PZC Gs geven fonds voor natuurbescherming een bredere werking -. X - JSw G. J. de Jager verlaat zijn waterschap 9 Delta veilig5 Kamerlid Lilipaly bezoekt bedrijven in Kanaalzone Groot aantal inbraken in Middelburg Twee jaar voor handel in harddrugs MOIRA Moira is vooruitzien. provincie ZATERDAG 22 OKTOBER 1988 13 LISSINGS DUO VOOR RECHTBANK Nieuwe commandant OCMA Middelburg Nepal besteedt Zeeuws geld aan scholenproject Vrijspraak voor Terneuzenaar na fatale duw Zondag weer artiestencafé in Middelburg Als je kind straks gaat studeren, hoeft geld geen probleem te zijn. \IIDDELBURG - De Vlissingers A. G. H. (38) en A. D. (37) hoor- jen vrijdag op de zitting van de rechtbank in Middelburg ie- jer 2,5 jaar gevangenisstraf tegen zich eisen voor oplichting, het uitgeven van vals geld en heling. Officier van justitie mr J. II, Huijgen tekende bij zijn eis aan dat de helft van de straf bedoeld was voor twee gevallen van oplichting van verzeke ringsmaatschappijen, die forse schadevergoedingen uitkeer- jen voor zogenaamd gestolen auto's. Honderdjes Sleutelrol BELEID LANDSCHAPSZORG 0 ORIËNTATIE OP '1992 Toegang Eis van IVi jaar voor oplichting 3e vriendin van H. deed eind vorig jaar langifte van diefstal van haar auto. Hij rafD. 500 gulden om de wagen te laten 'erdwijnen. Daartoe reed D. met de iriendin naar Breda waar een kennis ran D. de auto volgens afspraak van jen parkeerplaats wegnam. D. ging la ter bij hem langs om de reservesleutels de autoradio op te halen. De verze- iering betaalde bijna 32.000 gulden voor de 'gestolen' auto uit. H. kocht jen snelle sportwagen van het verze keringsgeld. Set tweetal werkte ook mee aan een soortgelijke verdwijning van de auto ran de 32-jarige Yersekenaar A. P. de V.zij verkochten de wagen voor 13.000 gulden op de automarkt in Utrecht en De V. inde 27.850 gulden van de verze- lering. De officier beklemtoonde dat verzekeringsmaatschappijen bijzon der kwetsbaar zijn voor dit soort frau de, die extra lucratief is omdat tweede hands auto's op de zwarte markt dik betaald worden. Verder hadden de mannen een Vlis- singse tandarts opgelicht. H. had hem 0 gulden te leen gevraagd om een interessante transactie in de autohan del tot een goed eind te kunnen bren gen, Hij zou het geld binnen drie we inet 10.000 gulden winst terugge- ten. Op 7 juli overhandigde de tand arts H. het bedrag in diens woning in bet bijzijn van D. Zij deelden het geld eerlijk. Het was nooit de bedoeling het aan de tandarts terug te geven. Gevraagd naar het motief van de op lichting verklaarde H. tegenover de politie dat de tandarts hem 'met kor- 2600 gulden voor drie gouden vul lingen had berekend, terwijl hij later boorde dat de normale prijs 1800 gul- MIDDELBURG - De Middelburgse Btighuijskazerne krijgt een nieuwe commandant. Vrijdag 11 november draagt luitenant-kolonel J. Storm van s Gravesande van het dienstvak der militaire administratie en tevens van I opleidingscentrum daarvan het commando over aan zijn opvolger lui- ienant-kolonel P. Brink. Brink (44) werkt nu bij de Controle Af deling Defensiebedrijven in Utrecht. Storm van 's Gravesande (46) verlaat Middelburg na twee jaar om een func tie bij de staf van het Nationaal Logis tiek Commando te gaan vervullen. De commando-overdracht vindt om 14.30 uur plaats. Storm van 's Gravesande nam vrijdag voor de laatste keer de eed af van een aantal geslaagde militairen. Hij noem- in zijn toespraak de groeikansen voor de kazerne Middelburg, wanneer defensie en gemeente overeenstem ming kunnen bereiken over aankoop van de Streekschool. Die school krijgt een nieuw gebouw in Middelburg-Zuid. De Berghuijskazer- nezit