PZC 4 Aankoop drankenhandel Ter neuzen bekritiseerd V er str aeten-V er brugge maakt grote kans op huidige lokatie depot Woningen in Breskens krijgen signaal kabel Koploper loopt nog verder uit Leiderploeg lijd eerste nederlaag Commissie Aardenburg wil gemeenschappelijke regeling welzijnsbeleid T erneuzense W erkgroep Buitenbad zet actie door Eerste stap naa toegankelij kheid gangenstelsel S streek Zaalvoetbal Sas van Gent 'VEEL TE VEEL GELD VOOR PARKEERPLAATSEN' Oplossing OVERGANGSKLAS ZAALVOETBAL: MERKBANDE \JosV5èt 8E©f ZAALVOETBAL AXEL: AANVANKELIJK VERZET GESTAAKT DOW SCHENKT 10.000 GULDEN VRIJDAG 13 JANUARI 1989 MEERDERHEID IN RAAD TERNEUZEN bij ons het laagst in prij Informeer vrijblijvend Eén rijverbod opgelegd bij alcoholcontrole OOSTBURG TERNEUZEN Ruime winst Axelse ploeg TERNEUZEN - Is het verantwoord om meer dan een miljoen gulden neer te tellen voor een drankenhandel, die vervolgens gesloopt moet worden om parkeerplaatsen aan te leggen? De Terneuzense wethouder W. A. Gosselaar (openbare werken) kreeg die vraag gisteren op zijn bord in de commissievergade ring Openbare Werken. Hij vindt van wel. D66-raadslid R. F. A. Arends vindt van niet. Arends becijferde dat de parkeerplaat sen die straks op het terrein van drankenhandel Kolijn aan de Burgemeester Geillstraat worden aangelegd 20.000 gulden per stuk kosten. Arends zei het er niet bij, maar omdat het 84 parkeerplaatsen zijn komt het totaalbedrag uit op 1.7 miljoen gulden. Afgezien van de kosten die de gemeen te heeft voor de sloop en aanleg van in frastructuur. De parkeerplaatsen en het doortrekken van de Burgemeester Geillstraat vormen een onderdeel van de totale opknapbeurt van het Arse- naalgebied, waarvan de bouw van het ABC-complex de hoofdmoot vormt. ..Je mag het totaalbedrag niet stom weg door 84 parkeerplaatsen delen", was het verwijt van Gosselaar aan Arends. Hoewel het werkelijke bedrag door Gosselaar niet genoemd werd. deelde hij na afloop van de vergade ring mee dat de prijs beduidend min der bedraagt dan 1.7 miljoen maar wel meer is dan een miljoen. Anderen spre ken van 1.3 miljoen gulden. De dran kenhandel in heeft ieder geval het leegstaande garagecomplex aan de Al- varezlaan gekocht, waarin niet alleen de groothandel maar ook de detail handel komt. Ernaast wordt een be drijfswoning gebouwd. De bepaling geldt dat er voor slechts een klein deel van het pand detailhandel wordt toe gestaan. Dit. om eventueel gebruik er van, later, als supermarkt te voorko men. Niet alleen D66, ook de PvdA en GPV/ RPF hielden hun reserves bij de aan koop van het pand in het centrum. Me vrouw J. Leunis (pvda) was ook ge schrokken van het bedrag dat uit de onderhandelingen was gerold. Voor TERNEUZEN - Voor de vestiging van een chemisch afvaldepot aan de Her- bert H. Dowweg in Terneuzen bestaat vermoedelijk een meerderheid in de gemeenteraad. In de vergadering van de commissie openbare werken wa ren donderdagavond CDA en VVD voorstander, samen een meerderheid in de raad. Verstraeten-Verbrugge BV is overi gens nog steeds bezig met een betere lokatie voor haar chemisch afvaldepot annex cleaninghal. Woensdagavond al had de commissie milieu in meerder heid de komst van dit depot toege juicht en verwierp ze tegelijk de geko zen lokatie. namelijk ten zuiden van de Herbert H. Dowweg, naast de spoor wegovergang. Ook de commissie die gisteravond dit plan besprak vond ten dele de lokatie