PZC 'GOEDEMORGEN - GOED GESLAPEN - WIJ WEL' EINDEJAARSVERK00P=T0T 50% Toevallige ontmoeting leidde tot huwelijk voor Goede resultaten in dréssuurwedstrijd m- ram Tennis 25-plussers streek Herenconfectie Tom de Zeeuw Oefenvoetbal ECHTPAAR RIEMENS 60 JAAR GETROUWD DONDERDAG 29 DECEMBER 1988 B KIJKT U ZELF MAAR! De Zonnebloem in Hulst houdt ledenwerfactie Gedeeltelijk voorwaardelijke straf voor serie diefstallen Verdachte van valsheid in geschrifte vrijgesproken Terneuzen D-2 wint van D-l in voetbalfinale HULST Eerste winnaars poules tennis Terneuzen bekend Ttv Steen hield dubbeltoernooi De kinderen werden op allerlei manieren beziggehouden tijdens de kerstinstuif. Noordstraat 59-61 Terneuzen Tel. 01150-12551 HULST - Ruim 130 kinderen in de leeftijd van zes tot twaalf jaar namen woensdagmiddag in het bui tencentrum 't Jagertje in Hulst deel aan de kerst vakantie-activiteit van de Stichting Jeugdvakan- tiewerk Hulst. Onder het motto 'De muzikale kerst- instuif maakten de deelnemers een eigen muziek instrument. Vanwege de enorme belangstelling voor deze 'doe- middag' werden de jongeren in twee groepen ver deeld. Terwijl de ene groep ijverig aan het werk ging met het - gratis beschikbaar gestelde - materiaal vermaakten de andere kinderen zich met het bekij ken van een video-film. Na een uurtje werd van activiteit gewisseld. Een heus vier-mansorkestje begeleidde de werkzaamhe den. Op het eind van de middag zongen de kinderen met dit orkest kerstliederen. Tijdens de vertolking hiervan bespeelden de muzikanten in spé hun zelf gemaakte muziekinstrumenten. De begeleiders van het jeugdvakantiewerk maak ten ook de uitslag bekend van een kleurwedstrijd. In de leeftijdscategorie vier jaar werd de kerstteke ning het mooist ingekleurd door Sabine van Veld huizen. Bij de vijfjarigen won Ilja Dieleman. De eer ste prijs bij de zesjarigen was voor Jeroen Helmich. In de categorieën zeven-, acht- en negenjarigen gin gen de prijzen naar respectievelijk Eric van Veldhui zen, Ivo van der Aa en Hilde Durinck. Het duo Saman/Van der Veen, dat het koppel LankreyerlDooms met 6-5 versloeg. - SAS VAN GENT - Het tennistoernooi voor25-plusspelers in Sas van Gent is in voile gang. Er worden alleen dub- belpartijen gespeeld en tijdens de eer ste speeldagen alleen in poules. Bij de dames D wonnen Magda Roelofs en Nel den Haan met 5-3 van het koppel Adriaanse/Boddaert. Het duo Sa- man/Van der Veen klopte met mini maal verschil An Lankreyer en Lia Doorns: 6-5. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft woensdag de 24-ja- rige J. G. M. K. uit Hulst bij verstek veroordeeld tot een gevangenisstraf van 15 maanden waarvan vier voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar wegens een aantal diefstal len en heling. De officier had een on voorwaardelijk gevangenisstraf van 15 maanden geëist. K. heeft toegegeven alles bij elkaar zo'n 25 inbraken te hebben gepleegd en het in ieder geval twaalf gevallen te hebben 'geprobeerd'. Achtergrond van de diefstallen was zijn heroïnever slaving en het daarmee samenhangen de gebrek aan geld. In haar vonnis oordeelde de rechtbank dat - gezien de rapporten - K. zijn le ven kennelijk had gebeterd en legde K. om die reden een gedeeltelijke voor waardelijke gevangenisstraf op. In de categorie gemengd dubbel D werd ook al een flink een aantal partij en gespeeld. Ria Spuessens en Toine de Waal versloegen met 9-4 Ellie van