irritatie en chaos rond schaatsploeg Jeroen Piket (19) geniet Bessems jaagt op tweede wereldtitel lerste geval iuto-doping oetbalgeweld in Argentinië Prijzen voor WK-kaartjes Overwinning Barcelona ?John Vermeule in jSint Nicolaascross Midlotto Kloosterboer Melkboer GEEN ZEEUWSE SENIORENTEAMS IN COMPETITIE Speeltijden ylK WIL ER ALLES AAN DOEN OM TE SLAGEN9 tri Basketbal Honkbal BRUNNEKREEF GROOTSTE CONCURRENT VAN LIMBURGER Tafeltennis Voetbal Y vonne van Gennip voelt zich kinds behandeld GRONINGEN (GPD) Hoe stroef de samenwerking verloopt tussen Yvonne van Gennip en Tjaart Kloosterboer enerzijds en kernploegtrainer Jan Wiebe Last anderzijds, werd deze week jiog eens ten overvloede bevestigd. De olympisch kampioene werd via Egbert van 't Oever pas gistermorgen in alle vroegte officieel op de hoogte gesteld van het feit, dat ze het komende weekeinde deel uitmaakt van de Nederlandse Worldcup-afvaardiging in Groningen. En, was meteen de vraag, of ze zo vriendelijk zou willen zijn om zich enkele uren later bij de andere schaatsters te melden in Groningen. Van Gennip, die woensdag na trainin- dat een schaatster als Marieke Stam stempelt de verhaten n de kranten gen in Heerenveen, een sollicitatie-ge- tijdens dat uur te veel beïnvloed zou over het incident als klets en een min sprek met de KLM en een tv-optreden worden door Kloosterboer. Last be- spelletje'. Van Gennip op haar beurt, bh Veronica laat in haar bed plofte, wees dat verzoek van de hand. „Ik wil de thuis even een dagje op adem ko men". Daardoor 'ontbrak de Haarl im- se gistermiddag op het appél in Gro ningen met de overige schaatsters en trainde ze in plaats daarvan een half uurtje op haar Kennemer thuisbaan. De manier waarop Yvonne van Gen nip de uitnodiging in haar bezit kreeg voor Groningen typeert de moeizame communicatie tussen betrokken par tijen. Jan Wiebe Last dinsdagavond: „De BCK (begeleidings commissie kernploegen) licht Van Gennip in, Wanneer ze zich in Groningen moet melden. Dat is mijn zaak niet". BCK- lid Simon Smit woensdagmiddag: „Oh, wil Van Gennip pas vrijdag naar Groningen komen. Dat moet ze zelf weten". Uiteindelijk belde 'manusje- •n-alles' Egbert van 't Oever Van Gennips manager Hein Vergeer don derdagochtend uit zijn bed met de vraag, of ze zes uur later in Groningen kon zijn. Dat kon dus niet. Voordat de irritaties leiden tot een on herstelbare breuk wil Van Gennip daags voor haar internationale rentree een verzoenend gesprek arrangeren met Kloosterboer en Last. De 24-jarige ambassadrice van het Rode Kruis heeft het liefst Tjaart Kloosterboer langs de baan als begeleider, maar zo wel de KNSB als Last verzet zich daar fel tegen. „In ieder geval moet het ge sprek eindelijk eens duidelijkheid ge ven voor het hele seizoen. Ik zal me moeten neerleggen bij het feit, dat Kloosterboer er niet bij mag zijn, hoe wel ik vind, dat de KNSB het verkeerd bekijkt. We leven in een vrij land en dan mag je als volwassen mens toch wel je eigen trainer kiezen. Ik heb ge kozen voor Tjaart, omdat ik precies weet wat ik aan hem heb. Hij heeft bo vendien het recht om er bij de wedstrij den bij te zijn. Hij begeleidt me het he iejaar en dan is het toch raar als hij op de mooiste momenten moet toekijken. Ik vind het merkwaardig, dat de bond dat