PZC komedie neemt dwaze vormen aan Zeeuws waterpolo doet goede zaken Goese zaalvoetballers behalen eerste winst LT op tv Rosmalen concurrent tennistoernooi Queens sport 17 Bo Wesdorp mbeslist )ameselftal Kiekt zege Recordwinst Wimbledon Bernd Schuster vrijgesproken SAR vergroot titelkans door zege op koploper II Italië: maar twee afvallers ^rans Körver verlaat MVV WOENSDAG 16 NOVEMBER 1988 Kessel yrivé-problemen Debutanten Compromis Klompenbond ZEEUWSE PLOEGEN DOEN HET STEEDS BETER BEDOELD ALS OPWARMER VOOR WIMBLEDON tomance speelt Gullit parten in Rome niet bij ben. Dat weten ze als sinds donderdag, na die wedstrijd in Belgrado". ROME (GPD) - De komedie rond Ruud Gullit begint dwaze vor men aan te nemen. Tot gistermorgen pal voor het vertrek naar Rome liet de aanvoerder van het Nederlands elftal taal noch teken van zich horen, en wachtte Thijs Libregts op Schiphol VVCLÜ,Rteke11S vergeefs op hem. De bondscoach wist niet beter of Gullit zou in ;lk geval met Oranje meereizen naar Rome en eventueel van iaaruit doorreizen naar Milaan. Net als voor de internatio nals, die uit de provincie komen, was voor Gullit een kamer fereserveerd in het Hilton-hotel. Ook daar kwam hij echter nooit opdagen. kennelijk in de veronderstelling dat ie kust vrij was, meldde Gullit zich 'ond het middaguur alsnog op Schip- iol en ruilde hij het vliegticket dat mor hem klaar lag in voor een enkele ■eis Milaan. Op dat tijdstip arriveer- len echter ook de supporters en een rroot deel van de vaderlandse sport pers, die met de tweede lijnvlucht naar lome zouden vliegen. Gullit voelde ach betrapt en gedroeg zich er ook ïaar. Imide als nooit tevoren wrong Gullit ich in allerlei bochten om zijn gedrag an de laatste dagen te verklaren. „Ik leb gisteravond contact gehad met IC Milan en met de club afgesproken lat ik de kuur bij Ted Troost afmaak, lorgen (vandaag/red.) ga ik terug ïaar Milaan". De blessure achter in iet dijbeen, die volgens bondsarts 'rits Kessel volledig is genezen, speel- ,e hem ineens weer parten, het knietje het dijbeen deed bovendien nog teeds pijn. „Als Kessel beweert, dat ik wensdag eventueel een halve wed- trijd had kunnen spelen, is dat voor ijn rekening. Ik ben het daar niet mee ens". olgens de telex die Libregts maan- agmiddag in handen werd gedrukt, chtte de clubarts van AC Milan de ans minimaal dat Gullit zondag te en Atalanta weer van de partij kan fijn. Daar dacht Gullit echter heel an jers over. „Het is veel te vroeg om dat ju al te zeggen. Zelf sluit ik in elk geval iet uit dat ik zondag weer kan spe- :n". Ronduit verbolgen reageerde ullit op de aantijging dat Ted Troost e hand in het spel heeft gehad om em uit het Nederlands elftal te hou- en. „Het heeft niks te maken met 'roost, maar alles met AC Milan. De .ub moet zich ook indekken". uud Gullit is duidelijk zichzelf niet. ■e vorig seizoen gevierde held van et Italiaanse voetbal, die AC Milan aar de landstitel voerde, zit tot over 'n oren in de problemen en onder- indt nu de weerslag van de roem die ij eerder oogstte. Nu bij AC Milan liet alles naar wens verloopt, heeft de I >EN HAAG - Bo Wesdorp van de Vlis- ingse boksvereniging DOS heeft tij- ens wedstrijden in Den Haag ge- okst tegen de Rotterdamse bokser 'rans den Outer. Italiaanse media zich bijna massaal gestort op de randverschijnselen en met name op het privé-leven van Ruud