PZC Jaar ontzegging voor weigeren bloedproef Maria-oord Hansweert bestaat vijftig jaar Ruzie om vermeldinj band met verkeerde naam in Popinfoboel THURSDAY YOU WILL NEED SOMEBODY. streek Basisscholen Sint Nicolaas komt zaterdag in Middelburg SAMEN MET DIENSTVERLENING Middelburgse bowlingleagues Ongerust Ds H. Aalbers overleden. Centrumfunctie Scholieren actief met verkoop van Unicef-wenskaarten Koploper behoudt voorsprong in bedrijfstennis Jubilerend OKK Westkapelle geeft feestvoorstellingen Fout WOENSDAG 16 NOVEMBER 1988 w1 2 Kamerlid Leerling: Braks bevoordeelt Zeeuwse kokkelvissers KOUDEKERKE CDA - De afdeling Valkenisse van het CDA houdt dinsdag een openbare ledenvergadering in de zaal achter de gereformeerde kerk in Koudekerke. Alle raadsleden van het CDA geven een korte inleiding over het gevoerde en te voeren beleid. De vergadering be gint om 19.45 uur. Plattelandsvrouwen - De afde ling Koudekerke van de Nederlandse bond van plattelandsvrouwen houdt maandag een vergadering in hotel Walcheren. De heer Ben de Witte, anti quair, spreekt over 'Kunst en kitsch'. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Cantorij De Ncrv-radio zendt zon dag in het programma Te Deum Lau- damus opnamen uit van de interker kelijke cantorij van Koudekerke. De opnamen zijn enige maanden geleden gemaakt in de gereformeerde kerk in Koudekerke. De cantorij staat onder leiding van Iman de Zwarte. Bram Beekman bespeelt het orgel en Jaco- mien Punt de altviool. De uitzending op Hilversum 5 begint om 9.30 uur. MIDDELBURG Showavond MTV'69 - Het Mid delburgse Muziek- en Majoretten- korps van MTV'69 houdt zaterdag 10 december een muziek- en showavond in de Concert- en Gehoorzaal. Naast muziek en show van de majorettes staan ook enkele demonstraties van de turnsectie van MTV'69 op het pro gramma. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Verkoping De vrouwenvereni ging Persis in Middelburg houdt zater dag een najaarsverkoping. Aangebo den worden onder meer kleding, bor duur- en haakwerk, bloemen en gebak. Er is ook een boekenstand, speelgoed en een grabbelton. De verkoping wordt gehouden in de Mavo-school in de Koninginnelaan en duurt van 10.00 tot 12.00 en 14.00 tot 15.30 uur. Geslaagd Aan de Zeeuwse mode vakschool ENSAID slaagden voor het examen modinette de dames M. Meer man uit Vlissingen en E. Den Teuling uit Middelburg. OOST-SOUBURG Sjoelen - De Souburgse sjoelvereni ging 'Schijf'83' heeft met 27 leden deel genomen aan de tweede selectiewed strijd voor de Nederlandse kampioen schappen in Oosterhout. Aan deze se lectiedag namen 326 personen deel. Twee leden wisten zich in de prijzen te gooien met het volgende resultaat: Derde plaats dames B-klasse, Diana Brouwer met 2542 punten en een derde plaats heren D-klasse voor Jan den Ouden met 2404 punten. De laatste se lectiewedstrijd is zaterdag 11 februari. VLISSINGEN Klaverjastoernooi - Buurthuis Scheldebuurt houdt zaterdag een open klaveijastoernooi. Het toernooi wordt gehouden in het buurthuis aan de Verkuijl Quakkelaarstraat en duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Inschrijven is mogelijk van 13.30 tot 14.00 uur. Jubileumfeest De Vaste Burgh Hengelwedstrijd - De hengel sportvereniging 'Vlissingen' hield de 10e en tevens laatste wedstrijd van ht seizoen tellende voor het clubkam pioenschap 1988.. De wedstrijd werd gehouden op het strand en de glooiing voor de Boulevaard. De 42 deelnemers vingen in totaal 86 vissen, waarvan 76 stuks bovenmaats en 10 stuks onder maats. WESTKAPELLE Viswedstrijd De hengelsport