niet snapt", aldus Van Gennip. Haar verzoek om met Kloosterboer door te mogen gaan in dit voorjaar werd afgewezen door de bond. „Ik ben toen kinds behandeld. Er werd geen rekening gehouden met mijn verlan gens. Waarom steeds zulke proble men, als je respect hebt voor elkaar? Ik ben juist iemand voor harmonie, voor vrede en ben helemaal niet uit op heibel". Jan Wiebe Last wilde vorige week yoensdag niet dat Nederlands beste ljdster voor één keer in Heerenveen Éeetrainde met zijn ploeg. Volgens fan Gennip omdat hij bang zou zijn „Last houdt te star vast aan zijn denk patroon. Het lijkt op een soort hetze. Hij moet juist proberen tot elkaar te komen. Last moet leren om de denk wereld van een ander te doorgronden". Inmiddels heeft de KNSB zijn trainer teruggefloten, omdat hij persoonlijk Van Gennip een ijsverbod oplegde, terwijl hij volgens de procedure de BCK had moeten inschakelen. Ab Krook deed dat in het geval met Leo Visser wel. De KNSB heeft Egbert van 't Oever inmiddels als een soort con troleur aangesteld om nieuwe ontspo ringen te voorkomen. Yvonne van Gennip met haar omstreden trainer Tjaard Kloosterboer. Last heeft al geroepen, dat Klooster boer maar een kaartje moet kopen, als hij in Groningen present wil zijn. Van Gennip zal voor het eerst in dit seizoen worden bijgestaan door de Zwolle naar. Van Gennip daarover: „Ronde tijden doorgeven kan iedere melkboer. Maar het gaat tijdens een wedstrijd om zoveel andere aspecten. Om een voorbeeld te geven: ik wil geen techni sche adviezen tijdens een race. Daar ga ik alleen maar slechter van rijden. Kloosterboer weet dat. Zo zijn er meer dingen, waardoor ik vind, dat Kloos terboer de aangewezen man voor me is. Je zet als trainer en schaatser iets op met elkaar en dat plan wil je in al zijn facetten uitvoeren". Moe wordt Van Gennip van alle aan dacht voor haar olympische persoon tje. „Ik kan me nergens meer rustig vertonen. Het afgelopen weekeinde, tijdens wedstrijden in Groningen werd ik na een race opgevangen door twee tv-stations, daarna door de radio en toen door andere media plus een stu dentenweekblad. Tijdens het uitlopen werd er constant gebedeld om handte keningen. Thea Limbach, die met me meeliep, zei na drie minuten al: hier word ik doodziek van. In principe wil ik niemand teleurstellen, maar soms moet ik dat uit zelfbescherming wel doen. Na Calgary ben ik mezelf geble ven, maar helaas is de wereld om me heen veranderd. Die heeft me op een voetstuk ge plaatst. Dat is uiterst onprettig. Ik wil over een aantal jaar niet in de herin nering voortleven als iemand, die zo hard kon schaatsen. Ik wil, dat men me blijft onthouden, omdat ik ben wie ik ben: een gewoon mens van vlees en bloed. Ik wil als persoon gewaardeerd worden". Kunstgras doodsteek voor het zaalhockey IELSINKI (SID) - De Finse auto-ral- yesport heeft zijn eerste geval van do- bing. Naar donderdag bekend werd, lou het urine-monster van één van de Seelnemers aan het nationaal kam pioenschap positief zijn geweest. De perste vijf van de titelstrijd werden ge controleerd. ÏUENOS AIRES (Reuter) - De Argen tijnse politie heeft donderdag zeven tig voetbalsupporters gearresteerd, die donderdag zonder te betalen de eerste- divisiewedstrijd tussen Rosa- fio Central en Gimnasia y Esgrima vilden bijwonen. Je supporters rukten in gesloten gele deren op in de richting van omheining ,#an het stadion, maar zagen zich de veg versperd door politie-eenheden. 