PZC Kelly verrassend naar ploeg Gisbers imman moet erlies tegen al toestaan Anky van Grunsven is zeker niet over het paard getild Iran en Iraq mogen weer 'thuis spelen' fiM sport 17 itstel in zaak van eert-Jan Theunisse Hippische bond richt zich op Spelen van '92 J ZATERDAG 24 DECEMBER 1988 LECHTE AANLOOP NAAR WK-STRIJD ecordhoogte DRESS UUR -SPECIALIS TE WIL DE TOP HALEN Seoul Polen Feyenoord 'OCEAN PARADISE' t'BLIN (ANP) - De transferperikelen van Sean cllv kregen aan de vooravond van kerstmis en even abrubt als verrassend einde. De Ierse ummer 1 van de FICP-ranglijst zette zijn hand- ekening bij PDM, waar door het vertrek van de merikaan Greg LeMond en wellicht straks ok van Geert-Jan Theunisse een groot salaris verschot ontstond. en halfjaar geleden, nog tijdens de Ronde van tankrijk, kwam Kelly vrij. Zijn sponsor, de paanse limonadefabriek KAS, besloot zich van de wielersport af te wenden. Kelly werd sinds dien overal begeerd. Hij is een allround-coureur met een scherpe eindsprint. Hij won bij de profs tegen de tweehonderd wedstrijden. Door zijn enorme werklust en opofferingsgezind heid levert hij bovendien vrijwel het gehele jaar prestaties. Op zijn erelijst staan Parijs-Nice (ze ven keer), de Ronde van Spanje, de groene trui in de Tour de France (drie keer), Parijs-Roubaix, Luik-Bastenaken-Luik, Milaan-Sanremo en de Ronde van Lombardije. Kelly onderhandelde lange tijd met zowel het Belgische ADR als het Franse Fagor. In België kwam het niet tot een contractondertekening, omdat hij onvoldoende financiële garanties kreeg. In Frankrijk wilde hij graag aan de zijde van zijn landgenoot Stephen Roche rijden. Daar bleek het budget te klein voor het gevraagde bedrag van de 32-jarige Ierse boerenzoon, die in deze tijd van hoogconjunc tuur voor het wielrennen graag een 'klapper' wil maken. Uiteindelijk gaf hij zijn woord aan het Spaanse ILVERSUM (GPD) De fans van Neerlands beste schaker an Timman leven de komende vijf weken weer tussen hoop n vrees. Hoop dat de Amsterdamse grootmeester zijn vorm in anuari terugvindt en vrees dat dat misschien niet gebeurt. Is de KRO-tweekamp tegen Mikhail Tal namelijk iets be- ees, dan is het dat Timman momenteel niet in goede doen erkeert. De remise in de slotronde betekende dat de schaker *t de hoofdstad moest berusten in de eindzege (3,5-2,5) van :jn opponent uit Riga. origjaar om deze tijd verschafte Tim- an zichzelf een aangenaam steuntje n de rug door Ljubomir Ljubojevic vertuigend te verslaan in de KRO- 'atch. Het opgewonden standje uit oegolavië nam veel risico's, hetgeen oor Timman kundig werd afgestraft, iet een prettig gevoel reisde de Am- terdammer vervolgens af naar het Ca- adese Saint John, waar de Kandida- nmatches werden afgewerkt. De eugdige Sovjetrus Valeri Salov, één ;an de grote talenten uit de Russische chool, werd daar het slachtoffer van "'mm an. ind januari staat de kwartfinale van e strijd om de wereldtitel op het pro- ramma. Timman treft daarin de Hon- >aar Lajos Portisch. Chauvinisten 'ebben Timman al min of meer tot Hnnaar uitgeroepen, maar de presta- esvan de vaste gast aan de KRO-ta- 1 inde net afgelopen tweekamp tegen al noodzaken tot een wat voorzichti- er houding. Het zal in Antwerpen een ele toer worden, zeker als Timman zo isselvallig speelt als in Hilversum, de eerste drie ronden leek de rustpe- 'ode heilzaam te