vereniging 'Westkapelle' hield haar elfde viswedstrijd, geldend voor het clubkampioenschap bij 'Het Kust licht'. De 68 deelnemers vingen 112 vis sen, waarvan 61 bovenmaatse en 51 ondermaatse. Verkoping - De hervormde vrou wengroep in dienst der kerk houdt za terdag verkoping van handwerken, bloemen en andere zaken. Er is ook koffie met eigen gebakken wafels en een verloting. De middag duurt van 14.00 tot ongeveer 17.00 uur en wordt gehouden in het hervormd jeugdge- bouw Westkapelle. HOTEL I ARNEVILLE MIDDELBURG - De 33-jarige K. V. uit Breda kreeg dinsdag op de zitting van de politierechter in Middelburg een jaar rijontzegging en twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf in combinatie met vijftig uur dienstver lening opgelegd voor weigeren van de bloedproef. V. werd vorig jaar mei in Vlissingen aangehouden op verden king van rijden onder invloed. Een maal op het bureau liet hij weten: „Ik ben niet dronken. Ik wil naar huis". Hij zou niet meer dan drie glazen heb ben gebruikt. Hoewel V. al bijna tien jaar in Neder land woont zei hij de taal slecht te ver staan en zou hij het bevel tot medewer king aan de bloedproef niet hebben be grepen. Volgens zijn advocaat mr D. J. Olie zou hij tijdens het verhoor meer malen een tolk hebben gevraagd, die hij echter niet had gekregen. De poli- tie-inspecteur die V. het bevel had ge geven, verklaarde ter zitting dat de man hem tijdens het langdurige ge- (Van onze Haagse redacteur DEN HAAG - Minister Braks (visse rij) maakt zich schuldig aan 'sterke bevoordeling' van een aantal Zeeuw se kokkelvissers, nu hij extra vergun ningen heeft afgegeven voor kokkel visserij in de Oosterschelde buiten de vastgestelde visdagen. Dit betekent dat na de sluiting van de voor dit jaar vastgestelde vistermijn alsnog kok kels worden gevangen. Het Tweede-Kamerlid M. Leerling (rpf) zegt dit in schriftelijke vragen, waarin hij de bewindsman ophelde ring over het besluit verzocht. Hij wil weten om hoeveel vergunningen het gaat en om hoeveel extra dagen. Braks moet uitleggen of het een eenmalige beslissing is en wat de reden is van de extra uitgifte. Leerling wijst erop dat de minister geen melding heeft ge maakt van zijn beslissing tijdens een recent overleg over schaal- en schelp dieren met de vaste Kamercommissie voor de visserij. Verder wil het Kamerlid weten in hoe verre wordt gecontroleerd dat het op vissen van 'restkokkels' zich strikt be perkt tot de daarvoor aangewezen per celen. MIDDELBURG - In de maandaglea gue van de Middelburgse Bowling Bond heeft Verkaik II de leiding be houden ondanks de 3-1 nederlaag op het eigen gemiddelde. Van Mourik en Kruitmolen I behaalden beide een 4-0 overwinning en consolideren de ge deelde eerste plaats in de dinsdaglea gue. Van Mourik klopte La Palma en Kruitmolen I stuurde het Occasiecen- tre met lege handen naar huis. In de woensdagleague staat Het Hoekje nog steeds aan de leiding. De koploper verloor evenwel met 3-1 van Hoon- dert en Zoon, maar ook de concurren tie liep een nederlaag op. De uitslag, maandagleague: Verkaik II - Ei gen gemiddelde 1-3, Badenbadenverdonk - Eigen gemiddelde 4-0, Panaché - Eigen gemiddelde 4-0, Slcon - De Heemskinderen 0-4, De Panda's - 't Schrobbelerke 1-3, Het Racketcentrum - Eigen gemiddelde 2-2. Dinsdagleague: Kruitmolen II - Het Abdij restaurant 4-0, Petra's Corner - Au Paradis Chinois 4-0, Kruitmolen I - Occasiecentre 4- 0, Dansschool Middelburg - Verkaik I 1-3, Café De Geere II - Slagerij Maliepaard 3-1, La Palma - Van Mourik 0-4. Woensdagleague: Het Hoekje - Hoondert