We hoeven nog niet echt bang te zijn HVV mag niet falen tegen de koploper Pijlers HOUD ONS KUNSTGRAS SCHOOf •GEEN STALEN NOPPEN! •NIET ROKEN! •GEEN KAUWGOM EN DROP! NIET INSLAAN OP HOOFDDOELI imbssbissbbbssss [AAP ROMEIJNSEN (TERNEUZENSE BOYS): Romeijnsen: „Het draait momenteel totaal niet bij ons. Zoals ik het zie, wordt er met veel te weinig inzet ge speeld. Net als tegen Bevelanders, toen we een 2-0 voorsprong uit handen gaven om uiteindelijk nog te verliezen. Dat mag toch niet gebeuren. Als we achter komen, gaan de hoofden te snel hangen. Voetbaltechnish is het alle maal goed verzorgd, maar, nogmaals, de bereidheid om voor de punten te knokken ontbreekt". Romeijnsen: „Op papier zouden we in defensief opzicht met de komst van I SLUISKIL EN HOEK SPELEN THUISWEDSTRIJD Sluiskil Hoek Clinge Breskens AZVV Vierde klas Zaamslag Axel VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1988 Hoogtepunt in bestaan Rapide HULST - Burgemeester mr. F. A. W. Jacobs van de gemeente Hulst ver richt morgen (zaterdag) de afslag voor de vriendschappelijke hockey- ontmoeting Rapide-Tilburg. Met die bully vindt tevens de officiële ope ning van het kunstgrasveld van de Hulster hockeyclub MHC Rapide plaats. Opgericht op 1 november 1942 en met een totaal van 270 leden speelt de club met zijn eerste dames- en herenselectie in de derde klas van de Koninklijke Nederlandse Hockey Bond. Vanaf volgend seizoen op het kunstgrasveld, een hoogtepunt in het bestaan van Rapide, dat aan de Grote Kreekweg in Hulst nu een schitterende sportaccommodatie heeft liggen. MHC Rapide heeft de weg naar dit feestelijke moment wel erg snel afge legd. Vorig jaar juni pas werd immers de commissie ingesteld die de haal baarheid van een kunstgrasveld moest onderzoeken. „Daar werden vanuit de ledenvergadering toen nogal wat vraagtekens bij geplaatst. Vooral bij het financiële plaatje", her innert commissie-voorzitter Pieter Smid zich nog. De gefronste wenkbrauwen verdwe nen op slag toen in gesprekken met de gemeente Hulst het woord 'priva tisering' viel. De gemeente, eigenaar van het sportcomplex, stond bepaald niet afwijzend tegenover exploitatie door Rapide en stimuleerde die zelfs door een vrij forse 'subsidie ineens' in het vooruitzicht te stellen. „Ons kostenplaatje zag er ineens heel aantrekkelijk uit en viel voor de club ook rond te breien. We hebben alles op een rijtje gezet en onze voorstel len, vervat in een praatstuk, bij de ge meente aangeboden. Daarna is het allemaal erg snel gegaan", aldus Smid. De data van behandeling van dat 'praatstuk' stellen hem in het gelijk: 4 maart 1988, voorstel tot privatise ring aangeboden; 25 maart: de alge mene ledenvergadering op de hoogte gebracht van de voorgestelde ge- bruiksovereenkomst met de gemeen te Hulst; 7 april: voorstel bij de ge meente in behandeling genomen; 8 april: fiat van de financiële commis sie van de gemeente; 28 april: behan deling van het voorstel in de gemeen teraadsvergadering en daar (met 80 Rapide-leden op de publieke tribune) aangenomen met 13 stemmen voor en 3 tegen. Een dag later werd de Stichting Kunstgras Rapide opgericht. Amper een maand later (op 25 mei) kwam de provinciale goedkeuring af. Op 10 ju ni werd met de aanleg van het kunst grasveld begonnen. Een jaar nadat de ledenvergadering op de hoogte was gebracht van het initiatief kon men op eenzelfde bijeenkomst trots melden, dat de realisatie doorgang kon vinden. volgde dan ook een hectische perio de. Met het internationale Reij- naerttoernooi voor de deur wilde Rapide het hoogstandje van de club ook aan de verzamelde toernooigan- gers presenteren. Uit de vereniging