hebben gewerkt op e schaker van Volmac. Na twee een- oudige remises met de zwarte stuk en, en een fraaie overwinning met fit, stond Timman halverwege de atch gelanceerd. Echter, in de vierde artij ging het mis. In een onduidelijke "tiling speelde Timman vol op winst. at brak hem lelijk op. Tal scoorde de elijkmaker en sloeg in de vijfde zit- 'ng opnieuw genadeloos toe. Timman >erd in zijn 'eigen' match, die hem zelf vertrouwen had moeten geven voor de eekamp in België, afgestraft door de ovenaar van Riga'. In de slotronde erkreeg Timman duidelijk het initia- ef, maar nadat Tal zich steeds nauw- eurig had verdedigd, berustte de haaktrots van het vaderland in re- ise. oor wie het seizoen van Timman op evoet heeft gevolgd, zal het spel van e Nederlander niet als een verras- ng komen. Hij startte het jaar 1988 et een fantastisch optreden in het paanse toernooi van Linares. Tim- an legde bijna al zijn collega's over e knie en krikte zijn Elo-rating op tot cordhoogte. Maar het verval kwam 'eneens snel. Bij de evenementen de Worldcup waren de resultaten er mager, terwijl hij tijdens de tra- tionele vierkamp in Amsterdam ge- ipt en geschoren werd door Karpov Kasparov. mman laste een adempauze in en 1 de Olympiade in Thessaloniki, aar Nederland verrassend reikte ar de derde plaats, lopen om zich or te bereiden op de KRO-twee- mp en op de match tegen Portisch. e Hongaar reisde wel af naar Grie- nland. Het seizoen van Portisch had vóór dat toernooi veel parallellen rtoond met dat van Timman, maar Thessaloniki hervond de Hongaar hzelf. Op bord één haalde hij een ore vergelijkbaar met die van Kar- 'STERDAM (ANP) - De commissie ortsponsoring komt op 10 januari nieuw bij elkaar om zich te buigen er de zaak Geert-Jan Theunisse. Jdens de eerste zitting, donderdag Amsterdam, kwam er geen oplos- eunisse, die in de afgelopen wieler- izoen en met name Ronde van ankrijk opzien baarde, wil weg bij n huidige ploeg PDM. ,,Ik ben een ar keer teleurgesteld en er zijn een ar geschilpunten. Ik wil op de best ogelijke manier de ploeg verlaten, arom ga ik niet op de details in. Ik b natuurlijk ook van andere ploegen ooie aanbiedingen gekregen, waar- or ik me financieel en maatschappe- kkan verbeteren." teleurstelling van Theunisse is °ral gelegen in de uitslag van het ePgaande onderzoek dat de ploeglei- instelde naar de dopingaffaire in Tour. De conclusie luidde dat de on- huld van de renner niet geheel bewe- iwas. pov en Kasparov. Een zekere terug houdendheid met betrekking tot de (hoog ingeschatte) kansen van Tim man is daardoor op zijn plaats. De Amsterdammer toonde zich na af loop van de tweekamp tegen Tal niet bepaaldtevreden. „Nee, de goede start is in de tweede helft flink verpest", blikte Timman terug. „Vooral de ne derlaag in de vierde partij met wit deed zeer. Daarop had ik eerlijk ge zegd totaal niet gerekend. Maar het is niet allemaal kommer en kwel. Over mijn tweede partij van de match was ik bijvoorbeeld erg content". Het verloop van de zesde en laatste partij was: wit: Jan Timman; zwart: Mikhail Tal. 1. d2-d4, d7-d5; 2. c2-c4, c7-c6; 3 Pbl-c3, Pg8-f6; 4. e2-e3, g7-g6; 5. Pgl-13, Lf8-g7; 6. Lfl-e2, 0-0; 7. 