PZC Met 130 over de Zeelandbrug. Lange weg te gaan bij aanpak Vlissingse wijk Ik stapte overal op af, nu komt alles in een team... Proef deregulering verloopt nog stroef WN STAAT DER NEDERLANDEN provincie 19 EMEENTE VALKENISSE: E VRIJDAG 13 JANUARI 1989 Inbraak in sportzaal 0OGST 'VRIJ UNIEK' Inbraak in stadhuis en woning Middelburg IOnderbezet Kwaliteit Vervuiling kanaal Kleinschaligheid Pionieren Servicebureau Ontslag directeur Themamiddag van FNV Walcheren Rijkspolitie houdt daders vernielingen in Zierikzee aan OOK BORSELE D-GEMEENTE 6LENING 1989 HDDELBURG - Een automobilist die met een snelheid an 130 kilometer per uur over de Zeelandbrug zoefde, aar slechts 70 kilometer per uur is toegestaan. Dit rijge- rag was donderdagmiddag een twijfelachtig 'hoogte- unt' tijdens een georganiseerde controle van de ver- eersgroep Zeeland van de rijkspolitie op verschillende taatsen in de provincie. ussen 15 en 21 uur werd met name gecontroleerd op de ondwegen bij Goes, in het Sloegebied en op de Zeeland- rug. In totaal zijn zestig automobilisten aangehouden, 'aarvan er 23 op de bon gingen. Acht bekeuringen werden uitgedeeld voor te hard rijden. Drie auto's hadden een defecte koplamp. Drie anderen voerden mistlampen in combinatie met dimlicht terwijl het zich goed was. Eveneens drie auto's bleken niet te be schikken over een apk-keuringsbewijs. Twee automobilis ten gaven bij het inhalen op de snelweg herhaaldelijk geen richting aan. Als zoiets drie tot vier keer achter elkaar ge beurt, is dat goed voor een bekeuring. De overige proces sen-verbaal hadden betrekking op: scherp uitstekende de len aan de auto, rijden door rood, geen gordel dragen, nege ren stopstreep en een defecte uitlaat. olfbaan Dishoek s verantwoord OUDEKERKE - Met de aanleg van een golfbaan bij Dishoek ordt tegemoet gekomen aan de in het streekplan Zeeland euite wens om als afscheiding tussen de recreatiegebieden ishoek en Groot-Valkenisse tot landschapsbouw te komen, bit wordt gesteld in een nota die de gemeente Valkenisse heeft uitgebracht. Hierin staat dat aanleg van een golfcomplex ook iet strijdig hoeft te zijn met andere provinciale en gemeente- ijke nota's. e commissie ruimtelijke ordening wordt woensdag ge raagd een principe-standpunt in te nemen over het plan van e stichting Zeeuwse Golf en Country Club uit Arnemuiden. fceze stichting is opgericht op initia- ief van de Maatschappij voor Nijver- 'eid en Handel in Zeeland. Naast een chttien holes golfbaan wil zij ook vil- i's, appartementen en een vijf ster- Slot van pagina 15) e nieuwe bus is in hoogte verstel- aar. Dit betekent dat de bus hoger of 1 ger op zijn wielen kan worden gezet |ij het passeren van drempels of bij het prijden van een pont. Verder heeft de B220 een lager geluidsniveau, een etere luchtvering en staan de stoelen .rder uit elkaar, zodat de reiziger ,eer heenruimte heeft. Een ander be- jngrijk verschil met de huidige bus- i is dat de stoelen niet langer met 'unstleer, maar met stof zijn bekleed. JCunstleer nodigde volgens J. R. Nien- hoofd algemene zaken van de '"N, veel passagiers uit tot vandalis me. Bij stoffen bekleding schijnt dat ninder vaak voor te komen. Boven- ien is de nieuwe bekleding vuilafsto- lend en gemakkelijker te reinigen. De JSB 220 kost 290.000 gulden per stuk. «et rijk financiert hiervan 65 procent, giet restant moet uit de kaartverkoop Romen. - ren-hotel realiseren. De stichting heeft