PZC Vervreemding slaat toe in wielerploeg Gisbers Techniek overheerst bij jeugdzaalvoetbal Angela Latuheru sterk op dreef 1 Handbaltoernooi Éönder Polen op tv sport Van Velzen 13 HOOGTEPUNTEN TIJDENS SLOTDAGEN DONDERDAG 29 DECEMBER 1988 Zestigduizend Bodem MET SEAN KELLY WEER BUITENLANDSE KOPMAN Groezelig Leider Programma Openingsdag Applaus SPANNENDE STRIJD BIJ B-TENNISSERS Goede prestatie zaalvoetballers Topsport en show op 10e Indoor Zeeland GOES - Voor een kleine honderd toeschouwers rijden drie ponyruiters die middag een ereron- de door de hoofdring van de Zeelandhallen in Goes. Piet Huige, de jeugdige voorzitter van Indoor Zeeland, zet vanachter de microfoon een bescheiden applausje in. Het is woensdagmid dag rond de klok van drie uur. Het grootste Zeeuwse indoorconcours voor paarden en pony's is nog maar een halve dag oud en draait al op volle toeren. Toch is het pas de eerste aanzet voor zes dagen paardesport van een uitzonderlijk niveau. Volgende week zaterdag, op de slot dag, beleeft het groots opgezette con cours van De Weelruiters uit Nisse het onbetwiste hoogtepunt. Vooral op die g zou het publiek massaal moeten toestromen. Topruiters, zoals Wout- Jan van der Schans en Bert Romp, doen tijdens deze slotseance een gooi naar de overwinning in het Z-springen. Voordat het zo ver is hebben Piet Hui- en zijn bestuur echter al een organi satorisch hoogstandje afgeleverd. Zes dagen Indoor Zeeland in een per fecte entourage. Het heeft volgens Piet Huige een heel jaar aan voorbereidin gen gekost. De 29-jarige voorzitter, die in het dagelijks leven landbouwer is, rekent uit dat er in totaal zo'n 250 men sen betrokken zijn bij de organisatie. „We zijn zelf met De Weelruiters een clubje van dertig man. Voor de rest zijn we volledig afhankelijk van mensen die ons willen helpen." Ringmeesters, slepers, om de ringen vlak te houden, programma-verko pers, rekenwonders, juryleden en de koffiejuffrouw. Ze hebben allemaal hun specifieke taken tijdens het prachtige evenement. De 10e Indoor Zeeland oogt op de openingsdag welis waar nog niet als een sprankelend ge beuren, maar dat is een bekend gege ven. Dressuur", zo vertelt Piet Huige, „is voor de doorsnee-toeschouwer nog al saai om te zien. Het zijn meestal al leen de kenners die op zo'n dag komen kijken." Voor het eerst in het tienjarige be staan is Indoor Zeeland verspreid over zes dagen. Voor het eerst ook is de lokatie groot genoeg om er twee wedstrijd-arena's in te bouwen. En nog nooit eerder hebben De Weelrui ters (die de organisatie dit jaar in een Stichting hebben ondergebracht) met het budget voor dit evenement zo hoog gegrepen. Izak van Eijzeren, de beheerder van de kas, heeft de kosten geschat op zestigduizend gulden. „Zo reel hopen we, met de subsidies er bij geteld, op deze dagen ook te ontvan gen." Zo'n vijftienduizend gulden heeft de organisatie voor prijzengeld uitge trokken. Dat wordt voor een deel ver haald op de inschrijfgelden. „Het meeste geld komt van de sponsors", kan Izak van Eijzeren tijdens de ope ningsdag verzekeren. „We moeten het niet van de toeschouwers hebben. Daarvoor is een regeling gemaakt met de Zeelandhallen." Piet Huige gaat niettemin uit van een behoorlijke bezetting van de tribunes tijdens de zesdaagse. Morgen (vrijdag), op de laatste dag van de dressuur, moet de hal zo goed als vol zitten. „We hebben een tribune-capaciteit van tweeduizend plaatsen." Het hoogte punt van die dag is de