al tijden te krap en zou het oude Bebouw graag overnemen. Dit ook om- t een afdeling van de in de kazerne Belegerde OCMA nu nog steeds in Os- sendrecht zit. VLISSINGEN - Het Unicef-kan- toor in Nepal heeft verslag uit gebracht over de besteding van het Zeeuwse geld - ongeveer 750.000 gulden - voor het scho lenproject in dat land. Het Uni- cef-rapport is overhandigd aan de commissaris van de koningin in Zeeland dr C. Boertien. Van het geld wordt, naast de bouw en onderhoud van school tjes, papier gekocht, schoolboe ken gedrukt en vervolgens ver spreid door heel het land. Dat elementair onderwijs in Nepal nodig is, blijkt wel uit het feit dat maar ongeveer 35 procent van de bevolking kan lezen en schrijven. Het percnentage is onder te ver delen in 52 procent voor jongens en mannen en 18 procent voor meisjes en vrouwen. De Nepalse regering streeft er naar in 1995 een percentage van tegen de 39 procent te bereiken voor mensen die kunnen lezen en schrijven. In totaal wonen er 16 miljoen mensen in Nepal. Een ander streven is meer meisjes in het onderwijs te krijgen. Tot nu toe bezoekt maar een derde van hen de lagere school. Bijna de helft van het door Zee land geschonken geld wordt ge bruikt voor het maken van schoolboeken voor kinderen in de eerste drie klassen van het la ger onderwijs. Verwacht wordt, datvia de boeken 1,8 miljoen kin deren worden bereikt. Een deel van het geld moet worden be steed voor de verspreiding van de boeken. Dit gebeurt voor een deel per drager (te voet) en voor een ander deel via de lucht. Ruim de helft van het geld gaat naar de bouw en onderhoud van school tjes. In de planning van het pro ject is tot eind 1989 voorzien. den was. Ook wist hij dat mensen de tandarts vaak contant betaalden zon der rekening te ontvangen. Omdat hem bekend was dat de man over veel contanten beschikte, adviseerde hij hem het in de autohandel te steken. Eind juni en begin juli gaven H. en D. een aantal valse honderdjes uit. Zij kochten voor 3000 gulden honderd 'snippen' van een man in Bergen op Zoom. De politie kreeg een aangifte van de eigenaar van een frietkraam in Koudekerke dat twee mannen in een opvallende rode Amerikaanse auto een vals honderdje bij hem hadden uitgegeven. Een dag later werd de wagen bij een verkeerscontrole aangehouden. Een huiszoeking op 11 juli bij H.die toen in Buttinge woonde, leverde 34 valse snippen op. Sindsdien zit hij in voorar rest. Ook D. werd gearresteerd, maar hij ontkent pertinent iets met het val se geld te maken te hebben. Het tweetal wordt ook verdacht van heling van een zeventiende-eeuwse statenbijbel. De bijbel werd half mei gestolen en kwam via H. en D. tenslot te bij een antiquair in Sluis terecht, waar de eigenaar zijn bezit zelf terug kocht. De politie kreeg te horen dat de bijbel afkomstig zou zijn van de markt op het Amsterdamse Waterloopleirt. De officier concludeerde dat H. en D. uit pure geldzucht gehandeld hadden en dat zij hun oneerlijk verkregen rijk dom ook breed hadden laten rollen. Hij vroeg de rechtbank teruggaaf aan de eigenaar van de 24.000 gulden, het van de tandarts 'geleende' geld dat bij H. thuis werd gevonden. Ook vond hij dat de auto die D. van zijn deel in de buit had gekocht aan de tandarts moet worden gegeven. Voor het oplichten van verzekerings maatschappijen door middel van het laten verdwijnen van auto's stonden ook nog de Vlissinger H. M. la G. (38), de eerdergenoemde De V., de 33-jarige Middelburger M. 