Flink pak slaag voor kanshebber hoofdklas Luctor heeft nu veel meer klasse in huis Anoushka Bevin terug van stage in Amerika DAIHATSU PSV'ER SCOORT HOOG BIJ BEVEREN Bedrijfstennis Hulst van start Golf 10.000.000 Tevreden iAHAillüPiOWr Springplank Jean Loup Deltour voor 18de keer tenniskampioen Hulst ZAALVOETBAL Streekderby TERNEUZENSE KORFBALLERS IN DE LIFT Kwaliteit TRAININGSAANPAK IS KEIHARD Meedogenloos van de BMW-dealer Kaartingen VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1988 Eric Viscaal mag rijpen in België TERNEUZEN - Vorig seizoen mocht Eric Viscaal zo nu en dan eens als invaller aantreden bij PSV. Door een groot arsenaal aan - internationale - topspelers was er voor de nu 20-jarige spitsspeler geen basisplaats weggelegd in Eindhoven. Het bleef bij enkele invalbeurten, maar in die onregelmatige optredens maakte Viscaal veel indruk. Zoals bijvoorbeeld tegen WV, toen hij niet minder dan vier maal scoorde. En omdat de technische leiding van de Europa Cup-winnaar hem nog steeds geen vaste plaats kon garanderen, werd er uitgekeken naar een andere club, waar Viscaal verder kon rijpen. Zodoende kwam Eric Viscaal bij het Belgische Beveren terecht. Hij speelt echter wel op uitleenbasis bij de voor malige Belgische kampioensploeg, waardoor hij ieder moment kan wor den teruggehaald naar Eindhoven. Maar vooralsnog maakt Viscaal zich daar niet zo druk om. Bij de Waaslan- ders heeft hij uiteraard een vaste plaats in het elftal gekregen; inmid dels heeft hij zich al behoorlijk in de kijker gespeeld. Zoals afgelopen week- eindr, toen Viscaal tegen Racing Me- chelen drie maal scoorde. Of zoals op de eerste competitiedag, tegen Ant werp, toen hij op het einde van de wed strijd zelfs nog even als invaller-doel man tussen de palen terecht kwam. OFFICIËLE DEALER ker tegen Racing Mechelen, maar in die wedstrijd licht geblesseerd geraakt - kan vermoedelijk weer spelen. Dat is nog steeds niet het geval met Eddy Maes, die opniéue last heeft van een ontsteking aan de enkelbanden. Lokeren ontvangt in Daknam één van <he Belgische topploegen: FC Ant werp. Didier M'Buyu is er, naar eerder deze week verwacht werd, opnieuw bij terwijl ook Eikelboom en Stalmans - geblesseerd aan respectievelijk de voet en de dij - opnieuw kunnen spe len. Het complete programma voor komend weekeinde: Zaterdag (20.00 uur): Sint Truiden-Ander- lecht; Beerschot-Cercle Brugge; Charleroi- Beveren. Zondag(15.00 uur): RacingMechelen-Genk; RWDM-Lierse; Club Brugge-KV Mechelen; Lokeren-Antwerp. Club Luik-Waregem; Kortrijk-Standard Luik. „Tot nu toe ben ik erg blij met de over gang naar Beveren. Ik heb het hier ge weldig naar mijn zin en ben hier goed opgevangen door de overige spelers. Ik ben ook tevreden over mijn spel tot nu toe", aldus Viscaal. Maar na de wedstrijd tegen Racing Mechelen besefte hij ook als geen an der dat „dit zeker niet de sterkste te genstander uit de Belgische competi tie is. In de eerdere wedstrijden had ik al meer doelpunten kunnen scoren, maar een spits is nu eenmaal afhanke lijk van de ballen, die hij krijgt. En tot nu toe heeft het nog niet goed gelopen bij Beveren". Overigens weet Eric Viscaal nu al voor zichzelf, dat Beveren voor hem geen 'blijvertje' is. Zelf beschouwt hij de overgang meer als een springplank naar een internationale topclub. „Be veren is voor mij maar een tijdelijke oplossing. Maar, en dat moet ik onder strepen, wel een