hiervoor het ongeveer honderd hecta re grote terrein tussen de Strandweg, de provinciale weg, de Bergweg/Zuid- weg en de duinen in gedachten. Het ge bied heeft momenteel een agrarische bestemming en is sterk verkaveld. Burgemeester drs W. J. Plomp, die te vens bestuurslid is van de Golf en Country Club, denkt dat de werkgele genheid en economie een impuls zul len krijgen door de aanleg van het golfcomplex. Hij denkt dat het onge veer vijftig arbeidsplaatsen zal ople veren. Het verloren gaan van agrari sche gronden vindt hij daarom niet erg. VLISSINGEN - Uit een aerobics sportzaal aan de Hogeweg in Vlissin gen zijn in de nacht van woensdag op donderdag een tuner/versterker, een cassettedeck en een damesfiets gesto len. De daders zijn binnengekomen door een ruitje te verbreken. De scha de wordt geschat op een paar duizend gulden. Plomp is van mening dat het plan vol doet aan de criteria uit de provinciale golfnota. Hierin staat dat er in mid den-Zeeland nog plaats is voor een openbare golfbaan. Als lokaties wor den genoemd het gebied Middelburg- Vlissingen en Goes. Gedeputeerde E. Maris-Koster van ruimtelijke orde ning liet in eerste reactie weten Dis hoek niet direct in de nota vinden pas sen. „Dishoek is noch Middelburg, noch Vlissingen". De initiatiefnemers hebben zowel de gemeente als de provincie gevraagd voor 1 maart een principe-uitspraak te doen over hun aanvraag. De ge meente komt daaraan tegemoet door het plan woensdag in de commissie te behandelen. Het verlenen van mede werking door Valkenisse houdt in dat de gemeente de agrarische bestem ming van het betreffende gebied wij zigt. Het is nog onbekend wanneer ge deputeerde staten hun standpoint be palen. Maris-Koster acht een princi pe-uitspraak voor 1 maart haalbaar. - ■=- wm Sr m w wr**mm Leegstand in de portiekflats aan de Mackaystraat. MIDDELBURG - Bij een inbraak in een woning aan de Blauwedijk in Middelburg zijn in de nacht van woensdag op donderdag een geldbe drag van 400 gulden en 17 girobetaal kaarten gestolen. De inbrekers kwa men in het huis door een klapraampje aan de achterkant open te breken. In dezelfde nacht is in het stadhuis in gebroken. Via het binnenpleintje aan de Helm werd een glas in lood raampje verwijderd. Er wordt niets vermist. De omvang van de schade is nog niet be kend. VLISSINGEN - De Vlissingse wijk Paauwenbuijf Zuid-Oost heeft een lange weg te gaan naar een leefbaar der woonklimaat. De route die naar dat doel moet leiden, moet zorgvuldig worden uitgezet. Het eerste plan van aanpak dat donderdag in het kantoor van de woningcorporatie Basco is ge presenteerd, ademt die sfeer uit. In de rapportage ontbreekt het aan krasse uitspraken over sloop en nieuwbouw. Een projectgroep moet de in het rap port aangegeven mogelijkheden, om te komen tot verbetering van het woon- en leefklimaat, uitwerken. Paauwenburg Zuid-Oost, dat stede bouwkundig wordt gekenmerkt door veel portiekflats, is nog niet verloren. De werkgroep trekt min of meer deze hoofdconclusie in het plan van aan pak. De gemeente Vlissingen, de wo ningbouwvereniging Basco en twee buurtbewoners namen deel in de werk groep. Zij werkten onder leiding van twee medewerkers van het Christelijk Instituut voor Volkshuisvesting (NCIV), een koepel van woningbouw corporaties. Het rapport noemt een aantal positieve punten van de wijk op die de laatste jaren wat op de achter grond zijn geraakt: relatief veel groen, b