PZC Leider eerste klas wint weer met grote cijfers Emiel Drost speelt zich in de kijker bij het betaald voetbal stappen in streek IN BIBILIOTHEEK THEATER WOENSDAG 16 NOVEMBER 1988 Q 11 Polyester Polka VOETBALLER (17) UIT OOSTERLAND Agressief Woensdag 16 november Donderdag 17 november Vrijdag 28 novemer Zaterdag 19 november Zondag 20 november Maandag 21 november Dinsdag 22 november Woensdag 23 november Donderdag 24 november Vrijdag 25 november Zaterdag 26 november Zondag 27 november Festival belicht oeuvre Dimitri Fr enkel Frank ROTTERDAM - In het Bibliotheek Theater in Rotterdam wordt vanaf vandaag een theater-festival gehou den van werken van de onlangs over leden Nederlandse toneelschrijver Dimitri Frenkel Frank. Het Zuid-Hol lands Centrum voor het Amateurto neel organiseert iedere twee jaar een landelijk amateurtoneel-festival. De bedoeling daarvan is om het Neder landstalig repertoire onder de aan dacht te brengen van zowel amateur- toneelmakers als een zo breed moge lijk publiek. In 1988 is het festival ge wijd aan het dramatisch oeuvre van Frenkel Frank. Naast de acht toneel stukken die op het programma staan, zijn er in het Bibliotheek Theater ook extra activiteiten, zoals een tentoon stelling rondom zijn werk en een vi deoprogramma. Elke voorstelling wordt door gerenomeerde recensen ten beschreven en de recenties wor den zaterdag 26 november om 15.00 uur besproken. Dimitri Frenkel Frank is op 1 april 1928 in Munchen geboren. Hij ging op het gymnasium in Den Haag, studeer de twee jaar rechten in Amsterdam, speelde bij het Nederlands Volksto neel, was twee jaar artillerist en ging toen in de reclame. In zijn diensttijd schreef hij al hoorspelen en toneel. Zijn eerste toneelpremière was 'Blaffen te gen de Maan' in 1960 bij de toneelgroep Theater in Arnhem. Veertien stukken volgden, waaronder 'Spinoza', 'In de holte van je arm' en 'Spiegels'. Ook schreef hij televisie-spelen, maakte deel uit van het 'Zo is het' team, produ ceerde en regisseerde 'Hadimassa' en maakte televisie- en speelfilms. Dimi tri schreef en speelde cabaret-shows, publiceerde zeven romans en voltooi de net voor zijn overlijden samen met Robert Long de musical 'Tjechow'. Veel van het werk van Dimitri Frenkel Frank bestaat uit satirisch getinte blijspelen, maar ook de ernstiger spe len kenmerken zich door een lichte toets. In alle gevallen ligt onder de luchtige toon een dramatische situatie verborgen. In alle stukken lopen men sen rond die zijn vastgelopen in hun si tuatie, mensen in verwarring die wan hopig proberen houvast te vinden. Donderdag 17 november speelt Spele- gast uit Den Haag 'Polyester Polka' uit 1965. Het verhaal vertelt over Ale xander Varenheid, die de opdracht heeft gekregen een jingle over polyes ter te maken. Zijn vrouw wil van hem scheiden. Zijn bovenbuurman Max komt steeds binnenlopen met een kij ker om in de kamer van ZaZa aan de overkant te gluren, die steeds een heer ontvangt. Dan klimt een jonge man door het raam, die een verhou ding heeft met de vrouw van Max. Er gebeurt nog veel meer, zodat Alexan der geen tijd heeft om te werken. Uit eindelijk komt alles goed en heeft hij zijn jingle gevonden: de polyester pol ka. Vrijdag 18 november staat 'Bitter Le mon' op