PZC Wh Johnny de Leeuw verder uit loopt Stormvogel en Schelde behaalden volle winst Nationale selectie naar turntoernooi Middelburg Sjuttul mist kans op kampioenschap sport AMAZONE WINT IN VLISSINGEN BADMINTONCOMPE TIT IE IN SLOTFASE Stefan Edberg lijkt ernstig geblesseerd Rugby training ex-bondscoach in Middelburg Zeeuwse judoka wint in Rotterdam WOENSDAG 25 JANUARI1989 sbw 20 ZEEUWS KAMPIOENSCHAPPEN DAMMEN Uitslagen KAMPIOENSCHAP IN MAART MET TOPPERS Zwakke bezetting op NK schaatsen Ad Voermans blijft bij SPS Marathon Karateka's naar nationale finale Herman Schotman naar Noormannen Meeuwen Van de Dries Zware straf Zeeuwse schaatsers houden kampioenschap Jolanda Vroegrijk wil Gouden Ruif VLISSINGEN - Jolanda Vroegrijk uit Zegge is de nieuwe lei der in de strijd om de felbegeerde Gouden Ruif van de ruiter- vereniging Scheidestad uit Vlissingen. Tijdens de tweede wedstrijd van deze competitie werd de Brabantse amzone voor haar dressuurproef door de jury beloond met 135 punten, wat haar totaal op 261 bracht. Dat was voldoende om Anja Doezelaar uit Borsele, die met 121 punten haar totaalscore naar 257 zag groeien, van de eerste plaats te verdringen. De Zuid-Bevelandse bezet daarmee de derde plaats in de rangschikking, ach ter Bianca Hermans uit Heerle, die 132 punten behaalde. Zij heeft slechts een achterstand van twee punten op Vroegrijk. De Brabanders hebben de spanning teruggebracht. Het staat dan ook nog zeker niet vast wie op 25 maart, als de derde en laatste wedstrijd van deze competitie wordt verreden, de kostba re wisseltrofee van Eppo Roovers - die zich ondanks zijn winst van zaterdag toch als kansloos kan beschouwen - zal overnemen. Vice-voorzitter Jan de Kroo stelde vooraf al: ..Het niveau ligt erg hoog en de ervaring uit voorgaande jaren heeft ons geleerd, dat bijna iedere combina tie tijdens deze drie wedstrijden het wel eens duidelijk minder doet. Daar door valt meestal de beslissing op de laatste dag." Het waren niet alleen de beide Bra bantse combinaties die in Vlissingen met een hoge score uit de bus kwamen. Van de in totaal 137 combinaties die in de ring verschenen konden er 61 met eéh en verschillende zelfs twee winst punten op zak naar huis. Jurylid Bram AMERSFOORT (ANP) - Dirk-Jan van Hameren vervangt Menno Boelsma in de wedstrijden voor de wereldbeker schaatsen, die ko mend weekeinde in Baselga di Pine worden gehouden. De 23-jarige schaatser uit Vleuten eindigde tij dens de Nederlandse afstandskam pioenschappen op de 500 meter als zevende; op de kilometer werd hij tiende. Boelsma keerde deze week met een rugblessure naar Nederland terug. Als enige Nederlander was hij bij wedstrijden in Davos onder de 38- secondengrens gekomen. Die 37,96 was slechts goed voor de zesde posi tie. Eerder dit seizoen moest de Nootdorper wegens rugklachten af zeggen voor een trainingsstage in Inzeil. De ploeg van bondscoach Eppie Bleeker blijft weinig bespaard. Bleekers eerste man, Jan Ykema, moest het laatste weekeinde ge blesseerd toekijken. Als de Fries op de Noorditaliaanse kunstijsbaan opnieuw niet kan meedoen, loopt zijn deelneming aan de wereldtitel strijd (25 en 26 februari in Heeren veen) gevaar. 