PZC Rijkswaterstaat blijft bij slibstort Sluiskil Milieucommissie krijgt informatie over OVET Hontenisse eindigt niet als Heer en Meester quiz Buitenbad in Terneuzen mag niet wijken voor 'hoogmoed' Waterschap zeer bezorgd over de Westerschelde Bedrijf benadert Terneuzense raadsleden voor automatenhal streek A Raad Sluis [tegen anienwerkingl ZËM en katel VRIJDAG 2 DECEMBER 1988 BEZWAREN TERNEUZEN VAN TAFEL GEVEEGD r Tijdsdruk Verschil VOORAL OVER MAATREGELEN Sliell-verbod li Terneuzen is gevolg van gehaastheid Zaltbommel Desastreus Busvervoer Verkeerscontrole HULST HULSTER AMBACHT NAAR DE MINISTER Poppenkast over boek Sinterklaas NÏËUW-NAMEN Taluds GEMEENTERAAD BESLIST OP 15 DECEMBER Geen alcohol Rijksoverheid OOSTBURG V TERNEUZEN - Rijkswaterstaat blijft bij het voornemen tijdelijk 55.000 ku Jieke meter vervuild kanaalslib in de Kanaal arm B bij Sluiskil te dumpen. Volgens rijkswaterstaat is die tijdelijke opslag zeker niet onlosmakelijk ver bonden met de inrichting van een permanent slibdepot in de Koegorspolder. tjl'ethouder J. van Rooijen (milieu) heeft die link woensdagavond, in de raads commissie voor milieuzaken in Terneuzen wél gelegd. v\ Volgens ir L. Boom, hoofd afdeling wa terhuishouding en waterkeringen van 'rijkswaterstaat-Zeeland. snijdt die re denering geen hout. De procedure T>or de tijdelijke berging van de ver kilde specie is nagenoeg afgerond, let ministerie van verkeer en water- laat heeft zijn eigen dienst in Zeeland Inder voorwaarden) toestemming Jrleend voor de berging, je Terneuzense milieucommissie was joensdag unaniem in haar oordeel: "et slib kan beter worden gedumpt op Axelse Vlakte dan in de Koegor- polder. B en w werd gevraagd terdege jkening te houden met die mening, ovendien bleken de commissieleden bhoefte te hebben aan een totaal-vi- waarbij alle mogelijke ontwikke- iigen in Sluiskil en directe omgeving jjrden meegenomen. Het advies van J§ commissie luidde: b en w neem het foorstel terug om het bestemmings plan Buitengebied zo aan te passen kdai een slibdepot in de Koegorspolder probleemloos kan worden aangelegd. aKom in plaats daarvan later met een [eter uitgewerkt voorstel. ir Boom wordt de hele zaak Bolgens SLUIS - De gemeenteraad van Sluis zal nee zeggen tegen het voornemen van de PZEM om in zee te gaan met -Zekatel. „Wij moeten dan meebetalen aan de bekabeling van de rest van ''Zeeland", meende het raadslid J. -Boogaard. Boogaard wist wel dat hij als gemeentelijk vertegenwoordiger alleen maar lege briefjes in te leveren heeft. „Maar ik vind dat we onze stem toch móeten laten horen. Ook al heeft t geen invloed op het besluit". an de orde kwam ook de eerste fase an het herbeplanten van de stadswal- jen te Sluis. Die kan beginnen. De com missie algemeen bestuurlijke zaken ng akkoord met de plannen. Het an kwam al in de vorige commissie n de orde maar werd toen niet be- ndeld omdat de procedure volgens de meerderheid van de commissiele den niet juist was verlopen. Er was in spraak beloofd, maar die was er vol gens de leden niet voldoende geweest. Burgemeester M. Everaers beloofde dat over de tweede fase op tijd overleg zal plaatsvinden. Aan de orde kwamen S°der de plannen over de bouw van een museum. De kosten voor het mu seum inclusief de aangeschafte vogel- collectie bedragen ruim 350.000 gul- dén. Benieuwd waren de commissiele den naar de bijdrage van de provincie. Volgens Everaers zit de gemeente Sluis op een aantal zaken niet op één lijn over de subsidiabele kosten. De provincie subsidieert veertig procent Ede stichtingskostenmet eenmaxi- n van twee ton. „We proberen het umale eruit te halen", aldus Eve raers. Hij zegde toe dat