PZC merika leidt in finale an Bridge Olympiade Tien olympische medailles voor oranje op vrije slag Ad Poortvliet ziet Hoek als grote favoriet VOGTBflL ID ZGGLfllflD sport 35 /ANAVOND TOPPER TEGEN REAL MADRID Dodgers wint World Series NIEK KNOL: GEEN VERANDERING IN ZEEUWSE TOP Zeeuwse powerlifters iampioen in België Voorzitter Celta doodgeschoten Successen voor Zeeuwse judoka's ZEEUWS-VLAMINGEN WILLEN NAAR EERSTE KLAS Crosskalender ZATERDAG 22 OKTOBER 1988 Raar Blessures Schaken Sportverdwaasd Tegenstand Motiveren arcelona verbaast ok Johan Cruijff IaRCELONA (GPD) „Dit zijn de mooiste wedstrijden. Bij Real Madrid-Barcelona komt net Dveel los als in Nederland bij Ajax-Feyenoord", zei Johan Cruijff gisteren voor het toptreffen lissen de twee Spaanse grootmachten. Cruijff staat met zijn ploeg ongeslagen aan de kop van Se ranglijst. Real Madrid volgt op één punt. Zondag treffen Madrilenen en Catalanen elkaar foor de derde keer in het al dagen uitverkochte Bernabeu-stadion. september troefde Real Madrid december kunnen gebeuren. Maar ik het nieuwe systeem snel opgepakt. De iarcelona af in de dubbel om de paanse Supercup. Maar veel waarde [echt Cruijff niet aan dat resultaat, lie wedstrijden om de Supercup fcoesten in de loop van het seizoen Ich verspeeld worden. Dat had ook in lostende - Albert Harms uit Ter- leuzen heeft het Belgisch kampioen- Ihap powerliften gewonnen in de jlasse tot 110 kilo. Hij scoorde bij ledstrijden in Oostende een totaal |an 612,5 kilo: 250 kilo squat, 162.5 ki- j bankdrukken en 200 kilo deadlift. J/il Marijs van de sportschool Be Fit lit Middelburg werd Belgisch kam- lioen in de tweede klasse in de ge- lichtsklasse tot 100 kilo. Deze kracht- porter bereikte een totaalgewicht 1607.5 kilo. Hij bereikte dit door bij bet deadliften een nieuw Zeeuws re- ■ord te vestigen van 250 kilo (vijf kilo loven het vorige record), 155 kilo bij let bankdrukken en 202.5 kilo bij het fquaten. had liever, dat het vroeg in het seizoen plaats zou vinden. Met het risico, dat we nog niet helemaal op elkaar inge speeld waren. Maar juist die wedstrijd hebben we onherkenbaar gespeeld. Overal hebben we tot dusverre aanval lend gevoetbald. Maar hier in Madrid liep iedereen achteruit in plaats van voorin de bal te zoeken. Thuis hebben we weer ons eigen spel gespeeld". Cruijff is de eerste om zich over de snel le resultaten te verbazen met een bijna volledige vernieuwd elftal. „Inderdaad ben ik daar nogal verrast over, maar aan de andere kant hebben we toch bij de nieuwe aankopen juist bepaalde ty pe spelers gekocht. Maar men heeft OAKLAND (Reuter) - Door een over winning met 5-2 op Oakland A's is Los Angeles Dodgers winnaar geworden van de World Series honkbal. Door dit resultaat kwam de stand in de best- of-seven-serie op 4-1. overwinning in de uitwedstrijd tegen Real Sociedad in San Sebastian, (0-1), is een doorbraak voor de spelers ge weest. Daar is het vreselijk moeilijk winnen. Toen zagen de spelers in, dat het nieuwe systeem wel degelijk resul taten opleverde". zal middenvelder Berndt Schuster zondag in de topper tegen zijn oude werkgever ontbreken. De regisseur zit