'let is al de tweede keer in enkele da len dat de politie in Argentinië hard- |andig optreedt. Zondag werden de Slaags geraakte supporters van Rosa- li,fio Central en van Newells Old Boys f^escheiden door een aanval met rub- ber kogels en traangas. Bij die gelegen heid werden zestig mensen gearres teerd en veertig gewond. De wedstrijd werd na 22 minuten gestaakt. De ont- .Jnoeting van donderdag werd wel uit- j gespeeld. Gimnasia y Esgrima won .(■met 1-0. MIDDELBURG - John Vermeule is de J .opvallendste deelnemer bij de 26e Sint Nicolaascross, die morgen (zater- dag) wordt gehouden. Het organise rende Dynamo kan overigens toch re- kenen op een kwalitatief sterk en uit- gebreid deelnemersveld. .Vrijwel alle Zeeuwse topatleten (Leon „'.van der Velden, Rian van de Broeke, flJohan de Vlieger) geven acte de pre sence en reeds 465 atleten hebben zich «Ingeschreven voor de loop door het 'duin- en bosgebied van kasteel Wes- VLISSINGEN Het Zeeuwse zaal hockey lijkt dit seizoen op sterven na dood. Waar vorig jaar nog vier clubs hun seniorenteams voor de competi tie inschreven, speelt nu alleen nog de jeugd van Middelburg in de zaal. De aanleg van kunstgrasvelden in Zee land - drie in de afgelopen zomer - heeft daar alles mee te maken. De landelijke tendens, een afname van het aantal deelnemende clubs aan de zaalhockeycompetitie, heeft zich in Zeeland wel erg drastisch gemanifes teerd. Maar ook de cijfers voor het ge hele rayon Zuid-Nederland van de hoc- keybond spreken boekdelen. In 1979 deden er 792 teams, waarvan 192 he ren- en 106 damesteams mee. Op het hoogtepunt van het zaalhockey, het seizoen '83-'84, waren dat er 1128 (268 heren- en 160 damesteams). Nu, anno 1988, zijn die aantallen gedaald tot res pectievelijk 783,157 en 102. Secretaris Bos van Rapide uit Hulst ziet duidelijk verband tussen deze ten dens en de afnemende belangstelling voor het zaalhockey. „Ook wij hebben dit jaar een kunstgras veld gekregen. Op de eerste plaats ontbreken daar door de financiële middelen om de lan ge reizen naar Brabant te maken en za len te huren. Ten tweede is ook de be hoefte om te zaalhockeyen weg. Onze leden spelen liever in de winter door op kunstgras. Daarom hebben we voorlo pig ook geen plannen om in de toe komst weer met zaalhockey te begin nen." Ook voor Vlissingen en het Terneu- zense Olympia zijn deze feiten door slaggevend. Daarbij komt nog, dat niet alleen de reizen lang zijn, maar ook nog eens de speeltijden ongeluk kig. Een wedstrijd óp zondagavond om 21.00 uur in Breda was in het ver leden geen uitzondering. Dat levert voor de spelers behoorlijk zware be lastingen op. Daarnaast vereist het zaalhockey een geheel andere techniek dan het veld- hockey. Om twee maal per seizoen (in december van veld- naar zaalhockey en in maart omgekeerd) deze overgang te maken, vraagt veel van de spelers. Toch is die techniek voor het Middel burgse MHC juist wel een reden de jeugd nog in de zaal te laten spelen. Voorzitter Cappenberg: „We vinden het heel belangrijk dat de jeugd een goede techniek leert. In de zaal zijn daar prima mogelijkheden voor. De se