fce rijksoverheid geeft ook geld voor de Merschillende lijndiensten. Wanneer Hanger dan twee jaar minder dan acht ipiensen per keer van een traject ge- Iruik maken, wordt de bijdrage stop- pezet. Dit gevaar dreigt voor sommige itten in Goes. Nienhuis: „Het vervoer In Goes ligt onder de norm. Bij hand having van het huidige niveau zal een antal ritten moeten verdwijnen", let name ritten op het midden van de ag en 's avonds laat zijn onderbezet, fce ZWN heeft daarom deze maand in Does folders verspreid om de bekend- Meid van het busvervoer te vergroten Jn de hoop uiteindelijk meer reizigers Ie trekken. T B>e vervoersmaatschappij heeft een kwaliteitsenquète onder 569 reizigers gehouden. Ze gaven een 7,4 als gemid- I geld rapportcijfer. In het onderzoek I ï'jn onder meer vragen gesteld over P|e stiptheid van de bus, het zitcom- |brt, het klimaat en de houding van de $iauffeur. Het oordeel was meestal gunstig voor fle ZWN. Het klimaat in de bus werd i het slechtst beoordeeld (35 procent gaf Ijiervoor een onvoldoende). Met de in- ffoductie van de nieuwe bussen hoopt ge ZWN in de toekomst een 8,0 te ha- Ie Se elf nieuwe bussen worden ingezet J-a ray°ns Spijkenisse en Walcheren, e zeventien die in februari komen, an in de andere rayons rijden. In de |°P vari het jaar rijden er vijftig rond 7 Zeeuwse en Zuidhollandse eilan- ■n. De SB 220 is in Limburg al dage- Jks op de weg te zien. De ZWN heeft Ju bussen in haar bezit en vervoert ■■ermee dagelijks zestigduizend men- ■ii. r. t (Slot van pagina 15) tuur wordt gebouwd voor minstens ■onderd jaar." Minister Smit-Kroes nam direct een stukje vrees weg. „Al tijdens eerder overleg heb ik duidelijk gemaakt dat de beslissing over de WOV zeker zal worden genomen in goed overleg met Belgen. Wij doen niet zoveel op ei gen houtje. En een project als dit zeker .■Met." Aan het begin van de academische zit- werd een minuut stilte in acht ge- f.ymen in verband met het overlijden van oud-burgemeester Placide de Pae- pe van Gent. Hij werd 73 jaar en was oiu'gemeester van '77 tot en met '82. ijdens de burgemeesterperiode van nn n ae^>e kreidde het aantal trafieken Elft b'ent sterk uit. Zo werd onder meer '?agisChe grens van 20 miljoen ton goederen (overslag) gepasseerd. Voor tilf entse Periode was De Paepe ac- m de landelijke politiek. Hij was B r meer minister van sociale zorg. oud-burgemeester overleed don derdagmiddag MIDDELBURG - Het screening- team. Het intaketeam. Het home team. „Vroeger wasje gewend alles zelf te doen en overal op af te gaan", zegt zuster P. Franssens, sociaal psychiatrisch verpleegkundige. „Je had toen nog geen psychiatrische snoepwinkel. Trouwens: zou u het leuk vinden als uw problemen in zo'n hometeam werden besproken? Dan weet iedereen het naadje van de kous". Vrijdag 20 januari neemt ze afscheid van de Regionale Instelling voor Ambulante Geestelijke Gezond heidszorg met een - aangeboden - receptie in het Goese hotel Termi nus. De uitnodiging spreekt van 'een markante persoonlijkheid bin nen de ouderenzorg en sociale psy chiatrie in Zeeland'. Zo is het ook, geeft ze in alle eenvoud toe. „Ik kende alle huisartsen. Maar ook de burgemeesters en predikanten, ambtenaren van de sociale dienst. De contacten lagen heel anders. Je hield spreekuren in de Groene Kruisgebouwen en je had ook be moeienis met de reclassering, de pleegzorg, de zwakzinnigenzorg en verpleeg- en bejaardentehuizen. Ik ging met de psychiater op bezoek bij scholen. Het is allemaal veranderd en voor een deel ondergebracht bij afzonderlijke instellingen. Dat heeft voordelen maar 't sociale contact raakt verloren". 