het programma, gespeeld door Panta Chorei uit Rotterdam. Een rijk echtpaar staat op het punt van scheiden en de vrouw Polly pikt in de Dimitri Frenkel Frank kroeg John op, een ongeschoolde ar beider. Zij neèmt hem mee naar huis, waar haar man Axel zich met de ver houding bemoeit. Na een tijd heeft John zijn buik vol van al die rijkelui. Hij en Axel groeien naar elkaar toe en Polly is vertwijfeld. De jeugdtoneel- groep T.O.V. uit Vlaardingen speelt za terdag 19 november 'Het moeizame liefdesleven van Attila Galop'. Attila Galop is een vertegenwoordiger die grote moeite heeft om een ralatie met ee vrouw te krijgen. Aan het begin van het toneelstuk ligt door een misver stand een vrouw, Teresa, in zijn hotel bed. Zij denkt dat hij Justus is, met wie zij een zeer romantische correspon dentie heeft gehad en nu een geheim rendez-vous heeft in het hotel. Er dra ven allerlei jaloerse echtgenoten op en een kamermeisje, Henny, die de enige normale is van het hele stel. Uiteinde lijk blijft Attila alleen achter, samen met het kamermeisje. 'Spiegels' bestaat uit twee één-akters, gespeeld door het Franje Kollektief uit Arnhem op zondag 20 november. Het zijn twee gesprekken, beginnend als een interview, en uitgroeiend tot een werkelijk gesprek tussen een ou dere schrijver en een jonge journalis te. In het eerste deel is de man in de aanval, scherp, kritisch, agressief en de vrouw onhandig, goeïg, verdedi gend. In het tweede deel is de situatie precies omgekeerd. Beide interviews komen tot wat onwillige waardering, onwillig begrip en eindigen met het eenzaam achterblijven van de man. Woensdag 23 november speelt Extract uit Delft 'In de holte van je arm', over twee mannen die hun vrouw verlaten en samen gaan wonen, met de nodige verwikkelingen. Het leven van de jon ge Spinoza uit de 17e eeuw wordt don derdag 24 november op de planken ge bracht door ADO/DVS uit Den Haag. Dimitri Frenkel Frank zei er zelf over: „Het is mijn enige historische stuk. Een groot stuk, grote figuren, serieus, hoewel ook 'Spinoza' vol zit met grap pen. Ik heb voor dit stuk heel veel re search gedaan naar de jonge Spinoza, waar heel weinig over bekend is. Als oudere man was hij een filosoof met een gemakkelijk karakter, maar als je zijn jongere werken leest is het een ab solute rebel". Het Klein Tejater Doe- tinchem speelt vrijdag 25 november 'Saldo Mortale'. Isabella Parmentier is een voorbeeldig boekhoudster, die uit angst om haar geliefde Stefan te verlie zen in de boekhouding gaat rommelen. Hij is een bedrieger, maar weet niet wat Isabella uitspookt. Zij schuift zich grote sommen geld toe en begint een dubbelleven als haar eigen, rijke nicht. Stefan weet niets van het dubbelleven en kiest voor de rijke nicht. Het laatste stuk op het programma 'Hollywood' is door Dimitri speciaal geschreven voor het festival en wordt gespeeld door Hollywood uit Rotter dam. Een gewezen filmactrice van middelbare leeftijd, Babydoll, heeft Joey ingehuurd om haar man Harry te vermoorden. Deze komt thuis met een jong ordinair meisje, dat bij de film wil, waardoor Joey niet kan schieten. Har ry denkt dat hij een scenario-schriver is en vraagt hem een goed verhaal te schrijven. Uiteindelijk weigert Joey Harry te