werden tegelleggers, kruiwagen voerders en grondwerkers gemobili seerd. Timmerlieden en afraste ringswerkers kregen van het vele werk de blaren in de handen. ■a» si iss Pieter Smid van de hockeyclub Rapide. „Waarschijnlijk een record", kijkt Pieter Smid, samen met de kersver se Rapide-voorzitter Johnny Ver- bunt (al 20 jaar Hulstenaar, maar pas drie maanden geleden 'eerste man' van de club geworden) op een turbulent verenigingsjaar terug. „Grote truc", zegt Smid, „is natuur lijk geweest dat de exploitatie van het sportcomplex voor rekening van Rapide zou komen. Dat heeft de gemeente wellicht aan het denken gezet. Zeker in een tijd dat de overheid privatisering propa geert. In plaats van jaarlijkse subsi dies en onderhoudsplicht komt nu een bedrag ineens. De rekenmeesters van de gemeente zullen bij het uit handen geven van de exploitatie on getwijfeld ook op een batig saldo voor de gemeente uitgekomen zijn. En waar twee partijen op een gelijke golflengte zitten is beslissen niet moeilijk." Pieter Smid is overigens de eerste om toe te geven dat de contacten met de gemeente Hulst erg soepel verlopen zijn: „Op het praatplaatje, om het on derhoud af te kopen, is supersnel ge reageerd". De fabel van de ambtelij ke molens, die vaak zo langzaam ma len, gaat in dit geval nu eens niet op. Was plannen maken in dit geval al leuk, voldoende was het natuurlijk niet. Er diende uitvoering op te vol gen. Na de provinciale goedkeuring HULST - Het programma van de officiële opening van het nieuwe kunst grasveld van de MHC Rapide ziet er als volgt uit: 15.00 uur: Rapide Jongens Cl-Zeeuwse B-selectie. 16.00 uur: Officiële opening door burgemeester mr. F. A. W. Jacobs van de gemeente Hulst. 16.30 uur: Rapide Heren 1-Tilburg Heren 1 (hoofdklasser). 17.45-19.00 uur: Receptie. 21.00 uur: Gezellig samenzijn voor leden, oud-leden en andere belangstellen den in clubgebouw MHC Rapide aan de Grote Kreekweg. In een georganiseerde chaos kreeg het visitekaartje van de club lang zaam maar zeker gestalte. En op 20 augustus ontving een zelfvoldaan be stuur zijn gasten op het (jubileum- )toernooi. Het karwei was geklaard. Wat een jaar geleden nog een lucht kasteel leek, een 'vrome wens', was realiteit geworden. Gemeentelijke steun, sponsoring, een 'club van 50' en zelfwerkzaamheid blijken daarbij de vier poten waarop het kunstgras veld van MHC Rapide rust. Men beseft overigens uitstekend dat men er nu nog niet is. Nu de club over een fraaie accommodatie beschikt kan de aandacht wat meer verlegd worden naar de sportieve functie van de club. Met de eerste dames- en he renselectie in de derde klas van de landelijke competitie zit Rapide vrij hoog. Meer lijkt voorlopig niet haal baar. Zelfs niet op kunstgras. De Hulster club heeft inmiddels ech ter wel de aansluiting gemaakt met de andere ploegen waartegen in com petitieverband wordt gespeeld. Daar was kunstgras over het algemeen al ingeburgerd. Voordelen op het spor tieve vlak zijn natuurlijk wel dat MHC Rapide niet meer afhankelijk is van weersinvloeden voor trainingen en wedstrijden. De gevarenfactor is minder geworden en ook het spelpeil en de technische kwaliteit kunnen opgevoerd worden. Een hoge bezettingsgraad zorgt te vens dat er ruimte komt voor exploi tatie van andere sporten. Naast een instrument om, wellicht op wat lan gere termijn, sportief hogerop te ko men is er mogelijk ook een uitstra lingseffect. Een multifunctioneel ka rakter waarin de club gebruik van de kunstgras-accommodatie (met name worden voetbal en handbal voor trai ningsdoeleinden genoemd) zeker niet afwijst. En uit landelijke onderzoeken haalt men een stijging