'Zuster' Franssens - zoals ze zich het liefst blijft noemen - begon bij de van oorsprong protestants-christe lijke Stichting Dienst voor de Geestelijke Volksgezondheid in de Provincie Zeeland op Loskade 27 in Middelburg als sociaal-psychia trisch verpleegkundige voor de Be- velanden, Schouwen-Duiveland, Tholen en Sint Philipsland. Het per soneelsbestand - onder de RIAGG inmiddels uitgedijd tot 110 functio narissen - omvatte welgeteld één psychiater, één psycholoog voor twee of drie dagen per week, twee so ciaal-psychiatrisch verpleegkundi gen (haar collega was belast met de zorg voor Walcheren en Zeeuwsch- Vlaanderen), één maatschappelijk werkster, een secretaresse en een in los verband opererende kinderarts. Lachend: „Ik herinner me nog dat we een dienstauto hadden. Die moest ik delen met de maatschap pelijk werkster". had je in onze sector en in de verple ging in het algemeen trouwens hoofdzakelijk vrouwen. Ik weet nog, dat je mannen, die zo'n beroep ko zen, versleet voor ouwe wijven. Da's radicaal veranderd: ze werken nu op vrijwel alle posten. Eerlijk gezegd zou ik het een voordeel vinden als er weer eens wat vrouwen werden be noemd. Maar ze zijn vrijwel niet te vinden". Na een intermezzo bij de afdeling so ciale psychiatrie van de Haagse GGD („daar was alles wel erg strak gereglementeerd; ik vond. dat ik me er onvoldoende kon ontplooien") komt ze naar Zeeland. Terugkij kend: „De psychiatrie was toen al aan het veranderen, maar je moest toch nog ontzettend veel zelf doen. Neem bijvoorbeeld alleen al het con tact met de bejaardencentra en ver pleeghuizen. Opname in een ver pleeghuis als De Werfkampen in Ril- land-Bath kostte toen nog f 50,- per dag. En geloof maar niet, dat je er iemand geplaatst kreeg, als de fami lie weigerde te betalen". Pionieren in de polder: ze was van huisuit niet anders gewend. Zuster Franssens: „Ik kom oorspronkelijk Zuster P. Franssens: Sociaal con tact verdioijnt... uit Groningen. Daar heb ik nog 'n opleiding gevolgd volgens de oude school: ziekenverpleging a en b, na zorg b, kraamaantekening en wijk verpleging. Tegenwoordig hoeven sociaal-psychiatrisch verpleegkun digen geen a-diploma meer te heb ben, omdat psychische klachten geen lichamelijke oorzaken zouden hebben. Zo is althans de redene ring. Ik geloof daar niks van". Haar eerste halteplaats - in '48 - was het Academisch Ziekenhuis van Groningen. Een straf regime. Apar te eetzalen voor doktoren, verple gend personeel en huishoudelijke hulpen. Ze zegt: „Als je bij de direc trice was geroepen, liep je achteruit haar kamer uit. Het bestónd een voudig niet, datje zo iemand de rug toekeerde". Van 1958 tot 1963 werkt ze bij de so ciaal-psychiatrische dienst van Groningen. „Ik wil u hier zo weinig mogelijk zien, zei de directeur. Je was toen altijd op weg. Contacten leggen, rapporteren. Als er iets was gingen de stoottroepen voorop. Moest er ergens poolshoogte wor den genomen, dan verschenen de psychiater en de SPV'er. In die tijd Ze schreef ook rapporten voor re- classeringsinstellingen, zoals het Leger des Heils, was kind aan huis bij huisartsen („centrale figuren in ons werk") en predikanten, reisde het Zeeuwse eilandenrijk door en had de naam dat ze bij nacht en on tij te bellen