Terneuzense Boys nog in problemen Axel en Breskens de zorgenkindjes Tweede lustrum van het Zeeuws-Vlaams turnkampioenschap Mare Degrijse helpt Brugge uit dal DAIHATSU Veldtoertocht van tc Hulst Sinterklaasidee SPITS BLOMMAERT: „PATRIJZEN NIET ONDERSCHATTEN" Tiemessen HOEK OP ZOEK NAAR ZELFVERTROUWEN SLUISKIL HOOPT OP VERVOLG VAN HERSTEL Vierde klas RENTREE NA BLESSURE SUCCESVOL Vraag naar onze accessoires- aanbiedingen Wijnstekers HVV pakt voor het eerst koppositie HULST - In de vierde klas van het zondagvoetbal kwam HVV'24 vorige week voor het eerst dit seizoen aan de leiding. De in vergelijkig met het seizoen '87-'88 met Dennis en Harm Rietjens, Marlon van der Goes, Jean-Pierre de Keijzer en Fred van Cauteren versterkte formatie van Rinus Zegers was al eerder op de eerste plaats verwacht, maar ondervond tot voor kort meer tegenstand van Patrijzen dan voorspeld was. Patrijzen hield HW wekenlang op een achterstand van twee of drie punten en pas door de 2-1 nederlaag van de Be- vÜandse concurrent in en tegen Hoofdplaat werd het gat gedicht. HVV en Patrijzen hebben nu beide 16 pun ten, maar waar de één (Patrijzen) al elf- maal in actie kwam, daar speelde de ander (HVV'24) éénmaal minder. De Hulster ploeg heeft halverwege de competitie dus de beste papieren en is vastbesloten die te houden. „Eet seizoen is nog lang en er kan nog veel gebeuren", waarschuwt de 21-jari- ge Carlo Blommaert (met zes treffers topscorer) echter, met de teleurstel lende ervaringen van de laatste jaren in het achterhoofd. „Maar dat we een goeie kans hebben staat voor mij vast" Tot nu toe is het nog maar éénmaal font gegaan, nota bene in de allereer ste ivedstrijd van het seizoen, uit tegen 'Walcheren. Wat dachten jullie toen na die 2-1 nederlaag? Carlo Blommaert: „Vooropgesteld: ik was er toen niet bij, omdat ik met veer tig graden koorts op bed lag. Maar wat ik van de jongens begrepen heb, is dat HVV uit tegen Walcheren qua voetbal zjjn beste wedstrijd van het seizoen he ;ft gespeeld. Het was dat de keeper van Walcheren er alles uithaalde en niet te kloppen bleek, anders waren de punten daar nooit gebleven. In elk ge val was niemand er door aangeslagen. Ik hoorde dan wel dat Walcheren over eer goeie ploeg moest beschikken, maar de meesten beschouwden de ne derlaag toen al als een incident". Dóarna is het inderdaad alleen maar beter gegaan. In negen wedstrijden werden zestien punten binnenge haald Wat is er nu precies verbeterd? Carlo Blommaert: „De werklust in de eerste plaats. En we scoren op dit mo ment veel gemakkelijker dan we ande rejaren deden. Angelo Verbraeken bij voorbeeld is er nog maar sinds kort bij, maar hij heeft in drie wedstrijden wel al meer gescoord dan vorig jaar in een heel seizoen. En zo maakt iedereen zijn doelpunten: Harm Rietjens, Fred van Cauteren, ikzelf, Peter van Eekelen. Vorig jaar was onze aanval niet het Sterkste deel, óók omdat er te weinig concurrentie was. Ik heb toen zelf bij voorbeeld een half jaar niet kunnen spelen vanwege een knieblessure en in feite waren onze enige spitsen Ronald de Block en Giovanni Verbraeken, die inmiddels allebei vertrokken zijn. Dit jpr zijn de mogelijkheden vooraan groter. Maar wat vooral belangrijk is: vorig jaar waren we te wisselvallig en leden we bijvoorbeeld in de maand no vember