de tweede en laatste wedstrijd van zijn schorsing uit. Leo Beenhakker heeft zich al voor de wedstrijd ingedekt tegen een moge lijk verlies. „De titel staat zondag niet op het spel. Of we winnen of verliezen, er volgen nog dertig wedstrijden." In de redenen van die snelle aanpas sing verdiept Cruijff zich niet zo zeer. „In het begin werd er een beetje raar tegen aangekeken om met drie verde digers en drie spitsen te spelen, net als in Nederland. Dat komt niet omdat de spelers hier beter zijn. Misschien liep er bij Ajax meer kwaliteit rond. Hier is men technisch wat minder, maar een stuk agressiever". De gevleugelde term 'leerproces' hoeft Cruijff bij Barcelona niet meer te bezi gen. „Bij Ajax bleven de resultaten uit en daarom stond het systeem ter dis cussie. Momenteel draait Barcelona goed en dus worden er geen vragen ge steld. Bovendien zit ik 38 wedstrijden op de bank en ik wil daar niet iedere wedstrijd voor mijn verdriet zitten". Over de geruchten over een mogelijke terugkeer naar Ajax hulde Cruijff zich in stilzwijgen. „Ik heb een contract tot het eind van het seizoen en ik ben nog niet bezig om na te denken, wat ik daarna ga doen. Bovendien zijn er ook nog voorzittersverkiezingen volgend jaar. Er kan nog van alles gebeuren bij Barcelona. Want het is nog nooit ge beurd, dat er in de loop van een seizoen helemaal niets is voorgevallen". fENETIE (ANP) - Halverwege de fi nale van de bridge Olympiade in Ve netië leidt bij de heren het team van lie Verenigde Staten tegen Oosten- lijk. Na 48 van de 96 spellen is de Itand 198-133. Oostenrijk begon de fi- lale met een achterstand van 20 pun- |en als gevolg van de in de kwalifica- lieronde geleden nederlaag. Bij de da- pes leidt Denemarken tegen Canada net 143-114. be Oostenrijkse heren kwamen min of peer verrassend in de finale. Oosten- pjk speelde in de halve finale een bij- ondere wedstrijd tegen Zweden. De El punten achterstand uit de voorron- Jte-icedstrijd werd ras ingelopen. De laatste 16 spellen gaven perfect bridge van Oostenrijk te zien, waartegen de Europees kampioen geen verweer meer had. Oostenrijk won na 64 spel len met 182-152. Verenigde Staten had geen moeite met India: 190-126. Engeland en Denemarken plaatsten zich voor de eindstrijd van de dames. Bulgarije had na de inspanning tegen Verenigde Staten geen fut meer en was kansloos tegen Denemarken. Enge land had daarentegen de grootste moeite met Canada, dat een achter stand van 40 punten geheel wegwerk te. Onder grote spanning vielen de laatste spellen in Engels voordeel uit: 167-149. Real Madrid wordt vlak voor de topper in de Spaanse competitie geplaagd door een blessuregolf. Leo Beenhak ker moet zondag een vrijwel compleet gewijzigde verdediging opstellen. Jose Camacho en Miguel Chendo zijn lang durig geblesseerd en absoluut niet van de partij. Maar ook de inzetbaarheid van Miguel Tendillo en Ricardo Galle go is hoogst twijfelachtig. Zij zullen vandaag (zaterdag) tijdens de training een test moeten afleggen. Bovendien VIGO (RTR) - De voorzitter van de Spaanse voetbalvereniging Celta is donderdagavond doodgeschoten. Joa quin Santome verraste in