't G., de 40-jarige Vlissinger J. R. en de 35-jarige M. A. de K. uit Bergen op Zoom terecht, de laat ste bij verstek. Tegen La G. eiste mr Huijgen een jaar en drie maanden voor zijn betrokken heid bij drie van dit soort verdwijn trucs. Hij ging ervan uit dat La G. een sleutelrol in deze transacties vervul de, daar hij zelfs een afzetkanaal naar Marokko kende. Overigens liep het vervoer van een auto naar dat land stuk bij een controle door de Marok kaanse douane. De V. hoorde voor zijn aandeel in de- verdwijning van zijn eigen auto en die van R. negen maanden tegen zich ei sen. Tegen 't G. en De K. luidde de eis zes maanden voor betrokkenheid bij de gefingeerde diefstal van één auto. De officier eiste tegen R. voor het laten stelen van zijn eigen wagen zes maan den waarvan de helft voorwaardelijk, omdat hij de verzekering het ten on rechte ontvangen bedrag van bijna 40.000 gulden heeft terugbetaald. In al le gevallen ontvingen de eigenaars van de 'gestolen' auto's bedragen van tus sen de 27.000 en de 40.000 gulden. De rechtbank doet 4 november uit spraak. VLISSINGEN - Het dagelijks bestuur van de provincie wil het natuurbe schermingsfonds een bredere wer king geven dan op het moment het ge val is. Behalve bijdragen in de aanko pen van erkende natuurbescher mingsorganisaties en in natuurbouw- projecten denken gs daarbij ook aan subsidies voor andere activiteiten op het gebied van de natuurbescherming in de sfeer van opvoeding en voorlich ting. Die activiteiten moeten dan wel boven het belang van één Zeeuwse re gio uitgaan. Dat blijkt uit een rijtje voorstellen, dat het dagelijks provinciebestuur voor de vergadering van 16 december aan de Zeeuwse staten voorlegt bij de presen tatie van de na de inspraak aangepas te beleidsnota voor natuur- en land- schapszorg. De provinciesubsidies voor aankoop en natuurbouw blijven gebonden aan een maximum van vijf tig procent. Het fonds krijgt een jaar lijkse voeding. Gs stellen voor maxi maal 1,5 milj oen in het fonds te houden boven het bedrag van de aangegane verplichtingen. De procedures rond de inspraak van de statencommissies bij dergelijke aankopen wordt versoepeld om tijdverlies te voorkomen. Twee voorstellen van gs hebben per sonele gevolgen. Zo vraagt het college de staten ermee in te stemmen dat een algemeen beheersmedewerker voor de stichting Het Zeeuwse Landschap 'vast' in dienst komt. Tot nu toe be taalde de provioncie daar incidenteel aan mee, maar gs menen dat de werk situatie bij de stichting zodanig is, dat een vast dienstverband noodzake lijk is. Daarvoor wil men met ingang van 1989 jaarlijks 70 mille beschikbaar stellen. Ook de stichting Landschapsverzor ging Zeeland kan wat gs betreft de ko mende vijfjaar subsidie krijgen - jaar lijks 60 mille - bij de begeleidign van het baanlozenproject; daarmee kun nen werklozen ervaring opdoen en 'een zeer welkome bij drage' leveren aan het onderhoud van het landschap. Het college wil de sbusidiering van landschapsstructuurplannen in 1989 voortzetten en zal bekijken of het in 1990 mogelijk is ook een provinciale bijdrage te geven voor de schaapskud de Saeftinge. Gs voelen er niet voor de stichting Behoud Natuur- en Leefmi lieu te erkennen als instantie die na tuurterreinen mag aankopen. Een ge combineerde doelstelling van jacht en natuurbeheer zal niet leiden tot de best mogelijke natuurkwaliteit, meent het college. Mevrouw J. C. van de Putte: „Ik ben een echte flessedief'. MIDDELBURG - Elke dag kijkt ze naar televi sie. Elke vrijdag lost ze de puzzel op van de PZC. Ze noemt zichzelf een flessedief, omdat ze (in 1886) geboren is in Vlis- singen waar haar ou ders een bakkerswinkel hadden. Mevrouw J. C. (Anna) van de Putte is vrijdag 102 jaar gewor den. „Op 1 april verloor Alva zijn bril (Den Briel). Op april 6 verloor