goede oplossing. Vooral omdat ik hier iedere week kan spelen; dat was bij PSV anders. Ik blijf een overgang naar een topclub ambiëren. Beveren is voor mij niet meer dan een tussenstation". Morgen, zaterdag, speelt Beveren een uitwedstrijd tegen Charleroi. Van der Heijden - naast Viscaal dé uitblin- HULST Jean Loup Deltour is voor de achttiende maal clubkampioen ge worden van tennisvereniging Hulster Ambacht. De Hulster tennisveteraan won in de finale met 6-2,1-6 en 6-3 van Ronnie van Remortel. De als eerste twee geplaatsten, Jeroen Verstraeten en Jan Willem Bartz, vielen respectie velijk door ziekte en een kwartfinale- nederlaag uit. Bij de dames ging de overwinning naar Chantal Baecke. die met twee keer 6-2 van Angelique Coenen won. Uitslagen overige finales: jongens tm 12 jaar: Eduard van der Wiele - Maarten van Goethem 6-0 en 6-0. Meisjes t/m 12 jaar: Astrid Koen - Sophie van Dierendonck 6-0 en 6-0. Jongens t'm 17 jaar: Jean Loup van der Wiele - Mark Jan de Jonge 6-4 en 6-4. Meisjes t/m 17 jaar: Fabien Verbunt - Petra Coenen 6-3 en 6-4. Jongens dubbel: Van der Wiele/De Jonge - Deltour/Verstraeten 3-6, 6- 3 en 6-1. Meisjesdubbel: Coenen/Courtin - Van Goethem'Verstraeten 7-5 en 6-3. Mini's: 1 Pascal van Poecke. Herendubbel: Barta Verstraeten - Deltour/Verstraeten 6-3 en 7-6. Damesdubbel: BaggenRottier - Van Rat- tingen'Vervaeti6-4 en 6-3. Gemengddubbel: CoenenVan de Berg - AdriaansensVan de Berg 4-6. 6-3 en 6-2. Herenenkel veteranen: Roland Renique - Alfred Koen 6-2 en 7-5. Da mesenkel veteranen: Marie Jose Baggen - Lisette Vervaet 4-6. 6-2 en 6-0. Herendubbel vet.: Renique Koen - MolthoffNaessens 6-2 en 6-3. Damesdubbel vet.: Baggen Mast - Deltour De Moor 6-3 en 6-3. Gemengddubel vet.: De Moor Renique - Molthoff Naessens 6-4 en 6-2. Verliezersronde heren: Guus Boog - Wijnand Geers 6-2 en 6-0. Verliezers ronde dames: Greet Inghels - Els de Kuijper 7-5 en 6-4. Rommelmarkt - De Praat-in Axel houdt woensdag haar jaarlijkse rom melmarkt. In de foyer van de Halle worden tussen 9.30 uur en 12.00 uur kleding en gebruiksartikelen ver kocht. De opbrengst gaat naar een goed doel. Inwoners, die nog spulletjes over hebben voor de rommelmarkt, kunnen zich met de organisatie in ver binding stellen. Puntbolling - De bollersclub 'De Ware Vrienden' uit Aardenburg hield een puntenbolling. De uitslag: 1. B. Bauwens 2. Pharidaen 3. A. van Voor- en 4. G. Engels 5. C. de Croock 6. me vrouw Blauw 7. F. Gijzel en 8. O. Cau- wels. Zaterdag start het nieuwe club seizoen met een eerste clubbolling. Aanvang: 14.00 uur. Advertentie Erik Viscaal rechtshier in aktie in een vriendschappelijke wedstrijd tegen Philippine), scoorde vorige week drie keer voor Beveren Waas. AXEL - Titelfavoriet Verpoorte kreeg op de eerste speeldag van de zaalvoetbalcompetitie hoofdklas re gio Zeeuwsch-Vlaanderen meteen een flinke dreun te verwerken. De 'ge vaarlijkste' concurrent, Broodje Ben/De Ridder, haalde het Axelse team met forse 5-2 cijfers onderuit. Voor rust kon de topper in 't Sportuus van Axel nog alle kanten op. Verpoor te had toen zelfs met een 2-1 voor sprong de wedstrijd nog in handen. Nadat Paul van der Hooft de Terneu- zenaren op voorsprong (0-1) bracht, werd de achterstand door Theo Hanny teniet gedaan. Bennie van den Brande zette de thuisclub daarna op 2-1. Het duel bleef boeien en kreeg na rust een onverwachte ontknoping. Broodje Ben/De Ridder lijkt mentaal