PZC Prijzen uitgereikt van zwemvierdaagse Oostburg voert reclame in voor alcohol en tabak Raadslid Oostburg valt over ontslag van jachthavenmeester provincie LS VERHUURDER VW-LID IS Volleyballers en 'udoërs sluiten 'ubileumfeest af Dorpspomp heeft nieuwe plaats in Lamswaarde Waterspuit gestolen Hulst Lezing geschiedenis van Aardenburg Problemen De Drie Jeannes in Tiffany Hulst Bouw- en Houtbond FNV huldigt drie jubilarissen IN VERBAND OVERDRACHT JACHTHAVEN ZATERDAG 22 OKTOBER 1988 *15 Oostburger krijgt geen vergoeding procedure AARDENBURG GRAAUW HULST OOSTBURG OSSENISSE IJZENDIJKE TERNEUZEN Bungalowbureaus alle in VVV-gids ADZAND-BAD - De Provinciale VVV heeft zich bij monde an directeur A. C. Bontenbal bereid verklaard om met ingang an 1990 de opzet van de bungalowgids te wijzigen. Tot nu toe erden in de gids alleen die verhuurbureaus opgenomen, aarmee de bemiddelingscentrale van de Provinciale VVV za- en doet. anaf 1990 kunnen wat de Provinciale TV betreft ook andere verhuurbu- eaus in de bungalowgidsen worden 'erraeld. De Provinciale VVV komt aarmee tegemoet aan de kritiek van e kust-VVV west-Zeeuwsch-Vlaande- en, die zich op het standpunt stelde at alle bungalowverhuurders die r-üd zijn recht hebben op vermei ing in de provinciale gids. e 'gids'-kwestie was één van de pun- en van bespreking tijdens een bijeen- omst die vrijdagochtend plaatsvond in hotel De Schelde in Cadzand-Bad tussen vertegenwoordigers van de CLINGE - De jubilerende judovereni ging Clinge en de Clingse Volleybal Combinatie, als duo beter bekend on der de naam Ju-Vo, sluiten op zater- de jubileumfestiviteiten af met een feestdag voor de leden van beide Clingse verenigingen. Dit jaar hebben beide verenigingen een groot aantal activiteiten op touw t ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van de verenigingen. Om 14.00 uur wordt in en rondom het gemeenschapscentrum Malpertuus en minikamp gehouden. Het feeste lijk gedeelte begint 's avonds om 19.30 uur in de foyer van Malpertuus. Naast deleden zijn ook de oud-leden uitgeno- igd. Bij zowel de judovereniging als de vol leybalclub zullen leden worden gehul digd die tien, vijftien of vanaf de op richting, twintig jaar geleden, aan de vereniging zijn verbonden. Bij de judovereniging neemt Eugène Verstraeten afscheid als voorzitter. In judokringen wil men dit feit niet zon dermeer voorbij laten gaan. OOSTBURG - J. de Klerk uit Oost- 'mg krijgt geen vergoeding van de Oostburgse gemeenteraad voor door hem gemaakte kosten voor rechtsbij stand. De Klerk maakte deze kosten in de door hem aangespannen Arob-pro- cedure tegen de gemeente Oostburg. De Klerk deed dat in verband met de door de gemeente aan de heer Schout verleende bouwvergunning voor het oprichten van een hekwerk. Dit hekwerk werd geplaatst aan de achterzijde van de tuin van De Klerk. |Tegen het plaatsen van het hekwerk De Klerk bezwaren. Alleen het raadslid I. de Hullu (d en t) wilde uit morele overwegingen de kosten wel betalen. „Wettelijk heeft u gelijk. Maar het is bij deze zaak duidelijk gebleken dat De Klerk geen enkele kans heeft gehad om zijn belangen te verdedigen jZonder advocaat. Hij is in het gelijk ge steld door de raad", aldus De Hullu. Omdat de gemeente het De Klerk dus danig moeilijk heeft gemaakt, wilde De Hullu bij uitzondering hem een ver goeding geven. |„Na alle strubbelingen zou het het col lege sieren met een dergelijk voorstel jtekomen". C. van de Ree (pvda) wilde pie uitzondering niet maken. „We jmoeten wel constateren, dat je niet