jart Federatie in Terneuzen lééft weer Krachtsverschil in bedrijfsvolleybal wordt steeds groter Luctor mist sniaakmaakster Van Passel wil revanche nemen Zeilen via computer bij wsv Breskens VOLGEND JAAR DERDE LUSTRUM Zelfde winnaressen bij tenniscircuit Dames MIREILLE UHLENBUSCH MAANDEN UITGESCHAKELD Stom putje VELDRIT IN SLUISKIL Sluisse bezwaren plannen Deetman naar tweede kamer ZLM Hulst houdt ledenvergadering Raadslid Sluis niet tevreden over late bezorging stukken Terneuzense body-builders dingen naar titel Aardenburg houdt hoorzitting over ontwerp dorpsplan Fietsster Breskens gewond bij botsing iTERNEUZEN - Alle voortekenen wijzen erop dat de Biljart Federatie Terneuzen Stad (BFTS) ëen uitstekend seizoen tegemoet gaat. Nadat de leden zich eerder al gepresenteerd hebben in teamwedstrijden driebanden (De Poedelaars werd winnaar) is deze week een begin gemaakt piet de persoonlijke kampioenschappen in genoemde spelsoort. De start daarvan, in clublo kaal 't Keldertje, belooft een goede aanloop naar het derde bestaanslustrum, dat volgend jaar jwordt gevierd. BRESKENS HENGSTDIJK HULST Oud papier Voetbalvereniging HW'24 haalt zaterdag oud papier op in Hulst. Vanaf 9.00 uur wordt een be zoek gebracht aan de binnenstad, de componistenbuurt, de Dullaertwijk en fle Saxhavenstraat. SINT-JANSTEEN Biljart - In café De Kroon in Sint- Jansteen werd het Zeeuws-Vlaamse kampioenschap topbiljart voor dames gehouden. Aan deze titelstrijd namen vijf dames deel. Na een spannende strijd prolongeerde Marie-José van Houten haar vorig jaar behaalde titel. Van Houten won al haar partijen. Verdere uitslag: 2 Vera de Weduwe, 3 Biser- ka Geijs, 4 Anita van Kruysen, 5 Marjan van Helsland. ZANDSTRAAT Kaarting - De wijkvereniging De Straete houdt zondag de maandelijkse kaarting in het wijkgebouw in Zand straat. De kaarting telt mee voor de competitie. Aanvang: 14.00 uur. ZUIDDORPE Wandeltocht De Zeeuwse Wan delsportbond houdt morgen (zater dag) in Zuiddorpe een wandeltocht. In café Het Gemeentehuis aan de markt, waar om 12.30 uur ook de start plaats vindt, kan worden ingeschreven voor de afstanden 5,10 en 15 kilometer. aarting - Op de Aijoanbolbaan in reskens wordt vrijdag een kaarting jokeren en bieden gehouden. De kaar- ting begint om 19.30 uur. Zaterdag jvordt vanaf 13.30 uur een serie-bolling gehouden. HEIKANT chieting - In café Th. de Block ordt zondag vanaf 14.30 uur een ^chieting gehouden. Kaar ting In café 't Jagershuis in Hengstdijk wordt zaterdag een kaar- fing gehouden. Deze begint om 14.00 Sur. van de BMW-dealer Garage Verfafvggebv ,AVe twijfelen er niet aan dat we dan ïfeer helemaal terug zijn. De federatie lieeft even een wat mindere periode rfieegemaakt, maar vorig jaar waren er hl tekenen van herstel en dat zet zich dit seizoen ongetwijfeld door", voor- elt wedstrijdleider Louis van der ooft. ij schrijft de 'heropstanding' van eze plaatselijke Organisatie voor een oot deel toe aan de nieuwe mensen iie op de bestuurszetels zijn komen tten. Cor Dirven pakte zijn 'oude lief je' weer op en werd federatie-voorzit- r, terwijl Bram de Kraker (nieuwe se- etaris), Louis van der Hooft (wed- ,rijdleider), Gerrit Krijger (penning- dieester) en Joke Dey (bestuurslid) de bemanning weer aardig op sterkte Rebben gebracht. „Er valt nu gericht te werken en ieder heeft zijn eigen pak ket werkzaamheden", weet een en thousiaste wedstrijdleider. „We heb ben er echt weer zin in", sluit hij de