eerst alles rond moet zijn, ook wat de exploitatiekos ten betreft, voordat de eerste spade de grond in gaat. i daardoor weer volledig 'opengebro ken'. De Axelse Vlakte is volgens rijks waterstaat, ondanks de pleidooien van raadsfracties, Landbouwschap, de Zeeuwse Milieufederatie en betrokken bewonersgroepen, absoluut geen haal bare kaart. Boom is ervan overtuigd dat waar schijnlijk best nog een andere lokatie te vinden is in het Kanaalzone-gebied. Dat het rijk straks een bepaalde loka tie zal 'opleggen', zoals wethouder Van Rooijen suggereerde, acht hij niet erg waarschijnlijk. Ir Boom ontkent niet dat sprake is van enige tijdsdruk. „Maar het is ook weer niet zo dat er morgen al schepen ko men vast te zitten. De urgente plekken bij de bruggen pakken we met de tijde lijke berging aan. Overigens hadden we het prettiger gevonden als uit de raadscommissie een meer haalbare oplossing was gekomen. Maar de fei ten liggen nu eenmaal zo en we moeten op dat gegeven inspelen. Dat betekent dat we opnieuw met de gemeenten Terneuzen en Sas van Gent rond de ta fel moeten gaan zitten en de mogelijke lokaties andermaal de revue moeten laten passeren. Daarbij sluit ik de Axelse Vlakte eigenlijk al uit gezien de resultaten van de gesprekken die we met Terneuzen, Sas van Gent en het havenschap hebben gevoerd". Hij vindt het alternatief van raadslid A. A. P. Himme - het slib toch maar op de gewone huisvuilstortplaats te ber gen - helemaal niet zo'n gek dee. Ten minste als het om de tijdelijke berging van die 55.000 kubieke meter slib zou gaan. „Dan zouden wij uit de proble men zijn. Ook voor de bewoners van Kanaalzicht en de andere 'bezwaar den' zou dit een ideale oplossing zijn. Je zou het een prachtig gebaar van Terneuzen kunnen noemen". Rijkswaterstaat zal de druk op België overigens vergroten, aldus ir Boom. „We hebben het zwaar vervuilde slib tussen Sas van Gent en de grens met opzet laten liggen. We gebruiken dit als een hefboom. Hoe langer het slib er blijft liggen des te sterker zal die hef boom werken". Is voor de bewoners van de Koegor spolder na de uitspraken van de ver schillende raadsfracties voorlopig de druk van de ketel, de bewoners van Kanaalzicht, dat grenst aan Kanaal- arm B, gaan in ieder geval door met de strijd tegen de slibberging voor hun deur. De bewoners stappen, kondig den ze donderdag aan, in ieder geval naar de Kroon. „We hebben al wat pro cedure-foutjes ontdekt. Bovenal is de termijn van vijf jaar die door rijkswa terstaat wordt gehanteerd voor ons volstrekt onaanvaardbaar. Redenen genoeg om door te gaan". De Zeeuwse Milieufederatie, die net als de bewoners van Kanaalzicht en het Contactorgaan Sluiskil bezwaar had gemaakt tegen de slibberging in het zijkanaal, beraadt zich over even tuele stappen. Donderdagavond kwam de bestem mingsplanwijziging die de weg voor een permanent slibdepot in de Koe gorspolder moest vrijmaken aan de orde in de raadscommissie voor open bare werken en ruimtelijke ordening. PvdA-er A. Risseeuw beklaagde zich erover dat b en w de raad niet eerder hebben ingeseind over alle mogelijke ontwikkelingen ten aanzien van de lo- katiekeuze. „Gisteren zei wethouder Van Rooijen in die andere commissie dat we straks misschien helemaal niks meer te be slissen hebben en dat het rijk ons de lokatie gewoon oplegt. Ik vraag me al wat het verschil is. Nu hebben we toch ook niks te kiezen? Er wordt ons maar één lokatie voorgeschoteld. Wij willen best meezoeken naar een geschikt ter rein, maar dan moeten we wel alle plannen kennen". CDA-er P. C. Hamelinck: „We willen best onze verantwoordelijkheid ne men; de haven van Terneuzen profi teert immers ook van