PZC Middelburgers redelijk tevreden over inspraak Boete voor mislukte diefstal van fietsen Eerste jachten meren 1 april af in nieuwe haven Vlissingen Voorstel noodfonds culturele uitgaven Middelburgse minima Eén bureau bestrijding van de werkloosheid Eisen Boulevard in Cadzand liggen vast streek Oostburg wil ambtsketens van oud-burgemeesters uitstallen WOENSDAG 25 JANUARI 1989 BIJ GEMEENTELIJKE PLANNEN ARNEMUIDEN Duidelijkheid Vlissinger bekent reeks inbraken en autodiefstallen Jaarvergadering PvdA Middelburg Auto gestolen van parkeerplaats PSD Lezing over werk Vincent van Gogh POLITIERECHTER MIDDELBURG Drie weken Doorgereden na aanrijding Automobilist botst op geparkeerde auto IN PERMANENTE TENTOONSTELLING Ondiep Driekwart MIDDELBURG OOSTKAPELLE OOST-SOUBURG VEERE VLISSINGEN BELEIDSNOTITIE MIDDELBURG: Kandidaat Samenwerking Drempelvrees ZOUTELANDE Wim Lievense visclubkampioen RAAD OOSTBURG BESLUIT: Aanpassen MIDDELBURG - De inspraakmoge lijkheid voor Middelburgers bij ge meentelijke plannen wordt over het algemeen als redelijk ervaren. Wel vinden veel mensen dat er te weinig met hun opmerkingen wordt gedaan. Dit blijkt uit een enquête die in ver schillende Middelburgse wijken is ge houden. Het contact en de informatie-uitwisse ling tussen burger en gemeente wor den niet als optimaal ervaren. Veel mensen zouden graag een persoonlijk briefje in de bus krijgen wanneer er zich in hun wijk iets voordoet waarbij inspraak mogelijk is. ook zou men ach teraf wat meer van de gemeente willen horen over het verdere verloop van projecten. De enquête is in juni '88 gehouden. In totaal zijn 628 formulieren verstuurd. Er zijn er 149 teruggekomen. De onder vraagden werden onderverdeeld in mensen die wel, en mensen die niet aan een inspraakprocedure hadden meegedaan. Beide categorieën gaven aan veel belang te hechten aan in spraak (98 procent). De mensen die toch niet meededen aan de procedure in hun wijk gaven daar verschillende redenen voor op: bijvoorbeeld 'niet thuis', of 'iemand anders verwoordde de klachten'. Sommige projecten scoorden negatie ver dan andere. Veel klachten over het feit dat er te weinig rekening met de wensen van omwonenden werd gehou den, kwamen van mensen die te ma ken hadden gehad met inspraakproce dures bij de herinrichting van: Nieuw Middelburg, Oude Rijksweg-Veer- straat, Maïsbaai, Segeerstraat, Markt, woonomgeving flats Magistraatwijk en het verleggen van de buslijnen 54 en de kustlijn. Ook ambtelijke medewerkers van de gemeente zijn ondervraagd over hoe werkbaar zij de inspraakverordening vinden. Zij hadden geen opvallende klachten en gaven aan, dat in meer dan de helft van de gevallen de in spraak ook leidde tot veranderingen in de plannen. In een evaluatie wordt geconstateerd dat er bij de projecten die negatief werden beoordeeld, sprake was van tegenstrijdige wensen en verlangens VLISSINGEN - De 20-jarige Vlissin ger D. K. heeft tegenover de Vlissingse politie bekend vijftien inbraken, twee pogingen daartoe en twee auto diefstallen te hebben gepleegd in Vlis singen, Middelburg en Goes. K. werd op 6 januari, kort na een inbraakmel ding in een woning aan de Schuit- vaartgracht, gearresteerd. De politie merkte de Vlissinger op toen hij met hoge snelheid van de inbraak weg reed. K., een bekende van de politie, pleegde de misdrijven vanaf begin december vorig jaar. De verdachte bezocht in Vlissingen en Oost-Souburg zeven wo ningen, waaruit hij vooral geld, video apparatuur en sieraden wegnam. In Middelburg sloeg hij in twee woningen toe en stal geld uit een kassa van een hotel. In Goes stal de verdachte een auto en deed twee pogingen tot in braak. De Vlissinger nam uit het Psy chiatrisch Ziekenhuis Zeeland in Kloetinge verschillende portemon nees met