IPZC wembond verliest leine dertig mille Ëeddte l^euwdj^ ^iitebw beste jpeibier by Theol^iÉ^aiióp I Nederlandse nacompetitie afgelast na besluit UEFA Zweedse invasie op toernooi Rotterdam sport 23 \ndanks verlies naar halve finale Hoek op zondag tegen KV Mechelen an de Ketterij •lijft bij •auwendaele Uitslagen VRIJDAG 13 JANUARI 1989 (ERELDBEKER ZWEMMEN IS FLOP PRIJS UITGEREIKT^ BIJ PRESENTATIE WIELERPLOEG riep Bokskampioen Tyson at pers te lijf Van Basten Fraude STEFAN EDBERG VERSUS NOAH EN HLASEK Kleeman ranje gered oor wondertje INHEM (ANP) - Zaalvoetbal is iets heel anders. Nooit zal dat i duidelijk zijn gebleken als gisteravond in Arnhem. Neder- Ind speelde zijn leukste wedstrijd van het toernooi om het ereldkampioenschap, leed voor het eerst in de geschiedenis nederlaag tegen België (2-1) en stapte zo blij als een kind kn het veld. Met dank aan Italië, dat zijn sportieve plicht Ud en Hongarije in Rotterdam uitschakelde. [derland had in de tweede ronde ge- leg aan een overwinning (Italië) en Jn gelijk spel (Hongarije) om zich lenals België, Brazilië en de Verenig- Staten te plaatsen bij de laatste vier. De ploeg van Ron Groenewoud, [bezie aan een wisselvallig toernooi, werd gered door het toeval. „Ik wist het", zei de bondscoach. „We hadden een directe verbinding met Rotter- I.". De spelers wisten van niets en stortten na afloop volslagen kapot ter aarde. Om na de mededeling van de speaker als veertjes op te springen. Nederland plaatste zich niet op eigen kracht bij de sterksten van het toer nooi. De formatie speelde, door een snelle achterstand gedwongen, wel zijn leukste wedstrijd tot nu toe. Het publiek stond massaal achter Oranje. Maar Groenewoud viel na afloop niet mivoerder Vic Hermans uiterst linksloopt weg na het doelpunt van Marcel Boe :ld. te vermurwen. „We hebben aanval lend voetbal en pressie gespeeld. Het was een spectaculaire wedstrijd. In derdaad. Maar we hebben verloren. Dan houdt het voor mij op. Dit is voor Oranje dus niet de beste speelwijze. Het was leuk, maar zinloos." Gaandeweg de tweede helft maakte de paniek zich meester van de spelers van Oranje. Niet echter van Groene woud, wiens wisselbeleid aanvanke lijk niet begrepen werd. „Natuurlijk hadden we meer risico's genomen, als ik niet van de stand op het andere veld op de hoogte was geweest. De jongens werden zeer onrustig. Ik niet. Als het noodzakelijk was geweest, had ik in plaats van de keeper een ex tra veldspeler ingezet. Dat was nu niet noodzakelijk." Oranje had vrijwel de hele wedstrijd een overwicht. Maar dat mocht van de Belgen, wist ook Groenewoud. „Zij konden hun ideale spelletje spelen. Wij moesten anders voetballen dan we ge wend zijn." De conclusie van de bodns- coach dat Oranje het op de aanvallen de toer niet kan, lijkt desondanks overdreven. De ploeg verloor inder daad, maar kreeg voldoende kansen. Dat die niet werden benut, was een an der verhaal. De Belgen waren betere verdedigers dan de Italianen. Bovendien had de ploeg aan twee uitvallen voldoende om te winnen. Na zes minuten opende Schreurs de score. De schade leek be perkt te blijven, omdat Loosveld nog in dezelfde minuut gelijk maakte. Kort na de hervatting zette Schreurs België