sterker te zijn geworden, maar de ploeg beschikt vooral over meer kwali teit. De inbreng van Paul van der Hooft, met vier treffers tegen Verpoor te, was dan ook goed merkbaar. De doelpunten pasten overigens precies in het beeld van de wedstrijd. Eerst scoorde Eric van Poucke de ge lijkmaker (2-2) en daarna ging Ver- poorte-doelman Ronald Gort in de fout met een onnodige handsbal. De strafschop die volgde werd door Paul van der Hooft omgezet (3-2). Dat bracht tevens de ommekeer. De Axe laars waren aangeslagen en dat was voor Broodje Ben de gelegenheid om via alweer Van der Hooft nog twee keer (5-2) toe te slaan. De overige duels in de hoofdklas le verde weinig echte verrassingen. Kravo lijkt na de 7-4 winst tegen Van Westen in aanmerking te komen voor een hoge klassering. De streekderby tussen Instruad en Churchill-lions eindigde in een 2-2 gelijkspel en Het Bonte Hert had in Hulst de 3-0 over winning tegen Dallinga voornamelijk aan hun aanwinsten te danken. Klaus Biesbroeck behaalde een knap pe 5-4 winst tegen NLC en Des Cornes had een prima start met een 5-2 over winning tegen het pas gepromoveerde HCG. Kravo-Van Westen 7-4 - Toen Kravo vlot wegliep naar een 5-0 voorsprong via doelpunten van Peter Koole, Jan Kiel (2x), Cor Pijpelink en Harold van der Plas, leek de winst een kwestie van tijd te worden. Na rust kwam Van Wes ten sterk terug, mede door de concen tratieverslapping bij de tegenstander. Met nog acht minuten te spelen was de stand 6-4 in het voordeel van Kravo. Werner Bisschop nam alle vier de doel punten voor zijn rekening. Voor Kravo scoorde eerst Mare de Kunder en in de slotfase bepaalde Jan de Zwarte de eindstand op 7-4. Het Bonte Hert-Dallinga 3-0 - De thuisclub behaalde een regelmatige overwinning. In eerste instantie kon Dallinga gelijke tred houden. Toen Radbout Breuker zijn ploeg op 1-0 voorsprong bracht, was de weerstand gebroken. Een andere aanwinst Jan Leendertse scoorde nummer twee en Ad van de Rij se nam met een straf schop alle twijfels (3-0) weg, zo die er nog waren. Instruad-Churchill-lions 2-2 - Achter af gezien een terechte uitslag. Marcel Meijer zette Churchill-lions op een 1-0 voorsprong, maar nog voor rust bracht Rik Henry de partijen in evenwicht (1- 1). In de tweede helft was het weer Meijer die zijn ploeg aan de leiding (2- 1) bracht. De achtervolging van In struad, dat overigens zeven minuten (straftijd) met drie man verder moest, leverde uiteindelijk succes (2-2) op dank zij Jack Paridaen. Des Cornes-HCG 5-2 - Tot twee keer toe kwam HCG op een voorsprong via Peter Jansen, maar de thuisclub wist voor rust de situatie recht te zetten. In de tweede helft bleef het duel tot tien minuten voor tijd gelijk op gaan. Toen sloeg Des Cornes definitief toe. Dennis Sanchez (2), Mohammed Saouib (2) en Paul Tjan-Asem waren de doelpunten makers. Klaus Biesbroeck-NLC 5-4 - Een doel puntrijke wedstrijd. Bij de rust was de stand 3-2 in het voordeel van débutant Klaus Biesbroeck. Voor de thuisclub scoorden Bram de Zwarte en Jan Franse elk twee keer, terwijl Frans Vlassenrood de strijd besliste uit een strafschop. Bij NLC waren Jan Corne- lissen (2), Ko de Braai en Jacky Schee- Ie verantwoordelijk voor de doelpun ten. Het programma voor maandag 26 sep tember; Churchill-lions-Verpoorte (20.00); HCG-Instruad (20.00); Dallinga-Kravo (19.45); NLC-Het Bonte Hert (20.00); Broodje Ben/De Ridder-Klaus Bies broeck (20.55); Van