drie nederlagen op rij. Dat laatste zie ik zo gauw niet meer gebeu- Maar wat ook opvalt, is dat HW dit sjkzoen minder tegendoelpunten te in- 9sseren krijgt. Zes in tien wedstrij- de een hoogst acceptabel aantal. Cl rlo Blommaert: „Op zich is er ach- JBraan niet zo gek veel veranderd. Jjfean-Pierre de Keijzer is in het doel ge komen en Marlon van der Goes is linksback geworden. Maar het is alsof de verdediging veel zelfverzekerder ijfceelt. Individueel maken alle verde- JBgers een betere indruk en dat werkt ^fctuurlijk door op de rest van de ploeg. Het één is uiteraard ook een ge- 'lg van het ander: als de aanval beter aait is de druk op de verdediging inder groot". en plotselinge blessuregolf hoeft ove- gens geen desastreuze gevolgen te Hebben. HW schijnt ook over een goed Weede elftal te beschikken. Carlo Blommaert: „Het tweede staat inderdaad bovenaan. Daar kunnen we zb op terugvallen als de nood aan de an zou komen. Als het waar is dat de acht van een elftal bepaald wordt joor de bank, dan zitten wij goed. Ge- kkig spelen we nu al weken met een Wij constant elftal, maar het geeft een veilig gevoel dat er voldoende aanvul- lihg vanuit het tweede is. Ik ben er ook van overtuigd dat ons tweede in deze vierde klas geen gek figuur zou slaan". Wpe moeten we ons het verdere ver roep van het seizoen voorstellen. HW eindelijk op weg naar het kampioen schap? Carlo Blomaaert: Ik wil geen ondoor dachte uitspraken doen, maar hoopge vend verloopt het seizoen tot nu toe toch wel. Ik zeg daarom niet meer dan dat we een goeie kans hebben. We krij gen nog moeilijke wedstrijden genoeg, zoals die inhaalwedstrijd tegen Lewe- dorpse Boys, dat voor mij een typische 0-0 ploeg is. Die moeten we eerst nog maar zien te kloppen. En ik blijf erbij: Patrijzen is en blijft niet te onderschat ten, Die verliezen dan wel van Hoofd plaat met 2-1, maar uit de krant heb ik toch begrepen dat het net zo goed andersom had kunnen zijn. Hoe sterk Patrijzen is, bleek trouwens wel bij ons thuis, toen we het verschrikkelijk moeilijk hadden". En Walcheren, de tegenstander van zondag, is dat nog een concurrent? Carlo Blommaert: „Walcheren heeft een terugslag gehad, maar is toch goed teruggekomen. Als ze zondag van ons kunnen winnen, hebben ze nog een goeie kans. Maar als wij winnen, wordt het verschil vijf punten en misschien nog wel meer als we die inhaalwed strijd tegen Lewedorpse Boys niet ver liezen. Dan praat je toch al snel over zes, zeven punten. Ik denk dat dat voor Walcheren een te grote kloof wordt. Maar laten we daar maar niet op voor uitlopen. Eerst zondag maar eens zien te winnen". SINT-JANSTEEN - De voetbalver eniging Steen is zaterdag gastheer van een Tros-t.v.-équipe, die van 's morgens 10.00 tot 's middags 16.00 uur de camera's instelt op activitei ten van de plaatselijke jeugdafdeling. „Samen met 7 andere amateurvereni gingen zijn we door de Tros uitgeno digd om deel te nemen aan het nieuwe sportprogramma 'De bal is rond' vertelt voorzitter Frank Boussen van de jeugdafdeling. „In de zomerperiode reageerden we op een oproep van de Tros, die belangstel lende verenigingen zocht voor het deelnemen aan het nieuwe voetbal programma. Uit de tientallen reacties werden we uiteindelijk als één van de acht deelnemende clubs gekozen." Na een oriënterend gesprek met de regis seur van het programma begon de jeugdafdeling van de W Steen een draaiboek te maken voor de t.v.