PZC Bedrij fsvolleybal geeft sportrolstoel aan Terneuzense Hengstdijk kreeg een eigen peuterspeelzaal ■■H de match winnaar Nieuwe adjudant Erik Kint ziet samenwerking als sleutelwoord Ruzie om vermeldin band met verkeerde naam in Popinfoboe THURSDAY YOU WILL NEED SOMEBODY. streek Basisscholen EN CHEQUE GEHANDICAPTENSPORT DANKZIJ WERKGROEP DORP Autoruit vernield Vergadering ANBÖ in Clinge Van Heelsbergen in kwartfinale tennistoernooi Hulst Ongerust RIJKSPOLITIE MIDDEN-ZEEUWSCH-VLAANDEREN Projecten Politiek Ruit vernield Fout WOENSDAG 16 NOVEMBER 1988 GRAAUW SLUISKIL HOEK KOEWACHT KLOOSTERZANDE OOSTBURG SLUIS SINT-JANSTEEN Voorlichting voor ouderen TERNEUZËÏT HOTEL ARNEVILLE Kaarting - In het gemeenschaps huis in Graauw werd een prijskaarting voor ouderen gehouden, waaraan 41 personen deelnamen. Uitslag: 1 JR. d'Hooge, Alphen aan de Rijn, 2 P. de Caluwé, Graauw, 3 E. Dankaart, Clin- ge. De volgende prijskaarting voor ou deren is donderdag in het gemeen schapshuis. TERNEUZEN - De Bedrijfs Volleybal Bond (Bevobo) Terneuzen vierde dinsdag het 20-jarig jubileum met als voornaamste doel de gehandicapten sport te ondersteunen. Burgemeester C. Ockeloen van Terneuzen oVerhan- digde namens de Bevobo in een over volle sporthal 't Zwaantje een sport rolstoel aan Marjolein van de Neste. Bovendien werd een cheque ter waar de van 1.500 gulden aangeboden aan de heer De Groote, vertegenwoordi ger Lichamelijk Gehandicapten Zeeuwse Sportbond, ten gunste van de gehandicaptensport in Zeeland. In zijn toespraak bewonderde Ocke loen de invalide sporters om hun bij zondere prestaties. „Ten eerste moet men de geestelijke spierkracht hebben om de handicap te overwinnen en ten tweede beschikken de invalide spor- De shids kort in Hengstdijk geopende peuterspeelzaal 't Hobbelpaardje kan zich verheugen in een grote belangstelling HENGSTDIJK - Het dorp Hengstdijk heeft eindelijk de beschikking over een peuterspeelzaal. Sinds kort wor den negen peuters opgevangen in gymzaal De Schuur aan de Kievit straat. De peuterspeelzaal 't Hobbel- TERNEUZEN - De achterruit van de wagen van de Belg H. H. is in de nacht van maandag op dinsdag kapot gesla gen. De auto stond geparkeerd aan de Donze Visserstraat in Terneuzen. Ook is de economy-meter op het dashboard vernield. Er wordt niets uit de auto vermist. paardje is geopend op dinsdag en don derdag van 8.30 uur tot 11.30 uur. De peuterspeelzaal is tot stand geko men dank zij de inspanningen van de werkgroep dorp, die zich inzet voor de leefbaarheid van Hengstdijk. De werk groep richtte een oproep aan de plaat selijke bevolking teneinde de belang stelling voor kinderopvang in het ei gen dorp te peilen. De respons van de inwoners was enorm. Het opkomstper centage van de peuters van twee tot vier jaar bedraagt honderd procent. Bovendien kreeg de werkgroep aan meldingen binnen van twee peuter leidsters. De officiële opening van de peuter speelzaal vindt over enkele maanden plaats, maar sinds enkele weken wor den de negen peuters al twee keer per week opgevangen. Het is nog niet be kend of de nieuwe peuterspeelzaal subsidie krijgt van de gemeente Hon- tenisse. Een verzoek voor financiële steun moet nog worden ingediend. De werkgroep dorp heeft nog meer plannen voor de nabije toekomst. Van af januari wil men muzieklessen opzet ten in de plaatselijke basisschool. De lessen zullen niet alleen bestemd zijn voor de schooljeugd, maar