PZC Zeeuwse titelstrijd j eugd-indoortennis Hulst aan leiding in Adspirantenvolleybal Zeeuwse top op groot tennistoernooi Goes Dijkstra gepasseerd voor NK 10 kilometer sport 19 Mulder Sanderson WONDERDOKTERHAPTONOOM TED TROOST Oud-wielerkampioen Motké overleden NIEUW IN CARAVANCENTRUM 'P0ELZICHT' POELZICHT i Meer spelers bij training van de volleybalselectie Gieten kandidaat WK veldrijden '91 ZATERDAG 24 DECEMBER 1988 Wonderdokter Jaloers LIJDENSWEG AJACIED LIJKT TEN EINDE Afknapper Reikhalzend binnenhuis Alle dessins van k moet mijzelf overbodig maken OTTERDAM (GPD) Het klinkt raar, maar Ted Troost hoopt dat hij in de toekomst zijn diensten als haptonoom niet meer hoeft aan te bieden. „Iedereen moet eigenlijk zijn persoonlij ke hapto-therapeut worden. Daardoor word ik overbodig en kan ik andere dingen gaan doen die ik leuk vind. Musea bezoeken bijvoorbeeld, of luisteren naar klassieke muziek of golfen". De 52-jarige Rotterdammer lacht ter wijl hij dit zegt, maar in wezen is hij bloedserieus. „Een patiënt huurt mij tijdens een moeilijke periode in zijn le ven. Ik geef hem het gereedschap om daaruit te komen. Als hij op gegeven moment zegt: ik probeer het vanaf nu zelf. trek ik mijn handen van hem af. Pas als hij er niet meer uitkomt, kan Jiij weer terugkomen". Of hij doet een beroep op het twee we ken geleden verschenen boek 'Het li chaam liegt nooit' (inmiddels al aan zijn derde druk toe). In het ruim twee honderd pagina's tellende werk ver haalt Troost over zijn jeugd en zijn er varingen met vrouwen, legt hij uit wat haptonomie is („een geneeswijze die de mensen via hun gevoel confronteert met de emotionele problemen die aan hun kwaal ten grondslag liggen") en komen enkele door hem behandelde topsporters aan het woord. Hein Vergeer, Hans van Breukelen en Marco van Basten blijken veel baat te hebben gehad bij de behandelingen door Troost en Yvonne van Gennip schrijft haar successen tijdens de Win terspelen in Calgary zelfs deels toe aan de haptonoom. Maar vooral door zijn bemoeienis met Ruud Gullit heeft Troost zich in betrekkelijk korte tijd geschaard onder de groep 'bekende Nederlanders'. Terwijl de een hem een wonderdokter noemt en bij hem zweert, wil de ander daarentegen niets met hem te maken hebben. KNVB-arts Frits Kessel had onlangs bijvoorbeeld geen goed woord over voor de haptonoom toen deze Gullit niet fit genoeg achtte om in Rome voor het Nederlands elftal uit te komen. „Kritiek slik ik tegenwoordig ge woon", laat Troost weten. „Ik respec teer de mening van iedereen. Het is ie ders goed recht om het niet met mij eens te zijn. Ik heb over dat onderwerp dan gewoon een andere mening. Als ie mand kritiek op mij levert, ga ik er wel over nadenken. Ik kijk of er misschien een kern van waarheid inzit. Als dat zo is, heeft het geen zin om kwaad te wor den. Dan trek ik er juist profijt van. Re gelmatig gebeurt het echter dat men sen je op het persoonlijke vlak aanval len en dat is vervelend. Je moet dan kiezen of je stelling neemt en je je ener gie daaraan besteedt. Er gaat echter al zoveel energie aan verbaal geweld ver loren en dat is zonde". .iBondsartsen en coaches die niets van haptonomie moeten hebben, noemen meestal als voornaamste bezwaar dat de sporter