-opna- men. „Eigenlijk bestaat het programma uit drie onderdelen," verduidelijkt Bous sen. „Zo hebben 3 jeugdleden van ons uit drie verschillende leeftijdscatego rieën zondag 13 november in het Gal genwaardstadion van F.C. Utrecht strafschoppen genomen op de natio nale doelman Hans van Breukelen. Ook de andere deelnemende vereni gingen waren daar aanwezig om de kwaliteiten van Van Breukelen te tes ten. Onze geselecteerde spelers Mark de Klerk (10-12 jaar), Reinoud Aude- naard (13-14 jaar) en Evert Eeman 15- 18 jaar) scoorden respectievelijk 0,2 en 3 keer. Eetman was één van de twee spelers die alle penalty's koelbloedig achter Van Breukelen wist te plaatsen. Met een totale score van 5 goals eindig den we op een derde plaats. Van deze strafschoppen reeks werden ook t.v.- opnamen gemaakt." Maandag 6 februari nemen 3 jeugdspe lers deel aan de opnamen van een t.v.- HULST - Enkele jaren geleden, nadat de Zeeuwse veldritcompetitie van start was gegaan, meende de toerclub Hulst ook voor de toerrijders het veld op te moeten zoeken. Drie jaar gele den werd de eerste veldtoertocht georganiseerd en ondanks dat de deel name niet verbluffend was, is de tc Hulst deze tocht blijven organiseren. Zondag is hij voor de vierde maal. De tocht wordt dusdanig uitgezet, dat de deelnemers gedurende de gehele tocht op de fiets kunnen blijven. Van daar dat het misschien ieder jaar weer moeilijker wordt om een gevarieerde rit uit te kunnen zetten. „Maar dit jaar hebben we een oud-smokkelaar in de arm genomen, die de weg in het grens gebied nog goed kent", merkt organi sator Fons van Dorsselaer lachend op. ,De veldtoertocht gaat door het bos rond Sint Jansteen, Heikant, Koe wacht en het Belgische Stekene. De duur is iets minder dan twee uur. Om 10.00 uur wordt zondagmorgen het startsein gegeven bij café 't Ros Beijaert in Hulst, waar ook de in schrijving is. quiz in de studio in Hilversum. Deze twee onderdelen plus een samenvat ting van de opnamen komende zater dag, worden verwerkt in een ruim 35 minuten durend programma gewijd aan de W Steen, dat op dinsdag 7 fe bruari wordt uitgezonden. De jeugdaf deling is de afgelopen weken druk in de weer geweest om het draaiboek voor zaterdag op papier te zetten. Het jeugdbestuur en de clubtrainers Peter van den Boogert en Edy de Witte heb ben een 6 uur durend programma op gesteld, waarin alle activiteiten die de jeugd normaal in één week afwerkt, zitten verweven. Boussen: „We laten het normale ver enigingsleven de revue passeren. Naast trainingen spelen onze elftallen onderlinge wedstrijden en wedstrijden tegen tegenstanders uit de regio. Wel hebben we Willy van de Kerkhof be reid gevonden een extra sportief tintje aan het geheel te geven." De ex-inter national en oud-P.S.V.