PZC Directeur ludiek uitgezwaaid Eis dertig maanden voor incest met dochters Eis zes jaar voor ontucht met kleuter Inwoners Nisse vragen gs logischer en zorgvuldiger procedure voor WOV-tracé provincie ZATERDAG 24 DECEMBER 1988 Sb1 3 VERVOERSBOND FNV SLUIT ACTIES NIET UIT Goesenaren bekennen inbraken Antwerpen dekt astbest af met een aslaag Zeeuwse club voor doven opgeheven Spelende kinderen veroorzaakten brand Stavenisse RECHTBANK MIDDELBURG VVD Goes: extra bezuinigingen OOK DIEFSTALLEN TEN LASTE GELEGD Twee jaar geëist voor drugshandel en wapenbezit In hoger beroep 2,5 jaar gevangenis voor drugshandel ,'t Hummeltje' OOSTBURG Het toenemende gebruik van ligtaxi's in ons land ondermijnt het ziekenver- voer per ambulance. De tarieven gaan op den duur onvermijdelijk omhoog, terwijl de paraat heid van de ambulancediensten zal verminderen. Taxibedrijven dienen zich te beperken tot het vervoer van mensen die zitten; de ambulances zijn er voor degene die (noodgedwongen) liggend vervoerd moeten worden. IN BEZWAARSCHRIFT P. LOENDERSLOOT VAN WISSENKERKE NAAR WESTERHAAR VOOR HET TE LAAT IS.... 't Witte Paerdje 'T HUMMELTJE HAALT EEN SPREEKWOORD ONDERUIT! Ligtaxi ondermijnt ambulancevervoer Dit stelde G. C. Kramer vrijdag naar „De ligtaxi is met name bedoeld voor aanleiding van het ingebruiknemen bedlegerige patiënten die naar zieken- van een ligtaxi door Citax in Goes. Kramer is lid van de centrale kader groep voor het ambulancepersoneel van de Vervoersbond FNV en werkt als ambulancechauffeur in Oostburg. Kramer voorspelde dat de Vervoers bond acties gaat ondernemen, wan neer het fenomeen 'ligtaxi' zich verder gaat uitbreiden. huizen en dergelijke vervoerd moeten worden. Deze groep patiënten maakt ongeveer zestig procent van het ambu lancevervoer uit. Op dit soort vervoer drijven de ambulancediensten. Haal je deze dobber weg, dan moeten de am bulancediensten inkrimpen. Dat wil zeggen, dat de tarieven omhoog gaan en dat de diensten niet meer kunnen NISSE Een groep inwoners van Nisse heeft bij gedeputeerde staten van Zeeland aangedrongen op een lo gischer en zorgvuldiger procedure pad met betrekking tot de tracé-keuze voor de Westerschelde Oeververbin ding (WOV). Omdat Nisse gee 1 dorps raad rijk is, heeft een aantal inwoners een handtekening gezet onder een be zwaarschrift van ir A. Westeijn: een reactie op de eerste fase van de Milieu Jïffect Rapportage WOV, de tracéno ta. Westeijn stelt voorop dat een WOV voor de inwoners van Nisse geen nood- zaak is; de veren zijn gemakkelijk be reikbaar en voldoende betrouwbaar. De Nissenaren zijn zich ervan bewust dat ook andere belangen meewegen in de besluitvorming en dat een WOV er MIDDELBURG De Zeeuwse Ont- spannings Club voor Doven (zocd) be staat niet meer. Volgens voorzitter A. de Witte was er te weinig belangstel ling van de Zeeuwse doven. „We heb ben sinds de oprichting van de club, begin vorig jaar, advertenties gezet in alle plaatselijke kranten en op een pa gina van teletekst. En we hebben een heleboel doven persoonlijk aange schreven. Hoe het komt weet ik niet, maar er zijn bijna geen reacties geko men". De ZOCD gaat nu verder als de klaver- jasvereniging De Delta. De Delta is aangesloten bij de Nederlandse doven- bond (nbvd) en bij de klaverjasbond (nkb). Doven en slechthorenden zijn ook bij de nieuwe vereniging welkom. „Twee weken geleden hielden we een klaverjastoernooi voor doven en ho renden en daar zijn veel mensen op af gekomen. Toen zijn we op het idee ge komen om een club voor doven en ho renden op te richten", aldus De Witte. Vrijdag 6 januari begint De Delta om 19.30 uur met een nieuwjaarsreceptie