Westen-Des Cor nes (20.30). Industrieweg 37, Terneuzen 4538 AG, tel. 01150-81125. ZANDSTRAAT - Toertochten op de motor blijken steeds meer be langstelling te trekken. Daar heeft de Motorclub Zeeuws-Vlaanderen (MZV) enkele jaren geleden op in gespeeld. Inmiddels zijn de Nacht rit en de Diekentoer niet meer weg te denken op de kalender van de MZV. Morgen, zaterdag, wordt voor de zesde maal alweer de Die- kentocht gereden. Na het succes van de eerder dit jaar gehouden Nachtrit, waar ruim hon derd deelnemers op afkwamen, ver wacht de Zeeuws-Vlaamse motor club ook ditmaal weer op een groot aantal motorrijders. Vooral de con tacten met de clubs elders in het land rechtvaardigen die verwach ting. „Vanuit onze club gaan er ook steeds meer rijders naar tochten van andere clubs. Vooral de Euro- toer vanuit Maastricht trekt veel belangstelling. Nu heeft die club toegezegd, dat ze met enkele leden aan de Diekentoer deel zullen ne men. Maar daarnaast hebben we nog meer toezeggingen van buiten de provincie", aldus Peter Stoffels namens MZV. Het is dus alwëer de zesde uitgave van de Diekentoer. En ieder jaarzijn de organisatoren er in geslaagd de deelnemers een afwijkende route voor te schotelen. „We willen de deelnemers op zoveel mogelijk on bekende plekjes in Zeeuwsch- Vlaanderen laten komen, waarbij de hoofdwegen zo veel mogelijk worden gemeden". Ditmaal heeft de Diekentoer een lengte van ongeveer 150 kilometer, die de deelnemers aan de hand van een eenvouidge routebeschrijving af moeten leggen. Bij verschillende controleposten moeten vragen wor den beantwoord of opdrachten wor den uitgevoerd. Voor de Diekentoer kan morgen, zaterdag, vanaf 09.30 uur worden ingeschreven in clubgebouw De Straete in Zandstraat. Tot 11.30 uur vindt daar de 'vrije start' plaats. De prijsuitreiking wordt verwacht tussen 18.00 en 18.30 uur. De 'vreemdelingen' van Luctor zien het bij hun nieuwe club wel zitten. VlnrAd Verschuure. Mireille Uhlenbusch, Kees Proost, Marleen Verhoole en Kees Opsteegh. TERNEUZEN - Met vier punten uit drie wedstrijden is de eerste selec tie van Luctor uit Terneuzen de competitie veldkorfbal uitstekend begonnen. Na promotie uit de afde ling is de kennismaking met het landelijke niveau meegevallen. DES en Zuidwesters vertrokken uit sportpark Oude Vaart met nederla gen en bij kampioenskandidaat Sa- gitta verloor Luctor met het kleinst mogelijke verschil (6-7). Een alles zins behoorlijke start dus. Voor Kees Proost, vorig seizoen van Tjoba over gekomen, is de tweede plaats die het team in de tussen stand bezet, niet helemaal een ver rassing. „Voor aanvang van de com petitie hebben we een toernooi ge speeld met allemaal derdeklassers. We hebben daar leuk mee kunnen doen. Dat zal best vertrouwen gege ven hebben", vindt Proost. Met de oud-Tjobaspeler hebben nog vier anderen de weg naar de Terneu- zense club gevonden. Aanvoerder Ad Verschuure (van Blauw-Wit ge komen) maakt al jaren deel uit van de eerste ploeg. In zijn spoor volg den Marleen Verhoole (Swift Mid delburg), Kees Proost (Tjoba) en Kees Opsteegh (Swift), en verder kwam Mireille Uhlenbusch (Terhey- den) bij de start van deze competitie de selectie van trainer Etienne Fau- connier versterken. Een klein 'vreemdelingenlegioen', met alle ge varen die een dergelijke samenstel ling nou eenmaal met zich mee brengt. Kees Proost is daar niet zo bang voor: Alle nieuwe mensen zijn hier gekomen