Boekhandels in Middelburg tegen elkaar uitgespeeld Bijtende bul-terriër niet meer in Vlissingen I Ik hoop niet dat mijn boeken leerzaam zijn... Pladdet na brand weer aan de slag Noord-Zeeland dupe van W ester scheldeverbinding MEER BEDRIJFSMATIGE AANPAK Arnemuidenaar (34) dodelijk verongelukt CNV houdt cursus 'werken in de bouw' Bom gevonden bij graafwerk camping Zeebad Breskens Artiestencafé begint aan een nieuw seizoen Bedrijfsmatiger GEVOLG BEZUINIGING BIBLIOTHEEK 150 mille Formeel MIEP DIEKMANN VOOR DE KLAS: SCHADE VALT ERG MEE VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1988 Bibliotheek kruipt uit financieel dal MIDDELBURG - De Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg kan uit de financiële problemen geraken zonder aan de openstel lingsuren te knabbelen. Voorwaarde is wel dat provincie en gemeente Middelburg - de twee overheden die de bibliotheek bekostigen - minstens 300.000 gulden per jaar extra betalen voor vervanging van apparatuur en onderhoud. Tot nu toe wordt voor die posten te weinig opzij gelegd. Een scheve situa tie, die hoognodig moet worden rechtgetrokken, concludeerde het algemeen bestuur van de bibliotheek donderdagavond. Tijdens de algemene bestuursverga dering werd het rapport van de twee weken geleden ingestelde financiële werkgroep besproken. De werkgroep heeft in ijltempo de begrotingen van het lopend en volgend j aar doorgelicht om dreigende tekorten op te vangen. Een eerder bestuursvoorstel om aan de ruim 50 openstellingsuren per week te knabbelen werd begin deze maand van tafel geveegd. De financiële werkgroep kreeg de opdracht alterna tieve bezuinigingen te vinden. Uit het rapport blijkt dat er met een bedrijfsmatiger aanpak geld vrij kan worden gemaakt voor het inhuren van tijdelijk personeel. Vervanging bij ziekte of buitengewoon verlof bleek dit jaar hèt grote probleem. Als gevolg van de daarmee gepaard gaande extra kosten dreigde een aanzienlijk gat in de begroting te worden geschoten. Omdat voor de zomervakantie beslo ten werd voorlopig geen tijdelijk per soneel meer in te zetten bleef de scha de beperkt tot een tekort van 50.000 gulden. Dat tekort kan in elk geval worden op gevangen. Besloten werd een post van 40.000 gulden voor het groot onder- houdsfonds te schrappen, en voor de aanschaf van een zogenaamde self- hulp balie (11.500 gulden) zal elders subsidie worden gevraagd. Tevens was het algemeen bestuur unaniem van mening dat een naheffmg voor de apparaatskosten van de provinciale griffie - 37.000 gulden - niet moet wor den betaald. Voor dat laatste bedrag kan de laatste maanden van dit jaar nog tijdelijk personeel worden ingezet, om de werkdruk van de vaste werkne mers te verlichten. De begroting van 1989 moet door een reeks maatregelen sluitend worden gemaakt. In hoofdzaak komt het erop neer dat de bibliotheek bedrijfsmati ger moet gaan werken. Dat betekent ondermeer: verhoging van de zaal- huur en de restaurantprijzen, privati sering van de besteladministratie en afslanking van de transportdienst. Ook de boetes voor lezers, die een boek kwijtraken, worden fors opge schroefd. Tevens zal het bibliotheekpersoneel op de eigen werkplek van thee en kof fie worden voorzien. Met de pauzes in de kantine gaat volgens het bestuur te veel tijd verloren. Dankzij de meerop brengsten en besparingen moet een verhoging van de post voor tijdelijk personeel met 188.000 gulden kunnen worden opgevangen. Daarbij wordt wel een slag om de arm gehouden, om dat afgewacht moet worden of de ge raamde meeropbrengsten ook daad werkelijk worden gerealiseerd. De voorgestelde aanpassingen passen in het streven om van de bibliotheek een meer zelfstandig draaiende instel ling te maken. Budgetfinanciering is daarbij het toverwoord. Die wijze van financiering houdt in, dat provincie en gemeente een jaarlijks bedrag - mo menteel 15 miljoen gulden - beschik baar stellen, en de besteding in grote lijnen aan het bibliotheekbestuur MIDDELBURG - Er dreigt een har de concurrentiestrijd tussen de drie grote boekhandels van Mid delburg. Onder druk van de krappe financiën wil de Zeeuwse Biblio theek de besteladministratie voor de boekenaanschaf privatiseren. Tot nu toe verliepen de bestellin gen voor een belangrijk deel via de Middelburgse boekhandels, die daaraan jaarlijks enkele tiendui zenden guldens extra inkomsten hadden. De Zeeuwse Bibliotheek wil met ingang van volgend jaar de administratie uitbesteden aan één boekhandel, die dat karwei het goedkoopst en efficiëntst kan uit voeren. Dat betekent dat twee van de drie boekwinkels een belangrij ke klant kwijtraken. De Zeeuwse Bibliotheek schaft jaarlijks voor 1,4 miljoen gulden aan nieuwe boeken aan. De helft van dat bedrag wordt via de Middel burgse boekhandels en via de Ne derlandse Bibliotheek Dienst be steed. In beide gevallen strijken de drie plaatselijke boekhandels - Van Benthem en Jutting, Fanoy en Feij - een aanzienlijk percentage op. Privatisering van de besteladmini stratie van de bibliotheek veran dert die situatie drastisch. De bi bliotheek kan een aantal van de ei gen bij de besteladministratie be trokken personeelsleden op andere functies of vrijkomende plaatsen in zetten. Met één van de boekhandels zal een één- of meerjarig contract worden gesloten om die administra tie over te nemen. De betrokken boekhandelaren zijn nog niet officieel van de plannen op de hoogte. Het verlies van een zo be langrijke klant als de Zeeuwse Bi bliotheek zal de boekhandels vrij wel zeker in de problemen brengen. Directeur De Visser acht dat in elk geval waarschijnlijk, omdat de Zeeuwse hoofdstad relatief veel goed voorziene boekhandels telt. De betrokken boekhandelaren rea geerden donderdag overwegend te rughoudend. Van Benthem en Jut ting maakte als enige duidelijk dat de eventuele uitsluiting van op drachten van de Zeeuwse Biblio theek zijn voortbestaan in gevaar brengt. „Ik heb een grote institutio nele afnemer nodig, temeer omdat ik niet sterk in de schoolboeken branche ben vertegenwoordigd", aldus de boekhandelaar. Zijn colle ga's wilden niet op de kwestie in gaan. Wel maakte één van hen dui delijk, dat de bibliotheek met de privatisering het reglement voor het handelsverkeer tussen boek handels met voeten zou treden. „Ons besluit zal zeker commotie veroorzaken", verwacht biblio theek-directeur drs A. J. de Visser. „Het klinkt hard, maar wij zijn er niet om de plaatselijke midden stand te steunen. Formeel be schouwd zijn we een Zeeuwse bi bliotheek, zodat we in feite alle boekhandels in Zeeland mee zou den moeten laten profiteren. Daar kiezen we niet voor. Het is inder daad waarschijnlijk dat de drie boekhandels in Middelburg tegen elkaar worden uitgespeeld". Volgens het algemeen bibliotheek- bestuur moet de privatisering van de besteladministratie op termijn 150.000 gulden opbrengen. Biblio theekmedewerkers betwijfelen of dat bedrag kan worden gehaald. Het bestuur besloot donderdag avond een contract op te stellen en daarmee de boekhandels te bena deren. Dan moet blijken of de priva tisering inderdaad geld opbrengt. Directeur De Visser - om nadere in formatie gevraagd - koppelde aan het voorstel nog de mogelijkheid, dat de uitverkoren boekhandel een eigen hoek in de bibliotheek zal hu ren waar nieuw verschenen boe ken te koop worden aangeboden. Ook compact-discs en videoban den zouden in het assortiment op genomen kunnen worden. De Vis ser: „Het gaat hierbij om een ge dachte in de wandelgangen. Maar ik zie een dergelijke activiteit als een mogelijke commercie instel ling binnen de bibliotheek". overlaten. Daarbij hoort een bedrag voor onderhoud van het gebouw en vervanging van apparatuur. Bij het sa mengaan van de Provinciale en Open bare Bibliotheek in de Zeeuwse Biblio theek - in 1985 -weigerden de subsidiërende overheden voor die posten geld in de begroting op te voe ren. Als er extra financiën nodig ble ken, zou dat op het moment dat het zover was