Gullit. Dat tot grote woede en ergernis van clubvoorzitter-eigenaar Silvio Berlusconi. Zijn ingrijpen heeft echter niet kunnen verhinderen dat de Nederlandse roddelpers inmid dels ook lont heeft geroken en deze week uitvoerig publiceert over de ro mance van Gullit met een Italiaanse journaliste. Al die publicaties hebben de populari teit van Gullit geen goed gedaan, zijn prestatie in het veld kennelijk even min. Het is daarom niet eens zo vreemd, dat hij pas dan weer in actie wil komen wanneer hij 100 procent fit is. Hij wil niet het risico lopen de volle laag over zich heen te krijgen als zijn prestatie niet voldoet aan het hoge verwachtingspatroon dat Italianen en Nederlanders van hem hebben. „Voor de Italianen", hield hij gisteren vol, „kan het geen verrassing zijn dat ik er Het bleef echter niet bij die afzegging van Gullit alleen voor de interland van vanmiddag (woensdag) in Rome tegen Italië. Gelet op het grote aantal afmel- ders mag je grote vraagtekens plaat sen bij het nut van dergelijke oefen wedstrijden. „Zo'n wadstrijd als deze", becijfert Jan Huybregts, „kost alleen maar geld". En zou wel eens ten koste kunnen gaan van de marktwaarde van Gerald Vanenburg en Ronald Koe man, die beiden lonken naar een con tract bij een Italiaanse topclub. De twee PSV-vedetten hielden zich giste ren opmerkelijk koest, ofschoon zij toch weinig gelukkig kunnen zijn met de fantasieploeg die Libregts nu nood gedwongen in het veld moest brengen. Het pleit voor PSV dat het deson danks spontaan alle medewerking blijft verlenen aan het Nederlands elf tal. Nu kan trainer Guus Hiddink ook moeilijk anders, want Philips is per slot van rekening de hoofdsponsor van de KNVB. Met een beetje fantasie zou je daarom kunnen zeggen, dat PSV wordt gestoken door een wesp uit ei gen nest. Zo wilde de naar Rome mee gereisde Hiddink het niet zien. „De spelers willen dolgraag. Wie ben ik dan om ze tegen te houden?" ROME (GPD) In tegenstelling tot collega Thijs Libregts hoeft de Ita liaanse bondscoach Vicini slechts twee spelers uit zijn EK-kader te mis sen. Donadoni is nog herstellend van de kaakfractuur opgelopen in de wed strijd tussen Rode Ster Belgrado en AC Milan. Mancini, de spits van Samp- doria, moest gisteren tijdens de trai ning definitief afhaken. Hij had zo'n last van een oorontsteking gekregen, dat Vicini het raadzamer vond Baggio als stand-in te laten opdraven in de vriendschappelijke wedstrijd tegen Oranje. Nederland speelt tegen de Italianen met drie debutanten: Reekers, Huis tra en Eijkelkamp. Ook zijn gekozen Addick Koot, die zeven minuten Oran je-voetbal erop heeft zitten en Wilbert Suvrijn die ook nog nooit een volledige interland heeft afgewerkt. „Ik denk dat we wel al eens met een sterker elf tal hebben gespeeld", inventariseerde Gerald Vanenburg hardop. Om er met een op te laten volgen: „Des te groter is de uitdaging nu. Er staan in elk geval mensen binnen de lijnen die zich koste wat kost willen bewijzen en die voor tweehonderd procent het duel in gaan". Opstelling Italië: Tacconi, Bergomi, Baresi, Ferri, Maldini, De Napoli, Ancelotti, Gianni- ni, Baggio, Vialli, Rizzitelli. Nederland: Van Breukelen, Silooy, Koe man, Koot, Reekers, Vanenburg, Suvrijn, .Rijkaard, Huistra, Eijkelkamp, Van Basten. leide boksers die uitkomen in het chtwelter C, maakten er een felle par- ij van waarin men niet voor elkaar on er deed. De strijd eindigde dan ook nbeslist. Kamel Ashray van DOS, die itkomt in het lichtwelter junior, was ijdens dezelfde wedstrijden minder uccesvol. Hij verloor op punten van lichel Houwaart uit Zaandam. 