-er zal het jeugdkader assisteren bij de trainin gen en waarschijnlijk zal hij als gast- speler zijn stofzuigerkwaliteiten nog eens tonen in de afsluitende wedstrijd van het UEFA-team vna Steen tegen Hulsterloo. Namens de Tros zijn ook Walter Tie messen en presentatrice Margriet Se- gers aanwezig. Zij becommentarië ren het geheel en nemen enkele inter views af. Het programma begint om 10.00 uur met een welkomstwoord door voorzitter Frank Boussen. Daar na spelen de E-pupillen een onderlin ge wedstrijd en trainen de F-pupillen in de gymzaal die in de winterperiode het alternatief is als slechtweervoor- ziening. Zowel deze F-pupillen als D-pupillen spelen ook onderlinge wedstrijden, terwijl Clinge Cl als tegenstander fun geert voor Steen Cl. De B2-junioren binden de strijd aan tegen Koewacht en BI speelt tegen Vogelwaarde. Het dameselftal krijgt Spui als tegen stander en de A-junioren komen in de wei tegen Hontenisse. Naast groeps trainingen worden er nog individuele keeperstrainingen afgewerkt. De wed strijd Steen UEFA tegen Hulsterloo besluit de presentatie van de jeugdac- tiviteiten. Dit UEFA-team bestaat uit talentvolle jeugdspelers tot 21 jaar. Onder leiding van Edy de Witte speelt dit elftal in de winterperiode enkele wedstrijden tegen gerenomeerde te genstanders. Vorige week nog werd met het kleinst mogelijk verschil (1-2) verloren van de beloften van S.K. Sint-Niklaas. „We hopen zaterdag ook veel toe schouwers en supporters te begroe ten", besluit Boussen. „Het geeft extra sfeer aan het hele gebeuren en het is bovendien ook een leuke promotie voor de club. De Tros ziet het sportpro gramma 'De bal is rond' eveneens als een promotie voor de voetbalsport, na het succesvolle E.K.-optreden van het Nederlands elftal. Voor de W Steen is het een hele eer om mee te dingen naar het predikaat 'De Amateurclub van Nederland'." Wim Souren heeft geen kant-en-klare oplossing voor de problemen van Terneuzense Boys. TERNEUZEN - De Zeeuws-Vlaam se zaterdagclubs beginnen morgen aan de tweede helft van de voetbal competitie. Dat betekent dat Hoek (tegen Wilhelmina'26) en Terneuzense Boys (tegen Tholense Boys) thuis spelen en dat AZVV (tegen Seroos- kerke) en Zaamslag (tegen Yerseke) uit in actie komen. Hoek. Voor Hoek verloopt het sei zoen tot nu toe toch minder voor spoedig dan werd verwacht. Na eer der van SSC'55 en Veen te hebben verloren leed de formatie van Gerrit Emans zaterdag ook tegen Seroos- kerke verlies, met als gevolg dat Hoek met twaalf punten vooralsnog niet meer is dan één van de vele ti telkandidaten. Morgen (zaterdag) spelen de Zeeuws-Vlamingen op eigen veld tegen Wilhelmina'26, dat met elf punten uit elf wedstrijden een plaats in de middenmoot bezet. In Wijk en Aalburg werd het eerder dit seizoen 0-1 voor Hoek en van dat duel herinnert middenvelder Jean- Pierre Hubregtsen zich Wilhelmina als „een moeilijke tegenstander, fy siek sterk en te vergelijken met SSC". Maar ook Hubregtsen beseft dat Hoek morgen moet winnen „al was het alleen maar om het moreel weer op te krikken na de nederlaag tegen Serooskerke". AZVV. Met twee punten uit de laat ste zes wedstrijden kan ook AZVV niet bogen op een voortreffelijke reeks van resultaten. Alleen tegen Kloetinge (3-0) kon de Axelse ploeg imponeren, voor het overige was het kommer en kwel en bleven vijf duels zonder treffer. „We zijn vooral te weinig agressief', vindt laatste man Nico Bouwman, „We scoren nauwelijks, maar we kunnen ook geen kansen afdwingen. Daarbij komt dat elk schot van de tegen stander al een tegendoelpunt ople vert". De uitwedstrijd tegen Serooskerke (dat stilaan op weg is naar een plaats bij de top) voorspelt dan ook weinig goeds, meent Bouwman. „Onze enige hoop is dat Seroosker