PZC Bijna vier ton nodig voor 't Beest in Goes Voorstel noodfonds culturele uitgaven Middelburgse minima Mr T. R. Seinstra meer manager dan burgervader Zeeland heeft geen economisch belang bij internationale WOV Uiteenlopende straffen voor dronken rijden streek Toppers Adtiassc tafeltennis Goes biéveh bij de les JONGERENCENTRUM WORDT OPGEKNAPT Filmzaal Toestand KAPELLE GOES Drempelvrees NIEUWE BURGEMEESTER VAN GOES Manager Aandacht BURGEMEESTER SINT-MAARTEN SDI JK~ WOLPHAARTSDIJK MET RUIM 2 PROMILLE ACHTER STUUR Bij verstek Lezing over werk Vincent van Gogh Auto gestolen van parkeerplaats PSD Schietingen Vlissinger bekent reeks inbraken en autodiefstallen Jaarvergadering PvdA Middelburg WOENSDAG 25 JANUARI 1989 b 1 8 Jongerencentrum 't Beest aan de Beestenmarkt in Goes. GOES - De verbouwing van het Goese jongerencentrum 't Beest gaat een kleine vier ton kosten. Het Goese col lege van b en w vraagt de raad in fe bruari een krediet van 376.500 gulden om het verloederde pand op te knap pen en van binnen aan te passen. Dat bedrag is niet toereikend om het tota le wensenlijstje af te lopen. Nog 32 mille ontbreekt voor de inrichting van een filmzaal en uitbreiding van de bar. Bij een positief besluit kan de verbouwing eind februari beginnen, 't Beest gaat dan tot september dicht. Het totale bedrag komt uit verschil lende potjes. Het project Jongeren Bouwen voor Jongeren levert met een subsidie van anderhalve ton het groot ste aandeel. De raad heeft in 1987 al een eenmalig krediet van 90 mille be schikbaar gesteld. Vanuit landelijke fondsen verwacht de gemeente mini maal 25.000 gulden. Ruim zeventig mille denkt de gemeente te halen uit de verkoop van het pand aan Karei Doormanstraat 2a, waar momenteel Grontmij is gevestigd. Deze gaat ver huizen naar de Van Hertumweg. Het resterende bedrag van 41.000 gulden komt uit de verwachte verkoop van verschillende gemeentelijke panden. vertrekken keren dezelfde kleur, ver lichting en vloerbedekking terug. De toiletgroep is zeer dringend aan ver nieuwing toe, waarbij in een rolstoel toilet wordt voorzien. Ook de keuken verkeert in erbarmelijke toestand en moet bijvoorbeeld een afzuiginstalla tie ontberen. Vrijwilligers hebben inmiddels aan de broodnodige garderobe gewerkt. De verbouwing slokt kantoorruimte op de begane grond op. De twee beroeps krachten verhuizen straks naar de zol der. De vloer is momenteel zo slecht dat de bovenverdieping niet kan wor den benut. Het plan voorziet ook in vervanging van de versleten inventaris. Aan de grote zaal verandert niets, 't Beest kreeg vorig jaar wel een nieuwe lichtin stallatie. De verbouwing is onlosmakelijk ver bonden met de koers die 't Beest voor de jaren negentig uitzet. Het jongeren centrum wil de podiumfunctie uitbrei den. Het cultuurpakket wordt breder met naast concerten meer theater, li teratuursessies en film. Door de con tacten met middelbare scholen aan te scherpen en met cultuuraanbiedingen hoopt 't Beest de zalen vol te krijgen, vooral met scholieren. Het jongeren centrum werkt daartoe nauw samen met onder meer Uit in Goes. Het jongerencentrum bevindt zich in deplorabele toestand. De zoldervloer, dakkapellen, ramen, deuren, kozijnen en spanten zijn aan vernieuwing of re paratie toe. Bovendien voldoet het ge bouw niet meer als jongerenhonk, te meer omdat de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Goes (SJJG) er een multifunctionele culturele voorzie ning van wil maken. Daarom zit het de SJJG dwars dat de subsidie onvol doende is om het huidige handenar- beidlokaal tot een filmzaal met vijftig stoelen te verbouwen. Die ruimte zou eveneens als klein theater kunnen fungeren. Evenmin is er geld voor