kunnen worden gevolgd door de hele dorpsbe volking. Volgens de werkgroep be staat er in Hengstdijk veel belangstel ling voor muziekonderwijs. Momen teel is de reis naar de muziekschool in Hulst voor veel dorpelingen een te groot bezwaar. TERNEUZEN - Tijdens de derde squashcompetitieronde in de derde divisie is in het eerste herenteam van squashvereniging Flying Dutchman uit Terneuzen invaller Peter de Boe ver als grote matchwinnaar naar vo ren gekomen. De Boever, normaal speler van het 2e herenteam van de Flying Dutchman, wist in de uitwed strijden (driehoekscompetitie) tegen E. v. d. Pluym 2 en Vught 1 twee keer een 3-0-overwinning te behalen. Het gehele le herenteam van Terneu zen kwam overigens in beide wedstrij den niet verder dan een gelijkspel (2-2). In de wedstrijd tegen E, v. d. Pluym 2 waren de punten voor de Terneuzense heren (Ian Mullen, Luc de Booy, Her man Muller en Peter de Boever) gezien de betere setstanden van het viertal. Uitslagen: Ian Mullen-Carlo Bascle 3-1; Luc de Booy-Jurgen Pullers 2-3; Herman Mul- ler-Ben Theunissen 0-3 en Peter de Boever- Wim Cups 3-0. Ondanks het gelijkspel van de Terneu zense heren tegen Vught 1 gingen de winstpunten toch naar de Brabanders vanwege een beter puntengemiddelde in totaal (aantal games was gelijk). Vught 1 behaalde 98 punten tegen 96 voor de Terneuzenaren. Ian Mullen-Leon Wulfs 3-1; Luc de Booy- Alex In 't Zand 1-3; Herman Muller-Tom La- lihatu 0-3 en Peter de Boever-Marijn v. d. Bogaard 3-0. Het 2e Terneuzense herenteam, uitko mend in de 4e divisie, behaalde tegen Pelikaansquash 6 een zeer royale over winning. Zij versloegen de Brabanders met 4-0. De wedstrijd tegen Dommels- quash 3 in een gelijkspel (2-2) eindige. Maar de punten waren toch voor de he ren van de Flying Dutchman, daar zij (Slot van pagina 9) mee. Nu komt daar een nieuwe korting bovenop. Volgens ons is dat onbehoor lijk". Uit peilingen van de ABOP blijkt de actiebereidheid in Zeeland groot. Er is genoeg bezuinigd, is volgens Reijerse de algemene opvatting. Het is de be doeling dat er in de week van 28 no vember tot en met 2 december - vooraf gaand aan de behandeling van de on derwijsbegroting in de Tweede Kamer - protestacties worden gehouden. betere setstanden behaalden dan Dommelsquash 3. Bij de dames werd er, ondanks de ge plande driehoekswedstrijd, slechts één wedstrijd gespeeld. De Terneuzense dames speelden tegen Rijzert 1 een verloren partij. Er werd geen enkele punt behaald (4-0). De wedstrijd tegen Dommelsquash 1 werd niet gespeeld, evenals Rijzert 1- Dommelsquash 1, daar het dames team uit Dommelen niet kwam opda gen. In beide gevallen gaat de winst naar de wel aanwezige partij. In dit ge val dus Flying Dutchman en Rijzert. CLINGE - De Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen afdeling Groot Hulst houdt zaterdag de algemene na jaarsvergadering in het gemeen schapscentrum Malpertuus te Clinge. Tijdens de vergadering zal voorzitter O. Rombaut mededelingen doen over de reizen, die de ANBO-leden in 1989 kunnen maken. Ook zal de begroting voor het volgend jaar worden behan deld. Na de vergadering wordt er een toneelstuk opgevoerd en verder staat een optreden van Doru,s en de play- backartiest Jantje Koopmans op het programma. Na de maaltijd krijgen al le aanwezigen een sinterklaasca deautje. TERNEUZEN - Voor de derde rondë van de Opelcup won Hoek gisteren avond met 2-0 van