hij zijn fles (Vlissingen)", verklaart zij de naam flessedief, zo als een inwoner van Vlis singen zich ook wel eens noemt. Mevrouw van de Putte is de oudste bewoonster van het bejaardenhuis Jacob Roggeveen aan de Noordsingel in Middel burg. Ze woont er al achttien jaar. Toen ze aan de Noordsingel haar intrek nam, was ze een van de eerste bewoners. Anne van de Putte is veertig jaar onderwijze res geweest, vanaf 1907, in Wemeldinge. In 1948 ging ze met pensioen. Dijkgraaf G. J. de Jager GOES - Zijn filosofie is van de een voud die grote wijsheden ken merkt. Er zijn geen problemen; al leen mensen. Waarmee G. J. de Ja ger, dijkgraaf van het waterschap Noord- en Zuid-Beveland maar wil zeggen dat iedere netelige kwestie op te lossen is wanneer de mensen die erbij betrokken zijn dat willen. De soepele manier waarop de fusie van de waterschappen Noord-Be veland en De Brede Watering van Zuid-Beveland is geregeld en - daar tegenover - het uitblijven van een verdere schaalvergroting in het Zeeuwse waterschapsbestel, illu streren zijn denkwijze. Voor De Jager is de tijd van terug blikken aangebroken. Na bijna twaalf jaar dijkgraaf te zijn geweest, gaat hij met pensioen. De Flipland- se akkerbouwer Gillis de Jager (ge boren in Baarland) besloot in 1976 een gooi te doen naar het ambt van dijkgraaf in het waterschap De Bre de Watering van Zuid-Beveland om dat hij was uitgekeken op de land- bouwwereld waarin hij vele functies vervulde. Hij was onder meer voor zitter van de Christelijke Boeren- en Tuinders Bond (CBTB) in Zeeland en voorzitter van de gewestelijke raad van het Landbouwschap. „Op een gegeven moment kon ik voorzitter worden van de CBTB West-Nederland", vertelt hij. „En toen stond ik voor de keus: door gaan in de boerenorganisatie of iets anders. Het bestuurlijke werk in de landbouw verschafte me al niet meer zo veel bevrediging. Er wordt wel veel vergaderd, maar op het landbouwbeleid zoals dat in Den Haag en meer nog in Brussel wordt uitgestippeld, valt maar weinig in vloed uit te oefenen". Wat dat be treft had hij het bij het waterschap van meet af aan veel beter naar zijn zin. De Jager: „In de landbouwwe- reld is het veel praten met geringe resultaten. In het waterschap wordt daarmee vergeleken betrekkelijk weinig gepraat en wat je vandaag beslist, wordt morgen al uitgevoerd. Dat ligt me wel, want ik ben - dat vind ik zelf tenminste - een doe-be- stuurder. Ik heb me hier dan ook als een vis in het water gevoeld". De doe-bestuurder kwam in de pe riode waarin De Brede Watering weliswaar nog het karakter van een boerenwaterschap had („daar wil ik niets kwaads mee zeggen"), maar waarin de voorboden van grote ver anderingen zich al hadden aange diend. Het functioneren van het wa terschapsbestel in Zeeland stond ter discussie en de waterschappen waren volop bezig zich in te schieten op hun nieuwe taak, het waterkwali teitsbeheer. En hij liep meteen al te gen problemen op - dat wil zeggen tegen de mensen die ze maken. De dijkversterkingen langs de Oos- terschelde moesten in hoog tempo worden uitgevoerd. De vraag waar het voortdurend om ging was: bin nen- of buitendijks versterken. De natuurbescherming blokkeerde en kele keren de goedkoopste en snel ste oplossing. De Jager: „Toch heb ben we steeds geprobeerd alle be langen goed af te wegen en niet al leen maar vanuit een boeren-stand- punt te redeneren. Want dan zou den we volkomen verkeerd bezig zijn geweest. Een waterschap is geen eiland in de samenleving, maar maakt er in alle opzichten deel van uit. Een deel dat meer aan dacht verdient en dat terecht ook steeds meer krijgt". Aan de zuidkant van De