geld weg. Hij is het PZZ vier keer binnengeslopen. In de (gestolen) auto van de verdachte werden drie portefeuilles met geld ge vonden, afkomstig van de inbraak uit de woning aan de Schuitvaartgracht. K. is inmiddels in vrijheid gesteld. Kort na de aanhouding van K. is de 50-jarige Vlissinger L. S. aangehouden. Hij wordt verdacht van het helen van de gestolen goederen. MIDDELBURG - De afdeling Middel burg van de Partij van de Arbeid houdt maandag 30 januari de jaarver gadering. Op de agenda staat onder meer het positieve actie-beleid van de PvdA. Diana Vermeulen, landelijk projectmedewerkster, leidt dit onder werp in. Het landelijke project positieve actie richt zich allereerst op de gemeente raadsverkiezingen van 1990. Uiteinde lijk is het de bedoeling dat in 1994 alle gemeenteraadsfracties en wethouder- sposten van de PvdA voor de helft wor den gevuld door vrouwen. De bijeenkomst, die gehouden wordt in de Middelburgse Concert- en Ge hoorzaal, begint om 19.30 uur. BRESKENS - Op de parkeerplaats van de PSD bij Breskens is een auto gestolen. Het voertuig werd daar maandag rond 15.00 uur geparkeerd. Dinsdag om 7.15 uur werd vastgesteld dat de auto was ontvreemd. Het gaat om een Volkswagen Golf die sel met het kenteken NR-27-DK. De auto is eigendom van een leasebedrijf 'n Vlissingen. TERNEUZEN - Ton de Brouwer uit Nuenen houdt vandaag, woensdag, een lezing over Vincent van Gogh in de Goede Herderkerk in Terneuzen. De Brouwer is auteur van het boek 'Van Gogh en Nuenen' en is eigenaar van ruim 300 boeken over het leven en werk van de schilder. Zijn lezing, met dia's, begint om 14.30 uur. De Brouwer komt naar Terneuzen op uitnodiging van de Nederlandse vereniging van huisvrouwen, afdeling Terneuzen. van burgers en er weinig mogelijk heid was tot verandering van de plan nen. Vooraf moet een duidelijker beeld worden gegeven van de inhoud van het inspraakproject en van de mate waarin plannen als gevolg van de inspraak zijn te wijzigen, zo wordt geconstateerd. Voorgesteld wordt ook bij projecten waar de marges zo minimaal zijn dat er bijna geen veranderingen meer moge lijk zijn, de inspraak achterwege te la ten. Aanleiding om de inspraakveror dening drastisch te wijzigen wordt niet gezien, maar wel zou er meer informa tie voor- en achteraf moeten worden gegeven. De inspraakverordening wordt woens dag 1 februari besproken in een verga dering van de commissie bestuur/be stuurden. De vergadering begint om 16.30 uur in het stadhuis. MIDDELBURG - De 22-jarige Middel burger E. de L. stond dinsdag voor de politierechter in zijn woonplaats te recht voor een poging tot het stelen van twee fietsen. De L. was op 26 au gustus met twee maten na cafébezoek per trein op weg naar huis. Op het sta tion Oost-Souburg werden ze eruit ge zet omdat ze geen kaartje hadden ge kocht. Bij de sporthal probeerden ze zich van fietsen te voorzien om de reis voort te zetten. Terwijl ze bezig waren de sloten van twee fietsen te forceren, kregen enkele sporters er de lucht van dat ze van hun eigendommen werden beroofd. De die ven lichtten hun hielen, maar zagen geen kans aan de atleten te ontkomen. Al bij het hek werden ze gegrepen door hun achtervolgers, die hen vasthiel den in afwachting van de komst van de politie. De L. toonde zich ter zitting zeer ver ontwaardigd over de behandeling die hij van hen had gekregen. „Die apen hebben me mishandeld. Ze sloegen me met mijn kop tegen de spijlen", meld de De L., „Ik vind het gewoon asociaal. Ik had die fiets geeneens gestolen". Hij verklaarde dat hij nog zes kilometer van zijn huis af was en dat hij er niet over peinsde dat eind te gaan lopen. „Daar word ik moe van", voegde hij er voor de duidelijkheid aan toe. Hij vond het de gewoonste zaak van de wereld om