0-0, e7-e6; 8. Ddl-c2, Pb8-d7; 9. Tfl-dl, b7-b6; 10. e2-e4, d5xe4; 11. Pc3xe4, Pf6xe4; 12. Dc2xe4, Lc8-b7; 13. Lcl-f4, Dd8- e7; 14. c4-c5, b6xc5; 15. d4xc5, Pd7xc5; 16. De4-b4, a7-a5; 17. Db4-a3, Tf8-d8; 18. Tdlxd8+, Ta8xd8; 19. Lf4-g5, f7-f6; 20. Lg5-e3, Lg7-f8; 21. Da3xa5, Pc5-d3; 22. P13- d4, Pd3-b4; 23. Pd4-b3, Td8-a8; 24. Le3-c5, Ta8xa5; 25. Lc5xe7, Ta5xa2; 26. Talxa2, Pb4xa2; 27. Le7xf6, c6-c5; 28. Pb3-d2, remi se. De laatste partij in de tweekamp tussen Timman en Tal eindigde gisteren in remise. GOES - De zogenaamde hengstencom- petitie vormt op de laatste dag van het indoor Zeeland (28, 29, 30 decem ber en 4, 5 en 6 januari) in Goes één van de hoogtepunten. Kenners, handelaren en liefhebbers komen van heinde en verre om de jon ge hengsten aan het werk te zien bij het springen en de dressuur. Anky van Grunsven (20) uit het Brabantse Erp is één van de deelneemsters in de dres suur. De jeugdige amazone maakte on der meer naam door deel te nemen aan de Olympische Spelen in Seoul. Het uit zeven wedstrijden bestaande 'hengsten-circuit' (Goes is de voorlaat ste wedstrijd) is vooral bedoeld om jonge hengsten aan het kennerspu- bliek te tonen. „Als je wilt fokken, wil je ook weten of de hengst die je in ge dachten hebt capaciteiten heeft. In dat opzicht wordt er tijdens die heng- stencompetitie reclame gemaakt met paarden", verklaart Anky van Gruns ven, die met Bismark en Calimero ook commerciële belangen heeft. „De meeste hengsten zijn de hele zo mer bezig geweest met dekken. Ze worden vaker door de wat professione lere ruiters bereden. Vaak moeten ze snel klaargestoomd worden voor dit soort wedstrijden. Ik kwam zelf terug uit Seoul en op 6 oktober ben ik voor het eerst met Calimero aan de gang ge gaan. Een week later reed ik de eerste wedstrijd al. Dat is natuurlijk erg snel", zegt Van Grunsven, die in de dressuur momenteel een eerste en een derde plaats inneemt. Door Koen Mijnheer) ERP - Anky van Grunsven lijkt zo weggelopen uit een meisjesroman. Ze bewoont met haar ouders een schitterend verbouwde boerderij, even voorbij Erp op het Brabantse platteland tussen Uden en Veghel. Naast het huis hebben pa en moe een manege laten bouwen en de enige dochter des huizes krijgt van haar ouders de gelegenheid die accom modatie te exploiteren. Momenteel is ze nog druk doende het vak te le ren, maar straks is het haar manege. „Dan ben ik directrice", lacht ze breeduit. Maar even later, serieus: „Ik besef dat ik bevoorrecht ben. Ik heb het geluk dat m'n ouders me de ze kans willen geven". De 20-jarige dressuur-specialiste wekt allerminst de indruk over het paard getild te zijn. Ze heeft nau- womschreven doelen voor ogen. Zo wel sportief als zakelijk wil ze slagen en daarom gebruikt ze het opstapje van haar ouders dankbaar. „Ik wil het goed doen. Het moet straks goed lopen en ik moet er goed aan verdie nen", heeft ze zichzelf voorgenomen. „Als je iets wilt bereiken, moet je er ook voor honderd procent achter staan. Dat is in de sport ook zo. Voor mij is dat iets wat pas de laatste ja ren mee is gaan spelen, maar nu weet ik ook precies wat ik wil". De hengst Bismark heeft op deze grauwe decemberdag kennelijk de zelfde gedachte. Terwijl het hondje Spooky als een uit de kluiten gewas sen veldmuisje tussen de hoeven van het paard snuffelt, is Bismark onrus tig als er voor de foto geposeerd moet worden. De hengst is niet gewend om „zomaar" van stal gehaald te wor den. „Dan denkt hij gelijk dat er een merrie op hem staat te wachten", verklaart Anky van Grunsven de on rust bij Bismark. Uit de