kur op muziek. Volgende week zaterdag, tijdens de fi nale van het Z-springen, rekenen de or ganisatoren zeker op een uitverkocht huis. Izak van Eijzeren: „We hebben niet al leen op de kenners gegokt. Zo hadden we vandaag (woensdag) een demon stratie van de Boxer-showgroep Zee land. Verder is er tijdens deze dagen een hackney-show, met onder andere Dries Mosselman als deelnemer, een show met authentieke aanspanningen en er is onder meer ook een hengsten- competitie. Dat wordt een topevene- ment voor alle Zeeuwse fokkers." Voor deze 10e Indoor Zeeland, die tot ver buiten de provincie hoog staat aangeschreven, is niets aan het toeval overgelaten. Piet Huige kon bijvoor beeld kort voor de officiële opening vol trots melden dat de twee wedstrij- dringen met een feilloze bodem zijn opgebouwd. Dat heeft De Weelruiters vooraf overigens nog spannende da gen bezorgd. Piet Huige: „Vorig jaar, toen het concours nog in de veiling hallen werd gehouden,hebben we 250 Izak van Eijzeren (links) en Piet Huige. ROTTERDAM (GPD)— Sean Kelly volgend wielerseizoen bij PDM. De bandenploeg doet er wel van alles aan om ook in het dode jaargetij in de publiciteit te blijven. In de herfst volgden de weigerachtigheid van Greg LeMond, de in ontvangst- name van de wereldbeker, het ver- trek-Theunisse en het Tour-dopin- grapport elkaar al in hoog tempo op. En nu dus Kelly. 'Een kerstkadootje', noemt men het vastleggen van de 32-jarige Ier. Nu is het nog geen 1 februari, de officiële opening van het nieuwe seizoen, en achter de naam van Kelly hebben de afgelopen weken al meer sponsors gestaan die uiteindelijk ook zonder hem kerst moesten vieren. Maar er zijn redenen om aan te nemen dat het ditmaal geen fake is. Kelly heeft er eerder blijk van gege ven genegen te zijn de kleren van de ploeg-Gisbers aan te trekken. Zoals hij dat deed met elke ploeg, waar achter hij geld vermoedde. Phil An derson en Greg LeMond hebben de naam, als het op het een zo duur mo gelijk verkopen van de benen aan komt, maar Kelly (en Roche) mag (mogen) er ook zijn. Een van de speerpunten in de klas siekers, een rol zien te spelen in de tijdritten, en ondersteuning aan de kopmannen in de grote ronden. Dat soort routine hebben we nodig". Met Kelly hebben Jan Gisbers c.s. de onbetwiste leider van het FICP- klassement, de wereldranglijst, in huis gehaald. Dat Kelly een win naarstype was, daarover zal geen twijfel bestaan. Maar op de een of andere manier lijkt het beste er bij de sikkeneurige boerenzoon toch af. Van de dominante rol van Kelly in de klassiekers, zoals hij die in de ja ren '84 en '86 ten toon spreidde, was vorig jaar niet veel meer over. Welis waar scoorde hij in de 13 wereldbe kerwedstrijden nog vijf plaatsen bij de eerste vijf, maar de 'jus' ontbrak. Hij won o.a. ook Parijs-Nice en de Ronde van Spanje, maar in beide rittenkoersen was hij anoniem, pak te hij de eindzege pas op de laatste dag. Economie in plaats van strijd lust, en dan ben bij het grote publiek snel uit het hart. Van zijn Touroptre den herinnert zich niemand iets. Waarom dan toch kiezen voor een Ier op zijn retour? „We moesten toch wat", zegt Jansen. „Van der Poel weg, LeMond weg, en waarschijnlijk ook Theunisse weg. Zie hem als de vervanger van Van der Poel, een nieuw stukje greep op de klassie kers. Hij heeft zelf wel trek in zo'n positie. Hij voelde er steeds minder voor de volledige last van een ploeg op zijn schouders te nemen, hij geeft de