uitbreiding en verfraaiing van de barruimte. Bij de provincie was een subsidie van zeven tig mille aangevraagd uit het fonds bij zondere voorzieningen, maar de ge meente kreeg nul op het rekest. Vol gens een gemeentewoordvoerder is die deur nog niet helemaal dichtgeslagen. „We gaan opnieuw de discussie aan". Overigens verwacht hij dat het tekort wordt aangevuld. Bij het Koningin Juliana Fonds loopt nog subsidie-aan vraag voor zowel de bouw als de inrich ting. Het plan van het Goese architecten bureau H. Weertman gaat uit van een pand dat één geheel vormt. In alle Koffiebar Theo van Teylingen geeft vrijdag 3 februari een vertolking van de boodschap van Christus. Hij doet dat met zijn gitaar in de koffiebar Turning Point van Youth for Christ in Goes. Het optreden begint om 20.00 uur. MIDDELBURG - Door de bezuinigin gen van de afgelopen jaren zijn veel mensen met een bijstandsuitkering of een minimuminkomen door geldge brek in een sociaal isolement geko men. De gemeente zou hier wat aan kunnen doen door dergelijke perso nen bijvoorbeeld korting te geven op schouwburgbezoek, theater en bio scopen. Dat vinden twee leden van de Middel burgse commissie bestuur/bestuur den. T. Raats en S. den Hollander stel len voor een 'noodfonds' in te stellen. Daaruit zouden dan bijdragen kunnen worden verleend voor activiteiten van minima op het sociale vlak, naast theaterbezoek zouden bijvoorbeeld ook contributies aan sportclubs en verenigingen vergoed kunnen worden. Financieel is dit misschien in de vorm van declaraties of kortingsbonnen concreet te verwezenlijken, denken de commissieleden. Ze geven aan geïn spireerd te zijn door ontwikkelingen in andere gemeenten zoals Rotterdam en Amsterdam. Raats en Den Hollander vragen Middelburg in ieder geval een onderzoek in te stellen naar de haal baarheid van een dergelijke fonds. Wethouder S. Smitskamp van sociale zaken reageert positief op het idee, maar zet wel vraagtekens bij de con crete uitwerking. Iedereen met een mi nimuminkomen gratis naar de Schouwburg, kost de gemeente wel erg veel geld, denkt ze. Middelburg onderkent de problema tiek van de minima wel en is al enkele jaren zelf ook bezig met het uitdenken van hulpmogelijkheden. In 1987 werd in de Zeeuwse hoofdstad al een sociaal fonds ingesteld waaruit individueel bijdragen kunnen worden verstrekt bij bijvoorbeeld problemen met studiefi nanciering, reiskosten, schuldensane ring en dergelijke. Van dat fonds wordt echter betrekkelijk weinig gebruik ge maakt. Vorig jaar waren er slechts 61 serieuze aanvragen. In totaal is toen van de som van 30.000 gulden die be schikbaar was, maar ongeveer de helft gebruikt. Vorig jaar september is ook de moge lijkheid geschapen om voor kinderen bepaalde verenigingscontributies vergoed te krijgen, juist ook om het sociale isolement tegen te gaan. Ook daarvan is slechts door een enkeling gebruik gemaakt, terwijl wel alle cliënten met lage inkomens over de mogelijkheid zijn aangeschreven. Misschien een vorm van drempel vrees of gelatenheid, denkt plaatsver vangend directeur C. Lambermont van de sociale dienst. Mogelijk ook zien mensen er tegenop hun financië le hebben en houden bloot te leggen. De discussie over wat zinvolle hulp voor minima kan zijn is in de Zeeuwse hoofdstad in volle gang. Ook de cliën tenraad van de sociale dienst buigt zich er binnenkort over. Op dit mo ment zijn alle werkbare ideeën wel kom, zeggen de wethouder en Lamber mont. Het voorstel van de leden van de com missie bestuur/bestuurden wordt woensdag 1 februari vanaf 16.30 uur besproken tijdens een vergadering van de commissie in de raadzaal van het stadhuis. GOES - In één opzicht gaat Goes' nieuwe burgemeester er