dan maar ergens fietsen weg te ne men: „Ze hebben er ook wel eens één van mij gestolen. Dan staan we dus weer quitte", aldus De L. men waren. De officier was van me ning dat De L. strenger gestraft moest worden omdat hij al eerder voor dief stal was veroordeeld. Politierechter mr P. P. M. H. van Hooff vond het echter niet juist om dat von nis mee te laten wegen bij de beoorde ling van deze zaak, daar het pas na de mislukte fietsendiefstal was uitge sproken. Behalve deze veroordeling in september stond er nog niets op het strafblad van De L. Mr Van Hooff legde hem voor de poging tot diefstal 150 gulden boete op. Vanaf 1 april kunnen jachten terecht in de Vissershaven in Vlissingen. Een maand later moeten alle werkzaamheden voltooid zijn. Officier van justitie mr D. van der Bel dacht daar heel anders over en eiste drie weken gevangenisstraf voor de poging tot diefstal. De L. vond die eis hoogst onrechtvaardig, omdat zijn maten er met een boete vanaf geko- NIEUWVLIET - De auto van J. S. uit Hilversum liep dinsdagmiddag lichte schade op, toen deze werd aangereden door een passerende auto op de Sint Jansdijk in Nieuwvliet. De laatste reed door zonder zich bekend te ma ken. Hetzelfde gebeurde maandag in Bres kens, waar de auto van een werkneem ster van het bejaardenhuis Ter Schel de werd aangereden. De dader is onbe kend. BRESKENS - Dinsdagmorgen zijn aan de Parklaan in Breskens twee au to's ernstig beschadigd door een uit wijkende automobilist. H. V. uit Hoofdplaat schrok van een personenauto die uit een zijstraat kwam en botste achterop een gepar keerde auto. Deze werd vervolgens doorgedrukt tegen een volgende ge parkeerde wagen. Beide auto's liepen zware schade op en moesten worden weggetakeld. OOSTBURG - Het Oost- burgse gemeentebe stuur wil een permanen te tentoonstelling van plaquettes en ambtske tens van oud-burge meesters inrichten. De herinneringstentoon stelling moet onderge bracht worden in het streekmuseum in IJzen- dijke. In 1970 vormden tien kleine gemeenten de huidige gemeente Oost burg. De burgemeesters van Breskens, Groede, Hoofdplaat, Schoondij- ke, Waterlandkerkje en Zuidzande kregen bij die gelegenheid hun ambts ketens als cadeau aan geboden. Het gemeente bestuur heeft de betref fende oud-burgemees ters inmiddels gevraagd om de ketens tijdelijk of definitief af te staan voor de tentoonstelling. De gemeente beschikt al enige tijd over de pla quettes van de oud-bur gemeesters Van Zuyen van Breskens en Grata- ma van Oostburg, en het borstbeeld van oud commissaris van de ko ningin De Casembroot. De onduidelijkheid over de verblijfplaats van de plaquette van Van Zuyen was voor WD- fractielid J. Provoost aanleiding om het colle ge enkele vragen te stel len. Provoost veronder stelde dat de plaquette ergens onder het stof ligt. Onterecht vindt hij, want „deze is indertijd geschonken door de be volking van Breskens ter verfraaiing van het gemeentehuis." VLISSINGEN - Achter de schermen wordt al flink gewerkt aan de steigers voor de nieuwe jachthaven in de Vis sershaven te Vlissingen. De werk zaamheden in de haven beginnen 20 februari met het heien van de palen. A. W. Blankenburg van de Goese fir ma Norimex, die belast is met de aan leg van de jachthaven, zegt dat de eer ste watersporters er vanaf 1 mei te recht kunnen. De ontwikkeling en exploitatie van de jachthaven is door de gemeente Vlis singen vorig jaar mei toevertrouwd aan de Initiatiefgroep Vissershaven Vlissingen. Deze groep bestaat uit drie Zeeuwse bouwbedrijven, een architec tenbureau en de projectontwikkelaar Ufkes Bouwmaatschappij Apeldoorn. Voor de aanleg van de jachthaven is gekozen voor de Goese firma. De ha ven krijgt 100 ligplaatsen, een aantal passantenplaatsen en daarbij beho rende