voorbeschouwing op de veertiende jiaargaan af. Ïatuurlijk waren er, evenals dat in oorgaande jaren het geval was, weer de gebruikelijke aanvragen van 'bui ten de stad' om in de federatie mee te unnen draaien. Maar ook nu werden ie weer niet gehonoreerd met een lid- aatschap. In tegenstelling tot eerde- aanvragen, die meestal een resolute ijzing tot gevolg hadden, heeft het £ieuwe bestuur de verzoeken om toe treding nu echter serieus bekeken. Een totale ommezwaai in benadering, fciaar nog wel hetzelfde resultaat: „We staan met deze ploeg niet afwijzend te- ten uitbreiding, maar technisch bleek inpassen van nieuwe leden op dit mo ment niet haalbaar", licht Van der hooft de afwijzing toe. hieuw is wel, dat de kampioenschap pen van de federatie voortaan in pou- TERNEUZEN De tweede ronde van het Zeeuws-Vlaamse tenniscircuit heeft bij de dames dezelfde winnares sen opgeleverd als de eerste keer. Bea Joppe en Nel den Haan waren weer de sterksten in poule 1. Joppe won onder meer met 7-3 van Emmy Blackman. Yolanda Wisse en Rinie Rienties de graderen uit poule 1. Hun plaatsen worden ingenomen door Mattie de Vries en Lia Doorns. Mattie de Vries won na een spannende partij met 7-6 van Ria de Smet, terwijl Doorns een game meer maakten dan Marleen van Kuijlenburg: 6-5. Annemarie IJse- baart en Els Visser promoveren naar poule 2. Els Visser versloeg An Lan- kreyer met 7-6 en IJsebaart klopte Pam Cavanagh met 10-5. Belangrijkste uitslagen: Ria Kavelaars- Rienk Dees 8-4; Nel Wisse-Gerda van de Zeijst 8-6; Marleen van Buren-Betsie van de Voorde 7-3; Lode van Herek-Sonja Vatte- roth 8-3. Stand na twee ronde: 1/2 Bea Jop- pe/Nel den Haan 200; 3 Emmy Blackman 190; 4/5 ?at Waite/Rita Laureys 185; 6 Yolan da Wisse 175. levorm verspeeld worden. In alle klas sen verschijnen nu twee poules van vijf spelers aan de start. Dat spelen in pou les heeft een aantal voordelen: „Aller eerst kunnen we nu meer finalisten in delen. Daarnaast spelen we minder partijen dan in het AVE-systeem en het allerbelangrijkste is wellicht dat de kampioen pas op de laatste avond bekend wordt. De eerste twee uit elke poule spelen dan namelijk kruisfinales en de winnaar daarvan om de titel. We hebben dit systeem vorig seizoen al eens uitgeprobeerd en het is uitste kend bevallen. Het blijft tot het laatst spannend." Louis van der Hooft: „Ik heb er alle vertrouwen in dat we echt weer op de goede weg zijn." Als tweede 'nieuwtje' voert de federa tie een damespoule in. Joke Breur, Joke Dey, Marleen Dey, Trudy Kom brink, Willy Krijger, Lenie Zegers, Trudy de Rooy en Marleen van der Hooft zorgen begin maart volgend jaar voor de afsluiting van de per soonlijke kampioenschappen. Dat wordt dan een 'eigen' organisatie, ter wijl de overige kampioenschappen door dt verenigingen zelf worden ver zorgd. Daarbij komt de Terneuzense federa tie niet in aanvaring met de disctricts- finales van de koninklijke nederlandse biljartbond. „Een groot aantal van onze 170 leden speelt met zijn of haar club ook voor die bond en we willen dat niet doorkruisen", verzekert Louis van der Hooft. Hij beseft overigens maar al te best dat de KNBB 'lonkt' naar de clubs die nog niet bij de lande lijke bond zijn aangesloten. „Maar dat moet ieder voor zich uitmaken. Wij proberen de biljartsport plaatselijk te promoten. Ik heb er alle vertrouwen in dat ons dat dit seizoen weer helemaal lukt", besluit hij. J- TERNEUZEN - Het krachtsverschil tussen de ploegen in de