PZC Verhuurders beraden zich op leegstand in Terneuzen Uitbreiding camping in Nieuwvliet zet molen uit Leerkrachten bieden wethouders petitie aan Ziekenhuis Terneuzen houdt rolstoel uit lift Terneuzen en waterstaat kibbelen over kruispunt Vitaliteit Philips Terneuzen moet hoger niveau krijgen Streek VRIJDAG 2 DECEMBER 1988 iB Forse boete en negen maanden niet rijden voor inwoner Clinge NIEUWE BEDRIJFSDIRECTEUR Axelaar twee weken gevangenis in voor plegen steunfraude UITBLIJVEN ONDERZOEK GEMEENTE WEKT WREVEL Klantvriendelijk Ambitieus TEGEN BEZUINIGINGSPLANNEN DEETMAN Gezamenlijk TIJDENS OPEN DAG DE HONTE Oorlogsmateriaal VOGELWAARDE COMMISSIE: SINT ANNA MOET WEER OPEN Noodlot Weggewuifd TERNEUZEN - De 'grote huurbazen' .,j van Terneuzen beraden zich op de stormachtige ontwikkelingen op de ,0 woningmarkt en vooral op de gevol- '1 gen van de bouw van de appartemen- tencomplexen op en aan de Schelde- dijk. Die zullen elders in de stad, vre zen de verhuurders, onherroepelijk tot leegstand leiden. Vooral de Wo- V ningbouwvereniging Terneuzen, met -0 ruim 4000 woningen de grootste ver huurder, aanschouwt de huidige ont wikkelingen met enige huiver. De verhuurders vinden dat de gemeente haast moet maken met een plaatselijk 'r woningmarktonderzoek. Het overleg tussen de verhuurders (na -i' de woningbouwvereniging is Witte t Bousen bv met 800 woningen de groot- 0 ste) vindt in december plaats. Voorzit- -9 ter A. Janse van de woningbouwver eniging: „We hebben de gemeente ver teld dat we de koppen bij elkaar zullen steken en daar heeft men die medede- ling in dank aanvaard". Manager E. J. van Exter van diezelfde bouwvereni- -s ging: „We hebben de gemeente al eer- -9 der gewezen op de mogelijke conse- quenties van de explosieve groei van 9 het aantal appartementencomplexen in een betrekkelijk korte periode. Daarbij hebben we niet nagelaten te hameren op de noodzaak van zo'n wo ningmarktonderzoek. Niemand heeft een duidelijk beeld van de gevolgen die een en ander heeft; ook de gemeen- .0 te niet". Van Exter is niet gelukkig met het feit dat de gemeente nog steeds A geen initiatief heeft genomen tot een gedegen onderzoek, terwijl er al een paar jaar behoefte aan bestaat. 0, De resultaten van het verhuurders- ,i- overleg worden in ieder geval wél aan S de gemeente gepresenteerd. Van Ex- 0 ter over het initiatief: „Het is zaak de vinger aan de pols te houden, want er zouden in de toekomst vervelende din- gen kunnen gebeuren; ook voor de wo ningbouwvereniging. Trouwens, als makelaars al angst beginnen te krij- s gen is dat een teken aan de wand. We slaan als verhuurders de handen ineen om naar de gemeente toe een duidelijk beeld te kunnen schetsen. Je bent dan wel eikaars concurrent, maar er is aan de andere kant wel degelijk sprake van cil gezamenlijke belangen". 0 paald project afkomen. Wat je er als gemeente aan kunt doen? Ik denk niet dat je mensen, die behoefte hebben aan meer luxe, mag dwarsbomen. Wat dat betreft ligt de zaak heel simpel". De woningbouwvereniging heeft be sloten zich alvast te wapenen tegen een verdere leegloop van het woning bestand. De leegstand in Groot-Ter- neuzen stijgt nu al vijftig procent uit boven het landelijk gemiddelde. Er staan zo'n honderd woningen leeg. Ma nager Van Exter: „Ik moet het toege ven: onze marktpositie is erg ongun stig. We moeten alle zeilen bijzetten om de huurders die we hebben te hou den én vooral ook om nieuwe huurders te lokken". Er liggen inmiddels verbeteringsplan nen klaar voor 225 woningen. Dat kar wei zou volgend jaar moeten worden uitgevoerd, maar de kans is groot dat de vereniging van de rijksoverheid niet meer dan 150 woningen mag op knappen. Het bestuur van de bouwvereniging besloot deze week tot een 'klantvrien- MIDDELBURG - De 45-jarige I. R. B. A. de S. uit Clinge had op 26 november vorig jaar na zijn werk