PZC Uiteenlopende straffen voor dronken rijden Zeeland heeft geen economisch belang bij internationale WOV Zierikzeese jachthaven kende topdrukte in 1988 Mr T. R. Seinstra meer manager dan burgervader gemeente vlissingen r i streek hinderwet gemeenteraad bouwaanvragen WOENSDAG 25 JANUARI 1989 «18 MET RUIM 2 PROMILLE ACHTER STUUR BURGEMEESTER BORSELE: Vrouwenraad geeft cursus secretaris in Terneuzen Groentekwekers naar witloftelers in Noord-Brabant NIEUWE BURGEMEESTER VAN GOES Manager Aandacht Schietingen Voorseizoen Toppers. ArJïasse tafeltennis Goes bleven bij pelies Auto botst op rand Oostsluis Terneuze na uitwijkmanouvre Kennisgeving ontwerp-beschikking Bei s 020-2423 lé en informeer naar hef effect van Co- in de Cebuco#$ fi# 1 MIDDELBURG - De politierechter in Middelburg heeft dinsdag de 62-jarige M. A. uit Rilland wegens rijden onder invloed veroordeeld tot duizend gul den boete en zes maanden voorwaar delijke rijontzegging. A. was op 16 ja nuari vorig jaar op de Bathseweg in zijn woonplaats met zijn auto in de berm terecht gekomen en was daar door de politie zittend op de rechter stoel voorin gevonden. De bloedproef leverde een alcoholpromillage van 2.20 op. Op de zitting zei A. eraan te twijfelen of hij zelf gereden had, zoals hij direct na het ongeluk tegenover de politie had verklaard. Daags daaarna waren hem in het dorp geruchten ter ore gekomen als zouden anderen hem na bezoek aan een café naar huis hebben willen rij den. Nadat de wagen in de berm was blijven steken zouden zij zich uit angst voor de gevolgen uit de voeten hebben gemaakt. Officier van justitie mr D. van der Bel hield hem echter aan zijn oorspronke lijke verklaring, temeer daar uit niets gebleken was dat een ander aan het stuur gezeten had. Dat A. op de rechter stoel zat leek hem een logisch gevolg van de zwaartekracht daar de gestran de auto fors uit het lood hing. Omdat A. nooit eerder met justitie in aanra king was geweest en de reclassering HEINKENSZAND - De Westerschel- de Oeververbinding (wov) heeft voor Zeeland pas economisch belang wan neer de brug/tunnel Zeeland met Zee land verbindt en zeker niet als er sprake is van een internationale ver binding. Burgemeester G. C. G. van den Heuvel van Borsele zei het dins dagavond nogeens luid en duidelijk op vragen vanuit de bevolking van Heinkenszand, die zich tijdens een in formatieavond van het gemeentebe stuur zeer bezorgd toonde over de gang van zaken rond de WOV. „Maar hoewel de raad heeft gezegd geen ander tracé te accepteren dan de route westelijk van Borssele naar Hoofdplaat, kan ik niet voorspellen wat de gemeenteraad zal doen als heel Zeeland op de stoep staat met als eni ge mogelijkheid aanlanding bij Elle- woutsdijk". De burgemeester spuugde andermaal zijn gal over de manier waarop Zee land zogenaamd kan 'kiezen' uit ver schillende tracés. „In de tracénota wordt de indruk gewekt dat er ver schillende opties zouden zijn, maar op hetzelfde moment weet iedereen dat er slechts voor één route middelen zijn". Die route, Terneuzen-oost-Ellewouts- dijk, wil de gemeente Borsele in ieder geval niet, evanmin als alle andere in de tracénota uitgewerkte routes. Zeker waar de Randstad in het ver bindingsplaatje komt kijken, toont de Borselse burgemeester zich een fer vent tegenstander. „Wij moeten geen andere industriële belangen willen dienen dan die van de twee Zeeuwse industriegebieden. Die met elkaar verbinden geeft een goede doorgang naar het zuiden, die