wel bekeken worden. Gedeputeerde mevrouw G. de Vries - tevens voorzitter van het algemeen bestuur van de bibliotheek - stelde vast dat die benadering nadelen heeft. Ze zei: „Als we geen onder- houdsfonds aanleggen, dan komen provincie en gemeente op een gege ven moment voor onverwacht grote uitgaven te staan. Bovendien werkt regelmatig onderhoud kostenverla gend". Voor jaarlijkse reservering en onderhoud zou 4,5 ton benodigd zijn. De bibliotheek denkt anderhalve ton zelf te kunnen vinden, zodat 'slechts' 300.000 gulden wordt gevraagd. VLISSINGEN - De bul terriër die begin sep tember de achtjarige Al fonso Delfos uit de Vlis- singse wijk Bossen- burgh ernstig heeft ver wond, is weg uit het Vlissingse dierenasiel. Een bekende van de ei genaresse uit Maas tricht heeft de hond overgenomen. Een woordvoerder van de gemeentepolitie in Vlis singen kon donderdag niet meedelen of een muilkorfgebod is aange vraagd. Dat was in eer ste aanleg wel de bedoe ling. Een medewerker van het dierenasiel in Vlissingen gaf donderdag aan dat de bul-terriër geen nor maal gedrag heeft ver toond. Hij noemde de hond 'getikt'. Het dier heeft, aldus de vrijwilli ger, tijdens zijn verblijf in het asiel twee keer ie mand 'te pakken gehad'. Op grond van die erva ringen gaf hij de om schrijving van het ge drag van de bul-terriër. De hond bleek boven dien gek op stokken te zijn. Alfonso Delfos speelde met een plastic buisje toen hij werd aan gevallen. Hij schoot pa- VLISSINGEN - De Hout- en Bouw bond CNV in Schouwen-Duiveland, Tholen, Sint-Philipsland en Brabant heeft een driedaagse cursus 'werken in de bouw' opgezet voor de bouw werknemers in deze regio's. Volgens de Hout- en Bouwbond is ge bleken dat veel werknemers (zowel ou deren als jongeren) moeite hebben met het berekenen van hun loon. Ook zijn ze vaak niet op de de hoogte van de in de cao geregelde rechten en plichten. Via de cursus wil de Hout- en Bouw bond van het CNV daar verandering in brengen. De cursus is toegangelijk voor alle werknemers in de bouw, dus ook voor niet-vakbondsleden. De 'Zeeuwse' cursus wordt in Zierkzee gehouden op dinsdag 1 november, vrij dag 11 november en dinsdag 15 no vember. Het aanvangstijdstip: 19.30 uur. De Meester: Kinderboekenschrijfster Miep Diekmann: ...ik schrijf over échte mensen... VLISSINGEN „Ik ben een oud mens", zegt Miep Diekmann, „en er moet nog hard worden gewerkt. Ik heb inmiddels 76 boeken geschre ven". De brugklasleerlingen in klas IA van Rijksscholengemeenschap Scheldemond in Vlissingen laten een bewonderend ooooh horen. „Wie heeft Total Loss gelezen", vraagt de schrijfster. Twee vingers schieten trots de lucht in. „Goedzo. Gelachen zeker? Ja, dat dacht ik ook". Miep Diekmann was donderdag te gast op de Vlissingse scholenge meenschap om vragen van de brugklasleerlingen te beantwoor den. Haar optreden was onderdeel van het onderwijsvoorrangsproject, dat in Middelburg en Vlissingen loopt. De bedoeling is dat leerlingen in achterstandssituaties worden bij gespijkerd. Die doelstelling sprak de schrijfster aan. Zelfheeft ze een belangrijk deel van haar jeugd op de Antillen door gebracht. Omdat er voor de kinde ren daar geen eigen jeugdliteratuur was laat ze een groot aantal van haar boeken in het Caribisch gebied spelen. Shon Karkó - over een fi guurtje dat in een schelp leeft - is zo'n boek. Jossy wordt indiaan, mens te koop en Marijn en de Lorre draaiers zijn andere bekende titels. Krik, het verhaal over een oude suf fige koning die zijn land aan drie zoons nalaat, is het nieuwste boek. „Ik kan nu eenmaal niets anders, voor andere dingen ben ik te dom", antwoordde mevrouw Diekmann op de vraag naar de reden van haar lite raire arbeid. „Schrijven is een vak, dat moet niet vergeten worden. Ie dereen die het als een hobby ziet, moeten ze in de plomp gooien". Of haar boeken leerzaam zijn? „Ik hoop van niet. Vroeger dachten ze dat een jeugdboek goed voor je ziel- tje moest zijn. Daar baalde ik van. Je