hoogste klas van het Terneuzense bedrijfsvolley bal is de laatste seizoenen zo gigan tisch gegroeid, dat de eerste competi tiehelft daar bijna alle spanning mist. Tot de play-offs beginnen worden in sporthal 't Zwaantje een aantal ver plichte nummers opgevoerd, die nau welijks boeien en ook het recreatieve karakter voor een groot deel missen. De 'pure lol' van dit bedrijfsvolleybal moet dan ook vooral gezocht worden in de lagere klassen. Bij een wedstrijd als De Hoop-PSV bijvoorbeeld, waar beide tweedeklassers een enerverend volleybalgevecht leverden. Dat kreeg geen winnaar, maar bij een 1-1 eindre sultaat wel twee tevreden teams. ABN bleef na afloop van zijn (met 0-3) verloren wedstrijd tegen DOW 3 nog lang in de sporthal hangen. In de nabe spreking viel de naam van Frans Bos- scher, de lange Groninger die zich vo rig seizoen in de kijker speelde, maar toch geen transfer naar een eersteklas ser tot stand zag komen. Bosscher stopte, maar maakt, nu 'zijn' team hekkesluiter is geworden, waarschijn lijk op korte termijn zijn rentree. In deze tweede klas verraste Rabo met een 2-1 overwinning op leider Foto Neelemans. „De tweede set was van cruciaal belang. We wonnen die met 17-15. Genoeg om ons voor de derde set te motiveren. Die pakten we ook, waardoor de toch wel onverwachte winst binnen kwam", keek Jaap Her- rebout terug. Het toptreffen in de der de klas tussen de Gemeente-reserves en Dees 3 ging met 2-1 naar de Ge meente, die daardoor mede aan de lei ding kwam. B.& S. haalde onverwacht uit tegen Dethon: 2-1. Uitslagen: Stunt Markt-Mts/Meao 3-0; Zel- denrustcollege-Dow 3-0; Wiekslag-Beldo 0-3; Gemeente-Kramer 2 0-3; V.& V.-De Meer 2-1; Sterband-NHI 3-0; De Hoop-PSV 1-1; ABN-Dow 3 0-3; De Pooter-Dow 2 3-0; PZEM-Noordzee JZ 2-1; Foto Neelemans- Rabo 1-2; Beldo 2-Scheldesport 0-3; Ge meente 2-Dees 32-1; B.& S.-Dethon 2-1; Kra mer 3-Gemeente 3 3-0; Philips 2-Bundel- touw 0-3. Standen: eerste klas: Zeldenrust- college 8-22; Dees 7-20; Stunt Markt 6-18; Kramer HiFi 6-15; V. V. 8-14; Kramer 2 8- 11; Sterband 8-11; Dow 6-9; De Meyer 7-9; Beldo 7-7; Wiekslag 6-5; Gemeente 7-4; Mts/ Meao 6-2; NHI6-0; tweede klas: Foto Neele mans 8-18; Dow 3 8-15; De Pooter 6-14; PSV 6-14; De Hoop 7-14; PSV 2 6-12; Rabo 7-12; Dees 2 6-11; PZEM 7-10; Van Zeist 7-7; Phi lips 6-6; Dow 2 8-6; Noordzee JZ 8-6; ABN 6-5; derde klas: Dees 3 8-19; Gemeente 2 8-19; Bundeltouw 8-18; Havenschap 7-14; Schel- desport 7-14; Kramer 4 6-10; Kramer 3 6-9; Voorwaarts 7-9; Mts/Meao 2 6-8; Philips 2 7- Dethon 7-7; Gemeente 3 6-4; B.& S. 6-4; Beldo 2 7-4. Mireille Uhlenbusch: „Het team zal ook zonder mij wel promoveren." TERNEUZEN - De Terneuzense korfbalvereniging Luctor zal het een tijdje zonder Mireille Uhlen busch moeten doen. Als het even te genzit zelfs een hele zaalcompetitie lang. Tijdens een oefenwedstrijd tegen Tjoba ging de 22-jarige Bra bantse in sporthal Oude Vaart door haar knie. De gevolgen waren, zo wel voor haarzelf als voor de eerste selectie, desastreus: „de voorste kruisband is totaal weg, de buiten meniscus behoorlijk beschadigd", herinnert ze zich het voorval. Dat betekent een lange periode van verplichte rust. Na de eerste behan deling in het ziekenhuis kreeg ze van dokter Ziek te horen dat „het waar schijnlijk wel weer helemaal in orde komt", maar dat ze spelen de eerste maanden maar beter kon vergeten. Dat terwijl de ex-Terheyden-speel- ster, door Luctor bijna met muziek binnen gehaald, niets