opnieuw op voorsprong. En die werd niet meer uit handen gegeven. Oranje deed wat het kon, maar stuitte op een onverzettelijke muur van Belgi sche verdedigers. Het leidde tot de eer ste nederlaag van het toernooi en een lichte blessure bij beste spelers Loos veld. Het eerste was geen punt vond Groenewoud. „Elke ploeg mag tijdens een toernooi een slechte wedstrijd spe len. Het lukt niet altijd. We hebben de laatste wedstrijden het publiek meer geboden. Dat is prima. Bovendien worden de Italianen op deze manier nog onze beste vrienden. Dat is toch ook wat waard." De ploeg van Theo Middelkamp voor het seizoen 1989. BIGGEKERKE - Heddie Nieuw- dorp heeft voor het tweede achter eenvolgende jaar de eerste prijs van het klassement van wielerver eniging Theo Middelkamp in de wacht gesleept. Dat werd gister avond bij de presentatie van de wielerploeg bekend gemaakt. Peter Mol en Pierre Raas eindigden als tweede en derde. Hans Harink bleek de beste liefhebber. De prestaties van Heddie Nieuw- dorp (zes overwinningen, waaronder de Ronde van Midden Zeeland) zijn symbolisch voor het goede seizoen dat de Middelkamp-ploeg in 1988 doormaakte. De sponsor, de Alge mene Zeeuwse Verzekeringen, ver lengde het contract met de ploeg dan ook met drie jaar, een vrij lange periode voor een amateurwieler ploeg. Heddie Nieuwdorp voelt zich overi gens weer prima thuis bij de ama teurs. Na het profavontuur, dat twee jaar geleden afliep, boekte hij de no dige successen bij zijn rentree bij de amateurs. „Ik ben ook niet van plan om ooit weer prof te worden", zegt Nieuwdorp. „Ik heb inmiddels een goede baan in Kminingen en die geef ik er niet voor op. Hoelang ik nog doorga bij de amateurs weet ik niet. Dat bekijk ik per jaar." De Middelkamp-ploeg voor 1989 be staat uit John Alewijnse, Ko Blok, Patrick van Belzen, Johan Bouw man, Adrie Dingemanse, Gert-Jan van Dijke, Frangois Fransse, Nap Hage, Leo Goeree, Wim de Koeyer, Wim van Kooten, Mario Martens, Ronald Mattijsen, Peter Mol, Ton- nie Moonen, Heddie Nieuwdorp, Wim van Oosten, Eric van Nieuw- kerk, Pierre Raas, Wilfred Raas, Marcel Remijn, Johan van Schaik, Cees Schouwenaar, Ko Schrijver, Raymond Tolhoek, Antoine Ver meulen, Adrie Vermue, André de Vrie en Jacob van de Weele. Bij de dames rijden Agneta van den Dries, Wima Rijk en Karin Tahi. AARRDENBURG/HOEK - Een lang gekoesterde wens is voor de voetbal vereniging Aardenburg eindelijk in vervulling gegaan: sedert 1 januari jl. heeft de afdelings tweede klasser een eigen kantine. Of beter: de gemeente Aardenburg heeft per die datum het beheer van het Sportpaviljoen op het sportpark aan de Herendreef aan de club overgedragen. Om de ingebruikname van de kantine een officieel tintje te geven heeft het bestuur van de voetbalvereniging twee wedstrijden georganiseerd, één tussen Racing Mechelen en Hoek (aan staande zondag, aanvang half drie) en één tussen Vlissingen en Cercle Brug ge (volgende week zondag. 