vermoorden. Babydoll is vast besloten en probeert het zelf. „Het in teressante eraan is, dat ik het ver weg heb geplaatst in Hollywood. Dat geeft de mogelijkheid om te stileren, om je figuren wat breder, wat cliché-matiger te maken. Het is makkelijker om je voor te stellen dat je een gangster in huurt om je echtgenoot te vermoorden in Hollywood dan in Buitenveldert", aldus Frenkel Frank. ZIERIKZEE - Tijdens de zaalvoetbal competitie in sport hal Onderdak te Zierikzee haalde Schorpioen, koploper in de eerste klasse, weer behoorlijk uit tegen Sport Surf Jon ker (11-3). Keeper Simon Blom bleek kansloos tegen de sterke voetballers Ronald van Oeveren (3 doelpunten) en Peter van Vossen (3 doelpunten) die beide in de hoofdklas ser Vlissingen op het veld uitkomen. Ook Kees van Vossen (4x) en Aart van de Linde (lx) speelden een goede wed strijd. Het team van Mevo deed goede zaken door te winnen van Zeelandia (6-2). Het Mevo team dat nu één punt meer heeft dan Schorpioen maar één wedstrijd minder gespeeld heeft, doet het verrassend goed in de eerste klasse. „Ik vind dat het zaalvoetbal achteruit is gegaan, alleen Schorpioen heeft dan nog een aardig team", aldus Mevo aanvoerder René Verwijs. „Wij hebben een jong team en willen er te genaan". In de tweede klasse won koploper Coen Honig 1 met de hakken over de sloot van Garage Slager (3-2). Peter Goede- gebure toonde zijn ervaring nog eens met een prachtig doelpunt voor zijn team Coen Honig. Maar Slager kwam snel terug met een tegendoelpunt. Eric van de Houten bracht Coen Honig weer op voorsprong met twee doelpun ten. Slager drong in de laatste fase nog aan en scoorde een tweede doelpunt, even wankelde het team van Coen Honig maar keeper Bill Hillebrand behoedde zijn team voor een nederlaag. Tijdens deze wedstrijd werd een record geves tigd door scheidsrechter Arj an Bolle en speler Marco Bijde- vaate van Coen Honig. Bijdevaate maakte na jaren afwe zigheid zijn debuut weer in de zaalvoetbalcompetitie. Ech ter tijdens de eerste vijftien seconden van de wedstrijd werd hij al verwezen naar de strafbank voor twee minuten. In de derde klasse verloor koploper PTT zijn eerste punt door een gelijkspel tegen Dakkie's Bar (3-3). Uitslag: woensdag 9 november; Sport surf Jonker-Schorpioen 3-11, Coen Honig 1-garage Slager 3-2, PTT-Dakkie's Bar 3-3, Zeelandia- Mevo 2-6, PZEM-Droptiek Passage 6-5, Coen Honig 2- L en O 4-3. Programma: woensdag (vandaag); 19.00 Bijmakelaardij-Nola Boys, 19.40 PJZ-Stella Boys, 20.20 Rijschool Delta-B ruse Boys, 21.00 Pinky Boys-FC Kerkwerve, 21.40 de Roo Fossen-Braber groen voorziening, 22.20 Sporthuis Zierikzee- Toren Boys. OOSTERLAND - De 17-jarige voet baller Emiel Dorst uit Oosterland is in de voetbalcompetitie van de lande lijke jeugd sterk begonnen. De jeudi- ge speler, die voor het tweede jaar speelt in het A-junioren team van Kloetinge, heeft inmiddels twaalf doelpunten gescoord. „Uit goed hout gesneden en een spits naar mijn hart", benadrukt Jack Schipper de speler uit Oosterland. Schipper, die als trainer bij de junioren van Kloetinge aan zijn eerste seizoen bezig is, heeft het voorrecht om met de beste A-junioren van Zeeland te mo gen uitkomen in de landelijke hoofd klasse jeugd. De voetbalvereniging