1IODELBURG - Het Zeeuwse dames- lftal heeft gisteravond in Middel- urg een overwinning behaald op lotterdam. "wintig minuten na rust bracht Lies- ieth Noya het Zeeuwse team op voor- prong (1-0) en dat bleek uiteindelijk oldoende voor de zege. Door de winst P Rotterdam blijft Zeeland uitzicht ouden op plaatsing voor het Neder- inds Kampioenschap. Eerder had het ameselftal namelijk verloren van de fdeling Dordrecht. 'ONDEN (RTR) - Het toernooi om de ennistitels van Wimbledon heeft dit lar een record winst van 7,67 miljoen ond (bijna 28 miljoen gulden) opgele efd. 'at maakte het bestuur van de organi- erende All England Club dinsdag in 'Onden bekend. Daarmee is de winst en opzichte van het j aar daarvoor met even procent gestegen. Toen hield de 'rganisatie een bedrag van 7,15 mil- |oen pond (volgens de toen geldende ;oers ruim 25 miljoen gulden) over. IAASTRICHT (ANP) - Het bestuur 'an de Maastrichtse eredivisieclub «V heeft besloten het contract met 'e hoofdtrainer Frans Körver aan het ind van het seizoen niet te verlengen, lörver is dan drie jaar in dienst ge lest van MW. Hij zal het lopende sei nen bij de Limburgers normaal afma ken. HAARLEM (GPD) Behalve in Deventer tijdens de IJsselcup-wed- strijden ontbreekt Yvonne van Gennip ook volgend weekeinde bij de eerste Worldeup-races in Oost- Berlijn. De Nederlandse afvaardi ging in de hoofdstad van de DDR wordt gevormd door de kernploeg van Wybe Last. Van Gennip neemt aanstaande zondag in Heerenveen ook niet deel aan de wedstrijd tus sen Friesland en 'de rest van Neder land'. Van Gennip had in Qost-Berlijn eventueel wel mogen starten op de 500 en 1000 meter, maar niet op haar favoriete 1500 en 3000 meter, omdat de pupillen van Last op die afstan den alle beschikbare plaatsen inne men. Last wil zien hoe zijn schaat- sters er internationaal voor staan, waardoor voor de olympisch kam pioene geen startmogelijkheden op 1500 en 3000 meter zijn. Trainer Tjaart Kloosterboer: „Het heeft voor Van Gennip geen zin om te starten op de 500 en 1000 meter. Het is te vroeg in het seizoen om nu al te gaan jakkeren op de kortere af standen. Het accent ligt nu op het duurwerk. Daarom rijdt ze zondag ook niet in Heerenveen. Daar staan ultrakorte sprintnummers op het programma en die passen niet in ons schema". Terwijl de kernploeg-dames in Oost-Berlijn rijden, doet Van Gen nip in datzelfde weekeinde mee aan een kleine meerkamp in Groningen. „Met Last heb ik afgesproken, dat ze zich daar kan kwalificeren voor de ploeg, die op 3 en 4 december deelneemt aan de Worldcup in Gro ningen. Ik kan me wel vinden in dat compromis". Kloosterboer reageert zeer afstan delijk op de deining rond het niet deelnemen van Van Gennip in De venter. „Dat Yvonne niet mag star ten is het probleem van het gewest. Ik zit er niet mee. De IJsselcup is een leuk, gezellig toernooi; een tus senstationnetje, meer niet. Waar maakt men zich voor de rest druk om. Onze doelen liggen in januari en februari en niet half november in Deventer. Daarom begrijp ik deze opgeklopte toestand rond Van Gen nip niet. Dat ze er niet bij kan zin in Berlijn, vind ik ergens begrijpelijk. De