22 januari). „In eerste instantie", zo verklaart Aar denburg-secretaris Ronald Buzeijn, „dachten we ons eerste elftal zelf te la ten spelen, maar toen Cercle Brugge en FC Eeklo onmiddellijk bereid ble ken naar Aardenburg te komen von den we dat we voor sterkere tegenstan ders moesten zorgen. En daarbij zijn we vanzelf bij Hoek en Vlissingen te recht gekomen". FC Eeklo liet een tweetal weken terug echter weten als nog verhinderd te zijn, waarop Aar denburg Racing Mechelen benaderde. Hoek speelt voor één keer dus op zon dag en dat mag opmerkelijk heten. Maar noch binnen het bestuur van de zaterdag tweede klasser noch binnen de spelersgroep leefden bezwaren te gen een optreden op de eerste dag van de week. „Het bestuur heeft er zelfs de statuten nog op nageslagen", weet trainer Gerrit Emans, „maar daarin staat niet dat Hoek een principiële za terdagclub is. Ik kan me alleen wel voorstellen dat de wedstrijd van zon dag een uitzondering blijft". Bij Racing Mechelen staan overigens de Nederlanders Ben Wijnstekers (ex-"eyenoord) en Joop Lankhaar (ex-FC Den Haag) onder contract. Of dit tweetal zondag in Aardenburg te bewonderen zal zijn is nog niet be kend. TRECHT (GPD) - De strijd om de ereldbeker zwemmen is nog voor- het Grand Prix-circuit goed en op gang is gekomen volledig ge- DDELBURG - Ben van de Ketterij blijft ook volgend seizoen trainer van B zaterdagclub Dauwendaele. Vorig jaar werd Van de Ketterij kampioen Bet deze Middelburgse club, die daar- Bee promoveerde naar de eerste klas van de afdeling Zeeland. Voor Dau- Bendaele kwam dit kampioenschap o» een goed moment: de club vierde Bt het 15-jarig bestaan. Rn van de Ketterij, die momenteel Bn zijn tweede seizoen bij Dauwen- Hele bezig is, gaf toe aanbiedingen Bn drie andere clubs te hebben ge- Bd: „Maar ik heb toch weer gekozen Hor Dauwendaele, omdat het actieve Bstuur met succes er alles aan heeft [daan de selectie bij elkaar te hou- p. Dauwendaele was een wijkvereni- B)g, maar is inmiddels in alle opzich ter een volwassen voetbalclub. Het is eej vereniging met toekomst, want Buwendaele beschikt naast vier se- Bpelftallen over niet minder dan Hintig jeugdteams. Het enthousias- B in de hele vereniging, en vooral ook in r e selectie, is stimulerend". ■ns Griep wordt volgend seizoen voetbaltrainer bij zaterdagder- ■■dasser De Bevelanders uit Kam perland. De 35-jarige Griep is dus op volger van de succesvolle Wim Ovaa, die de Bevelanders van de eerste klas afdeling naar de KNVB derde klas Bcht. Mo een (zaterdag) speelt het eerste elf tal van de Bevelanders en oefenwed strijd tegen een selectie van eerste di visionist RBC uit Roosendaal. De Bra- Miders hebben toegezegd met enkele Mste elftalspelers te komen, aange- vffld met spelers uit de jeugdselectie. De wedstrijd in Kamperland begint al om 13.00 uur ■NCOUVER (AP) - Wereldkam- Sgjen boksen Mike Tyson is in een ho- H1,1 het Canadese Vancouver een Persfotograaf en een cameraman te gegaan. S0!1 'tgt in een echtscheidings-pro- cedure met de actrice Robin Givens, cielop het moment in Vancouver ver- mr voor filmopnamen. Die zaak liep hoog zo hoog op dat Tyson van zijn ramingskamp in Las Vegas - waar hij ziel voorbereidt op de wedstrijd op 25 e°Fari tegen de Brit Frank Bruno oijder bagage, lijfwachten of andere ^Bewerkers hals over kop naar Van- ■ver vloog, waar een cameraman en teJ graaf hem stonden op te wach- Zodi a hij uit de taxi stapte keek Tyson 0' cameralens en hij beet camera- ni* Mike Timbrell toe: „Zet