had cowboyboeken, waarin iemand een hele dag op een paard zat. Hij moest nooit naar de wc en als hij af stapte had hij geen houten kont. Dat kan dus niet. Ik schrijf over éch te mensen, échte kinderen. Niet leer zaam, maar natuurlijk hoop ik wel datje er op een bepaalde manier iets van opsteekt, dat het machientje in je hoofd gaat werken. Een boek moetje aan het denken zetten. Dat doet ieder op zijn eigen manier, ik ga het niet voor jullie doen". LEWEDORP - De 34-jarige C. Meul- polder uit Arnemuiden is donderdag middag bij een verkeersongeluk in Lewedorp om het leven gekomen toen hij met zijn auto frontaal tegen een boom botste. Het slachtoffer was vrij wel op slag dood. Het ongeluk gebeurde even na vijf uur in een bocht net na de kruising Maal- weg-Postweg (oude rijksweg). Op de plaats van het ongeluk worden weg werkzaamheden verricht. Volgens de rijkspolitie raakte de auto met het rechtervoorwiel in de berm, waarna de bestuurder de macht over zijn stuur verloor en vervolgens links van de weg tegen een boom reed. Het stoffelijk overschot werd naar het Oosterschel deziekenhuis in Goes overgebracht. BRESKENS - Bij camping Zeebad in Breskens is woensdagmiddag bij graafwerkzaamheden een bom gevon den. Het betrof een duizendponder. De duik- en demonteerploeg van de Koninklijke Marine uit Vlissingen heeft de bom in de Zwarte Polder te Nieuwvliet onschadelijk gemaakt. Ook gisteren werd een vondst gedaan. Men dacht in eerste instantie dat het om een zelfde bom ging. Bij het uitgra ven kwam er een ronde schijf met een doorsnede van 35 centimeter naar bo ven met in het midden een gat. „Het leek op de bodem van een bom", aldus een politiewoordvoerder. Aan de andere zijde van de schijf zat een buis, die een lengte had van een halve meter. Daarop had een bol geze ten waarin men olie en modder aan trof. „De bol had de grootte van een grapefruit", wist de politie. Wat het moet voorstellenis niet duidelijk. „Het duidt niet op een explosief, want er is geen kruit gevonden", aldus de woord voerder. Op het terrein van camping Zeebad aan de Langeweg is men drainage aan het aanleggen. Verwacht wordt dat er vele explosieven boven zullen komen. Bij een zoekactie enige jaren geleden, in het water langs de camping, werdén al veel explosieven gevonden. De voorbereidende grondwerkzaamheden voor de aanleg van de bomentuin bij het Oosterscheldeziekenhuis in Goes. pieren pijltjes met dat apparaat. De achtjarige Vlissinger is inmiddels zover hersteld «dat hij weer naar school gaat. Van de eigenaresse van de hond heeft mevrouw J. Delfos tot nu toe niets vernomen. Ze probeert met de hulp van een ad vocaat een schadever goeding te krijgen. Een bul-terriër moet niet verward worden met de beruchte pitbul-terriër. De hond die zich in Vlis singen agressief ge droeg, staat bekend als een zeer vriendelijke, met name voor kinde- GOES - Het Oosterscheldeziekenhuis in Goes gaat een bomentuin aanleg gen. Deze tuin komt op een bijzondere manier tot stand. Ouders of grootou ders van in het ziekenhuis geboren kinderen kunnen één of meer bomen of struiken kopen. In de tuin zullen naamplaatjes worden aangebracht met de latijnse naam van boom of struik en de naam met geboorteda tum van het kind dat de aanleiding voor de aanwinst van de bomentuin heeft gevormd. Initiatiefnemer voor het Arboretum Neonatorum (bomentuin voor nieuw geborenen) is de neuroloog A. M. Boon, volgens algemeen directeur P. C. F. G. Bouman een bomenfanaat. Hij vond dat het ziekenhuisterrein aan de 's- Gravenpolderseweg er enigszins kaal bij ligt, ondanks de windsingels die het complex omgeven. En dat klopt, er kent Bouman. De totale oppervlakte is te groot voor het tuinbudget van het ziekenhuis. Er staan wat prunussen, een paar kastanjes, een aantal door een serviceclub geschonken linden en langs de tegelpaden zijn bodembedek kers gezet. Een rij essen vormt de af scheiding met het terrein van het psy chiatrisch ziekenhuis. En daarmee