PZC Parkeerterrein in Zierikzee vernieuwd vertrek van Zonneveld nie Domburg aanvaardt Reinigingsdienst akkoord met storten ki„derzegeis van saneringsgrond Oosterlands fanfare ziet toekomst zonnig tegemoet streek Vrouwenpolder viunc Nissan. Je blijft erin rijden. AUTOBEDRIJF VAN DUKE Dorpsdijk Dringend maatregelen nodig op BLUE-POPFESTIVAL VRIJDAG 18 NOVEMBER 1988 s 2\ Commissie financiën Westerschouwen over vestigingsbij dr age SPEELTUIGEN MOETEN NOG GEPLAATST Dakloze man gooit steen door ruit MIDDELBURG Je huis in de krant brengt mensen over de vloer. NISSAN NOG OVERLEG MET BESTUUR Sluitingsuur WESTERSCHOUWEN LIGT DWARS Onderhandelingen MIDDELBURG Beeldje voor 25 Voorstel tot verkoop van de Smederij in Sirjansland Betreuren D66 vergadert in Serooskerke Steengoed De Hoogte 9-11 NIEUW-VOSSEMEER tel. 01676-2615 VRIJDAG 18 NOVEMBER Tension Zero-Zero Abacus ZATERDAG 19 NOVEMBER VROUWENPOLDER - Er moet drin gend iets gebeuren aan de verkeerssi tuatie op de Dorpsdijk in Vrouwen polder. Op de kruising met de Vrou- wenpolderseweg zijn wel voorzienin gen getroffen in de vorm van voorsor- teerstroken, maar dat is lang niet ge noeg. Een goede oplossing hangt nauw samen met de aansluiting die Vrouwenpolder in 1990 krijgt op de Dammenweg, alleen is nog niet be kend waar die aansluiting komt. De kern Vrouwenpolder moet in ieder ge val ontlast worden van de - vooral in het zomerseizoen - eindeloze stroom auto's. Een en ander staat in het 'Dorpsplan Vrouwenpolder', dat door een speciale werkgroep is samenge steld en waarin wordt benadrukt dat het hier gaat om een inventarisatie, waaraan (nog) geen conclusies mogen worden verbonden. Er wordt wel een aantal suggesties ge daan: verkeer met bestemming strand en campings via een noordelijke route buiten de kern houden, aanbrengen van verwijsborden naar onder meer 'Vrouwenpolder-dorp', 'Vrouwenpol der-strand', campings, fietsroutes en parkeerterreinen; aan de rand van de kern parkeerplaatsen aanleggen en daar vandaan aantrekkelijke looprou tes creeëren naar het dorpscentrum en het maken van veilige fietspaden, die aansluiten op de bestaande paden en een goede verbinding vormen met de kuststrook. Verder moeten op de Dorpsdijk zelf de trottoirs en parkeervakken verbeterd worden en er zouden ook meer - en be tere - terrassen moeten komen. Verder valt te overwegen om aansluitend aan de Dorpsdijk (op de Fort den Haak- weg) een aantal nieuwe winkels te ves tigen, waarbij ook parkeermogelijkhe- den niet uit het oog mogen worden ver loren. Het Dorpsplan komt aan de orde op een inspraakavond (dinsdag 29 november) die wordt gehouden in hotel Duinoord en om 20.00 uur begint ZIERIKZEE - De commissie finan ciën in de gemeente Westerschouwen houdt dinsdag een openbare vergade ring in het gemeentehuis, (aanvang 19.30 uur). Aan de orde komt onder meer de vesti gingsbijdrage-regeling kleine kernen. Verder praat de commissie over de of ferte besteksgereedmaken Randweg Renesse, overname camping Duinhoe ve en financiële perikelen van de Rode Kruis-ambulancedienst. In allerijl is de parkeerplaats aan de Nieuwe Boogerdstraat geplaveid om bij de komst van de sint een uitwijkmogelijk heid te bieden. ZIERIKZEE - Het vernieuwde par keerterrein tussen de Nieuwe Boog erdstraat en de Lange Sint Janstraat in Zierikzee is gereed. Nadat de om wonenden over de herinrichting van het terrein gehoord waren, is enkele weken geleden begonnen