'S-GRAVENPOLDER - In de achtste ronde van het Zeeuwse-damkam pioenschap heeft Johnny de Leeuw zijn voorsprong op zijn grootste con current (Chiel Hamers) vergroot. Zelf won De Leeuw in 's-Gravenpolder van hekkesluiter Jan van Strien. Zon der moeite ging dat niet, want de Zeeuws-Vlaming verdedigde zich fa natiek. Tegen het eindspel raakte hij echter het spoor bijster, waarna winst voor De Leeuw niet moeilijk meer was. Chiel Hamers slaagde er niet in in het spoor van de koploper te blijven. Te gen Peter Schunselaar - die overigens slechts een punt achterstand had - speelde Hamers een goede positiepar tij, kreeg wel wat beter spel. maar wist de verdedigign van de Vlissingse oud kampioen niet te breken. Jaap Veerhoek profiteerde niet van het verlies van Hamers en Schunse laar. Tegen Paul Willemse beging hij een onnauwkeurigheid in het eindspel, die hem de zege kostte, na zo'n zes uur spelen kwamen de spelers remise over een. In de eerste klas gebeurde niet veel schokkends. De nummers één en twee. Jan Grim en Chris Korstanje, speel den beide remise. Ook in de tweede klas veranderde er niets aan de kop. Leen Meerman versloeg Pouwer, maar ook Ben Kegge behaalde twee punten: tegen Cees Kwant. Danny de Jager bleef in het spoor van de Thoolse lei ders door een zege op Bersin Ramper- sad. De uitslagen en standen: hoofdklas: J. Moerland-C. de Jonge 1-1; S. Baerends-E. Nobel uitg.; P. C. Schunselaar-C. Hamers 1- 1; J. Veerhoek-P. Willemse 1-1; J. de Leeuw- J. van Strien 2-0; J. Sinke-A. Darsan 2-0. De stand na de achtste ronde: 1 De Leeuw 14 punten: 2 Hamers 12:3 Schunselaar en Veer hoek 11; 5 Sinke 10; 6 Baerends 9 (uit 7); 7 Willemse 6: 8 Nobel 5 (uit 7); 9 De Jonge 5; 10 Darsan en Moerland 4; 12 Van Strien 3. Eer ste klas: A. de Paus-L. Boogert uitg.; M. Benschop-A. Zegers 1-1; F. Berkholst-E. Boogert uitg.; L. Kesteloo-C. Kortstanje 1-1; A. W. Smit-A. Rijk 0-2; J. L. Grim-G. Fran ken 1-1. De stand na de negende ronde: 1 Grim 8-10; 2 Korstanje 9-10; 3 Benschop 9-9; 4 De Paus 6-8; 5 Berkholst 7-8; 6 Kesteloo 8- 8; 7. L. Boogert 6-7; 8 E. Boogert 7-7; 9 Smit de Priester uit Kortgene toonde zich na afloop dan ook erg tevreden. „Verschillende combinaties reden een uitstekende proef. De paarden werden eerlijk gereden, daardoor kon je als jury hoge waarderingen toekennen. Dat laatste is niet alleen voor de rui ters, maar ook voor een jurylid erg leuk. Wat hier tijdens deze twee dagen werd gepresteerd biedt perspectief voor de toekomst." Eén van de amzones die tot een bijzon der goede verrichting kwam, was de heersende Zeeuwse ponykampioene Nicole Slabbekoorn. Dat zag de Kloe- tingse beloond met 188 punten. Even eens een uitstekende prestatie leverde Jan Rijn van de rijvereniging Zuid-Be veland uit Kruiningen. In de klasse B voor paarden wist hij zich achter Josine Tramper van Noord-Beveland, die met 135 punten deze rubriek op haar naam schreef, met 131 punten als tweede te plaatsen. Hij was hiermee niet alleen één van de weinige ruiters die tijdens de prijsuit reiking tussen de amzones mocht plaatsnemen, maar rukte daardoor ook op van de twintigste naar de vier de plaats in de rangschikking. Rijn is nu ook één van de Zeeuwse kanshebbers voor de eindoverwin ning. Hij nam deze rol over van Rene van de Veer van de Burgtruiters uit Middelburg. Van de Veer, die na zijn eerste optreden met 130 punten de der de plaats bezette, bracht er nu met een puntentotaal van 105 heel wat minder van terecht. De Zeeuwse ponykampioene Nicole Slabbekoorn reed in Vlissingen een uitste kende proef. Pony's klasse B: 1. Bianca Hermans/Ravelli, PC Heerle, 132; 2. Sonja Dekker/Sylvia, Gouwe Reyers, 131; 3. Willeke van Overbe- ke/Roaland, Paardebloem, 130; LI: 1. Silvia Walraven/Valentijn, Oranjezon. 