niorenteams gebruiken de winter lie ver om op kunstgrasvelden van andere verenigingen te oefenen en vriend schappelijke wedstrijden te spelen. Nu er in Zeeland drie kunstgrasvelden bij zijn gekomen, is dat ook geen enkel probleem meer." Het Zierikzeese HSD en de hockey club Goes speelden vorig jaar al geen competitie. Mevrouw Van de Borght, secretaris van HSD, zegt dat „de be hoefte er gewoon niet is. De leden mo gen best en de financiën laten het ook toe, maar ze willen niet. Dat heeft er ook mee te maken dat we in Zierikzee niet in de zaal mogen hockeyen. We hebben een tijd lang een zaal gehuurd in Burgh-Haamstede, maar het bleek toch een bezwaar dat er steeds voor vervoer gezorgd moest worden." Het is niet te verwachten dat de Zeeuwse clubs op korte termijn in de zaal terugkeren. Zeker als ook steeds meer clubs uit de rest van Nederland het laten afweten. Het lijkt erop dat het fenomeen kunstgras het zaalhoc key definitief de nek omdraait. Jeroen Piket (links), hier met Anatoli Karpov: „Ik ben van huisuit nogal lui, maar die tijd is nu voorbij.' LEIDERDORP (GPD) De verba zing over de prestaties van de Ne derlandse schakers tijdens de Olympiade in Thessaloniki is nog altijd niet geweken. Zonder top- grootmeester Jan Timman baarde de vaderlandse ploeg opzien door een met Engeland gedeelde tweede plaats en een bronzen plak, ver ach ter de als vanouds superieure Sov jets. John van der Wiel, Genna Sosonko, Paul van der Sterren, Jeroen Piket hebben zichzelf in de afgelopen we ken in het Griekse overtroffen. De meest spraakmakende rol was weg gelegd voor de benjamin in het ge zelschap: de 19-jarige Jeroen Piket, die met een schitterende score van 8 uit 11 ongeslagen bleef. Het is enige tijd stil geweest rond de grootste belofte van Hollandse bo dem (Elo-rating 2495) en menigeen moet zich zelfs afgevraagd hebben of de jongste telg uit een tamelijk ge renommeerde schakersfamilie uit Leiderdorp de boot niet dreigde te missen. Jeroen Piket heeft de vraag in Thessaloniki op ondubbelzinnige wijze beantwoord. - Met welke aspiraties zijn jul lie naar Griekenland afge reisd? Piket: „De ambities waren niet al te groot. Het is voor de hand liggend, dat je je zonder Timman niet te veel illusies maakt. Ons doel was bij de eerste vijf of zeven te eindigen, zodat we ons zouden plaatsen voor het we reldkampioenschap voor landen teams, volgend jaar in Luzern. Meer leek ons niet haalbaar. Tenslotte waren we als twaalfde geplaatst en dat was niet ten onrechte. We hiel den er elke dag rekening mee dat het de volgende ronde over zou kunnen zijn. Pas voor aanvang van de laat ste ronde beseften we dat er een me daille inzat. Daar hadden we werke lijk geen moment bij stilgestaan". - Jullie moeten zelf net zo ver rast zijn als de ganse natie. Piket: „We zijn even verbaasd als verrast. Ik denk dat we redelijk ont spannen hebben gespeeld. Door de afwezigheid van Timman was de druk minder groot en dat was dan weer een pluspunt, hoewel ik graag had gezien dat Jan erbij was ge weest. Maar de instelling was opti maal, er was sprake van een goed teamverband en we hebben er met z'n allen hard voor gewerkt. Hard, serieus en gedisciplineerd. We aten in het hotel, analyseerden en hiel den een teambespreking zo be reidden we ons op de partijen