met een oost west-verbinding door Zeeuwsch- Vlaanderen ook naar het oosten kan worden uitgebouwd. Daar, gericht op zuid en zuid-oost, liggen onze belan gen". Van den Heuvel illustreerde dat met de winstcijfers van Dow Chemical. „Dit bedrijf maakt meer winst dan Philips. Kennelijk heeft het in Terneu- zen geweldig kunnen expanderen. En dat allemaal met twee ponten als eni ge verbinding naar het noorden". De Borselse burgemeester hecht dan ook veel meer een sociologisch belang aan de WOV dan een internationaal- TERNEUZEN - De Zeeuwse Vrou wenraad, het overleg- en samenwer kingsorgaan van achttien Zeeuwse vrouwenorganisaties, organiseert in samenwerking met de Volkshoge school Zeeland een secretarissencur- sus. De cursus wordt op vier ochten den (9.30 tot 12.00 uur) in de maanden februari en maart in de Goede Herder kerk in Terneuzen gegeven. „De secretaris is een belangrijke figuur binnen de organisatie. Ze is de rechter hand van de voorzitter. Het doorspe len van informatie, het verzorgen van de correspondentie, het notuleren en het bijhouden van en archief zijn een aantal van haar taken", aldus de vrou wenraad. Veel vrouwen rollen zomaar in de functie, vaak zonder voorberei ding. Ook al is iemand jaren secretaris, dan nog kan zij onzeker zijn over de juiste uitvoering van de functie. In de cursus wordt aandacht besteed aan een aantal specifieke taken van de se cretaris: het schrijven van uitnodigin gen, het opstellen van een agenda voor een vergadering, het notuleren en het opbouwen en bijhouden van een ar chief. Door de begeleiding wordt mon deling en schriftelijk informatie gege ven over de verschillende onderwer pen. Ook de meningen en ervaringen van de cursisten worden bij de lessen betrokken. Tevens is er gelegenheid voor het uitwisselen van ervaringen. Belangstellende vrouwen kunnen zich opgeven tot 30 januari bij de Zeeuwse Vrouwenraad in Middelburg. ZIERIKZEE - De Zeeuwse Groentete lers Organisatie houdt vrijdag een ex cursie naar Noord-Brabant. Deze is mede georganiseerd door het Consu lentschap Akker- en Tuinbouw. De reis heeft als bestemming diverse be drijven die op grote schaal witlof te len. Zo worden witlofteelten bezichtigd die worden beoefend volgens de 'champig non-methode'. Hierbij worden de wit- lofpennen in boven elkaar gestapelde lange rekken tot groei getrokken. economisch belang. „Voor de echte noord-zuid-verbinding, een hoofdas, worden momenteel gronden aange kocht. De route over de WOV, die voor lopig nog doodloopt in een wirwar van kleinere wegen aan weerskanten van de Westerschelde, zal niet worden ge kozen als hemelsbreed 25 kilometer verderop de Zoomweg klaarligt die Rotterdam met Antwerpen, Gent en de Kanaaltunnel gaat verbinden". een gunstig rapport over hem had uit gebracht, waaruit naar voren kwam dat hij voor zijn sociale contacten sterk afhankelijk is van zijn auto, ma tigde de officier zijn eis, die door poli tierechter mr P. P. M. H. van Hooff vol ledig werd gevolgd. De 45-jarige C. A. van S. uit Hellevoet- sluis kwam minder goed weg voor het feit dat ze vorig jaar mei met 2.17 pro mille op de weg van Zierikzee naar Haamstede werd aangehouden. De of ficier maakte uit haar woorden op dat zij zich onvoldoende bewust was van het gevaar dat alcohol in het verkeer oplevert en eiste negen maanden rij ontzegging, 1500 gulden boete en twee weken voorwaardelijke gevangenis straf. Hij hield er geen rekening mee dat zij de auto voor haar beroepsbezig