in de Zeeuwse bibliotheek in Middel burg. Bij de klaverjasvereniging is er voor mensen die niet kunnen klaver jassen de gelegenheid om te sjoelen of andere gezelschapsspellen te doen. SINT-MAARTENSDIJK - De brand donderdagmiddag in een schuur in Stavenisse is veroorzaakt door twee met vuur spelende jongens van zes en negen jaar uit dit dorp. Het onderzoek naar aanleiding van de brand in de landbouwschuur in Sint-Maartens dijk, donderdagavond, heeft nog geen definitief resultaat opgeleverd. De politie deelde dit vrijdag mee. Centraal gemeentelijk commandant van de Thoolse brandweer, L. T. Steen- poorte, schat de schade in Sint-Maar tensdijk op 3 a 4 ton. De schuur is vol gens hem totaal verwoest. Er bleven niet meer dan een paar stukjes muur over. Ook van de landbouwvoertuigen en de voorraden uien, aardappelen, bonen en stro, bleef niets bruikbaars over. De schade aan de woning tegen de schuur is beperkt gebleven tot de overlast die de rook met zich heeft meegebracht. Het in de woning blus sen van een schroeiende nokbalk heeft volgens Steenpoorte nauwelijks wa terschade opgeleverd. De brand werd de eerste uren bestre den door ongeveer veertig man. Van half twaalf 's nachts tot vijf uur 's och tends heeft een kleinere groep zich be ziggehouden met nablussen. De brandweer heeft, toen het vuur onder controle was, de voorraad stro van de schuur naar een nabijgelegen dijk ge bracht. Volgens de brandweercom mandant brandde dit vrijdagmiddag nog. De naast de brandende schuur opgestapelde balen hooi konden be houden blijven. De schuur was geza menlijk eigendom van de neven A. O. J. a. O. Laatstgenoemde is niet te gen brandschade verzekerd. Zowel in Stavenisse als in Sint-Maar tensdijk betrof het volgens Steenpoor te een zeer snel uitslaande brand. Ook 'n Stavenisse kon de brandweer niet verhinderen dat de schuur geheel af brandde, mede doordat in de schuur onder meer droog stro was opgeslagen. Een enkel landbouwwerktuig en een oude auto werden hier door een instor tend dak geheel vernield. De brand weercommandant schat de schade in Stavenisse op ongeveer één ton. Het blussen van de schuur hier werd bemoeilijkt doordat het pand tussen brie andere schuren en een woonhuis stond. Een schuur heeft door de blus werkzaamheden waterschade opgelo pen. Eigenaar M. van G. was overigens tegen brand verzekerd. dus kan komen. In dat geval moet, zo schrijft Westeijn, een bestuurlijk ver antwoorde keuze worden gemaakt voor een aanlandingsplaats en een toeleidingstracé. Die keuze mag niet worden gemaakt op louter economi sche gronden. De inwoners van Nisse spreken zich in het bijzonder uit tegen de twee tracé opties die aanlanden ten oosten van Ellewoutsdijk. Het tracé dat daarvan daan direct naar de Deltaweg bij Goes loopt, doet onaanvaardbare schade aan het onbedorven landschap in de Zak van Zuid-Beveland en met name de Poel, het gebied waar Nisse midde nin ligt. Het andere Ellewoutsdijk-tra- cé, dat afbuigt naar het Sloegebied, zo vreest de groep uit Nisse, geeft een te grote kans op een latere aanleg van een directe route naar Goes. Als de WOV er eenmaal ligt en de zaak blijkt zonder verbinding met de Deltaweg niet haalbaar, dan wordt de druk om een dergelijke verwoestende route te leggen nog groter, zo redeneert Wes teijn in zijn brief aan gs. De Nissenaren vinden dat de tracés pas op hun economische haalbaarheid mogen worden beoordeeld als milieu technisch en sociologisch het beste tracé uit de bus is gerold. „Indien als nog de onverenigbaarheid van finan ciering en verantwoorde lokatiekeuze zou blijken, dient het particuliere ini tiatief te wijken en het