was in noodsituaties. Met iets van spijt stelt ze vast, dat die kleinschaligheid grotendeels verloren is gegaan. Wel moést gaan. Toch: „Hulpverleners kunnen er zelf wel iets aan doen. Ik had altijd 'n kaartje bij me. Nu worden mensen geholpen door Piet. Jan of Ria, van wie niemand de achternaam weet. Alles komt in het team, de rappor ten zijn minder uitgebreid... Ik weet wel: de problemen van de mensen zijn ook veranderd. Meer toestan den in huwelijken of op school, met de kinderen. Je went er aan, dat het anders gaat. Al was vroeger lang niet alles slecht". Na haar vertrek gaat ze zich bezig houden met muziek (ze speelt orgel en begeleidde jarenlang de diensten in de gereformeerde kerk in Middel burg-zuid en was ook lid van de ker- keraad) en handwerken. Over haar leeftijd bewaart ze het diepste stil zwijgen: „Die hoeft niet in de krant". Want niet alleen het hometeam heeft aan haar een kwaaie als het aankomt op privacy. aardig wat winkelvoorzieningen voor een Vlissingse nieuwbouwwijk en ge noeg parkeergelegenheid. De buurt is ook dicht bij het strand en het Nolle- bos gelegen. De positieve aspecten kunnen echter niet verbloemen dat de wijk Paauwen burg Zuid-Oost 'drastisch moet wor den aangepakt', zoals in het plan van aanpak staat. De leegstand is eéri van de grootste problemen. De maisonnet tes aan de Van Hogendorplaan en de Chopinlaan staan voor de helft leeg. De portiekflats aan de Troelstraweg, Mackaystraat en Schaepmanstraat kennen een leegstand van 27 procent. Voor de andere wooncomplexen in de buurt gelden leegstandspercentages van 3 tot 8 procent. De drugshandel, het druggebruik, vernielingen, inbra ken en bedreigingen geven samen met de leegstand - delen van - Paauwen burg Zuid-Oost een onveilig karakter. De wijk heeft zich, constateert het NCIV, sinds 1982 meer en meer ontwik keld tot de opvangplaats van alleen staanden, jongeren, sociaal zwakke ren en moeilijk plaatsbaren. De bin ding van de bewoners met de wijk en de sociale controle zijn gering. De woningcorporatie Basco heeft al verschillende maatregelen in Paau wenburg Zuid-Oost genomen. De to renflats zijn opgeknapt. De portieken die toegang geven tot de flats, zijn ge sloten en twee huismeesters zijn aan gesteld. De dienstverlening moet op gevoerd worden, meent de werkgroep Paauwenburg. Ze denkt aan oprich ting van een wijkservicebureau waar Basco, een wijkagent en ook het maat schappelijk werk te bereiken zijn. Voor de vele jongeren in de wijk zou een multifunctioneel centrum moeten komen, waar zij aan brommers en au to's kunnen knutselen. Woningbouw vereniging Basco zou een gericht plaatsingsbeleid ten aanzien van nieu we huurders moeten voeren. De vesti ging van bedrijven om de buurt leven dig te maken wordt eveneens aange kaart. Voor zes aparte complexen in Paau wenburg Zuid-Oost zijn tal van moge lijkheden aangegeven om de situatie te verbeteren of op z'n minst zo te hou den. Sloop staat nergens vooraan, maar wordt wel genoemd als optie voor de maisonnettes en de portiek flats. Voor de flats aan de Troelstraweg en Mackaystraat ligt gedeeltelijke onttrekking aan de woningmarkt voor de hand, is de voorzichtige formule ring. De maisonnettes aan de Van Ho- gendorpweg zijn voor ouderen mis schien geschikt te maken of zijn rijp voor de sloop. Dezelfde type woningen aan de Chopinlaan zijn mogelijk voor een kamergewijze verhuur of verkoop aan starters aan te passen. De tweede