van het ledental. Door kunstgras aangedragen (grote re spelvreugde). De achttien nieuwe leden van de laatste weken onder strepen het gelijk van genoemd on derzoek. Morgen, bij de officiëele opening, zal men voor al die zaken wellicht wat minder oog hebben. Dan knalt bij de mixed hockeyclub Rapide de cham pagne. TERNEUZEN - Zaterdag-derdeklas ser Terneuzense Boys valt dit seizoen voornamelijk in negatieve zin op. Na drie wedstrijden bengelt de formatie van trainer Jan Doorns onderaan de ranglijst. Drie nederlagen op rij (zo wel tegen Tholense Boys - uit - als te gen debutant Bevelanders - thuis - werd met 3-2 aan het kortste eind ge trokken, terwijl afgelopen zaterdag WHS met 1-0 te sterk bleek voor de Zeeuws-Vlamingen) bezorgen Ter neuzense Boys vooralsnog niet meer dan de rode lantaarn. Morgen (zaterdag) spelen de oranje- zwarten op eigen terrein tegen Oostka- pelle, dat vorige week Bruse Boys nog het eerste verliespunt afhandig maak te. Voor linker-verdediger Jaap Ro meijnsen van de Temeuzenaren moet die wedstrij d.gewoon in winst worden omgezet." Of het nu met mooi voetbal of met slecht voetbal gaat, dat is op dit moment niet belangrijk. De kloof met de overige ploegen mag niet groter worden. „Ik hoop, en ik verwacht ook, dat iedereen met de volle honderd pro cent inzet zal spelen. Zelf geef ik me al tijd helemaal; daarom ben ik best opti mistisch, alhoewel ik Oostkapelle niet ken. Maar als we opnieuw verliezen, wordt het toch wel precair. En dat moeten we, hoe dan ook, zien te voor komen". Waf is, volgens jou, de oorzaak van de tegenvallende, zeg maar slechte, re sultaten van Terneuzense Boys? Opvallend is wel dat Terneuzense Boys tamelijk veel doelpunten Jeïncasseerd heeft in de eerste drie wedstrijden (zeven in totaal). Betekent lat dat het verdedigend nog niet hele- naal klopt Peter Vasseur inderdaad sterker ge worden moeten zijn. Vorig seizoen lag het probleem op rechts; daar hebben toen verschillende spelers gestaan. Nu zou dat probleem opgelost moeten zijn, maar het draait helemaal niet achterin. Ik denk dat het ook een ge volg is van het gebrek aan fysiek". Na het goede vorige seizoen, mocht toch verwacht worden dat Terneuzen se Boys, mede gezien de komst van drie nieuwe spelers, een rol van bete kenis zou spelen, maar daar blijkt vooralsnog niet veel van. Romeijnsen: „Inderdaad, op papier zijn we met de komst van Ronald Gort, Peter Vasseur en Wim Souren sterker geworden. En daarom had ik ook ge dacht, dat we bovenin mee zouden gaan draaien. Want laat ons eerlijk we zen, als we vorig jaar niet zo lang ver zwakt waren geweest door de langdu rige blessures van Jacky Scheele en Jan Comelissen, waren we toch titel kandidaat gebleven. En daadoor vre- wachtte ik veel van deze competitie. Maar die drie nederlagen is voorlopig wel een hele domper". Wordt Terneuzense Boys dit seizoen nu een degradatiekandidaat of is de huidige klassering er één van voorbijgaande aard? Romeijnsen: „We hoeven nog niet echt bang te zijn. De competitie duurt altijd nog negentien wedstrijden. En als we er in blijven geloven, ben ik er van overtuigd, dat we snel punten zullen pakken. In de voorbereiding hebben we ook goed gespeeld, veel gescoord ook". Is die goede voorbereiding toch niet mede de oorzaak van de slechte resul taten? Romeijnsen: „Nee, ik geloof niet dat het onderschatting van de tegenstan ders is. Tegen WHS hebben we toch goed gespeeld, meteen 'flutgoal' verlo ren. Er waren wat omzettingen ge weest. Zo speelde Leo Stal nu laatste man en was Ko Simons voorstopper. Eddy van der Hooft was nu opgescho ven naar het middenveld. Het draaide in ieder geval al