project te wor den ingetrokken", zo besluit de groep uit Nisse het bezwaarschrift. zorgen voor een paraatheid van 24 uur". De kostenbesparing die de Ci- tax-directie de ziekenfondsen voor spiegelt met de ligtaxi zal gevolgen hebben voor het vervoer van patiën ten in noodsituaties, is Kramers con clusie. Kramer is verder van mening, dat taxi bedrijven die met ligtaxi's werken de ambulancediensten op een oneerlijke wijze concurrentie aan doen. „Ze wil len wel de lusten van het ambulance vervoer, maar niet de lasten. De aan passing van een auto tot een ligtaxi vergt maar een kleine investering; zo'n brancard installeren zal ongeveer 5000 gulden kosten. In een ambulance zit echter voor tonnen aan apparatuur. Specifieke apparaten die nodig zijn in levensbedreigende situaties. Een taxi bedrijf bekommert zich daar niet om, want voor acute gevallen rekenen ze gewoon op ambulances". „Als je het goed beschouwd zetten de ligtaxi's de klok 25 jaar terug. Toen kon ook iedere goedwillende met een brancard en een zuurstofflesje zieken en gewonden vervoeren. Toevallige passanten werden gevraagd om mee te heipen bij het dragen van een bran card", ging Kramer verder, die van me ning is dat het ziekenvervoer door daartoe opgeleide mensen moet wor den uitgevoerd. „Het vervoer met lig taxi's is niet gevaarloos. Het is geen si necure om bijvoorbeeld iemand van 100 kilo op een brancard een trap af te dragen. Met onervaren mensen is het gevaar groter dat de brancard kiepert, met alle gevolgen van dien..." Het stoort Kramer ook in hoge mate, dat Citax de ligtaxi aanprijst als min der angstaanjagend dan de ambulan ce. Directeur Zandee zei erover: „Ik denk dat mensen makkelijker in een taxi stappen dan in een ambulance. Dat geeft toch een andere sfeer". Juist aan dat beeld van de ambulance pro beren de ambulancediensten al enige tijd iets te doen. „We organiseren open dagen en op verzoek bezoeken we ver enigingen. Dat doen we om het taboe op de ambulance weg te nemen. Maar met die ligtaxi's wordt dat taboe al leen maar versterkt". Volgens Kramer moet het onderscheid tussen 'zittend' en 'liggend' vervoer ge handhaafd blijven.„Wij zitten niet op een concurrentiestrijd te wachten. Daar wordt niemand beter van. Wij hebben altijd geweigerd om zittende patiënten mee te nemen. We willen dat zo houden". De heer Loendersloot op de feestelijk versierde vracht wagen temidden van zijn leerlingen. WISSENKERKE - De leerlingen van de Christelijk Nationale School De Pijler in Wissenkerke hebben hun directeur, P. Loender- sloot, op de laatste schooldag van dit jaar uitbundig uitgezwaaid. Met een vrolijk versierde vracht wagen haalden ze de docent vrijdag tussen de middag op bij zijn huis aan de Voorstraat in Wissenkerke om hem naar school te vervoeren voor een feestprogramma. Die tocht ging aan de inwoners van Wissenkerke niet ongemerkt voor bij: de ruim dertig leerlingen blie zen uit alle macht op evenzoveel feesttoeters om de aandacht te ves tigen op het afscheid van hun 'meester'. Directeur Loendersloot verruilt de Wissenkerkse basisschool voor een soortgelijk onderwijsinstituut in het Twentse Westerhaar. De heer Loen dersloot heeft negen jaar bij De Pij ler gewerkt. De directeur zoekt zijn oude stek weer op; voordat hij naar Wissenkerke kwam heeft hij vijfjaar in Enter bij Almelo lesgegeven op een lagere school. Zijn onderwijs loopbaan is hij twee jaar eerder be gonnen op een Nederlandse school in het Libische Tripoli. De scheidende docent was zeer ver rast over de actie die voor hem op touw was gezet. Na zijn tocht naar school zongen de kinderen een af scheidslied en kreeg hij onder