kernploeg moet tenslotte ook een kans krijgen. Daarna ligt de zaak open". In tegenstelling tot Kloosterboer is in Deventer en Van Gennips woon plaats Haarlem wel verontwaar digd gereageerd op de gewestelijke beslissing. De directie van de De venter ijsbaan heeft zelfs gepro beerd om Van Gennip zaterdag bui ten mededinging deel te laten ne men of desnoods een extra wed strijdje voor haar in het leven te roepen. Op die manier hoopte men een paar toeschouwers meer naar het toch al niet bijster populaire IJsselcup-toernooi te kunnen lok ken. Van Gennip heeft dat aanbod evenwel afgeslagen. Donderdagavond zal voorzitter Aris Dijksman van Van Gennips vereniging, de ijsclub Haarlem, de kwestie aan de orde stellen tijdens de jaarlijkse ledenvergadering van het gewest Noordholland/Utrecht in Kortenhoef. Dijksman: „Mis schien valt deze ridicule beslissing nog terug te draaien. Ik heb zoiets nog nooit meegemaakt. Maar ja, het gewest is een klompenbond, waarin momenteel de ene na de andere ru zie wordt uitgevochten. In de statu ten van het gewest staat dat men de schaatssport moet bevorderen, maar dat doet men momenteel ab soluut niet. Dat ga ik aan de orde stellen". Kloosterboer: „Het zou onzindelijk zijn als het gewest terugkomt op zijn beslissing". Ruud. Gullit vergaarde tijdens het EK in West-Duitsland veel roem, maar onder gaat nu de weerslag. MADRID (GPD) Bernd Schuster is gisteren vrijgesproken in het proces over zijn vermeende belastingontdui king. De rechtbank van Barcelona was van oordeel, dat Schuster geen opzet had gehad om de Spaanse fiscus een loer te draaien. De officier van Justitie had onlangs een gevangenis- straf van een jaar en betaling van een boete van meer dan fl.100.000 geëist, omdat Schuster in 1985 een bedrag van ongeveer een ton niet op zijn belastingformulier zou hebben ingevuld. In dat j aar verdiende de Duitser rond de 1 miljoen gulden. Ook Barcelona-voorzitter Nunez ging vrijuit. Het openbaar ministerie had tegen de Barca-praeses twee maanden hechtenis geëist wegens medeplich tigheid aan belastingontduiking, als ook een boete van 120.000 gulden. VLISSINGEN - De waterpoloploegen van Stormvogel en Schelde déden op nieuw goede zaken. De heren van Stormvogel wonnen zelf van VZV met 12-5, terwijl de concurrentie weer de punten liet liggen. Ook de Schelde-da- mes kwamen alleen aan de leiding. Ze wonnen van Warande, terwijl me dekoploper Treffers de punten liet liggen. De heren van Schelde wonnen van Wa rande 2 met 7-9. De Ganze-dames won nen hun eerste wedstrijd tegen BZ& PC werd het 2-13, terwijl de Ganze-he- ren van BZ&PC verloren, 13-6. Heren 2 van Ganze verloor opnieuw met grote cijfers, 17-1, van Argo. En ook deheren- jeugd van Schelde moest een neder laag incasseren, 9-8, tegen Warande. Stormvogel-dames speelden 4-4 tegen Vennen. Stormvogel-VZV 12-5 - Na een aftas tende eerste periode waarin Stormvo gel wel een 1-0-voorsprong had geno men was er een erg goede tweede pe riode te zien. De Vlissingers behaalden een 4-0-voorsprong voordat VZV iets kon terugdoen, 4-1In de derde periode ging het 6-3 gelijk op, maar daarna had Stormvogel weer een sterke fase en werd de voorsprong 9-3. In de laatste periode verzuimde Stormvogel het verschil groter te maken. Er werden twee strafworpen gemist, maar ook VZV kon niet veel meer maken. De Vlissingers wonnen verdiend met 