met de uit voering van het werk. Bij het parkeer terrein is een braakliggend stuk grond getrokken. Verder is de inde- ZIERIKZEE - Bij een woning aan de Oude Haven in Zierikzee werd woens dagavond een steen door een ruit ge gooid. De bewoner, F. J. W. van V., waarschuwde de rijkspolitie. De steen lag in de huiskamer. De politie hoorde verschillende getuigen en ging op zoek naar de verdachte, die werd aangetroffen in een plaatselijk etablissement en meegenomen naar het bureau. De verdachte, K. B. bd V. zonder vaste woon- en verblijfplaats, bekende de steen door de ruit te hebben gegooid en verzocht de politie de nacht te mo gen doorbrengen op het bureau, aan gezien hij geen slaapplaats had. De po litie verwees de man naar de plaatselij ke hulpinstanties. ling van de parkeervakken veran derd. De gemeente had al heel lang het plan om het parkeerterrein anders in te richten. Dat is al ontstaan na de sloop van de oude school aan de Nieuwe Boogerdstraat. Maar voor uitvoering kon worden gegeven aan het plan moesten eerst de nieuwe woningen aan de Lange Sint Janstraat worden gebouwd. De gemeenteraad heeft voor de herin richting 300.000 gulden beschikbaar gesteld. Nu de bestratingswerkzaam heden zijn afgerond moet het open baar groen nog worden aangepast. Verder komen er speeltuigen voor kin deren uit de buurt. De speeltuigen zijn nog niet allemaal bij de gemeente bin- Ouderenbond - De Protestants Christelijke Ouderen Bond, afdeling Middelburg, houdt woensdag 23 no vember de maandelijkse ledenverga dering in gebouw De Schakel. Na het huishoudelijk gedeelte dat om 14.00 uur begint, vertelt sociaal raadsman mr J. van de Velde uit Vlissingen over zijn werk. nen, maar zodra dat het geval is wor den ze geplaatst. Tegelijk met de herinrichting van het parkeerterrein is een stukje trottoir aan de Lange Sint Janstraat verbreed en zijn op die plaats betonnen paaltjes geplaatst. Dat had te maken met in-en uitrijproblemen van een van de bewo ners van de Lange Sint Janstraat. Het parkeerterrein komt precies op tijd gereed voor de aankomst van Sin terklaas in Zierikzee. In verband met die aankomst kunnen bewoners van de Nieuwe Haven en omstreken hun auto's niet langs het water parkeren. Het hernieuwde parkeerterrein kan in dat geval een alternatief zijn. En de makelaar weet van wanten en kranten. -NISSAN- l.'IPW.'l Kerkring 37 Nieuwerkerk 01114-1364 SCHOUWEN-DUIVELAND 19 EN 20 NOVEMBER 1988 ALARMNUMMER 01184-14444 Artsen Zierikzee: vrij. 18.00-ma. 08 00 uur: W. Bontkes, Zierikzee. tel. 01110-12280. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00-11.30 uur. Westhoek en Brouwershaven: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: L. A. M. Bruël, Markt 32, Brouwershaven, tel. 01119- 1280. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur. Bruinisse, Oosterland en Nieuwer kerk: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: A. Dor- restein en C. Pet, Dorpsweg 5, Bruinis se, tel. 01113-1280. Dierenartsen (Vanaf. zat. 9.00 uur): E. Wondergem, Zonnemaire, tel. 01112:1880. Tandartsdiensten D. H. de Kup, Vroonweg 4, Burgh- Haamstede, tel. 01115-1359. Spreekuren voor spoedgevallen zat. en zon. 16.30-17.00 uur. Apotheek Apotheek 'Zierikzee', Dam 18, tel. 01110-12906, geopend zat. van 9.00- 12.30 uur en van 16.30-17.30 uur. Zon. van 12.00-12.30 uur en van 18.00- 18.30 uur. Wijkverpleging Schouwen-Duiveland: 01184-14444. via tel.nr. DOMBURG - Domburg heeft het hoofd nog niet helemaal in de schoot gelegd en wil de op stapel staande verdwijning van de grote instellingen uit de gemeente niet lijdzaam aan vaarden. Dat was op te maken uit de woorden van burgemeester H. W. Hietkamp tijdens de begrotingsbe handeling donderdagavond. De zwakzinnigeninstelling Ipenoord verhuist volgend jaar, maar over het revalidatiecomplex Zonneveld merk te Hietkamp op: „Ik weet niet of er nog hoop is, maar we doen ons best". Domburg heeft zich altijd tegen de min of meer door de provincie opgeleg de verhuizing van beide instellingen naar centraler gelegen plaatsen ver zet. Nog voert het college besprekin gen met onder meer het bestuur van Zonneveld, zei Hietkamp. Hij beloofde de zaak ook onder de aandacht te brengen van de leden van provinciale staten, bij de diverse werkbezoeken van de statenfracties die Domburg nog te wachten staan. Hij wil er verder het college van gede puteerde staten over benaderen. Hiet kamp zei het te betreuren, dat tot nu toe vanuit de provincie zo weinig over leg is geweest met de gemeente in de besluitvorming over de instellingen. Ook over de perikelen rond het Zeeuws Museum Natuurhistorie kreeg de provincie er van langs. De partijen drongen er bij het college op aan druk uit te oefenen bij de provincie meer voor het museum te doen. De provin cie zal met meer geld over de brug moeten komen voor het Oostkappelse museum, nu dat losgekoppeld wordt van de Middelburgse afdeling, vindt men in Domburg. Discussie onstond er over een voor stel van de Christelijke Groepering om het sluitingsuur voor de horeca weer in te stellen. De overige partijen en het college van b en w vonden dit te vroeg, omdat afgesproken is te wach ten tot de seizoensevaluatie wordt be sproken in december. De PvdA toonde zich al een voorstan der van herinvoering van een vast slui tingsuur, zodat zich daar een raads- meerderheid voor lijkt af te tekenen. De Christelijke Groepering trok het voorstel in, nadat bleek dat de seizoen sevaluatie al snel op komst is. Het voorstel van de groepering om het verbod tot permanente bewoning van de appartementen bij het te vernieu- wen Badhotel te laten vervallen, kr verder geen steun. Kernwoorden ir discussie rond het slepende pro waren 'geheim' en 'vertrouwelijk'. Wethouder L. Labruyère weigerde der iets in de openbaarheid mee te len over de onderhandelingen, diev den gevoerd tussen de bouwer, de meente en de toekomstige exploits Volgens de wethouder staat het p om het hotel te herbouwen met ti appartementenvleugels in hoofdlij] nog overeind. Zoals gemeld zijn er i genoeg appartementen verkocht de herbouw te financieren. De raad heeft vertrouwelijk inlich gen ontvangen van het college ovei stand van zaken en mogelijke op singen. Labruyère wees de Christeli Groepering erop, dat daardoor beki zou moeten zijn, dat het voorstel die partij de oplossing niet biedt. De raad ging akkoord met het ver gen van enkele rechten met twee cent en van de reinigingsheffing v bedrijven met 24,50 gulden. Ook i een verhoging van het rioolrecht i 0,02 cent per vierkante meter was raad het in meerderheid eens. All de Christelijke Groepering was tei beide laatste voorstellen. NIEUWERKERK - De gemeenteraad van Duiveland vergadert volgende week donderdag over het voorstel de Smederij in Sirjansland te verkopen aan een particulier. De gemeente wil het pand, waarin de christelijke wo