zeker op achteruit. Hij krijgt in Goes nooit zo'n schitterend uitzicht als hij nu in Nieuwkoop heeft. De zitkamer van zijn ambtswoning kijkt uit op de plassen, waaraan de £uidhol- landse gemeente haar naam heeft gegeven. Een grasveld van een me ter of vijftien, een rietzoom, een steiger en dan het grijze water van de plas. Zoiets verveelt nooit. Maar mr T. (Taco) R. Seinstra wil zijn blik na tien jaar Nieuwkoop wel weer eens ergens anders op vesti gen. „En trouwens", zegt hij vrien delijk in de richting van zijn nieu we gemeente, „ik ben ervan over tuigd dat Goes ook heel aantrekke lijke plekjes heeft om te wonen". Er zijn burgemeesters die in hun po gingen het eerste-burgerschap van een grotere gemeente te verwerven, maar raak solliciteren, ook naar ge meenten die ze nauwelijks kennen. Pas nadat duidelijk is dat ze in de benoemingsprocedure een rol zullen spelen, gaan ze er met hun gezin op een mooie zondagmiddag eens rondtoeren om te kijken waar ze ver zeild zouden kunnen raken. Zo'n ritje heeft Seinstra (47) niet nodig gehad. Hij kent Goes. Bezoek aan fa milie in Heinkenszand heeft hem re gelmatig in de Bevelandse centrum gemeente gebracht. En een bijdrage aan wat twintig jaar geleden nog de Oosterschelde-pro- blematiek heette, heeft bij Seinstra een belangstelling voor Zeeland ge wekt die nooit meer is verdwenen. Tijdens zijn rechtenstudie - in de avonduren na zijn baan overdag als medewerker bij de Raad van State - deed hij mee aan het afstudeerpro ject Zeeuwse Meer, dat zich richtte op de gebruiksmogelijkheden van de afgesloten Oosterschelde. Maar de jonge waterbouwkundigen, pla nologen, economen en juristen in de studiegroep raakten zo bezwangerd door de geest van de tijd, dat ze al tijdens hun eerste bijeenkomst be sloten het meer te laten voor wat het was en zich te concentreren op een andere beveiliging van het Ooster- scheldegebied dan met een dichte dam. Hun aanbeveling was... een stormvloedkering. De gemeenteraad van Goes heeft in zijn profielschets voor een nieuwe burgemeester de aandacht geves tigd op de managers-capaciteiten die de opvolger van mr W. Blanken zou moeten hebben. In Nieuwkoop wordt Seinstra inderdaad meer als een manager dan een burgervader gezien. Een typering, waarmee de betrokkene zelf het wel eens kan zijn. Maar hij vindt dat toch ook weer niet al te veel nadruk op dat begrip manager moet worden ge legd: „Als ik echt manager had wil len zijn op het niveau van het lo kaal bestuur, dan was ik wel ge meentesecretaris geworden". Die kans heeft zich voorgedaan. In Purmerend, waar Seinstra na zijn baan bij de Raad van State en na enige jaren op het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke or dening terecht kwam als directeur van de afdeling bestuurszaken, had hij de mogelijkheid mettertijd de ge meentesecretaris op te volgen. Maar hij gaf de voorkeur aan het burge meesterschap. Waarom? Seinstra kijkt een beetje gereserveerd. Hij voelt er niet veel voor nu al zijn hal ve installatierede prijs te geven. „Ik denk dat je als burgemeester meer kunt betekenen voor het leven, het wonen en het werken van de bur ger", antwoordt hij dan. „Je kunt er voor zorgen dat allerlei processen die binnen een bestuurlijk en amb telijk apparaat aan de gang zijn, ook echt tot een nuttig resultaat voor de burger leiden". Nieuwkoop ligt middenin het groe ne hart van Holland. De belangrijk ste taak die het gemeentebestuur er op grond van het door de provincie Zuid-Holland vastgestelde streek plan te vervullen heeft, is de hand having van het groene karakter. Dat betekent mondjesmaat huizen bou wen; alleen voor de opvang van de eigen bewoners. Dat houdt ook in dat een al te grote