voor. We dronken wel wat, maar met ma te. Alleen de avonden voor de rust dagen stuurde Frans Kuijpers (de non-playing captain) ons weg. Hij wilde dat we afleiding zouden heb ben, de zinnen even zouden verzet ten. Daar waren we het wel mee eens". - Ben je over je eigen prestaties ook verrast? Per slot van reke ning hebben we de laatste tijd weinig van je gehoord. Piket: „Echt verrast ben ik niet, hoe wel ik toegeef dat mijn resultaten dit jaar niet om over naar huis te schrijven waren. Het begin was goed, ik debuteerde in de groot- meestergroep A van de Hoogovens met een score van 6 uit 13, waarmee ik de beste Nederlander was. Ik was daar best tevreden mee. Daarna heb ik niet slecht gespeeld, maar qua re sultaat kwam het er niet uit. Tijdens het wereldkampioenschap voor ju nioren (eind september, begin okto ber in Australië) eindigde ik door een onnodige nederlaag in de laat ste ronde tegen de Rus Serper als achtste. Bij winst zou ik gedeeld eer ste zijn geworden en dan zou er ver moedelijk wel enige ophef over zijn gemaakt. Nu is er nauwelijks publi citeit aan gegeven" - Het behalen van de groot meestertitel is nu nog maar een fluitje van een cent? Piket: „Ik ben er heel dichtbij, maai ik moet er wel degelijk nog het nodi ge voor doen. Het was mijn tweede GM-resultaat, het eerste behaalde ik vorig jaar in Lugano, maar ik moet in een zogenaamd gesloten toernooi nog een keer aan de norm voldoen omdat ik nog niet aan het vereiste aantal van 24 partijen zit. Lugano en Thessaloniki bij elkaar opgeteld kom ik aan een totaal van 18, 20 partijen. Het moet nu dus in een van de komende toernooien ge beuren, deze maand in Groningen of in januari in Wijk aan Zee". - Dat je tijdens de Olympiade tot een GM-resultaat zou rei ken was niet voorzien? Piket: „Nee, zeker niet. Als speler aan het vierde bord, of derde, ga je er vanuit dat je niet veel grootmees ters ontmoet. Als je de pech hebt dat het in het begin niet loopt, kom je tegen zwakkere landen en dus zwak kere tegenstanders uit en dat tikt niet aan. Maar het ging vanaf het be gin boven verwachting goed, zowel met de ploeg als met mijzelf." Kan nu gesproken worden van de definitieve doorbraak van Jeroen Piket? Piket: „Die geluiden heb ik meer op gevangen, de laatste dagen. Het is moeilijk te zeggen. Het gaat goed, ik ben volop in ontwikkeling en mijn zelfvertrouwen kan nauwelijks nog stuk, maar het is nu zaak dit niveau vast te houden. Ik ben in ieder geval bereid er alles voor te doen. Ik was van huisuit altijd nogal lui, maar die tijd is voorbij. Om de absolute top te halen is het noodzakelijk hard te studeren en serieus te leven. Ik weet nu wat ik allemaal in te halen heb. Het leven als schaakprofessional ga ik steeds leuker vinden, maar ik ben er inmiddels wel achter dat het in al le opzichten een volledige baan is". ZURICH (DPA) - De goedkoopste plaats tijdens de eindronde om het wereldkampioenschap voetbal van 1990 in Italië gaat 16.000 lire (25 gul den) bedragen, de duurste zitplaats, voor de finale in Rome, 320 gulden. Dat is het compromis dat de FIFA en de WK-organisatie gisteren in Zürich hebben bereikt. De FIFA wilde betaal bare kaartjes, de organisatoren gaven er de voorkeur aan het Italiaanse prijs peil te handhaven. De voorverkoop be gint