heden nodig heeft. De politierechter beperkte de ontzegging tot zeven maanden, daar zij voor het eerst met alcohol aan het stuur was gepakt. B. van A. (36) uit Vlissingen werd bij verstek conform de eis tot negen maanden rijontzegging, 1500 gulden boete en twee weken gevangenisstraf voorwaardelijk veroordeeld omdat hij in september zwaar onder invloed op de Londensekaai in Middelburg werd aangehouden. De ademanalyse gaf een alcoholgehalte van 1105 micro gram aan, wat overeenkomt met 2.50 promille in het bloed. Hijzelf meende dat een alcoholhou dend medicijn de hoge uitslag mede had beïnvloed, maar de officier had uitgerekend dat de honderd druppels van het middel, die hij dagelijks maximaal mocht gebruiken, nauwe lijks invloed op het alcoholgehalte hadden kunnen hebben. Een beeld van een zomerse drukke dag in de jachthaven van Zierikzee. ZIERIKZEE - De Zierikzeese jacht haven heeft een topjaar achter de rug. Nog nooit was het zo druk als in 1988. Het aantal aankomsten steeg met 5,6 procent ten opzichte van het jaar daarvoor en het aantal overnachtin gen met 19,3 procent. Overigens was GOES - In één opzicht gaat Goes' nieuwe burgemeester er zeker op achteruit. Hij krijgt in Goes nooit zo'n schitterend uitzicht als hij nu in Nieuwkoop heeft. De zitkamer van zijn ambtswoning kijkt uit op de plassen, waaraan de Zuidhol landse gemeente haar naam heeft gegeven. Een grasveld van een me ter of vijftien, een rietzoom, een steiger en dan het grijze water van de plas. Zoiets verveelt nooit. Maar mr T. (Taco) R. Seinstra wil zijn blik na tien jaar Nieuwkoop wel weer eens ergens anders op vesti gen. „En trouwens", zegt hij vrien delijk in de richting van zijn nieu we gemeente, „ik ben ervan over tuigd dat Goes ook heel aantrekke lijke plekjes heeft om te wonen". Er zijn burgemeesters die in hun po gingen het eerste-burgerschap van een grotere gemeente te verwerven, maar raak solliciteren, ook naar ge meenten die ze nauwelijks kennen. Pas nadat duidelijk is dat ze in de benoemingsprocedure een rol zullen spelen, gaan ze er met hun gezin op een mooie zondagmiddag eens rondtoeren om te kijken waar ze ver zeild zouden kunnen raken. Zo'n ritje heeft Seinstra (47) niet nodig gehad. Hij kent Goes. Bezoek aan fa milie in Heinkenszand heeft hem re gelmatig in de Bevelandse centrum gemeente gebracht. En een bijdrage aan wat twintig jaar geleden nog de Oosterschelde-pro- blematiek heette, heeft bij Seinstra een belangstelling voor Zeeland ge wekt die nooit meer is verdwenen. Tijdens zijn rechtenstudie - in de avonduren na zijn baan overdag als medewerker bij de Raad van State - deed hij mee aan het afstudeerpro ject Zeeuwse Meer, dat zich richtte op de gebruiksmogelijkheden van de afgesloten Oosterschelde. Maar de jonge waterbouwkundigen, pla nologen, economen en juristen in de studiegroep raakten zo bezwangerd door de geest van de tijd, dat ze al tijdens hun eerste bijeenkomst be sloten het meer te laten voor wat het was en zich te concentreren op een andere beveiliging van het Ooster- scheldegebied dan met een dichte dam. Hun aanbeveling was... een stormvloedkering. De gemeenteraad van Goes heeft in zijn profielschets voor een nieuwe burgemeester de aandacht geves tigd op de managers-capaciteiten die de opvolger van mr W. Blanken zou moeten hebben. In Nieuwkoop wordt Seinstra inderdaad meer als een manager dan een burgervader gezien. Een typering, waarmee de betrokkene zelf het wel eens kan zijn. Maar