133; 2. Pim Goedbloed/Mieke. Scheidestad; 3. Jose van de Velde, Scheidestad, 127; L2:1. Boudewijn Hermans, PC Heerle. 130: 2. Jessica Bril; Linggast Tdran, Zwinruiters, 129; 3. Godert Manders/Flup. Flantageruiters, 122; Ml: 1. Jolanda Vroegrijk/Leador S, La Chapelle- ruiters, 135; 2. Miranda Weyermans/Roma- nova. Scheidestad. 125; 3. Chantella Fran- ken/Perone. Oranjeruiters. 123; M2:1. Chan tella FrankerVRocket, Oranjeruiters. 132; 2. Mariska Boone/Melvin, Noord-Beveland. 120; 3. Liesbeth van de Velde/Lady Baritsa, Zuid-Beveland: Z: 1. Nicole Slabbekoorn; Siri. Paardebloem. 188; 2. Thalysia Fabrie/ El Myrrach. Plantageruiters, 175: 3. Natasja Jacobs;joeri, Plantageruiters, 172. Paarden kl. B: 1. Josine Tramper/Pelopidas, Noord-Beveland, 135: 2. Jan Rijn/Casper. Zuid-Beveland, 131; 3. Anita Vos;silvester, Scheldstad. 130; LI: 1. Anke de Dreu/Boe- tie/Burghtruiters, 132; 2. Marjan de Visser/ Battista. Eendrachtruiters, 130: 3. Wille nden den Herder/Dorando, Zuid-Beveland, 124; L2: 1. Inge Aarnoutse/Briselle, Scheide stad, 124; 2. Jeanette Tramper/Archiebald, Noord-Beveland, 124; 3. Hellen Nooyen/Boy, 122; Ml: 1. Annelies vanderLaan/GinetteO, Plantageruiters, 125; 2. Andrea Suikerbuik, Viola, Pr Auvergne, 122; 3. Eppo Roovers/ Victor, 119; M2: 1. Eppo Roovers/Lady Kil ler, Paardebloem, 125; 2. Yvonne Grove, Se: Ros, 124; 3. Doesjka van Loon/Wiecotin, Scheidestad, 123; Zl: 1. Vivian Bruis/Zola, Pr. Auvergne, 190; 2. Mascha Bustraan/Ca- maro. Zuid-Beveland, 176; 3. Dicky Wierin- ga/Vaandrig, Noord-Beveland, 153; Z2:1. Vi vian Bruijs/Zola, Pr. Auvergne, 178; 2. Kees Steendijk/Boy, Zuid-Beveland, 176. Mennen kl. BI: 1. Cor Vink/Pandora, Schei destad. 128: 2. Henny Vink/Pandora, Schei destad, 108: M: 1. Arjan Provoost/Victor, Oranjezon, 128; 2. Arjan Provoost/Tamara, Scheidestad, 121. en Zegers 8-7; 11 Rijk 7-6; 12 Franken 9-6; 13 Janse 6-5. Tweede klas: H. Lagendijk-R. van Eenennaam 0-2; D. de Jagers-B. Ramper- spad 2-0; C. Kwant-B. Kegge 0-2; J. Brasser- M. Poulisse 1-1; J. Pouwer-L. Meerman 0-2. De stand na de negende ronde: 1 Meerman 8-13; 2 Kegge 8-12; 3 De Jager 7-11; 4 De Leeuw 7-9; 5 Vaucouleur 8-9; 6 Ramperspad 7-8; 7 Van Eenennaam en Brasser 7-6; 9 Pou wer 8-5; 10 Poulisse 7-4; 11 Lagendijk 6-3; 12 Kwant 8-2. Junioren: le ronde: Arjo Kouse maker-Mark Buitendijk 2-0; Danielle de Vos-Peter den Hollander 2-0: Arjan ten Ho- ve-André Buscop 1-1; 2e ronde: Buitendijk- Buscop 2-0; de Vos-ten Hove 0-2: Kousema ker-den Hollander 2-0. Aan de leiding gaat Arjo Kousemaker van 's-Gravenpolder met 4 punten. Ad van 't Westeinde scoort voor Stormvogel. De Vlissingers wonnen hun thuiswedstrijd met 7-3. VLISSINGEN De waterpoloploe- gen van Stormvogel en Schelde be haalden deze week in de competitie de volle winst. De heren van Schel de wonnen van Marcopolo: 10-14. De Schelde-dames hadden het veel gemakkelijker: Eszet werd met 0-13 verslagen. De herenjeugd van Schelde won van Gorgo: 6-8. De he ren van Stormvogel wonnen