ke ons altijd goed heeft gelegen. Misschien komen we morgen weer wat beter uit de verf dan de laatste weken, waarin we veel ploegen heb ben ontmoet die speelden volgens het principe: lange halen gauw thuis". Terneuzense Boys. Terneuzense Boys bleef in de problemen door een 0-2 nederlaag op eigen veld in het duel met Veere. De Terneuzenaren misten een groot aantal spelers en waren daarom al bij voorbaat in het nadeel. „Op zich ging het helemaal zo slecht nog niet", vond laatste man Wim Souren niettemin, „Ik had er vooraf tenminste een heel hard hoofd in. Maar we verloren uit eindelijk omdat ik een beslissende fout maakte". Met het ingaan van de tweede com petitieronde is Terneuzense Boys in elk geval veel gelegen aan een om mekeer ten goede. „Maar wat daar voor moet gebeuren weet ik niet", aldus Souren, „Het loopt al heel lang niet goed". Tegen Tholense Boys (waarvan in de eerste wed strijd van het seizoen met 3-2 verlo ren werd) heeft trainer Jan Doorns weer de beschikking over Jaap Ro- meijnsen, maar verre van zeker is het meespelen van Jack Scheele, Martin van de Bossche, Bart de Jonge en Ronald Gort. Zaamslag. Na een serie van vier ne derlagen op rij werd Zaamslag za terdag voor de tweede opeenvol gende maal een puntje rijker. Uit te gen Kapelle werd het 0-0, nadat twee weken eerder de derby tegen Terneuzense Boys in 1-1 was geëin digd. Trainer Ben Pauwels was na afloop echter verre van tevreden. „Ik kan niet anders dan toegeven dat we tegen Kapelle een uitermate zwakke partij hebben gespeeld. Die 0-0 zegt in feite al alles. Willen we morgen van Yerseke winnen, dan zullen we toch uit een heel ander vaatje moeten tappen". Voor de uitwedstrijd tegen Yerseke (laatste met 4 punten uit 11 wed strijden en een doelsaldo van 14-31) kan Zaamslag putten uit een com plete selectie en dat is volgens Ben Pauwels nodig ook, „omdat ik Yer seke toch blijf zien als een van de betere ploegen in deze derde klas". Het programma: tweede klas: Hoek- Wilhelmina'26 en Serooskerke-AZVV derde klas: Terneuzense Boys-Tholense Boys en Yerseke-Zaamslag. TERNEUZEN - In de derde klas van het zondagvoetbal bleven Axel en Breskens op de laatste speeldag van de eerste competitiehelft opnieuw met lege handen: Axel verloor uit met 1-0 van Divo en Breskens thuis met 2-0 van RCS. Clinge handhaafde zich via een 2-2 ge lijkspel tegen Virtus op de eerste plaats, maar bleef qua resultaat achter bij tweedeklasser Sluiskil (3-1 winst op Zierikzee) en vierdeklasser HVV'24, die met 4-0 van Philippine won. Sluiskil. Sluiskil verraste zondag uit tegen Zierikzee met een 1-3 overwin ning en krikte daarmee het zelfver trouwen in niet onbelangrijke mate op. „We voetbalden de laatste weken al niet slecht", verklaarde aanvaller Gerard Maas begin deze week de winst op Zierikzee, „Alleen ontbrak het ons nog aan doelpunten. Die kwamen zon dag dus wel, terwijl we juist minder kansen kregen dan bijvoorbeeld tegen Dosko en Avanti". Aanstaande zondag heeft Sluiskil op eigen veld VOAB als tegenstander en dat is volgens Gerard Maas „een vrij goeie ploeg. Uit hebben we tenminste de hele tweede helft onder druk ge staan en waren we kansloos voor de overwinning". Tegen VOAB is Peter Zwart weer terug na een schorsing van één wedstrijd. Ook Rob Wieland is weer beschikbaar, maar het