Kloetinge heeft een jeugdbeleid uitge stippeld waarbij de talentvolle spelers uit Zeeland bij elkaar worden ge bracht. Tijdens de competitie-wed- strijden tegen onder andere Feye- noord, PSV, FC Den Bosch, SVV, RKC en Unitas moeten de spelers dusdani ge ervaring opdoen dat de stap naar het betaalde voetbal niet groot meer is. De talentvolle Emiel Dorst ging ander half jaar geleden van zijn plaatslijke voetbalvereniging S.V. Duiveland over naar Kloetinge. „Ik hoorde dat ze spelers zochten, dus informeerde ik. Het bleek dat ze me al gezien hadden en lijfden mij direct in", aldus Dorst, die nog één dag in de week op de streekschool in Middelburg zit en vier dagen werkt als constructie-monteur bij firma Hanse. Drie keer in de week wordt Emiel door zijn vader naar Kloetinge gereden: maandag- en woensdagavond om te trainen en zaterdag om een wedstrijd te spelen. Thuiswedstrijden worden op de accommodatie van Kloetinge ge speeld en de uitwedstrijden in de soms prachtige stadions van de rijke voet balverenigingen in Rotterdam, Eind hoven en Tilburg. „De kilometers worden vergoed en we krijgen sportkleding maar verder krij gen we niks. Ik vind dat niet belangrijk want ik heb het echt naar mijn zin daar. In het eerste voetbalseizoen was het echt moeilijk voor mij. Ik moest mij steeds bewijzen om een vaste ba sisplaats te krijgen maar zat toch re gelmatig op de reservebank. Nu Jack Schipper de nieuwe trainer is gewor den krijg ik alle kans om te bewijzen wat ik waard ben en heb ik een vaste basisplaats veroverd", vertelt Dorst. „Ik houd van zulke spelers, die bereid zijn om de strijd aan te gaan", rea geert Schipper. „Hij heeft een goede techniek en is agressief in zijn spel. Een spits moet bewegelijk zijn en de oorlog in het veld durven aangaan. Hij moet alleen nog veel ervaring op doen, beter de mandekking ontwijken en bewegelijker worden als spits. Deze speler heeft veel in zijn mars, maar de vraag is altijd hoe hij zich verder ontwikkelt. Hij heeft in ieder geval een goede instelling en de sti mulans van thuis uit is uitstekend". Emiel Dorst heeft inmiddels, door zijn opvallende rol als spits, de aandacht op zich gevestigd van verschillende scouts van Feyenoord, Willem II en RKC. „Ja, ik weet dat ze mij elke wed strijd in de gaten houden. Toch speel ik ontspannen met die heren aan de zijlijn. Ik denk dat dit ook komt omdat ik regelmatig doelpunten maak. Als ik de kans krijg om in het betaalde voet bal te komen dan pak ik die kans on middellijk aan. Ik wil het hoogste be reiken in het voetballen, liever van daag nog dan morgen", aldus Dorst. De voorkeur gaat bij Emiel uit naar Willem II: „Zij hebben een goed jeugd beleid en dat trekt mij wel". De speler uit Oosterland rookt en drinkt niet en zijn enige hobby is voetballen. „Een sportman uit goed hout gesneden", memoreert Jack Schipper nog eens. De 17-jarige Emiel Dorst uit Oosterland in de kijker bij scouts van Willem II, Feyenoord en RKC. Het Scapino Ballet Ahoy Complex - 20.00; 'Holiday on Ice', met o.a. successen van Broad way en de Parijse Music Hall, de schaatskomiek Guy Longpré, het grote showballet en voor de kinde ren Snoopy etc. De Doelen, kleine zaal - 20.15: Ka mermuziek in diverse bezettingen met o.a. Christiaan