van Viking '60 met 7-3 en de Vlissingse dames versloegen Ganze met 4-7. Stormvogel-Viking '60 7-3 - De he ren van Stormvogel hadden e^n wat moeizame start en Viking nam' eerst de leiding 0-1. Voor het eind van de eerste periode kon Stormvogel een 2-1 voorsprong nemen. Stormvogel wist de voorsprong uit te bouwen via 3-2 naar 4-2. De ploeg benutte in de laatste periode de kansen een stuk beter en behaalde zodoende een verdiende 7-3 overwinning. Voor Stormvogel scoorden: Jan-Kees Mol 2 en Sjaak Leijnse. Harry den Boer, Pim Bekkers, Ad van 't Westende en Loek van 't Westende. Marcopolo-Schelde 10-4 - De heren van Schelde konden maar moei zaam in de wedstrijd komen. De eer ste periode werd met 2-2 afgesloten en ook in de tweede periode kon Schelde niet in het eigen spel ko men. Marcopolo nam zelfs een 5-4 voorsprong. De derde periode was geheel voor Schelde en dank zij snel en goed spel wist de ploeg uit Ter- neuzen een 6-11 voorsprong te ne men waardoor de wedstrijd eigen lijk al beslist was. Schelde speelde in de laatste periode de wedstrijd uit: 10-14. Voor Schelde scoorden: Kees van Houwe- lingen 5, Maarten de Pooter en Martin van der Hooft 3. Willy de Blaey 2 en Eric van Doorn 1. Eszet-Schelde 0-13 - Koploper Schelde speelde tegen rode lan taarndrager Eszet een gemakkelijke wedstrijd. Met de sterke basis werd de wedstrijd in de eerste twee perio des beslist. Via 0-4 was er al een 0-9 voorsprong bereikt. Coach Rein- hout liet vervolgens veel jeugdspeel- sters spelen waardoor de score iets minder opliep. Via.0-10 werd een ver diende 0-13 overwinning behaald. Voor Schelde scoorden: Nicole Overdulve 5, Ria van der Hooft 4, Lisette Kanse 2 en Colinda Keesom en Sandra Dees Gorgo-Schelde 6-8 - De Schelde jeugd had een sterke start. Al in de eerste periode werd een 0-4 voor sprong genomen. Daarna kon Gor go via 1-4 terugkomen tot 4-5 eind derde periode. Gorgo kwam zelfs op 5-5, voordat Schelde de wedstrijd besliste: 6-8. Teun Vercauteren scoorde 5 maal en Aegon Bril, José de Pooter en Rogier Koster, allen éénmaal. Ganze-Stormvogel 4-7 - Nadat de Stormvogel dames in de eerste pe riode tweemaal een man meer-situ- tuatie niet had benut, was het Gan ze dat een voorsprong nam: 2-0. De tweede periode was echter geheel voor Stormvogel en de Vlissingse dames kregen een 2-4 voorsprong. In de derde periode wist Ganze nog iets terug te doen (3-4), maar het team kon dat in de laatste periode niet doorzetten. Stormvogel won ver diend: 4-7. Voor Stormvogel scoorden: Karin Maas 4, Petra Bekaert 2 en Isabelle Solé 1. Voor Ganze: Willemijn Kuipers 2 en Ria Flore en Annegien Willemsen 1. Ganze-Treffers 5-9 - De heren van Ganze speelden een goede eerste pe riode maar konden niet voorkomen dat Treffers een 1-2 voorsprong nam. Ganze ging daarna te veel fouten maken. Treffers liep zodoende via 1- 4 uit naar een forse 2-7 voorsprong. De Goese ploeg probeerde in de laatste periode nog terug te komen, maar Treffers speelde beheerst: 5-9. Voor Ganze scoorden: Bram van der Le den 2, en Piet Schop, Roland Boeyen en Johan Klompe 1. Ganze 2-de Rog 2-13 - Voor Ganze 2 de elfde forse nederlaag op rij, via 1- 3,1-7 en 1-8 werd het 2-13. Voor Ganze 2 scoorden: Jimmy Nieuwen- stein en Frank Nieuwenstein, beiden één maal. DEN HAAG (ANP) - Aan het toernooi om het