laatste twee jaar van zijn carrière de voorkeur aan een dienende taak. De publicitaire waarde van de man uit Carrick-on-Suir is een heel een zijdige: over Kelly wordt alleen ge schreven in combinatie met zijn fiets. Kijk naar zijn gezicht, en het antwoord is duidelijk. Grijs, grauw, groezelig. Of Jansen in staat is via Kelly het naar buiten nogal geschonden bla zoen van PDM wat op te vrolijken, is dan ook een levensgroot vraagte ken. De ploeg kwam afgelopen wie lerseizoen sportief over als een vol wassen gezelschap met mogelijkhe den alom, en de herkenbaarheid naar Nederland toe was navenant. Maar de vervreemding dreigt met Kelly, Earley en de Mexicaan Alcala als kopstukken (naast Rooks), nu net zo toe te slaan als destijds bin nen Panasonic, toen die van de groep-Raas overging op Vanderaer- den-Planckaert-Anderson. Noodge dwongen, maar desondanks. Het komt op z'n zachtst gezegd nog al verwrongen over als je consta teert dat de naam achter het ene topsalaris simpelweg is ingeruild te gen een andere 'naam'. Als je wel driekwart miljoen over hebt voor een nog uiterst broze reputatie als die van Alcala en aan Theunisse's roep om soortgelijke financiële aan passing weigert gehoor te geven. Als je de acht ton voor Van der Poel veel te veel vindt, en nu moeiteloos om en nabij een miljoen afschuift voor Sean Kelly. Als je een nog lang niet uitgebalanceerde Stevenhaagen laat gaan en je verplicht een kleurlo ze Earley binnen te halen. Het contracteren van de Ier(en) ka rakteriseert dan ook eerder het war rige beleid binnen de PDM-sport- stichting, dan dat Kelly/Earley zich openbaren als een 'kerstkado'. De manier waarop met de doping-affai- re van Gert Jan Theunisse is omge sprongen deed de neiging tot dolen trouwens al eerder vermoeden. De onderste steen zou van de bodem worden getild, openbaar gemaakt, maar er is nog niet eens een commu nique verspreid. In plaats van pu blieke stellingnames werden een do- pingcommissaris en vier renners van vaagheden beschuldigd. Sean Kelly dus voor de tweede maal in zijn loopbaan bij een Ne derlandse ploeg. Bij Skil destijds op weg naar de positie van beste renner ter wereld, straks bij PDM in de afbouw van zijn carrière. De FICP-leider anno nu is te vergelij ken met Ivan Lendl in de tenni- sport. Jarenlang nummer één, maar evenals de Tsjechoslowaak op zijn weg terug. Hij heeft jaar-in jaar-uit programma's gedraaid van 150 koersen en meer, en zal dat steeds nadrukkelijker gaan voelen. Aan Van der Poel, Theunisse en Steven haagen hadden Gisbers c.s. heel wat meer plezier kunnen beleven. Maar de tijd van de 'clubliefde' in de wielersport is eigenlijk al zo lang voorbij. Aan sponsor- zowel als rennerskant, overigens. Sean Kelly, hier aan het werk tijdens de Tour de France, waar hij tot nu toe maar weinig potten kon breken. kubieke meter leemgrond gekocht voor de bodem. Dat is een klei-achtige grond, die in afgravingen tussen het zand zit. Het grote voordeel van leem is, dat het een grote klevende werking heeft. Zo krijg je een stevige, maar ook een verende bodem." „Het is vaak heel moeilijk om aan leemgrond te komen", verzekert de voorzitter. „We hebben voortdurend contact gehad met de firma Agterberg uit Utrecht. Want omdat we nu een tweede ring hebben, moesten we nog driehonderd kubieke meter leem aan schaffen. Pas op het laatste moment hebben ze dat bij een afgraving in Lim burg weg kunnen halen. Toen was het voor ons alleen zaak om het