is nog de vraag of die Frans van der Veen uit het doel kan verdringen. Clinge. Clinge kwam zondag thuis te gen Virtus slechts moeizaam tot een 2-2 gelijkspel, want pas in de slotmi nuut scoorde Boudewijn van Craenen- broeck de gelijkmaker, die niet meer voor mogelijk werd gehouden. De schade bleef niettemin beperkt, om dat Steenbergen tegen Roosendaal op 0-0 bleef steken en Goes met 2-1 van BSC verloor. Al te veel betekenis wil middenvelder Mark Triest niet aan de wedstrijd van zondag hechten. „Als je negen keer goed speelt, kun je de tiende tegen een mindere wedstrijd aanlopen", zegt hij, „Pas als we dit weekeinde weer zo spe len dan kun je je afvragen of we met een terugslag te maken hebben". Zon dag komt Clinge overigens opnieuw thuis in actie en deze keer is VES'35, de huidige nummer zes met elf punten uit evenzovele duels, de tegenstander. Of Geert-Jan Mechelink meespeelt, is nog een vraagteken. Axel. Voor Axel blijkt de laatste we ken vooral de weg naar het doel on vindbaar. Na de uitwedstrijd tegen Roosendaal (met twee doelpunten van Fonny Verstraeten) scoorde Axel niet meer en juist daar liggen volgens trai ner Jaap Lensen de problemen. „We creëren ons wel kansen, maar we be nutten ze niet. Zondag kregen we te gen Divo voor de rust drie opgelegde kansen, terwijl Divo maar tweemaal aan onze goal kwam. Maar zij scoorden wel en wij niet". Voor de uitwedstrijd tegen Goes (aan staande zondag) kent Axel dus zo zijn zorgen. „Goes is en blijft één van de kampioenskandidaten. We weten dus wat ons te wachten staat". Bij Axel ontbreken Leo Bracke en Cees Saman nog. Breskens. Niet minder groot dan de problemen van Axel zijn momenteel die van Breskens. Waar Axel tenmin ste nog éénmaal won, bleef Breskens tien wedstrijden achtereen zonder zege. Op eigen veld verloren de Bres- siaanders zelfs al viermaal. „We falen in de afwerking", haalt de 19-jarige rechtsachter Serge Laparde als be langrijkste oorzaak voor het tegenval lende seizoen aan, „Tegen RCS waren we zondag bijna voortdurend in de aanval, maar omdat we onze kansen niet afmaakten verloren we". Laprade ziet het verdere verloop van het seizoen dan ook somber in en heeft al uitgerekend „dat we vanaf nu elke wedstrijden punten moeten pakken". Te beginnen dus bij Roosendaal-uit, de tegenstander van aanstaande zon dag waarvan eerder dit seizoen met 3-2 verloren werd. De voor drie wedstrij den geschorste Adrie Walhout wordt zondag onder de lat vervangen door Martin Boone. Mark Triest (Clinge): „We hebben ge woon een keer een mindere wedstrijd gespeeld. Het gaat wel erg ver om het meteen, een vormcrisis te noemen." In de vierde klas van het zondagvoet bal kwam HW'24 op de laatste speel dag van de eerste competitiehelft voor de eerste maal aan de leiding. De Hulster ploeg won zelf met ruim ver schil (4-0) van Philippine, terwijl Pa trijzen met 2-1 min of meer verras send van Hoofdplaat verloor. In pun ten gaan HW en Patrijzen nog gelijk op, maar HW heeft één wedstrijd minder gespeeld. Aanstaande zondag komt de formatie van Rinus Zegers op eigen veld in actie tegen Walcheren, de huidige nummer drie van de ranglijst (met dertien pun ten uit elf wedstrijden) die HW tot nu toe zijn enige nederlaag toebracht: 1-2. Patrijzen brengt een bezoek aan Koe wacht en hoopt daar op minimaal