Nederlands kampioenschap schaatsen, komend weekeinde in Den Haag, doen tien dames en twintig he ren mee. De dameskernploeg van Jan Wiebe Last ontbreekt; ter voorberei ding op de wereldtitelstrijd van de week daarna in Lake Placid zijn de dames al naar Noord-Amerika ver trokken. De herentop komt wel compleet naar de baan van De Uithof. Leo Visser en Gerard Kemkers kwalificeerden zich vorige week in Goteborg voor de we reldtitelstrijd van februari in Oslo. In Den Haag wordt beslist over de derde startplaats. Het toernooi is vrijwel zeker de laatste grote wedstrijd op De Uithof in de hui dige vorm. Er wordt momenteel ge werkt aan een overkapping van de 400-meterbaan, die naar verwachting begin volgend seizoen voltooid is. MIDDELBURG - Met de komst van zo'n 500 turnsters, waaronder de na tionale selectie, zorgt de Middelburg se turnvereniging MTV '69 in maart voor primeur in Zeeland tijdens de districts-kampioenschappen voor meisjes en dames in de A- en de B-lijn. Zaterdag 18 en zondag 19 maart komt de nationale tumtop, afkomstig uit de provincies Zeeland, Brabant, Lim burg, Utrecht, Noord- en Zuid-Holland in actie in sporthal De Kruitmolen. Volgens de secretaris van MTV, Ko Pluijmers, neemt MTV de organisatie van dit grote evenement op zich, om dat men het binnen MTV tijd vond om iets groots op te zetten. „Bovendien bestaat MTV dit jaar 20 jaar, dus het was een mooie gelegenheid om in dit verband een groot evenement te orga niseren." Eén van de initiatiefnemers is Koos Hamels, de trainer van de meisjes-se lectie van MTV. Met zijn meisjes neemt hij al enkele jaren deel van de grote wedstrijden in nederland. Mede dankzij de daarbij gelegde contacten kostte het niet veel moiete om dit kampioenschap naar Middelburg te krijgen en de toestemming van de af deling Turnen-dames van de KNGB was snel verkregen. Inmiddels heeft een gesprek plaatsge vonden met twee afgevaardigden van de KNGB, die enthousiast waren over de accommodatie van De Kruitmolen. Men vond de sporthal uitstekend ge schikt om het kampioenschap te hou den. De organisatie voor het evene ment is al sinds september bezig. Koos Hamels: „vanuit het bestuur en de technische commissie is een commis sie gevormd, die uit acht mensen be staat. Die hebben allemaal een taak en zijn verantwoordelijk voor het uitvoe ren ervan. Ieder zoekt zijn mensen weer voor de diverse werkzaamheden POORTVLIET - De voetbalvereni ging SPS op Tholen heeft het contract met trainer Ad Voermans uit Roosen daal met een jaar verlengd. Momen teel is de Brabantse oefenmeester aan zijn eerste seizoen bezig bij de vierde klasser, landelijk zaterdagvoetbal, uit Scherpenisse/Poortvliet. BRESKENS - Het eerste team van de Sjuttul wordt geen kampioen in de vierde klas van de badmintoncompe- titie. BCO Bali 4, koploper met een punt voorsprong, toonde zich in het onderlinge duel in de sporthal in Cad- zand sterker en won met 3-5. Bali pro moveert rechtstreeks naar de derde klas. De Sjuttul heeft nog de kans om via promotiewedstrijden die klas te bereiken. Na de enkelspelen stond de Sjuttul al met 3-1 achter. Martijn Pfaff en Mia de Rijk verloren elk in twee games. De Rijk verloor de tweede in de verlenging met 9-12. Ook Edo Pfaff kon in zijn enkelspel niet tot winst komen. In drie games ging hij ten onder. Alleen