12-5. Voor Stormvogel scoorden: Patrick Vader 3; Ad van 't Westende en Frank Leijnse beiden 2; Loek van 't Westen- de, Jan Kees Mol. Sjaak Leijnse, Ro nald van Doorn en Pim Bekkers allen één. Warande-Schelde 7-9 - De heren van Schelde hadden een sterke start tegen Waran de. Er werd een snelle 0-2-voor- sprong genomen, maar Warande wist de eerste periode toch met een 3-2- voorsprong te beëindigen. Het werd een zware wedstrijd waarin Warande ook de tweede en derde periode met een voorsprong wist af te sluiten. Via 5-4 werd het 6-5 voordat Schelde met goede en snelle acties de wedstrijd naar zich toe trok. Schelde behaalde een verdiende 7-9-overwinning. Voor Schelde scoorden: Kees van Houwe- lingen en Dirk de Braai beiden 3; Willy de Blaey, Martin van der Hooft en Maarten de Pooter allen één. Warande-Schelde 3-5 - Na de eerste periode was er een gelijke stand 1-1, waarna Schelde de wedstrijd meer naar zich toe trok, vooral verdedigend speelde Schelde sterk. Na de tweede periode had Schelde een 1-2-voor- sprong en door snel waterpolo in de derde periode werd de beslissing gefor ceerd, het werd 2-5, Warande kon in de laatste periode nog wel terugkomen tot 3-5. Opvallend was dat Warande al leen uit strafworpen wist te scoren. Voor Schelde scoorden: Ria van der Hooft 3; Colinda Keesom en Nicole van Overdulve beiden één. Stormvogel-Vennen 4-4 - De Stormvo gel-dames hadden een erg slechte start en kwamen in de eerste periode al met 0-2 achter. Ook de tweede periode was zwak. Twee keer werd een man- meer-stituatie niet benut, maar de achterstand kon verkleind worden tot 1-2. In de derde periode werd het gelijk, 2-2. Vennen nam in de laatste periode twee maal de voorsprong, maar Stormvogel kon twee maal weer op ge lijke hoogte komen, 4-4. Voor Storm vogel scoorden: Diana de Bree 2, Karin Maas en Petra Bekaert beiden één. BZ&PC-Ganze 2-13 - De Ganze-dames behaalden de eerste punten. In Box meer had de thuisploeg grote proble men met het samenstellen van de ploeg BZ&PC kon slechts vijf dames in het water brengen, terwijl Ganze na genoeg compleet was. Al in de eerste periode nam Ganze een 0-5-voor- sprong die in de tweede periode ver groot werd tot 1-9. Een erg slechte pe riode bracht geen verandering in de stand waarna Ganze in de laatste pe riode werd het uiteindelijk 2-13. Voor Ganze scoorden: Willemijn Kuipers en Ria Florre beiden 4, Marjolein Kik en Anja Boogaard beiden 2, Ans Miltiade één. BZ&PC-Ganze 13-6 - De herenploeg van Ganze die drie maal achter elkaar gewonnen had, kon slechts twee perio den de concentratie bewaren. Na een 0-2-voorsprong was het toch BZ&PC die de eerste periode met een voor sprong afsloot, 3-2. De tweede periode GOES - Schelde International is er in geslaagd de eerste winst binnen te sle pen. In de achtste competitiewed strijd in de districtsklas Zuid I won nen de Goesenaren met 2-1 van het Brabantse Spurs'74. Het gaat ook steeds beter met Maar- tense Tapijt, de andere Zeeuwse ploeg in het landelijke zaalvoetbal. In Oos terhout speelde het Middelburgse team met 1-1 gelijk tegen Delta. De VLISSINGEN - Niet alleen de dames van 't zand in de 2e divisie, maar ook het herenteam van SAR 1 in de 4e di visie heeft de titelkansen in de tafel- tenniscompetitie sterk vergroot. SAR wist in eigen huis namelijk met 7-3 af stand te nemen van koploper DHC 2. Voortreffelijk was