hij vindt dat toch ook weer niet al te veel nadruk op dat begrip manager moet worden ge legd: „Als ik echt manager had wil len zijn op het niveau van het lo kaal bestuur, dan was ik wel ge meentesecretaris geworden". Die kans heeft zich voorgedaan. In Purmerend, waar Seinstra na zijn baan bij de Raad van State en na enige jaren op het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke or dening terecht kwam als directeur van de afdeling bestuurszaken, had hij de mogelijkheid mettertijd de ge meentesecretaris op te volgen. Maar hij gaf de voorkeur aan het burge meesterschap. Waarom? Seinstra kijkt een beetje gereserveerd. Hij voelt er niet veel voor nu al zijn hal ve installatierede prijs te geven. „Ik denk dat je als burgemeester meer kunt betekenen voor het leven, het wonen en het werken van de bur ger", antwoordt hij dan. „Je kunt er voor zorgen dat allerlei processen die binnen een bestuurlijk en amb telijk apparaat aan de gang zijn, ook echt tot een nuttig resultaat voor de burger leiden". Nieuwkoop ligt middenin het groe ne hart van Holland. De belangrijk ste taak die het gemeentebestuur er op grond van het door de provincie Zuid-Holland vastgestelde streek plan te vervullen heeft, is de hand having van het groene karakter. Dat betekent mondjesmaat huizen bou wen; alleen voor de opvang van de eigen bewoners. Dat houdt ook in dat een al te grote recreatiedruk op de plassen, die bijna de helft van de oppervlakte van Nieuwkoop inne men, dient te worden voorkomen. Wat dat betreft heeft de afgelopen jaren een sanering plaatsgevonden. Voor veel boeren was het aantrekke lijk slecht te exploiteren stukjes grond te verkopen aan Randstede lingen die er een stacaravan op plaatsten, een tuintje en een steiger aanlegden en er vervolgens genoten van hetzelfde uitzicht als burge meester Seinstra. Tegen dat laatste bestond vanzelfsprekend geen be zwaar, maar de versnippering van de uit natuurwetenschappelijk oog punt waardevolle oevers langs de plassen was een minder gewenste ontwikkeling. Op een gegeven mo ment waren er vierhonderd van der gelijke kaveltjes. De gemeente is daarom een uitsterf- beleid begonnen. De eigenaars van de snippers hadden tien jaar de tijd hun bezit van de hand te doen en te ontruimen. Ze kregen een vervan gende plek aangeboden, maar daar van heeft tot dusver niemand ge bruik gemaakt. Gewerkt heeft het uitsterfbeleid wel. Er zijn nu nog twintig van die recreatiesnippers over. Op een vergelijkbare manier is de gemeente Nieuwkoop ook opge treden tegen bezitters van kleine ka- juitboten die als drijvende caravans werden gebruikt. Inmiddels is op initiatief en onder leiding van Sein stra een instandhoudingsplan voor het plassengebied in voorbereiding, waarbij alle betrokkenen zijn inge schakeld. De nieuwe burgemeester van Goes hoopt dat zijn ervaring op het ge bied van de relatie tussen natuur en recreatie ook in Zeeland van pas zal komen. Grote belangstelling heeft hij verder voor de binnensaad van Goes met zijn historische stratenpa- troon, monumentale en beeldbepa lende gebouwen en het uitgebreide winkelarsenaal. Hij is zich ervan be wust dat de binnenstad de afgelo pen jaren een van de speerpunten van het gemeentelijk beleid is ge weest, maar hij meent dat een ge bied met zoveel functies en aspecten voortdurend aandacht en zorg no dig heeft. Een van de foto's waarmee het arti kel in de PZC over Seinstras benoe ming anderhalve week geleden was verlucht, heeft bij