eerste dame Jacque line van Esch won haar enkelspel in twee games. De heren-dubbel was het vierde ver- liespunt voor het Breskense team. Na winst in het dames-dubbel en het ge- mengd-dubbel van Van Esch en Mar tijn Pfaff was de stand 4-3 in het voor deel van Bali. Een gelijkspel zat er tot op het laatste moment in. Het ge- mengd-dubbel van De Rijk met Edo Pfaff werd tenslotte in drie games in het voordeel van Bali beslist; uitslag 3-5. Het was niet zo'n geweldige dag voor de Zeeuwse teams die uitkomen in de bondscompetitie. Alleen de teams van Avanti pakten punten. Het eerste team verloor weliswaar met 6-5 van Pro Kennix Ritte-2, maar dat leverde toch een punt op voor Avanti. Alleen Tanja Tienpond wist haar en kelspel te winnen. Danny Mol verloor in drie games, de andere spelers in twee. Winst in het heren-dubbel van Mol en Bartjan den Hollander in drie games betekende het tweede Avanti- punt. Erwin van Hooydonk en Peter Rupp verloren hun dubbel in drie ga mes. De drie overige punten werden gemaakt door het dames-dubbel en de beide gemengd-dubbels. Avanti-2 won met 3-5 van Blauwwit-1. Winnie Slootmans schreef drie winst partijen op haar naam. Ze won het en kelspel, samen met Nanette van der Mark het dubbelspel en met Marcel Meulmeester het gemengd-dubbel spel. Winst in het heren-dubbel en het dames-enkel van Van der Mark zorg den voor de overwinning. Avanti-3 won met 2-6 bij Slagvast-1. Ook daar hadden de dames een groot aandeel in de overwinning. Mariëlle Ridderikhof en Suzan Sol wonnen hun enkelspel en ook de dames-dubbel en de beide gemengd-dubbels waren voor Avanti. Rob Haase wist zijn enkelspel in twee games te winnen. Marathon verloor in de tweede klas van Flying Shuttle'57 met 7-1. Alleen Manon Lammers zorgde in haar en kelspel voor winst. De dames-, heren- dubbel en het gemengd-dubbel van Saartje Titaley met Marcel Lammers gingen in drie games verloren. Terneuzen-1 verloor in diezelfde klas met 2-6 van Royal Canin 3. Robert Pe ters won zijn enkelspel in drie games en samen met Claudia van Raai ten het gemengd-dubbelspel in drie games. Er zat iets meer in, want Van Raalten ver loor haar enkelspel in drie games. Ze stond in de derde game met 1-7 achter maar verloor uiteindelijk met 10-12. Ook het heren-dubbel was een span nende aangelegenheid. Het duo Pe ter/Wisse had in de derde game de par tij voor het grijpen want ze stonden voor met 14-11. In de verlenging ging de service bij de stand 15-16 verschil lende malen over-en-weer. Het Ter- neuzense duo verloor de game met 15- 17. Kolibrie moest het opnemen tegen koploper Dino-1. Het Goese team had wat pech want van de vijf partijen die in drie games werden beslist, wonnen ze er slechts twee. Winst was er voor het dames-dubbel en het gemengd- dubbel van Mike Loemei met Laura Murre. De enkelspelen van Loemei, Murre en Carolien Paauwe gingen in drie games verloren. Het werd in Goes 2-6. Het eerste team van de Wings blijft puntloos onderaan. Het team verloor thuis met 1-7 van Rotterdam-3. Alleen René Eggebeen won zijn enkel in drie games. die te verrichten zijn tijdens de twee dagen." Gedurende de twee dagen zijn zo'n 80 juryleden actief. De A-lijn van het toer nooi leidt via de klassen 4,3,2 en 1 naar de Pré-, Olympische Klasse, en de na tionale selectie. Uit Zeeland zullen