verkeerd. E. Engels, hoofd milieuzaken van Ver straeten-Verbrugge, deelde mee dat zijn bedrijf nog steeds in onderhande ling is met eéri grondeigenaar aan de andere zijde van de weg. Zolang met hem geen overeenstemming is bereikt moet het bedrijf vasthouden aan de lo katie ten zuiden van de weg. Belangrijkste bezwaar van mevrouw J. Leunis (pvda) was de verkeersveilig heid. De situering betekent een extra kruispunt aan de toch al gevaarlijke Dowweg. De cleaninghal bijvoorbeeld verwacht zo'n vijftig vrachtwagens per dag om schoongespoten te worden. Aan de overzijde kan een veiliger uitrit via de weg vanaf de Dowpoort worden gemaakt. Ook de inbreuk die het be drijf maakt in het tot nog toe onge schonden agrarische landschap ten zuiden van de weg is een bezwaar. Zij werd in haar argumenten gesteund door.F. K. Hamelink (gpv/rpf) en R. F. A. Arends (d'66). De laatste oordeelde dat er omtrent de kansen van het de pot op vergunningen en werk nog zo veel twijfels zijn dat over de toestem ming voor de bouw gerust nog wat lan ger mag worden nagedacht. hetzelfde bedrag, zo redeneerde zij, had wellicht een parkeerkelder onder het winkelcomplex gebouwd kunnen worden. Een oplossing die al in een ver verleden door Gosselaar wegens de hoge kosten van de hand was gewe zen. „De gemeente is de vragende partij", zo was min of meer verontschuldigend de reactie van de wethouder, „en die is altijd in het nadeel bij onderhandelin gen". Volgens Gosselaar is het bedrag niet te hoog in vergelijking met de an dere aankopen in het gebied. In aan merking moet ook worden genomen dat deze aankoop een goedlopende on derneming met woning betreft. De commissie drong bij hem aan op een totaal-staatje van kosten en opbreng sten die de herinrichting van het ge bied met zich mee zal brengen. De wet houder kon niet beloven dat hij dat aan de raad kan voorleggen wanneer zij aan het eind van deze maand over de aankoop van Kolijn vergadert. SAS VAN GENT - In de eerste klas van de zaalvoetbalcompetitie in Sas van Gent kwam Rijnvaart alleen op kop. De leiders wonnen zelf overtui gend met 8-0 van Racing White/Suiker Unie 2 en profiteerden van het verlies dat medekoploper Corn Boys/ADEG 4 leed tegen Cerestar: 1-3. Cerestar tekende daarmee voor de grootste verrassing in de Sasse zaal voetbalcompetitie. De fabrieksploeg verdedigde zich stug tegen een aanval lende ingesteld Corn Boys/ADEG 4, dat zonder Mare Maas weliswaar nog op een 1-0 voorsprong kwam, maar zich daarna geen raad wist met het verdedigende en op uitvallen loerende Cerestar. Daarmee had deze ploeg zelfs drie keer succes. Rijnvaart 2 be wees het winnende standaardteam een goede dienst door het hoog geklas seerde De Tukker terug te wijzen (1-0) en Racing White/Suiker Unie 2 verloor niet alleen met 8-0. (van Rijnvaart) maar kreeg bovendien twee punten in mindering, omdat de ploeg eerder in de competitie niet kwam opdagen te gen IZV 2. De uitslagen: Rijnvaart 2- De Tukker 1-0; IZV- Corn Boys/Benny Sport 5-4; Rijnvaart- Racing White/Suiker Unie 2 8-0; Corn Boys ADEG 4- Cerestar 1-3; Corn Boys/ADEG 3- Philippine 2 1-6. De stand: Rijnvaart 11-19: Corn Boys ADEG 4 11-17: De Tukker 11-15; Cerestar 11-13: Rijnvaart 2 11-13; IZV 2 10-11: Corn Boys/Benny Sport 2 11-11: Philippine 2 10-8: Corn Boys/ADEG 3 11-6; Racing White/Sui ker Unie 2 9-5; Philippine 3 10-5: Racing Whi te/De Crab 3 10-1. Graafiverkzaamheden voor de aanleg