ogen van het paard blijkt duidelijk teleurstelling, nu de merries verstek laten gaan. Anky van Grunsven met Bismark, één van de twee hengsten, waarmee ze in Goes in actie komt. Anky van Grunsven houdt wel van paarden waar een beetje pit in zit. Zoals bij Prisco, haar lievelings dier, waar ze een paar maanden ge leden mee optrad tijdens de Olympi sche Spelen in Seoul. Ze berijdt Prisco al vanaf haar twaalfde, maar pas acht jaar later, aan de andere kant van de wereld, kreeg ze het ge voel dat het helemaal klopte. De combinatie was één in de training, maar tijdens de dressuurproef ging het mis. „Hij verzon op dat moment net om zijn tong over het bit te ha len. Als je dan iets te hard aan de teugels trekt doet zoiets zeer. Daar ben je dan zes weken voor van huis. Ik heb er verschrikkelijk van ge baald". Van de vier Nederlandse dressuur ruiters in Seoul eindigde Anky van Grunsven het laagst. „Dat vond ik heel erg. Vooral omdat er nogal wat te doen was geweest over mijn selec tie. Het ergste vond ik nog, dat men sen zouden zeggen: 'zie je wel, ze hoorde er niet thuis'. Ik heb toen wel effekes zitten brullen, maar zoiets gaat toch snel over. Ik heb wel meer tegenslagen gehad en daar leer je mee omgaan". Ze is vastberaden om toch nog een keer te schitteren op hoog niveau. „In Seoul was ik ongeveer dertigste. Natuurlijk wil je ooit eerste worden, maar zoiets is moeilijk te voorspel len. Je bent afhankelijk van je paard. Je hebt te maken met andere ruiters en bovendien is de dressuur sterk in opkomst. Maar als ik ooit gestopt ben, wil ik graag dat ze na drie jaar nog weten wie Anky van Grunsven is. Ik wil niet hebben dat ze zeggen: 'Met Prisco reed ze aardig, maar voor de rest was het niet veel'. Dat zou ik niet moeten". De jeugdige amazone realiseert zich dat ze nog van alles te bewijzen heeft. De winnende ruiters in Seoul maak ten nog niet eens zoveel indruk op haar, maar wel de paarden die ze be reden. „Je kunt nu misschien wel zeggen dat ik talent heb, maar dat geldt dan alleen als ik Prisco rijd. Voor mezelf zeg ik dat je pas echt goed bent als je met meer dan één paard op dit niveau gepresteerd hebt. Danhebje jezelfpas echt bewe zen". „Prisco heb ik vanaf m'n twaalfde. Ik het begin was hij heel lastig, maar samen groei je ergens naar toe. In het begin kon hij niks en kon ik niks. Nu zijn we op dit niveau aange land en dat schept een speciale band. „Dat paard zal ook nooit ver kocht worden. Die blijft. Ook als ik er geen wedstrijden meer op rij. Dat heeft-ie verdiend". De band die ze met sommige dieren heeft is innig. Anky van Grunsven heeft inmiddels geleerd om zich aan bepaalde paarden niet te vast te hechten. „Mijn allereerste paard heb ik af moeten laten maken. Daar ben ik twee dagen ziek van geweest. We hebben hier ook een pony op stal staan van 25 jaar. De halve ruiterver- eniging in Erp heeft op dat dier leren rijden. Twee weken geleden kwam iemand vragen of hij die pony kon kopen. Toen heb ik gevraagd of hij wel goed bij z'n hoofd was. Zo'n dier kun je toch niet meer wegdoen". Ze heeft er nooit spijt van gehad dat ze enkele jaren geleden definitief voor de dressuur koos. Springen doet ze nog wel eens. Stiekem, als niemand kijkt. „Want het ziet er niet uit", zegt ze vol schaamte. De dres suur echter gold tot voor kort als het ondergeschoven kindje van de paar- desport. De saaie