enkele glazen si bier en whisky gedronken en stapte in zijn auto om naar huis te gaan. Die rit verliep niet zo voorspoedig als hij zich had gedacht, want in de 's Gra il, venstraat in zijn woonplaats ramde hij een daar geparkeerd staande auto ;i. en kwam uiteindelijk tot stilstand te gen een lichtmast. De politie consta teerde bij die gelegenheid dat De S. al- 4 Ie verschijnselen van 'te diep in het glas gekeken' vertoonde en boven dien met een vals kenteken reed. Een jt bloedproef wees uiteindelijk een pro millage van 2.01 uit. gf i Donderdag moest hij zich voor de Mid- - delburgse politierechter voor beide fei ten verantwoorden. Voor het valse kenteken had de S. wel een verklaring. „Ik werd nogal eens gefotografeerd voor snelheidsovertredingen. Daarom heb ik met een gele merkstift de letter- r combinatie veranderd". Over het te- i veel aan drank verklaarde hij: „Ik was moe en had de afgelopen dagen weinig geslapen. Misschien heeft dat ook een rol gespeeld". Officier van justitie mr C. Nijmeijer had er weinig goede woorden voor over. „Met een dergelijk promillage was u absoluut niet in staat om te rij den. 't Is een wonder dat er geen onge lukken zijn gebeurd". Hij eiste daarbij een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee weken met een proeftijd van twee jaar, een geldboete van 1800 gul den en een rijontzegging voor negen maanden. De raadsman van De S., mr Rijkse, be perkte zich in zijn pleidooi tot de om- standigheden. Hij stelde dat het in het milieu waarin zijn cliënt verkeerde (de havens) het 'normaal' was dat er werd gedronken en dat De S. duidelijk inzag dat hij fout had gehandeld. Politierechter mr G. H. Nomes redu ceerde de geëiste boete tot 1500 gulden en vonniste voor het overige conform de eis. De valse kentekenplaat werd verbeurd verklaard. >j delijkere' aanpak. De woningen wor den extra opgeknapt voor ze te huur worden aangeboden en bovendien worden kandidaat-huurders wat in tensiever begeleid. Voorzitter Janse: „De tijden zijn veranderd. Vroeger had je woningnood en was men als een kind zo blij met een woningtoe wijzing. Nu is er meer concurrentie en zijn we genoodzaakt de zaken anders aan te pakken". Op het kantoor van de bouwvereni ging wordt druk gereorganiseerd om de veranderingen op de woningmarkt bij te kunnen benen of zelfs voor te zijn. Men is ook bezig met automatisering. Daarnaast volgt het personeel een aantal cursussen. Manager Van Exter: „Klant- en marktvriendelijk tewerk gaan, wil nog niet zeggen dat je Sin terklaas moet spelen. Daar hebben we domweg het geld niet voor. Maar je moet wel luisteren naar de wensen van de gemiddelde bewoner en zorgen voor een aantrekkelijk, gevarieerd keuze pakket. Daar werken we volop aan". De komende weken wordt ook onder zoek verricht naar de klachtenbehan deling. Bij dat kwaliteitsonderzoek worden 500 huurders betrokken. Feit is dat de gemeente de projectont wikkelaars, die in de meeste gevallen uiterst ambitieuze plannen presen teerden, tot nu toe met open armen ontving. Naar de mening van de ver huurders misschien wel iets te en- thousiast. Wethouder W. Gosselaar (volkshuis- 0'; vesting) vindt de kritiek over het uit- blijven van een gedegen woning marktonderzoek misplaatst. „We heb- L ben in het recente verleden verschil lende pogingen gewaagd, maar het bleek in de praktijk onmogelijk een to taalbeeld te schetsen. Het ene jaar le verden de makelaars en verhuurders braaf hun gegevens in, maar liet de wo ningbouwvereniging verstek gaan en het jaar daarop was het precies omge- r-, keerd. Ik vind het prima dat men el kaar kennelijk gevonden heeft. Wij moeten nu de resultaten afwachten. j< Zit men op één lijn dan kan iedereen daar z'n voordeel mee doen. Dan haal je bijvoorbeeld veel gemakkelijker de dubbeltellingen (van woningzoeken den die op verschillende plaatsen staan