van de kabel in Spui. BRESKENS - De algemene wo ningbouwvereniging West- Zeeuwsch-Vlaanderen te Breskens draagt binnenkort haar centrale antenne-inrichtingen (cai's) over aan de kabelexploitatiemaat- schappij NKM. Daarmee is de weg vrij voor de aansluiting van het woningbestand van de woning bouwvereniging op het kabelnet, dat momenteel wordt aangelegd in de gemeente Oostburg. In totaal gaat het om ruim 1200 woningen. De leden van de West-Zeeuws- Vlaamse woningbouwvereniging konden zich door middel van een enquête uitspreken vóór of tegen overdracht van de centrale anten nesystemen aan NKM. Zo'n 63 tot 64 procent stemde vóór. Woning- bouwvoorzitter J. de Rechter: „Een dergelijk percentage is voor ons vol doende om tot overdracht over te gaan". Hij verwacht dat binnen twee weken het contract met de ka- belexploitatiemaatschappij kan worden getekend. De Rechter is blij met het bereikte resultaat. „Kabeltelevisie is een moderne ontwikkeling, die we onze huurders niet willen onthouden. Bovendien waren we al enkele ke ren door het ministerie op de vin gers getikt. Men vond dat het ex ploiteren van CAI-systemen een branche-vreemde bezigheid was voor een woningbouwvereniging". Volgens NKM-woordvoerder R. Schellevis wil men de woningen van de West-Zeeuws-Vlaamse woning bouwvereniging zo snel mogelijk voorzien van het signaal, te begin nen met de woningen in IJzendijke en Schoondijke. „Zodra we akkoord zijn met de woningbouwvereniging, gaan we de aansluitingen inplan nen. Daar gaat enige tijd overheen. Ik verwacht dat de huurders in IJ zendijke en Schoondijke binnen vier tot zes weken kabel kunnen kij ken". HULST - Het kampioenschap in de overgangsklas A van het zaalvoetbal regio Zeeuwsch-Vlaanderen lijkt voor In de Kastanje een kwestie van tijd te worden. De eerste wedstrijd na de winterstop leverde voor de ploeg uit Kloosterzande tegen 't Polderken een ruime 6-1 winst op. De enige con current FSV (gehandicapt door het ontbreken van hun beste man Jan de Block en Peter Baecke) verloor met forse 6-2 cijfers van Dow. Zodoende komt het ongeslagen In de Kastanje met een voorsprong van vier punten (en meer) in een riante positie. In Hulst kon 't Polderken lange tijd aanklampen. Met de 2-1 ruststand in het voordeel van In de Kastanje kon de wedstrijd nog alle kanten op. In de tweede helft nam de koploper alle twij fels weg. Bij In de Kastanje was Ed van Bellen met vier treffers uitstekend op dreef. De overige doelpunten werden gescoord door Jan van Jole en Gino Buijsrogge. De Terneuzense derby tussen FSV en Dow was vlak na rust een gelopen koers. Dow dat voor het eerst weer eens in hun sterkste opstelling kon aantreden zag Frits Meijer drie keer scoren. Lucien van de Mark, Kevin Jo nes en Jacky Gatowski namen de ove rige treffers voor hun rekening. Bij een 4-0 stand maakten Fons Baart en Mart de Zeeuw voor FSV de tegendoelpun ten. IZV won met 8-2 van Het Bonte Hert 2 het belangrijke duel in de onderste re gionen. Deto Jeans blijft in de zorgen na het 3-0 verlies tegen Vervaet. AZWZ verloor met 3-2 van Racing Whi te, terwijl de Axelse derby tussen Cor- retje en Moy Fa in een doelpuntrijke wedstrijd gelijk (4-4) eindigde. Corretje-Moy Fa 4-4 (0-2) - De doek ten: Frank Lambert (2), Joop mans, Frans de Rooy voor Co® Eric Deij (3), Werner de Koeijern Moy Fa. IZ V-Het Bonte Hert 2 8-2 - De doelp- ten: Lucien van de Walle <3t, Johnnv' Kort (2), Adri da Silva, Danny de Q: voor IZV. Hans Urgert, e.d. (IZViv Het Bonte Hert. AZWZ-Racing White 2-3 (1-2) doelpunten: Ronnie 't Gilde, p# Vereecken voor AZWZ. Ludo de Jon (2), Luc Felix voor Racing White, Vervaet-Deto Jeans 3-0 (1-0) - De d punten: Harry Kint (3) voor Vervat! De stand in de overgangsklas A: i, Kastanje 12-23 (53-16); 2. FSV 12-19 (6;. 