afhankelijk van de thera peut zou worden. Dat vind ik erg. Een coach die dat zegt, doet zijn sporter gi gantisch te kort. Hij onderschat daar bij de zelfstandigheid van de sporter. Die heeft heus wel zo veel in huis dat hij nooit van een ander afhankelijk zal worden. Hij zal enkel gebruik maken van de extra's die hem worden aange boden, bijvoorbeeld door mij". Een meer voor de hand liggende en waarschijnlijk ook juiste verklaring voor de kritiek op Troost is dat de offi ciële sportartsen gewoon vreselijk ja loers zijn. „Dat speelt misschien ook mee. Een gedeelte van de behaalde successen (Van Gennip in Calgary en het Nederlands voetbalelftal tijdens het EK in West-Duitsland, red.) wordt op mijn naam geschreven. Maar daar op zit ik echt niet te wachten. Vroeger heb wel achter het succes aangelopen, maar nu doe ik dat niet meer". Troost houdt zich al sinds 1968 met haptonomie bezig. Daarvoor was hij actief als fysiotherapeut („in dat vak worden tegenwoordig te veel techni sche apparaten gebruikt en is het werken met de handen een beetje in het vergeetboek geraakt") en in die tijd kwam hij voor het eerst in contact met topsporters. Hij begeleidde de schaatster Stien Baas-Kaiser en de zwemploeg die naar de Spelen in To kio ging. Vervolgens was hij vijfjaar in dienst van AZ'67. Toen Georg Kessler de Alkmaarse voetbalclub ging trai nen, vertrok Troost. Hoewel haptonomie dus al veel langer bestaat, lijkt de geneeswijze pas dit jaar te zijn „uitgevonden". „Door de sport is de hapto-therapie bekend ge worden. Ruud Gullit en Yvonne van Gennip vertelden dat ze door mij wer den behandeldaldus Troost. „En toen ging het balletje rollen. De jour nalisten kwamen bij mij en wilden we ten wat haptonomie nu eigenlijk in houdt. Ik kon toen kiezen: vertellen wat het is of mijn mond dichthouden met als mogelijk gevolg dat het begrip in de mysterieuze sfeer terechtkwam. Dat laatste wilde ik juist voorkomen. Daarom heb ik ook het boek geschre ven. Ik hoef niet meer steeds uit te leg gen wat ik precies doe. Ik krijg nu wel een beetje de rol van voortrekker opge drongen, terwijl Frans Veldman de man is geweest die de haptonomie in Nederland gestalte heeft gegeven". „Ik denk dat de tijd rijp is voor deze therapie", geeft Troost een andere verklaring voor de opmars van de haptonomie. „De mens is een groot aantal zekerheden kwijtgeraakt. Bij na alles staat op de tocht. Hij zoekt naar een ander houvast. Ik zeg niet dat haptonomie vervolgens de enige juiste weg is. Maar er moet wel iets gebeuren. We zijn met z'n allen name lijk aardig de weg kwijtgeraakt. Als iemand een positief bedoelde kantte kening plaatst, kan hij meestal een te genaanval verwachten. Het is toch ei genlijk te gek voor woorden dat als je iemand aanraakt, hij zich van die aan raking wil ontworstelen. De eerste reactie is dan over het algemeen: Wat moet hij van mij? Ik wil alleen maar aangeven dat er een gedragscode is ontstaan, waarmee we helemaal niet zo blij moeten zijn". Haptonomie is in de ogen van Troost misschien een uitweg. „De hapto-the rapie leert de patiënt dat hij kan reage ren op de gebeurtenissen om hem heen. Dat moet dan niet in zijn hoofd gebeuren. Hij leert dat hij zich kan ui ten en dan geen vergelding