klassieke proeven worden alleen door insiders gewaar deerd. „Maar sinds er in de worldcup ook een kür op muziek wordt ge daan, komt er veel volk op af. Dan zit het vol. Veel ruiters vinden die kür maar niks. Ze vinden dat er te veel op de muziek wordt gelet en dat het rij- technische gedeelte weinig gewaar deerd wordt, maar ik vind het leuk". „De kwaliteit van het paard is erg be langrijk. Als de beweging en het ka rakter niet kloppen, dan haal je de top nooit. Heb je een goed paard met een lastig karakter, dan kom je er ook niet. Het moet klikken. Er zijn hier ook paarden waai- ik met tegen zin op rij. Die doen steeds tegen draadse dingen en dan denk je op een gegeven moment: 'Wat moet ik ermee'. Dan komen ook de twijfels boven. Twijfelen doe ik nog steeds. Elke dag. Dat komt, omdat het elke dag anders is. Ik heb ook niet altijd een stralend humeur en datzelfde geldt voor de paarden. Meestal gaat het een dag later wel weer goed, maar op die momenten vraag je je wel eens af of je het wel kunt. Daar om wil ik het liefst met zoveel moge lijk paarden op een hoog niveau werken. Dan pas ben je goed". Teka, een weggezakte ploeg. In dat milieu zou hij sportief een aderlating doen, maar was men be reid zijn vraagprijs te betalen. PDM kwam tus senbeide voor het tot een contractonderteke ning kwam. „Ik ben blij dat het zo gelopen is", zei hij in Dublin. „Ik ga nu rijden in een goed ge structureerde ploeg met veel kwaliteit." Het is de bedoeling dat Kelly zich gaat toeleggen op de eendaagse klassieke wegwedstrijden en een on dersteunende rol gaat vervullen in de Ronde van Frankrijk voor Rooks en Alcala. ZÜRICH (Rtr) - De internationale voetbalfederatie (FIFA) heeft vrijdag besloten dat Iran en Iraq weer inter nationale voetbalwedstrijden in ei gen land mogen spelen. Een woord voerder van de FIFA maakte dat vrij dag in Zurich bekend. Vier jaar geleden verbood de werel- voetbalfederatie beide landen in ver band met de Golfoorlog internationale wedstrijden in het eigen land vast te stellen. De FIFA zegt thans te beschik ken over voldoende garanties op het gebied van de veiligheid in beide lan den. De Poolse voetbalbond heeft interna tional Andrzej Rudy voor vijf jaar ge schorst. De 23-jarige middenvelder bleef in november in Italië achter, na dat het nationale team in Milaan een vriendschappelijke wedstrijd had ge speeld tegen een selectie van topspe- lers uit de Serie A. Rudy is een van de grootste talenten van het Poolse voetbal. In augustus verruilde hij Slask Wroclaw voor GKS Katowice. Met de overstap was een be drag van ruim 200.000 gulden gemoeid. Het was de duurste binnenlandse transfer in de Poolse voetbalgeschie denis. Rudy heeft nog geen nieuwe club ge vonden. Bovendien wacht hem een in ternationale schorsing van een jaar als hij zonder goedkeuring van de Poolse voetbalbond ergens anders een con tract tekent. De stichting Betaald Voetbal Feye noord en de n.v. Stadion Feijenoord opereren voortaan organisatorisch BAARN (GPD) Alhoewel het nog al lerminst zeker is dat ruiter en paard, de oogappels van de Nederlandse Hip pische Sportbond, in 1992 überhaupt de Spaanse grens mogen passeren - de Afrikaanse pest vormt een serieuze bedreiging voor de olympische paar- denevenementen -, profileerde de NHS zich gisteren in Baarn met een uiterst ambitieus en goed gestructu reerd toekomstplan. Over