en Zn 1-3, Borduurstudio Morena - Taxicentra le Middelburg 3-1, Haarstijlstudio Roland - Nehalennia 4-0, Parade Super - Jan Kassa 4-0, Iguana - Café De Geere I 0-4, Bistro De Peperboom - De Blauwe Winkel 1-3. De stand, maandagleague: 1 Verkaik II27,2 Panaché 26, 3 Het Racketcentrum 23, 4 Sicon 22,5, 5 De Heemskinderen 21, 6 De Panda's 15, 7 Badenbadenverdonk 14, 8 't Schrobbelerke 12. Dinsdagleague: 1 Van Mourik 29, 2 Kruit molen I 29, 3 Café De Geere II 26, 4 Ver kaik I 25, 5 Dansschool Middelburg 20,5, 6 Slagerij Maliepaard 20,7 Kruitmolen II19,8 Petra's Corner 18,5,9 La Palma 15,10 Au Pa radis Chinois 13,11 Het Abdijrestaurant 12, 12 Occasiecentre 10. Woensdagleague: 1 Het Hoekje 27, 2 Haar- stylstudio Roland 26, 3 Nehalennia 25, 4 Hoondert en ZN 25,5 De Blauwe Winkel 23,6 Café De Geere I 20, 7 Jan Kassa 19,5, 8 Pa rade Super 19,5, 9 Borduurstudio Morena 19,5, 10 Bistro De Peperboom 13, 11 Taxi centrale Middelburg 12,5, 12 Iguana 8.5. Slot van pagina 9 mee. Nu komt daar een nieuwe korting bovenop. Volgens ons is dat onbehoor lijk". Uit peilingen van de ABOP blijkt de actiebereidheid in Zeeland groot. Er is genoeg bezuinigd, is volgens Reijerse de algemene opvatting. Het is de be doeling dat er in de week van 28 no vember tot en met 2 december - vooraf gaand aan de behandeling van de on derwijsbegroting in de Tweede Kamer - protestacties worden gehouden. sprek dat hij met hem had, niet één keer om een tolk had gevraagd en ook geen moment de indruk maakte er één nodig te hebben. Officier van justitie mr C. van Ginkel vond dat V. heel goed geweten moest hebben wat er van hem verlangd werd, temeer daar hij al eerder voor rijden onder invloed was veroordeeld. Hij eis te naast de ontzegging twee weken ge vangenisstraf onvoorwaardelijk, maar was bereid om mee te gaan in het dienstverleningsvoorstel van de raadsman. V. kreeg ook nog 150 gulden boete opgelegd voor het rijden in een ongekeurde auto. M. B. Q. (31) uit SintPhilipsland werd voor rijden onder invloed (2.38 promille) tot een weekeindontzegging van een jaar, 1500 gulden boete en MIDDELBURG - Sint Nicolaas arri veert zatérdag om kwart voor twee per boot in Middelburg. De Sint komt aan bij de gedenknaald bij de Beatrixbrug en maakt vervol gens te paard, vergezeld door wethou der G. Schoenmakers, een rit door de stad, die eindigt bij het stadhuis op de Markt. Daar wordt het gezelschap (omstreeks kwart voor drie) ontvan gen door het gemeentebestuur. Muzi kaal wordt de stoet begeleid door Drum- en Buglekorps Juliana, jeugd- korps Johan Friso en MTV'69. twee weken voorwaardelijke gevange nisstraf veroordeeld. Hij had in februa ri een aanrijding op de Provinciale weg 257 in zijn woonplaats, waarbij de be stuurder van de aangereden auto een hersenschudding en een gebroken neus opliep. De officier vond het ongeluk een straf verzwarende omstandigheid en eiste een jaar ontzegging, 2000 gulden en twee weken voorwaardelijk. Omdat Q. chauffeur is en nog niet eerder werd veroordeeld legde de politie rechter de ontzegging alleen voor de weekeinden op. Daarnaast blijft er een jaar voorwaardelijke ontzegging boven zijn hoofd hangen tijdens de proeftijd van twee jaar. VLISSINGEN - Ds H. Aalbers, her vormd emeritus predikant te Korten- hoef is zaterdag op de leeftijd van 78 jaar overleden. Dit is dinsdag bekend gemaakt. Ds Aalbers stond in onder meer Sir jansland, Ritthem en Vlissin gen. Hendrik Aalbers werd 9 november 1910 te Lopik geboren. Hij studeerde theologie in Amsterdam en Leiden. Na enige tijd hulpprediker te Sloten te zijn