het Kanaal Gent-Terneuzen. Maar deze hele gang van zaken is onrechtvaardig en on rechtmatig. Onze bedrijven zorgen im mers niet voor die vervuiling, het zijn anderen - de Belgen - die geen maatre gelen nemen". Alleen al daarom vond hij een goeie heroverweging van de kant van het college op z'n plaats. Zo dachten ook andere commissieleden erover. TERNEUZEN - De raadscommissie voor milieuzaken van Terneuzen heeft donderdagmiddag een werkbe zoek gebracht aan Overslagbedrijf Terneuzen (OVET). Dat gebeurde op verzoek van OVET. De commissieleden werden uitgebreid geïnformeerd over de activiteiten van het bedrijf, maar vooral ook over de voorzieningen die OVET treft om mi lieu-overlast tot een minimum te be perken. Daarnaast ontvouwde de be drijfsleiding de (globale) plannen voor verhuizing van de petroleum-cokesaf- deling (zeefinstallatie) naar een nieu we insteekhaven in Sluiskil-Oost. Wethouder J. van Rooijen (milieu) na afloop van het werkbezoek: „De be drijfsleiding heeft ons uitgelegd dat men, voor zover de investeringsmoge lijkheden er zijn, steeds weer middelen vrijmaakt voor maatregelen. Daarbij kun je denken aan het schoonhouden van bestrating en dergelijke, maar ze ker ook aan een goede afdekking van de kolen. Bovendien wordt veel aan dacht besteed aan een goede opleiding van het personeel". Van Rooijen noemde het bezoek 'ui terst zinvol' al was het alleen al omdat de commissieleden zichzelf nu een heel duidelijk beeld hadden kunnen vor men van de omvang (16,5 hectare) van het bedrijf. De wethouder: „Bij een rondrit over het terrein sprak een van de commissieleden van een bergland schap. Dat zegt voldoende, denk ik. De afstand tussen bedrijf en bestuurders is met dit bezoek wat kleiner gewor den. Dat is zeker belangrijk". i Het raadslid J. Boogaard (pvda) had bezwaren tegen de eenmalige bijdra- I ge van 2500 gulden aan het infocen trum voor de akkerbouw te Sclioon- i dijke. Zijn bezwaar was dat niet al- leen West-Zeeuws-Vlaamse gemeen- i ten een bijdrage moeten leveren. „Wij lervullen steeds een voortrekkersrol in dit gebied". Dat geldt volgens hem ook voor de plannen met de fusie van de basiseducatie. „In Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen zitten ze nu al te lachen om die brave boeren", meen de hij. Everaers vond dat een besluit daarover niet mag afhangen van het geen men in Oost-Zeeuwsch-Vlaande ren doet. TERNEUZEN - Het verbod van de ge- i meente Terneuzen om tegen Shell in j Zuid-Afrika te protesteren is 'wel- licht een gevolg van de hoge tijds- druk'. Dat schrijft loco-burgemeester J.ivan Rooijen in een brief aan 'Loesje' de ideële vereniging die in Terneuzen I een informatiekraampje wilde in- I richten. Zij kreeg twee weken geleden j we! een vergunning maar daarin werd nadrukkelijk bepaald dat pro- testeren tegen Shell niet in het J kraampje mocht plaatsvinden. Het i LPT-raadslid A. A. P. van Himme i hééft over deze kwestie al schriftelij- ke vragen aan het college gesteld om dat hij vindt dat hiermee de vrijheid van meningsuiting ernstig wordt aan getast. Gisteren schreef de loco een brief aan Loesje waarin de formulering van de vergunningsvoorwaarden wordt rechtgezet. Gehaastheid bij het schrij ven daarvan is volgens Van Rooijen de i oorzaak dat de voorwaarde 'niet ge- heel zorgvuldig' is geformuleerd. Het college bedoelde eigenlijk de aanplak- activiteiten van Loesje, waarvoor één i van de leden al een keer proces-ver- Lfeaaiheeft gekregen, tegen te gaan. De leden van de Terneuzense raadscommissie voor milieu op bezoek bij Over slagbedrijf Terneuzen. De leden van de 'denktank' in het gemeentehuis in Kloosterzande ingespannen in actie