liever wilde dan zich ook in de zaal bewijzen. Te meer omdat dat toch haar favoriete terrein is: „Veel sneller, attractiever, zonder hinder van welke weersom standigheden ook". Op het veld hoefde het bewijs niet meer geleverd te worden. Daar had ze de ruim aanwezige kwaliteit al ge demonstreerd. Dat was geen verras sing overigens. Bij haar vorige ver eniging had ze, zelfs op aanmerke lijk hoger niveau (in het begin zelfs eerste klas landelijk) meermalen de show gestolen. Goed genoeg voor se lecties in de vertegenwoordigende teams van de afdeling Zuid-West. En wie uit de subtop van de landelij ke klassen komt, kan in een afde- lingsploeg (die Luctor in de zaal waarschijnlijk alleen dit jaar nog is) natuurlijk zonder enig probleem mee. „Ik had er ook best zin in. Luctor is me na de eerste kennismaking alles meegevallen. Ik ben hier uitstekend opgevangen en zat volop in de voor bereiding voor de zaalcompetitie". Net als op het veld wilde de Terneu zense eerste selectie ook in de zaal de stap uit de afdeling naar het dis trict maken. Met op papier een enorm sterk achttal was iedereen klaar voor dat karwei. KV Luctor was op weg naar een nieuwe mijl paal. „Dat lukt de ploeg ook zonder mij wel", verwacht Mireille Uhlen busch, die sinds juni van dit jaar als medewerkster van de afdeling Sport en Welzijn bij de gemeente Terneuzen in dienst is. Ze heeft er wel moeite mee dat ze ineens weg gevallen is: „Zo'n stom putje in die sporthal", haalt ze de bron van el lende op. Op een deksel van zo'n putje (waar normaal volleybalpa- len in geplaatst worden) ging ze de ziektewet in. De enige genoegdoe ning is dat de gemeente ijlings (en nadat het 'kalf verdronken is) alle putjes gedempt heeft: „Er is nu een voorziening aangebracht waardoor blessures practisch uitgesloten zijn". Verder moet Mireille Uhlenbusch het doen met de belangstelling die van alle kanten op haar af komt. Van Luctor, collega's van de ge meente, bloemisten die met 'troos tende' regelmaat geurige ruikers af leveren. 'Prunusstraat 10' is inmid dels een bekend adres in Terneuzen. Tot vóór Mireilles blessure woonde Kees Opsteegh (ex-Swift-speler en inmiddels ook al in Luctors eerste ploeg) daar in alle rust. „Maar Mi reille zat ook maar in haar eentje op een flatje. En dan met die blessure, waardoor ze amper mobiel was. Dat kon natuurlijk niet", zegt 'verpleger' Opsteegh, die Mireille binnen haal de en daar naar eigen zeggen nog geen moment spijt van heeft gehad. Ze kunnen bovendien hele verhalen ophangen over die 'goeie ouwe tijd' toen beiden nog in allerlei vetegen- woordigende teams gekozen wer den. Want zowel Uhlenbubusch als Opsteegh is, zeker naar Zeeuwse be grippen, pure korfbaltop. „Maar als je bij een lagere ploeg speelt, raak je toch uit beeld bij de keuzeheren", beseft het duo. Ze betreuren dat, maar kijken ook vooruit: „Als we promoveren spelen we volgend seizoen ook in de zaal landelijk. Ik geloof heilig in die pro motie", besluit Koos Opsteegh. Hij kan er zelf aan bijdragen. Mireille Uhlenbusch niet. Die zit behoorlijk tegen haar blessure aan te hikken: „Zo lang coach ik het tweede team. Want stilzitten kan ik heel moei lijk". SLUISKIL - In de slotmeters van de strijd om het Zeeuwse kampioen schap veldrijden werd Patrick van Passel geklopt door Bennie Tieleman. Van Passel gokte verkeerd en kon dat in de spurt niet meer goed maken. Morgen, zaterdag, wil Van Passel voor eigen publiek revanche voor