menigeen een glimlach van herkenning veroor zaakt. Seinstra aan de piano. Zijn voorganger Blanken liet zich bij daarvoor in aanmerking komende gelegenheden graag naar de piano tronen. Hij bleek een verdienstelijk jazz-pianist. De nieuwe eerste bur ger haast zich te verzekeren dat zijn pianospel zich niet leent voor der gelijke openbare uitvoeringen. Hij speelt uitsluitend klassiek. Ben Jansen Mr Seinstra neemt dinsdag 31 ja nuari afscheid in Nieuwkoop. De volgende dag wordt hij tijdens een buitengewone raadsvergadering als burgemeester van Goes geïnstal leerd. Die vergadering - in het stad huis - begint om 14 uur. Mr T. R. Seinstra 1987 een erg slecht jaar voor de haven van Zierikzee. Opvallend is het feit dat de laatste vier maanden van 1988 relatief veel drukte kenden. Steeds waren er ongeveer 300 overnachtin gen per maand en dat is volgens ha venmeester R. Visscher te danken aan de warme winter. Verder spelen factoren als seizoenver lenging en vakantiespreiding een rol. Ook is er een toename van het aantal motorboten van sportvissers. Vooral KWADENDAMME - Handboogver eniging Victoria hield in De Kroon in Kwadendamme een schieting op de liggende wippen. Er waren 33 deelne mers. Uitslag eerst wip: eerste en derde hoofdvo gel, C. D. Raas Vooruitgang Kwadendam me: tweede hoofdvogel, mevrouw M. Steen bakker Vitoria Kwadendamme: eerste zij vogel, H. van Stee Diana Yerseke; tweede zijvogel, C. Stouthamer Edele handboog Oudelande; derde zijvogel, Jacco de Bruin St. Andries Wemeldinge: vierde zijvogel, C. Stouthamer Edele handboog. Meeste kleine vogels (6) Jac. Doene Victoria, De vliegende vogelprijzen waren voor, R. van Eijkeren Vrije Schutters 's-Heerenhoek en A. Rijk ADLM. Uitslag tweede wip: eerste hoofdvogel, H. Eijke: tweede hoofdvogel J. Schipper bei den St. Andries; eerste zijvogel, C. Jeremias- se Zorgvlied Ellwoutsdijk, tweede zijvogel. W. Smid Diana; derde zijvogel, P. de Jonge Vooruitgang; vierde zijvogel, W. Smid Dia na; eerste kal, N. Schipper St. Andries; twee de kal, A. Pikkaart Zorgvlied; derde kal, C. Stouthamer Edele Handboog; vierde kal, W. Smid Diana. Meeste kleine vogels (6) R. van Eijkeren Vrije Schutters. in de herfstmaanden blijven die boten meerdere nachten in de haven liggen. De dagen worden benut om met de boot te vissen op de Oosterschelde. Zo'n 8 jaar geleden deed zich eenzelfde tendens voor. Op grond van deze gege vens, zo staat in een persbericht van de gemeente Zierikzee, is en blijft de pas santenhaven van Zierikzee veruit de grootste in de provincie Zeeland. In totaal waren er in 1988 15.055 aan komsten en 2748 overnachtingen. De drukste maanden waren de zomer maanden juli en augustus. Maar ook het voorseizoen was erg goed, vooral rond de pinksteren en het hemel- vaartsweekeinde. Als die weekeinden goed zijn, aldus de heer Visscher, werkt dat meteen positief door naar de rest van de zomer. Vorig jaar nog was het Zierikzeese ge meentebestuur enigszins verbolgen door de ingebruikname van de Kram mersluizen in de Philipsdam. Bij die sluizen trad in de zomermaanden nog al wat vertraging op voor de plezier- vaart en dat had tot gevolg dat veel pleziervaartuigen de Oosterschelde gingen mijden. Dat betekende weer een geringer aantal overnachtingen in de Zierikzeese haven. Daar was het af gelopenjaar niet veel meer van te mer ken, aldus havenmeester Visscher. Bij de sluizen wordt een wat soepeler schutregime gehanteerd, zodanig dat bij grote drukte ook jachten