3. Vervaet 12 17 (48-28); 4. Moy Fa 12-1; 35): 5. Racing White 12-14 (41-44); 6. Dot 12 (44-47); 7. Corretje 12-11 (29-46): 8.r 12-9 (40-44); 9. 't Polderken 12-9 (26-37 IZV 12-7 (30-41): 11. Deto Jeans 12-5(22' 12. Het Bonte Hert 2 12-4 (27-57). Het programma voor maandag 16 jan Moy Fa-In de Kastanje (19.15); Detohi AZWZ (20.55); 't Polderken-Dow (19.01;. cing White-IZV (21.25); FSV-Vervaet dl' Het Bonte Hert 2-Corretje (woensdag ti nuari 20.00). Advertentie JAAR VERTROUWD VAKMANSCHAP NET EVEN AVi Fred van Eedenstraat 1 TERNEUZEN Tel. 01150-134J Hof te Zandeplein 17 KLOOSTERZANDE Tel 01148 14! mm AXEL - In de eerste klas van de Axelse zaalvoetbalcompetitie leed koploper Ratjetoe/De Witte Leeuw zijn eerste nederlaag. Middenmotor Primus/ Pluym slaagde er in om de trotse lei der in de elfde competitieronue de voet dwars te zetten, 4-1. In de eerste speelhelft wisten de lei ders tegen een uitstekend gemoti veerd Primus/Pluym nog gelijke tred te houden, 1-1. Maar door een hattrick van Arnold Maas wist het team van HERVORMDE KERK Beroepen te Nieuwerkerk aan den IJs- sel: L. Wüllschleger te 's-Gravenhage (met bepaalde opdracht). GEREF. KERKEN Benoemd te 's-Gravenhage-Escamp (pastorale hulpdiensten, parttime): mevrouw T. H. Attema-Roosjen emeri tus-predikant te Leiderdorp, die deze benoeming heeft aangenomen. OOSTBURG - De rijkspolitie heeft in de nacht van woensdag op donderdag in samenwerking met de verkeers post Terneuzen een alcoholcontrole gehouden in West-Zeeuwsch-Vlaan- deren. Er werden negentig bestuur ders aangehouden. Bij 42 werd een blaastest afgenomen. Eén bestuurder kreeg een rijverbod opgelegd. Bridge De Oostburgse recreatie bridgeclub speelde in café 'Du Com merce' voor de promotie en degrada tie. De uitslag groep A 18 parem: 1 mevrouw Christiaansen/A. Wagenaar; 2 de heer Huis man/mevrouw Poissonnier; 3 de heer Baren- dregt/mevrouw de Vries. Groep B 10 paren): 1 dames Faas/Luteijn; 2 heren Verduijn/Her- mans; 3 echtpaar Legrand. Lezing De Alliance Franijaise des Pays-Bas afdeling Zeeuwsch-Vlaande ren houdt donderdag 19 januari een le zing in restaurant De Milliano in Ter- neuzen. De historicus Robert Batifol spreekt vanaf 20.15 uur over architec tuur en verstedelijking in 'Nieuwe Ste den'. Batifol, die ook als fotograaf werkt vertelt een en ander aan de hand van een dia-serie. Op 28 januari houdt de alliance de 'Nacht van de Franse film'. Vanaf 20.00 uur worden in Porgy and Bess in Ter- neuzen twee films (Jean de Florette en Manon des Sources) van Claude Berri vertoond. Vantevoren is er een optre den van de zanger Alfred Maartens ge pland. Hij won recentelijk het con cours de la chanson van de Alliance Francaise. Burgerlijke stand SLUIS Geboren: Geen. Ondertrouwd: L. P. de Waal en H. M. Poissonnier. Getrouwd: L. J. A. P. M. de Baets en M. M. Atieh.; H. R. Brem en G. E. West broek. Overleden: S. J. Basting, 76 jr. geh gew met B. J. Steenhart; I. Masclee, geh gew met J. Brevet, 93 jr.; P. I. Faas, 81 jr. Jeugdige zwemmertjes in het Terneuzense zwembad De Honte. TERNEUZEN - De werkgroep