ditmaal de hat trick van Wim 't Hooft, terwijl Mare Maas tweemaal scoorde en Johan 't Hooft één partij won. SAR heeft nog wel acht wedstrijdpunten achter stand op DHC 2, maar de ploeg heeft tevens nog twee inhaalwedstrijden voor de boeg. In Middelburg traden de dames van 't Zand aan tegen rivaal Treffers, een moeilijke tegenstander voor de Zeeu wen die al in de eerste ontmoeting met 6-4 sneuvelden. Nu werd het in eigen huis 5-5 dankzij een sterk spelende Re- nata Louws met driemaal winst terwijl Sandra Tahapary en Julia Salamony het ditmaal met één winstpartij moes ten doen. Zand houdt met nog twee wedstrijden voor de boeg nog zes pun ten voorsprong over op Vitac dat za terdag met 9-1 van Stiphout won. Chrompack/MZ 2 leverde thuis een fa natiek gevecht met leider Schimmen met de eerste plaats in de 3e divisie als inzet. MZ 2 slaagde echter niet want de 5-5 was onvoldoende om de vorige week verloren gegane koppositie te heroveren. Slagter en Knol scoorden tweemaal en Kasse won één partij. De dames van Arnemuiden hadden in Zaandam erg veel moeite met ZTTTC 2 dat er in slaagde de Zeeuwen op 5-5 te houden. Vierde divisionist Zand 1 speelde zich vrijwel veilig door vier punten te verza melen in het duel tegen leider Mega- cles. Marinus Jan Uil was hierbij de beste Zeeuw met tweemaal winst. ploeg van coach Cees Outermans is nu al drie wedstrijden ongeslagen. Schelde International - Spurs '74 - Van beide kanten werd er op de aanval gespeeld, alleen hadden de Goesena ren dit keer wel het geluk dat in de voorgaande wedstrijden ontbrak. Hu- bert Rentmeester opende de score voor Schelde, maar al vrij snel bracht Bas Gösgens de stand in evenwicht (1-1). Elf minuten na rust bracht Chris Bal de Zeeuwen weer op voorsprong. Met een uitblinkende keeper Eddy Geys stonden de Goesenaren die voor sprong in het verdere verloop van de wedstrijd niet meer af. Delta - Maartense Tapijt - Het gaat steeds beter met de hoofdstedelingen. Chris Mouthaan, Stoffel Schipper en Henk Willemse zijn weer van de partij, alleen John Tahapary is nog gebles seerd. Toch hebben de Middelburgers het toch nog moeilijk gehad tegen Del ta. De grote uitblinker bij Maartense Tapijt was echter doelman John van Elburg die bij tijd en wijle alles uit zijn doel ranselde. Pas acht minuten voor tijd moest hij zwichten voor een inzet van Sjef de Kort (1-0). Nog geen drie minuten later was het alweer gelijk: Jean-Pierrre van Lieshout draaide zich knap vrij en legde met een diago naal schot de eindcijfers vast (1-1). Uitslagen: Rudy van de Zande - Hooghuis 1-1, Delta - Maartense Tapijt 1-1, Schelde In ternational - Spurs '74 2-1. De stand: 1. Rudy v. d. Zande 8-13, 2. Comdes 7-11, 3, Molier/ Impac 7-10, 4. Tongelreep 7-9, 5. Hooghuis 8-9, 6. Schoenenreus Zanten 7-7, 7. Bunga Melati en Rodias 7-6, 9. Spurs '74 en Maar tense Tapijt 8-6,11. Delta 8-4,12. Schelde In ternational 8-3. r 16.45-17.20 Ned 3: Samenvatting van de vriendschappelijke voetbalinterland tussen Italië en Nederland 16.50-18.50 BRT 2: Voetbal: rechtstreekse reportage van de wedstrijd Tsjechoslowa- kije-België in de voorronde van de WK-voet bal. 16.50-19.00 BBC 2: Voetbal: interland Enge- land-Saoedi Arabië. 19.00-19.45 Did 1: ARD-Sport extra: Bun- desliga-voetbal. 21.53-22.29 Ned 3: Studio Sport: met o.a. een terugblik op de vriendschappelijke voetba linterland Italië-Nederland en een verslag van de Haarlemse handbalweek (Neder land-Polen). 