op 1 maart 1989. Voorronde van het toernooi om het Euro pees kampioenschap: Griekenland - Tsje- choslowakije 107-85 (56-45). Eindstand: 1. Griekenland 6-12, 2. Nederland 6-10,3. Tsje- choslowakije 6-7, 4. Engeland 6-7. Internationaal honkbaltoernooi van Tai wan, verliezersronde: Nederland - Mexico 6-0. Open Franse kampioenschappen: heren, teams: eerste ronde: Nederland (Van Span- je/Haldan) - Brazilië (Kano/Takahashi) 3-1, tweede ronde: Nederland - Polen (Fracku- wiak, Kucharski en Kokodziejczyk) 3-1. Dames,teams: tweede ronde: Nederland (Kloppenburg/Noor) - België (Thirion/Ozer) 3-0. Portugese competitie: Espinho - Guima- raes 1-2, Penafiel - Portimonense 1-0, Boa vista - Viseu 2-0, Sporting - Maritimo 2-2, Estrela Amadora - Farense 1-0, Setubal - Be- lenenses 2-1, Nacional Madeira - Benfica 0-1, Chaves - Porto 2-0, Braga - Leixoes 1-0, Fafe - Beira Mar 2-1. Stand aan de kop na 15 wedstrijden: 1. Ben fica 24 punten, 2. Sporting 21,3. Porto 21,4. Setubal 19. STOCKERAU (ANP) - Jean Bessems heeft de jacht op zijn tweede wereldtitel in het bil jart artistiek donderdag voortvarend ingezet. De Limburgse biljartvirtuoos rekende donderdag tijdens de eerste seance van de openingsdag eindelijk af met de traditie een slow-starter te zijn. Bes sems raffelde in Stockerau, een klein plaatsje op ruim veertig kilometer van Wenen, de eerste acht stootbeelden zonder misser af. Jan Brunnekreef, de tweede Nederlan der onder de twaalf deelnemers, bleef keurig in de pas bij de Limburger. De 53-jarige kastelein uit Goor copieerde de prestatie van Bessems door in het zelfde aantal pogingen de acht figuren op te lossen. Beide Nederlanders wor den op de voet gevolgd door de West duitser Norbert Schmidt en de Span jaard Fonellosa, die voor de vijftig punten meer beurten nodig hadden. ■■'thove bij Domburg. Van die 465 voor inschrijvingen zijn er 97 deelnemers bij de senioren en veteranen, 18 bij de da- TJitNtPKPtlu 'jrnes, 142 bij de pupillen en 210 bij de Junioren. De dames beginnen aan hun 3300 meter om 14.05 uur en de senioren én veteranen aan het parkoers van 10 kilometer om 14.30 uur. Bessems, in bezit van drie Europese titels, begon uitstekend aan de eerste serie figuren. De 43-jarige Limburger, die volgende week ook deelneemt aan het wereldbekertoernooi driebanden in Valkenburg, moest echter na zijn eerste geslaagde poging direkt weer terug naar stoel. De debuterende arbiter Manfred He- kerle was vergeten de spelers de tijd te gunnen aan het materiaal te wennen. Bessems moest na de interventie van zijn collega Corin keurig gaan zitten tot zijn vijf groepsgenoten de keu, de ballen en de banden hadden uitgepro beerd. De onderbreking haalde de we reldkampioen van 1985 (Sluis), die meestal pas gaandeweg een toernooi de juiste vorm te pakken krijgt, niet uit zijn ritme. Hij maakte ook de overi ge zeven figuren. Slechts één keer ha perde de afstoot even. Voor figuur zes, een doorschiet-trekstoot, moest hij drie keer aanleggen om de acht punten binnen te halen. Jan Brunnekreef bleef keurig in het spoor van Bessems. De kastelein ziet het artistiek, in tegenstelling tot zijn meeste collega's, nog steeds als een nuttig verzetje voor zijn drukke kroegleven. Net als bij de vorige we reldtitelstrijd opende de olijke biljar ter