de nederlaag van afgelopen weekend. In Sluiskil wordt dan de vierde wed strijd in het kader van de Zeeuwse veldritcompetitie gehouden. De deel name belooft zowaar nog sterker te worden dan het veld, dat aan het ver trek kwam tijdens de titelstrijd in Koewacht. Het was nog niet lang na afloop van het kampioenschap, dat Patrick van Passel al min of meer door liet sceme- ren, voor eigen publiek „revanche te willen nemen". Maar ook moest Van Passel in Koewacht toegeven „dat Tie leman al verder is dan ik. Tenslotte ben ik geen echte veldrijder en Bennie wel. Voor mij geldt het veldrijden min of meer als voorbereiding op het ko mende wegseizoen". Ook voor Bennie Tieleman gelden de wedstrijden van de Zeeuwse competi tie als voorbereiding, maar dan op de strijd om het Nederlandse kampioen schap, die op zaterdag 7 januari in Sint Michielsgestel wordt gehouden. Voor al nu Tieleman zich niet in Belgische wedstrijden kan prepareren, doet hij dat tijdens de regionale ontmoetin gen. In Sluiskil komen meer sterke crossers aan het vertrek. Freddy de Muynck heeft aangekondigd van de partij te zullen zijn. En de specifieke veldrijder uit IJzendijke ijs tijdens wedstrijden in België uitstekend voor de dag geko men. Natuurlijk behoort hij tot de fa vorieten; volgens Tieleman zelfs de grootste. Immers, onlangs merkte de Zeeuwse kampioen nog op dat hij „voorlopig nog niet tegen Freddy de Muynck op kan. Die is nog te sterk voor mij". Organisator Wim Wolfert prijst zich dan ook gelukkig met de deelname van deze drie troeven, die overigens ook geduchte tegenstand kunnen gaan verwachten van Nico van de Klundert. De Brabander was afgelo pen zondag voor de eerste maal dit sei zoen actief in een veldrit in Hoogerhei- de en volgens Wolfert (overigens zelf ook deelnemer in Sluiskil) maakte hij daar „een goede indruk. Hij reed in ie der geval uitstekend". Verder komen uiteraard ook alle verdere hoogst ge- klasseerden uit de tussenstand van de Zeeuwse veldritcompetitie aan het Advertentie vertrek in deze revanches van het Zeeuwse kampioenschap. Dat bete kent dat onder meer Patrick van Hul- le, Jan de Craene en Edward Koets van start zullen gaan op een parkoers, dat ten opzichte van voorgaande jaren enigszins gewijzigd is. „Het publiek Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Telefoon 01150-81121 Patrick van Passel ploegt hier (in 1985) door de modder in Hulst. BRESKENS Goed nieuws voor zei lers die vaak te kampen hebben met zeeziekte. Sinds kort is het mogelijk om deel te nemen aan zeilwedstrijden zonder zeeziek te worden. Water sportvereniging Breskens introdu ceert dit winterseizoen samen met vier Belgische verenigingen Match- Racing: gesimuleerde zeilwedstrij den met behulp van de computer. Vol gende week zondag (11 december) wordt in het Clubgebouw Jachthaven te Breskens de tweede ronde ge speeld. Daan de Winde, secretaris van Water sportvereniging Breskens, was enkele weken geleden in Brussel aanwezig waar de eerste voorronde van Match- Racing gehouden werd. „Match-Ra- cing is gebaseerd op het systeem van de America Cup-wedstrijden", legt de Bressiaander uit. „Dat wil zeggen dat er twee jachten tegen elkaar uitko men. De beste uit drie, of meer oneven wedstrijden gaat over naar de volgen de ronde. Het computerprogramma is ontwikkeld door Tom Schnackenberg, de zeilcoördinator van de Australia II en de spilfiguur bij de verovering van de America Cup in 1983. Hij ontwikkel de een