vervoer te regelen." Met name op de vloer van de wed strijdpiste was vorig jaar nog enige kri tiek. Wout-Jan van der Schans zou bij voorbeeld hebben geweigerd om te rij den op een bodem die niet in een per fecte staat verkeert. Maar al na een wedstrijddag in de dressuur waren voor Piet Huige alle twijfels weggenomen. „Zoals ik het nu in kan schatten, hebben we een voortreffelij ke bodem." Het volledige programma van de In- door Zeeland na de eerste dag is als volgt: Vandaag (donderdag): Vanaf 10.00 uur tot 19.30 uur dressuur voor paarden in de klassen L en M. 16.30 uur: hackney- show met onder andere Dries Mossel man. Vrijdag: Vanaf 10.30 tot 18.00 uur dres suur voor paarden in de klassen B en Z 15.30 uur: Show met authentieke aan spanningen. 19.00 uur: Presentatie van nieuw te keuren dekhengsten (voorselectie voor de Zeeuwse fok kers). 20.00 uur: Kur op muziek tot 22.30 uur. Met onder andere Miep Boon uit Rucphen, de winnares van vorig jaar, Centien Krijger uit Hein- kenszand en Cees Steendijk uit Krui- ningen. Donderdag 5 januari: Springdag voor pony's van 9.00 tot 21.00 uur. 15.00 uur: Shownummer van de Jeugd Beveland- se Aanspanning. Vrijdag 6 januari: Springdag voor paarden B en L vanaf 9.00 uur. 18.30 uur: M-springen eerste deel. 15.00 uur: Show van Friese aanspanning. Zaterdag 7 januari: Vanaf 9.30 tot 23.00 uur Springen in de Z1 en Z2 klas se. Tussendoor om 14.00 uur Heng- stencompetitie dressuur; 15.30 uur Meerspan show; 16.30 uur Hengsten- competitie springen; 20.00 uur Show komische aanspanning. Ingrid Faes toonde zich gisteren tij dens de openingsdag van Indoor Zee land de sterkste in de zware klasse van dressuurproeven voor pony's. De 16-jarige Breskense amazone wist zo wel de eerste als tweede proef op haar naam te schrijven. Uitslagen dres suur voor pony's Indoor Zeeland: Klasse B proef 1: 1 M. Harinck met Colbey (Zuid-Beveland), 131; Proef 2: 1 W. Moelker met Leonoor (Paardebloem). Klasse LI Proef 1: 1L. Dammers met Johny Boy (Strij- en), 127. Klasse L2 proef 1: 1 G. Manders met Flup (Plantageruiters). Proef 2:1M. van Huik met Jolanda (Wouwse Plantage), 124; Klasse Ml proef 11 K. Beckers met Red De- vil (De Mustang), 131;KlasseM2proefl: IK. Manders met Darwin (Plantageruiters), 131; Klasse M2 proef 2: 1 M. van de Lagemaat met Urbi (Mustang), 131; Klasse Z proef 1: 1 I. Faes met Emmy (NPC), 196; 189. Proef 2:1. Faes met Emmy (NPC), 185; Een beeld van het jeugd-kerstzaalvoetbaltoernooi in Goes. De D-pupillen van Goes en 's-Heer Arendskerke werken hun poulewedstrijd af voor ruim honderd enthousiaste toeschouwers. GOES Oogstrelend technisch voetbal wordt zelfs tot bij de jong ste pupillen beheerst. Bijna zeven honderd jeugdvoetballers uit Goes en omgeving zijn deze week actief in het zeventiende jeugd-kerstzaal- voetbaltoernooi in het Sportcen trum Goes. In elk team zijn wel en kele spelers die laten zien dat tech niek nog altijd de basis is van volksport nummer eén. Het is daarom niet voor niets dat het jeugdtoernooi zich in ruime publie ke belangstelling mag verheugen. Alleen al op de openingsdag, dins dag, bevolkten zo'n vijfhonderd toe schouwers de tribunes. Gisteren wa ren dat er ongeveer driehonderd. Onder de toeschouwers was giste ren ook Kloetinge-trainer Andre Wurth. Waar het eerste elftal van Kloetinge in de zaterdagtweedeklas momenteel geen potten kan breken, is de Kloetingse jeugd juist goed op dreef. Met name bij de A-junioren, waar theoretisch