dóór of vóór hun werk. Dat houdt in dat ze niet direct met plan nen rondlopen om uit de streek te verdwijnen. Luctor kan dus nog wel even vooruit met deze groep". De selectie heeft door de komst van al deze 'import' zeker aan kwaliteit gewonnen. Kees Proost was voor zijn Zeeuws-vlaamse tijd vaste keus voor de Zeeuwse selectie en ook Kees Opsteegh maakte daar deel van uit. Zeeuwse toppers der halve, nog aangevuld met afde- lings-geselecteerden. Etienne Fau- connier ontkent het niet: „We heb ben wat meer klasse in huis. In alle vakken nu één of meer mensen die het spel kunnen bepalen. Zaak is nu alleen om de nodige automatismen in de ploeg te stoppen. Er een een heid van te maken". De Belgische oefenmeester, die van zijn voorganger een team overnam dat op het punt stond om de sprong naar de landelijke competitie te ma ken, verwacht dan ook dat Luctor zich wel zal handhaven. Op basis van die meerkwaliteit en gelet op de goede competitiestart ziet hij dat wel zitten. Fauconnier weet tevens dat deze pe riode even gelegenheid biedt, om de jeugd verder op te leiden. Junioren trainer Kees Proost (hij lijkt al be hoorlijk ingeburgerd) ziet in 'zijn' jeugd best een paar talentjes. „Die moeten de wat smalle basis bij de dames straks zonder moeite wat breder kunnen maken", verwacht hij. Hij baseert zich daarbij op het optre den van de enthousiaste groep die, ingedeeld bij Animo en Swift, op dit moment een tweede plaats bezet. De verwachting is overigens dat men daar nog wel wat terug valt om dat men in de eerste wedstrijden waarschijnlijk de zwakkere tegen standers heeft ontmoet. Maar toch... De eerste kennismaking met het ho gere niveau is bij Luctor dus prima gevallen. Uit de 'sleur' van de eerste klas afdeling (met altijd dezelfde te genstanders), met de uitdaging om niet na één seizoen weer te degrade ren en met alles wat dit nieuwe mi lieu met zich mee brengt (dagreizen, andere arbitrage, tactisch korfbal) doet men er bij Luctor alles aan om derdeklasser te blijven. „De sfeer is uitstekend. We zijn echt een vriendenploeg", durft Faucon nier nu al te zetten. De meesten zijn het met die uitspraak wel eens. Ook Kees Proost. Voor hem en Kees Op steegh heeft Luctor ook een wat minder prettige kant: „Je komt als derdeklasser niet gemakkelijk meer in aanmerking voor vertegenwoor digende selecties". Kees Proost ziet daar maar één op lossing voor: „Promotie naar de tweede klas". Gelet op de start waarmee Luctor veel korfbalken ners in Zeeland heeft verrast heeft is dat niet eens ondenkbaar. Niet alleen de trainingsaanpak in Amerika is keihard, ook bij het selec teren van de ruiters gaat men meedo genloos te werk. Anoushka Bevin: „Er wordt veel tijd, geld en aandacht be steed aan training en begeleiding. Ik heb bijvoorbeeld een training bijge- Hulst - In Den Dullaert in Hulst gaat dit weekeinde de bedrijfstenniscom- petitie van start. Vandaag (vrijdag) worden de eerste wedstrijden in de damestenniscompetitie al gespeeld. De Hulster bedrijfstenniscompetitie lijkt in populariteit alleen maar toe te nemen. Ook nu weer wordt er gespeeld in twee poules van zes en drie van twaalf teams. Alfred Koen. diedeel uit maakt van de wedstrijdleiding, zegt niet zonder trots: 'geen enkel team zijn we kwijtgeraakt. Bovendien hebben we nog een wachtlijst van twintig ploe gen." Pogingen om de competitie uit te brei den mislukten. „Ik had er graag enkele teams bij