recreatiedruk op de plassen, die bijna de helft van de oppervlakte van Nieuwkoop inne men, dient te worden voorkomen. Wat dat betreft heeft de afgelopen jaren een sanering plaatsgevonden. Voor veel boeren was het aantrekke lijk slecht te exploiteren stukjes grond te verkopen aan Randstede lingen die er een stacaravan op plaatsten, een tuintje en een steiger aanlegden en er vervolgens genoten van hetzelfde uitzicht als burge meester Seinstra. Tegen dat laatste bestond vanzelfsprekend geen be zwaar, maar de versnippering van de uit natuurwetenschappelijk oog punt waardevolle oevers langs de plassen was een minder gewenste ontwikkeling. Op een gegeven mo ment waren er vierhonderd van der gelijke kaveltjes. De gemeente is daarom een uitsterf- beleid begonnen. De eigenaars van de snippers hadden tien jaar de tijd hun bezit van de hand te doen en te ontruimen. Ze kregen een vervan gende plek aangeboden, maar daar van heeft tot dusver niemand ge bruik gemaakt. Gewerkt heeft het uitsterfbeleid wel. Er zijn nu nog twintig van die recreatiesnippers over. Op een vergelijkbare manier is de gemeente Nieuwkoop ook opge treden tegen bezitters van kleine ka- juitboten die als drijvende caravans werden gebruikt. Inmiddels is op initiatief en onder leiding van Sein stra een instandhoudingsplan voor het plassengebied in voorbereiding, waarbij alle betrokkenen zijn inge schakeld. De nieuwe burgemeester van Goes hoopt dat zijn ervaring op het ge bied van de relatie tussen natuur en recreatie ook in Zeeland van pas zal komen. Grote belangstelling heeft hij verder voor de binnensaad van Goes met zijn historische stratenpa- troon, monumentale en beeldbepa lende gebouwen en het uitgebreide winkelarsenaal. Hij is zich ervan be wust dat de binnenstad de afgelo pen jaren een van de speerpunten van het gemeentelijk beleid is ge weest, maar hij meent dat een ge bied met zoveel functies en aspecten voortdurend aandacht en zorg no dig heeft. Een van de foto's waarmee het arti kel in de PZC over Seinstras benoe ming anderhalve week geleden was verlucht, heeft bij menigeen een glimlach van herkenning veroor zaakt. Seinstra aan de piano. Zijn voorganger Blanken liet zich bij daarvoor in aanmerking komende gelegenheden graag naar de piano tronen. Hij bleek een verdienstelijk jazz-pianist. De nieuwe eerste bur ger haast zich te verzekeren dat zijn pianospel zich niet leent voor der gelijke openbare uitvoeringen. Hij speelt uitsluitend klassiek. Ben Jansen Mr Seinstra neemt dinsdag 31 ja nuari afscheid in Nieuwkoop. De volgende dag wordt hij tijdens een buitengewone raadsvergadering als burgemeester van Goes geïnstal leerd. Die vergadering - in het stad huis - begint om 14 uur. Mr T. R. Seinstra HEINKENSZAND - De Westerschel- de Oeververbinding (wov) heeft voor Zeeland pas economisch belang wan neer de brug/tunnel Zeeland met Zee- Plattelandsvrouwen - De Ne derlandse Bond van Plattelandsvrou wen, afdeling Kapelle-Biezelinge, houdt donderdag (morgen) vanaf 19.45 uur haar jaarvergadering in De Vroone. Aan de orde komen de verkie zingen van een nieuwe presidente en een bestuurslid. Na de pauze vertoont mevrouw M. van Liere dia's van het kindertehuis 'Suw Setha' in Sri Lanka. Toneel - De afdeling Sint Maartens dijk van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen houdt vrijdag 3 februari een gezinsavond in de Haes- tinge. De afdeling Poortvliet van de bond voert het toneelstuk Operatie Nagtegaal op, een blijspel in drie be drijven, geregisseerd door Ton de Bruin. De bijeenkomst begint om 19.45 uur. Amnesty Amnesty International houdt morgen (donderdag) een schrijf- avond in Wolphaartsdijk voor gewe tensgevangenen in Griekenland, El