Bor, viool en George Pieterson, klarinet met werken van Mozart, Schonberg-We- bern en Tsjaikovsky De Doelen, grote zaal -12.45: Lunch concert van Martha Noguer, piano met werken van Mozart, Ravel en Chopin De Doelen, grote zaal - 20.15: Con cert Marinierkapel o.l.v. Majoor G. D. Buitenhuis met o.a. werken van Tsjaikovsky, na de pauze een amu sementsprogramma Luxor Theater - 20.15: 'Een fijn span'klucht met o.a. Joop Doderer en Leontien Ceulemans Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30: The Cholmondeleys, vier Britse danseressen die dans en mime met een zwart gevoel voor hu mor combineren Rotterdamse Schouwburg, grote zaal - 20.15: 'Sem Titulo' en 'Pulci- nella' door het Scapino Ballet Theater Zuidplein, grote zaal - 20.15: 'Jean D'arc', van George B. Shaw, met o.a. Josine van Dalsum, Henk van Ulsen en Lex Goudsmit Bilbiotheek Theater - 20.30: 'Pas op dat je geen woord zegt' door toneel groep Maskerade, in het kader van Dimitri Frenkel Frank Festival Lantaren 1 - 20.30: 'De eeuwige fiet ser', door muziektheater van Orka ter Poppentheater Lucia Sies - 14.30: 'Heksenspel', poppentheatervoor stelling door Lucia Sies voor kinde ren vanaf 6 jaar Ahoy Complex - 20.00: 'Holiday on Ice' (zie woensdag 16 november) Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30: 'Bloed, geen woord van liefde' zwarte komedie door F Act/ kerngroep bijzondere projecten Luxor Theater - 20.15: 'Een fijn span' (zie woensdag 16 november) Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.15: 'La Cathedrale Englou- tie', 'Jardi Tancat', 'Chansons Ma- decasses' en 'I should have left the light on', vier balletten uitgevoerd door het Nederlands Danstheater II Rotterdamse Schouwburg, grote zaal - 20.15: 'Een zaak van de fami lie', van Alan Ayckbourn door het Ro-theater Theater Zuidplein, grote zaal - 20.15: 'Jean D'arc' (zie woensdag 16 november) Bibliotheek Theater - 20.30: 'Po lyester Polka, door toneelgroep Spe- legast met o.a. Frans Planken en Jeanine van Toorn, in het kader van het Dimitri Frenkel Frank Festival Lantaren 1 - 20.30: 'De eeuwige fiet ser' (zie woensdag 16 november) Zaal De Unie - 21.00: Unieconcert 'Kamermuziek van de XXe eeuw' door het Xenakis Ensemble Nighttown - 21.00: Boogie Down Productions (USA-hip hop) Theater De Evenaar - 20.15: 'Zoals zij die dromen' een humoristisch verhaal dat de dilema's, waarvoor de zwarte mens zich gesteld ziet, aan de kaak stelt. Met o.a. Felix Burle son en Paulette Smit Ahoy Complex - 20.00: 'Holiday on Ice' (zie woensdag 16 november) Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30: 'Bloed, geen woord van liefde' (zie donderdag 17 november) Luxor Theater - 20.15: 'Een fijn span' (zie woensdag 16 november) Theater Zuidplein, grote zaal - 20.15: 'De theatermaker' door het West-Vlaams theaterkollektief Mal- pertuis met o.a. Nicole van Hoecke en Sietze Dolstra Theater Zuidplein, Arlecchino - 20.30: 'In praktijk', door Smit De Vries, met Marjon Smit en Evert de Vries Bibliotheek Theater - 20.30: 'Bitter Lemon' door Panta Chorei, met o.a. Cor Dirksen en Jan van Rossum,. in het kader van het Dimitri Frenkel Frank Festival Theater 't Kapelletje - 20.15: 'Betti- na, een fatsoenlijk meisje', door to neelgroep R'71 Lantaren 