Bui tenbad Terneuzen gaat door met haar actie. De groep heeft al zesduizend handtekeningen opgehaald en wil nu nog de witte vlekken in de rest van de stad bewerken. Zo worden de wijken Serlippenspolder, Zeldenrust en ook de winkelcentra bezocht. De groep die zich sterk maakt voor het behoud van een buitenbad in de Scheldestad heeft de laatste weken alle wijken van de kern Terneuzen bewerkt. Initiatiefnemer van de actie, het Ter neuzense raadslid A, A. P. van Himme (Links Perspectief Terneuzen) toonde zich donderdagavond tijdens een bij eenkomst in café Ter Nose uiterst ge lukkig met de opbrengst. De werk groep wil ondanks de ombouw van het Scheldebad aan de Churchillaan tot een tropisch zwemparadijs onder de naam Scheldorado, toch de mogelijk heid van openluchtzwemmen voor Terneuzen behouden. De opgehaalde handtekeningen worden aan de ge meenteraad aangeboden. Oorspron kelijk was de overhandiging al ge pland tijdens de vergadering van ja nuari, maar inmiddels is bekend ge worden dat het agendapunt minstens een maand of twee vooruit wordt ge schoven. Van Himme: „Wij hebben intussen alle Terneuzense fracties benaderd. Ech ter, er zijn nog geen daadwerkelijke conclusies getrokken. Alleen de VVD heeft helemaal niet gereageerd. PvdA en D66 kwamen met alternatieven, zo als het aanlegen van een strandje bij de Otheense Kreek of de combinatie van een tropisch zwembad met een buitenbad. Maar voorlopig is nog alles open". De werkgroep heeft ook veertig orga nisaties en de scholen in Terneuzen be naderde Tot nu toe reageerden alleen de openbare basischool Zuidland- straat en de zwemclub De Flippers. Volgens Van Himme moeten de mees te organisaties de zaak nog aan hun bestuur voorleggen. Hij verwacht daarom binnekort nog meer positieve reacties. Van Himme legde tijdens de vergade ring nog eens uit dat een renovatie van het huidige buitenbad moet worden uitgesloten. „Niet vanwege de kosten maar vanwege de geluidshinder. Aan de kopers van de nieuwe appartemen ten wordt namelijk beloofd dat er geen geluidshinder door een buitenbad zal optreden". Werkgroeplid Peter Clijsen kwam ter vergadering met een tekening voor een nieuwe lokatie. „Er ligt temidden van het sportcomplex een prachtige vijver. Deze kan gemakkelijk worden verbouwd tot zwembad. De waterver versing en verwarming kan onder de weg door vanaf het overdekte zwem bad De Honte worden betrokken. Een ideale oplossing. Het ligt centraal en je hebt alle voorzieningen al: in De Honte, dicht bij de hand". Van Himme beklemtoonde de blijven de actiebereidheid van de werkgroep. „Wij zijn een actiegroep. Wij zeggen dat het daar kan en blijven daarbij tot dat het tegendeel is aangetoond. De vrees dat ook daar argumenten van ge luidshinder kunnen spelen is onge grond. Tenslotte ligt er al een heel sportcomplex". Om de raadsleden en alle betrokken partijen de gelegenheid te geven over deze lokatie en de gehele kwestie met elkaar van gedachten te wisselen, heeft de werkgroep heeft besloten op 2 februari een forumdiscussie te hou den. Hiervoor worden alle fracties uit genodigd en als onafhankelijk voorzit ter wordt gedeputeerde drs R. C. E. Barbé gevraagd. AARDENBURG - „Ik dacht al, ik be gin muziek te beluisteren", merkte het Aardenburgs raadslid H. C. A. van Rie op (d66), toen de eerste positieve geluiden over het aangaan van een ge meenschappelijke regeling welzijns beleid West-Zeeuwsch-Vlaanderen