in de slui zen van de beroepsvaart mogen. Vis scher voegt daar aan toe dat als het eenmaal vakantie is, de mensen toch komen. Ze laten zich dan niet afschrik ken door een eventuele sluispassage, stelt hij. GOES - In de A-klasse van de Go tafeltennisverenigingen waren del ders beter bij de les dan vorige we TTVG-1 kreeg GP-2 op bezoek en beter gemotiveerd. GP-2 gaf goed genspel, maar kon niet voorkom dat TTVG-1 vrij snel uitliep naar grote voorsprong. Hierna kon G nog even iets terugdoen, maar verl was toen al niet meer te voorkom De andere wedstrijd ging tussen t teams die elkaar al jaren kennen: 1 tegen NS-1. NS-1 nam net als vor week de leiding, maar toen was het beurt aan de invallers. GP-I was sterk om zich door de invallers te ten verrassen. In de B-klasse stond de topper op programma tussen Borssele-1 enN NS-2 was ook verzwakt. Met twee vallers werd geprobeerd Borssel goed partij te geven. In de eerste sets won Borssele er slechts twee gemak, de andere gingen gelijk maar toch liep Borssele uit naar e, grote voorsprong. In de tweede hr verliep de strijd al niet veel anders, dat er als einduitslag een stand kwa die de verhouding in deze klasse weergeeft. Ook de wedstrijd om de onder plaats tussen TTV Wolphaartsdij en PZZ-1 kende verschillende sp nende sets, maar de uitslag was dez de als die bij de topper in deze klas PZZ-1, dat hoger stond, moest af en een set aan de tegenstander afsta maar de winst die behaald werd voldoende om voorlopig afstand te men van de laatste plaats, waar Wolphaartsdijk vast op staat. De laatste wedstrijd in de voorgaa week was die tussen TTVB W phaartsdijk-1 en TTVG-1. Van d wedstrijd valt weinig meer te vertelt dan dat er geen enkele winnaar w De wedsrtrijd ging volledig gelijk Geen enkele speler kon alle partij' winnen, maar er was ook geen enk speler die alles verloor, zodat het haalde gelijke spel voor beide tea het beste resultaat was. De teams uit de C-klase waren vrij hier werd alleen een inhaalwedst gespeeld tussen TVK-1 en NS-3. wedstrijd was wel spannend, m toen halverwege TVK enkele sets drie games won was de strijd ges* den. NS-3 kon nog wel een set winn maar verlies was niet meer te voor' men. Uitslagen, A-klasse: TTVG-l-GP-2 GP-l-NS-1 8-2. B-klasse: Borssele-l-NS- 3. TTVW-3-PZZ-1 3-7, TTVW-l-TTVG-3 C-klasse: TVK-l-NS-3 7-3. TERNEUZEN - De auto van Bossch naar P. S. raakte dinsdagmorgen o streeks half elf zwaar beschadig toen de automobilist in dichte mist t gen de betonnen rand van de OoJ sluis reed. S„ rijdend richting Hoa moest uitwijken voor een groene Om Kadett (oud model) die de bocht J ruim nam. De chauffeur van deze auto reed dol „Er staan wel camera's van Rijkst terstaat, maar door de mist is d! niets op waargenomen. We zouden mensen die iets gezien hebben dust len oproepen om ons te waarscl wen", aldus een woordvoerder van Terneuzense gemeentepolitie. stadhuisplein 2 4382 LG vlissingen tel. 01184-87000 Burgemeester en wethouders van Vlissin gen maken ingevolge het bepaalde in de wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend dat zij voornemens zijn aan Energy Connection te Delft vergunning ingevolge de hinderwet te verlenen voor het oprich ten en in werking hebben van 7 windturbi nes en 4 transformatorstations op het per ceel plaatselijk bekend Fort de Ruijterweg te Vlissingen. Aan deze vergunning zijn voorschriften verbonden. Vanaf heden ligt de ontwerp-beschikking met de aanvraag en de daarop betrekking hebbende bescheiden ter inzage op de af deling milieuzaken van de dienst volkshuis vesting, ruimtelijke ordening en milieu en wel op werkdagen - behalve zaterdag - van 8.