afdelings tweede klasser Corn Boys. Terneuzen, Zaam- slag en Steen waren succesvol in oe fenduels met AZW, Philippine en het Belgische Stekene. Corn Boys - Hoek 0-2 Hoewel Hoek vrij compleet was had het toch nog veel moeite met Corn Boys, dat verdedigend goed georgani seerd speelde en in de wedstrijd groei de naarmate de stand 0-0 bleef. Pas in het tweede deel van de eerste helft slaagde Remco van Keeken er in om voor 0-1 te zorgen. In de tweede helft was het Wilco Braafhart die de eind stand op 0-2 bepaalde, juist op een mo ment waarop Corn Boys een aantal ke ren dicht bij de gelijkmaker was. Terneuzen - AZVV 3-2 AZW was gisteravond wat beter dan Terneuzen (dat een viertal basisspe lers moest missen), maar verloor des ondanks met 3-2. In de eerste helft opende Rinus Scheele de score, maar niet lang daarna zorgde Peter Huls voor 1-1. Via Henk Faas en Theo Han- ny werd het in de tweede helft 2-1 en 2-2 vooraleer Paul Krijger de beslissing in het voordeel van Terneuzen forceerde. AZVV trof overigens in totaal drie maal paal en lat. Philippine - Zaamslag 0-1 Philippine en Zaamslag deden op zich niet veel voor elkaar onder, maar het was uiteindelijk Zaamslag dat won, omdat het als enige de weg naar het doel wist te vinden. In de eerste helft had de zaterdag derde klasser al twee maal het houtwerk geraakt en had ook Philippine zich een aantal kansen ge- creeërd voordat Theo Dees 1-0 scoor de. In de tweede helft was de wedstrijd van een minder niveau en kwam de voorsprong van Zaamslag slechts spo radisch in gevaar. Steen - Stekene 3-1 Steen kon pas in de tweede helft af stand nemen van Stekene. Voor de rust was de stand dubbelblank geble ven, maar na de hervatting kwam daarin verandering. Eerst scoorde Ste kene nog, maar binnen het kwartier zorgden Fons Sturm en Jo van Remor- tele (tweemaal) voor 1-1,2-1 en 3-1. ters over een vaardigheid en snelheid waarvan men versteld staat." De bur gemeester sprak vervolgens de hoop uit dat Marjolein van de Neste de sportrolstoel ziet als een 'verwezenlij king' van haar eigen persoonlijkheid. En tot de Bevobo: „Uit de gift spreekt de mentaliteit van jullie, validespor ters." Het jubileumprogramma bood aller eerst een zitvolleybaldemonstratie tussen de teams van landskampioen Holyoko Belfelt, met enkele deelne mers van de Paralympics in Seoul '88, en Blauw-Wit uit Roosendaal. Hun optreden werd ondersteund door een enthousiast publiek. Ook speelde een combinatie van de Holyoko Belfelt en Blauw Wit tegen een selectie van Bevobo een partij zitvolleybal. Verder was er info-stand aanwezig van de Ne derlandse Invaliden Sportbond. Na het officiële gedeelte volgde een gezel lig samenzijn in de kantine van de Ter neuzense sporthal. Hulst - Teun van Heelsbergen heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van het ETEC-tennistoernooi in Hulst. De Aardenburger kwalificeer de zich door zijn twee poulewedstrij den in winst om te zetten. Zijn tegen standers, Peter van der Sloot won met minimaal verschil: 7-6. Daarna was het de beurt aan Van Heelsbergen om tegen Van der Sloot aan te treden. Met 7-3 trok hij de winst naar zich toe. An derhalf uur later werd Jan de Klerk met dezelfde cijfers geklopt. In een andere C-poule zaten Tim van Rode, Sébastian Rottier en Michel Verberkmoes ingedeeld. Rottier start te met een 8-4 zege op Verberkmoes, waarna Van Rode ook met 8-4 van de Terneuzenaar won. In het