zonder juridische adviezen kan als burger". Ook voor A. Rosendaal (vvd) was het begrijpelijk dat de burger de weg kwijt raakt in zulke procedures. „Als de in formatie duidelijk was geweest, was de positie van de buger ook duidelijk ge weest. Het college moet dit ter harte nemen door een duidelijk beleid te jvoeren", aldus Rosendaal. De meer derheid van de raadsleden wilde niet zover gaan De Klerk een vergoeding te geven. Ze vreesden dat daar een prece dentwerking vanuit zou gaan. LAMSWAARDE - De dorpspomp in Lamswaarde wordt vandaag (zater- onthult op haar nieuwe plaats. Het college van b en w van Hontenisse woont de plechtigheid bij. Samen met de fanfare Vrijheid Eendracht en het Permanent Feestcomité Lams waarde wordt om 16.45 uur vanaf café de Vier Jaargetijden koers ge zet naar de dorpspomp bij de ingang van de Achterstraat. Na enkele toe spraken wordt het monument offi cieel ingezegend. Do ruim honderd jaar oude dorp spomp stond vroeger tegen de pastorie aan de Jac de Waalstraat. Tijdens een hoorzitting bleek, dat veel inwoners ontevreden waren met de bescheiden positie van het monument. De dorp spomp zou veel beter tot zijn recht ko teen op een centrale plaats in het dorp. De technische dienst van Hontenisse heeft het dorpsmonument onlangs naar zijn nieuwe standplaats verhuisd. SLUIS - Tussen zes en tien uur don- herdagavond is een waterspuit, een zo genaamde turbo-wash gestolen in Sluis. Het apparaat is eigendom van he heer H. uit Sluis. De turbo-wash was nog aangesloten op de waterleiding. De haalden het apparaat eraf. Het wa ter bleef echter stromen. Provinciale VVV, de voorzitter van de kust-VVV, de heer P. M. Faas, en zeven verhuurbureaus uit Cadzand. Niet al leen de vermelding in de gids kwam aan de orde, ook de toekomstige rol van de bemiddelingscentrale van de Provinciale VVV stond ter discussie. De vraag daarbij was of de centrale bungalows mag verhuren van ver huurbureaus die nu niet zijn aangeslo ten en welke vergoeding daar dan te genover moet staan. VVV-directeur Bontenbal kon daar vrijdagochtend nog geen kant en klaar antwoord op geven. „We gaan nu ons huiswerk doen. Rond kerstmis gaan we opnieuw praten en dan ho pen we medio maart-april volgend jaar een definitief eindvoorstel klaar te hebben. Dat voorstel geldt voor heel Zeeland". Bontenbal is hoopvol gestemd over een positieve einduitslag. „De ver huurbureaus hebben zich bereid ver klaard om cijfers te geven, zodat wij kunnen gaan rekenen". De heer Faas, voorzitter van de kust-VVV west- Zeeuwsch-Vlaanderen, moet nog zien of het gesprek tot resultaten zal leiden. Naar zijn mening staan de verhuur kantoren in Cadzand-Bad 'niette trap pelen' om met het provinciale bemid delingsbureau in zee te gaan. Het uitreiken van de prijzen in het Zuidlandtheater aan de kinderen die het meeste geld voor Unicef bij elkaar zwommen. Van links naar rechts voorzitter Unicef Zeeuwsch-Vlaanderen Ivo van Hofwegen, Manouschka Wijffels, Marco de Winter, Martijn Jonkman en Theo Reijns, chef afdeling welzijn van de ge meente Terneuzen. TERNEUZEN - De zwemvierdaagse van Terneuzen leverde voor Unicef voorlopig een bedrag van 1226,90 op. In het Zuidlandtheater van Terneu zen overhandigde Theo Reijns, chef afdeling Welzijn gemeente Terneu zen, het geldkistje met het bijeenge- zwommen sponsorbedrag aan Ivo van Hofwegen, voorzitter van Unicef af deling Zeeuwsch-Vlaanderen. Volgens organisator Frans Tanghe wordt het totale sponsorbedrag pas vandaag (zaterdag) vastgesteld. „On geveer 50 zwemmers van