het kantoor van de club uit Vigo twee inbrekers. De 52-jarige voorzitter van de nummer drie in de Spaanse competitie weer neergeschoten en gestoken. De daders wisten te ontkomen. GOIRLE - Patric Danker heeft tijdens de districtskampioenschappen adspi- ranten het kampioenschap in de klas se tot 71 kg behaald. De judoka van judovereniging Reimerswaal werd met grote overmacht kampioen. In de poule behaalde hij met drie maal ip- pon de volle winst. En ook in de finale versloeg hij zijn tegenstander. Pa trick Sebregts uit Roosendaal, door een onwrikbare buihoudgreep met dse volle winst: ippon. Zijn clubgenoot Michel de Wee bereik te eveneens de finale. In de halve finale versloeg de Bevelander Coen Spanjers uit Berlicum met een yugo door een houdgreep van 17 seconden. In de fina le bleek Rob Haens uit Geldrop te sterk. Een derde plaats werd bereikt door Ferdi Dudek. Deze pupil van sportschool De Wee uit Axel versloeg in de kwartfinale Marinus Schaap uit Zevenbergen met een houdgreep. Brian van de Beek, eveneens sport school De Wee, behaalde samen met Manolito de Koning, Reimerswaal, eveneens brons in de klasse tot 49 kg. Ook Colin Breas, Reimerswaal, stelde zijn derde plaats veilig door Ignaus Penning met een yugo te verslaan. Wielrenner Eric Breukink en Gea Oosterhof traden gisteren in het stadhuis in De Steeg gemeente Rheden) in het huwelijk. Natuurlijk lieten enkele ploegmakkers van Breuking niet verstek gaan: op de achtergrond vlnr Gert Jacobs, Teun van Vliet en Peter Winnen. Eric en Gea woonden al een jaar samen. Badminton Open Deense kampioenschap: dames, twee- pe ronde: Coene (Ned) - Ericsson (Zwe) 11-5 f 1-6, Magnusson (Zwe) - Van Dfjck (Ned) 11-5 Jll-8. Han (Chi) - Minarti (Indo) 11-2 11-4, Ka- foda (Jap) - Sankey (GBr) 11-3 11-1. Kwartfi nales: dames enkelspel: Han Aiping (Chi) - JBestofte (Den) 8-11,5-0 opgegeven, Katida IJap) - Nedergaard (Den) 12-9,12-9, Magnus- |son iZwe)- Larsen (Den) 11-2,12-10, Li Ling- wei (Chi) - Coene (Ned) 11-2,9-12,11-3. Dammen Wereldkampioenschap in Suriname: tien- ronde: Mamina N'Diaye (Mali) - Kemp |(Sur) 1-1, Sadiek (Sur) - Korenewski (Sov) 1- II, Alfaisie (Sur) - Macodou N'Diaye (Sen) 0- |2, Baljakin (Sov) - Gantwarg (Sov) 1-1, Au- |tar (Sur) - Tsji^jov (Sov) 0-2, Valneris (Sov) - Vallen (Co-R) 2-Ó, Jose Maria (Bra) - Issale- Ine (Fra) 1-1, Clerc (Ned) - Jansen (Ned) 1-1, JBonnave (Fra) - Leandro (Bra) 0-2, Sijbrands l(Ned) - Van Aalten (Ned) 2-0, Van der Zee l(Ned) was vrij. ■Stand na 10 ronden: 1. Tsjizjov 16, 2. Sij- Ibrands 14 (uit 9), 3. Baljakin, Gantwarg en IValneris 13, 6. Clerc en Jansen 12 (uit 9), 8. IKorenewski 12,9. Mamina N'Diaye 11 (uit 9), 110. Macodou N'Diaye 11, 11. Van Aalten en iLeandro 10 (uit 9), 13. Jose Maria en Van der I Zee 9 (uit 9), 15. Autar9,16. Sadiek 8,17.1ssa- llene6,18. Kemp 5,19. Bonnave 4 (9), 20. Wal- llen2,21. Alfaisie 1. Katarina Malajeva (Bul) 6-2 6-2, Shriver (Vst) - Schultz (Ned) 6-3 6-3, Kohde-Kilsch (WD1) - Reggi (Ita) 6-1 7-5; dames dubbel spel, kwartfinales: Kohde Kilsch/Sukova (Wdl/Tsj) - Amiach/Herreman (Fra) 4-6 6-3 7- 5, Novotna/Suire (Tsj/Zwi) - Lindqvist/ Strandlund (Zwe) 6-2 7-6. Toernooi van Wenen: heren enkelspel, kwartfinales: Tsjesnokov (Sov) - Reneberg (Vst) 6-2 2-6 6-3, Curren (VSt) - Schapers (Ned) 6-2 6-2, Skoff (Oos) - Svensson (Zwe) 6-4 5-3, Muster (Oos) - Vajda (Tsj) 7-6 6-2. Voetbal Eredivisie: PEC Zwolle-Haarlem 1-2 (0-1). 