Salvador en Vietnam. Belangstellen den kunnen vanaf 20 uur terecht in Hoofdstraat 32. MIDDELBURG - De politierechter in Middelburg heeft dinsdag de 62-jarige M. A. uit Rilland wegens rijden onder invloed veroordeeld tot duizend gul den boete en zes maanden voorwaar delijke rijontzegging. A. was op 16 ja nuari vorig jaar op de Bathseweg in zijn woonplaats met zijn auto in de berm terecht gekomen en was daar door de politie zittend op de rechter stoel voorin gevonden. De bloedproef leverde een alcoholpromillage van 2.20 op. Op de zitting zei A. eraan te twijfelen of hij zelf gereden had, zoals hij direct na het ongeluk tegenover de politie had verklaard. Daags daaarna waren hem in het dorp geruchten ter ore gekomen als zouden anderen hem na bezoek aan een café naar huis hebben willen rij den. Nadat de wagen in de berm was blijven steken zouden zij zich uit angst voor de gevolgen uit de voeten hebben gemaakt. Officier van justitie mr D. van der Bel hield hem echter aan zijn oorspronke lijke verklaring, temeer daar uit niets gebleken was dat een ander aan het stuur gezeten had. Dat A. op de rechter stoel zat leek hem een logisch gevolg van de zwaartekracht daar de gestran de auto fors uit het lood hing. Omdat A. nooit eerder met justitie in aanra king was geweest en de reclassering een gunstig rapport over hem had uit gebracht, waaruit naar voren kwam dat hij voor zijn sociale contacten sterk afhankelijk is van zijn auto, ma tigde de officier zijn eis, die door poli tierechter mr P. P. M. H. van Hooff vol ledig werd gevolgd. De 45-jarige C. A. van S. uit Hellevoet- sluis kwam minder goed weg voor het feit dat ze vorig jaar mei met 2.17 pro mille op de weg van Zierikzee naar Haamstede werd aangehouden. De of ficier maakte uit haar woorden op dat zij zich onvoldoende bewust was van het gevaar dat alcohol in het verkeer oplevert en eiste negen maanden rij ontzegging, 1500 gulden boete en twee weken voorwaardelijke gevangenis straf. Hij hield er geen rekening mee dat zij de auto voor haar beroepsbezig heden nodig heeft. De politierechter beperkte de ontzegging tot zeven maanden, daar zij voor het eerst met alcohol aan het stuur was gepakt. B. van A. (36) uit Vlissingen werd bij verstek conform de eis tot negen maanden rijontzegging, 1500 gulden boete en twee weken gevangenisstraf voorwaardelijk veroordeeld omdat hij in september zwaar onder invloed op de Londensekaai in Middelburg werd aangehouden. De ademanalyse gaf een alcoholgehalte van 1105 micro gram aan, wat overeenkomt met 2.50 promille in het bloed. Hijzelf meende dat een alcoholhou dend medicijn de hoge uitslag mede had beïnvloed, maar de officier had uitgerekend dat de honderd druppels van het middel, die hij dagelijks maximaal mocht gebruiken, nauwe lijks invloed op het alcoholgehalte hadden kunnen hebben. land verbindt en zeker niet als er sprake is van een internationale ver binding. Burgemeester G. C. G. van den Heuvel van Borsele zei het dins dagavond nogeens luid en duidelijk op vragen vanuit de bevolking van Heinkenszand, die zich tijdens een in formatieavond van het gemeentebe stuur zeer bezorgd toonde over de gang van zaken rond de WOV. „Maar hoewel de raad heeft gezegd geen ander tracé te accepteren dan de route westelijk van Borssele naar Hoofdplaat, kan ik niet voorspellen wat de gemeenteraad zal doen als heel Zeeland op de stoep staat met als eni ge mogelijkheid aanlanding bij Elle- woutsdijk". De burgemeester spuugde andermaal zijn gal over de manier waarop Zee land zogenaamd kan 'kiezen' uit ver schillende tracés. „In de tracénota wordt de indruk gewekt dat er ver schillende opties zouden zijn, maar op hetzelfde moment weet iedereen