2 - 21.00 'Feestlokaal' van De Nieuwe Danse- rije, choreografie Tamara Huilmand Hal 4 - 20.30: Optreden Irakire, o.l.v. pianist Chucho Valdes, salsa uit Cuba Harbour Jazzclub - 21.30: Paradise Jazzband Galerie Draaipunt - 21.00: Jazzcon cert met o.a. Ferdinand Povel, sax en Wim Overgauw, gitaar Theater De Evenaar - 20.15: 'Voyage to tomorrow' door Lamaqul, thea terstuk over twee ter door veroor deelde moordenaars, die bij wijze van experiment op een onbekende planeet terecht komen Ahoy Complex -15.30 en 20.00: 'Holi day on Ice' (zie woensdag 16 novem ber) De Doelen, grote zaal - 20.15: Con cert Rotterdams Philharmonisch Orkest, o.l.v. Roland Kieft met werken van o.a. Wagenaar De Doelen, kleine zaal - 20.15: Jubi leumconcert met het Nieuwe Opera Koor Rotterdam m.m.v. jongens koor 'De Zeesterren', o.l.v. Thijs Sik- king, met operette- en musicalfrag menten Luxor Theater - 20.15: 'Een fijn span' (zie woensdag 16 november) Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30: 'Bloed, geen woord van liefde' (zie donderdag 17 november) Rotterdamse Schouwburg, grote zaal-20.15: 'Een zaak van de familie' (zie donderdag 17 november) Theater Zuidplein, Arlecchino - 20.30: 'In Praktijk' door Smit De Vries Theater Zuidplein, grote zaal - 20.15: 'Jeans' muziek en dansspek- takel (uitverkocht) Bibliotheek theater - 20.30: 'Het moeizame liefdesleven van Atilla Galop' door Jeugdtoneelgroep TOV met o.a. Regina Tolenaar en Ralf van Rees, in het kader van het Dimi tri Frenkel Frank Festival Theater 't Kapelletje - 20.15: 'Betti- na, een fatsoenlijk meisje' (zie vrij dag 18 november) Lantaren 1 - 20.30: 'De eeuwige fiet ser', (zie woensdag 16 november) Lantaren 2 - 21.00: 'Feestlokaal' (zie vrijdag 18 november) Poppentheater Lucia Sies - 14.30: 'Heksenspel' poppentheatervoor stelling voor kinderen vanaf zes jaar Hillegondakerk - 20.15: Concert Ba- rok-orkest met clavecimbel o.l.v. Martin Sonneveld met 'Florilegium' Harbour Jazzclub - 21.30: New Or leans Wildcats Jazzsocieteit L'Esprit - 21.30: 'Sugar Mama' blues live, m.m.v. Klaas Ver meulen, mondharmonica Theater De Evenaar -20.15: 'Baa-de' bekentenissen uit de tussenwereld' door Tie 3, voorstelling over de reis die een dode aflegt, met o.a. Ken Ke- lountang Ndiaye in het kader van het Stagedoor Festival Ahoy Complex -12.30 en 16.15: Holi day on Ice (zie woensdag 16 novem ber) De Doelen, grote zaal - 14.15: Con cert Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Roland Kieft m.m.v. Winnaar Eduard Flipse - pianocon cours met werken van Wagenaar en Moesorgski De Doelen, grote zaal - 11.00: Con cert met violist Jaap van Zweden en het Amadeus Ensemble met als ex tra atractie Anke Anderson Luxor Theater - 20.15: Concert I Compani, de uit zeven musici be staande groep, speelt de muziek die Nino Rota heeft gecomponeerd voor films van Frederico Fellini, o.a. uit de film 'La Strada' Rotterdamse Schouwburg, grote zaal-20.15: 'Een zaak van de familie' (zie donderdag 17 november) Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 15.00: 'Van ei tot z', theater voorstelling door Kindertheater Pssst voor kinderen vanaf 8 jaar Theater Zuidplein, grote zaal - 14.30: 'Udine' door Operakoor Maas stad m.m.v. het gemengd koor