Brede Wa tering, langs de Westerschelde ver liepen de dijkversterkingen onder tussen in een veel trager tempo. Het ministerie van verkeer en water staat deed soms jaren over de goed keuring van een bestek. De toewij zing van geld leek nog eens extra in de knel te komen toen minister mr H. J. Zeevalking wilde proberen met ingrijpende bezuinigingen iets te doen aan de forse overschrijdingen op de Oosterscheldewerken. De Ja ger, inmiddels ook landelijk actief in de waterschapswereld, was een van degenen die in een goed opgezette lobby de Haagse politiek ervan wis ten te overtuigen dat het op delta hoogte brengen van dijken geen uit stel kon velen. Hij charterde een helicopter om par lementsleden, onder wie de toekom stige minister drs N. Smit-Kroes, naar de Westerscheldedijken te voe ren en haar zo, ter plekke, te overtui gen van de noodzaak voldoende geld voor de versterkingen vrij te maken. En met succes. De Jager is er bijzonder tevreden over dat alle dijken die het Bevelandse water schap omringen nog vóór zijn af scheid op deltahoogte zijn gebracht. Gillis de Jager heeft ongeveer vijftig keer de algemene vergadering van zijn waterschap voorgezeten. Hij hechtte eraan aan het begin van zo'n vergadering de hoofdingelan den in een vaak uitvoerig openings woord op de hoogte te stellen van ontwikkelingen in de waterschaps wereld en van de beleidslijnen die het dagelijks bestuur dacht te moe ten volgen. Hij deed dat in zijn ken merkende stijl: het hoofd een beetje schuin, de blik net zo vaak op bet plafond gericht als op het papier voor hem op het spreekgestoelte. En met een al even typerend woordge bruik, waarin het punt waar het in een kwestie om draait de 'crux' of 'des Pudels Kern' heet en een lang slepende zaak de 'martelgang van Kromme Lindert'. De Jager heeft wel eens het verwijt gekregen dat hij in zijn openings woorden standpunten van het da gelijks bestuur presenteerde, die, wanneer geen reactie uit de alge mene vergadering kwam, onmid dellijk tot beleid werden verheven. De dijkgraaf blijft deze suggestie van de hand wijzen: „Ik heb juist geprobeerd tegenspel te krijgen en daarmee discussie los te maken. Het is vrijwel altijd een burgemees ter, wethouder, gemeentesecretaris of statenlid die het woord voert tij dens een algemene vergadering. Ik heb het altijd jammer gevonden dat van de andere hoofdingelanden zo weinig respons kwam". In zijn streven het waterschap uit de geïsoleerde hoek van de samenle ving te halen, heeft De Jager het tij mee gehad. De milieupoot in het ta kenpakket van het waterschap, het waterkwaliteitsbeheer, is steeds be langrijker geworden. En het is de be doeling dat de waterschappen ook hun partij mee gaan blazen in het in tegraal waterbeheer, waarbij ook de kwaliteit van het grondwater en bo dems van sloten en watergangen een rol gaat spelen. Deze bundeling van zaken die nauw met elkaar te hebben hebben, is volgens De Jager een logische zaak. En achteraf krijgt hij er nog gelijk mee toen hij bijna zeven jaar geleden voor een functie als gedeputeerde bedankte, omdat het in de onderhandelingen over de vorming van een nieuw college van gedeputeerde staten niet mogelijk bleek de waterbeheersing en de wa terzuivering in één portefeuille te verenigen. „Maar - en dat zeg ik na tuurlijk ook achteraf - ik moet nu vaststellen dat ik zielsgelukkig ben dat ik geen gedeputeerde ben ge worden". Het dagelijks bestuur van het Beve landse waterschap heeft De Jagers afscheid gekoppeld aan de voltooi ing van de dijkversterkingen op Noord- en Zuid Beveland. In De Stenge te Heinkenszand wordt woensdagmorgen vanaf 9.45 uur een symposium gehouden met de ti tel 'Veilig achter Deltadijken?'