dat ding Jullie maken me kwaad." mTi- ens sloe& hij het fotograaf tip b Van ^anen diens fototoestel uit handen en smeet het tegen de balie 0 hal van het hotel. flopt. De belangstelling van de inter nationale top heeft van het begin af aan ontbroken, en dat is dan ook de reden waarom de KNZB gisteren be sloot de enige Nederlandse World Cup-wedstrijd die voor eind van deze maand in Emmen geprogrammeerd stond, van de agenda te schrappen. Het is al de tweede keer binnen afzien bare tijd dat er een wedstrijd uit het circuit wegvalt. Eerder zag Perth van de eer af, terwijl de meetings in Toron to en Indianapolis nog wel doorgang vonden, maar uitdraaiden op een me rendeels nationaal onderonsje. De be slissing om ook Emmen van de kalen der te halen, komt de zwembond overi gens wel op een schadepost van een kleine dertigduizend gulden te staan. De Stichting 850 jaar Emmen, die het jubileumjaar met de World Cup zwem men wilde inluiden, eist dat geld als te gemoetkoming voor reeds gemaakte kosten. De KNZB heeft de Stichting inmiddels toegezegd voor de financië le strop op te zullen draaien. De overige wedstrijden van het we reldbekercircuit, afgekeken van de at letiek en op een kalendervergadering van de Europese zwembond (LEN) in mei '87 tussen tien vooraanstaande zwemnaties overeengekomen, zullen geen enkele status meer hebben. De karakteristieken van de laatste wed strijden in poule A zijn: Nederland - België 1-2 (1-1). Schreurs 0-1, Loosveld 1-1, Schreurs 1-2. Scheidsrechter: Crombie (Sch), toe schouwers: 2.500. Gele kaarten: De- mandt (Nederland), Schreurs (België). Hongarije - Italië 1-3 (1-2). Borostyan 1-0, Roma 1-1, Albani 1-2, Fama 1-3. Rode kaart: Fama (Ita). Scheidsrech ter: Silva Arce (Chi); toeschouwers: 300. Eindstand poule A: België 3 9- 4 8- 6 6- 8 5-10 Nederland 3 111 Hongarije 3 0 2 1 Italië 3 10 2 Poule B: Paraguay - Argentinië 4-3 <1- 2). Flor Lugo 1-0, Avalos 1-1, Avalos 1- 2, Lopez 2-2, Avalos 2-3, Sanchez 3-3, Ruiz-Diaz 4-3. Scheidsrechter: Oort- man (Ned), toeschouwers: 2.000. Brazilië - Verenigde Staten 3-5 (0-2). Lawson 0-1, Romas 0-2, Cabarra 0-3, Cerqueira 1-3 (strafschop), Goulet 1-4, Eichmann 1-5, Teixeira 2-5, Valadares 3-5. Gele kaart: Vanole (VSt). Scheids rechter: Evangelista (Can). Eindstand poule B ZEIST (ANP/SID/Reuter) - De KNVB heeft besloten dit seizoen geen na- competitie van de eredivisie te hou den. Een voorstel van de voetbalbond om de nummers vier, vijf, zes en zeven van de eindstand een nacompetitie te laten spelen voor een plaats in het UEFA-cuptoernooi werd eind decem ber door de UEFA afgewezen. Dat heeft KNVB-woordvoerder Stolk donderdag bevestigd. In het verleden heeft de UEFA toege staan dat FC Utrecht en FC Gronin gen als winnaar van de nacompetitie Europa in gingen. De UEFA heeft „Zeist" laten weten dat in beginsel de nummers twee, drie en vier voor Ne derland in het derde Europese beker toernooi moeten uitkomen. door de sportartikelenfirma Adidas. In het klassement voor de Gouden Bal eindigde Ruud Gullit als tweede en Frank Rijkaard als derde. De Gouden Schoen valt Van Basten ten deel voor de eerste plaats op de topscorerslijst van het EK (vijf doelpunten). Topschutter in de Europese competi