optie is sloop en herinrichting van het gebied. De vrees leeft dat de leegstandspro blemen in de Troelstraweg en de Mac kaystraat uitwaaieren over de gehele buurt. De Vlissingse wethouder W. Wisse van volkshuisvesting hamerde om die reden op een snelle aanpak van de flats aan de Van de Bossestraat en de Pleinen: de bebouwing het dichtst bij de Sloeweg. Veel bewoners verhui zen daar wel relatief snel, maar de leegstand is nog niet hoog. De flats in dat gedeelte verdienen bouw- en woontechnisch aanpassin gen om te voorkomen dat ze afglijden. De werkgroep wil de zeven flats aan de oostkant van de Troelstraweg nog niet in de plannen meenemen. De leeg stand stijgt daar wel, maar ze zijn on langs opgeknapt. De werkgroep ver wacht een gunstig effect als elders in de wijk het beleid gestalte krijgt. De problemen waarvoor de gemeente Vlissingen, Basco en bewoners zich in Paauwenburg Zuid Oost zien gesteld, komen voor in vele Nederlandse ste den. NCIV-medewerker ir J. W. Popu lier noemde de situatie in Vlissingen toch 'vrij uniek', omdat het elders vaak om één wooncomplex gaat. Hij gaf als voorbeelden de gemeenten Hel mond en Veghel waar de leegstand zich met name concentreerde in toren flats. Die zijn afgebroken. In Vlissin gen betreft het, aldus Populier, een hele wijk met een gevarieerde bebou wing. De projectgroep die het karwei van de werkgroep overneemt, moet oktober dit jaar spijkers met koppen slaan. (Slot van pagina 15) lang de directeur frauduleuze hande lingen heeft gepleegd, kon de voorzit ter niet zeggen. „Op een gegeven mo ment komt iets aan het licht en dan ga je traceren hoe lang zoiets al duurt. We hebben wel zicht op een bepaalde pe riode, maar die zijn we aan het trace ren om bedragen boven water te krij gen." De financiële administratie van het bejaardentehuis wordt jaarlijks ge controleerd door een accountant. De gegevens worden tevens overlegd aan de gemeente Borsele en de provincie. „Ik denk", lichtte Zwartelé toe, „dat als iemand met dit soort praktijken bezig is, hij op een gegeven moment vastloopt, omdat hij het ene potje niet meer met het andere kon vullen. En dan ontstaat er een gat als de admini strateur bij het opmaken van de ba lans onvolkomenheden signaleert." Zodra de resultaten van de accoun tant bekend zijn - naar verwachting over veertien dagen - zal het bestuur zich beraden over verdere stappen te gen de ex-directeur. Het hoofd verzorging in De Kraayert neemt tijdelijk de functie van interim directrice op zich. Het ontslag levert geen organisatorische problemen op. „De rust in huis is er", aldus Zwartelé. „Er is alleen een zekere droefenis bij bewoners en personeel, juist omdat de directeur bekend stond als een bijzon der vriendelijke man. We zijn er alle maal een beetje kapot van." Het be stuur heeft nog geprobeerd de affaire binnenskamers te houden, maar in het belang van de stichting en uit piëteit met de directeur en zijn familie heeft het bestuur besloten opening van za ken te geven om een einde te maken aan allerlei geruchten. MIDDELBURG - De Walcherse Bou M- en Houtbond van de FNV houdt woensdag 25 januari een the mamiddag in Zuiderbaken in Middel burg. Het thema is Gezondheidszorg. Inlei ders zijn Greetje Lubbi, voorzitter FNV-voedingsbond, over het uitke- ringsgerechtigdenwerk, en Chr. Dries- sen van het FNV-hoofdkantoor over gezondheidszorg. De bijeenkomst be gint om 14.00 uur. ZIERIKZEE - Een groep van onge