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 15.00 uur, tot het einde van de termijn waarbinnen be roep kan worden ingesteld tegen de be schikking op de aanvraag. Genoemde stukken liggen eveneens ter in zage buiten de werkuren van 26 januari tot en met 7 februari 1989, op woensdag van 17.15 tot 20.15 uur bij het stafbureau voor lichting en inspraak. In verband met de bereikbaarheid van de stukken verzoeken wij u indien u de stukken tijdens de avonduren in wilt zien vooraf contact op te nemen met de afdeling mi lieuzaken (tel.: 01184-87204). Voor een eventuele toelichting op de stuk ken kunt u zich onder kantooruren even eens wenden tot deze afdeling. De aanvrager, de betrokken adviseurs en een ieder die aantoont niet in staat te zijn geweest bezwaren in te brengen naar aan leiding van de aanvraag, kunnen tegen de ontwerp-beschikking schriftelijke, gemoti veerde bezwaren inbrengen bij hun college van 26 januari tot en met 7 februari 1989. De persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient, worden indien daarom wordt verzocht niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schrifte lijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift worden ingediend. Zij vestigen er de aandacht op dat de aan vrager, de betrokken adviseurs, degenen die gebruik hebben gemaakt van een of meer van de genoemde mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degenen die zie voor gemeentelijke informatie ook 'in den blauw geruiten kiel' in 'de vlissinger' van vandaag. aantonen daartoe redelijkerwijze niet in staat te zijn geweest later beroep kunnen instellen bij de Kroon tegen de beschikking op de aanvraag. Vlissingen, 25 januari 1989 J. C. Th. van der Doef, burgemeester J. M. A. van Nassau, secretaris. Morgen, donderdag 26 januari, vergadert in het stadhuis de gemeenteraad van Vlis singen. De aanvang is om 19.30 uur. De agenda en voorstellen liggen ter inzage in de gemeen telijke informatiehoeken. De burgemeester van Vlissingen maakt be kend, dat bij het college van burgemeester en wethouders van deze gemeente zijn binnengekomen bouwaanvragen van: de directeur van de Dienst Openbare Werken (gemeente Vlissingen) voor de verbouw en uitbreiding van het voor malige Gasthuis (Hellebardierstraat 2) tot archiefruimte; K. W. de Klerk voor de bouw van de wo ning Marga Klompélaan 21; P. P. Burgers voor de bouw van de wo ning Wilh. Druckerlaan 86. Het eerder op 18 november 1988 gepubli ceerde bouwplan voor de verbouw en uit breiding van de archiefdienst in het pand Hellebardierstraat 2 is ingetrokken. B. en w. overwegen de gevraagde bouw vergunning te verlenen. De artikelen 19 van de wet op de ruimtelijke ordening en/of 50, lid 8 van de woningwet openen daartoe de mogelijkheid. Voordat over het verlenen van de bouwver gunning een beslissing wordt genomen, liggen de bouw- en situatietekeningen in gaande 26 januari 1989 veertien dagen (tot en met 8 februari 1989) voor een ieder ter inzage bij de dienst openbare werken (stad huis, tweede verdieping, kamer 207). Tijdens bovengenoemde termijn hebben belanghebbenden de gelegenheid schrif telijk hun eventuele bezwaren hiertegen in te dienen bij b. en w. Vlissingen, 25 januari 1989 J. C. Th. van der Doef, burgemeester

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 20