geweest werd hij op 14 mei 1939 te Sirjansland in het ambt bevestigd. Vervolgens diende hij de gemeenten van Rilland-Bath (1943), Vlissingen (1946) en Amsterdam-Watergraafs- meer (1949). Van 8 maart 1964 tot aan zijn emeritaat op 1 december 1975 was ds Aalbers als predikant voor buiten gewone werkzaamheden als cursuslei der verbonden aan het vormingscen trum 'Oud-Poelgeest' in Oegstgeest. Bewoners van de aanleunwoningen bespreken in de recreatiezaal de viering van het 50-jarig bestaan van Maria-oord in Hansweert. HANSWEERT - Een individuele be nadering staat hoog in het vaandel, zegt directeur A. van Tilborg van het jubilerende bejaardentehuis Maria- Ook op het provinciehuis heerst onge rustheid. Het provinciebestuur heeft de afgelopen jaren geprobeerd de on derwijsvoorzieningen op het platte land zoveel mogelijk in stand te hou den. Zo hebben provinciale staten vijf ton uitgetrokken voor een ondersteu ningsproject voor de kleinste basis scholen. R. J. Swiers van de afdeling onderwijs op de provinciale griffie vreest dat de kwaliteit van het onderricht in het ge ding is. Zijn commentaar: „Op deze manier wordt het steeds moeilijker gemaakt de kwaliteit van de kleine scholen op een voldoende peil te hou den. Ik heb de indruk dat de bewinds lieden zichzelf in de kaart willen spe len. Straks kunnen ze met recht zeg gen dat er op de kleine basisscholen slecht onderwijs wordt gegeven". De leerlingen van de Goese balletschool konden zich na het examen tegoed doen aan limonade en zuurstokken. GOES - Dertig leerlingen van de Goese balletschool Regal hebben maandag examen afgelegd voor een des kundige van de Britse Royal Academy of Dancing. Een spannende ervaring want de kinderen, in leeftijd va riërend van vijf tot dertien jaar, moesten het zonder de steun van hun ouders doen. Niemand, behalve de examenkandidaatjes, pianiste Le- nie Stokman, docente Minouche Moers en de examina tor, mocht de balletzaal binnen. Balletschool Regal volgt het Zogenaamde Engelse opleidingssysteem, een vrij gedisciplineerd systeem waarin verschillende gra den te behalen zijn. Voor die verschillende graden de den de kinderen, overwegend meisjes, examen. VLISSINGEN - De protestant christe lijke basisschool De Vaste Burgh in de wijk Papegaaienburg in Vlissingen viert vrijdag het 10-jarig bestaan met een feestdag voor de kinderen. Tijdens het feest staat het thema 'clowns' centraal. Op het programma staan onder meer een clownsshow, het maken van instrumenten en een optre den van het clownsduo Rijn en Trijn. Tevens zijn er prijzen voor de clown- versier-plaatwedstrijd. Het feest wordt besloten met een feestavond in de gymzaal van Vijvervreugd in Mid delburg voor ouders, genodigden, leer lingen en oud-leerlingen. De feestdag is van 9.30 tot 14.30 uur en 's avonds van 19 tot 21 uur. De uitslag: 1 K. van Tatenhove 910 punten; 2 A. van Sighem 785 punten; 3 H. Clarisse 625 punten; 4 R. E. Clarisse 610 punten; 5 mevr. C. van Huizen 610 punten; 6 J. M. Vis ser 495 punten; 7 G. A. Goedhart 445 pun ten; 8 M. F. D. Rouw 445 punten. Clubkampioen is: R. E. Clarisse; jeugdkam pioen: Robert Wielemaker; dameskam pioen: mevr. G. Jonckman. Winnaar van de binnenwaterwedstrijden: H. Clarisse. Win naar van de zeewedstrijden: J. Wielemaker. De K. F. Moens wisselbokaal is gewon nen door J. de Koning met 1000 pun ten. De volgende wedstrijd wordt ge houden vrijdag 25 november op dezelf de visplaats van 20.00 tot 23.00 uur. De uitslag: 1 J. A. de Witte, 6 vissen, 2506 punten; 2 C. Lampers, 9 vissen, 2174 pnt; 3 B. Westerbeke, 6 