der Hooft en Robert Asselman. Troob- and/Deiman was met 8-5 te sterk voor Van de Ketterij/Eggermont. Enkele uitslagen. DDD: Dooms/Lan- kreyer-Broer/Sassen 9-1; Huis/Kool- De Moor/De Vliegher 11-1; Lipjes/Bur- ger-Saman/Van der Veen 7-4; Baas/ Lampaert-Mulder/Vael 8-2; GDD: Apers/Apers-Klaaysen/Balzereit 10-3; GDE: Bosman/Bosman-Dijkgraaf/ Dijkgraaf 8-1; Vermeulen/Vermeulen- Klopmeijer/Klopmeijer 8-3. NIEUW'VLIET - Op de door rijvereni- ging De Zwinruiters georganiseerde dressuurwedstrijd in manege Rie- mens in Nieuwvliet zijn zeer goede re sultaten behaald. In alle rubrieken op de klasse zwaar-1 na konden de prijs winnaars met winstpunten naar huis terugkeren. Mevrouw den Exter uit Axel jureerde de lagere rubrieken. Zij honoreerde de proef van Gerard Laperdrix met zijn paard Cartouche met het hoogste pun- tenaantal van de dag. Het is de laatste wedstrijd die mevrouw Den Exter ju reerde na vele jaren 'trouwe dienst' op de Zeeuwse concoursterreinen. Een woord van dank uit de mond van de vertegenwoordiger van rijvereniging De Zwinruiters viel haar ten eer. De hogere proeven werden gejureerd door de heer P Tielman uit Sluiskil. Hij honoreerde de proeven van Silvia Stoffels met Bolovia in de midden-1 klasse en van Eric van 't Westeinde in de midden-2 klasse met de meeste punten. De uitslagen, B-dressuur: 1 Anneriet Durm met Caspar van rijvereniging Hulst, 134 punten; 2 Jan Noordhoek, Amber, Zwinrui ters, 128; 3 Richard Berth, Allegro. Zwinrui ters, 127; klasse 1-1 dressuur: 1 Gerard La perdrix, Cartouche, Zwinruiters, 137: 2 Mar- jon Spruijt. Clever Lady, Luctor et Emergo. 132; 3 Michelle Schilperoort-Marshall, Pevi- na, Oranjeruiters, 131; klasse 1-2 dressuur: 1 Ingrid de Milliano, Cindy, Zwinruiters, 122: 2 Jan Noordhoek, Boemerang, Zwinruiters, 122; klasse m-1 dressuur: 1 Silvia Stoffels, Bolivia, Zwinruiters, 125; 2 Suzan Malcorps, Bonvivant, Zwinruiters, 124; 3 Annemarie Braet. Copper Clown. Zwinruiters. 121; klas se m-2 dressuur: 1 Eric van 't Westeinde, Arona, Haringruiters. 125; klasse z-1: 1 Pa trick de Frel, Silven, Oranjeruiters. 175; klasse z-2: 1 Suzan Malcorps, Urgent, Zwin ruiters, 181. MIDDELBURG - De Middelburgse rechtbank heeft woensdag de 45-jari- ge Veldhovense T. W. vrijgesproken van valsheid in geschrifte. De officier had een gevangenisstraf geëist van acht weken waarvan vijf voorwaar delijk met een proeftijd van twee jaar. In april van het vorige jaar was in Axel de caravan van mevrouw W. volledig uitgebrand. Een schade-expert werd erbij gehaald en met behulp van haar en enkele familieleden werd een lijst opgesteld van goederen die verloren waren gegaan. Zo vermeldde de lijst onder meer zijden jurken, bontman tels, perzische tapijten en andere waardevolle artikelen. De politie, die een brandonderzoek had verricht, had echter van alle opgegeven goederen niet één restant kunnen vinden en zo rees het vermoeden van 'valsheid in geschrifte' om op die manier het verze keringsgeld te innen. In haar vonnis trok de rechtbank de uitkomst van het brandonderzoek in twijfel en kwam zo tot vrijspraak. TERNEUZEN - Het Groot Terneuzen voetbaltoernooi leverde woensdag bij de D- en E-pupillen weinig verras singen op. De twee teams van de Ter- neuzense D-pupillen kwamen tegen elkaar uit in de finale. Na een span nende strijd won Terneuzen D-2 op knappe wijze met 1-0 de finale. De overige teams speelden voor hun plaats. Bij de