dat er slechts voor één route middelen zijn". Die route, Terneuzen-oost-Ellewouts- dijk, wil de gemeente Borsele in ieder geval niet, evanmin als alle andere in de tracénota uitgewerkte routes. Zeker waar de Randstad in het ver bindingsplaatje komt kijken, toont de Borselse burgemeester zich een fer vent tegenstander. „Wij moeten geen andere industriële belangen willen dienen dan die van de twee Zeeuwse industriegebieden. Die met elkaar verbinden geeft een goede doorgang naar het zuiden, die met een oost west-verbinding door Zeeuwsch- Vlaanderen ook naar het oosten kan worden uitgebouwd. Daar, gericht op zuid en zuid-oost, liggen onze belan gen". Van den Heuvel illustreerde dat met de winstcijfers van Dow Chemical. „Dit bedrijf maakt meer winst dan Philips. Kennelijk heeft het in Terneu- zen geweldig kunnen expanderen. En dat allemaal met twee ponten als eni ge verbinding naar het noorden". De Borselse burgemeester hecht dan ook veel meer een sociologisch belang aan de WOV dan een interna tionaal- economisch belang. „Voor de echte noord-zuid-verbinding, een hoofdas, worden momenteel gronden aange kocht. De route over de WOV, die voor lopig nog doodloopt in een wirwar van kleinere wegen aan weerskanten van de Westerschelde, zal niet worden ge kozen als hemelsbreed 25 kilometer verderop de Zoomweg klaarligt die Rotterdam met Antwerpen, Gent en de Kanaaltunnel gaat verbinden". TERNEUZEN Ton de Brouwer uit Nuenen houdt vandaag, woensdag, een lezing over Vincent van Gogh in de Goede Herderkerk in Terneuzen. De Brouwer is auteur van het boek 'Van Gogh en Nuenen' en is eigenaar van ruim 300 boeken over het leven en werk van de schilder. Zijn lezing, met dia's, begint om 14.30 uur. De Brouwer komt naar Terneuzen op uitnodiging van de Nederlandse vereniging van huisvrouwen, afdeling Terneuzen. BRESKENS - Op de parkeerplaats van de PSD bij Breskens is een auto gestolen. Het voertuig werd daar maandag rond 15.00 uur geparkeerd. Dinsdag om 7.15 uur werd vastgesteld dat de auto was ontvreemd. Het gaat om een Volkswagen Golf die sel met het kenteken NR-27-DK. De auto is eigendom van een leasebedrijf in Vlissingen. GOES - In de A-klasse van de Goei tafeltennisverenigingen waren de 1< ders beter bij de les dan vorige wee TTVG-1 kreeg GP-2 op bezoek en vv; beter gemotiveerd. GP-2 gaf goed t genspel, maar kon niet voorkomJ dat TTVG-1 vrij snel uitliep naar el grote voorsprong. Hierna kon GP| nog even iets terugdoen, maar verlij was toen al niet meer te voorkomel De andere wedstrijd ging tussen twl teams die elkaar al jaren kennen: Gl 1 tegen NS-1. NS-1 nam net als voril week de leiding, maar toen was het beurt aan de invallers. GP-1 was I sterk om zich door de invallers te 1 ten verrassen. In de B-klasse stond de topper op hl programma tussen Borssele-1 en NS-1 NS-2 was ook verzwakt. Met twee il vallers werd geprobeerd Borsselell goed partij te geven. In de eerste vi sets won Borssele er slechts twee mi gemak, de andere gingen gelijk o; maar toch liep Borssele uit naar ee grote voorsprong. In de tweede hel verliep de strijd al niet veel anders, a dat er als einduitslag een stand kwarf die de verhouding in deze klasse s weergeeft. Ook de wedstrijd om de onderst plaats tussen TTV Wolphaartsdijk en PZZ-1 kende verschillende spai nende sets, maar de uitslag was dezel de als die bij de topper in deze klass PZZ-1, dat hoger stond, moest af en tc een set aan de tegenstander afstaai maar de winst die behaald werd w: voldoende om voorlopig afstand tenl men van de laatste plaats, waar TT| Wolphaartsdijk vast op staat. De laatste wedstrijd in de voorgaand week was die tussen TTVB Wol phaartsdijk-1 en TTVG-1. Van dea wedstrijd