gezien, maar een enquête on der de deelnemers leverde weinig res pons op. Van de inzenders was de helft tegen een verandering en omdat de commissie ook niet eensgezind was, hebben we alles bij het oude gelaten.'' In poule A 1 is Van Duyse Pralines nieuw. Het team dat vorig seizoen on der een andere naam kampioen van poule A 2 werd, is versterkt met de komst van Gyon Asselman. Titelver dediger De Boy zag Monique Baecke van Melchers Sport overkomen, ter wijl Zaman Sport danig versterkt lijkt door de komst van de Belgische Anne Hans. Indeling poule A 1: De Boy; Van Duy se Pralines; Electra Weemaes; Lancia; Melchers Bont; Zaman Sport. Poule A 2: DOW; Fysio Tennis; Jansenius; Jeu- nesse; Kojo Engineering; Taxibedrijf Grenszicht. Poule B: Ass. v/d Walle; d'Aubioul; Dankaart Hoefeyzers; Electra v/d Walle; ETEC; Huvial; Kre dietbank; Poelier de Letter; Luctor Banden; Neckermann 1; Rademakers Int.; Scheldelin. Poule C: Bleyenbergh Int.; Bleyko Beton; Ine Fassaert; GTI; Koerenbeurs; NMB; Roberda; Schel- delist; Stratus; Terra Nova; Van Tie nen; Westerterp Hemelaar. Poule D: d'Aubioul 2; Fassaert Bouwstoffen; Heyndrickx; Interjute; Krieckaert BV.; Neckermann 2; NSM; Rabo Hulst; Saman; Van Seumeren; Tiffa ny; Wabeko. Indeling damescompeti tie, poule A: Abbeel; Axel 1; 'tBoemel- tje; Compiet; Deltour; Dwask; Honte- nisse; Risseeuw; Vervaet; Vogelvlucht 1. Poule B: Axel United; Boundless; Club '86; Eikenhof 3; Huis; Lappetem; Lelies; De Pooter; TZN; Vogelvlucht 2. Poule C: Acclivity; VT Axel; Doeter- nietoe; Eikenhof2; Jamad; Lamir; Per- daen; Stramijntjes; Tiffaqy; Topspin. (ADVERTENTIE) Garage Verbruggebv Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Telefoon 01150-81121 Kaarting In het dienstence trum 'De Lieve' in Hulst werd een prij kaarting voor ouderen gehoude waaraan 52 personen deelnamen. Uitslag is als volgt: 1 Ed van de Brande Hulst; 2 A. Buijse, Hulst; 3 mevroluw Boor Hulst; 4 mevrouw De Zaagher, Hulst; 5 M ria Jonkers, Hulst. De volgende kaartingen zijn op 26 se tember in de Blaauwe Hoeve en op oktober in De Lieve. Beide kaartingi beginnen om 13.30 uur. Advertentie Nu in onze showroom Fred van Eedenstraat 1 TERNEUZEN Tel. 01150-1345 Hof te Zandeplem 17 KLOOSTERZANDE Tel 01148 U' SINT-JANSTEEN In café De Oudi Arend in Sint-Jansteen werd een kaar ting gehouden waaraan 32 personei deelnamen. Uitslag: 1 L. Smet Clinge; 2 R. Lindhou Axel; 3 F. Herwegh Heikant. KLOOSTERZANDE In café D Kastanje in Kloosterzande werd eei kaarting gehouden waaraan 47 perso nen deelnamen. Uitslag: bieden: 1 mevrouw Somers Hengl dijk; 2 R. Lindthout Axel; 3 mevrouw Jor kers Hulst;) uitslag jokeren: 1 R. Pinhashi Ossenisse; 2 mevrouw Rombout Hulst; 3 ft v. Genk Axel. WATERLANDKERKJE - Anoushka Bevin uit Waterlandkerkje is er al lang van overtuigd dat topsport al leen haalbaar is door er keihard voor te werken. Na een trainingstage van zeven weken in de Verenigde Staten is bij deze 18-jarige amazone die over tuiging alleen nog maar toegenomen. Ze kwam er op een manege in Nord Salhem, 50 kilometer boven New York, al snel achter dat deze stage ze ker geen vakantie was. „Van 's mor gens vroeg tot 's avonds laat was het trainen en werken geblazen". „We moesten", vertelt ze, „niet alleen paardrijden. Nee, ook het voederen en verzorgen van de paarden behoorde tot de dagelijkse werkzaamheden. Bo vendien word je daar in de wedstrijden heel anders beoordeeld dan