meer een fotoboek cadeau met opnamen uit zijn Wissenkerkse periode. Don derdagavond hebben ouders, oud leerlingen en collega's afscheid ge nomen tijdens een drukke receptie in de school. Mevrouw C. van de Broeke volgt de heer Loendersloot op als directeur. Zij blijft lesgeven in de groepen 1 tot en met 4. Voor de opengevallen lesuren is een nieuwe docente aangetrokken. MIDDELBURG Is geestelijke over macht hetzelfde als geweld Dat was vrijdag op de zitting van de recht bank in Middelburg de kern van het pleidooi in de zaak tegen de 42-jarige G. M. uit Terneuzen. M. werd het verkrachten met geweld en het plegen van ontuchtige hande lingen met twee van zij n drie minderj a- rige dochters tenlaste gelegd. Zo had volgens het proces verbaal M. in de jaren 1986 en 1987 zijn inmiddels 17-jarige dochter met geweld ver kracht en zou hij in de zomer van 1987 hetzelfde hebben gedaan met zijn nu (Advertentie) De winter moet nog komen, maar de mode van het seizoen is bijna uit de etalages verdwenen. Dat is jammer, want 1988/'89 is zó bijzonder dat er nog jaren over gesproken en naar gekeken kan worden. Er is echter nog een kans. Een buitenkans.... Vanaf 27 december! In de studio's van Giorgi Rossi, Edy Campagnoli, André Courréges, Iceberg. Umberto Ginocchietti, Thierry Mugler, Dorothée Bis, Pascal Tassian en al die anderen wordt de moda esclusiva reeds toegesneden op een nieuw voorjaar en een nieuwe zomer. 't Witte Paerdje galoppeert van de een naar de ander om het mooiste en het fijnste uit te zoeken voor zijn eigen collectie, Om die te kunnen presenteren moet de vorige plaats maken, want als er iemand moet woekeren met ruimte, dan is dat 't Witte Paerdje wel! Dat betekent kortingen op de reguliere prijzen, Sommigen hebben ervoor gespaard. Anderen hebben dat niet nodig, maar die hebben toch gewacht tot ze voor (soms veel) minder geld exclu sieve kwaliteit in materiaal en ontwerp kunnen dragen. Up-to-date door de winter gaan, het is nog mogelijk! WACHT NIET TOT HET TE LAAT IS Prettige kerstdagen en een voorspoedig 1989. Witte Paardstraat 3 Goes tel. 01100-13025 25-jarige dochter. De incestueuze han delingen begonnen echter veel eerder en bestreken een periode van bijna tien jaar. Volgens de verklaringen van de meisjes vond er zo'n drie keer per week sexuele gemeenschap plaats en werden zij regelmatig door hun vader betast. Er kwam een eind aan de avan ces van M. doordat beide meisjes een aanklacht indienden en om vervolging verzochten. Een andere dochter van M. had eveneens een aanklacht inge diend, maar deze later weer ingetrok ken. Volgens M. was er absoluut geen spra ke geweest van geweld, hij had zijn dochters nooit tot iets gedwongen en GOES Het gat in de begroting van de gemeente Goes van 350.000 gulden moet naar de mening van de VVD in de gemeenteraad worden gedekt door bezuinigingen en niet door een greep in de reserves te doen. De liberale fractie wil dat het college van burge meester en wethouders de raad een aantal bezuinigingsmogelijkheden voorlegt, waaruit een keus kan wor den gemaakt. De VVD heeft zich met schriftelijke vragen tot b en w gewend naar aanlei ding van de financiële tegenvaller die is ontstaan doordat de verruiming van de limieten voor de onroerend-goedbe- lasting niet vóór 1 januari 1989 door de Eerste Kamer is vastgesteld. Het eige narendeel van deze belasting kan daardoor niet worden verhoogd. Raadslid mr ir J. C. Huisman herinnert er in zijn brief aan het college aan dat de commissie financiën van de ge meente Goes bij de voorbereiding van de begroting al heeft geadviseerd aan vullende bezuinigingen voor te stellen. Hij is van