vier Kloetinge- teams in de finale-poule kunnen ko men en twee zich al daadwerkelijk hebben geplaatst, blijkt het goede jeugdbeleid van de club. „Ik kom al jaren bij dit toernooi kij ken", zegt André Wurth, „want op een dergelijk evenement kun je de betere spelers voor de toekomst er al uithalen. Veel trainers vergeten dat. Ze laten zich wel zien bij een senio- rentoernooi als dat van Vlissingen, maar hier komen ze niet. Ik vind dat dom. Veel scoutwerk doe ik hier." Wurth wijst met name op de techni sche kant van het voetbal. „In de zaal kan je de handelingssnelheid en de balvaardigheid van spelers nog het best beoordelen. Ook het inzicht moet grotendeels in de zaal blijken. Dat zijn toch de basiselementen van het voetballen. Op het veld zie je wel of ze een goede trap in hun benen hebben en of ze meters kunnen ma ken. Die laatste dingen zijn nog wel aan te leren", aldus Wurth. Beschouwingen langs de zijlijn. Op het veld gaat het er aanzienlijk speelser aan toe De verdediging wordt veelal verwaarloosd, het ma ken van zo veel mogelijk doelpun ten is heilig. De krachtpatsers on der de spelers moeten in het stof bij ten. De iele technici zijn heer en meester. Subtiele tikjes en nauwe lijks zichtbare passeerbewegingen worden met applaus begroet. Het publiek is enthousiast en zelf de grote winnaar. Tussen dat publiek begeeft zich zelfs de illegale lokale radio van Goes, 'Golden Wave'. De omroep, die deze dagen 24 uur per etmaal uit zendt, geeft elke dag een impressie van het toernooi en meldt de uitsla gen. Het aanwezige publiek wordt regelmatig door verslaggever Kees van der Zee aan een kruisverhoor onderworpen. Tussen de wedstrijden door worden de jeugdige voetballers overigens vermaakt met voetbalfilms. De oh's en ah's zijn niet van de lucht bij de videobanden van het Europees Kampioenschap voetbal en de doel punten uit ere- en eerste divisie. Vooral de jongere pupillen zien al dat moois voor het eerst. Maar de tv-beelden worden snel vergeten als de oproep voor de volgende wed strijd komt. Zelf spelen is immers veel leuker. Na twee dagen spelen zijn voor vier categorieri de finalisten al bekend. Bij de D-pupillen spelen 's-Heer Arendskerke 1 en 2, Kloetinge 2 en 3, Bevelanders 1 en Apollo 1 zaterdag ochtend in de finale-poule. Bij de C- junioren, die zaterdagmiddag weer in actie komen, zijn dat SSV1, Goes 1 en 2, Apollo 1, 's-Heer Arendskerke 1 en Wolfaartsdijk 1. Bij de B-junioren zijn vier finalis ten bekend: SSV 1 en 2, Kloetinge 1 en Robur 2. De andere twee komen uit het rijtje Goes 1, 's-Heer Arends kerke 1, Kloetinge 4 en Bevelanders 2. Ook bij de A-junioren, die zater dagmiddag hun finale-poule afwer ken, zijn vier finalisten bekend: Kloetinge 1 en 2, Bevelanders 1 en Robur 1. Vier andere ploegen spelen nog om twee finaleplaatsen: Kloe tinge 3 en 4, 's-Heer Arendskerke 1 en Goes 1. trp Basketbal Haarlemse basketbalweek: Hapoel Tel Aviv - Sibenka 95-67, Brisbane Bullets (Aus) - Den Helder 67-69 (38-34).Den Bosch - Sibenka 94-85 (48-43) Dammen ROOSENDAAL - De zaalvoetbalver eniging Van Wanrooy heeft uitste kend gepresteerd op een sterk bezet toernooi in Roosendaal. De Vlissingse zaalvoetballers speel den in de finale met 1-1 gelijk tegen het organiserende Naterman. In de nood zakelijke geworden strafschoppense- rie toonden de Vlissingers zich echter het sterkst, omdat keeper Michel Leonhard alles uit zijn doel ranselde. De zaalvoetballers van de Windhoek werden