de in totaal 253 deelnemers hebben vandaag nog een inhaaldag". Bij de jeugd zwom de 7-jarige Marco de Winter met 70 gulden het grootste be drag bij elkaar. Martijn Jonkman (6 jaar) en Manouschka Wijffels (10 jaar) waren goed voor respectievelijk 50 en 45 gulden. Alle drie konden ze een Unicef-ge- schenk uitkiezen. Mevrouw G. Bijl uit Terneuzen haalde het hoogste bedrag (110 gulden) en werd daardoor gehono reerd met een Unicef-certifleaat. Tij dens de pauze van het optreden van het clowneske duo Peppi en Joepi ver lootte Reijns nog drie VW-geschenk- bonnen onder de deelnemers. De kinderen, in groten getale aanwe zig, zongen tenslotte de jarige Rob Everts (stimulator van de zwemvier daagse) luidkeels toe. Wethouder A. Oosterling van Sluis huldigt de heer A. Verbreacke voor zijn 25-jariglidmaatschap. SLUIS - Met het wegtrekken van het gordijn, dat voor de tentoonstellingsruimte hing, opende vrijdagavond wet houder van Sluis A. Oosterling de jaarlijkse tentoonstel ling van vogelvereniging Tropica. Deze 26ste tentoonstel ling met 315 vogels is te bezoeken in de grote zaal van De Lindenhoeve aan de Beestenmarkt in Sluis. Vlak voor de officiële openingshandeling werd de heer A. Verbraecke gehuldigd voor zijn 25-jarig lidmaatschap van Tropica. Hij ontving een speldje en een gedenkplaatje. Tij dens de vogeltentoonstelling, die tot zondagavond zeven uur duurt, kan er gedobbeld worden om een kalkoen. Be zoekers kunnen ook een gokje wagen aan het rad van avon tuur. Een Belgische cactusclub heeft een tafel ingericht met daarop tal van bijzondere cactussen. OOSTBURG - Er komen in de ge meente Oostburg nieuwe abri's waar op reclame mag worden gemaakt voor alcohol en tabak. Dat werd don derdag besloten in de raadsvergade ring in Oostburg. De gemeente zal in zee gaan met NV Alrecon, een recla me-verkooporganisatie van de geza menlijke openbare vervoersbedrij ven, die voor plaatsing van de abri's zal zorgen. Tot nu toe was het zo dat abri's werden geplaatst door de vervoersmaatschap pij of door de gemeente. De aanschaf kosten van een abri liggen rond de zes duizend gulden, waarbij de kosten van plaatsing nog moeten worden opge teld. Ook de onderhoudskosten ko men voor rekening van de eigenaar. Volgens het college is het plaatsen of vervangen van abri's daarom vrij kost baar. Het college zocht een mogelijkheid van die kosten af te komen. Alrecon bestrijdt de kosten van het plaatsen van de abri's met de daarop aange brachte reclame. B en w zijn van me ning dat het een verbetering van de service voor de reiziger met zich mee brengt en dat het plaatsen van moder ne abri's een verfraaiing betekent voor de gemeente. Op de abri's zal dan wel reclame voor alcohol en tabak ge maakt worden. Dit is voor het college geen bezwaar. „Het financiële voor deel is groter dan het nadeel dat de ge meente geen controle heeft op de in houd van de aan te brengen reclame boodschappen", aldus b en w. bruik van alcohol aan banden gelegd. Daar komt bij dat vooral jongeren van de abri's gebruik maken", aldus De Blok. Vanwege bezuinigingsmotieven werd toch gekozen voor het voorstel van het college te stemmen. „Ik zou toch willen dat u er bij Alrecon op aan dringt om zo min mogelijk reclame te maken voor tabak en alcohol", aldus De Blok. Het CDA-raadslid H. Lip pens vond het vooral belangrijk dat de mensen droog kunnen staan wan neer ze met de bus gaan. Hondenclub - De Hondenclub Aardenburg begint zondag 6 novem ber een nieuwe cursus 'gedrag en ge hoorzaamheid' voor honden van zes