vier jaar dienen de bondscoaches Henk Nooren (springen), Roeli Bril (military), Henk van Bergen en Jo Rutten (dressuur) tijdens de Olympische Spelen het ge lijk van de nieuwe aanpak te bewij zen. Een negenkoppige staf van coaches en trainers zal na de jaarwisseling gaan werken met het nieuwe trainings- en begeleidingsplan, waar zo'n 450.000 gulden per jaar (50 procent voor de springsport, 30 voor dressuur en 20 voor military) beschikbaar voor is. De NHS, een overkoepelende organi satie voor zestien takken van de paar- desport, kiest voor een gestructureer de opzet van de begeleiding voor deze drie olympische disciplines. Henk Nooren krijgt de eindverant woording bij de springruiters. Ge steund door Daan Naning (B-equipe en Young-riders, de jonge talenten) en Bert Romp (jeugd) zal Nooren zich de komende vier jaar met name richten op management van het team. Voor de dressuur zullen Henk van Bergen en Jo Rutten de centrale trainingen van de A- en B-selectie verzorgen. Jo Wil- lems neemt de Young-riders onder zijn hoede. Military-coach Roeli Bril heeft zich verzekerd van de hulp van de En gelsman Colin Wares en Piet van der Schans. als één geheel onder toezicht van een Beheerstichting. Om het betaalde voetbal bij Feye noord meer armslag te geven, is er voor een andere economische opzet geko zen, waarin de n.v. Stadion het com merciële middelpunt wordt. De n.v. Stadion incasseert alle inkomsten en verstrekt jaarlijks een budget aan de stichting Betaald Voetbal. Deze stich ting is zodoende vrijgemaakt van alle financiële beslommeringen. Ze betaalt slechts op basis van dat budgetde salariskosten van spelers, trainers, medische staf en verder de huur van de spelers. Die spelers huurt de stichting van de Feyenoord Investerings Maat schappij b.v. kortweg de FIM. De FIM is de vennootschap waarin de eco nomische waarde van alle contract spelers van Feyenoord is onderge bracht. Zaterdag 24 december 13.15-15.05 BBC 2: Snooker Review '88: te rugblik op de snooker-match tussen Jimmy White en Stephen Hendry, gespeeld in de tweede ronde van de WK en een overzicht van veelbelovende nieuwe spelers. 13.55-14.55 Super: Super Sport. 14.30-15.30 SKY: Paris to Dakar Preview: vooruitblik op de elfde rally Parijs/Dakar die morgen van start gaat. 15.00-15.30 Super: Power Boats 1988 IOGP: speedbootraces. 15.30-16.30 Super: Pro Celebrity Golf: ver slag van een wedstrijd. 15.30-16.30 SKY: Ski Report: magazine met vandaag de Nordic World Cup in Italië en de Kranjska Gora slalom voor mannen in Joe goslavië. 16.30-17.30 Super: American College Foot ball: verslag van een wedstrijd. 16.30-17.30 SKY: International Motor Sports. 19.20-20.50 BBC 2: Golf '88: terugblik op hoogtepunten van 1988. 19.25-20.00 Ned 2: De Heilige Koe: auto- en motorsportmagazine. 22.00-22.10 BBC 1: Sport. 22.30-23.30 SKY: Eye on Sport: magazine. 23.30-00.30 SKY: Federation Cup 1988: hoogtepunten van het 7-daagse dames-ten nistoernooi in Melbourne (Australië). Zondag 25 december 13.30-14.25 Super: Australian Touring Car Championships: verslag van de Australi sche kampioenschappen. 14.00-14.55 Ned 3: Studio Sport: terugblik op het Europees kampioenschap voetbal 1988. 14.30-15.30 Super: World Series: verslag van honkbalwedstrijden. 15.30-16.30 Super: World Sport Special: het laatste sportnieuws. 15.30-16.30 SKY: Eye on Sport. 