vissen, 1265 pnt; 4 E. Conté, 2 vissen, 1166 pnt; 5 A. Peene, 4 vissen, 1069 pnt; 6 P. Stroo, 2 vissen, 825 pnt; 7 E. Daal huizen, 3 vissen, 787 pnt; 8 J. Minderhoud, 2 vissen, 536 pnt; 9 M. Verburg, 3 vissen, 517 pnt; 10 K. Scholte, 2 vissen, 513 pnt. De volgende wedstrijd, geldend voor het clubkampioenschap, is zaterdag 26 november van 12.00-15.15 uur bij 'Het Aardappeldal'. oord in Hansweert. Ouderen hebben een heel leven achter zich, hebben hun eigen geschiedenis en een heel ei gen kijk op de maatschappij. Indivi duen, van wie de één 's ochtends in bad wil en de ander 's avonds. Cliënt gericht werken noemt Van Tilborg één van de grootste uitdagingen. Ma ria-oord bestaat vijftig jaar. Vijftig jaar, waarin de 'zorg op maat' voor ou deren de laatste jaren in een stroom versnelling is geraakt. De directie en het verzorgend perso neel laten zoveel mogelijk beslissingen over aan de bewoners van Maria-oord. „Wij gaan ervan uit", zegt Van Tilborg, „dat de mensen bij ons een apparte ment huren. De bewoner kiest zelf het behang en de vloerbedekking. Wij ver goeden alleen. We zeggen bij voorbaat geen nee". De directeur geeft het voor beeld van een inwoonster die haar poes wilde meenemen naar het tehuis, terwijl als regel geldt dat alleen kleine huisdieren, zoals goudvissen, welkom zijn. „We zijn ertoe over gegaan om het toch te proberen. Het is geslaagd en de vrouw is ermee geholpen. Organisato risch gaf het geen enkel probleem". Van Tilborg wijst met nadruk op de overlegstructuur in het tehuis. Maan delijks wordt vergaderd met de bewo ners en de bewonerscommissie. Om de veertien dagen is het afdelingsteam aan de beurt. Met het bestuur van Ma ria-oord wordt ook regelmatig het rei len en zeilen doorgesproken. In september 1938 kreeg het tehuis de eerste inwoners: twee jongens. Maria- oord ontstond op initiatief van de con gregatie der dochters van onze lieve vrouwe van het heilig hart in Tiburg als internaat voor kinderen, die op de schepen van hun ouders geen of onvol doende onderwijs kregen. Na de wa tersnoodramp in 1953 was er vooral on der de oudere inwoners van Hansweert een enorm tekort aan woningen. In 1955 namen de eerste oudere bewoners hun intrek. Jaren later bezweek het te huis onder de sloophamer van rijkswa terstaat en verrees er in 1982 een nieuw gebouw aan de overkant van het ver brede kanaal door Zuid-Beveland. In 1986 nam de laatste zuster afscheid. Op de vraag of de congregatie een stempel heeft gedrukt op het wel en wee van Maria-oord, zegt Van Tilborg zowel ja als nee. „De dienstbaarheid proberen we op eenzelfde manier voort te zetten. De zusters woonden in de aanleunwoningen en waren dus dag en nacht beschikbaar. Wij hebben een an dere visie en opzet en daar zijn we goed in geslaagd". Sinds 1987 kent elke af deling in het tehuis een vast afdelings team, dat een vast aantal inwoners verzorgt. Behalve hulp en zorg bieden aan de eigen inwoners, vervult Maria-oord een centrumfunctie in het kanaal dorp. Het tehuis geeft dagopvang en nachtopvang en staat open voor tijde lijke opnames. Die functie wordt de laatste jaren steeds belangrijker. Twee jaar geleden werden er nog 3300 maaltijden per jaar bereidt voor zelf standig wonende ouderen. Van Til borg rekent erop dat Tafeltje Dekje 5400 maaltijden bezorgt. Voor de toekomst voorspelt Van Til borg dat het personeel nog meer moet inspelen op individuele wensen. „De ouderen bepalen uiteindelijk hoe de zorg eruit komt te zien. Daar moeten MIDDELBURG - Drie Walcherse scholen heben de voorzet gegeven voor het wenskaartenseizoen