lagere teams veroverde Terneu zen D-4 de eerste plaats. Ook de E-pu- pillen streden in de 'mindere' catego rie in een halve competitie voor de eer ste plaats. Daar ging Terneuzen E-3 met de toernooiwinst lopen. Vandaag vindt de laatste toernooi-dag plaats. Om acht uur begint het toer nooi voor de E- en F-pupillen. De eindstanden van het Groot Terneuzen toernooi: D-pupillen sterke categorie - 1. Terneuzen D-l; 2. Terneuzen D-2; 3. Terneu- zense Boys D-l; 4. Zaamslag D-l; 5. Sluiskil D-l; 6. Spui D-l; 7. Biervliet D-l; 8. Hoek D-l. D-pupillen mindere categorie -1. Terneuzen D-4; 2. Terneuzen D-3; 3. Terneuzen D-5; 4. Terneuzense Boys D-2; 5. Terneuzense Boys D-3; 6. Biervliet D-2; 7. Hoek D-2; 8. Terneu zense Boys D-4. E-pupillen mindere categorie -1. Terneuzen E-3; 2. Terneuzense Boys E-3; 3. Terneuzen E-4; 4. Hoek E-2; 5. Terneuzense Boys E-4; 6. Zaamslag E-2. Bingo In het restaurant van het bejaarden- en verzorgingstehuis De Blaauwe Hoeve in Hulst wordt vrijdag een bingo gehouden voor de bewoners van het tehuis en de aanleunwonin gen. De bingo staat in het teken van de oudejaarsviering en begint om 14.00 HULST - De afdeling Hulst van de na tionale vereniging De Zonnebloem houdt de komende week een grote le denwerfactie. Deze is bedoeld om het Zonnebloemwerk in Hulst meer ge stalte te geven en tegelijk uit te brei den. In Hulst beschikt De Zonnebloem over zo'n 24 vrijwilligers. Zij bezoeken re- TERNEUZEN - In een oefenduel met het Belgische Racing Heirnis Gent leed het eerste elftal van de voetbal vereniging Hoek dinsdagavond een 5-2 nederlaag. Voor Steen was er een 3-1 overwinning op Graauw. Oost burg - Vogelwaarde werd afgelast. Racing Heirnis Gent - Hoek 5-2 Zoals min of meer verwacht mocht worden was Hoek dinsdagavond niet opgewassen tegen het Belgische Ra cing Heirnis Gent, dat normaliter uit komt in de vierde klas nationaal. Zon der Peter Hamelink, Gijs Lokhorst, Arjen Tollenaar en Patrick Devisscher verloor de zaterdag tweede klasser met 5-2 na een 2-0 achterstand halver wege het duel. In de eerste helft kon Hoek zich nog enigszins meten met de door Aad Kou- dijzer getrainde thuisclub, maar na de hervatting kwamen de Zeeuws-Vla mingen meer en meer in de problemen en liep de score snel op. Van 2-0 werd het toen 4-0 en, nadat Ludwig Jurriens en Remco van Keeken tegen hadden gescoord, uiteindelijk 5-2. Bij Racing Heirnis Gent ontbrak ove rigens oud-AZW-doelman Wim Ver- poorte. Steen - Graauw 3-1 Ondanks een viertal invallers kwam Steen dinsdagavond tegen afdelings tweede klasser Graauw tot een vrij ge makkelijke 3-1 overwinning. Steen had van meet af aan het beste van het spel en drukte voor de rust het over wicht al uit in een treffer van Jo van Remortele. Na de hervatting was het Giovanni Verbraeken die voor 2-0 zorgde vooraleer Graauw tegenscoor- de via Joos Mangnus. De eindstand werd vervolgens vastgelegd door Fons Sturm: 3-1. Sluiskil Het eerste elftal van de voetbalvereni ging Sluiskil oefent vanavond (don derdag) tegen het Belgische Dender- monde, dat tegenwoordig Mark de Kunder in zijn gelederen heeft. De wedstrijd wordt in Dendermonde ge speeld en begint om half acht. TERNEUZEN - In de C-categorie van het tennistoernooi in Terneuzen zijn al enkele poulewinnaars bekend. Gyon Asselman legde het gemakke lijkst beslag op de eerste plaats. De Kloosterzandenaar won met 8-3 en 9-3 en mag zich nu gaan opmaken voor de