voorzieningen als een havenge bouw met onder meer een horecage deelte. De Vissershaven en omgeving moet een regionaal toeristisch trekpleister worden. De schetstekeningen voor de bebouwing van het terrein rond het oude Arsenaal aan de Vissershaven zijn inmiddels gereed. De gemeente Vlissingen en de Initiatiefgroep wach ten met de openbaarmaking van die plannen, omdat bij de Raad van State in Den Haag nog een juridische proce dure loopt tegen het bestemmings plan voor dat gebied. Een uitspraak wordt binnenkort verwacht. De jachthaven van de vereniging voor watertoerisme 'Schelde' aan de Prins Hendrikweg te Vlissingen is niet bang voor concurrentie van de nieuwe ac commodatie voor jachten. Een woordvoerder hierover: „De Vissers haven is een getijhaven. Dat betekent dat bij laag water grote jachten niet door de sluis kunnen. Daar hebben wij geen last van. En de nieuwe jacht haven wordt stukken duurder, omdat deze particulier eigendom is. Onze jachthaven heeft een vereniging als eigenaar. De mensen die een plaats hebben aan de Prins Hendrikweg, blijven". De exploitatie van de Vissershaven als jachthaven zou aanvankelijk geschie den door H. Wesselman uit Koudeker- ke. Hij was in 1984 begonnen met een plan voor de invulling van de Vlis singse haven. Toen Wesselman in 1988 de financiering van het plan nog niet rond had, is de gemeente Vlissingen in zee gegaan met de initiatiefgroep. Wesselman zelf wil niets meer te ma ken hebben met de aanleg van de jachthaven. „Ik heb vier jaar veel ener gie gestopt in het plan. In die tijd kon ik slechts moeizaam met de gemeente onderhandelen. Ze snapten er niets van. De gemeente heeft me destijds zonder taal of teken aan de kant ge zet". Wesselman vindt dat het uiteindelijke plan van de jachthaven ten koste gaat van de kwaliteit. „De sluis is te ondiep waardoor grote jachten er niet door kunnen. Er is ook geen opvang voor deze schepen en dat geeft moeilijkhe den. De zuidwestenwind en de golfslag daar maakt dat de jachten kunnen losslaan. Ook is er een baggerpro- bleem. De baggerkosten stijgen de pan uit. Ik kon de financiering daarvoor destijds niet rond krijgen en ik vraag me af hoe die nieuwe firma dat oplost". A. W. Blankenburg neemt de aantij gingen van Wesselman niet zo serieus. „Wesselman zet zich af tegen onze plannen omdat hij het zelf niet aan kon. De jachten die de nieuwe haven bezoeken weten van tevoren dat de sluis niet zo diep is. Iedere zeiler raad pleegt de almanak en het getijden boek voordat hij naar een haven gaat. En met een beetje navigeren lukt het zelfs een groot jacht om binnen te ko men. De baggerkosten zijn nooit een probleem geweest. Die kosten hebben we opgenomen in de begroting". Blankenburg is positief over de toe komst van de nieuwe jachthaven. „Er; is nu al een flink aantal van de 100 lig- plaatsen verhuurd. Van de zomer ver wacht ik dat driekwart van de haven vol ligt. Op verschillende advertenties is uit heel Nederland al enthousiast ge reageerd". Op de officiële borden bij de Vissers haven en het standbeeld van Michiel de Ruyter op het Keizersbolwerk staat: jachthaven 1 april in gebruik, 1 mei gereed. Blankenburg heeft een simpele verklaring voor deze crypti sche zinsnede: „De helft van de haven is 1 april klaar en de eerste jachtenbe- zitters zijn vanaf die datum welkom. Alles - ook het havengebouw - is 1 mei gereed". CNV-vergadering - De afdeling Arnemuiden van de Hout- en Bouw bond CNV houdt vrijdag de jaarverga dering in verenigingsgebouw De Arne in Arnemuiden. Tijdens deze bijeen komst spreekt de voorzitter van de Hout- en Bouwbond, de heer F. van der Meulen, over de cao-onderhandelin gen in de bouw en de dreigende stakin gen in die sector. Tijdens de ledenver gadering, die om 19.30 uur begint, wordt