simulatie op computer ter per fectionering van de taktische kennis van het Australia II-team. Met dat pro gramma kon er dus ook op het droge getraind worden. Windschiften, stroom, oploeven, afvallen, overstag gaan, gijpen, de start, je maakt alles mee wat er in werkelijkheid ë/ok te be leven is, behalve dan dat je niet drijf nat door de regen wordt". Het logische gevolg van dit program ma was dat er ook wedstrijden mee ge houden konden worden. Vijf water sportverenigingen, WSV Breskens, BRYC (Brussel), RBSC (Gent), WSKLuMN (Nieuwpoort) en WW (Antwerpen), organiseren dit winter seizoen voor het eerst een serie van vijf wedstrijden met voorrondes en een zesde dag waarin de finale gespeeld wordt. „Aan iedere voorronde kunnen maxi maal twintig teams meedoen", aldus De Winde. „Zo'n team bestaat uit twee personen, een stuurman en een tacti cus. Deze zit achter de stuurman en volgt de gegevens op het schenp. Aan de hand van deze informatie bepaalt hij zijn tactiek, die hij, omgezet in richtlijnen constant doorgeeft aan zijn stuurman. De twee finalisten komen samen met de acht andere finalisten in de eindronde uit. Veel mensen denken dat ze alle wedstrijddagen mee moe ten doen. Dat is een misverstand. Het mag, maar hoeft niet". Aan Match-Racing kan door iedereen worden deelgenomen, leden en niet-le- den van de vereniging. Voor publiek zijn de wedstrijden te volgen op een groot beeldscherm. „Het programma is geheim, zodat niemand thuis kan oe fenen. Hierdoor heeft iedereen gelijke kansen. In deze wedstrijden komen de goede zeilers naar voren. Iedereen ver keert namelijk inltdezelfde omstandig heden. Het prestatievermogen van de boten is gelijk. Je kunt nooit de schuld aan je materiaal geven. Het komt erop neer datje goed moet kunnen zeilen". Bekende zeilers als Roy van Aller, Frans Maas, Frits Mastenbroek en Hans Zuiderbaan hebben al laten we ten dat ze volgende week zondazg van de partij zullen zijn. „De inschrijving is nog open. Om te wennen aan het pro gramma kan er voor aanvang van de wedstrijden een halfuur geoefend wor den", aldus Daan de Winde, die erop rekent dat Match-Racing een jaarlijks terugkerend evenement zal worden, waardoor de contacten tussen de ver schillende wedstrijdzeilers, ook in de winterperiode, onderhouden en bevor derd kunnen worden. SLUIS - Burgemeester en wethou ders van de gemeente Sluis zijn niet gelukkig met de aangekondigde plan nen van de minister van onderwijs en wetenschappen omtrent sluiting van alle basisscholen met minder dan leerlingen en de formatiekorting voor scholen met minder dan 125 leerlin gen. Het college gaat zijn bezwaren kenbaar maken bij de vaste kamer commissie van onderwijs en weten schappen. Burgemeester M. L. Eve- raers maakte dat bekend in de com missie algemeen bestuurlijke zaken gisteravond in Sluis. Aanleiding was de brief van de heer p de Koning die namens de vier basis scholen in Sluis zijn verontrusting uit sprak over de plannen van de minister Voor wat de gemeente Sluis betreft komt de school Retranchement in ge- vaar qua formatieplaatsen. Burge meester Everaers vertelde dat wan- neer in een kleine kern een school ge sloten wordt, de kern ten dode is opge schreven. „Dat zou kwalijk zijn voor de Sluisse bevolking". De commissie sprak zich ook uit over de reconstructie van het voorterrein van de begraafplaats. Op de begraaf plaats worden parkeerplaatsen aange legd. Het CDA-raadslid T. Tas sprak zijn angst uit: „Als