beter dan in de eerste wedstrijden, al moet ik wel zeggen, dat we tot nu toe nog geen enkele maal zijn weg gespeeld. Tegen Oostkapelle zul len we, kost wat kost, moeten winnen. Dan staan we er weer bij". Rinus Scheele (AZVV) TERNEUZEN - Dit weekeinde wacht alweer de vierde speeldag van het nieuwe voetbalseizoen. De eerste klappen zijn uitgedeeld (of in ont vangst genomen) en zo langzamer hand is het tijd voor een eerste con clusie. Gaat Hoek bijvoorbeeld inder daad hoge ogen gooien, hoe sterk is Sluiskil nu werkelijk en is de reeks van drie nederlagen voor Terneuzen se Boys nu wel of niet te wijten aan een kortstondige inzinking. De wed strijden van morgen (zaterdag) en zondag) zullen op deze vragen wel licht al een antwoord geven. Na drie wedstrijden neemt Hoek met een totaal van vier punten in de twee de klas van het zaterdagvoetbal een gedeelde tweede plaats in, maar écht overtuigen heeft de ploeg nog niet ge daan. Het scoren gaat Hoek voorals nog te moeizaam af, zoals blijkt uit het rijtje uitslagen: 1-0,1-1 en 1-1. Trainer Gerrit Emans vindt dat echter maar betrekkelijk, omdat zijn ploeg al twee uitwedstrijden achter de rug heeft. „Ik hoop dat we morgen tegen Nieuw Lekkerland ons doelsaldo kunnen op vijzelen", laat hij strijdvaardig weten. „Maar voorop staat natuurlijk dat we winnen, al is het maar met 1-0." Hoek's tegenstander van morgen maakte tot nu toe weinig indruk, met één puntje uit drie wedstrijden, en moet zodoende met de laatste plaats genoegen ne men. „Winnen we morgen, dan komen we op 6 uit 4", zegt Emans, „en dan kunnen we toch terugzien op een goeie start." Bij Hoek ontbreekt nog altijd Guido van Boom, wiens herstel meer tijd vergt dan verondersteld werd. Voor Sluiskil verloopt het seizoen tot nu toe opvallend wisselvallig. De twee uitwedstrijden tegen VOAB en NOAD gingen verloren en de thuis wedstrijden tegen Boeimeer leverde een ruime 5-0 overwinning op. „Ik kan nu natuurlijk gemakkelijk praten", zegt Jan Geelhoedt, „maar ik heb het vorige week in de voorbespreking nog gezegd: hou er rekening mee, dat we niet altijd even goed zullen spelen." „We proberen", vervolgt de Sluiskilse trainer, „tenslotte op een andere speel wijze over te schakelen. En bovendien wil ik met Hans Maas en Berry Dallin- ga ook naar een zekere verjonging toe. Beschouw dit seizoen maar als een soort van overgangsjaar." Dit weekeinde speelt Sluiskil thuis te gen MOCT7, dat met vier punten uit drie wedstrijden redelijk van start is gegaan. Verrassend is nog altijd de hoge klas sering van Clinge na de bijzonder ma tige reeks van resultaten in de voorbe reiding. Vier punten uit drie wedstrij den zijn voorlopig voldoende voor een vierde plaats. „En het gaat steeds be ter", meent aanvaller Boudewijn van Craenenbroeck, „We spelen tenslotte pas drie weken in de sterkste samen stelling. In feite moeten we nog naar elkaar toegroeien. Zodra dat gebeurt, gaan we meer scoren ook. Daar ben ik zeker van." Zondag krijgt Clinge bezoek van RCS, de kampioen van de vierde klas van verleden jaar. AZW boekte zaterdag tegen Veen zijn eerste overwinning van dit sei zoen en was daar uiteraard maar wat blij mee. De Axelse ploeg liet Kloetin- ge en Nieuw Lekkerland achter zich en herstelde de aansluiting met de middenmoot. „Stel je eens voor", zo zegt Rinus Scheele, de 32-jarige alles- kunner van AZW, „wat er was ge beurd als we weer verloren hadden. Dan hadden we toch mooi alleen on deraan gestaan". Morgen (zaterdag) speelt AZW uit te gen PTT Breda, dat met 3 uit 3 op een redelijk debuut in de tweede klas mag terugkijken. Rinus Scheele kan zich nog vaag herinneren ooit in de vierde