voorts een aantal jubilerende le den gehuldigd. Na de pauze worden de films 'Delta Finale' en 'Onder de vloed lijn' vertoond. O Huisvrouwen - De afdeling Mid delburg van de Nederlandse vereni ging van huisvrouwen houdt morgen, donderdag,, een bijeenkomst in de Zeeuwse Bibliotheek. Gré Kalf zal daar vertellen over een andere derde wereld. De bijeenkomst begint om 14.00 uur. CNV De afdeling Middelburg van de Hout- en Bouwbond CNV houdt vrijdag de jaarvergadering in de Ge- tuigeniskerk. Districtbestuurder Van Rijssel geeft een toelichting over de moeilijk verlopende bouw-CAO onder handelingen. Tevens worden zeven le den gehuldigd voor hun 25,40 en 50-ja- rig lidmaatschap van de CNV-afde- ling. De vergadering begint om 20.00 uur. Zangavond In de Saronkerk te Oostkapelle wordt zaterdag een zang avond gehouden. Muzikale medewer king wordt verleend door het koor Hartenstem uit Terneuzen onder lei ding van B. van de Berge, Soli Deo Gloria en Klein Gloria uit Oostkapelle met als dirigent J. J. de Kam. De zang avond begint om 19.30 uur. Sjoelen Vier leden van de sjoelver eniging Schijf '83 hebben ereplaatsen behaald tijdens een open toernooi in Goirle. Sonja Provoost behaalde met 2597 punten de eerste plaats in de B- categorie dames. In de C-klasse heren werd Huub Stijns eerste met 2618 pun ten en Connie Colijn derde met 2563 punten. Adri Provoost legde eveneens beslag op een derde plaats. In de D- klasse heren behaalde hij 2461 punten. Tijdens een toernooi in Vlijmen eindig den Corrie Stijns en Huub Stijns als eerste en tweede in de C-klasse met respectievelijk 2490 punten en 2486 punten. NCVB De afdeling Oost-Souburg van de NCVB houdt morgen, donder dag, de ledenvergadering in zaal Reho- both. Mevrouw Louwerse uit Middel burg bespreekt het boek 'Als het kwaad goede mensen treft' van Harold Hushner. De aanvang is om 19.30 uur. NCVB - De NCVB-afdeling Veere houdt vandaag, woensdag, een bijeen komst over het thema: veranderd normbesef in kerk en samenleving. De heer Buizen uit Goes zal het een en an der vertellen over dit ondrwerp. De bij enkomst begint om 19.45 uur in 't Com- pas. MIDDELBURG - Door de bezuinigin gen van de afgelopen jaren zijn veel mensen met een bijstandsuitkering of MIDDELBURG - Het Buro Baanlozen Service (BBS) in Middelburg moet een projectbureau worden, dat alle gemeentelijke taken bij het bestrij den van langdurige werkloosheid uit voert. In de toekomst kan worden ge dacht aan nauwe samenwerking met het gewestelijk arbeidsbureau, bij voorbeeld bij het inzetten van perso neel. Dit staat in een notitie van een interne overleggroep voor het gemeentelijk ar- beidsbeleid, die volgende maand wordt besproken in de commissies voor economische en sociale zaken. Burgemeester en wethouders hebben inmiddels besloten om het BBS ook in de toekomst onder te brengen bij het stafbureau voor economische zaken van de gemeente. Dit maakt het mak kelijker om regelingen voor mensen zonder baan te koppelen aan het werk gelegenheidsbeleid van Middelburg. Een andere argument is dat het staf bureau inmiddels ervaring heeft met een dergelijke werkwijze. Directeur L. A. Vorthoren van de gemeentelijke so ciale dienst had liever gezien dat het Buro Baanlozen Service bij zijn instel ling was 'ingelijfd' Als gevolg van zijn standpunt kon de overleggroep geen eensluidend advies uitbrengen. Het college van b en w hakte vorige week de knoop door. ming van een regionaal bestuur voor de arbeidsvoorziening in Zeeland. De Walcherse gemeenten hebben wet houder S. Smitskamp van Middel burg (sociale zaken) kandidaat ge steld voor een bestuurszetel. Zij zou ook binnen de gemeente de verant woording moeten krijgen voor het be strijden van de werkloosheid, vindt de overleggroep. Het