maanden en ouder, op het terrein aan de Elderschans in Aardenburg. De trainingen zijn zondag van 9.30 tot 12.00 uur en dinsdag van 19.00 tot 21.30 uur. Collecte - De jaarlijkse collecte van de Nierstichting heeft in Aardenburg 2344 gulden opgeleverd. Dat is 178,25 gulden meer dan vorig jaar. De verde ling over de verschillende kernen: Aar denburg 1464,68 gulden; Draaibrug 89,75 gulden; Eede 573,52 gulden en Sint Kruis 216,07 gulden. De collectan ten R. Dierick en A. Haverland uit Aar denburg en P. Gunst uit Draaibrug ontvingen het speciale insigne omdat ze al tien jaar collecteren. AXEL - Oudheidkundige Kring De Vier Ambachten houdt dinsdag een lezing over de geschiedenis van Aar denburg, door G. A. C. van Vooren, oud-secretaris van de gemeente Aar denburg en secretaris van de heem kundige kring west-Zeeuwsch-Vlaan- deren. Hij geeft zijn lezing naar aanleiding van de recente archeologische vond sten in de gemeente Aardenburg. Hij vertelt niet alleen over de Romeinse periode maar ook over de algemene ge schiedenis van Aardenburg. De lezing in cultureel centrum De Halle in Axel begint om 19.30 uur. Kaarting In het gemeenschaps huis in Graauw werd een prijskaarting voor ouderen gehouden, waaraan 38 personen deelnamen. Uitslag: 1 mevrouw Reyers, Terneuzen, 2 E. Kouyzer, Graauw, 3 mevrouw Van de He mel, Terneuzen, 4 A. van Driel, Terneuzen, 5 P. de Caluwé, Graauw. De volgende kaar ting voor ouderen Is donderdag 27 oktober in het gemeenschapshuis. Aanvang 13.30 uur. Wandelmars - Zaterdag 29 okto ber wordt in Hulst een Reynaert-wan- delmars gehouden. De start is bij het gemeenschapscentrum Den Dullaert. De wandelaars kunnen een keuze ma ken uit de afstanden vijf, tien. vijfen twintig en veertig kilometer. De ver trektijd van de grootste afstand is tus sen 9.00 en 9.30 uur. De deelnemers aan de 25 kilometer beginnen hun tocht tussen 11.30 en 12.00 uur. De tien kilo meter start tussen 13.00 en 13.30 uur. Ook de vijf kilometer wandelaars ver trekken op dezelfde tijd. Bridge De Bridgesociëteit Oost burg speelde de derde wedstrijd voor promotie/degradatie. De uitslag: (groep a) 1de heren Visser - Van Dronkelaar; 2. de dames Brevet - Pieters; 3. ue dames Visser - Van Dronkelaar; 4. de da mes Van Opdorp - Fermont; (groep b) 1. de heren Ouweneel - Neve; 2. echtpaar Verbist; 3. de dames Knuyt - Tan en 4. de dames Van Leiden - Ombergen. Gaaibolling De gaaibolclub 'De Dwarsliggers' in Ossenisse hield een gaaibolling in verenigingsgebouw Hof ter Nesse. De uitslag luidt: hoge vogel J. Bouchaut, Kloosterzande, linkerzij vogel E. Bouchaut-Sponselee. Kloos terzande, grootste aantal kleine vogels (8) A. Sponselee-Gerritse, Klooster zande. Clubkaarting - De kaartclub 'Ons Vermaak' in Ossenisse hield een club kaarting met 46 deelnemers. De uitslag luidt: bieden: 1. Th. Asselman, Kloosterzande, 2. P. van de Velpen, Ossenis se,s3. J. van Damme, Walsoorden. Jokeren: 1. mevrouw Reijns-De Kort, Ossenisse, 2. mevrouw De Koster-Reijns, Walsoorden, 3. mevrouw Neve-De Bakker, Kloosterzande. Ruim driehonderd vooral jeugdige deelnemers beëindigden vrijdag in het overdekte zwembad De Driehoek in Hulst de zwemvierdaagse. Voor de ze veertiende uitgave hadden de zwemfanaten vijf dagen de tijd om de vereiste vier dagen baantjes te trek ken. De jongeren beneden de tien jaar moesten dagelijks minstens 250 meter afleggen. De ouderen moesten 500 me ter zwemmen. De opbrengst is be stemd voor een waterproject in Bur- rundi. De gesponsorde zwemmers kre gen voor hun actiebereidheid een