turnster deelnemen van MTV, Delta Sport, Volharding en VTV. MELBOURNE (Rtr/AFP) - De Zweed se tennisser Stefan Edberg, die giste ren nog souverein winnaar was van het met spanning tegemoet geziene duel met Pat Cash (6-4,6-0 en 6-2), weet nog niet of hij in de kwartfinales van de open Australische kampioen schappen wel zal aantreden. De Wim- bledonkampioen heeft zich tamelijk ernstig geblesseerd bij het serveren in de laatste game. We weten nog niet precies wat Stefan mankeert", zei zijn Britse coach Tony Pickard. „De medische staf heeft hem inmiddels uitvoerig onderzocht. Het is de eerste keer, dat hij zich aan de rug blesseert." Het incident deed zich voor tijdens de laatste game bij de service die Edberg op 30-15 bracht. De Zweed kromp in een van de pijn, wankelde naar de kant en het duurde geruime tijd voor hij weer op de been was Heren enkelspel: achtste finales: Muster (Oos) - Magnus Gustafsson (Zwe) 6-3,6-2,7-5, Edberg (Zwe) - Cash (Aus) 6-4,6-0,6-2, McEn- roe(Vst) - Krickstein (Vst) 7-6(7-4),6-2,6-3, Lendl (Tsj) - Mansdorf (Isr) 7-6(7-2),6-4,6-2. Dames enkelspel: kwartfinales: Graf (Brd) - Kohde-Kilseh (Brd) 6-2,6-3, Cordwell (Nze) - Lindqvist (Zwe) 6-2,2-6,6-1, Sabatini (Arg) - Garrison (Vst) 6-4, 2-6, 6-4, Helena Sukova (Tsj) - Martina Navratilova 6-2, 3-6, 9-7. Gemengd dubbelspel, tweede ronde: Nijs- sen/Bollegraf (Ned) - Kriek/Provis (VSt/Aus) 3-6, 7-6 (7-0), 6-2. MIDDELBURG - Ron Parent uit Mid delburg is op de Zuidnederlandse kampioenschappen karate winnaar geworden in de klasse 60 tot 65 kilo gram. Rob Mol uit Goes, ook lid van Sportschool UNO, haalde in de klasse boven de 80 kilo een tweede plaats. De twee Zeeuwen kregen door hun presta ties een startbewijs voor de nationale kampioenschappen in Veenendaal op 16 februari. VLISSINGEN - Denis Power, dietf renlang bondscoach was van het n! derlands rugbyteam, geeft vanavonf (woensdag) een demonstratietrainiil op het veld van Oemoemenoe in Mij delburg. In de training komen een aal tal specifieke onderdelen van de rul bysport aan de orde. De demonstratl begint om 20.00 uur. WESTKAPELLE - Herman Schol man, die nu nog een verbintenis heel met Lewedorpse Boys, wordt met if gang van volgend seizoen trainer vJ Noormannen. Hij is de opvolger val Jan Kapelle, die tussentijds is vertrol ken bij de afdelingsclub. Schotman I aan zijn tweede jaar bij Lewedorpl Boys bezig. Noormannen wordt tot hl eind van dit seizoen nog getraind doj Jan Gabriëlse. Leo Koch heeft deze week zijn col tract als trainer van De Meeuwen ml een jaar verlengd. Hij wordt zijn ee| ste seizoen bij de zaterdagclub. Voetbaltrainer Jan van de Dries d| momenteel trainer is van zaterdagdel deklasser Wolfaartsdijk zal in het niet we seizoen de zaterdagamateurs va Middelburg onder zijn hoede krijgel Van de Dries wordt opvolger van Herf Houtekamer die na drie jaar bij Mij delburg stopt. Wim Groenewegen heeft zijn contra! bij Zeeland Sport met één jaar ve| lengd. ROTTERDAM De houdgreep wal mee martijn van Oostenbrugge (judl vereniging Breskens) in de finale v<j het Rotterdams judokampioenschl Abe Klaas de Jong uit Lemmer ondl controle hield was voor de Friese jl doka veel te sterk. De Breskense judl ka scoorde in die finale al snel een kl ka door middel van een buitenwartf maai. Even later voegde hij daar ma