beslissende partijen. Frank Hamelink won zijn poule ook. Hij had het erg zwaar tegen Dethlef Pieters, die uitein delijk met 6-5 zijn meerdere in de Ter- neuzenaar moest erkennen. Edward Bleijenberg zorgde bijna voor een verrassing. Tegen Jeroen Everling slaagde hij erin om met 7-7 gelijk te spelen, maar het was uiteindelijk toch Everling die via een beter gamesaldo eerste werd. John Bleijenberg was de eerste D-deel- nemer die zijn poule won. Dit kwam onder meer door een nipte 6-5 overwin ning op Huib van den Akker. gelmatig mensen die door bijvoor beeld ziekte of handicap aan huis ge bonden zijn. Dit regelmatige bezoek vormt het fundament van het werk van De Zonnebloem. Hierbij wordt ge probeerd het contact tussen de zieke of hulpbehoevende en zijn omgeving te verbeteren. Vanuit dit regelmatige contact zijn landelijke activiteiten ontstaan, zoals de vakantieweken met het 1-2-3-schip en de Sint-Nicolaasac- tie 'Zon in de schoorsteen'. Ook in Hulst zijn er regelmatig activi teiten. Naast ontspanningsmiddagen, boot- en dagreizen staan regelmatig paas- en kerstvieringen op het pro gramma. De geldelijke middelen voor deze activiteiten zijn voornamelijk af komstig uit de bijdrage van de onder steunende leden. In Hulst telt de ver eniging er ruim 340. Volgens het be stuur van De Zonnebloem is dat veel te weinig in verhouding tot het inwoner tal van de kern Hulst. Men streeft er naar zo'n 700 leden te halen. De be hoefte aan leden wordt kenbaar gl maakt via een brief die huis-aan-huj wordt verspreid. SINT-JANSTEEN - De tafeltennifl vereniging Steen hield in de plaatsl lijke gymzaal voor de zevende kei een dubbeltoernooi. Aan deze wel strijd namen zes tweetallen deel. H| duo E. Traas/R. Kas eindigde op eerste plaats voor P. Rottier/D. Waterschoot. Dit laatste tweetal behaalde evenv^ winstpunten als de uiteindelijke naars, maar in de onderlinge confroS tatie moesten ze het onderspit delve tegen het duo Traas/Kas. Ook de strijl om de derde en vierde plaats werd il de onderlinge confrontatie beslist. N| deze strijd eindigden Th. van Broeck W. Hofman als derde voor E. Roelse/E de Betue. HINDERWET Burgemeester en wethouders van Hulst; maken gelet op artikel 12 van de wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend dat op 17 en 18 november 1988 bij hen een aanvraag is ingeko men ingevolge de hinderwet resp. van: de heer H. van Dijk, Grote Bagijnestraat 3 te Hulst tot het uitbreiden en wijzigen van een in richting bestemd tot het opslaan, verwerken, koe len en bakken van vis en visprodukten op het per ceel Gentsestraat 14 te Hulst; PVBA De Roeck-Poelman, postbus 34 te Kiel- drecht tot het oprichten en in werking hebben van een inrichting bestemd voor het sorteren van textielprodukten en -vezels op het perceel Woes tijnestraat 11 te Nieuw-Namen e.e.a. zoals op de bij de aanvragen behorende bescheiden nader is aangegeven. De aanvragen en andere terzake zijnde stukken liggen met ingang van heden gedurende een maand alsmede daarna tot het einde van de ter mijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld te gen de beschikking op de aanvraag ter gemeente secretarie, afdeling algemene zaken, Grote Markt 21 te Hulst ter inzage, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Desgewenst kan aldaar een mondelinge toelich ting worden verkregen. Bovenbedoelde bescheiden liggen bovendien op 7,14, 21 en 28 januari 1989 van 09.00 tot 12.00 