ties was Tanju Colak van de Turkse kampioen Galatasaray. Colak, die ook een Gouden Schoen ontvangt, schoot 38 keer raak. De Deen John Eriksen (Servette, Genève, 36 keer) en Victor Piturca (Steaua Bukarest, 34 treffers) werden tweede en derde. De Europese bekerkampioen PSV hield in de kla verblad-verkiezing Real Madrid en FC Porto achter zich. Belgische international Michael de Wolf beschuldigd. Het gaat om de pe riode 1981 tot 1983. Vorig seizoen de gradeerde AA Gent naar de tweede di visie. Han Grijzenhout, de Nederlandse trainer die bij Gent werkzaam was, ontsnapt aan vervolging. Hij heeft fis caal niet geheel juist gehandeld, maar zijn overtredingen zijn verjaard. De bestuursleden Nauds (vice-voorzit- ter) en De Clerq (penningmeester) en clubarts Martens zullen om die reden evenmin voor de belastingrechter ko men. VRIJDAG 07.45-08.00 SKY: Paris to Dakar Rally Re- view. 15.15-16.50 BBC 2: Sport on Friday: met World Darts, WK autoraces (eerste rondes) en voetbal (samenvatting van de derde ron de van de FA-Cup en een verslag van de Di ving Cup). 17.44-18.30 Ned 1: Sport op Vrijdag', met aan dacht voor het EK schaatsen voor dames in Berlijn, Feyenoord-keeper Joop Hiele op be zoek bij PSV-doelman Hans van Breukelen, een vooruitblik op de jeugdkampioenschap pen schermen, een samenvatting van de voetbalwedstrijd West Ham United-Arsenal om de FA-cup en de sportquiz tussen de schaatstrainers Leen Pfrommer en Henk Gemser. 18.30-18.55 Ned 2: Sport: met o.a. Europacup basketbal (Scavolini-Nashua Den Bosch), het sportoverzicht en beelden van de auto- rally Parijs/Dakar. 21.30-22.22 Ned 1: Brandpunt: met o.a. een samenvatting van de voetbalwedstrijd Queens Park Rangers-Manchester United. 22.23-22.30 SKY: Snow Report: ski-informa tie-bulletin. 22.30-22.45 SKY: Paris to Dakar Rally: ve: slag van de elfde rally. Ver. Staten Brazilië Paraguay Argentinië 10- 4 14- 9 5-10 7-13 Halve finales: Verenigde Staten - Ne derland, Brazilië - België. Marco van Basten wordt een Gouden Bal en een dito schoen rijker. De ster voetballer van het Nederlands elftal en AC Milan ontvangt de onderschei dingen op 1 februari in Monaco. Aan het einde van het vorig jaar verwierf Van Basten al de titel voetballer van het jaar. Het Gouden Klaverblad voor het beste Europese clubteam ging naar PSV. De verkiezing werd georganiseerd Wegens belastingontduiking en vals heid in geschrifte staan in maart 29 oud-spelers en trainers van AA Gent terecht. Onder de beschuldigden zijn de Nederlanders Cees Schapendonk en Aad Koudijzer. De maximumstraf is twee jaar plus een boete van 27.000 gulden. Naast Scha pendonk (tegenwoordig werkzaam bij RKC) en Koudijzer (nu trainer bij de vierde klasser Hermes Gent) zijn ook de Deen Sören Busk en de vroegere WEST-BERLIJN (GPD) - Yvonne van Gennip heeft haar draai weer gevon den, maar blijft tegelijkertijd zoeken de. De 24-jarige Haarlemse blijkt bin nen enkele dagen dermate opgeleefd in de kernploeg - het gegiechel tijdens de persconferentie gisteren sprak boekdelen - dat ze er zelfs over begon te speculeren om haar schaatscarriè- re volgend seizoen toch nog een ver volg te geven. De drievoudig olympisch kampioene, die op 14 maart tijdens het