ningbouwvereniging in Bruinisse vier woningen zou bouwen, van de hand doen voor 10.000 gulden. Om te zorgen dat de toegang tot de on langs uitgebreide hervormde kerk niet wordt verhinderd, staat de gemeente een stuk grond aan de voorkant af in ruil voor een strook aan de achterzijde van de Smederij. De gemeenteraad be handelt dit onderwerp donderdag in een vergadering die om 20.00 uur in het gemeentehuis begint. Tijdens diezelf de bijeenkomst wordt de begroting voor het komende jaar vastgesteld. KERKWERVE - Het provinciaal be stuur heeft de reinigingsdienst Schouwen-Duiveland een vergun ning verleend om vijf jaar afval te storten op de stortplaats Hoosjesweg in Serooskerke. De vergunning ver plicht de dienst ook opslag toe te la ten van verontreinigde grond afkom stig uit het samenwerkingsgebied Noord-Zeeland. Voor het dagelijks bestuur van de rei nigingsdienst is het verkrijgen van de nieuwe vergunning aanleiding het eer der tegen de acceptatieplicht ingestel de Kroonberoep in te trekken. Voorzit ter W. den Boer zei dit donderdag in Kerkwerve op een openbare vergade ring van de raad van bestuur. „Daar een nieuwe vergunning is verleend hebben we besloten van behandeling door de Raad van State af te zien", al dus Den Boer. De voorzitter wilde hiermee aangeven dat de reinigingsdienst 'al het mogelij ke' heeft gedaan om tot een bevredi gende oplossing te komen. Daarmee duidde hij in het bijzonder op de be kende stortproblemen van de gemeen te Zierikzee. Omdat de reinigings dienst een Kroonberoep instelde te gen acceptieplicht kwam met name de Schouwse centrumgemeente in de problemen. Zierikzee was mede daar door genoodzaakt om een eigen tijde lijk opslagterrein binnen de gemeente grenzen in te richten voor - van nood zakelijke saneringsprojecten afkom stige - verontreinigde grond. Behalve de reinigingsdienst tekende ook de gemeente Westerschouwen be roep aan tegen het besluit van gedepu teerde staten het storten van sane ringsgrond onder voorwaarden toe te laten op de stortplaats in Serooskerke. De Raad van State heeft het zoge naamde schorsingsverzoek van Wes terschouwen inmiddels behandeld maar een uitspraak is nog niet bekend, aldus Den Boer. Anders dan de reinigingsdienst heeft Westerschouwen het Kroonberoep te gen de door gedeputeerde staten opge legde acceptieplicht niet ingetrokken. Voorzitter Den Boer benadrukte dit zeer te betreuren. „Het spijt mij in ho ge mate dat een deelnemer aan de ge meenschappelijk regeling reinigings dienst niet bereid is tot een meer flexi bele opstelling. Westerschouwen blok keert daarmee een oplossing voor dit probleem", zo stelde hij. MIDDELBURG - Mevrouw M. Vis Streefkerk en mevrouw F. Bostn van Rossen uit Middelburg hebl deze week een bronzen beeldje gel gen omdat ze ruim 25 jaar betrok! zijn bij de kinderzegelverkoop. I vrouw F. van 't Hof-Maljers, lid het Kinderzegelcomité in de Zeem hoofdstad overhandigde het aand ken aan het tweetal. Plaats van handeling: het postk toor, waar tevens de jaarlijkse zei verkoop van start ging. De vrijwill begeleiding daarvan is in handen i de UW. SEROOSKERKE - De afdeling W cheren van D66 houdt donderdag november de algemene afdelingsi gadering in het gemeentelijk veri gingsgebouw in Serooskerke. On het agendapunt 'nieuws uit de stat fractie' zal de heer A. Dijkwel ingi op de milieu-effect rapportage IV en op de grote argwaan in de frai met betrekking tot de