een keer tilde uit het grondge vecht en vervolgens op zijn nek lie vallen. Een actie waar normaal gespro ken een zware straf voor wordt uitge deeld, maar dat liet de scheidsrechte achterwege. Aan het eind van de lijkopgaande strijd beslistte de arbite dat De Wilde toch met meest recht ha op de bronzenmedaille. In de seniorenklasse tot 78 kilo plaat ste Vincent Quandt (KIAI) zich via herkansingen voor de finale. De halv finale won hij met ippon. In de final ontmoette de Souburger Ruud Kuy per (sportinstituut Hoogvliet) die me een armoverstrekking duidelijk maak te dat het zilver bestemd was voo Quandt. Sjaak van de Velde (judoverenigin Breskens) won een nationaal toernoo in Groesbeek. Van de Velde kwam in de klasse tot 60 kilogram. Zowel de halve finale als in de finale ont moette de Zeeuws-Vlaming een lid ui de kernploeg van Jong Oranje va bondstrainer Eddy van de Pol. Sjaa van de Velde versloeg beide geselec teerden, de laatste in de finale op be slissing van de scheidsrechter. TERNEUZEN - Benny Verschure van de biljartvereniging Concordi heeft in Terneuzen het BFTS-kam pioenschap vijfde klas libre gewon nen. In de finale versloeg de Concor dia-speler Jan Barsch van Bierwin keltje. Acht spelers van de deelnemend plaatselijke clubs boden zich enkel weken geleden voor die eindstrijd aan Met Verschuren en Barsch dronge Rein Bentz (Keldertje) en Frans Koe ne (Bierwinkeltje) door tot de kruisfi nales. Daarin won Barsch van Bent en kon de latere kampioen slechts me de grootste moeite (30-27) Koene verlies zetten. In de slotpartij speelde Verschuren er sterk: hij had slechts 20 beurten nodi om de titel binnen te halen. J Barsch bekroonde zijn eerste biljar toptreden meteen met een fraaie twee de plaats. De eindstand van het kampioenschap: Benny Verschuren, Concordia met ee moyenne van 1.15en een hoogste serie van caramboles. 2. Jan Barsch, Bierwinkelt) 1.01-7; 3. Rein Bentz, Keldertje 1.07-7; Frans Koene, Bierwinkeltje 1.02-6; 5. Mare de Lijzer, JBT 1.01-7; 6. Henk Kroeze, BV) 0.98-7; 7. Ad Kanitz, Du Commerce 0.84-iO 8. Piet Michielsen, Du Commerce 0.64-5.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 48