hier. Men let veel meer op de stijl tijdens het springen en dat is even wennen". „Je wordt in een wedstrijd door de jury op twee onderdelen beoordeeld. Op het onderdeel 'Hunter' komt het er op aan dat het paard zijn benen gelijk op trekt en overal op de hindernissen evenveel over heeft. Bij het onderdeel 'Equitation' wordt de stijl van de rui ter beoordeeld. Dan let men vooral op de houding van hakken en handen, de zit in het zadel en dat soort dingen". Toch vindt de Zeeuwsch-vlaamse amazone de Amerikaanse aanpak uit stekend voor de ontwikkeling van zo wel paarden als ruiters. Anoushka Be vin: „Door deze aanpak wordt de tech niek van de paarden en het inzicht van de ruiter optimaal ontwikkeld. Dat kost natuurlijk veel tijd en training voordat je optimaal gaat presteren, maar daar pluk je later de vruchten van". „Het is niet zo moeilijk om een paard met een flink springvermogen over een hindernis te jagen. Maar je vergt daar door zo veel fysieke inspanning van zo'n dièr, dat er na verloop van tijd niets meer uit komt. Dat laatste kun je door deze manier van opleiden voorko men". Laamswaarde - In café De Lamsore werd een kaarting gehouden waaraa 44 personen deelnamen. Uitslag bieden: 1. H. v. Waterschot Hengstdijk, 2. W. Sorber/Paal, 3. mw. Waal/Hengstdijk; uitslag jokeren: 1. ni' Pauwels/Kloosterzande, 2. mw. Esselin Hulst, 3. mw. Taalman/Hulst. Anoushka Bevin heeft tijdens een stage in Amerika veel kennis opgedaan over de wijze van trainen. woond die werd verzorgd door Katha- rin Bursall, winnaar van de wereld beker 1987 in Parijs. Anoushka Bevin heeft in het verleden met haar pony Nelis bewezen over enig talent te beschikken. Ze werd zelfs een keer geselecteerd voor het Europees kampioenschap. De Amerikaanse kranten hadden tijdens haar verblijf daar ook lovende kritieken over de „Dutch lady uit Waterlandskerkje". Ze kreeg zelfs een om nog langer te blij ven, maar besloot toch maar om terug te keren. „Ik had het daar prima naar mijn zin, hoor, maar ik kon twee din gen doen. Verder studeren, of me volle dig op de hippische sport toeleggen. Ik besloot uiteindelijk voor het eerste te kiezen, maar terug in Nederland kwam er door allerlei omstandigheden niets meer van studeren terecht. Ik heb er nu een beetje spijt van dat ik niet in Amerika ben gebleven". Over het niveau van de ruitersport in Zeeland heeft ze een uitgesproken me ning: „De mogelijkheid dat er verbete ring in komt is zeker aanwezig. Er lo pen in deze provincie paarden die het best wel in zich hebben. Ook onder de ruiters zit talent, maar dan moeten de zaken anders aangepakt worden. Veel trainen, bijvoorbeeld, onder een goede begeleiding. Sandy den Exter is daar een uitstekend bewijs van. Het is haar ook niet zo maar aan komen waaien". GRAAUW De R-K Bond voor Oudi J'T ren in Graauw hield een kaarting i het gemeenschapshuis, waaraan 2 - personen deelnamen. Uitslag: 1 W. Sorber Graauw; 2 A. Burf Nieuw-Namen; 3 B v. d. Bos Axel. HULST In café De Smidse in Hul: werd een kaarting gehouden waaraa 20 personen deelnamen. Uitslag: 1 T. de Vet Hulst; 2 A. de Nljs Huls 3 A. de Cock Hulst. HULST In het Gemeenschapshui De Lieve in Hulst werd een kaartin gehouden waaraan 32 personen deé namen. Uitslag: 1 mevrouw v. d. Ha Hulst; 2 O. Wei maes Sint-Jansteen; 3 mevrouw Lindhoi Sint-Jansteen. De volgende kaarting is o 20 september.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 50