in hetzelfde toernooi vijfde. GOES - Na drie lange dagen zijn de voorronden in het kerst-tennistoer nooi gespeeld. Bij de dames lijkt An gela Lathuheru op de eindzege af te stevenen. Zij won haar poule zeer overtuigend. In het herenenkel B- toernooi zijn de kaarten nog niet ge schud. Hier zijn nog tal van kansheb bers. Het tennistoernooi in Goes kan met name bij de heren B-top een spannend slot tegemoet zien. Alle favorieten zijn over naar de volgende ronde. Remco Maandag, Joost Thorenaar en Jaap Moerland plaatsten zich dinsdag al. Gisteren speelde Frans Verhulst zich bij de laatste zestien. Hij versloeg Ad Breure met 4-3 en overtuigde tegen Mi chel Foras (7-1). Mark Zuidweg kwam MIDDELBURG. Gisteren is in Mid delburg het zevende handbaltoernooi voor junioren van start gegaan. Grote afwezigen tijdens het toernooi waren ongetwijfeld de dames van Poolse Sosnica, en bij de heren het Poolse Po- gon. EMM had diverse activiteiten op touw gezet om de Polen naar Middel burg te halen, maar interne proble men aan Poolse kant maakten de komst onmogelijk. Volgend jaar hoopt de organiserende vereniging wel weer een beroep te doen op beide teams. Bij de heren kan men ongetwijfeld een spannend toernooi verwachten. Na de eerste dag blijven drie teams ongesla gen respectievelijk het Zeeuwse team onder leiding van de bij Walcheren op gestapte trainer John Jansen, DWS uit Schiedam en UDSV uit Utrecht. Trai ner van het Zeeuws handbalteam bij de heren John Jansen vindt het be langrijk dat er weer een Zeeuws jeugd- handbalteam op poten gezet wordt. Het is voor jeugdige handbaltalenten belangrijk om met getalenteerde spe lers van andere verenigingen te hand ballen en de nodige ervaring op te doen aldus John Jansen. In de eerste wedstrijd bleek EMM dan ook niet opgewassen te zijn tegen het sterkere Zeeuwse team (4-7). Ook in de tweede wedstrijd speeld# het Zeeuwse team goed en won uiteindelijk met 5-3 van Laren. Minder succesvol was het verloop voor het organiserende EMM uit Middelburg. In de eerste wedstrijd verloor men van het Zeeuws team met 4-7. De tweede wedstrijd werd verloren van het Schiedamse DWS met 2-6-, en in de derde wedstrijd ging men kans loos ten onder tegen Quintus uit Kwintsheul (7-13) Bij de dames is er ook een spannende strijd Internos uit Breda en DSO uit Zoetermeer staan er momenteel het beste voor, beide teams bleven tot dus ver nog ongeslagen. Minder succesvol is het verloop voor de Middelburgse dames. Zij verloren respectievelijk met 4-9 van het Zeeuws team, met 2-5 van DWS en met 7-8 van Internos. Het driedaagse toernooi gaat vandaag om 9.00 uur weer van start in de sporthal aan de Nassaulaan. De finale wedstrj- den staan vrijdagmiddag op het pro gramma (15.00 uuur). met de hakken over de sloot. Hij ver loor van Antoinne van Bockel, mo menteel nog een C-speler (2-8). Tim van Velthoven, eveneens C-speler maar ook uitkomend in de B-catego rie, verraste door met 5-2 van Marcel Wolfert te winnen. Van Velthoven, als eerste geplaatst in het C-toernooi speelt deze week overigens erg sterk. Vandaag (donderdag) wordt de tweede ronde gespeeld. Bij de dames lijkt Angela Lathuheru oppermachtig. Zij versloeg Chantal van Schelven met 6-1 en zette Els Le- volger met 9-2 aan de kant. De als 2e geplaatste Isabel Leenhouwers be reikte ook vrij gemakkelijk de volgen de ronde; van Marjolein Kodde (beter bekend als Cijscouw, maar sinds haar huwlijk is haar naam veranderd) won ze met 