ingeschreven) eruit". Volgens Gosselaar is het moeilijk de totale marktsituatie in kaart te bren gen. „Je wordt altijd geconfronteerd met spontane ontwikkelingen. Met mensen bijvoorbeeld die nergens te boek staan, maar plotseling op een be- De molen van Nieuwvliet is een zogenaamde grondzeiler, omdat de wieken vlak boven het maaiveld draaien. NIEUWVLIET - Uitbreiding van camping International in Nieuw vliet is bijzonder slecht voor de windvang van de molen. Daarom moet de molen 300 meter richting kust verplaatst worden. Dit schrijft Sjaak Herman namens de Zeeuwse molenaars aan de ge meente Oostburg. Herman is zelf molenaar op de molens van IJzen- dijke en Cadzand. De uitbreiding van International betekent, dat er op korte afstand van de molen een scheiding van bo men en struiken komt tussen cam ping en bewoners van de Molenweg. In combinatie met de caravans die hoger dan twee meter zijn, is de scheiding funest voor de windvang van de molen, die in 1850 werd ge bouwd. Dat is zonde van de tiendui zenden guldens die in 1977 zijn uit gegeven aan de restauratie van de grondzeiler De beste oplossing is verplaatsing, meent Herman. De oplossing is el ders in het land vaker toegepast. De kosten van de operatie zijn volgens Herman gedeeltelijk të verhalen op de campingeigenaar. Hij verwijst in zijn brief naar een situatie in Zuid- Holland, waar in een vergelijkbare situatie de kosten verhaald zijn. Mocht het nu niet lukken de molen te verplaatsen, dan is verhoging met minimaal vier meter nog een mogelijkheid. De stenen molen wordt dan van een grondzeiler een stellingmolen. TERNEUZEN - In verschillende plaatsen in Zeeuwsch-Vlaanderen kregen de wethouders van onderwijs donderdag een petitie aangeboden van leerkrachten in hun gemeenten. De leerkrachten verzochten de wet houders 'met klem' hun verontwaar diging en verontrusting over te bren gen aan b en w en de gemeenteraads leden. Tevens werd hen gevraagd de fracties van de politieke partijen op te roepen hun partijgenoten in de Tweede Kamer te mobiliseren. J. Timmer, voorzitter van de afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen van de Algeme ne Bond van Onderwijzend Personeel, overhandigde de petitie aan de Ter- neuzense wethouder W. van Walraven. Hij spoorde Van Walraven aan in actie te komen tegen het dreigende verlies van 'ten minste 2000 arbeidsplaatsen' in het Nederlandse onderwijs. Volgens Timmer moeten de gemeentelijke po litici de ouders mobiliseren. De leer krachten kunnen niet staken zolang de commissie Albeda geen uitspraak heeft gedaan over het conflict met het ministerie. „De onderwijzers kunnen de scholen niet plat gooien, maar de ouders zou den wel eens kunnen zeggen 'wij pik ken het niet langer'. Als de ouders bij de ingang van de scholen de onderwij zers tegenhouden kunnen de leer krachten daar niets aan doen", be toogde Timmer. Wethouder Van Walraven voelde niet zoveel voor stakingsacties. „Dat gaat ten koste van de lessen en dat is niet in het belang van de kinderen", zei hijDe wethouder kon zich wel vinden in de protesten tegen de bezuinigingen, „Tachtig procent van de scholen wordt getroffen door deze maatregel. Een verdere bezuiniging op onderwijs is een aanslag op onze toekomst. De kinderen die nu naar school gaan, heb ben tenslotte de toekomst", verklaar de van Walraven. Een protest van Terneuzen alleen heeft niet zoveel zin, gelooft Van Wal raven. „Hier moeten we als gemeen ten gezamenlijk tegen in het geweer komen. De Vereniging van Neder landse Gemeenten moet ons stand punt in Den Haag verwoorden." Ter neuzen heeft dat ook al aan de VNG laten weten, stelde de wethouder. Hij zie Timmer toe de petitie nogmaals onder de aandacht van de raadsleden te brengen. In Oostburg kreeg wethouder J. P, s A. Thomaes de petitie uit handen van leerkrachten van de drie Schoondijkse basisscholen. Hij liet