beslissende treffen was het de Belg van Rode die tot veler verrassing met maar liefst 11- 0 wist te zegevieren. Enkele uitslagen: Hd.C; Lambert/Pieters- Asselman/De Klerk 6-5; Gajewskl/Van Queekelberghe-Burgers/V erberkmoes 9-6 GajewskiAfan Queckelberghe-Verstraeten/ De Puijsseleir 7-6. He.D: Jaap Oppeneer-Mi- chel van Jole 7-5; Wim Wuyts-Liet Erpelinck 7-4; Erik van Tatenhove-Kees Kommers 6-4. De.D: Loes Eijke-Nel Groenewoud 8-7; Mo nique van Rattingen-Loes Eijke 11-2. He.E: Ron Bijsterveld-Wies Koemans 7-5; Erik Mortier-Peter Bleijenberg 6-5; Wilfried Aper-Erik Mortier 11-3; Peter Bleijenberg- Wilfried Aper 7-5. De.E: Ellen Aper-Liesbetli Verbunt 7-4. Tennistoernooi - In de D-catego- rie van het ETEC-tennistoernooi in Hulst versloeg Stephan Buijsse Peter ■Tijssen met 7-3. Jan Heye was met 8-4- te sterk voor Aart van der Sloot, terwijl Henk van de Berg Jo Hermes met 10-4 klopte. Bij de dames begon Cecile van Tigge- len met een 9-4 overwinning op Els de Kuyper, maar later op de dag was ze niet opgewassen tegen Danielle van Zweeden, die met 9-3 won. Van Zwee- den won ook met 9-1 van De Kuyper, zodat zij overgaat naar het eindsche- ma. Enkele uitslagen, HEE: Mark van der Meer- Jan Voermans 12-3; DEE: Ineke Bonsel-Ce- cile de Waal 13-0; Lisette Deruyck-Marleen van Mossevelde 10-4; HDD 2: Heyman/Ver- schueren-Van Avermaete/Bouwens 6-6; Koster/Wuyts-Kouij er/De la Ruelle 9-3; DDE: Asselman/Burm-Bol/Van Duyse 8-6. Instuif - Buurthuis De Hoekse Rak kers houdt vandaag (woensdag) in stuif voor leerlingen van de basisscho len. De kinderen kunnen plakken, ver ven, timmeren, kleien, dansen in de soos en bakken in de keuken. De in stuif begint om 14.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Prinsenbal - De ZwartsnS houden vrijdag het prinsenbal iiffl Atlanta in Sluiskil. Om half ti|| avonds wordt de Gouden Steek uit; reikt, een jaarlijkse onderscheH voor Sluiskillenaren die zich verf stelijk hebben gemaakt voor hun 1 Om elf over elf maakt burgemeesl Ockeloen van Terneuzen de ni| prins carnaval bekend. Het baï bijgewoond door de raden van 1 Terneuzen (Vliegende HoliaiL Westdorpe en Sas van Gent. Er trgi ook verschillende boerenkapellem -1 Ook op het provinciehuis heerst onge rustheid. Het provinciebestuur heeft de afgelopen jaren geprobeerd de on derwijsvoorzieningen op het platte land zoveel mogelijk in stand te hou den. Zo hebben provinciale staten vijf ton uitgetrokken voor een ondersteu ningsproject voor de kleinste basis scholen. R. J. S wiers van de afdeling onderwijs op de provinciale griffie vreest dat de kwaliteit van het onderricht in het ge ding is. Zijn commentaar: „Op deze manier wordt het steeds moeilijker gemaakt de kwaliteit van de kleine scholen op een voldoende peil te hou den. Ik heb de indruk dat de bewinds lieden zichzelf in de kaart willen spe len. Straks kunnen ze met recht zég gen dat er op de kleine basisscholen slecht onderwijs wordt gegeven". AXEL - Samenwerking is het sleu telwoord voor Erik Kint, de kers verse commandant van de rijkspoli- tiegroep Midden-Zeeuwsch-Vlaan- deren, want: „Het samenspel tussen (gemeente)bestuur, justitie en poli tie is essentieel voor het goed func tioneren van het politionele appa raat". Daarnaast wil de politie van Axel en Sas van Gent ook contacten onderhouden met andere organisa ties. „We moeten met z'n allen zaken oplossen. Als politie kunnen we dat niet