. Ook is dan de presentatie van het boek 'Het werk voltooid', dat in op dracht van het waterschap is ge schreven over 35 jaar dijkverster kingen. 's Middags om 14.30 uur be gint een buitengewone algemene vergadering, waarin De Jager het ambt van dijkgraaf officieel zal neerleggen. Aansluitend, om onge veer 16.30 uur, volgt een receptie. Ir P. J. Gruijters, thans burgemeester van Hoge en Lage Zwaluwe, is in middels als nieuwe dijkgraaf be noemd. Daarna verhuisde ze naar Middelburg waar ze aan de Veersesingel een bejaarde oom verpleeg de tot zij naar het Jacob Roggeveenhuis verhuis de. Zij is nooit getrouwd geweest. Gevoel voor humor, dat heeft ze nog steeds. Als je het hebt over haar pensioen dan zegt ze steevast: „Antiek, daar moetje veel voor geven." Haar verjaardag heeft ze uitsluitend gevierd in fa miliekring. TERNEUZEN - Het PvdA-tweede ka merlid J. Lilipaly heeft vrijdag een werkbezoek gebracht aan twee be drijven in de Kanaalzone: Etec Elec tronics bv en de broomderivatenfa- briek Broomchemie bv. Hij liet zich vergezellen door een aantal gemeen telijke en provinciale partijgenoten (wethouder W. van Walraven en frac tievoorzitster A. Stahl uit Terneuzen, gewestelijk voorzitter L. Labruyère, gewestelijk bestuurder A. Huisman en de statenleden G. A. de Kok en J. Meijnsbergen). Lilipaly over het karakter van z'n be zoek: „Voor Zeeuwsch-Vlaanderen heeft het openstellen van de grenzen in 1992 een bijzondere betekenis. Daar om is het goed de specifieke proble men die hieruit kunnen volgen nu al te onderkennen, zodat de politiek daar tijdig op kan inspelen." Ook het belang van een vaste oever verbinding voor de regio diepte hij in de gesprekken met directies van de be drijven uit. Kwesties als de sloop van Sluiskil- Oost kwamen nu nog niet aan de orde. Hiervoor (en ook voor andere proble men) komt het Zeeuwse tweede ka merlid later nog eens terug. Dan zullen ook de fractiespecialisten worden in geschakeld. „Voorlopig gaat het om een totaalbeeld van de regio", aldus Lilipaly, die niet ontevreden vaststel de dat de PvdA-delegatie door het be drijfsleven met open armen werd ont vangen. de pers overigens niet toegelaten. Dat deel van het werkbezoek speelde zich dus in beslotenheid af. Onlangs bezocht Lilipaly ook al Ce- restar in Sas van Gent. Begin novem ber praat hij in Sluiskil met de Maat schap Van der Bilt. Na het kerstreces staan nog verschillende» bedrijfsbe zoeken op het programma. MIDDELBURG - In Middelburg zijn in de nacht van donderdag op vrijdag vijf inbraken gepleegd. Uit een bakke rij aan de burgemeester Dregman- straat is de kassa met 800 gulden ver dwenen. De inbrekers kwamen bin nen door een geforceerd bovenlichtje van de toegangsdeur. Uit een woning aan de Hannie Schaft- straat hebben inbrekers donderdag avond een videorecorder van 4000 gul den gestolen. Er is voor ongeveer 3000 gulden aan gouden en zilveren siera den weggehaald onder meer kettin gen, een schakelarmband, oorbellen en een in goud gevatte paardentand. De inbraak werd om kwart voor twaalf ontdekt. In dezelfde nacht werd ingebroken in een woning aan de Van Kleffenslaan. Daar werden een kleurentelevisie, een computer, een videorecorder en siera den gestolen. De totale waarde be draagt duizenden guldens. De inbre kers forceerden een draairaam aan de achterkant van de woning. Op dezelf de manier werd ingebroken in een huis aan de Segeerssingel, waar voor een onbekend bedrag aan geld en sieraden wordt vermist. Uit de opslagruimte van een bouwbe drijf aan de Westerseheldestraat werd voor enkele duizenden guldens elektri sche