tijdens de uitzending van de NCRV-radioquizz 'Heer en Meester' KLOOSTERZANDE - Na drie kwartier is het eigenlijk al duide lijk: de gemeente Hontenisse zal zelf moeten opdraaien voor de kos ten van een muziekkiosk bij het nieuwe gemeentehuis. De hoop op een financiële bijdrage van de NCRV wordt ruw in de grond ge boord. De hoofdprijs van f 10.000,- gaat royaal aan de neus van de ge meente voorbij. De winnaar van het radiospelletje Heer en Meester heet in elk geval niet Hontenisse. De verwachtingen van het thuis front in Kloosterzande zijn donder dagmorgen nog hoog gespannen. In het nieuwe gemeentehuis is niets aan het toeval overgelaten. Een se lectie van de meest kundige ambte naren heeft zich verzameld in een werkkamer. De tafels zijn gevuld met naslagwerken over uiteenlo pende onderwerpen. De delen van een gerenommeerde encyclopedie zijn goed voor ruim anderhalve me ter. Voor Twintig Eeuwen Vlaande ren is slechts de helft van die afstand nodig. De belangrijkste informatie is geconcentreerd op een bureau in het midden. Uiteraard de telefoon boeken. Maar ook de reeks 'Neder land in Actie'. Notitieblokken liggen opengeslagen. Het telefoontoestel staat binnen handbereik. De denk tank is klaar voor de start. De uit zending kan beginnen. Hontenisse heeft een team van drie inwoners afgevaardigd naar Hilver sum. De ambtenaren in Klooster zande zullen in actie komen, zodra de zogenaamde zoekvragen worden gesteld. De kandidaten moeten zich tijdens de radioquiz buigen over en kele hersenbrekers, die zonder hulp van buitenaf nauwelijks oplosbaar zijn. De denktank kan het goede antwoord telefonisch overbrengen aan de delegatie in de studio. Even na half twaalf schalt de stem van burgemeester mr A. A. L. G. M. Kessen uit het radiotoestel in het gemeentehuis. Tot opluchting van het thuisfront is het driemanschap uit Hontenisse heelhuids in Hilver sum aangekomen. Burgemeester Kessen is graag bereid presentator Henk Mouwe iets te vertellen over Hontenisse. Twintig seconden gra tis promotie. „Een gemeente waar het wonen goed en goedkoop is. Kom naar Hontenisse en overtuig uzelf!", krijgt heel Nederland te ho ren. Kessen heeft al goede bestem ming voor de hoofdprijs op het oog. Een muziekkiosk bij het gemeente huis. Het spelletje begint. De eerste pun ten gaan naar de tegenstander, de Zuid-Hollandse gemeente Schip luiden. In Kloosterzande groeit de spanning. De ambtenaren slaken een diepe zucht, wanneer de ge meente eindelijk tegenscoort. Teamleider burgemeester Kessen slaat twee keer hard toe. Een scheidsrechter bij het tennis heet 'umpire', weet de burgemeester. En in het donker zijn alle katjes na tuurlijk grauw, verzekert hij de luisteraars. Jammergenoeg blijft het bij enkele oplevingen. Bij som mige vragen gaat de gemeente pijn lijk de mist in. Karl Marx is begra ven in Zaltbommel, roept een lid van het team Hontenisse in de mi crofoon. Bij de onderbreking van het pro gramma voor ster en nieuws is de schade nog beperkt. De achterstand op Schipluiden bedraagt slechts twee punten. In de studio in Hilver sum heerst groot vertrouwen in een goede afloop. „Hontenisse is oké", zingt een dameskoortje uit de gemeente over de radio. De thuis blijvers in Kloosterzande krijgen nieuwe moed. De eerste zoekvraag is een prooi voor Schipluiden. Secretaris De Schepper neemt met zorgelijk ge zicht een hap van zijn appel. Hij be rekent snel of de gemeente nog kans maakt op de overwinning. Even la ter worden de fans van Hontenisse beroofd van hun laatste illusie. De derde ronde verloopt ronduit desastreus voor de gemeente. Schipluiden neemt binnen enkele minuten een voorsprong van tien punten. De telefoon