van Unicef. In enkele weken tijd verkoch ten leerlingen van de Oranje-Nassau Mavo in Middelburg, de scholenge meenschap Scheldemond in Vlissin gen en de Waayenburgh in Middel burg, samen voor ruim 10.000 gulden aan Unicef-artikelen. De Zonneveldschool in Oostkapelle heeft een Unicef-winkeltje geopend, dat iedere vrijdagmiddag tussen 14.30 en 15.30 uur voor het publiek geopend is. Tevens heeft het Unicef-comité Walcheren nieuwe verkooppunten be mand in het Mirocentrum in Vlissin gen en in de Provinciale Bibliotheek in Middelburg. we op inspelen. Dat vereist een flexibe le organisatie die gericht werkt en een leiding die op een motiverende wijze leiding geeft". Niet alle wensen worden vervuld. „Als iemand op z'n eigen ka mer koffie of thee kan zetten, maar het liever gebracht wil hebben, daar gaan we niet op in. Dat hotelmatige kan niet. We gaan de bewoners niet afhan kelijk maken. En als iemand met een bouvier komt, gaan we ook vraagte kens zetten". Het 50-jarig bestaan van Maria-oord wordt deze week uitbundig gevierd. Hoogtepunt is de open dag in het te huis op zaterdag, vanaf 14.00 tot 22.00 uur met rondleidingen, een rad van avontuur en diverse kramen, 's Avonds is er een grote bingo. De op brengst daarvan gaat in een spaarpot. Volgend jaar wil de directie de bewo ners met de eigen verzorgsters tegen een gereduceerd tarief een vakantie aanbieden. Advertentie pilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllMIIIIIIIIIIIIIIIII|ë As. zaterdag weer gewoon een H gezellige pianist achter de piano 1 in het restaurant van e g P. S. ook zondag natuurlijk, tij- S dens de brunch van 12 tot 14.00 5 27,50 p.p. kinderen 15,- Voor reservering: 01180-38456 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii VLISSINGEN - In de heren A-poule van het bedrijfstennis in Vlissingen heeft Holy Steigerbouw de drie pan ten voorsprong aan de kop van de ranglijst behouden dank zij een 10-8 overwinning op ABI Warmtetech niek. Audi Poppe is door een 16-2 ne. derlaag tegen Peiniger GP op de laat ste plaats terecht gekomen. Knolie Machinefabriek zag het team van AW Beheer steeds dichterbij komen maar door een zege uit de dubbels koi de Knolle-formatie de partij toch no| winnend afsluiten, 10-8. Geldof Aannemingsbedrijf maakte een slechts start tegen Arneville doi de 10-3 nederlaag van René de Loc tegen Ron Vroegop. Frans van d Heijde trok de Geldof-ploeg op gelijl hoogte dankzij een 14-8 winst op Chi Fondse. Aart de Looff en Arie Harir brachten Geldof aan de leiding cl» respectievelijk Joop Roos (12-7) Hans van Berk (10-6) te verslaan. Na de enkelspelen was er toch een g lijke stand bereikt nadat Gerrit Faa se tegenstander Gerard Visser na; een 11-3 nederlaag speelde en Kei Kayser met 14-3 van Philip Leenderu won. Geldof toonde zich^n de dubbe de sterkste partij; het team won al drie de dubbelspelen, goed voor et einduitslag van 12-6. In de B-poule bij de dames won Gar; ge Neuféglise met 5-3 van Restaura: de Bourgondiër. RVS Verzekeringe rekende af met Eggink/Carlier (64 Schinkel/Thielen boekte een 6-2 wim op Hoechst II en de Kerngroep-dami gaven Alexander/Skandia Sauna gee kans (8-0). De stand, heren A-poule: 1 Holy Steige bouw 5-10, 2 Peiniger GP 5-7, 3 Geldof Aai nemingsbedrijf 5-7, 4 Hotel Arneville 5-4, Knolle Machinefabriek 5-4, 6 AW Behe BV 5-3, 7 ABI Warmtetechniek 5-3, 8 Aui Poppe 5-2. Dames, B-poule: 1 RVS Verzek ringen 5-10,2 Kerngroep 5-10,3 Garage Al xander/Skandia Sauna 5-8,4 Neuféglise A tohandel 5-7, 5 Eggink Makelaardfj/Carlii Tours 5-5, 6 Schinkel/Thielen