houdt de begroeiing op. De ziekenhuisdirectie was dan ook meteen enthousiast voor Boons plan. Het noordwestelijke gedeelte van het terrein werd voor de bomentuin aan gewezen. Het bedrijf dat het nu nog spaarzame groen rondom het zieken huis onderhoudt, Brabers Groenvoor ziening, heeft er een plan voor ge maakt. De tuin krijgt de vorm van een parkachtig landschap, waarin hoogte verschillen worden aangebracht. De bestaande rij bomen aan de noordkant van de toegang tot het ziekenhuister rein en de brandvijver worden erin op genomen. Er is plaats voor 1700 bomen en struiken; 150 verschillende soorten. De deelnemers betalen alleen de aan koopprijs van boom of struik (12,50 gulden voor een eenvoudige struik tot 165 gulden voor een bijzondere boom). Van die dure exemplaren zijn er overi gens maar enkele in het ontwerp voor het arboretum opgenomen. Het zie kenhuis draagt zorg voor het grond werk en het onderhoud van de tuin. De voorbereidingen zijn deze week begon nen. In het Oosterscheldeziekenhuis ko men jaarlijks ongeveer 500 kinderen ter wereld. Bouman gaat er niet van uit dat alle ouders of grootouders mee zullen doen aan de totstandkoming van het arboretum. Er zal geen actieve werving op touw worden gezet, waar door iemand zich wellicht gedwongen zou kunnen voelen mee te doen. De medewerkers van de kraamafdeling zullen ouders op de hoogte stellen van de manier waarop het ziekenhuis de bomentuin wil vullen. Bomen en stuk ken kunnen worden geplant voor alle kinderen die sinds de ingebruikname van het nieuwe gebouw, 8 juli 1987, in het Oosterscheldeziekenhuis zijn ge boren. Bouman verwacht dat wanneer de helft van de geboorten wordt opgeluis terd met het planten van een boom of struik, de beschikbare ruimte in de bo mentuin binnen ongeveer vijf jaar is gevuld. Eventueel kan cfaarna een an der deel van het ziekenhuisterrein op dezelfde manier met groen worden bij gevuld. Bomen en struiken kunnen niet op een willekeurig moment worden ge plant. Daarom zullen de nieuwe ob jecten in het Arboretum Neonatorum twee keer per jaar worden toege voegd. Initiatiefnemer Boon plant vrijdag 28 oktober de eerste boom. Het is dan precies een jaar geleden dat prinses Margriet het ziekenhuis officieel opende. Boon wijst erop dat de bo mentuin het ziekenhuis waarschijn lijk ruimschoots zal overleven. „Dat is ook het aardige", licht hij toe. „Het klinkt een beetje vreemd om het te zeggen nu we pas in dit fraaie gebouw zitten, maar over vijftig jaar is het ho peloos verouderd. Een deel van de bo men die we de komende jaren plan ten, zal dan nog maar net tot wasdom zijn gekomen. Er zijn exemplaren bij die pas de kinderen van de kinderen voor wie ze worden neergezet in volle glorie zullen zien." BIERVLIET - Het handels- en con structiebedrijf Gebroeders Pladdet is donderdag, een dag na de brand die een belangrijk deel van de gebouwen verwoestte, onmiddellijk weer aan de slag gegaan. „De continuïteit yan ons bedrijf staat voorop, de onderdelen- voorziening is op gang gebracht en de reparaties van alle machines die wij in ons verkooppakket hebben, gaan door in de hallen die niet verbrand zijn", aldus J. P. Pladdet, die samen met D. A. de Putter de directie voert over het bedrijf aan de Paulinaweg bij Biervliet. De negen servicewagens, die alle ge spaard konden blijven, zijn donder dagmorgen weer op pad gegaan. Er zijn nieuwe telefoonaansluitingen ge maakt, er is een noodkantoorruimte neergezet en er zijn in de nieuwbouw stellingen voor een nieuw magazijn ge plaatst. Vandaag (vrijdag) wordt dat magazijn door de diverse importeurs met wie Pladdet werkt van alle nodige reserve-onderdelen voorzien. Omdat de showroom gespaard is gebleven kan de verkoop van nieuwe machines gewoon doorgaan. De Gebroeders Pladdet, opgericht in 1948, handelt in grondverzetmachines en voertuigen voor intern transport zo als vorkheftrucks. De klandizie komt uit heel Zeeland en een groot deel van België en Noord-Brabant. Daarnaast