de onderwijzers weten dat hun zorgen door het ge meentebestuur worden gedeeld en toonde hen dat het college van b en i enkele weken geleden al een brief heeft gestuurd naar de vaste kamercommis sie voor onderwijs en wetenschappen Vertegenwoordigers van de verschil lende raadsfracties krijgen vandaag vrijdag, een afschrift van de petitie, be loofde Thomaes. In Sluis, Sas van Gent, Hontenisse en Aardenburg werd de petitie donderdag ook overhan digd. Voorzitter J. Timmer van de afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen van de ABOt rechtsoverhandigt de petitie aan wethouder W. van Walraven. Mevrouw M. J. van Tatenhove-de Meij met haar karretje, waarmee ze tijdens de open dag van De Honte op de begane grond van het nieuwe streekziekenhuis moet blijven. TERNEUZEN - Mensen in rolstoelen mogen geen gebruik maken van de lif ten van het nieuwe streekziekenhuis De Honte, als daar zaterdag 10 decem ber open huis wordt gehouden. Rol stoelen en mensen op krukken - die evenmin van de trappen gebruik kun nen maken - moeten tijdens de open dag op de begane grond blijven. Mevrouw M. J. van Tatenhove-de Meij woonachtig aan de Michiel de Ruyter- singel in Terneuzen, zit al jaren in een rolstoel en voelt zich door dit verbod buitengesloten, terwijl ze dolgraag meer van het ziekenhuis wil zien. „Als ze mij straks op de open dag niet in de lift laten zet ik het hele- ziekenhuis op stelten", zegt mevrouw Van Tatenho- ve. Telefonisch klagen door haar bij het ziekenhuis heeft niets geholpen. De directie blijft onvermurwbaar. Voor de open dag (van 9.00 tot 16.00 uur staat het ziekenhuis open voor alle Zeeuws-Vlamingen) zijn twee routes door het ziekenhuis uitgestippeld; een korte route die alleen de afdelingen op de begane grond aan de bezoekers toont en een lange route waarin de tweede verdieping is opgenomen. Die route loopt via de trappen. Voor rol stoelen of mensen met krukken wil de directie geen uitzondering maken door één van de vier liften beschikbaar stellen. Mevrouw Van Tatenhove: „Dan heb je een keer een nieuw ziekenhuis en dan mag je nog niet eens mee naar boven. Zoveel rolstoelgebruikers zullen er op zo'n dag toch niet zijn?" De rolstoelge- bruikster is van plan ook lotgenoten op te roepen bij het ziekenhuis te pro testeren. kers daar begrip voor hebben. Er zijn voor hen op de begane grond ook een heleboel leuke dingen te zien". IJZENDIJKE - Bij graafwerkzaamhe den nabij de Verbindingsweg, rijks weg 61 en de Watervlietseweg in IJ- zendijke zijn dinsdag een mortiergra naat, twintig munitiekisten, Duitse helmen en mitrailleurlopen gevon den. De duik- en demonteerploeg van de koninklijke marine te Vlissingen heeft de materialen meegenomen. Kabel-tv - De informatiebus van de Nederlandse Kabelexploitatie Maat schappij (NKM) staat woensdag 7 en donderdag 8 december in de Populie renstraat bij het Dorpshuis in Vogel waarde. In de bus wordt alle mogelijke informatie verstrekt over de mogelijk heden die het kabelnet, dat wordt geexploiteerd door CAI Hontenisse bv, biedt. De bus is open van 11.00 tot 16.00 uur. TERNEUZEN - Het gemeentebestuur van Terneuzen maakt zich op voor een keiharde confrontatie met rijks waterstaat. Inzet: de openstelling van de oude kruising Sint Anna in Terneu- zen-Zuid. De overgrote meerderheid van de gemeenteraad vindt dat het kruispunt weer open moet omdat het nieuwe streekziekenhuis De Honte daardoor veel beter bereikbaar wordt. Herhaalde pogingen om rijks waterstaat zover te krijgen dat Sint TERNEUZEN - „Nu de personeelsre- organisatie een haast voldongen feit is, moeten we proberen met de over gebleven 660 medewerkers de conti nuïteit van het bedrijf veilig te stel len. Ook de vitaliteit van Philips Ter neuzen moet naar een hoger niveau", aldus de nieuwe bedrijfsdirecteur van Philips Terneuzen drs H. T. Dijk stra. Voor hem is dit