veer tien jongeren in Zierikzee, in leeftijd varïerend van 14 tot 23 jaar, blijkt verantwoordelijk voor vernie lingen in de binnenstad van Zierik zee. De vernielingen werden gepleegd in de nacht van 31 december op 1 ja nuari. De rijkspolitie van Schouwen-Duive land, die sinds oudejaarsnacht met het onderzoek bezig zijn, heeft enkele da ders aangehouden en andere verdach ten gehoord. Het onderzoek is nog niet afgesloten. HILVERSUM (GPD) - Het rijk moet meer mo gelijkheden bieden tot deregulering en decen tralisatie van beleid. Het experiment dreigt anders dood te bloeden. Dat stellen de bestuur ders van vijftien ge meenten (waaronder Borsele) en drie provin cies, die de zogenaamde D(eregulerings)-status hebben gekregen. Naar Scandinavisch voor beeld worden zij onthe ven van bepaalde wette lijke regelingen en tot „vrij" gebied verklaard. Staatssecretaris D. de Graaff-Nauta voor bin nenlandse zaken gaf gis teren in het Hilversumse raadhuis het officiële startsein voor dit experi ment. Het rijk is de afgelopen maanden overstelpt met ruim vierhonderd voor stellen om bepaalde re gelingen aan te passen. Honderdzeventig voor stellen kunnen na een kabinetsbesluit zonder meer landelijk worden ingevoerd. Bij dertig voorstellen is een experi mentele toetsing nodig en soms ook een aanpas sing van de wettelijke voorschriften. Toch klagen de gemeen ten en provincies dat de deregulering en decen tralisatie niet ver genoeg gaat. „Het afstaan van de macht valt niet mee. De Haagse bureaucratie is taai", zo kritiseerden bestuurders de houding- van het rijk. Demotivatie en desillu sie mogen dan dit pro ject bedreigen. De ba lans is desondanks posi tief. „We hebben een voet tussen de deur ge zet en moeten zorgen dat die nu verder open gaat", aldus burgemees ter L. van Leeuwen van Zoetermeer. Hij is voor zitter van een commissie van de Vereniging Ne derlandse Gemeenten (VNG), die zich met dit probleem bezig houdt. „Er moet wel lering ge trokken worden uit de teleurstellingen", aldus voorzitter C.J. Korver van het Inter Provin ciaal Overleg (IPO), in het dagelijks leven gede legeerde in de provincie Noord-Holland. „Ons aanvankelijke ambitie niveau moest worden bijgesteld. De verwach tingen hadden niet zo hoog gespannen mogen zijn. Stap voor stap kan er een machtsverschui ving worden gereali seerd", zei gedelegeerde D. Sonne veld van de provincie Noord-Bra bant. Mevrouw de Graaff-Nau ta riep de D-gemeenten en D-provincies op om met „onverminderde werklust" door te gaan. Burgemeester G.C.G. Van den Heuvel van Borssele pleitte ervoor, dat aan goede ideeefi een financiële beloning wordt toegekend. Aan het experiment ne men deel de gemeenten: Almelo, Asten, Borsele, Breda, Dronten, Em- men, Hilversum Hum- melo en Keppel, Gronin gen, Maastricht, Schie dam, Skarsterlan, Weert, Wychen en Wijk bij Duurstede. De uitver koren provincies zijn Friesland, Flevoland en Noord-Brabant. (Advertentie) l E MA I N T I E N D R bedrag koers rente aflossing inschrijving storting leningvoorwaarden open bedrag de koers wordt na de inschrijving op 17 januari vastgesteld volgens het tendersysteem jaarlijks per 15 februari op 15 februari 1999 wordt het uitstaande bedrag van de lening a pari aflosbaar gesteld 17 januari a.s. van 9 tot 15 uur via banken en commissionairs 15 februari 1989 kosteloos verkrijgbaar bij banken en commissionairs

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 27