hoeft te verwachten. Tijdens het eerste bezoek van een patiënt hou ik een vraagge sprek met hem. Ik interview hem. Ik probeer er achter te komen wat hem interesseert. Hij kan dan antwoorden wat hij wil. Als hij liegt, kom ik er tij dens het aanraken heus wel achter. Met woorden kun je namelijk iedereen om de tuin leiden, maar het lichaam vertelt altijd de waarheid. Dat liegt nooit. Tijdens het aanraken maak ik hem weer bewust van zijn 'oergege ven'. De patiënt merkt dat hij tot iets in staat is en dat bevestig ik". s* - -v 7vv4#JMgë&m Vvi v '3S- :i V-s Ted Troost: Vroeger liep ik nog wel achter successen aan. Nu doe ik dat niet meer (Advertentie) even uitblazen bij de boom en straks weer opnieuw beginnen onze beste wensen voor het nieuwe jaar dataflow middelburg VLISSINGEN Het Zeeuwse jeugd- tennis start in 1989 weer met een titel strijd. Op de vertrouwde locaties - Sportcentrum Schelde International te Goes en Racketcentrum Ador Sport in Hoek - worden van 4 t/m 6 januari voor de vijfde maal in successie de Districts-Indoorkampioenschappen gehouden. Een meer dan honderd na men tellend deelnemersveld geeft dit maal acte de présence, waarbij ge duelleerd wordt in de categorieën t/m 16, t/m 14, t/m 12, t/m 11 en t/m 10 jaar. De jongens werken hun programma hoofdzakelijk in de Ganzestad af, de meisjes kruisen in meerderheid de rackets in Hoek. Afgaande op de bezetting van de sche ma's, zijn de interessante partijen te verwachten bij de jongens, en dan wel speciaal bijde oudste leeftijdsgroep. De onlangs tot de rijen der B 2-spelers toegetreden Tim van Veldhoven (Ani mo) staat daar als favoriet geklas seerd, terwijl zijn clubgenoot Guido Tolhoek als zijn voornaamste concur rent wordt gezien. Bij de meisjes van deze leeftijd lijken de kaarten bij voorbaar al geschud ten gunste van Emerence van Wingen. Stefanie Rottier (Animo), de regerend kampioene op indoorbanen zowel als BEEK (GPD) De vroegere wegkam- pioen van Nederland bij de profs, Louis Motké, is op 70-jarige leeftijd in het ziekenhuis van Maastricht overle den. Louis Motké, die zowel een rijwielzaak in Sittard alsook elders in Limburg di verse meubelzaken exploiteerde, be haalde twee keer de nationale titel: in 1940 en 1941. Beide keren was het cir cuit van Zandvoort strijdtoneel voor het toenmalige vaderlandse prof korps. op gravel, is immers afwezig, en num mer twee in de waardering, de voor de zelfde vereniging uitkomende Isabelle Leenhouwers, moet normaal gespro ken in niet in staat worden geacht een geslaagde greep naar de macht te doen. De overgige reekshoofden zijn: J.E. t/m 14: Sebastiaan Rottier (Smash); M.E. t/m 14: Nathaly Tijssen (Smash); J.E. tl m 12: Virgil Greeve ('t halve maantje); M.E. t/m 12: Kelly Bouman (Ludo et Emergo); M.E. t/m 11: Kelly Bouman (Ludo et Emer go); J.E. t/m 10: Fabian Probert (Slagvast); M.E. t/m 10: Kelly Bouman (Ludo et emer go). Advertentiei Reparatie van bijna alle soor ten rubbergeveerde assen. Nieuwste remmentest-appa- ratuur. Drukwand voor buiten- plaatverlijming Caravancentrum L Schadereparatie en bemidde ling. Voortenten en accessoi res. Verrijn Stuartweg 4 (Industrie terrein de Poel 1), Goes, tel. 01100-23277. Dealer van: Knaus, Award, Beyerland caravans AMSTERDAM (GPD) Het is tien dagen voor Kerst. Ron Willems staat op het punt af te rei zen naar Sankt Moritz, maar het eerste tele foontje vanuit Zeist of Enschede moet nog al tijd komen. Hij is daar zelf nog het minst ver baasd over. „Dat verhaal is toch net zo oud als het voetbal zelf, zo steekt die wereld nou een maal in elkaar. Als je geblesseerd raakt, ben je aan je eigen lot overgeleverd. Dat is profvoet bal, heel egoïstisch maar wel de realiteit. Je wordt een beetje in die positie gedrongen. Aan topvoetbal hou je ook weinig vrienden over, daar was ik al heel snel achter". De grootste pechvogel van de eerste competi tiehelft heeft beroerde maanden achter de rug, nu lijkt hij eerder opgelucht dan aangeslagen. Aangetrokken om de aanval van Ajax te ver sterken, zette Ron Willems amper een voet in De Meer, de praktijk van Richard Smith kent hij inmiddels van binnen en van buiten, in het AMC vindt hij blindelings de weg naar de spreekkamer van prof. dr. Marty. „Er viel een last van me af, toen vorige week werd besloten om te gaan opereren. Daarom zie ik er ook to taal niet tegen op. Het moet gewoon gebeuren, zo kon het niet verder". Zijn debuut bij Ajax had hij zich iets anders voorgesteld. „Ik was lekker op vakantie ge weest, en ging er vanuit dat ik 100 procent fit was. Na een week of twee kreeg ik echter weer klachten. Tegen de amateurs ging het nog vrij redelijk, maar toen het er echt op aan kwam, in het Amsterdam-toernooi, kon ik gewoon niet spelen zoals ik wou". Het ene onderzoek volgde op het andere, in het AMC werd Willems bin nenste buiten gekeerd. >Jk heb van alles geprobeerd, ik ben bij Ri chard Smith geweest, rust gehad, fysiothera pie, noem maar op. Ik heb wel zes of zeven keer gehad van: ik begin helemaal opnieuw, ik ga er weer met frisse moed tegenaan. Maar elke keer kreeg ik weer last van die blessure en was Ver weg van De Meer, in het mondaine Zwitserse ski-oord Sankt Moritz, moet een einde komen aan de lijdensweg van Ron Willems. „Als ik voor deze operatie naar Amerika had gemoeten, was ik óók gegaan. Het is m'n brood, maar voor alles wil ik dolgraag weer voetballen". Daar komt dit seizoen niks meer van. Dit voorjaar bij FC Twente weggeplukt voor het astronomische bedrag van 1,8 miljoen gulden, speelde Ron Willems welgeteld 27 minuten competitievoetbal voor Ajax. In Sankt Moritz heeft prof. dr. Marty deze week de brokken gelijmd in het enkelgewricht van de 22-jarige jeugdinternational. De ravage die zijn blessure intern bij Ajax aanrichtte, was bijna net zo groot. Een terugblik op vier maanden kommer en kwel. er wéér die afknapper. Ik heb nog een periode meegetraind en gespeeld in het tweede, omdat ze dachten dat ik conditioneel nog te kort kwam. Maar het eerste en het tweede, dat is verschil van dag en nacht. In het tweede hob bel je gemakkelijk mee, ook al heb je een bles sure". „Uiteindelijk kreeg ik injecties in de enkel. Je maakt een goede kans, zegt de dokter dan. Dat moet dan maar. Dat was het laatste redmiddel, ook dat heeft niet geholpen. Als het na drie, vier keer niet lukt, ga je twijfelen. Toch heb ik steeds voor de volle 100 procent achter alle be handelingen gestaan. Ze kunnen me ook nooit verwijten dat ik er niet alles aan gedaan heb om