fris bee. Voor alle deelnemers aan de vier daagse was er bovendien nog een her inneringsmedaille. De PvdA had wel problemen met die voorwaarden en stemde tegen het col legevoorstel. „Wij vonden het een goeie zaak dat we eerder besloten geen reclame voor alcohol en tabak toe te staan op reclamezuilen en dergelijke. Om dat nu weer toe te laten vanwege de financiën...", aldus het raadslid C. van de Ree. Dat ging haar en haar frac tie te ver. „We komen niet op ons eer der ingenomen standpunt terug. Zul ke reclame heeft een negatief effect op de samenleving", vond Van de Ree. De fractie van D en T had volgens T. De Blok lang geaarzeld. Ze noemde het college vindingrijk, maar vond ook dat principes gemakkelijk verkwan seld worden. „Ook op het gemeente huis hebben we het roken en het ge- HULST - In zalencentrum Tiffany in Hulst wordt zaterdag 29 oktober het café-theaterstuk 'De Drie Jeannes' op gevoerd. Dit volksstuk, gebracht door het Antwerpse Multatuli-theater, gaat over de vaak scheef gegroeide verhouding tussen man en vrouw. Naast de nodige humor wordt de ver houding ook met bijtend sarcasme weerspiegeld. De regie is in handen van Guido Maeremans, terwijl Patrick Hiketick tekent voor de muziek. De rollen worden vertolkt door Ria van de Ven, Monique Truyens en Chris Chris- tijn. De opvoering begint om 20.00 uur. LAMSWAARDE - Drie leden van de FNV Bouw- en Houtbond afdeling Lamswaarde zijn vrijdagavond in ca fé De Vier Jaargetijden gehuldigd voor hun langdurig lidmaatschap. Henk Lenting, districtsbestuurder van de FNV, speldde de heer P. Eijsac- kers, die vijftig jaar lid is van de bond, een gouden speld op. De heren P. Pica- vet en A. de Rijk, die beiden 25 jaar lid zijn, ontvingen de zilveren speld. Al eerder dit jaar kreeg J. van Water schoot de gouden speld met diamant voor zijn zestigjarig lidmaatschap van de FNV, omdat hij vrijdagavond niet aanwezig kon zijn. Na de huldiging van de jubilarissen volgde een feestavond, waarop zo'n tachtig mensen aanwezig waren. Wandelkring - De wandelkring West-Brabant/Zeeland van de Ko ninklijke Bond voor Lichamelijke Op voeding houdt zaterdag 5 november in restaurant Hof van Koophandel in IJ- zendijke haar 28ste algemene leden vergadering. De bijeenkomst begint om 14.00 uur. Aan de orde komt onder meer het wandelprogramma 1989. Ook wordt de J. van de Lans-wisselprijs uit gereikt. Na de ledenvergadering volgt een koffietafel. Bridge - De bridgeclub Luctor uit Terneuzen hield haar zevende wed strijd in de wintercompetitie in café De Vriendschap. De uitslag: groep A (tien paren): 1 de heren Ramond-Lichteveld, 2 de heren Vergauwe- Meulenberg. 3 de heren Sandrini-Visser, 4 echtpaar Speelman, 5 de heren Meeuwsen- Risseeuw. Groep B (acht paren): 1 de dames IJsebaert-De Ridder, 2 de dames De Jong- Willemstein, 3 echtpaar Burger. 4 echtpaar Voorhans, 5 de dames Mattens-De Jonghe. Horizontaal: 1 bons v.e. schip door een verraderlijke golf; 6 soort v. brande wijn; 11 dieren; 12 bid (Lat.); 14 opgeld; 16 samengeharkt gras; 18 gasvormig element; 19 bergweide; 21 Zijne door luchtige Hoogheid (Fr. afk.); 22 cilin der; 23 lidw.; 25 masker; 27 mann. dier; 28 Zijne Excellentie (Fr. afk.); 29 hevig; 31 muts; 32 hoge berg; 33 vogel; 35 stuk vaatwerk; 36 iem. die spotachtig lacht; 37 niet-deskundige; 39 berg op Sicilië; 42 nachtroofvogel; 43 (metalen)raam- werk; 45 doodgoed iemand; 46 toets al leen (It. muz.); 47 briefomslag; 48 bege rig, graag; 50 muz. noot; 51 optelling; 52 komvormige laagte; 54 vochtig; 56 eenhoevig dier; 