aantasting de Zak van Zuid-Beveland. Ook de raadsleden van Vlissingen Middelburg worden in de gelegenh gesteld zaken naar voren te breng Na de pauze is er een discussie met gast de Zeeuwse Milieu Federatie, zich inzet voor de oprichting van werkgroep Milieubeleid Walchei De vergadering begint om 20.00 uu Het gebakje bij de koffie ging er donderdagavond best in aan de vooravond van het 90-jarig jubileum van Oster- lands fanfare. Links vooraan dirigent Knuist. -■ OOSTERLAND - Met een gebakje bij de koffie heeft Oosterlands fan fare donderdagavond, precies één dag voor de officiële datum, het ne gentig-jarig bestaan gevierd. Vol gend jaar wil het gezelschap het ju bileum grootser aanpakken, name lijk door de eilandelijke muziekdag te organiseren. „En in 1998 willen we die dag zeker in Oosterland heb ben, dan bestaan we immers een eeuw", aldus voorzitter H. Machiel- se. Omstreeks de eeuwwisseling werd volgens Machielse een groot aantal muziekgezelschappen opgericht. Blijkbaar had men toen, meent Ma chielse, behoefte aan muziek in dorp en stad. De fanfare in Oosterland trad eerst op onder de naam Ooster en Sirjansland, later werd het Oos terlands fanfare. De betrekkingen met het naburige Sirjansland zijn nog steeds goed. Enkele malen per jaar treedt Oosterlands fanfare op in Sirjansland en in die Duivelandse kern heeft het Oosterlandse muziek gezelschap behoorlijk veel dona teurs. „Sirjansland wordt", vindt Machielse, „er zoveel mogelijk bij betrokken". Jaarlijks staan ook een aantal mar sen door Oosterland zelf op het pro gramma van de dertig leden tellen de vereniging. „De mensen lopen nog steeds uit voor de muziek. We moeten wel een paar keer per jaar het dorp door, dat verwachten de bewoners gewoon. Voor de dona teurs willen we natuurlijk ook wei eens wat terug doen en een rond gang is een mooie gelegenheid ons in het openbaar te vertonen". Goede contacten heeft de fanfare met de gezelschappen uit Ritthem en Colijnsplaat. Een paar weken ge leden nog was Ritthem te gast in Oosterland. Voor de ontvangende vereniging was dit concert tevens de generale repetitie voor het con cours in Helmond, dat volgende week plaatsvindt. Wint Oosterland de eerste prijs, dan promoveert de Duivelandse fanfare naar de eerste afdeling. Voorzitter Machielse is zeer benieuwd of dat zal lukken: „Dirigent Knuist roept steeds dat we er heengaan voor de eerste prijs. Maar de gezelschappen worden ontzettend streng beoordeeld. Je moet allemaal achten hebben. Denk maar aan een schoolrapport, als je daarop alleen maar achten had was je steengoed". Wat betreft het ledental staat zijn club er volgens Machielse goed voor. De gemiddelde leeftijd is niet al te hoog en bovendien zijn er zes jonge muzikanten in opleiding. Met een flinke subsidie van de gemeente, een jaarlijkse rommelmarkt en deelna me aan de 'grote-club-actie' weet Ooterlands fanfare zich financieel aardig staande te houden. Ingeno men is Machielse ook met de on langs betrokken oefenruimte in de openbare basisschool. In het eigen 'muzieklokaal' kunnen de instru menten zonder problemen blijven staan. Machielse ziet de toekomst zonnig tegemoet. Van het 100-jarig bestaan zal het zeker nog komen. Gelukkig maar, vindt Machielse: „Want een dorp zonder muziek, dat leeft niet". met o.a. Top-40 New Wave Blues-Rock Aanvang 20.30 uur Aanvang 21.30uur Aanvang 22.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 40