Optiek 5-4, Hoechst II 5-3, 8 Restaurant De Bourgoi diër 5-1. Het wedstrijdpropgramma, vrijdag 18 n< vember, dames A-poule: Van Belle - Rack Centrum, Hertel/SKS - City Bloem, Hoecht I - Total, ABI/Herstaco - La Place. Zaterda 19 november, heren B-poule: Hoechst - con Leak Repairs, Groenendijk - Mobuc< AVA Elektro - Miltenburg, Hertel - Webo. WESTKAPELLE De Westkapels muziekvereniging Oefening Kweek Kunst herdenkt deze maand het fei dat ze op 26 november 1988 werd opgi richt. Ter gelegenheid van dit jubileum woi den vrijdag 25 en zaterdag 26 novem ber twee feestelijke uitvoeringen vei zorgd. Met muziek, dans en tonee stukjes wordt de geschiedenis van c vereniging in beeld gebracht. Alle le den van OKK werken aan deze uitvoi ringen mee. De ideeën, teksten en mu zikale arrangementen zijn afkomstii van eigen mensen. Aan de uitvoering werkt ook een jaz: balletgroep van de gymnastiekveren ging Hygiea mee, onder leiding va Janneke de Nooijer-Wisse. Na afloo] van de zaterdagvoorstelling is er genheid tot dansen op muziek van d Sandy Road Band. Beide feestavoc den worden gehouden in het vereni gingsgebouw Westkapelle Herrijst e beginnen om 19.30 uur. MIDDELBURG - Er is een ruzie ont staan om de vermelding van een Ter- neuzense band in het Pop Infoboek van het Zeeuws Pop Overleg. De Ter- neuzense roek-muzikant Herman de Brock van 'Herman Brock The FFFF' heeft schriftelijk 25.000 gulden schadevergoeding geëist voor het feit dat zijn band in het boek vermeld staat als de 'SSS-Band'. Broek schreef een boze brief naar het Zeeuws Pop Overleg, een onderdeel van het Zeeuws Servicebureau voor Jeugd en Jongerenwerk, waarin hij zegt dat hij zich beledigd voelt en in zijn goede naam aangetast. Ook wil hij dat het Pop Infoboek uitga ve 1988 in zijn geheel wordt ingeno men. Daarbij wil hij een advertentie i dag- en weekbladen in in Zeela'm waarin de fout wordt rechtgezet. Zo niet, dan volgen juridische stappen. „Ik heb al een aantal telefoontjes ont vangen van zeer dubieuze figuren die mij en mijn band associëren met nazi sympathieën", aldus De Brock in zijn brief. De musicus beweert dat hij door deze vermelding al zeker vijf tot zes op tredens in Zeeland is kwijtgeraakt. Hij loopt hierdoor 4200 gulden aan inkom sten mis. Extra bijzonderheid is dat De Broek al in het verleden te kennen had gegeven helemaal niet in het Pop Info boek opgenomen te willen worden. De Broek was gisteren onbereikbaar voo commentaar op zijn standpunten. De band heet dus FFFF, wat staa voor Fat. Freddy's Freak Federation. Inmiddels heeft het Pop Overleg, da 200 van deze Infoboeken heeft late drukken, aan degenen die zo'n boe hebben gekregen een brief gestuur waarin staat dat 'SSS' een fout is. I een brief aan De Broek verklaart coöi dlnator J. Vermeer dat het adres vai de band door een administratieve fout met de foutieve benaming, in de op somming van Zeeuwse bands is bli ven staan. Overigens vindt Vermee dat 'SSS' heel wat anders is dan 'SS'. Volgens Vermeer is De Broek destijd benaderd naar aanleiding van vraag van een van de andere handle den waarom de band niet in de vorig uitgaven was opgenomen. „Op toen aan u gevraagde informatie heef u niet gereageerd", aldus Vermeer zijn brief aan De Broek, „ongetwijfek is er toen ook al sprake geweest vai een foute benaming van uw band. Wi hebben deze foute benaming niet i verband gebracht met nazi-sympa thieën. U mag gerust zijn, wij zoudei dan zelf al een dergelijke band niet ii het Pop Infoboek opgenomen heb ben." (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 12