rinkelt. Burge meester Kessen belt persoonlijk vanuit Hilversum naar Kloosterzan de. Het team heeft dringend bij stand van de denktank nodig. Bin nen vier minuten moet antwoord komen op de vraag wanneer en op welk adres de NCRV is opgericht. De ambtenaren duiken in de naslag werken. De plaats van oprichting is Huizen, verneemt de burgemeester via de hotline. Verdere informatie is jammergenoeg onvindbaar. De ge meentesecretaris bijt nerveus op zijn vingers. Dan hoort hij tot zijn grote verbijstering het antwoord van de burgemeester over de radio. „Het jaarbeursgebouw in Utrecht?! Wat krijgen we nou!" Vanuit het vér re Hilversum klinkt de juiste oplos sing. Een adres in Den Haag. In Kloosterzande worden de wenk brauwen gefronst. De volgende zoekvraag levert op nieuw niets op. Henk Mouwe maakt de einduitslag bekend. Schipluiden wint met 33 tegen 22. Hontenisse neemt in de totaalstand een be scheiden vijftiende positie in. De fe licitaties van burgemeester Kessen voor zijn collega uit Schipluiden worden in Kloosterzande niet meer gehoord. Nog voor het slot van de uitzending worden de boeken weer In de dozen gestapeld. Twan van Lierop TERNEUZEN - Er zijn minstens 10.000 of anders 15.000 handtekenin gen nodig om de gemeenteraad van Terneuzen ervan te overtuigen dat een openluchtzwembad voor Terneu zen behouden moet blijven. Dat zei het raadslid A. A. P. van Himme (lpt) gisteravond op een door hem belegde bijeenkomst ter oprichting van een Werkgroep Buitenbad. Zo'n 36 ver ontruste Terneuzenaren waren naar deze bijeenkomst in café Ter Nose ge komen en allen bleken zeer in de stem ming om de komende weken met handtekeningenlijsten door de stad te gaan. „In 1990 zijn er weer gemeente raadsverkiezingen", aldus Van Him me, „en ik vraag me af of de partijen vlak voor de verkiezingen dan nog 'nee' durven te zeggen". Het plan bestaat om het Scheldebad aan de Churchilllaan voor één gulden te verkopen aan een projectontwikke laar die liet wil ombouwen tot een tro pisch zwemparadijsje, Scheldorado genoemd. De toegangsprijzen voor het bad zullen daardoor flink stijgen en Terneuzen heeft dan geen goedkoop buitenbad meer. „Hoogmoedswaan zin", werd vanuit de zaal met algeme ne instemming geroepen. „Zo'n bad is er alleen maar voor rijke Belgische en en Duitse toeristen", riep een ander. Het huidige bad is dringend aan een opknapbeurt toe, indien het zou wor den gehandhaafd, hetgeen naar schat ting 750.000 zou kosten. Volgens het Terneuzense college van b en w zijn de bezoekersaantallen de laatste jaren sterk gedaald. Van een daling is weliswaar sprake, erkende Van Himme, maar dat heeft te maken met de twee slechte zomers die nu ach ter ons liggen. „En er is al die jaren niets aan het buitenbad gedaan. Er is zelf niet eens een klein glijbaantje voor de kinderen gebouwd". Van de oplossing die met name van PvdA-zijde is aangedragen, namelijk gratis busvervoer naar het openlucht- bad van Zaamslag wilde niemand iets weten. Dat bad is te klein en met de bus is niet praktisch. Zo'n voorziening kost trouwens ook geld en waarom wordt dat geld niet gebruikt voor een voorziening in Terneuzen zelf. De zaal was het er niet over eens of dat het be staande bad moest zijn of eventueel een nieuw buitenbad elders in de stad. „Mogen we de dokterskosten straks verhalen op het gemeentebestuur", vroeg een mevrouw, „als straks onze kinderen ziek zijn geworden omdat ze de hele zomer niet in de zon zijn ge weest? Straks krijgen we de Engelse ziekte weer terug". Besloten werd om de Werkgroep Bui tenbad in te stellen met de opdracht brieven te schrijven naar alle ge meenteraadsleden. En het plan is ge maakt om