weer fit te worden". Het incasseringsvermogen van Ron Willems stond op barsten. „Je bent voor veel geld naar Amsterdam gehaald, er wordt iets van je ver wacht. In het begin ben ik nog wel naar de wed strijden van Ajax wezen kijken, later niet meer. Je zit op de tribune en je ziet dat het niet goed gaat met Ajax. Ik voelde me machteloos, op een gegeven moment zelfs een beetje schuldig als m'n salaris werd overgemaakt. Toen ben ik echt door een hel gegaan. Daarna heb ik bij ver schillende wedstrijden verstek laten gaan, me de om de pers en de supporters te ontlopen. Ik voelde me gewoon erg slecht. Als er verbetering in zit, is het wel leuk als mensen komen vragen hoe het gaat, maar als je elke keer hetzelfde ver haal moet vertellen, is dat een toch beetje triest". Gaandeweg was Ron Willems steeds meer op zichzelf aangewezen en verschool hij zich in z'n flat in Diemen. In z'n eentje. „Het liefst had ik niemand om me heen, en zat ik rustig thuis. Nou ben ik geen type dat gauw bij de pakken neer gaat zitten. Ik heb het allemaal in m'n eentje verwerkt. Ik ben niet iemand die zich snel blootgeeft en alles aan iedereen moet ver tellen. Die mensen zijn er ook, wat dat betreft ben ik heel gesloten. Zelfs naar mijn ouders toe. Het liefst praatte ik er helemaal niet over en had ik ook liever dat ze er thuis niet over begonnen. Daar ben ik trouwens maar heel weinig geweest, ik had er gewoon de tijd niet voor". Geschrokken van de heuse rel die ex-voorzitter Ton Harmsen ontketende met zijn opmerking dat Ron Willems het slachtoffer was van de 'witte jassen-mafia', wimpelde de peperdure Ajacied alle verzoeken om interviews af. „Ik kreeg het gevoel dat er over mijn rug een presti- gezaak werd uitgevochten. Daarom heb ik de pers toen met opzet ontlopen. Ik kreeg het ge voel dat ik op mijn hoede moest zijn". „Op een gegeven moment stonden er gegevens over mij in de krant die ik met verbazing heb gelezen. Allemaal van die rare woorden, medi sche termen, waarvan ik nog nooit had ge hoord. Waar het vandaan kwam, weet ik niet, maar ik vond het wel belachelijk om in de krant te moeten lezen wat mij allemaal mankeerde. Achteraf ben ik blij dat ik de pers toen op af stand heb gehouden en mezelf in bescherming heb genomen. Ik denk dat het mijn redding is geweest. Elk woord dat ik toen had gezegd, was er één te veel geweest. Zo'n gekkenhuis was het toen bij Ajax". Professor Marty heeft Ron Willems verzekerd dat de enkelklachten na de operatie tot het ver leden zullen behoren en dat hij volgend seizoen gezond en wel zijn loopbaan kan hervatten. „Ik had me heel veel voorgesteld van dit seizoen. Europees voetbal, misschien een plaats in de selectie van het Nederlands elftal, met Ajax spelen om het kampioenschap van Nederland, er is allemaal niets van terecht gekomen. Be roerder kon het niet. Of ik daardoor harder ben geworden naar andere mensen toe? Dat valt wel mee, denk ik. Je kunt je frustraties toch niet afreageren op collega's. Dat kun je beter doen als je straks weer aan het voetballen bent, op het veld. Daar kan ik bewijzen wie gelijk heeft. Deze operatie bewijst in elk geval dat ik geen simulant ben, zoals sommigen bij FC Twente hebben beweerd". Zijn rentree bij Ajax is nog oneindig ver