5. Holverda 0-1, 63. Cooke 1-1, 78. Atteveld 1-2. Scheidsrechter van de Niet, toeschou wers 3000. Gele kaarten: Peeper en Linger (beiden Haarlem). Bundesliga: Stüttgarter Kickers - Han nover '96 0-1. SEOUL (ANP/Rtr) - De 100 meter vrije slag is in de zwemsport internatio naal al tijden een bij uitstek Neder lands nummer. Het kwartet Conny van Bentum, Karin Brienesse, Mil dred en Marianne Muis bewezen dat onlangs bij de Olympische Spelen nog maar weer eens met de zilveren me daille op de estafettesprint. De Neder landse afvaardiging bij de Paralym pics toonden het vrijdag in hetzelfde bad in Seoul nog veel duidelijker aan. De 100 vrij leverde de Oranje-selectie liefst tien medailles op, waarvan vijf gouden. In de verschillende handicap-catego rieën waren Vincent Maassen (Soest), Johan Mosterd (Amsterdam), Marcel Poulisse (Brunssum), Rene van Geel (Halsteren) en Marga Aarts (Roosen daal) 's werelds besten. Kasper Engel (Borne) en Jeffrey van Loon tikten als tweede aan. Brons was op dit onder deel weggelegd voor Marco Elout (Bor ne), Sjerstin Vermeulen (Est) en Pa trick Buyek (Zutphen). De opvallend ste zwemmer was evenwel Rene van Geel, die in zijn klasse ook nog Olym pisch kampioen werd op de 50 meter schoolslag. De Zuidkoreaanse edelsmid is voor de Nederlandse ploeg tot nu toe flink in de weer geweest, voor Egypte meldde hij zich vrijdag voor het eerst. Moha- med Abdullah Mohamed, die op eenja rige leeftijd werd getroffen door polio en in Seoul voor het eerst deelneemt aan de Paralympics, won het eerste goud voor zijn land door de discus 36,68 meter van zich af te gooien, een verbetering van het wereldrecord met vier meter. „Ik kwam hier om dat re cord te verbeteren", zei Mohamed. „Maar nu heb ik pas een probleem. Nu moet ik het zien te houden." ARNEMUIDEN - De voetbalclub Hoek heeft in de afgelopen week on getwijfeld dankbare gevoelens ge koesterd voor Arnemuiden. De Wal- cherse ploeg zorgde vorige week za terdag voor een verrassing door in Kinderdijk nog wel koploper De Zwerver een gelijkspel (2-2) af te dwingen. Daardoor kreeg Hoek, dat AZVV met 3-0 oprolde, de gelegen heid aan de leiding te komen. Maar die dankbaarheid zal Hoek ze ker niet in de verleiding brengen presentjes uit te delen aan de forma tie uit het vissersdorp. Vanmiddag (zaterdag) staat de Zeeuwse derby Arnemuiden-Hoek op het program ma en de Zeeuws-Vlamingen maken er geen geheim van: ze willen in de kortste keren in de eerste klas ko men. De 29-jarige Ad Poortvliet, vrije middenvelder bij Arnemuiden, moet ook toegeven, dat ziin club te gen de ambitieuze club uit Hoek ze ker niet favoriet is. Poortvliet: „Ar nemuiden heeft de laatste jaren aan de lopende band spelers verloren, terwijl Hoek zich ieder jaar versterk te. Ze moeten trouwens wel sterk zijn als je uitslagen maakt als een 7-2-overwinning op Nieuw Lekker- land". Vorige