Heeren- veense IJsgala afscheid zou nemen, heeft inmiddels een „goede baan" aan geboden gekregen bij een verzeke ringsmaatschappij, waarvan ze de naam niet wilde noemen. „Ik kan alles helemaal zelf invullen. Op welk terrein ik wil werken, waar, wanneer, noem maar op. Misschien kan ik dan toch blijven trainen. Aan de andere kant, als je iets nieuws gaat doen stort je je daar met je hele hebben en houwen in. Dan blijft er weinig tijd over voor iets anders". Van Gennip neemt na haar vakantie in maart een definitieve beslissing over de toekomst. De mijmering om de schaatsen toch niet of slechts gedeel telijk aan de wilgen te hangen („aftrai nen moet ik sowieso") typeert echter wel het nieuwe elan bij de Noordhol landse, enkele dagen terug nog een lusteloze, vermoeide doemdenkster. lekker kunnen stappen met de mei den", aldus Van Gennip, die het dit weekeinde in West-Berlijn zonder Tjaart Kloosterboer zal stellen. De Heerenvener had geen trek om als toe schouwer op de tribune plaats te ne men, ondanks een verzoek van Van Gennip. „Ik bel hem wel op zaterdag, na de wedstrijd". De DDR, de Sovjetunie en Nederland zijn met het maximale aantal van vier rijdsters vertegenwoordigd bij de Europese titelstrijd schaatsen all round. Het toernooi wordt dit week einde op de baan van Wilmersdorf in West-Berlijn gehouden. Voornaamste kandidate voor de titel is de Oostduit- se Gunda Kleemann, die vorig jaar in Kongsberg achter haar inmiddels ge stopte landgenote Andrea Ehrig als tweede eindigde. Aan het toernooi om het Europese kampioenschap doen 28 rijdsters uit veertien landen mee. De deelneemsters zijn: Kleemann, Schal ling, Börner, Moser (DDR); Nystedt, Yttre- dahl, Skjekkestad (Noo); Titova, Bogatova, Filimonova en Lapoega (Sov); Krohn en Hammarin (Zwel; Rys en Tokarczyk (Pol), Belci en Felicetti (Ita), Starkova (Tsj), Du- mont (Fra), Becker (BRD), Kivipelto (Fin), Nemeth (Oos), Szikora (Hon), Kerla (Joe); Stam, Van Gennip, Meijer en Moolhuizen (Ned). ROTTERDAM (GPD) - Björn Borg mag dan binnenkort alweer voor de vierde keer gaan trouwen - de zes jaar oudere Italiaanse rockzangeres Lo- redana Bert; is z'n nieuwste vlam -, zijn tennisneefjes betreden nog altijd zijn voetsporen op de centre courts. Acht van de 25 tot nog toe bekende na men voor het 16e ABN-tennistoernooi zijn gekoppeld aan een Zweeds pas poort. Wimbledon-winnaar 1988 Edberg voert het dubbel mannenkwartet ook komende krokusvakantie (6-12 februa ri) weer aan. Met in zijn slipstream Jo nas B.Svensson, Anders Jarryd, Mag nus Gustafsson, Joakim Nyström, Christian Bergström, Jan Gunnarsson en Tobias Svantesson. De Zweden hebben één nadeel: het zijn niet de meest vrolijke smaakma kers, denkbaar. Maar de organisato ren van het 452.500 dollar-toernooi denken daar sportief een en andere te genover te kunnen zetten: Olympisch kampioen Miloslav Mecir, dé man van het voorbije najaar, Jakob Hlasek en de voor het eerst sinds acht jaar ook weer in Rotterdam actieve Yannick Noah. Plus uiteraard thuisspeler Mi- chiel Schapers. De lijst van 25 (tussen haakjes de huidige plaats op de wereldranglijst): Stefan Edberg (Zwe. 3). Jakob Hlasek (Zwi, 8). Yannick Noah (Fra. 12), Miloslav Mecir (Tsj. 13), Jo nas B.Svensson (Zwe, 22), Darren Cahill (Aus, 27). Anders Jarryd (Zwe, 32), Milan Srejber (Tsj, 41), Wally Masur (Aus, 46), Mi- chiel Schapers (Ned, 50), Magnus Gustafs son (Zwe, 51), Jorge Lozano (Mex, 62), Leo nardo Lavalle (Mex, 64), Joakim Nyström (Zwe, 69), Christian Bergström (Zwe, 71), Marian Vajda (Tsj, 72), Eric Jelen (BRD, 76), Paolo Cane (Ita, 81). Jan Gunnarsson (Zwe, 84), Eduardo Masso (Arg, 87), Christian Sa- ceanu (Roe, 88), Diego Narrisso (Ita, 90), Udo Riglewski (BRD, 93), Martin Davis (VSt, 95), Tobias Svantesson (Zwe, 98). „Ja, ik voel me weer happy. Ik heb rust, de spanningen buiten het schaat sen zijn er niet meer. Ik miste de kern ploeg gewoon, bij de Worldcup al. Al leen maar met prestaties bezig zijn, dat werkt niet bij mij. Ik moet ook eens 7~1 Autosport Biljarten Parijs - Dakar, voorlaatste etappe, auto's: 1. Ickx/Tarin (Bel) Peugeot 405 59.40 straftijd, 2. Gabreau/Gabbay (Fra) Toyota op 1.48, 3. Frequelin/Fenouil (Fra) Peugeot 405 1.58. Klassement: 1. Ickx 25.48.44, 2. Vatanen op 0.20, 3. Tambay 3.52.16, 4. Frequelin 5.41.13, 5. Kees en Mieke Tijsterman (Ned) Mitsubis hi 6.27.33. Motoren: 1. Peterhansel (Fra) Ya maha 2.08.56, 2. Daures (Fra) Honda op 0.54, 3. Charbonnier (Fra) Suzuki 1.30. Klasse ment: 1. Lalay 60.22.09, 2. Picco op 40.25, 3. Morales 41.57. Puttershoek, NK bandstoten, stand na een ronde (achtereenvolgens wedstrijden, pun ten en moyenne): Poule A: 1. Bongers 1-2 (30), 2. Vultink 1-2 (10), 3. Van de Ven 1-2 (10), 4. Velthuis 1-0 (5,86), 5. Tilleman 1-0 (4,53), 6. De Bruijn 1-0 (2). Poule B: 1. Burgman 1-2 (10,71), 2. Jaspers 1-2 (8,33), 3. Koorevaar 1-1 (6), 4. Arnouts 1-1 (6), 5. Klijn 1-0 (4,83), 6. Ha- braken 1-0 (4). Skiën Badminton De Nederlandse schaatsters maken zich klaar voor een trainingsrondje in West-Berlijn, v.l.n.r. Herma Meijer, Marieke Stam en Yvonne van Gennip. Taipeh, Masters-badmintontoernooi, da mes enkelspel, tweede ronde: Coene (Ned) - Troke (Eng) 11-3,12-10, Munday (Eng) - Van der Knaap (Ned) 12-10,12-10, Susanti (Indo) - Van Dijck (Ned) 11-2,11-12,11-8. Gemengd dubbel, eerste ronde: Meijer/Van Dijck (Ned) - Hung Chin Chen/Lee Chian Mee (Tai) 17-18, 15-10, 9-15. Heren dubbel, eerste ron de: Meijer/Espersen (Ned/Den) - Choi Sang Bum/Son Jin Hwan (ZKo) 5-15, 5-15. Dames dubbel, eerste ronde: Van der Knaap/Hoog land (Ned) - Wu Ching Chic/Chiou Ruey Lin (Tai) 15-6, 15-1. Tweede ronde: Van der Knaap/Hoogland - Lee Jung Mi/Lee Hueng Soon (ZKo) 8-15. 6-15. Grindelwald, de derde afdaling voor de we reldbeker: 1. Figini (Zwi) 1.55,82, 2. Gainer (Zwi) 1.56,26, 3. Merle (Fra) 1.56,56, 4. Walli- ser (Zwi) 1.56,82. Klassement wereldbeker (combinatie): 1. Schneider (Zwi) 232 punten, 2. Maier (Oos) 118, 3. Merle (Fra) 87, 4. Figini (Zwi) en Svet (Joe) 84. Tennis Sydney, dames enkelspel, derde ronde: Na- vratilova (Vst) - Van Rensburg (Zaf) 6-0,6-3, Lindqvist (Zwe) - Sukova (Tsj) 6-3,6-0, Mand- likova (Aus) - Frazier (Vst) 6-3,7-5, Mary-Joe Fernandez (Vst) - Magers (Vst) 6-7(5-7),6-2,6- 1. Heren enkelspel: tweede ronde: Krick- stein (Vst) - Rive (Vst) 6-3,6-4, Masur (Aus) - Tulasne (Fra) 7-5,6-2, Oresar (Joe) - Lundg- ren (Zwe) 2-6,7-6(7-5),6-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 23