weg, toch ziet Ron Willems nu al reikhalzend uit naar een positie naast Stefan Pettersson. De Zweed lijkt voor hem op maat gesneden. Wil lems: „Hij is sterk aan de bal en wijkt veel uit naar de zijkanten. Dat is ideaal voor mij, dan kan ik goed voor de goal komen. Als ik nu op de tribune zit, zie ik mezelf daar gewoon staan, net achter Stefan. Dat is ook mijn positie, dat heb ik bij Twente bewezen. Daar heb ik toch een redelijk goed seizoen gedraaid en belangrijke doelpunten gemaakt. Toen dacht ik bij mezelf: als ik in een nog beter elftal kom, en dat heeft Ajax, kan ik nog beter voetballen. Ik zag het helemaal zitten, het liep alleen allemaal heel anders dan ik had gedacht. Ik ben er doodziek van geweest, maar sinds twee weken weet ik zeker dat alles weer goed komt". VLISSINGEN De adspiranten van Morres/Hulst gaan na drie speeldagen van de volleybalcompetitie met een ruime voorpsrong aan de leiding. De jongens adspiranten van de Hulster vereniging versloegen de adspiranten van Tonny Leynse/EVVC met 2-0 en de beide meisjesteams brachten in een rechtstreekse confrontatie het even eens nog ongeslagen Voorwaarts de eerste twee nederlagen toe. Uitslagen: jongens: Tonny Leynse/EWC- De Sterre/Attack 2-0; De Sterre/Attack- Morres/Hulst 2 2-0; Philippine-BOK 2-0; To ny Leynse/EVVC-Voorwaarts 2-0; Mara- thon-Morres/Hulst 0-2; Dynamo'70-BOK 2- 0; Voorwaarts-Ons Genoegen 0-2; Ons Ge- noegen-Morres/Hulst 2 0-2; Philippine-Mor- res/Hulst 3 1-1; Morres/Hulst-Tonny Leyn se/EVVC 2-0; Dynamo'70-Marathon 1-1; BOK-Morres/Hulst 3 0-2; meisjes: Dynamo'70-Mytilus 0-2; Morres/Hulst 3-My- tilus 2 0-2; Savok-Morres/Hulst 4 0-2; Mor res/Hulst 3-Dynamo'70 1-1; Savok-De Kik kers 0-2; Mytilus-Morres/Hulst 0-2; De Kik- kers-Mytilus 2 2-0; Morres/Hulst 4-Ons Ge noegen 1-1; Morres/Hulst 2-Voorwaarts 2-0; Ons Genoegen-Dynamo'70 2-0; Morres/ Hulst-Voorwaarts 2-0; Morres/Hulst 2-Sa- vok 2-0; standen: jongens: Morres/Hulst 10- 20; Dynamo'70 9-12; Morres/Hulst 3 8-11; Tonny Leynse/EWC 6-10; Morres/Hlst 2 9- 10; De Sterre/Attack 10-10: Philippine 8-7; Ons Genoegen 9-7; Marathon 9-4; Voor waarts 9-3; BOK 8-2; meisjes: Morres/Hulst 2 8-16; Morres/Hulst 7-14; Voorwaarts 9-13; Mytilus 9-12; Morres/Hulst 4 8-11; De Kik kers 9-9; Morres/Hulst 3 8-6; Ons Genoegen 9-6; Mytilus 2 9-4; Dynamo'70 10-4; Savok 10-1. GOES Liefst 663 wedstrijden be slaat het Kersttennistoernooi dat op tweede Kerstdag in Goes van start gaat. In Tennis- en sportcentrum Schelde International komen vanaf maandag 401 tennissers, verdeeld over 21 categoriën, in actie. Onder de deelnemers zijn bekende B-spelers als Serge Carpentier, Remco Maandag, Jaap Moerland en Joost Thorenaar. Omdat er zo veel wedstrijden gespeeld moeten worden, is de aanvangstijd el ke dag 08.15 uur. De wedstrijden wor den op tijd gespeeld. Voor iedere partij is drie kwartier uitgetrokkken. De wedstrijden eindigen dagelijks om middernacht, behalve op oudjaars dag, als het einde van de finale om 16.00 uur gepland is. De plaatsing per categorie is alsvolgt: here nenkel B: 1. J. Thorenaar, 2. R. Maandag, 3. J. Moerland; damesenkel B: 1. A. Latuheru, 2. J. Leenhouwers, 3. J. de Vries; gemengd- dubbel B: 1. M. Kodde/R. Maandag, 2. A. La- tuheru/J. Thorenaar; reekshoofden