de zelfde uitslag als in de eerste wedstrijd van het seizoen (1-0). Koewacht moet daarentegen winnen om tot de sub-top te blijven behoren. Het naar de vierde plaats opgerukte Steen (via een 3-0 zege op Vogelwaar de) gaat op bezoek bij Lewedorpse Boys en voor Vogelwaarde staat de thuiswedstrijd tegen het onderaan- staande Domburg op het programma. Niet zonder belang voor de bezetting van de laatste plaatsen zijn zondag Hoofdplaat-I Jzendijke en (vooral) Phi- lippine-Hontenisse Het programma: tweede klas: SluisJcü- VOAB; derde klas: Clinge-VES'35, Goes- Axel en Roosendaal-Breskensvierde klas; Philippine-Hontenisse, Koewacht-Patrij zen, Hoofdplaat-IJzendijke, Lewedorpse Boys-Steen, Vogelwaarde Domburg en HVV'24-Walcheren. TERNEUZEN Voor de tiende maal worden aanstaande zaterdag de Zeeuws-Vlaamse turnkampioen- schappen gehouden. Voor het eerst zijn aan die kampioenschappen keu ze-onderdelen toegevoegd, waardoor het programma ook voor de betere turnsters aantrekkelijk is gemaakt. In sporthal 't Zwaantje in Terneuzen komen zaterdag 106 turnsters in actie. De Zeeuws-Vlaamse turnstrijd begon in 1978 met twintig turnsters. Inmid dels is dat aantal en ook het aantal deelnemende verenigingen fors uitge breid. Opvallend is wel dat de kleinere verenigingen verstek laten gaan. Trainster Nel van Weele van het orga- Carlo Blommaert: „We moeten niet meteen denken dat we er al zijn. Dat 'hebben de afgelopen seizoenen wel ge- Berd" 'ia, "V- ,o. Advertentiel 'SINDS 1910 VERTROUWD VAKMANSCHAP '®red. van Eedenstraat 1 TERNEUZEN Tel. 01150-13456 «Pof te Zandepleln 17 KLOOSTERZANDE Tel 01148- 1412 TERNEUZEN - Zeven weken was Mare Degrijse uitgeschakeld door een blessure. In die periode 'sukkelde' Club Brugge door een diep dal met als ongekend dieptepunt de forse 6-1 ne derlaag in de Europese bekerstrijd te gen Monaco. Ook in competitiever band bleef Brugge intussen ver bene den de verwachtingen. Vooral de 3-1 nederlaag tegen stadgenoot Cercle kwam hard aan bij de ploeg van trai ner Henk Houwaart. Afgelopen week end, tegen Racing Genk, was Degrijse er weer bij: Brugge won met 3-0. De achterstand van de landskampioe nen op leider KV Mechelen is inmid dels opgelopen tot zes punten. Deson danks ziet met name Mare Degrijse de toekomst nog al tij d niet somber in. Vo rig seizoen immers werd Club Brugge kampioen van België. Bij aanvang van de winterstop had Brugge toen vijfen twintig punten. Nu, lAet nog drie wed strijden voor de boeg voordat de win terstop in gaat, zijn dat er eenentwin tig. Maar met ontmoetingen tegen de laag geklasseerden RWDM, Racing Mechelen en Beerschot in het ver schiet moet het mogelijk zijn de win terstop in te gaan met zevenentwintig punten. „En dan hebben we twee pun ten meer dan vorig seizoen en toen werden we ook kampioen. We zitten ook nog steeds in de bekerstrijd. Dus waarom moet er al worden gesproken over een verloren seizoen voor Club Brugge?" Zeker als Jan Ceulemans, Luc Beijens, Kenneth Brylle (de Deen is overigens nog steeds niet aan trainen toe) en Ma- madou weer allen van de partij zijn en opnieuw voluit kunnen spelen, mag verwacht worden dat Brugge nog een woordje mee zal gaan spreken. Aan Degrijse zal het in ieder geval niet lig gen. Vorig seizoen immers was de spits één van de opvallendste spelers in de