57 gele zalf (Ind.); 59 knorrig mens; 60 voor; 61 water in Utrecht; 63 rumoer; 64 stofregen. Verticaal: 2 zangstuk; 3 op dat woord (Lat. afk.); 4 eikeschors; 5 tocht, uit stapje; 6 stelsel v. symbolen; 7 vr. munt; 8 bevel; 9 bevoorrechte stand; 10 uier; 13 met een schuin beloop; 15 boom; 17 scheepsdagboek; 18 tussen werpsel; 20 waterkannetje; 22 snelle loop; 24 tijdperk; 26 papaver; 27 anker- net (viss.); 28 groente; 30 tandvlees; 32 voornaamste (voorv.); 34 brand; 35 die ren; 37 klein, gering; 38 dwingend ver langen; 40 telw.; 41 deel v.d. VS; 43 mann. dier; 44 renloop; 47 in de grond levend zoogdier; 49 stuk vaatwerk; 51 muz.teken in de psalmen; 52 samens melting v. sneeuw en ijs; 53 grond soort; 55 weefsel; 57 deel v.d. vis vangst; 58 stamptoestel; 60 fam.lid; 62 Middeleeuwen (afk.). Oplossing vorige puzzel OOSTBURG - „De zaak is niet gegaan in de geest zoals wij besproken heb ben". Dat stelde het Oostburgse raadslid J. Wielakker donderdag avond tijdens de raadsvergadering bij de behandeling van de mededeling dat eervol ontslag is verleend aan de jachthavenmeester van Breskens, W. van Meer. Hij is ontslagen in verband met de overdracht van de gemeentelijke jachthaven aan de Jachthaven Bres kens BV. Van Meer had eerder al dui delijk gemaakt dat hij in dienst van de gemeente wilde blijven. Volgens Wiel akker waren er drie keuzemogelijkhe den voor de jachthavenmeester: hij zou passend werk krijgen bij de ge meente of in dienst treden bij de nieu we werkgever Jachthaven Breskens BV of wachtgeld krijgen. De eerste twee mogelijkheden bleken niet aanwezig. „Via de wachtgeldrege ling zou hij alsnog verplicht worden in dienst van de jachthaven te treden", aldus Wielakker. Het artikel 9 van het wachtgeldreglement zegt dat wanneer er passende werkzaamheden zijn, deze door de betrokkene moeten worden aanvaard. Dit zou betekenen dat Van Meer alsnog verplicht wordt in dienst te treden bij de Jachthaven Breskens BV. Burgemeester J. Kruize stelde dat het sociaal statuut alle organen was ge passeerd. „Er is een keuze gemaakt.., overeenkomstig de afspraken. Dat is niks nieuws", aldus Kruize. „Ik hoop dat de rechter uw woorden na spreekt", merkte Wielakker op. Van Meer zei vrijdag dat een belache lijke zaak te vinden. „Men geeft drie keuzemogelijkheden, waarvan er twee afvallen. Dan is er toch geen sprake meer van een keuze. Het is krankzin nig". Volgens hem was het allemaal te regelen geweest. „In september van het vorig jaar heb ik een gesprek gevoerd met de ge meente en daarna nooit meer. Je zou toch mogen verwachten datje bij over name van de jachthaven betrokken wordt", aldus Van Meer. Via de Abva/Kabo is volgens Van Meer al protest aangetekend tegen de gang van zaken. „Ik vind dat ze het eerlijk hadden moeten spelen", aldus Van Meer over de gemeente. Abvo/Ka- bo-bestuurder T. Jacobs is het niet met de oplossing van de gemeente Oostburg eens. „Artikel 9 van het wachtgeldreglement leeft op gespan nen voet met het sociaal statuut". Wat er verder moet gebeuren zal vol gens hem blijken bij het toekennen van de wachtgeldregeling. „Het so ciaal statuut moet nog goedgekeurd worden door de provincie. Er ligt bij gedeputeerde staten een brief van ons om die goedkeuring nog niet te verle nen", zegt Jacobs. Hij sloot evenals Van Meer niet uit, dat men naar de rechter zal stappen als de zaak niet bevredigend wordt opgelost. „Ik wil ten opzichte van de gemeente Oostburg mijn recht halen", aldus Van Meer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 41