scholingsbeleid, gericht op (her)inpassing in de ar beidsmarkt, kan bij welzijn (wethou der M. Vinke) blijven, al moet deze verdeling wellicht opnieuw worden bekeken aan de hand van nieuwe ont wikkelingen. In de notitie wordt met nadruk gepleit In de notitie over de organisatie van het werkgelegenheidsbeleid van de Zeeuwse hoofdstad wordt uitgebreid ingegaan op een uitbreiding van het takenpakket van de gemeenten als ge volg van nieuwe wetgeving en de vor- Wethouder S. Smitskamp voor een samenwerkingsovereen komst tussen gemeente, gewestelijk arbeidsbureau en een 'zo groot moge lijke groep' werkgevers bij het bestrij den van de langdurige werkloosheid. De overleggroep arbeidsmarktbeleid zou aangewezen moeten worden als 'platform' voor adviezen over het be leid ten aanzien van de arbeidsvoorzie ning. In de toekomst zouden ook verte genwoordigers van werkgevers en werknemers en de directeur van het GAB in de groep moeten worden opge nomen. De opstellers van het stuk la ten zich niet uit over de positie van het Centrum voor Beroepsoriëntatie en Beroepsoefening Zeeland (cbbz). Daarvoor moet er eerst meer duidelijk heid zijn over de financiële structuur. In het algemeen ijvert de overleggroep voor snelle beslissingen over de ma nier waarop Middelburg wil inhaken op de arbeidsvoorziening-nieuwe-stijl. Daarbij gaat het niet alleen om de be stuurlijke en ambtelijke verantwoor delijkheid voor de uitvoering van maatregelen en de advisering maar ook over samenwerking met werkge vers, werknemers en arbeidsbureau en scholingsactiviteiten. „Zowel ambte lijk als bestuurlijk zijn inmiddels com petentieproblemen gerezen", zo staat in het stuk. Het voortbestaan van die meningsverschillen kan ertoe leiden dat goedbedoelde maatregelen om slaan in hun tegendeel en de kwaliteit van het 'eindprodukt' wordt aange tast, nog afgezien van de 'vreemde' en 'verwarrende' indruk bij derden. een minimuminkomen door geldge brek in een sociaal isolement geko men. De gemeente zou hier wat aan kunnen doen door dergelijke perso nen bijvoorbeeld korting te geven op schouwburgbezoek, theater en bio scopen. Dat vinden twee leden van de Middel burgse commissie bestuur/bestuur den. T. Raats en S. den Hollander stel len voor een 'noodfonds' in te stellen. Daaruit zouden dan bijdragen kunnen worden verleend voor activiteiten van minima op het sociale vlak, naast theaterbezoek zouden bijvoorbeeld ook contributies aan sportclubs en verenigingen vergoed kunnen worden. Financieel is dit misschien in de vorm van declaraties of kortingsbonnen concreet te verwezenlijken, denken de commissieleden. Ze geven aan geïn spireerd te zijn door ontwikkelingen in andere gemeenten zoals Rotterdam en Amsterdam. Raats en Den Hollander vragen. Middelburg in ieder geval een onderzoek in te stellen naar de haal baarheid van een dergelijke fonds. Wethouder S. Smitskamp van sociale zaken reageert positief op het idee, maar zet wel vraagtekens bij de con crete uitwerking. Iedereen met een mi nimuminkomen gratis naar de Schouwburg, kost de gemeente wel erg veel geld, denkt ze. Middelburg onderkent de problema tiek van de minima wel en is al enkele jaren zelf ook bezig met het uitdenken van hulpmogelijkheden. In 1987 werd in de Zeeuwse hoofdstad al een sociaal fonds ingesteld waaruit individueel bijdragen kunnen worden verstrekt bij bijvoorbeeld problemen met studiefi nanciering, reiskosten, schuldensane ring en dergelijke. Van dat fonds wordt echter betrekkelijk weinig gebruik ge maakt. Vorig jaar waren er slechts 61 serieuze aanvragen. In totaal is toen van de som van 30.000 gulden die be schikbaar was, maar ongeveer de helft gebruikt. Vorig jaar september is ook de moge lijkheid geschapen om voor kinderen bepaalde verenigingscontributies vergoed