Belgische competitie. Vandaar dat er vooral vanuit het buitenland (met name Ajax, Atletico Madrid en PSV, maar dat lijkt nu afgehaakt na het aantrekken van de Braziliaan Roma- rio) belangstelling was voor Degrijse, maar zijn contract liep nog een jaar door. Dit jaar moet hij zich dus op nieuw zien te bewijzen om zodoende zijn waarde op te voeren. Na een roemloos debuut in de eerste klasse trachtte Racing Mechelen met enkele aankopen de bakens te verzet ten. Van die nieuwe spelers was Ben nie Wijnstekers ongetwijfeld de meest opmerkelijke transfer. Maar de tweede Mechelse club blijft intussen maai; voortmodderen op het hoogste niveau. Zondag, tegen Club Luik, werden de Racingers met 7-1 van het veld gespeeld. Overigens zonder Wijnstekers, die reeds een wedstrijd schorsing opliep Komende zondag, thuis tegen Loke ren, mag de ex-Feyenoorder weer mee spelen. „Hopelijk slaagt hij er in de an deren ervan te overtuigen, dat er ge bikkeld zal moeten worden om van de onderste plaats af te geraken", aldus trainer Rik Pauwels. Bij stadgenoot KV Mechelen is de situatie geheel an ders. De ploeg van trainer Aad de Mos gaat aan de leiding en zondag, in de Programma: zaterdag (20.00 uur): Stan dard Luik-AntwerpGenk-Sint Truiden; Beerschot-Club LuikCharleroi-KV Kort- rijk; zondag (15.00 uur): Waregem- Lierse; Beveren-KV Mechelen; Cercle Brugge -Anderlecht; RWDM-Club Brugge, Racing Mechelen-Lokeren. uitwedstrijd tegen Be veren, heeft KV weer de beschikking over libero Lei Clijsters. Daardoor kan Mare Emmers opschuiven naar het middenveld. Bij Beveren is vermoedelijk de Pool Ma- rek Kusto weer van de partij. Stand: KVMechelen 16 12 3 1 27 31-12 Anderlecht 16 11 3 2 25 35-14 Cl. Luik 16 10 5 1 25 38-12 Cl. Brugge 16 9 3 4 21 34-17 Antwerp 16 8 5 3 21 30-10 St. Truiden 16 7 4 5 18 19-22 Waregem 16 7 3 6 17 25-25 KVKortr. 16 6 5 5 17 26-22 St. Luik 16 5 5 6 15 20-21 Lokeren 16 5 4 7 14 21-21 RWDM 16 5 3 8 13 14-23 Charleroi 16 3 6 7 12 14-27 Beveren 16 4 3 9 11 17-24 Beerschot 16 3 5 8 11 17-26 Lierse 16 3 5 8 11 11-24 Cercle B. 16 3 4 9 10 17-25 R. Mecheten 16 3 4 9 10 18-31 Genk 16 2 6 8 10 9-30 niserende EMM wijt dat aan het feit dat deze verenigingen nog niet be schikken over een selectiegroep. „Ze kunnen het gewoon nog niet aan. Het is absoluut noodzakelijk om meer dan één maal per week te trainen, anders is zelfs deelname aan de makkelijke oe fenstof niet mogelijk", aldus Nel van Weele. De kampioenschappen zijn destijds op touw gezet, omdat er voor de Zeeuws- Vlaamse turnverenigingen maar één wedstrijd per jaar (in Breda) was. Verre reizen konden de clubs destijds niet betalen. Inmiddels is die oorzaak al wel achterhaald en is de titelstrijd haar eigen leven gaan leiden. Tijdens de kampioenschappen wordt de oefen stof van de C-lijn geturnd. De C-lijn is bestemd voor meisjes die turnen in de sectie wedstrijdsport. Trainster Nel van Weele heeft geen al te hoge verwachtingen de wedstrij den. „De concurrentie is mij bij de in dividuele vrije oefenstof onbekend. Wellicht pikken we hier en daar in een bepaalde categorie een prijsje mee." De wedstrijden in Terneuzen begin nen aanstaande zaterdag om 09.15 Advertentie OFFICIËLE DEALER TH Industrieweg 37, Terneuzen 4538 AG, tel. 01150-81125.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 33