overige categoriën: HE-C1: T. van Velthoven; HE- C2: A. Jongsma; HD-C1: Eversdijk/De Jong; HD-C2: Oostrom'De Kok; DE-C: J. Meijer; DD-C: Levolger/Brand; GD-C: Mewiss/Ver- steeg; DE-D1: G. Melis; DE-D2: W. de Jager; DD-D1: Jille/Rijk; DD-D2: Dierkx/Breen; HE-D1: J. Bronkhorst; HE-D2: B. Meeuwis- sen; HD-D1: Bronkhorst/Van den Boom; HD-D2: Kersten/Renne; GD-D1: Stolk/De Koek; GD-D2: Breen/Renne. WOERDEN (ANP) Bij de samenstel ling van de Nederlandse heren-volley- balploeg voor het seizoen 1989-1990 worden meer spelers betrokken. Zeven volleyballers ontvangen bin nenkort een uitnodiging van de Nevo- bo één maal per week deel te nemen aan de reguliere training van de natio nale selectie van bondscoach Arie Se- linger. Op deze wijze wil de technische leiding een beeld krijgen van de mogelijkhe den van diverse spelers in geval er in de toekomst enkele internationals uit de huidige selectie van Selinger weg vallen. Remco Maandag is één van defavorie ten bij het tennistoernooi in Goes. DEN HAAG (ANP) De landelijke technische commissie langebaan heeft Marnix ten Kortenaar aangewe zen als zestiende deelnemer aan de ra ce om het Nederlandse kampioen schap tien kilometer. Ten Kortenaar, lid van de kernploeg van Jong Oranje, kreeg verrassend genoeg de voorkeur boven Olympisch deelnemer Herbert Dijkstra, die tijdens de selectiewed strijd in Utrecht ten val kwam. LTC-voorzitter Simon Smit: „Dat was de enige langebaanwedstrijd waaraan Dijkstra heeft deelgenomen. Het ont brak de LTC dus aan vergelijkingsma teriaal. Als Dijkstra die race had uitge- GIETEN (GPD) Gieten krijgt vrij wel zeker de Wereld Kampioenschap pen veldrijden in 1991. Het bondsbe- stuur van de landelijke wielerbond, de KNWU, heeft gisteravond besloten Gieten als Nederlandse kandidaat aan te wijzen. Naast Gieten waren het Brabantse Sint Michielsgestel en Kijkduin in de race. De toewijzing van de WK aan Neder land moet overigens nog gebeuren door de internationale wielerbond, de UCI. Maar de verwachting is dat de WK in 1991 aan ons land worden toege wezen. De organisatie gaat zich in elk geval presenteren tijdens de WK die in januari volgend jaar in het Frans Pont- chateau wordt gehouden. De kandidaatstelling houdt ook in dat Gieten in 1991 de Nederlandse kam pioenschappen mag organiseren om het nieuwe parkoers bij 't Nije Hemel- riek in de Staatsbossen bij Gasselte uit te proberen. reden, waren we mogelijk tot een ande re conclusie gekomen. Op grond van de tijden van vorig jaar kun je natuur lijk ook Hein Vergeer wel selecteren." Dijkstra eindigde vorig seizoen op de Olympische tien kilometer in Calgary als elfde; vorige week werd hij derde in de marathonzesdaagse. De achttienjarige Ten Kortenaar moest in de tien kilometer om de Gru- no-bokaal Jaap Woestenburg en Jan Berkhout voor zich dulden. Die twee en de als vierde finishende Leo Visser waren al door de LTC aangewezen. De eerste zes van de wedstrijd in Utrecht en de leden van de kernploeg brengen het aantal deelnemers op zestien. De tien kilometer wordt als slotonderdeel van de afstandskampioenschappen in Heerenveen op 8 januari gehouden. (Advertentie) middelburg, kromme weele 21-23 tel. 01180-14077

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 19