uur ter inzage op het Groepsbureau der Rijkspolitie Hulst, Van der Maelstedeweg 52 te Hulst. Gemotiveerde schriftelijke bezwaren kunnen ge durende een maand na heden bij het gemeentebe stuur worden ingebracht. De bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Degene die een bezwaarschrift indient, kan even wel verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet be kend te maken. Een verzoek daartoe dient teza men met het bezwaarschrift te worden ingediend. Gemotiveerde bezwaren kunnen tevens monde ling, op een daartoe strekkend verzoek, tot 22 ja nuari 1989 in persoon of bij bemachtigde worden ingebracht. Daarvoor dient vooraf een afspraak te worden gemaakt. Gelegenheid zal dan worden gegeven tot een ge- dachtenwisseling over de aanvraag tussen een vertegenwoordiger van het gemeentebestuur, de aanvrager en degenen die mondelinge bezwaren wensen in te brengen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op dat de aanvrager, zij die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp-beschikking in te dienen c.q. tegen de definitieve beschikking in beroep te komen. Hulst, 29 december 1988 Burgemeester en wethouders van Hulst De burgemeester, F. A. W. Jacobs, De wnd. secretaris, E. de Deckere. TERNELIZEN - De ontmoeting tus sen de Terneuzenaar A. J. Riemens en de Terneuzense N. A. van de Klooster in 1925 in de Hoogstraat in Rotterdam berustte op puur toeval. Drie jaar later waren ze getrouwd. Dit huwelijksfeest werd woensdag temidden van familie gevierd in de bejaardenfiat De Veste aan het Oostelijk Bolwerk in Terneuzen. Ook wethouder A. van Walraven van de gemeente Terneuzen kwam 's morgens het jubileumpaar, onder aanbieding van een bloemstuk, feli citeren. Koningin Beatrix stuurde een gelukstelegram. De 82-jarige Riemens heeft het grootste deel van zijn leven op het water doorgebracht. ,,Toen ik acht tien jaar was voer ik op de binnen vaart bij Peijl in Terneuzen. Daarna ben ik naar Rotterdam vertrokken en heb ik 42 jaar als beurtschipper gevaren. Ik heb op 'De Telegraaf ge zeten, die kennen de Terneuzenaars van vroeger nog wel. Toen werd veel werd op België gevaren: Gent, Ant werpen, noem maar op". In die zelf de periode ging zijn huidige echtge note 'dienen', zoals dat vroeger heet te, in Rotterdam. Na hun huwelijk in 1928 bleef het ju bileumpaar meer dan een halve eeuw in Rotterdam wonen. Voor de heer Riemens kwam er vervroegd pensioen op 62-jarige leeftijd. „De beurtvaart werd opgeheven en alle schepen werden verkocht", herin nert hij zich. Hobby's heeft hij eigen lijk niet zoveel gehad. „Alles speelde zich voor mij op het water af. Ook Het jubilerende echtpaar Riemens. luister ik wel graag naar muziek. Mijn ogen zijn veel verslechterd, dus veel keus heb ik niet". Voor zijn 80-jarige echtgenote is puzzelen een aangename bezigheid. Ook lezen heeft ze veel gedaan. Ne gen jaar geleden keerden de Rie mens terug naar hun geboorte plaats Terneuzen. „We moesten uit zien naar een bejaardenhuis in Rot terdam, daarom zijn we terugge gaan naar Terneuzen", zegt me vrouw Riemens. Want de eerlijkheid gebiedt te zeggen: „We voelen ons net zo goed thuis in Rotterdam als in Terneuzen". De heer en mevrouw Riemens had den één kind, dat al vroeg stierf. Wel hebben ze een kleinkind en drie ach terkleinkinderen. Beide echtelieden verkeren nog in een goede gezond heid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 24