het maar geen openbare parkeerplaats wordt". KLOOSTERZANDE - De kring Hulst van de Zuidelijke Landbouwmaat- schappij (ZLM) houdt vanavond (vrij dag) haar algemene ledenvergadering in café De Reizende Man in Kloos- terzande. Op de agenda staan onder meer de vaststelling van de contributie en de bestuursverkiezing. Na de pauze wor den korte inleidingen gehouden door de algemeen voorzitter H. C. van der Maas en door de hoofden van dienst De ledenvergadering begint om 19.30 uur. kan de renners nu over het gehele par koers volgen", weet Wolfert. Programma: 13.00 uur: recreanten (30 minuten+1 ronde); 13.50 uur: junioren (35 minuten+1 ronde) en nieuwelingen (25 minuten+1 ronde); 14.45 uur: amateurs/ profs (45 minuten+1 ronde) en liefheb bers/veteranen (30 minuten+1 ronde). SLUIS - Het CDA-raadslid T. Tas kwam gisteravond tijdens de com missie algemeen bestuurlijke zaken te Sluis in botsing met burgemeester M. L. Everaers. Aanleiding was h( voorstel om een motorspuit val 32.000 gulden aan te schaffen voor de brandweer. Tas had de stukken pas woensdagavond ontvangen en vroeg zich dan ook af of dat woensdagavond plotseling was opgekomen. Everaers had zich aan het begin van de verga dering al verontschuldigd voor het feit dat enkele stukken laat bij de raadsleden waren bezorgd. De burgemeester reageerde dan ook zeer geïrriteerd op de opmerking van Tas. „Het stond op de investerings lijst. U wist dat dit voorstel zou komen Ik vind uw opmerking buiten de orde' Hij was van mening dat er op een con structieve wijze vergaderd diende tt worden en niet op een negatieve „Doen we het nu of volgend jaar", ste de Everaers. Het antwoord van de bin gemeester stond Tas helemaal nie: aan. „Het is niet negatief bedoeld maar ik kan niet over een voorstel pra ten als ik geen documentatie heb". Ook J. Boogaard (pvda) vond de 2J agendapunten tijdens de commissie vergadering wat veel bij een voorberei dingstijd van een paar dagen. „Maar iï vind het allemaal wel best, hoor') merkte Boogaard op. Uv •Al TERNEUZEN - Twee body-builders uit Terneuzen nemen zondag in Eind. hoven deel aan de wedstrijd om de ti-' tel 'Mister Lichtstad'. P. Prins en J. Jonkman selecteerden zich voor die wedstrijd tijdens de oper. Zeeuwse kampioenschappen, die vo- rig weekeinde werden gehouden in Roosendaal. Jonkman werd daai tweede in zijn categorie, Prins werd zesde. De twee zijn lid van de Temeu- zense club White Power. AARDENBURG In het gemeente huis van Aardenburg wordt dinsda; een hoorzitting gehouden over he! ontwerp-dorpsplan. Daarin staan dt problemen waar de kikkerstad mee ti maken heeft. Deze opsomming wordt gevolgd dooi een lijst van maatregelen om de leef baarheid van het dorp te verbeteren Het gaat daarbij om zaken op het ge bied van welzijn, verkeer, riolering: speel-en groenvoorzieningen, wonin gen en bestrating. De hoorzitting be gint om 19.30 uur. BRESKENS - De fietsster M. G. E. 0 uit Breskens is woensdagmorgen om streeks kwart over zeven licht ge wond geraakt bij een aanrijding i» Breskens met een auto. Het slachtof fer is met een ambulance overge bracht naar het Sint Antoniuszieken- huis in Oostburg. De fietsster reed over de Dorpsstraa! en kreeg op de kruising Dorpsstraa'. Spuiplein-Grote Kade in Bresken: geen voorrang van een personenauM j bestuurd door L. H. P. uit Hoofdplaat De auto kwam van de grote Kade et wilde de kruising recht oversteken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 34