is het een constructiebedrijf voor graafbakken ten behoeve van graaf machines en wielladers. De verkoop van deze bakken reikt tot in de Bonds republiek Duitsland. Ook verricht Pladdet constructiewerk voor de che mische en recycling-indsutrie. Er werken vijftig mensen. Bij de brand, woensdagmiddag om kwart voor twee ontstaan na laswerk- zaamheden aan het dak, is het oude deel van het bedrijf in de as gelegd. De magazijnruimte, de kantoren, de be drijfshal voor vorkheftrucks en wiella ders, de bedrijfshal voor graafmachi nes en de constructiehal gingen verlo ren. Toch is de schade niet zo groot als woensdagavond nog Werd veronder steld. „Twintig miljoen is ruim boven de maat", aldus Pladdet, „het zijn maar enkele miljoenen, ergens tussen de één en de vijf'. Een eerste inspectie door het eigen personeel leerde dat veel grotere ma chines weliswaar beschadigd zijn maar nog wel kunnen worden hersteld, zoals de draaibanken, de freesbanken, de kotterbanken en de boormachines. Over de herbouw kan Pladdet nog niets zeggen. De taxatie door de verze- kerings-experts is nog niet gedaan. De produktie van de graafbakken, een succesvolle tak van de onderneming, hoopt Pladdet op korte termijn weer aan te kunnen vatten. Een geluk bij een ongeluk is dat er vlak bij de afge brande hallen onlangs aan nieuwbouw is begonnen. „Kortom", aldus Plad det, „we kunnen de continuïteit waar borgen. Onze mensen zijn in ieder ge val allemaal weer aan de gang. We wa ren tot nog toe een zeer succesvol be drijf en we gaan er tegenaan om dat voort te zetten". MIDDELBURG - Na een zomerreces van twee maanden opent het arties tencafé zondagavond weer zijn deu ren in het Minitheater aan de Verwe- rijstraat in Middelburg. Begonnen als een ontmoetingsplaats voor Zeeuwse amateurmusici is dit initiatief van Nicky en Martin Robinson uitge groeid tot een open podium, waarop ook kleinkunst, dans, voordracht en dergelijke een plaats hebben ver overd. Muziek, bij voorkeur akoestisch, neemt nog steeds de belangrijkste plaats in. Daarbij gaat het niet alleen om populaire genres als folk, blues of jazz, maar ook klassieke muziek komt aan bod. Om die reden is de Zeeuwse Muziekschool gewezen op de aanwe zigheid van dit podium, dat voor de leerlingen een eerste trede kan zijn op de ladder naar het concertgebouw. Uit de zestien bijeenkomsten die het ar tiestencafé inmiddels achter de rug heeft, zijn voorts tal van contacten ge groeid. Zo hebben zich muziekgroep- jes gevormd en schrijvers vonden de juiste personen om hun tekst op mu ziek te zetten of te vertolken. Het artiestencafé begint zondag om 20.00 uur. BRUINISSE - „Schouwen-Duiveland en de Bevelanden worden de dupe als het provinciaal bestuur gelden uit de exploitatie van de Zeelandbrug over hevelt naar een oeververbinding Wes- terschelde." De gemeenteraad van Bruinisse heeft het college van burge meester en wethouders donderdag avond opgedragen deze overtuiging in een brief duidelijk te maken aan ge deputeerde staten. Dat gebeurde op voorstel van J. Huizer (CDA) en met algehele instemming van het college en de raadsleden. „De provincie wil om te beginnen volgend jaar een deel van de brugexploitatie overhevelen naar de VOW. Het verkeer over de Zeelandbrug loopt sterk terug. Het komt er dus op neer dat met name de bevolking van Duiveland en Noord-Beveland tot in lengte van ja ren tolgeld moet blijven betalen", al dus Huizer. Wethouder C. J. van Liere (Algemeen Belang), die de raadsvergadering voor zat - burgemeester T. C. Hekman was wegens familie-omstandigheden ver hinderd - noemde het 'duidelijk' dat een groot deel vande inwoners van Noord-Zeeland de dupe dreigt te wor den van de provinciale plannen met de bruggelden. De overige gemeenten op Schouwen-Duiveland en de Bevelan den zal worden verzocht adhesie aan het Bruse standpunt te betuigen. Personeelsleden van de firma Pladdet bezig metpuinruimen I

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 45