week in Kinderdijk moest Ad Poortvliet verstek laten gaan: „Ik werk als timmerman in de bouw en een dag voor de wedstrijd maakte ik tijdens mijn werk kennelijk een on verwachte beweging, want het schoot plotseling in mijn rug. Alles zat ineens muurvast. Afgelopen maandag was het weer over en ik heb deze week al weer getraind. We hebben verder ook geen geblesseer den". In tegenstelling tot Hoek heeft Ar nemuiden op korte tijd geen grote plannen. Poortvliet: „Arnemuiden heeft altijd talent gehad, maar we zitten nu even met een wat mindere generatie. Maar dat is maar tijdelijk. Bij de A- en de B-junioren loopt er al weer genoeg talent. We moeten ons dus gewoon handhaven in de twee de klas in afwachting van de nieuwe talenten. Momenteel moeten we het hebben van keihard werken, want de kwaliteiten hebben we nu niet". De spanningen rond de visservloot van Arnemuiden raken de voetbal club niet (Ad Poortvliet: „Daar heb ben wij geen makke mee") en die be slommeringen zullen de speelkracht van Arnemuiden dan ook zeker niet beïnvloeden. Nee, bij de voetbalclub is de afgelopen week meer gepraat over bijvoorbeeld Remco van Kee- ken, de nauwelijks te stoppen aan valler van Hoek. Poortvliet: „We hebben het inderdaad wel eens over die speler gehad. De meeste andere kennen we wel. Ik heb zelf twee jaar samengespeeld met Adriaan Nieu- wenhuijse bij Oostkapelle". Natuurlijk is koploper Hoek sterk favoriet tegen het laag geklasseer de Arnemuiden, dat voor het gelij ke spel tegen De Zwerver van vori ge week drie wedstrijden op rij ver loor. Maar vorig jaar kwam Hoek vlak voor de winterstop ook als fa voriet naar Arnemuiden en de Zeeuws-Vlamingen verloren toen toch met 2-1. Ad Poortvliet scoorde in die wedstrijd de winnende tref fer uit een strafschop. Maar de eer lijkheid gebiedt te zeggen: toen was Remco van Keeken er bij Hoek nog niet bij. Ook in cross nog geen nieuw talent Handbal I Hollandtoernooi in Arnhem: dames: Neder- I land - Hongarije 25-27 (11-15); Polen - IJs- I land 22-12 (15-6). I Toernooi om de wereldbeker in Reykjavik: I veertiende ronde: Petursson (IJsl) - Nunn I IGBr) 1-0, Spasski (Fra) - Kortsjnol (Zwl) 1/ 12-1/2, Beljavski (Sov) - Tal (Sov) 1-0, Timman I iNedi - Kasparov (Sov) 0-1, Sax (Hon) - Soko- lov (Sov) 1-0, Ehlvest (Sov) - Hjartarsson HJsl) 1/2-1/2, Nikolic (Joe) - Portisch (Hon) 1/ 2-1/2, Joesoepov (Sov) - Ribli (Hon) 1/2-1/2, Andersson (Zwe) - Speelman (GBr) 1/2-1/2. Dertiende ronde: Kortsjnoi - Nunn 0-1. Stand: 1. Beljaviski 9 punten, 2. Kasparov en Ehlvest 8 1/2, 4. Tal 8, 5. Joesoepov, Sax, Nunn, Hjartarsson en Timman allen 7 1/2, '0. Andersson en Sokolov beiden 7, 12. Speelman en Nikolic beiden 6 1/2, 14. Ribli en Kortsjnoi beiden 6,16. Portisch en Spass- 1/2,18. Petursson 4 1/2. Tennis Toernooi van Tokyo: kwartfinales: Fitzge- raid (Aus) - Gomez (Ecu) 6-3,3-6,7-5, Becker ;WD1) - Jelen (WD1) 6-2, 6-1, Matuszewski ;VSt) - Matsuoka (Jap) 6-4,6-4, Edberg (Zwe) Chamberlin (VSt) 7-5, 6-2. I Toernooi in Nashville: gemengd dubbel r Manon Bollegraf (Ned)/Lise Gregory (Zuid- V Afrika) - Elise Burgin/Ros Fairbank (VS): 3- P, 2-6. 