7-4. En ook Jeanet Meijers werd met 7-4 verslagen. De dames spelen de tweede ronde in een schema van acht. In het herenenkel C-toernooi gaan 18 spelers over naar de volgende ronde. De als le geplaatste Tim van Veltho ven geldt nog steeds als favoriet. Hij moet het o.a. opnemen tegen Dennis de Jong, Erik Eversdijk en Sigford van Olm. „De prognoses komen toch goed uit", zegt organisator Dick Reijnhout, die na drie dagen tennis nog steeds en thousiast is. „De sfeer is prima en het is ontzettend druk. We hebben niet te klagen. En de mensen komen alle maal mooi op tijd voor de westrijden. Wat wil je nog meer?". Granville, wereldtitelstrijd dammen voor junioren, achtste en laatste ronde; Garista (Ita) - Van Leeuwen (Ned) 0-2, Koetoe (Sur) - Mol (Ned) 0-2, Burleson (Sur) - Colomb (Fra) l-l,Ba(Ivo)-Nicault (Fra) 1-1, Glaude (Bel) - Hubner (Bel) 0-2, Sizov (Sov) - Delmotte (Fra) 2-0, Raimondi (Ita) - Koifman (Sov) 0-2, Tingass (Sov) - Wiering (Ned) 1-1. Eind stand: 1. Koifman 14 punten, 2. Sizov 11, 3. Ba 10. 4. Van Leeuwen 10, 5. Tingass 9. Schaken Internationale schaaktoernooi van Gronin gen, zevende ronde, grootmeestergroep: Ftacnik (Tsj) - Piket (Ned) 1/2-1/2, Rogers (Aus) - Greenfeld (Isr) 1/2-1/2, Hoeksema (Ned) - Douven (Ned) 0-1, Nunn (GBr) - Kha- lifman (Sov) 1/2-1/2, Brenninkmeijer (Ned) - Lautier (Fra) 1-0. Stand na zeven ronden: 1. Rogers 6 punten, 2. Khalifman, Douven en Greenfeld 4, 5. Ftacnik, Nunn en Brennink meijer 3 1/2,8. Lautier en Piket 3,10. Hoekse ma 1/2. Stand meestergroep: 1. Norwood (Eng) 51/2, 2. Martinovic (Joe) 5 en 1 afg., 3. Vanheste (Ned), Hoi en Hansen (Den), Ermenkov (Bul) en Kuczynski (Pol) 5, EK jeugdschaken in Arnhem, negende ron de: Gelfand (Sov) - Delsjev (Bul) 1-0, Lev (Isr) - Drejev (Sov) 1/2 - 1/2, Wahls (BRD) - Comas Fabrego (Spa) 1/2 - 1/2, Djurhuus (Noo) - Kontic (Joe) 1-0, Manca (Ita) - Adams (Eng) 0-1, Van der Werf (Ned) - Thorhallsson (IJsl) 1/2 -1/2, Horvath (Hon) - Van Wely (Ned) 0-1, Wessman (Zwe) - Topalkian (Oos) 1-0, Han sen (Den) - Degraeve (Fra) 0-1, Mackay (Sch) - Ryan (Ier) 0-1, Kula (Pol) - Meessen (Bel) 0- 1, Menghi (Lux) - Aschwanden (Zwi) 1-0, Long (Wal) - Mrva (Tsj) 0-1, Hamalainen (Fin) - Almeida (Por) 0-1, Dinilidis (Gri) - Ozanne (Eng) 1/2 - 1/2, Gullulü (Tur) - Straf- race (Mal) 1-0. Stand aan kop: 1. Gelfand 7 punten, 2. Drejev, Comas Fabrego en Djur huus 6 1/2, 5. Van Wely, Delsjev, Lev, Wahls en Adams 5 1/2. Volleybal l DONDERDAG 20.30-21.30 Super: American College Foot ball: verslag van een wedstrijd. 21.30-22.00 Super: Formula One Grand Prix: Formule I-races. 22.00-23.00 Super: Super Football: voetbal nieuws, vanavond uit Argentinië. 22.25-23.25 SKY: Ski Report: ski-informatie bulletin. 23.25-23.40 SKY: Paris to Dakar Rally (3): verslag van de elfde rally Parijs/Dakar. Apeldoorn, dynamo-toernooi. Heren, poule A: Canada - DDR 3-2 Grenoble - Nederland 1-3 (15-11,12-15,16-17,7-15). Nederland - Ca nada 3-0 (15-8, 15-2, 15-5). Poule B: Cuba- BRD 3-0, Finland - Dynamo 3-0. Dames, poule A: Nederland - Olimpia 0-3 (13-15,6-15, 9-15). DDR - Cuba 0-3. Dames, poule B: Peru - Dynamo Apeldoorn 2-3. China - Tsjecho- slowakije 3-0. Dynamo - Tsjechoslowakije 0-3 (9-15. 14-16, 7-15), Peru - China 0-3 (4-15, 15-17, 4-15). HAARLEM (GPD) Haarlem-spits Peter van Velzen speelt vanaf heden bij het Belgische Beveren. Gisteravond tekende hij een contract voor anderhalf jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 13