uitstekend. Brunnekreef kon daarom zelfs lachen om de blunder van de organisatoren, die hem bij de presentatie volkomen negeerden. Pas nadat enkele spelers de spreekstalmeester op zijn vergis sing hadden gewezen, informeerde men even bij de biljarten wie hij dan wel was. „Schijnbaar tel je boven de honderd kilo niet meer me", grijnsde Brunnekreef na de voor hem voortref felijk verlopen eerste seance. Op het laken liet de kroeghouder zien dat er met hem niet gespot mag worden. Vo rig jaar in West-Duitsland bezette Brunnekreef na de eerste dag zelfs de koppositie om het toernooi uiteinde lijk als zevende af te sluiten. „Dat is nu ook weer mogelijk. Ik zie het zondag wel", verduidelijkte hij zijn instelling. Stand na acht van de 68 figuren (achtervol gens punten en pogingen): 1. Bessems (Ned) en Brunnekreef (Ned) 50 punten uit elf po gingen, 3. Schmidt (WD1) 50 -13,4. Fonnello- sa (Spa) 50 - 14, 5. Steylaerts (Bel) 46 -15, 6. Casales (Ita) 38 - 14, 7. Corin (Bel) 37 -14, 8. Kawashima (Jap) 31 - 20, 9. Oliver (Spa) 28 - 16, lO.Machida (Jap) 28 -18, ll.Pacetti (Fra) 23 - 21, 12.Immervoll (Oos) 18 - 21. Jean Bessems Midlotto 47 a: 4 -10 - 26 - 27 - 32 - 35. Reserve getal: 24. Het cijferspel: 7 9 3 9 9 9. Deelnemers: 479.998; inleg f. 1.784.536,00; beschikbaar voor prijzen: f. 847.654,60 Prijswinnaars: Eerste prijs: geen winnaars; Tweede prijs: 1 winnaar, die bruto 300.000 gulden ontvangt; Derde prijs: 92 winnaars, die elk bruto 1.337,70 ontvangen; Vierde prijs: 3.532 winnaars, die elk 34,80 ontvangen; Vijfde prijs: 51.497 winnaars, die elk 5,00 ont vangen; Cijferspel 47a: Eerste prijs: 1 winnaar; tweede prijs: 2 win naars; derde prijs: 25 winnaars; vierde prijs: 230 winnaars; vijfde prijs: 2.165 winnaars. Vaste prijzen. VIGO (ANP) - Barcelona heeft zich in de Spaanse competitie opgewerkt tot naast ranglijstaanvoerder Real Ma drid. De club van Johan Cruijff won donder dagavond in Vigo de achterstallige wedstrijd van de dertiende wedstrijd dag tegen het plaatselijke Vigo met 3- 0. Na dertien wedstrijddagen leiden Real Madrid en Barcelona met 21 pun ten. De ontmoeting, bijgewoond door 15.000 toeschouwers, was in geheel Spanje op tv te zien. Vigo - Barcelona 0-3 (0-2). 27 en 29. Salinas 0- 1 en 0-2. 90. Eusebio 0-3. VRIJDAG 10.50-11.55 Did 1: ARD-Sport extra: World- cup skiën in Val d'Iseore (afdaling dames). 15.15-16.50 BBC 2: Sport on Friday. 17.00-18.45 BRT 2: Ritmische Gymnastiek in Antwerpen. 17.46-18.25 Ned 1: Sport op Vrijdag: met een impressie rond scheidsrechter Bep Thomas, portretten van biljarter Raymond Ceule- mans en Gerard Kemkers, een gesprek met Hans Kraay (technisch directeur van Feye- noord) en de sportquiz deze keer met Fol- kert Velten (voetballer bij FC Heracles) en Hans van Doorneveld (trainer van Fortuna Sittard). 18.25-18.55 Ned 2: Sport: met het sportover- zicht, een voetbalblok (waaronder voetbal uit de oude doos), darts, autosport en de pre sentatie van een olympisch boek. 22.55-23.55 SKY: NFL American Football '88/'89. 22.55-00.00 BRT 2: Ritmische Gymnastiek in Antwerpen. 23.00-23.45 Did 1: Sportschau: met Bundes- liga-voetbal, Bundesliga ijshockey en tur nen om de Duitse beker in Stuttgart. 23.00-00.30 TV 5: Sports Loisirs.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 21