een overnametechniek nog een yyg[ aan toe. Uiteindelijk werd hij kan pioen door in het grondgevecht Jong met een houdgreep onder coi| trole te houden. Jesper van Dijk, ook van de judoretl eniging Breskens, won eveneens zijttl nale. Met een zogenaamde schouder! houdgreep dwong hij zijn tegenstanl der, Jelle van de Winden, tot overgave! Yooyin Janssen (sportschool Geell hoed) lukte het niet om zijn finale» winnen. In de klasse tot 60 kilo kwaif hij ongeslagen in dé finale, maar moe! in Twan van Heugdten (sportschol Wouters) zijn meerdere erkennen, Vf Heugten dwong de Bevelander tot ol gave door middel van een ven/urgirl zodat Janssen tweede werd in een vel van zo'n 40 deelnemers uit heel Nedef land. Ook Barry de Wilde (judoverenigin| Breskens) bereikte ongeslagen eindronde. In de halve finale werd hel de weg naar de strijd om het goud vel sperd door Ricardo Wandel (sportia stituut Hoogvliet), die De Wilde ma een koka versloeg. De partij om de del de plaats wist de Bressiaander in zijl voordeel te beslissen, mede omdat zijl tegenstander, Leidenaar Gerard Ranf hem een keer tilde uit het grondgj vecht en vervolgens op zijn nek 1 vallen. Een actie waar normaal gesprl ken een zware straf voor wordt uitgl deeld, maar dat liet de scheidsrecht^ achterwege. Aan het eind van de j lijkopgaande strijd beslistte de arbitl dat De Wilde toch met meest recht ha| op de bronzenmedaille. In de seniorenklasse tot 78 kilo i ste Vincent Quandt (KIAI) zich via d herkansingen voor de finale. De hall finale won hij met ippon. In de final ontmoette de Souburger Ruud Kul per (sportinstituut Hoogvliet) die ml een armoverstrekking duidelijk maal te dat het zilver bestemd was voj Quandt. Sjaak van de Velde (judovereniginl Breskens) won een nationaal toernol in Groesbeek. Van de Velde kwam ui in de klasse tot 60 kilogram. Zowel ij de halve finale als in de finale onj moette de Zeeuws-Vlaming een lid uj de kernploeg van Jong Oranje va bondstrainer Eddy van de Pol. Sjaal van de Velde versloeg beide geselel teerden, de laatste in de finale op b| slissing van de scheidsrechter. EINDHOVEN/DEN HAAG - Nu staat vast, dat er op zondag 19 februj ri op De Uithof in Den Haag tijdens clubkampioenschappen van Zeeuwse schaatsvereniging De Po' spannende wedstrijden te belev zullen zijn. Bij wedstdrijden in Einl hoven en Den Haag bleek opnieuw d' de Zeeuwen Floris Jan Koole en Lef van der Wielen weinig voor elkaar oi der doen. Ook Frans Provoost pre| teert uitstekend. Deze jeugdige talei ten zullen het moeten opnemen tege de senioren en met name tegen 'vetj raan' Arjaan van de Kreeke. De uitslagen van Eindhoven zijn (500 1500 m, 3000 m): Floris Jan Koole 46 2.10.70, 4.32,70; Frans Provoost 45, 2.15.33,4.38.30. In de marathon over honderd ronden ei digde Frans Provoost als vijfde en FM Jan Koole als zesde. Deze marathon wej gewonnen door Erik Jan van de Boo Leon van der Wielen reed in Den Haag: 43. op de 500 m, 2.10.02 op de 1500 m en 4 34 op de 3000 m. De overige leden van De rtl reden in Den Haag de 500 en 1000 meter. san Stewart 49.07 - 1.36.98; Iman Koemj 44.37 - 1.28.46; Toon Capelle 46.89 - |«T Jaap Nieuwenhuize 47.91 -1.34.70; Flip» mé 47.33 - 1.35.33; Jan Gebraad 4i.i»| 1.37.24; Ferdey Wisse 48.40 - 1.37.11

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 22