zoveel mogelijk handteke ningen in te zamelen, voor de raads vergadering van januari, wanneer Scheldorado weer ter discussie staat. IJZENDIJKE - De rijkspolitie heeft bij een verkeerscontrole op rijksweg 61 in IJzendijke woensdag tussen 13.00 en 15.00 uur zes bestuurders bekeurd. Drie omdat hun APK niet in orde was, twee wegens het niet dragen van de gordel en één omdat hij geen geldig rij bewijs had. HULST - In boekhandel galerie Van Geyt in Hulst wordt zondag een pop penkastvoorstelling voor kinderen ge geven. De voorstelling gaat over de verdwijning van het boek van Sin terklaas. De poppenkast begint om 15.30 uur. Handwerktentoonstelling - De handwerkclub van de katholieke bond van ouderen afdeling Nieuw-Na- men houdt zaterdag de jaarlijkse handwerktentoonstelling in het plaat selijke gemeenschapscentrum De Kauter. De produkten, die van 14.00 tot 17.00 uur te bezichtigen zijn, zijn ook te koop. Van de opbrengst schaft de handwerkclub weer nieuw mate riaal aan om ook het komend jaar crea tief bezig te zijn. HULST - Het waterschap Hulster Ambacht maakt zich grote zorgen over de waterkwaliteit van de Wes terschelde. Het waterschap wil de kwestie opnemen met minister Smit- Kroes van Verkeer en Waterstaat. De bewindsvrouwe wordt verzocht bij de Belgische overheid aan te dringen op maatregelen tegen de vervuiling van het Scheldewater. De brief van het waterschap aan de mi nister wordt gestuurd op voorstel van hoofdingeland H. A. F. Hageman. Hij kaartte de vervuiling van de Wester schelde aan naar aanleiding van het waterkwaliteitsplan 1987-1992, dat donderdag in de algemene vergade- leid beloofd. De nullijn is evenwel niet gehandhaafd. Het dijkgeschot is met f8,- gestegen tot f150,-. Het geschot voor de ongebouwde eigendommen wordt extra gepakt met 50%, terwijl dit vroeger nog 47,53% was. Ik ben bang dat de lasten de komende jaren nog verder zullen stijgen". De dijk graaf wees op enkele onvoorziene kos ten, die het waterschap tot de verho ging hebben gedwongen. Zo werd in de vorige meerjarenraming geen reke ning gehouden met de hogere kosten voor de afvoer van slib. TERNEUZEN - Playland BV in Sneek, die zeven amusementshallen in ons land exploiteert, heeft alle Ter neuzense gemeenteraadsleden per soonlijk benaderd met het verzoek alsnog een vergunning te verlenen voor een automatenhal in Terneuzen. In de raadsvergadering van 15 decem ber krijgt de raad een voorstel van het college om iedere automatenhal in Terneuzen helemaal te verbieden. Twee jaar geleden heeft Playland al een dergelijk verzoek gedaan en toen gaf het college geen toestemming om in de Axeisestraat een speelhal te be ginnen. Het bedrijf stapte daarop naar de Raad van State die het bedrijf in het gelijk stelde. Volgens directeur P. P, H. Joosten van Playland heeft het bedrijf daarna ge poogd om met de gemeente tot een vergelijk te komen. Dan maar niet in de Axeisestraat maar op een plaats waar b en w het beter vinden. Joosten ziet het algehele verbod dat het college nu wil bewerkstelligen als een manier om de uitspraak van de Raad van Sta te, na veel uitstel, helemaal naast zich neer te kunnen leggen. Playland heeft al een ander pand op het oog, namelijk de voormalige mode zaak Rafo aan de Nieuwstraat. Joos ten zegt bereid te zijn eventueel een in pandige fietsenstalling te bouwen zo dat de omgeving geen last heeft van de fietsen en de brommers van bezoekers. Eén van de argumenten van het colle ge tegen een automatenhal is die over last. Ook, zo schrijft het college in zijn voorstel aan de raad, is het gevaar van gokken in combinatie met drankge bruik vooral voor jeugdigen aanwezig. Het gokken op uitbetalende