valt weinig meer te vertelle dan dat er geen enkele winnaar wa De wedsrtrijd ging volledig gelijk O] Geen enkele speler kon alle partije winnen, maar er was ook geen enkel speler die alles verloor, zodat het b haalde gelijke spel voor beide tean het beste resultaat was. De teams uit de C-klase waren vrij t hier werd alleen een inhaalwedstrij| gespeeld tussen TVK-1 en NS-3. wedstrijd was wel spannend, mal toen halverwege TVK enkele sets i drie games won was de strijd gestri den. NS-3 kon nog wel een set winnel maar verlies was niet meer te voorkj men. Uitslagen, A-klasse: TTVG-l-GP-2 GP-l-NS-1 8-2. B-klasse: Borssele-l-NS-21 3, TTVW-3-PZZ-1 3-7, TTVW-l-TTVG-3 5-j C-klasse: TVK-l-NS-3 7-3. KWADENDAMME - Handboogwl eniging Victoria hield in De Kroon if Kwadendamme een schieting op dl liggende wippen. Er waren 33 deelnt| mers. Uitslag eerst wip: eerste en derde hoofdvo- gel. C. D. Raas Vooruitgang KwadendamJ me; tweede hoofdvogel, mevrouw M. Steen bakker Vitoria Kwadendamme; eerste zil vogel, H. van Stee Diana Yerseke; tweej zijvogel, C. Stouthamer Edele hand»! Oudelande; derde zijvogel, Jacco deffiaj St. Andries Wemeldinge; vierde zijvogel, Stouthamer Edele handboog. Meeste klcil vogels (6) Jac. Doene Victoria. De vliegen» vogelprijzen waren voor, R. van Eijkerel Vrije Schutters 's-Heerenhoek en A. Rijf ADLM. Uitslag tweede wip: eerste hoofdvogel, i Eijke: tweede hoofdvogel J. Schipper bel den St. Andries; eerste zijvogel, C. Jeremiaf se Zorgvlied Ellwoutsdijk, tweede zijvoge W. Smid Diana; derde zijvogel, P. de Jong Vooruitgang; vierde zijvogel, W. Smid Di: na; eerste kal, N. Schipper St. Andries; twei de kal, A. Pikkaart Zorgvlied; derde kal. C Stouthamer Edele Handboog; vierde kal.t Smid Diana. Meeste kleine vogels (6) R. vt Eijkeren Vrije Schutters. VLISSINGEN - De 20-jarige Vlissir ger D. K. heeft tegenover de Vlissings politie bekend vijftien inbrakei twee pogingen daartoe en twee auto diefstallen te hebben gepleegd in Vli: singen, Middelburg en Goes. K. wer op 6 januari, kort na een inbraakme ding in een woning aan de Schuil vaartgracht, gearresteerd. De politi merkte de Vlissinger op toen hij me hoge snelheid van de inbraak weg reed. K., een bekende van de politie, pleegdl de misdrijven vanaf begin decembef vorig jaar. De verdachte bezocht i Vlissingen en Oost-Souburg zeven wq ningen, waaruit hij vooral geld, video| apparatuur en sieraden wegnam Middelburg sloeg hij in twee woninge toe en stal geld uit een kassa van ee hotel. In Goes stal de verdachte ee auto en deed twee pogingen tot it braak. De Vlissinger nam uit het Psj chiatrisch Ziekenhuis Zeeland Kloetinge verschillende portemonl nees met geld weg. Hij is het PZZ viej keer binnengeslopen. In de (gestolen) auto van de verdachtj werden drie portefeuilles met geld g vonden, afkomstig van de inbraak ui de woning aan de Schuitvaartgrach| K. is inmiddels in vrijheid gesteld. Kort na de aanhouding van K. is d| 50-jarige Vlissinger L. S. aangehoudej Hij wordt verdacht van het helen vaj de gestolen goederen. MIDDELBURG - De afdeling Middel burg van de Partij van de Arbeii houdt maandag 30 januari de jaarver gadering. Op de agenda staat onde meer het positieve actie-beleid van di PvdA. Diana Vermeulen, landelij' projectmedewerkster, leidt dit onder werp in. Het landelijke project positieve acti richt zich allereerst op de gemeente raadsverkiezingen van 1990. Uiteinde lijk is het de bedoeling dat in 1994 all gemeenteraadsfracties en wethoudei sposten van de PvdA voor de helft wc' den gevuld door vrouwen. De bijeenkomst, die gehouden wordl in de Middelburgse Concert- en Gej hoorzaal, begint om 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 38