te krijgen, juist ook om het sociale isolement tegen te gaan. Ook daarvan is slechts door een enkeling gebruik gemaakt, terwijl wel alle cliënten met lage inkomens over de ZCAD Het Zeeuws Consultatiebu reau voor Alcohol en Drugs (ZCAD) begint dinsdag 14 februari in Vlissin gen een partnergroep voor mensen waarvan de partners problemen heb ben met alcohol, drugs, medicijnen of gokken. De bijeenkomsten worden we kelijks van 14.00 tot 15.30 uur op de dinsdag gehouden in het ZCAD-ge- bouw, Badhuisstraat 25-29. ZOUTELANDE - Wim Lievense is clubkampioen geworden van hengel sportvereniging De Knoraene in Zou- telande. Hij behaalde 37 punten. Op de tweede plaats eindigde Arje de Lange, derde werd David Verstraate. De laat ste ving tijdens de competitie tevens de grootste vis. Alwin de Bree wist be slag te leggen op de titel jeugdkam pioen. Hij wordt gevolgd door Wisse Koppejan en Peter Maas. Peter Mesie Het voorstel van de leden van de com-,, werd zaterdagkampioen en Stoffel missie bestuur/bestuurden word# Maas zondagkampioen. De grootste mogelijkheid zijn aangeschreven. Misschien een vorm van drempel vrees of gelatenheid, denkt plaatsver vangend directeur C. Lambermont van de sociale dienst. Mogelijk ook zien mensen er tegenop hun financië le hebben en houden bloot te leggen. De discussie over wat zinvolle hulp voor minima kan zijn is in de Zeeuwse hoofdstad in volle gang. Ook de cliën tenraad van de sociale dienst buigt zich er binnenkort over. Op dit mo ment zijn alle werkbare ideeën wel kom, zeggen de wethouder en Lamber mont. woensdag 1 februari vanaf 16.30 uur besproken tijdens een vergadering van de commissie in de raadzaal van het stadhuis. knorhaan (205 gram) werd aan land ge bracht door Piet Francke en Arjen de Lange ving het grootste aantal vissen (83). CADZAND-BAD - De bouwplannen van drie ondernemers voor hoog bouw langs boulevard De Wielingen in Cadzand-Bad kunnen niet worden uitgevoerd. De raadsfracties in Oost burg hebben maandagavond name lijk besloten de afspraken over de hoogbouw niet opnieuw ter discussie te stellen. De ondernemers gaan nu bekijken wat hen te doen staat. In de zomer van 1987 pasten de fracties de beleidsafspraken aan, nadat diver se ondernemers met plannen voor ho tels en appartementencomplexen kwamen. De raad bepaalde dat er in het gebied aan de noordzijde van de boulevard tussen het haventje en het Strandhotel zes gebouwen mochten komen. Drie daarvan zouden een ma ximale hoogte van dertien meter mo gen hebben, twee van zestien meter en één van 25 meter. Rond de jaarwisseling kwamen er op het gemeentehuis plannen binnen, die deze hoogtes overschreden. De frac ties zijn niet van zins hieraan mede werking te verlenen. „We hebben an derhalf jaar terug de afspraken bijge steld om mogelijkheden te scheppen de boulevard enige allure te geven", al dus L. Cuelenaere-Faes, fractievoor zitster van het CDA. „Na veel discussie zijn toen de hoogte- en rooilijnen be paald. Aan die afspraken moet je nu niet weer gaan tornen. Dat zou onge loofwaardig zijn. Niemand weet dan wat wel en niet mag". Het college heeft de vergadering over de beleidsafspraken afgewacht om te reageren op de bouwplannen. „Nu duidelijk is dat de fracties op hun strepen blijven staan, krijgen de on dernemers bericht dat deze plannen niet uitgevoerd kunnen worden", zei wethouder A. de Feijter van bouwbe leid, „Ze moeten hun plannen aanpas sen". A. de Nijs, die een hotel- en apparte mentencomplex wil bouwen ter ver vanging van het Badhotel, kende gis teren de opstelling van de Oostburgse raad nog niet. „Maar we gaan er nu snel verder aan werken en kijken wat nog mogelijk is. Er hangt natuurlijk ook een prijskaartje aan".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 17