alleen". Opperwachtmeester Kint werd vori ge week Officieel - met terugwerken de kracht tot 1 november - benoemd tot adjudant en groepscomman dant. Sinds het vertrek van J. van der Walle in april nam Kint de zaken al waar. Aan het beleid is niet veel veranderd. „Van der Walle zei bij zijn afscheid al dat de trein goed op de rails stond. In die woorden kon het korps zich goed vinden", verklaart Kint. Voor de groep is de enige ver andering dat ze nu 'Erik' tegen de commandant zeggen in plaats van 'adjudant'. „Ik ben altijd voor ieder een Erik geweest. Het zou raar zijn om dat nu in één keer te veranderen. Het zou ook niet best zijn als ik via een aanspreektitel gezag zou moeten afdwingen". De groep Midden-Zeeuwsch-Vlaan- deren telt organiek 29 man. Momen teel werken in Axel en Sas van Gent 27 mensen. „Daardoor is het wel eens moeilijker om dingen op te pakken. Vooral voor bepaalde structurele projecten zou je af en toe versterking wensen", geeft Kint toe. Hij vond het beleid in het verleden nogal 'ad-hoccerig'. „We zijn nu druk bezig om voor de drie meest voorkomende misdrijven projecten op poten te zetten. De diefstal van bromfietsen en fietsen, vernielin gen en baldadigheid en de eenvoudi ge inbraakjes willen we aanpakken via gerichte voorlichting. Daarbij denken we in de eerste plaats aan het bezoeken van scholen. De jeugd moet op een aanschouwelijke ma nier worden duidelijk gemaakt dat alles wat bijvoorbeeld wordt ver nield toch weer moet worden be taald. En dat het daarom misschien wel eens wat langer duurt voordat hun jeugd- of clubhuis van de grond komt". Het afgelopen jaar is onder meer een aantal jongeren opgepakt voor het 'verzamelen' van Mercedessterren en Alpha-emblemen en voor vernie lingen op het kerkhof van Westdor pe. Na de justitiële afhandeling is er zeker ook voor de ouders een taak weggelegd, vindt Kint. „Je kunt daarbij mede denken aan een be paalde manier van terugbetalen via inhouding van zakgeld of zo. Mijn va der kon het vroeger goed uitleggen", zegt hij lachend. Kint is geboren en getogen in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen en heeft ook altijd in Zeeuwsch-Vlaanderen ge werkt. De mensen uit de streek zijn hem dus bekend. De groepscom mandant hamert op het belang van medewerking van het publiek. „Laatst in Sas van Gent hebben we die tasjesdieven kunnen aanhouden doordat iemand het kenteken van een wagen noteerde. Lang niet ieder een voelt zich daartoe tegenwoordig geroepen. We hebben die mevrouw dan ook een speciale bedankbrief voor haar medewerking gestuurd". Hij zou bij de gebeurtenissen van de afgelopen dagen ook hebben afge haakt als tot 'harde acties' was be sloten. „Het publiek mag zeker niet de dupe worden. Je kunt als politie man niet vandaag iedereen tegen je in het harnas jagen en morgen weer aanbellen voor een buurtonder zoek". Zijn manschappen die net voor de koffie bij elkaar zitten in de kantine vallen hem bij. „In de grote steden vallen ze het publiek lastig en verbaliseren de volgende dag weer gewoon in uniform. Dat kun je hier in een kleinere gemeenschap, waar ie dereen je kent, niet maken. Ik zou het trouwens ook niet willen", aldus één van hen. Wat de oplossing voor de onvrede van de politie betreft, zou Kint ook op plaatselijk niveau meer aandacht van 'de politiek' wensen. Niet direct om de salaris-eisen in te willigen, maar om oog te krijgen voor de pro blemen van de