gereedschap gestolen, voorname lijk van het merk Bosch. Een bewoner van een huis aan de NieO- we Vlissingseweg verijdelde een in braakpoging omstreeks twee uur 's nachts. De man werd wakker en storffl op. Hij ontdekte beschadigingen aan een raam aan de achterzijde, maar de dader was er al vandoor. MIDDELBURG - De rechtbank in Mi- delburg heeft vrijdag de 40-jarige B. B. B. uit Rotterdam voor handel in he roïne en cocaïne tot twee jaar gevan genisstraf veroordeeld. Hij verkocht in 1987 en 1988 gedurende enkele maanden op diverse adressen in Vlis singen. Hij heeft naar schatting een kilo van deze middelen in de Schelde- stad afgezet. B. is zelf niet verslaafd. Er was twee-en-een-half jaar tegen hem geëist. De 32-jarige Terneuzenaar A. L. W. kreeg voor afpersing conform de eis twee maanden opgelegd. Hij maakte een Belgische drugstoerist, die in een café nogal opzichtig met zijn geld had gezwaaid, zijn portefeuille onder be dreiging afhandig. W. en zijn mededa der hadden de man eerst in hun auto meegenomen en mishandeld. DEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft vrijdag bepaald dat de 26-jarige F. K. uit Terneuzen niet schuldig is aan de dood van de 19-jari- ge Benno Vos uit Eindhoven. Die viel in augustus 1986 van de galerij bij het studentencentrum van de Technische Universiteit in Eindhoven, waar de verdachte een afstudeerfeest gaf. Het slachtoffer verstoorde dat feest sa men met een paar vrienden, waarna er buiten een opstootje ontstond. De ver dachte gaf Vos daarbij een duw, waar door hij van de galerij viel. Hij raakte in coma en overleed een halfjaar later. Volgens de rechtbank kon de gewezéji student niet weten dat zijn duw zulke fatale gevolgen zou hebben. Eerder eiste de officier van justitie ook al vrij spraak. MIDDELBURG - Het podium van het Minitheater aan de Middelburgse Verwereijstraat staat zondagavond weer open voor Zeeuwse amateurs, die zich willen uiten in muziek, zang, dans of andere vormen van theater. De deuren van dit maandelijkse ar tiestencafé, een initiatief van Nicky en Martin Robinson, gaan om 20.00 uur open. Muziek, en dan bij voorkeur akoesti sche, vormt nog altijd de hoofdmoot. Tal van genres, van folk tot klassiek, hebben al op het programma gestaan en van tijd tot tijd worden de aanwezi gen verrast door demonstraties van vrij onbekende instrumenten, zoals mondharp en Zweedse doedelzak. Daarnaast is er echter ook nadrukke lijk ruimte voor andere podiumkun sten. Tijdens het eerste artiestencafé na de zomervakantie heeft Nicky Ro binson kunnen constateren, dat de be langstelling nog steeds onverminderd is en dat er ook telkens weer nieuwe gezichten opduiken. Advertentiei Bij Etec werden de problemen van het midden- en kleinbedrijf afgewogen te gen die van de grotere bedrijven. De mening bestaat dat de 'grote broers' vaak makkelijker toegang hebben tot de huidige regering dan 'de kleintjes'. Lilipaly was dan ook verrast uit de mond van directeur J. Breur van Etec te horen dat de financiering van zijn nieuwbouw grotendeels uit eigen mid delen komt. Bij Broomchemie, 's mid dags door de PvdA'ers bezocht, werd Natuurlijk sta je nu al wel eens stil bij de vraag hoe het moet als je kinderen straks gaan studeren. Dan mag geld immers geen probleem zijn. En dat hoeft ook niet. Praat nu met Moira over verzekerd sparen met het Moira Studie/onds Een aantrekkelijke combinatie van sparen en verzekeren voor wie verder kijkt dan vandaag. Vraag vrijblijvend de folder aan bij NV Verzekeringsbank Moira: 030-332411. O hinsknkho/ lJ. I'oslbus SÖ'SÓ .150.1 R X I Irecht

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 13