23.50-01.10 BBC 1: Sportsnight: met o.a. ten nis, rugby en voetbal. ROSMALEN (ANP) - Het befaamde tennistoernooi van Queens krijgt een geduchte concurrent. De ideale voor bereiding voor de spelers op het twee weken later startende Wimbledon, heeft vanaf volgend jaar een tegen strever op het Autotron-terrein in Rosmalen. Geen Engelsman zal weten waar de gemeente ligt, maar het eer ste Nederlandse gras-tennistoernooi kan een grote concurrent worden van Queens. Paul Koster, de initiatiefnemer voor het toernooi, heeft van sponsors bijna de vrije hand gekregen een sterk deel nemersveld aan te trekken. De Schie dammer heeft al twee namen voor zijn zesdaagse evenement, van 13 tot en met 18 juni: Michiel Schapers, tevens adviseur, en de Zwitser Jakob Hlasek, een vriend van Koster. Maar in het achterhoofd van de organi sator spoken meer aansprekende na men rond. Nummer één op de lijst van gewenste spelers is de Amerikaan John McEnroe. Nog meer dan voor Ivan Lendl is Koster bereid voor hem diep in de buidel te tasten. Dat er start- gelden, inmiddels ingeburgerd bij invi tatie-toernooien, worden betaald, werd bevestigd noch ontkend. Maar dat alleen het prijzengeld van 170.000 dollar voor toppers zal zorgen, mag, in een geldwereld als tennis is, sterk wor den betwijfeld. Tijdens een persconferentie in het Au to tron in de Brabantse gemeente, bleek er een flinke rek te zitten in het budget van Koster. Het automuseum in Rosmalen is mede-organisator van het kleine invitatie-toernooi en legt op eigen kosten (200.000 gulden) drie grasbanen aan. Als Koster moet wor den geloofd, staan de multinationals bijna op de stoep bij zijn bedrijfje om geld in het evenement te stoppen. „Klein berichtjes in de maandagkran ten hebben voor een stroom van reac ties gezorgd. We zijn al in een vergevor derd stadium met een grote geldschie ter". De keuze was tussen de week na Ro land Garros en de dagen vlak voor Wimbledon. Het werd de eerste moge lijkheid. „Omdat we nu de spelers nog een attractie kunnen bieden: bij uit schakeling in Parijs kunnen ze direct naar Rosmalen komen om hier te trai nen. De banen zijn drie weken be schikbaar", aldus Koster. Schaken Schaatsen was leuk en het bleef spannend, 4-3. In de derde periode verloor Ganze de con centratie en de wedstrijd, want vla 9-4 werd er een 13-6-nederlaag geleden. Voor Ganze scoorden: Piet Schop 3, Bram van de Leden, Johan Klompe en Paul Post allen één. Argo-Ganze 2 17-1 - Ook deze week al weer een grote nederlaag voor Ganze 2. De eerste periode was redelijk dé Goese reserves konden op gelijke hoogte blijven, 1-1. Daarna kwam' Ganze niet meer in het verhaal voor en Argo won via 7-1 en 11-1 gemakkelijk met 17-1. Marten Wiebrents scoorde voor Ganze 2. Warande-Schelde 9-8 - De herenjeugd van Schelde had een sterke start. Er werd een 0-2-voorsprong genomen, maar Warande kwam terug op 2-2 eind eerste periode. In de tweede periode nam Warande de voorsprong, 3-2. Schelde kwam nog terug, 3-3, maar Warande wist de derde periode ook met voorsprong af te sluiten, 5-4. Span nend werd het in de laatste periode Schelde kwam weer gelijk, 7-7, voordat Warande uitliep tot 9-7. Schelde had toen te weinig adem om nog op gelijke hoogte te komen, 9-8. Voor Schelde scoorden: Teun Vercauteren 4, Aegon Bril en José de Pooter beiden 2. Stand dames eerste klasse district: Schelde 5-10 43-16 Hellas 5-4 23-27 Argo 5- 8 22- 9 PSV 2 5-3 19-32 DEZV 5- 8 34-33 DZT 6-2 21-34 Treffers 5- 8 45-22 MZ/PC 6-2 24-40 Waran. 