eigen rijkspolitie- groep. „In Terneuzen draait al langer een vandalisme-project op scholen. Maar de gemeentepolitie heeft veel kortere kanalen naar het gemeente bestuur toe. Het zou niet zo gek zijn als ook de Axelse en Sasse raadsle den zich van onze problemen op de hoogte stelden. Nu vergaderen ze bij voorbeeld over het opnieuw aan schaffen van (vernielde) bomen, struiken en verkeerspalen. Ze kun nen zich ook buigen over de aanschaf van materialen voor schoolprojec ten", stelt Kint zich voor. Het past allemaal in zijn filosofie om zoveel mogelijk samen te doen. „Vroeger liepen we overal maar achteraan als politie. Nu denken we eerst eens of de problematiek wel al leen op het bordje van de politie te recht moet komen. En mochten we denken dat ook andere instanties een deel van de problemen zouden moeten en kunnen oplossen, dan la ten we niet na om daar op te wij zen". Adjudant Erik Kint, de nieuwe commandant van de rijkspolitiegroep Mid- den-Zeeuwsch-Vlaanderen Vrouwensoos De vrouwensoos Koewacht geeft donderdagavond een demonstratie van kleikunst. Mevrouw V. Schleibach uit Hulst laat een aantal mogelijkheden en technieken zien. Deelnemers worden verzocht een plank en een mes mee te brengen. De klei-avond in gemeenschapscentrum De Vlaschaard begint om 20.00 uur. KVO De Katholieke Vrouwen or ganisatie (KVO), afdeling Klooster- zande, houdt dinsdag 22 november een avond voor haar leden, waarop 'de stamboom' centraal staat. De heer Nij- enhuis uit Terhole geeft een lezing over dat onderwerp in hotel Van Leu ven. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Koffieconcert De Culturele Commissie in de gemeente Hontenisse houdt zondag een koffieconcert in de hervormde kerk in Kloosterzande. Het concert begint om 11.30 uur en wordt uitgevoerd door: 'Het Orpeuskwartet', dat bestaat uit: Frédéric van Hille (viool), Nooi Strinckx, (viool), Koen Lambrecht (altviool) en Mare Lam- brecht (cello). Zij spelen het strijk kwartet KV 170 in C. van W. A. Mozart, Strijkkwartet Op. 64, Nr. 6 in Es van J. Haydn en het Strijkkwartet Op. 18., nr. 3 in D. van L. van Beethoven. Bingo De bolclub 'Raak tegen Staak' houdt vrijdag een bingo in het clubgebouw aan de Quarles van Uf- fordweg in Oostburg. Het rad draait vanaf 19.30 uur. i SINT-JANSTEEN - De afdeling 1 Jansteen van de Katholieke Bondv Ouderen houdt in de komende wi zes voorlichtingsbijeenkomsten i: menwerking met het gecoördii ouderenwerk Hulst. Op de bijeen: sten zulllen deskundigen inleidii verzorgen, waarna er gelegenhei om vragen te stellen, gevolgd doof cussie. De eerste bijeenkomst is op do; dag 17 november. Mevrouw Ver< zal dan spreken over 'Ouder word< gezondheid'. Donderdag 24 novei wordt door mevrouw R. van Hövë Westerflier het onderwerp 'Inci nentie' besproken. Een week lati het thema 'Bewegen', waarbij de R. Rongen uitleg zal geven over del andering van de motoriek bij het der worden. Wat er met de mense; geest gebeurt bij het ouder won krijgt donderdag 8 december de dacht. Mevrouw Verduyn spreekt over 'Dementie'. Gezonde en vers dige voeding komt 15 december aa orde. Mevrouw I. Reurs zal de deel mers tips verschaffen om gezellig lekker te eten. De serie bijeenkom! wordt op 22 december besloten het onderwerp 'Geneesmiddelen'! wordt ingeleid door mevrouw rinck. De voorlichtingsmiddagen v den gehouden in het gemeensch: centrum De Warande in Sint-Janst en staan open voor