tussen de gemeenten Aardenburg, Oostburg en Sluis, donderdagavond door de geluidsapparatuur te horen waren. Tijdens de commissievergadering al gemeen bestuurlijke zaken donder dagavond bleek dat verschillende raadsleden hun aanvankelijke opposi tie staakten en meegingen in het voor stel, na mevrouw A. S. Keijmel-Cam- bier, wethouder van onder meer wel zijn en sociale zaken, te hebben aange hoord. Voornaamste reden voor deze wijziging is dat door de nieuwe zetel verhouding en dus stemverhouding (Aardenburg drie, Sluis drie, Oostburg drie) men niet meer bevreesd is om door Oostburg als grootste gemeente 'ondergesneeuwd' te .worden. Boven dien zijn de meeste leden ervan over tuigd dat met een gemeenschappelij ke regeling vooral de regionale instel lingen gebaat zijn. Daarnaast spelen overbelasting van de ambtenaren op de verschillende afdelingen en verder gaande specialisatie op het terrein van het welzijnsbeleid een rol. W. van Helden (gemeentebelangen), P. R. M. van Maele (eigen lijst), J. P. Dees AXEL - Het zaalvoetbalteam van Ver- poorte heeft de inhaalwedstrijd tegen Het Bonte Hert in de hoofdklas zaal voetbal regio Zeeuwsch-Vlaanderen uitstekend benut. In 't Sportuus van Axel won Verpoorte met 6-0 van het Hulsterse team. Door dit resultaat zijn de Axelaars tot op twee punten van leider Broodje Ben/De Ridder ge naderd. Verpoorte wist binnen vijf minuten op een 2-0 voorsprong' te komen via doel punten van Karei de Bruin en Eric van Britsom. Het Bonte Hert gooide vanaf dat moment alles op de aanval. De ploeg kreeg enkele kansen maar de verdediging van Verpoorte met aan het hoofd doelman Ronald Gort bleef overeind. Een uitval van de thuisclub kende vlak voor rust via Rick Wouter- se succes (3-0). Toen even in de tweede helft Henk de Kort de stand naar 4-0 tilde, was de wedstrijd gespeeld. In de slotfase bepaalden Arnold Seghers en Karei de Bruin de eindstand op 6-0. De stand aan de top van de hoofdklas: 1. Broodje Ben/De Ridder 12-21 (79-28); 2. Ver poorte 12-19 (63-23); 3. Klaus Biesbroeck 12- 17(47-43). (vvd) waren ook de mening toegedaan dat ze het als gemeente zelf wel kon den, „maar niet genoeg". Zij waren evenmin bang voor een politieke over macht (alle drie portefeuillehouders in de commissie zijn van PvdA-signa- tuur). Alleen mevrouw G. L. van Westrie- nen-Dijs (cda) toonde nog verzet. „Weer een bestuur, weer een welzijns- commissie, weer gedoe met versla gen". Bovendien vreest mevrouw Van Westrienen voor de eigen welzijnscom- missie die alleen nog de plaatselijke subsidie hoeft te bespreken. Zij wilde alsnog eerst overleg met haar fractie alvorens zij met een standpuntbepa ling komt. De voorzitter, burgemeester mr E. F. Jongmans, voegde er nog aan toe, dat het voor de regio belangrijke zaak is, dat de drie gemeenten een gemeen schappelijke regeling opzetten 'zonder dat de regio haar grootheid ervoor prijs hoeft te geven'. Uiteindelijk, al dus de burgemeester, blijft de gemeen teraad via de begroting het beslissen de orgaan voor het welzijnsbeleid. coach Jo Gommers in de tweede h het veldoverwieht duidelijk gestalt: geven. De vierde treffer kwam naam van Robert de Meijer en Fr» Dey smaakte het genoegen om de reddende treffer tegen de touwen schieten. Door Verpoorte 2 enkele dagen la met 4-1 aan de kant te sciiuiveutoorv, Ratjetoe/De Witte Leeuw ö&ttoe derlaag slechts als een incitoitmoc worden gezien. De kloof tussen nummer