oordeel dat de reserves van de gemeente Goes hun aanvaardbare minimum-omvang al hebben bereikt. Huisman meent dat de nu ontstane si tuatie aanleiding vormt een extra ver gadering van de commissie te beleg gen. er was nimmer sprake geweest van een regelmatige verkrachting. „Ik heb ze nooit geslagen of zoiets. De meisjes gingen altijd mee". Wel gaf M. toe de meisjes op het hart gedrukt te hebben er 'nooit iets van te vertellen omdat dat anders het gezin zou ruïneren, hij de bak zou indraaien en hij zich dood zou schieten". M. vertelde verder dat hij de zaak met zijn oudste dochter had uitgepraat en dat deze had be loofd geen aanklacht in te dienen. Dat zij dat toch had gedaan verbaasde hem. Overigens erkende M. direkt dat hij fout had gehandeld en dat hij straf verdiende. Een psychiatrisch rapport wees uit dat M. verminderd toerekeningsvatbaar moest worden verklaard. Verder ver meldde het rapport dat de kans op re cidive zéér klein, zo niet uitgesloten moet worden geacht. „Misbruik van zijn dochters om zijn ei gen seksuele behoeftes te bevredigen", concludeerde officier van justitie mr J. A. Groen. „De schade die aan de kinde ren wordt berokkend is niet te be schrijven en wat meneer hier doet is ei genlijk zijn dochters verwijten dat zij de zaken in de openbaarheid hebben gebracht. Verder toont hij geen enkel begrip voor de meisjes". Mede omdat het hier incest over een langere perio de betrof en rekening houdend met de verminderde toerekeningsvatbaar heid van M. vorderde hij een gevange nisstraf van dertig maanden waarvan tien voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Als bijkomende maatre gel eiste hij dat M. zich zal gedragen volgens de adviezen van de reclasse ring. Het verweer van M. 's raadsman, mr De Groot spitste zich voornamelijk toe op de vraag of geestelijke overmacht een vorm van geweld was. Mr Groot vond van niet, meende dat er dus geen spra ke kon zijn van verkrachting met ge weld en verzocht dan ook M. op dit punt vrij te spreken. Verder meende hij dat de feiten te summier in de dag vaarding waren omschreven en ver zocht deze nietig te verklaren. De rechtbank doet op vrijdag 6 janua ri uitspraak. MIDDELBURG - Officier van justitie mr T. Stein heeft vrijdag op de zitting in Middelburg tegen de 31-jarige E. V. uit Sas van Gent een gevangenisstraf van zes jaar en één jaar rijontzegging geëist wegens het plegen van ontuch tige handelingen met een kind, dief stal van een boot, diefstal of heling van een zeilboot en rijden onder in vloed. Op 12 september kwam een vier jaar oud meisje uit Sluiskil snikkend thuis en vertelde haar moeder met horten en stoten in haar eigen woorden dat er seksuele handelingen met haar waren verricht. Volgens het proces verbaal had D. het meisje meegelokt om naar een bal te zoeken en haar meegeno men naar het kerkhof. Achter een huis je kreeg hij in de mond van de kleuter een zaadlozing. De moeder schakelde daarop de politie in en aan de hand van verklaringen van kinderen die hem met het meisje aan de hand had den zien weglopen en hem gedetail leerd konden beschrijven werd hij op gepakt. In april had V. geldgebrek en besloot daarom een boot te stelen en die aan een sloper te verkopen. Hij verschafte zich toegang tot de stuurhut door een ruit in te slaan en voer weg. De sloperij bereikte hij echter nooit omdat hij zon der lichten door het Kanaal van Gent naar Terneuzen voer, daarmee de poli tie attendeerde en de diefstal direct aan het licht kwam. Over de diefstal van een zeilboot in juli bleef alles in het vage. V. kon van een kennis (K. van B.) voor driehonderd gulden een zeilboot kopen. V. wist