1 Toernooi in Frankfurt: heren enkelspel, I Kwartfinales: Lavalle (Mex) - Saceanu (Wdl) opgegeven, Jarryd (Zwe) - Guy (Nze) 4-6 6-0 H Mayotte (Vst) - Kühnen (Wdl 14-6 6-2 7-6, Pugh (Vst) - Gilbert (Vst) 4-6 6-2 7-6.. heren dubbelspel, kwartfinales: Bates/Nijssen ng/'Ned) - Frana/Osterthun (Arg/Wdl) 6-7 6-4, Haass/Ivanisevic (Wdl/Joe) - Svens- son/Wahlgren (Zwe) 4-6 6-4 6-3, Leach/Pugh vst) - Lavalle/Saceanu (Mex/Wdl) opgege ven. Oamestoernooi van Zurich: dames enkel- 'Pel, kwartfinales: Manuela Malejeva (Bul) - KOUDEKERKE - Vandaag (zaterdag) gaat de Zeeuwse crosscompetie weer van start met de negentiende KMS- cross. Net als ieder jaar zullen regio naal bekende atleten als Leon van der Velden, Johan de Vlieger en Rian van de Broeke weer de ereplaatsen voor hun rekening nemen. Volgens atle- tiektrainer Niek Knol zal die situatie nog wel een tijdje gehandhaafd blij ven. „Het gat tussen talentvolle jeugd en de seniorentop is te groot om al meteen aansluiting te krijgen. Ie mand die als eerste bij de jongens A eindigt, wordt misschien vijftiende bij de senioren". Wat onderscheidt de cross van andere atletiek onderdelen? „Cross is mod der", is het eerste wat Knol te binnen schiet. Echte specialisten zijn er nau welijks volgens de Koudekerkenaar. „Je ziet natuurlijk wel atleten die meer geschikt zijn voor de cross, maar in Zeeland is het zowel de weg als de cross, die de aandacht van de atleten krijgen. In ons land legt alleen Tonnie Dirks, de Nederlandse veldloopkam pioen, zich echt toe op de cross. Ik denk dat het grote geld op de weg te verdienen is". Niek Knol is „sportverdwaasd", zoals hij het zelf omschrijft. Hij heeft een praktijk voor fysiotherapie, waar hij zich bezighoudt met de begeleiding van geblesseerde sportmensen. Daar naast fungeert hij ook als vaste fysio therapeut van de voetballers van Vlis- singen. Jaren geleden raakte Knol in de ban van de atletiek en volgde hij cursus na cursus om uiteindelijk één van de hoogst gediplomeerde atletiek- trainers in Zeeland te worden. „Op Pa pendal ging er een wereld voor me open. Je komt met andere trainers in aanraking en praat over de sport. Toen merkte ik pas wat een eng sportwe- reldje het hier in Zeeland is". De 40-jarige Knol is nu zes jaar trainer bij het Middelburgse Dynamo waar hij een ploeg jonge, talentvolle atle ten onder zijn hoede heeft. „Dat groepje heeft betrekkelijk weinig te genstand in Zeeland en het kost ze weinig moeite om steeds op de voor ste rij te eindigen. In zo'n geval moet je de tegenstand opzoeken en dan gaan we bijvoorbeeld naar de Duin- digtcross. Wil je die jongens en mei den blijven motiveren, dan moet je Zeeland uit". De Koudekerkenaar waarschuwt voor het gevaar dat de talenten anders later met hun neus op de feiten worden ge drukt. „Nu winnen ze alles op hun slof fen. Maar als ze later bij de senioren ko men, lopen ze in de onderste regionen. Het gevaar is dat zo'n talent dan af haakt" Volgens de Dynamo-trainer is dat één van de hoofdredenen (naast het bles sureleed) dat er zo weinig talent door breekt in de Zeeuwse atletiekwereld. Bij de jongste leeftijdsgroepen bulkt het van de aanwas en ook bij de oudere