twee, Number One dat Wil met 5-0 versloeg, bedraagt nog steJ zes punten. Voorlopig behoeft dan geen enkel ander team kampioe: lusies te koesteren. Verrassend was de 5-3 overwin van Electra de Maayer tegen Love. Dankzij deze overwinning: den de Koewachtenaren de rode taarn overgedragen aan Grooa Smulders, dat tegen Bliek en Vos 6-2 nederlaag opliep. Door een 4-S derlaag tegen Le Feber blijft ook" Pallets in de gevarenzone. In de tweede klas bleef leider Het: pen van Axel ook tegen de numi twee, De Eeuwige Lente, ongesia; 5-1. Met een wedstrijd minder ent punten voorsprong mogen de wap dragers dan ook al aan terugkeer» het hoogste niveau van het rayon, gaan denken. Uitslagen eerste klas: Dax Pallets-LeFt 3-4; Primus/Pluym - Ratjetoe/De Leeuw 4-1; Wilton - Number One 0-5; Eleo de Maayer - Disco Love 5-3; Bliek ent Groosman/Smulders 6-2; Ratjetoe/De® Leeuw - Verpoorte 2 4-1. Stand 1ste klas: Ratjetoe/De Witte L" 11-22; Number Onne 10-16; Disco Lov! 12; Verpoorte 2 11-12; Primus/Pluyin 1I| Le Feber 11-11; Wilton 11-9; Bliek enVffi; 9; Dax Pallets 11-7; Electra de Maayer!: Groosman/Smulders 11-6. Uitslagen 2de klas: Haak Keukens -R" Noordzee 6-4; Eeuwige Lente - Het W', van Axel 1-5; Benetton - Haak Keukens; Broomchemie - Van Alten Vast Goed) TKVZV - Moy Fa 2 1-6; Markt Boysl Schoot - Marine Service 3-5. Fa 2 5-2. Stand 2de klas: Wapen van Axel 10-19;E wige Lente 11-17; Broomchemie 11-16: dio Noordzee 11-13; Benetton 9-11; M Service 9-11; Haak Keukens 11-8; T,„ 11-8; Moy Fa 2 11-8; Van Alten Vastfi 11-7; Markt Boys/Dolf Schoot 11-0. SAS VAN GENT - De werkgroep Bol werk Generaliteit kan binnenkort be ginnen met werkzaamheden om het onderaards gangenstelsel onder de Molenberg in Sas van Gent toeganke lijk te maken. Dow Chemical schenkt Bolwerk Generaliteit 10.000 gulden. „Voor dit bedrag kunnen we verlich ting aanleggen en een pomp aanslui ten om het grondwater buiten te hou den", aldus werkgroepslid F. Engels. Het is de bedoeling van de werkgroep qn het gemeentebestuur om het gan genstelsel toegankelijk te maken voor het publiek. Voor het bestraten van de gangen en het aanleggen van een ring leiding om grondwater van de omlig gende tuinen buiten te houden, is nog eens ruim twintig mille nodig schat Bolwerk Generaliteit. „De gangetjes die naar de tuinen aan de Paardenvest lopen, willen we ook dichtmetselen te gen het grondwater", zegt Engels. Alleen de blootgelegde gang naar zijn eigen tuin moet intact blijven. Die is helemaal uitgegraven en kan worden gebruikt als nooduitgang. De 'toen- sche' ingang moet aan de Westdaa' men. In de gang die aan die kant komt zijn anderhalfjaar terug de va malige kazematten (munitie-ops1 plaatsen) uitgegraven door En? schoonvader P. Schauwvliege kele andere vrijwilligers. In de van vorig jaar legden zij een hoofd? (uitkomend vlak voor de molen Maenhout) en een aantal zijg® bloot. Een verdere verbinding n» andere gangen in Sas van Gent er vanuit het bolwerk niet te lop® „Volgens de overlevering moet®1 nog een onderaardse kamer iets ven op de Molenberg zijn, ongeveer of plek waar vroeger de voliere s# Daarnaast denken wij dat ookvaf dere bolwerken elders in Sas vanf" nog gangen intact zijn. Hopelij» den we nog eens een gulle geldscj» om verder onderzoek te doen klaart Engels. Eind volgende komt een delegatie van Dow op W om het gangenstelsel te inspect®

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 42