vrij wel onmiddellijk een koper voor de 'Spanker' en voor duizend gulden werd de boot verkocht. V. toog daarop naar 'De Braakman' om de boot met trailer op te halen. De eigenaar deed aangifte, de koper bespeurde onraad en zo kwam ook deze zaak aan het licht. Opmerkelijk was overigens, dat de kennis Van B. volledig onvindbaar bleek. De combinatie drankgebruik en auto rijden op 4 juli in Hulst, die uiteindeljk resulteerde in een promillage van 1.41, was slechts een van de vele alcohol- misdrijven die V. over de afgelopen ja ren op zijn naam had staan. Verder had V. zich nog schuldig gemaakt aan verboden wapenbezit, diefstallen, in braken en belediging van ambtenaren in functie, maar deze werden niet ten laste gelegd. Op de zitting ontkende V. in alle toon aarden dat hij ook maar iets met het meisje had gedaan. Zo klopte volgens hem het tijdstip niet omdat hij toen er gens anders was. Getuigenverklarin gen die dat zouden moeten bevestigen gaven echter heel andere tijdstippen op, die er alle op neerkwamen dat V. wel degelijk op die tijd in Sluiskil kon zijn geweest. Verder vermeldde het proces verbaal, dat V. thuis was gekomen en toen te gen zijn vriendin had gezegd: „Er is iets rottigs gebeurd met een kind". Dat V. de zaak toch bij de politie had bekend weet hij aan het feit dat hij on der druk was gezet. „Wat ik toen heb verteld waren dromen, of gevallen die zich in het verleden hadden voorge daan". Het enige dat V. nog wèl wist, was dat hij met zijn gulp open thuis was gekomen. Een psychiatrisch onderzoek had hij categorisch geweigerd omdat hij meende onschuldig te zijn. „De kans is groot dat u volgend jaar hier wéér staat", vreesde mr Stein. „In totaal heeft u een dikke 25 vermogens-, zeden- en alcoholdelicten op uw naam staan en het wordt tijd dat daar eens een halt aan wordt toegeroepen". Hij vond dan ook dat een gevangenisstraf van zes j aar en één j aar niet rij den voor het alcoholmisdrijf zeker op zijn plaats was. V.'s raadsman mr F. K. Wieland vond op grond van de tekst van de dagvaar ding dat deze nietig moest worden ver klaard en meende verder dat het be wijs ten aanzien van het zedenmisdrijf niet geleverd was. „Het was uiteinde lijk de verklaring van een moeder en niet van de kleuter", meende hij. Ver volgens stelde hij vast dat er uiteinde lijk niets lichamelijks met het kind was gebeurd. De rechtbank doet uitspraak op vrij dag 6 januari. GOES De gemeentepolitie van Goes heeft afgelopen week vier Goe senaren aangehouden die drie inbra ken in Goese scholen en één in een woonhuis in Kapelle hebben bekend. De 17-jarige S. U. uit Goes, zijn stadge noten A. K. (16), B. L. (18) en G. van E. (19) pleegden in de nacht van 25 op 26 november een inbraak in de Delta school in Goes. Rond 8 december was de school De Ruyterhoek het doelwit van de vier heren en in de nacht van 19 op 20 december leidde hun dievenpad langs de Vakschool in het voormalige Sint Joanna-ziekenhuis. Een dag daar voor braken de vier in in een woonhuis in Kapelle. MIDDELBURG De 41-jarige J. A. M. uit Terneuzen hoorde vrijdag op de zitting van de rechtbank in Middel burg een gevangenisstraf van twee jaar tegen zich eisen wegens handel in hard-drugs, het bezit van die drugs en verboden wapenbezit. In september van het vorige jaar was M. met wat vrienden naar Rotterdanm gegaan om daar drugs te kopen. Via de Rotterdamse politie werd hij door de politie in Terneuzen aangehouden en die vond onder de stoel van de auto dertig gram heroïne, twee gram cocai- "ne en 0,46 gram amfetamine. Een huis zoeking, dezelfde dag, leverde een gas- alarmpistool en methadon op. Op de zitting verklaarde