senioren valt er niet te klagen. Daar tussen is het vaak huilen met de pet op. „Alleen Kim Reynierse en John Vermeule zijn de laatste jaren doorge broken, al is het nog maar de vraag of dat ook was gebeurd als ze elkaar niet hadden gehad om zich op te peppen. Bij de dames waren Karen Glerum en Kristel Logghe de enigen die door stootten. Als die dan wegvallen, dan is er ook niets meer over. Jopie Daane is een leuke meid, maar het klopt na tuurlijk niet dat een veteraan steeds iedereen naar huis loopt". Niek Knol met de Dynamo-talenten. V.l.n.r. Bas Schletterer, Niels Kole, Tisja Abuys, Niek Knol, Chery Abuys, Jack de Waal, Marteyn Mout en Miquel van Tongeren. Toch is er licht aan het eind van de tunnel. Knol: „Nu zijn er weer een aan tal goede junioren, maar het zal nog een paar jaar duren voordat die daad werkelijk doorbreken. Willen die de top bereiken dan moeten ze op 16-, 17- jarige leeftijd al 5 a 6 keer in de week trainen. Waar vind je iemand die daar tegenwoordig nog toe bereid is". Hij wijst er dan ook op hoe belangrijk de rol van een trainer kan zijn. „Je moet ze blijven motiveren, andejs lopen ze weg. Wil je het als trainer goed doen, dan moet je al je aandacht beperken tot een paar atleten. Ze verwijten me vaak dat ik me alleen bezig hou met de betere atleten. Dat weet ik, maar die komen ook altijd. Als ik daar een loop schema aan geef kan ik ervan op aan dat ze het doen. En omgekeerd, als ze me bellen sta ik voor ze klaar. Het is een wisselwerking". In Zeeland is al een paar keer het idee geopperd om de talentvolle atleten bij een te brengen op centrale trainingen. Het is nooit echt van de grond geko men. „Toch is het een goed idee", meent Knol, „maar dan heb je het pro bleem dat niemand van de trainers zijn atleten wil afstaan aan een ander. Er heerst zoveel onbegrip tussen de trainers onderling en dat terwijl er in Zeeland al zo weinig zijn". Het gedrag van de trainers is volgens de Koude kerkenaar wel enigszins begrijpelijk. „Er zijn zoveel verschillende aspecten en mogelijkheden in de atletiek", ver klaart Knol. „Als je nu naar de Olym pische Spelen kijkt en je ziet de Neder landse damessprintploeg bij de 4 x 100 meter estafette aan het werk. Dan hebben Nelly Cooman, Els Vader, Marjan Olyslager en Gretha Tromp alle vier hun eigen trainer langs de kant staan, terwijl er ook nog een bondscoach rondloopt. Vijf trainers en ze weten het allemaal beter". Zeeuwse crosskalender seizoen 1988/1989: 22-10 KMS-cross te Vlissingen, 13-11 Moerschans- cross te Hulst, 03-12 Sint Nico- laascross te Domburg, 17-12 El- derschanscross te Aardenburg, 14-01-1989 Deltacross te Westen- schouwen, 28-01 Braakmancross te Hoek, 04-02 Galgecross te Vee- re, 11-02 Hollandse Hoevecross te Goes. In tegenstelling tot vo rig seizoen moeten de atleten nog maar drie wedstrijden lopen om zich te plaatsen voor de eind rangschikking. De puntentelling is ook niet meer afhankelijk van het aantal deelnemers bij een wedstrijd. Nummer één, krijgt al tijd 150 punten, nummer twee krijgt 141 en zo verder tot num mer 109, die één punt ontvangt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 35