5- 5 27-16 Eszet 6-0 4-55 Schaakolympiade in Griekenland, derde ronde, heren: Nederland - Cuba 2-2 (Van der Wiel - Nogueiras 1/2 -1/2, Rodriguez - Soson- ko 1/2 -1/2, Van der Sterren - Borges 1/2 -1/2, Piket - Vera 1/2 -1/2), Peru - Roemenië 1-3, Indonesië - Frankrijk 1 - 1/2 (+2), Honga rije - Tsjechoslowakije 2-2, Sovjetunie - Ar gentinië 3-0 (+1)„ Oost-Duitsland - Zwe den 1-2 (+1), Canada - Verenigde Staen 0-1 (+3).. Stand aan kop: 1. Roemenië 11 punten, 2. Sovjetunie 9 1/2 (+1), 3. Bulgarije 9 1/2, 4, Engeland, Zweden, China 9 1), 7, Neder land, Peru, Hongarije, Cuba, Schotland en Spanje 9. dames: Griekenland - Hongarije 1/2 - 2 1/2, Sovjetunie - Joegoslavi'e 3-0, Nederland - Schotland 2 1/2 - 1/2 (Harmsen - Coull 1-0, Van der Mije - Milligan 1/2 -1/2, De Greef - McLune 1-0). Stand aan kop: 1. Hongarije, Sovjetunie en China 8 1/2, 4. Roemenië 8 (+1), 5, West- Duitsland, Spanje en Engeland 7. Friese kwalificatiewedstrijden IJssel Cup, heren: 500 meter: 1. Ykema 37,94 seconden, 2. Terpstra 37,96,3. Jonkman 38,34,4 Aarde- ma 39,10, 5. Kuiper 39,29, 6. Portijk 39,43, 7. Hoekstra 39,67. 1500 meter: 1. Portijk 1.57,42, 2. Terpstra 2.00,69, 3. Jonkman 2.00,97, 4. Kramer 2.01,22, 5. Bok 2.01,95, 6. Hoekstra 2.02,36, 7. Kuiper 2.03,47. Eind stand: 1. Terpstra 78.190,2. Portijk 78.570, 3. Jonkmman 78.663,4. Kuiper 80.446,5. Hoek stra 80.457, 6. Ykema 80.800. Dames, 500 meter; 1. Keulen 42,67,2. Brunia 43,84, 3. Mulder 44,67.1500 meter: 1. Keulen 2.11,91, 2. Mulder 2.11,97, 3. Brunia 2.15,17. Eindstand; 1. Keulen 86.640, 2. Mulder 88.660, 3. Brunia 88.863, 4. De Boer 90.846. Tennis Handbal Vriendschappelijke interland in Utrecht: Nederland - Oostenrijk 20-26 (11-13). Top schutters: Nederland: Joop Fiege 6, Boom houwers 6, Schuurs 4, Groener 3, Robert Fiege 1, Oostenrijk: Szvetits 8, Diettert 7, Rippen 6. Voetbal Vriendschappelijke interland te Piraeus: Griekenland - Hongarije 3-0 (1-0), Lagonldls 1-0Calukidis 2-0 en 3-0,1500 toeschouwers, Bundesliga: Bayern MünChen - Stuttgart 3-3 (1-1). Doelpunten Bayern München: Wohlfarth, Wegmann, Ekstrom, Stuttgart: Walter en Gaudino (2x). 63.000 toeschou wers. Grand Prix-toernooi in Johannesburg, eer ste ronde heren enkelspel: Pate (Vst) - Gary Muller (Z-afr) 7-6, 6-7, 7-6. New York, Masters tennistoernooi voor da mes, eerste ronde enkelspel: Graf (WD1) - Kohde (WD1) 6-1,4-6, 6-1, Shriver (VSt) - Ha- nika (WD1) 6-3,6-4. Eerste ronde dubbelspel: GrafSabatlni (WDl/ARg) - TauziaVDemon- geot (Fra) 6-3, 6-1. Valkenswaard, herenenkelspel, eerste ron de: Van Boeckel (Ned) - Davids (Ned) 7-5,6-2; Paloheimo (Fin) - Kowalski (Pol) 6-3,6-4; Sa- ceanu (WD1) - Bloom (Isr) 7-6,6-3; Vekemans (Ned) - Dogger (Ned) 6-7 (4-7), 6-2, 7-6 (7-4). Masur (Aus) - Eltingh (Ned) 6-2,4-6,6-1; Nijs- sen (Ned) - De Muynck (Bel) 6-3, 6-2. Bauer (Wdl) - Jelen (Wdl) 6-3, 4-6, 7-6 (7-4); Anto- nitsch (Oos) - Burke (Vst) 7-5, 6-2. Dubbel spel, eerste ronde; Berner/Garnett (Fin/Vst) - Nunez/Theine (Ecu/Wdl) 6-3, 6-4; Davids/Haarhuis (Ned) - Buffington/Emerson (Vst/Aus) 6-1, 6-7, 6-2; Bloom/Jensen (Isr/Vst) - Kok/Vekemans (Ned) 3-6. 6-2, 7-5.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 19