Tant- hof, Rotterdams begeleidingskoor Bibliotheek Theater - 15.00: 'Spie gels' door Franje Kollektief met Jos Hulting en Arie Voogt, in het kader van het Dimitri Frenkel Frank Fes tival Jeugdtheater Hofplein -14.00: 'Nu is het jouw beurt', theaterfestival, om 13.00 uur kinderconcert Theater 't Kapelletje - 14.00: 'Betti- na, een fatsoenlijk meisje' (zie don derdag 17 november) Lantaren 1 - 20.30: 'De eeuwige fiet ser' (zie woensdag 16 november) Jazzsocieteit L'Esprit - 21.30: Gou we Ouwe Spare Ribs Theater De Evenaar - 16.00: 'Ur| duni, te, salame mingue, door Teil tro Munganga, voorstelling mij poppen, dans en muziek voor kindL ren vanaf 6 jaar in het kader van hal Stagedoor festival Ahoy Complex - 20.00: Concert Bon Jovi De Doelen, grote zaal - 20.15: Com cert door Arie Keijzer, orgel De Doelen, kleine zaal - 20.15: Com certo Rotterdam o.l.v. Heinz Fris sen, met werken van Boccherii* Haydn en Stravinsky Rotterdamse Schouwburg, kleiii zaal - 20.15: 'Dodendans', eensata;! sche komedie met o.a. Christirj Ewert en Robert Prager Ahoy Complex - 20.00: Concert Dij ran Duran Rotterdamse Schouwburg, kleirA zaal - 20.30: 'Dodendans' (zie maa| dag 21 november) Theater Zuidplein, grote zaal ij 20.15: 'Een gelukkige hand', met o.a Mary Dresselhuys en Ton Lensink^ Bibliotheek Theater - 12.30: 'DJ dienstlift', lunchpauzetheater m® Len Reinhard en Don van Dijkl Een voorstelling over de gruwelej van het dagelijks leven Lantaren/Venster complex - 21.oJ 'Fripp Fripp' door Robert Fripp ej Toyah Willcox (UK) Zaal De Unie - 21.00: De Nederland se Poezie van de jaren '80, program ma waarin de poëziecriticus de poj zie van dit moment analyseert mi Thomas Lieske Ahoy Complex - 20.00: Conces Bryan Ferry Rotterdamse Schouwburg, klein zaal - 20.30: 'Kras', theaterprogram ma door Maatschappij Discordia nevenprogramma van de Keers ma.6k6r Theater 't Kapelletje -14.00: 'Weltj rusten Meneer Beer', kindervooj stelling door Peutertheater Porn poen De Doelen, kleine zaal - 20.15: Coi eert Nederlands Kamerkoor o.l.' Uwe Gronostay met werken va Wolf, Wagner en Rheinverger Zaal De Unie - 21.00: 'Op de schol ders van reuzen', de componist Gi lius van Bergeijk over zijn inspin tiebron Thelonious Monk. Van be de meesters worden werken uitgi voerd De Doelen, grote zaal - 20.15: Coi eert Rotterdams Philharmonisc Orkest o.l.v. Valeri Gergjev, m.m.' Mare Laforet (piano), met werke van Borodin, Liszt en Sjostakovits, Bibliotheek theater - 20.30: 'Said Mortale' door het Klein Tejater Do< tinchem in het kader van het Dim tri Frenkel Frank Festival Luxor Theater - 19.30: Camerettei 1988, cabaretfestival (finale, vooi rondes op donderdag en vrijdag). O deze avond strijden de drie best groepen en/of solisten om de eerst plaats, gastoptreden Brigitte Kaar dorp Theater Zuidplein, grote zaal 20.15: 'Kalinka' jubileumvoorste ling Russisch Oekranisch Zang- e Dansensemble met dirigente Iness Pilosowa Rotterdamse Schouwburg, klein zaal - 15.00: 'De menseneter', the! tervoorstelling door de le Theate dwarsstraat voor kinderen vanaf jaar Jeugdtheater Hofplein - 14.00: 'W troost Muu', door Speeltheat' Gent, voor iedereen vanaf 6 jaa met om 13.00 klassiek kindercol eert 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 36