M. over een bepaalde periode in 1987 en 1988 in drugs gehandeld te hebben, omdat zijn gebruikers daar om vroegen. „Ik was een tijdje weg en het 'gat' werd door andere dealers opgevuld. Hoge prijzen en slechte kwaliteit. Door mijn manier van werken (goedkoper en goe de kwaliteit) raakten de gebruikers niet nog verder in het slop". Verder ging M. er vanuit, dat zijn handel door de politie werd 'gedoogd'. „Handel louter uit winstbejag", vond officier van justitie mr J. A. Groen. Me de omdat het hier een omvangrijke handel in drugs en over een langere pe riode betrof eiste hij een gevangenis straf van twee jaar. De rechtbank doet uitspraak op vrij dag 6 januari DEN HAAG/VLISSINGEN De 36-ja- rige J. V. uit Vlissingen is in hoger be roep veroordeeld tot 2,5 jaar gevange nisstraf wegens handel in drugs. Dit arrest van het gerechtshof in Den Haag is gelijk aan de eis die twee we ken geleden viel en ook gelijk aan de straf die de rechtbank in Middelburg in eerste aanleg had opgelegd. In de uitspraak is ook een inbraak in een hotel in Koudekerke meegere kend. CVan onze verslaggever) ANTWERPEN De gemeente Ant werpen laat de opengescheurde zak ken met asbest op de stortplaats Hoo- ge Maey afdekken met een metaalhou dende aslaag. De beschermlaag moet de verdere verspreiding van de kan kerverwekkende vezels tegengaan. De gemeente neemt de maatregel naar aanleiding van het afvalschandaal, dat begin deze week bekend werd ge maakt door de milieupartij Agalev. Euro-parlementslid O. Staes onthulde dat honderden kapotte zakken met as best liggen opgeslagen op het afval ter rein. De zakken waren tegen alle voor schriften in niet afgedekt met een laag zand, waardoor de asbestvezels direct aan de buitenlucht waren blootge steld. De aslaag, die nu over de vezels wordt gestort, is zelf niet vrij van schadelijke stoffen. De as bevat een aantal meta len waaronder nikkel, zink en cad mium. Volgens de schepen voor stads reiniging Fons Geeraerts loopt het mi lieu geen enkel gevaar door de dek laag. De gemeente Antwerpen hoopt binnenkort verlost te zijn van de afval- schandalen die de Hooge Maey al meermalen in het nieuws hebben ge bracht. De schepen heeft aangekondigd dat de stort van industrieel afval op de Hooge Maey wordt beëindigd. Vanaf midden volgend jaar mag de stortplaats alleen nog worden gebruikt voor de opslag van huishoudelijk afval. Het industrie- Te afval moet in de toekomst worden aangeboden bij particuliere stort plaatsen. Advertentie U weet natuurlijk wel hoe de baby-, kinder- en tienercollectie van 't Hummeltje is samengesteld. Bekende merken als onder andere Oilily, Cacharel, Jean Bourget, Newman, Hummelsheim bepalen het niveau en de kwaliteit. 'Alle waar is naar zijn geld', zo luidt een oud en vertrouwd Nederlands spreekwoord. De waarheid ervan vertaalt zich in de prijzen van topklasse. Voor het beste en het mooiste moet je nu eenmaal meer geld uitgeven. Vanaf 27 december haalt 't Hummeltje dat spreekwoord onderuit. Het gaat niet meer op. Want dan zijn er flinke strepen getrokken door de prijzen van de winter collectie! Wie in deze periode toevallig niet weg is voor een wintervakantie heeft het geluk om prachtige en hoogwaardige kleding voor de kleinste en al wat grotere kinde ren tot en met tieners toe onder de prijs te kunnen kopen. Hoe groot dat geluk is? Het hangt ervan af hoe lang u wacht, want bij een uitverkoop blijft wel een ander spreekwoord gelden, namelijk: Wie het eerst komt, het eerst maalt. Vrolijk kerstfeest en een gelukkig nieuwjaar. Witte Paardstraat 6 Goes, tel. 01100-11101

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 45