17.00-17.55 TV 5: Sports Magazine. 18.25-18.55 Super: Power Boats 1988 IOGP: speedbootraces. 19.00-19.45 BRT 2: Basketbal: kersttoernooi in Oostende. 19.00-20.00 Ned 3: Studio Sport: Yvonne van Gennip en andere olympische verhalen, hoogtepunten van de Winterspelen in Cal gary en de Zomerspelen in Seoul. 20.10-20.40 BRT 1: Sportweekend. Maandag 26 december 12.50-13.40 Did 1: Traum eines Skifahrers: Amerikaanse documentaire van en met John Eaves over skiën. 16.00-18.50 BRT 2: Basketbal: finale kerst toernooi te Oostende. 16.30-18.00 Did 2: Sport 1988 - Moments in Time: terugblik op sportgebeurtenissen uit het afgelopen jaar. Interviews met Ruud Gullit, Steffi Graf, Ben Johnson, Katarina Witt, Alberto Tomba, Eddie Edwards, Nairn Suleimanoglou en anderen. 19.00-19.30 BBC 1: A Question of Sport: quiz. 22.20-23.20 Super: English League Soccer: samenvattingen van Engels competitie voetbal. 22.40-23.10 SKY: Motorsports News. (Advertentie) Door omstandigheden wordt dit jaar de nieuwjaarsviering niet in februari, maar op 1 januari gehouden. CHINEES-INDISCH RESTAURANT CHINEES SIERVUURWERK AAN DE GROTE MARKT TE GOES 1 januari - aanvang 00.10 uur. Tevens maken wij van deze gelegenheid ge bruik om onze clientèle te bedanken voor het afgelopen jaar en wensen directie en medewerkers u een voorspoedig 1989. \r~2 Schaken Groningen: internationaal toernooi: groot- meestergroep, derde ronde: Douven (Ned) - Piket (Ned) 0-1, Greenfeld (Isr) - Khalifman (Sov) 1-0, Ftacnik (Tsj) - Lautier (Fra) 1-0, Rogers (Aus) - Brenninkmeijer (Ned) 1-0, Hoeksema (Ned) - Nunn (Eng) 0-1; stand: Rogers 3 punten, Greenfeld en Ftacnik 2, Khalifman, Piket en Nunn 1 1/2, Brennink meijer, Lautier en Douven 1, Hoeksema 1/2; meestergroep: Boersma - Blatny 0-1, Veli- kov - Howell 1-0, Ermenkov - De Boer 1/2-1/2. Arnhem: EK Jeugd, vijfde ronde: Djurhuus (Noo) - Thorhallsson (IJs) 1/2-1/2, Gelfand (Sov) - Kontic (Joe) 1-0, Comas Fabrego (Spa) - Drejev (Sov) afg., Adams (Eng) - Van Wely (Ned) 1/2-1/2, Horvath (Hon) - Wahls (BRD) 1/2-1/2, Degraeve (Fra) - Lev (Isr) 0-1, Delchev (Bul) - Van der Werf (Ned) afg., Wessman (Zwe) - Hansen (Den) afg., Topa- kian (Oos) - Manca (Ita) 1-0, MacKay (Sch) - Meessen (Bel) 1-0, Ryan (Ier) - Aschwanden (Zwi) 1-0, Kula (Pol) - Mrva (Tsj) 1-0, Hama- "lainen (Fin) - Daniilidis (Gri) afg., Stafrace (Mal) - Meghi (Lux) 0-1, Long (Wal) - Güllülü (Tur) 1/2-1/2, Almeida (Por) - Ozanne (Gue) 1-0; stand aan kop: 1. Djurhuus 41/2 punten, 2. Thorhallsson en Gelfand 4,4. Van Wely en Lev 3 1/2,6. Comas Fabrego en Drejev 3 en 1 afg., 8. Kontic, Adams, Horvath, Wahls en Topakian 3,13. Degraeve, Mackay, Ryan en Kula 2 1/2,17. Delchev, Van der Werf, Wess man en Hansen 2 en 1 afg. Tennis Miami Beach: toernooi voor spelers tot 16 jaar: halve finales dames: Sabas (Fra) - An derson (Zaf) 6-1 6-2, Reinders (Ned) - Zivec (BrD) 3-6 6-4 6-0; kwartfinales heren: Sieme- rink (Ned) - Raoux (Fra) 3-6 6-3 6-3, Pescoso- lido (Ita) - Koves (Hon 6-3 6-3. Voetbal België: achtste finales beker, heenwedstrij den: Club Luik-Patro Eisden 4-0, FC Ant werp - Zwarte Leeuw 1-1, SC Lokeren - St Truiden 3-1, FC Boom - KV Mechelen 1-0. Rabat: vriendschappelijke interland: Ma- rokko-Guinée 1-0 (0-0). Volleybal Voorburg: vriendschappelijke wedstrijd he ren: Nederland-Cuba 2-3 (7-15,15-8,9-15,17- 15,12-15).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 17