ouderen vana jaar. NCVB - De NCVB-afdeling Ter zen-Centrum vergadert donderda november in de gemeenschaps van de Goede Herderkerk in Ter zen. De bijeenkomst begint om 1 uur. J. van Asperen uit Ternei spreekt over het historische Sint J hospitaal in Brugge en vertoont dia's bij. Plattelandsvrouwen - De afde ling Sluis van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen komt mor gen, donderdag, bijeen in zaal Sanders de Paauw. T. Manni- Janssen geeft uit leg over schilderen op zijde. De bijeen komst begint om 19.30 uur. CADZAND - Van een strandpaviljoen in het Zwin in Cadzand is maandag middag een ruit van 500 gulden ver nield. De ruit is tussen drie uur en kwart over vier 's middags vernield met een steen. Het strandpaviljoen is van J. van de V. uit Cadzand. Advertentie jülllllHIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIillllllllllllflIHill A.s. zaterdag weer gewoon eer g gezellige pianist achter de pianc in het restaurant van E P. S. ook zondag natuurlijk, tij- S dens de brunch van 12 tot 14.0C 27,50 p.p. kinderen 15,- Voor reservering: 01180-38456 mini MIDDELBURG - Er is een ruzie ont staan om de vermelding van een Ter neuzense band in het Pop Infoboek van het Zeeuws Pop Overleg. De Ter neuzense roek-muzikant Herman de Broek van 'Herman Brock The FFFF' heeft schriftelijk 25.000 gulden schadevergoeding geëist voor het feit dat zijn band in het boek vermeld staat als de 'SSS-Band'. Broek schreef een boze brief naar het Zeeuws Pop Overleg, een onderdeel van het Zeeuws Servicebureau voor Jeugd en Jongerenwerk, waarin hij zegt dat hij zich beledigd voelt en in zijn goede naam aangetast. Ook wil hij dat het Pop Infoboek uitga ve 1988 in zijn geheel wordt ingeno men. Daarbij wil hij een advertentie in dag- en weekbladen in in Zeeland waarin de fout wordt rechtgezet. Zo niet, dan volgen juridische stappen. „Ik heb al een aantal telefoontjes ont vangen van zeer dubieuze figuren die mij en mijn band associëren met nazi sympathieën", aldus De Brock in zijn brief. De musicus beweert dat hij door deze vermelding al zeker vijf tot zes op tredens in Zeeland is kwijtgeraakt. Hij loopt hierdoor 4200 gulden aan inkom sten mis. Extra bijzonderheid is dat De Broek al in het verleden te kennen had gegeven helemaal niet in het Pop Info boek opgenomen te willen worden. De Brock was gisteren onbereikbaar; commentaar op zijn standpunten, De band heet dus FFFF, wat si voor Fat Freddy's Freak Federatii Inmiddels heeft het Pop Overleg, 200 van deze Infoboeken heeft li drukken, aan degenen die zo'n b hebben gekregen een brief gestu waarin staat dat 'SSS' een fout is een brief aan De Broek verklaart c dinator J. Vermeer dat het adres de band door een administratieve f met de foutieve benaming, in de somming van Zeeuwse bands is ven staan. Overigens vindt Vera dat 'SSS' heel wat anders is dan 'E Volgens Vermeer is De Broek dest benaderd naar aanleiding van vraag van een van de andere ban den waarom de band niet in de vo uitgaven was opgenomen. „Op toen aan u gevraagde informatie h u niet gereageerd", aldus Verniee zijn brief aan De Broek, „ongetwij is er toen ook al sprake geweest een foute benaming van uw band. hebben deze foute benaming nie verband gebracht met nazi-syn thieën. U mag gerust zijn, wij zou dan zelf al een dergelijke band nif het Pop Infoboek opgenomen 1 ben." (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 38