de uitdaging waarvoor hij zich ziet geplaatst, nadat hij per 1 december het roer heeft overgenomen van directeur drs ir Kramer. Laatstge noemde verhuist naar Eindhoven waar hij de functie van 'general mana ger business group lighting electro nics' zal vervullen. Over de reorganisatie wil direceur Dijkstra nog kwijt dat voor het meren deel van de 82 personnen die er bij be trokken waren al een oplossing is ge vonden. Voor de paar plaatsen die nog ingevuld moeten worden heeft men, „Dat is het noodlot van dit soort din gen", zegt directeur Patiëntenzorg B. R. R. van Oudenniel. „Wij vinden het nog steeds verstandig de liften geslo ten te houden. Er zijn op zo'n open dag wel 10.000 mensen in het gebouw en we willen de bezoekersstroom in goe de banen leiden. Als je een lift voor rolstoelen openstelt zitten er zo twin tig jongelui in die lift die er niets te zoeken hebben" verklaart hij. „Je kunt met zo'n lift ook naar de kel derruimten of naar de derde verdie ping en die willen we juist gesloten houden. We hebben niet voor niets voor deze routes gekozen. Op het mo ment dat je daar één uitzondering op maakt haal je een heleboel over je heen. Ik hoop dat de roigtoelgebrui- Directeur drs H. T. Dijkstra bij de assemblage-afdeling voor sl-lampen volgens de letter van het sociaal plan, nog tijd tot 1990. Drs H. T. Dijkstra volgde aan de uni versiteit van Groningen de studie ex- pirementele natuurkunde. In 1971 trad hij in dienst bij Philips waar hij betrokken raakte bij de ontwikeling van lasertechnieken voor video's. Een techniek die nu nog wordt toegepast bij de cd-apparatuur. In 1981 volgde de overplaatsing naar Terneuzen waar hij als hoofd ontwikkeling van de produk- ten functioneerde alvorens tot be drijfsdirecteur te worden benoemd. Zijn vertrouwen in de toekomst van de Terneuzense vestiging baseert de heer Dijkstra op de ontwikkelingen van de energie-zuinige sl- en plc-lampen. Met name de landelijke elektriciteitsmaat schappijen hebben de promotie van dit soort lampen weer ter hand geno men. Voor dit produkt is Terneuzen de moederfabriek van waaruit de distri butie wereldwijd geschied. Overigens komt begin 1989 een nieuwe 120 volts lamp op de markt die speciaal in pro duktie is genomen voor landen als Amerika en Canada, waar veel belang stelling bestaat voor deze lichtbron nen. „Hierdoor zal ons produktie-volume zeker nog stijgen hetgeen voor onze 660 medewerkers een versteviging be tekent van de basis waarop we in de toekomst verder kunnen bouwen", al dus directeur Dijkstra die hiermede zijn optimisme wat betreft Philips Ter neuzen onderstreept. Voor Terneuzen vormen de energie zuinige lampen zestig procent van de produktie. Vijfendertig procent komt voor rekening van de starters voor tl- buizen terwijl de neon-glimlichten, zo genaamde signaallampnen, vijf pro cent van de produktie vormen. Anna ook inderdaad weer wordt opengesteld, bleven echter zonder re sultaat. Ook donderdagavond lukte het de raadscommissie voor openbare werken en verkeer weer niet de wegbe- heerder op andere gedachten te bren gen. Ing J. W. M. van Maarschalker- weerd van de dienstkring Zeeuwsch- Vlaanderen van rijkswaterstaat wees de commissieleden er fijntjes op dat er nu eenmaal een oude afspraak ligt: in 1980 bleek het ministerie van verkeer en waterstaat bereid 2 miljoen gulden op tafel te leggen voor doortrekking van de Invalsweg van Terneuzen naar de Tractaatweg, op voorwaarde dat Sint Anna zou worden gesloten. An ders zou het doorgaand verkeer op rijksweg 61 binnen één kilometer wor den geconfronteerd met drie kruispun ten. En rijkswaterstaat staat nu een maal op het standpunt dat de rijkswe gen zo min mogelijk gekruist dienen te worden. Kruispunten (met of zonder verkeers lichten) maken het verkeer er niet vei liger op, oordeelt men bij waterstaat. Van Maarschalkerweerd legde het de