klas tegen PTT te hebben gespeeld, maar beschikt voor het overige over weinig informatie over de ploeg. „Ik heb de indruk dat het niet echt een goed elftal is. Ik schat ons morgen ze ker niet kansloos." Bij AZVV is ieder een beschikbaar. Voor Breskens bracht het nieuwe voetbalseizoen nog weinig vreugde met zich mee. Drie wedstrijden ge speeld en slechts één winstpunt: de Bressiaanders gingen wel eens beter van start. De voorlopige laatste plaats die de formatie van Robbie de Clerck ten deel is gevallen geeft vol gens de Clerck zelf nog geen reden tot paniek. „Ik denk", zegt hij, „dat wij met Goes en Roosendaal de twee beste ploegen al gehad hebben. De stand op de rang lijst vertekent daarom. Zoals we tot nu toe hebben gespeeld, dan moet de mid denmoot zeker haalbaar zijn...". De eerste winst moet zondag uit tegen Moerse Boys geboekt worden, maar met een gelijkspel is De Clerck bij voorbaat al content. Blessureproble men kent Breskens niet. Zaamslag was zaterdag goed voor een 2-0 zege op Dinteloord en bracht daar mee zijn totaal op 3 punten uit 3 wed strijden. Niet onverdienstelijk, zo meent ook middenvelder Ko Ruiten burg. „We hopen een beetje op de mid denmoot", beweert hij, ,,'t Is jammer dat we zo moeilijk scoren, anders zou dat geen probleem moeten zijn." Morgen (zaterdag) wacht Zaamslag de uitwedstrijd tegen Bruse Boys, dat met vijf punten de achtervolging op Tholense Boys leidt. Ruitenburg hoopt bij voorbaat op een gelijkspel. In elk geval is Zaamslag volledig. Jaap Romeijnsen: „Zaterdag, tegen Oostkapelle, zullen we kost wat kost moeten winnen Axel telt na drie wedstrijden twee punten en dat is er volgens trainer Jaap Lensen eentje te weinig. Met de gelijke spelen tegen Goes en Clinge kon Lensen nog vrede hebben, maar de 1-0 nederlaag tegen Moerse Boys- uit steekt hem nog altijd. „Van Moer se Boys hebben we ongelukkig verlo ren. Hadden we daar in elk geval maar gelijkgespeeld, dan hadden we nu wat steviger in de middenmoot ge staan". Zondag gaat Axel op bezoek bij Steen bergen, met Goes vooralsnog de be langrijkste belager van koploper Roo sendaal. „Een stugge ploeg", weet Jaap Lensen, „maar dat betekent niet dat we op voorhand kansloos zijn". Bij Axel keert vermoedelijk Henk Mi- chels terug in de basis. In de vierde klas van het zondagvoet bal heeft Patrijzen na drie wedstrij den de eerste plaats met een totaal van zes punten vrij stevig in handen. Maar met een oogst van vier punten liggen HW'24, Steen en Domburg op de loer - om bij een misstap van de koploper onmiddellijk toe te slaan. Dé topper is zondag vanzelfsprekend HW'24 - Patrijzen, met het thuisspe- lende HVV als licht favoriet. Steen (dat volgens trainer Peter van de Boogert steeds beter in vorm komt) speelt zondag uit tegen Philippine, ter wijl Koewacht bezoek krijgt van Dom burg. Hoofdplaat - nog ongeslagen maar ook nog zonder overwinning-komt op eigen veld tegen het op de overwinning op HW na tegenvallende Walcheren in actie en Vogelwaarde reist naar Le- wedorp voor het duel met Lewedorpse Boys. Voor de bezetting van de laatste plaat sen is Hontenisse-IJzendijke niet zon der belang. Het programma: Tweede klas zater dagvoetbal: Hoek-Nieuw Lekkerland en PTT Breda-AZW. Derde klas zaterdagvoetbal: Terneu zense Boys-Oostkapelle en Bruse Boys-Zaamslag. Tweede klas zondagvoetbal: Sluiskil -MOC17. Derde klas zondagvoetbal: Clinge- RCS, Steenbergen-Axel en Moerse Boys-Breskens. Vierde klas zondagvoetbal: Hontenis se-IJzendijke, Philippine-Steen, Koe wacht-Domburg, Hoofdplaat-Walche- ren, Lewedorpse Boys-Vogelwaarde en HVV'24-Patrijzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 49