automa ten in cafés in Terneuzen (er zijn al 170 van die machines) blijft wel toege staan. „In geen van onze hallen is het toege staan alcohol te nuttigen", schrijft Joosten aan de raadsleden, „en in geen van onze hallen wordt de openbare ze delijkheid geschonden". Er is een de- mhk. irm-iwinnii Hl I.iin II III lil .11 gelijke controle op de leeftijd van de spelers en in de Playland-hallen zijn de speelautomaten in de minderheid. „Onze hallen bestaan uit de nieuwste videospelletjes en flipperkasten welke puur behendigheid vereisen en dan een aantal fruitautomaten, dezelfde die door uw gemeente toegestaan wor den in cafés, waar wel drank wordt ge bruikt". Playland vindt dat de gemeenteraad geen 'nee' mag zeggen op grond van grote hoeveelheid aanvragen door an deren voor amusementshallen die er al in Terneuzen zijn gedaan. „Dat is niet relevant. Wij hebben meer dan tijdig om een vergunning gevraagd en hebben dus wel degelijk prioriteit". ring van het waterschap werd vastge steld. Hageman noemde de ernstige vervuiling vanuit België onaan vaardbaar. „Wij proberen de kwaliteit van ons water op peil te houden en al leen gezuiverd water in de Schelde te lozen. De vervuiling vanuit België maakt al onze financiële inspannin gen echter nutteloos. In België be staat geen enkele beschikking over de kwaliteit van het grondwater. De grensoverschrijdende vervuiling is aan geen enkele controle onderhevig. De minister moet België vragen zo spoedig mogelijk een einde te maken aan de vervuiling". De discussie over de vervuiling van de Westerschelde werd geopend door hoofdingeland A. F. de Waal. Deze vond het een vreemde zaak, dat het grondwater in het Hulster Ambacht zou moeten voldoen aan de eisen voor drinkwater. „Wij geven heel veel geld uit aan grondwater, dat uiteindelijk terecht komt in het riool van de Wes terschelde". Dijkgraaf K. J. A. baron Collot d'Escu- ry noemde het voorstel van Hageman 'een uitstekend idee'. De dijkgraaf voorzag het initiatief overigens wel van een scherpe kanttekening. „Onze bevoegdheid voor het beheer van de waterkwaliteit strekt zich niet ver der uit dan ons eigen gebied. De Wes terschelde is wat de waterkwaliteit betreft in beheer bij de rijksoverheid. Dit onderscheid moet goed worden beseft. Wij liggen toevallig tegen de Westerschelde aan, maar binnen onze Geluidsapparatuur bevoegdheid kunnen wij niets uit- rr richten ter verbetering van de water- kantine gestolen kwaliteit" OOSTBURG - In de nacht van woens- Het herstel van de taluds kreeg ruime aandacht. De Graauwse hoofdinge land A. Mangnus vroeg zich af, waar om er niets was gedaan aan taludver betering, terwijl op de vorige begro ting f 250.000,- was uitgetrokken voor dit project. „In 1989 is voor de taluds opnieuw f 250.000,- opgenomen. Is het misschien de bedoeling om voor de ta ludverbetering een grote pot te creëren?" De dijkgraaf bevestigde het vermoeden van Mangnus. Hij be loofde dat de taluds de komende zo mer worden aangepakt. „We kunnen het geld beter in één keer beste den dan in twee fasen van elk f250.000,-". De algemene vergadering van het waterschap ging na deze toe lichting unaniem akkoord met de be groting 1989. De stijging van de waterschapslasten was donderdag ook onderwerp van enige discussie. Hoofdingeland Hage man was pijnlijk verrast door de forse verhoging van het dijkgeschot. „U heeft ons i orig jaar een voorzichtig be- dag op donderdag is ingebroken in de voetbalkantine in Oostburg. De buit bestaat uit geluidsappara tuur. Men kwam de kantine binnen door een ruit te vernielen. Vervolgens werd de hele kantine doorzocht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 31