commissieleden allemaal nog eens heel precies uit. En hij liet niet na erop te wijzen dat de gemeente destijds ak koord was gegaan met de sluiting van Sint Anna. Om de commissie mild te stemmen deelde het hoofd van de dienstkring terloops wel even mee dat rijkswater staat nu serieus bezig is met de plan studie voor een rondweg om Zaam- slag. Die studie gaat gepaard met de uitwerking van het plan om van de weg Terneuzen-Terhole een autoweg te maken. De rondweg om Zaamslag kan over vier of vijf jaar klaar zijn. Wet houder W. Gosselaar was blij met die mededeling en ook de commissieleden namen er niet ontevreden kennis van. Maar het stemde hen bepaald niet mil der. De argumenten van waterstaat om Sint Anna niet te heropenen werden weggewuifd. F. K. Hamelink (gpv/rpf) vroeg zich af waar waterstaat eigen lijk over durft te praten, als nauwe lijks een paar honderd meter verder op een veel groter obstakel in de rijks weg ligt: de kanaalbrug van Sluiskil. Van PvdA-zijde werd verder gewezen op de onveilige situatie die ontstaat als het verkeer van en naar het streek ziekenhuis straks dwars door de wijk Zeldenrust moet. P. C. Hamelinck (cda) vertolkte de ge voelens van het gros van de commis sieleden toen hij zei: „Waarover heb ben we het hier eigenlijk? De raad van Terneuzen vindt dat die kruising weer open moet. En wij, als raad, zijn hier het hoogste orgaan. Dus: Als wij het willen, kunt u als rijkswaterstaat niks uitrichten. Ik vind dat het college de borden op die (kruising - ze staan im mers op gemeentegrond - maar m moet halen. Dan kan straks iederee: er gewoon door. Wil waterstaat da door het plaatsen van nieuwe bordei verijdelen dan is daar wel eerst een ra nisteriële beschikking voor nodig. Ei daartegen kunnen wij dan weer in bt roep." D66-er R. Arends vond dat gemeent en waterstaat het overleg maar moe ten heropenen. Maar ing Van Maai schalkerweerd hield voet bij stuk: Wa j terstaat werkt niet mee aan openstel ling van Sint Anna en daarmee basta Hij waarschuwde wel: Indien de ge meente op eigen gezag de kruism; toch weer opent dan zullen 'adequat tegenmaatregelen' worden genomen1 De commissie (alleen de VVD schaal de zich aan de zijde van waterstaat was er niet van onder de indruk. MIDDELBURG - Politierechter mr G H. Nomes heeft donderdag op de zit ting in Middelburg de 35-jarige E. J. V Ij uit Axel veroordeeld tot een gevange nisstraf van drie weken, waarvan eet week voorwaardelijk met een proef tijd van twee jaar. Terwijl V. een uit kering genoot van de gemeente Axel werkte hij in de periode van augustus 1986 tot en met eind februari van dit jaar op afroepbasis voor een schoon maakbedrijf. Het inkomen dat hij daarmee genoot vermeldde hij echtei niet op zijn 'werkbriefje' en op die ma nier benadeelde hij de gemeente vooi een bedrag van circa 15.000. „Een fikse steunfraude", vond officier mr C. Nijmeijer. Mede gezien de langs periode waarover het ging verzocht hij] de politierechter V. een gevangenis straf van drie weken op te leggen. Mr Cambier, de raadsman van V schetste de achtergronden die er tot hadden geleid dat V. 'in de fout was g« gaan'. „Cliënt heeft torenhoge schui- den en zit financieel moeilijk. In eerstf instantie ging het slechts om enkels uren en dacht hij dat hij die niet op hoefde te geven. Toen hij er achtfl kwam dat dat wèl moest, liet hij het ns uit angst voor uitwijzing naar Belgis waar hij vandaan komt". Verder stelds hij dat V. inmiddels een vaste baai had en druk doende was zijn schuldei inclusief die aan de gemeente Axel, te betalen. Mr Nomes wilde V. nog een kans gever en verminderde de 'effectieve gevat genisstraf tot twee weken met als stol: achter de deur één week gevangenis straf voor het geval dat V. binnen tw«; jaar zich wederom aan een dergein misdrijf schuldig maakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 32