...de gemeentesecretaris wordt steeds meer manager. Verdachte met slok op reed zelf naar bureau STREVEN PROVINCIEBESTUUR Toch deelname Duiveland aan regeling ADZ Geen geld sloop wijk Sluiskil Rijkspolitie CONGRES Paar winkelde zonder te betalen Routes OP VERZOEK VAN POLITIE Reimerswaal wil 20 mille storten voor Bangladesh VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1988 zoekt U Gallotti tafels dan vindt u die bij bas mar de jager MIDDELBURG - De Zeeuwse musea moeten ook in de weekeinden open zijn. Het dagelijks provinciebestuur wil dat via een premie bevorderen. De musea wordt gevraagd in september 1989 bij wijze van proef alle weekeinden de deuren voor het publiek te openen. Elk museum dat aan deze actie meedoet, krijgt een bijdrage van 1.000 gulden. De gedeputeerden G. de Vries-Hommes (cultuur) en J. B. Ventevogel (recreatie) maakten dit donderdag bekend. Ze vinden dat een ruimere openstelling de kwaliteit van de musea vergroot. Het gemiddeld aantal opengestelde dagen per jaar is van de Zeeuwse musea het laagst van heel Nederland. Zeeland komt uit op 169 dagen, het landelijk gemiddelde is 213 da gen. Een vergelijkbare provincie als Drenthe scoort boven het landelijk gemiddelde, namelijk 220 dagen. Als oorza ken voor de geringe openstelling in de weekeinden gelden de zondagsheiliging en de kosten. Er is echter een toene mende behoefte, zowel bij de eigen bevolking als de toeris ten, juist in het weekeinde een museum te bezoeken. Het dagelijks provinciebestuur vindt dat hierop inge speeld moet worden. Ruimere openingstijden passen ook in het streven naar recreatieve seizoenverlenging: meer el- kweervoorzieningen open voor de toerist. Het dagelijks provinciebestuur zal met de minister van Sociale Zaken overleggen over inzet van moeilijk plaatsbare werklozen in de musea (met behoud van uitkering). Het openstellen van de musea op zondag is volgens gedeputeerde De Vries een unamiem standpunt van gedeputeerde staten. Meer cultuur in vakantiepakket MIDDELBURG - In 'Zeeland-Vakantieland' moet de cultuur méér aandacht krijgen. Er is genoeg te doen. Verbetering van de kwaliteit in de Zeeuwse musea en attracties. Ruimere openingstijden voor culturele en toeristische voorzieningen. Het opstellen van cultuurhistori sche routes. Het bevorderen van culturele evenementen in voor- en najaar, met nadruk op podiumkunsten, tentoonstellingen en muziekuitvoeringen. Uitbreiding van de informatie over culturele/recreatieve activiteiten, in het bijzonder op landelijk vlak. Het koppelen van culturele festiviteiten aan speciale dagtochten en toeristische arrangementen en aan cursus sen op het gebied van schilderen, fotograferen, musiceren. Met deze aanbevelingen gaat het da gelijks provinciebestuur de boer op. De 'afstemmingsnotitie cultuur-re creatie en toerisme' - donderdag door de gedeputeerden G. de Vries-Hom mes en J. B. Ventevogel gepresenteerd - staat bol van goede voornemens. Oók in financieel opzicht. Want het dagelijks provinciebestuur vindt dat de provincie een stevige duit in het zakje moet doen: een bedrag van zeker 500.000 gulden per jaar. Waar dat geld vandaan moet komen, is nog de vraag. De notitie kan komende tijd door ie dereen die dat wenst, van commentaar worden voorzien. Uiteindelijk zullen provinciale staten een eindoordeel vel len. De Vries-Hommes (cultuur) en Vente vogel (recreatie) wezen erop dat een goed cultureel aanbod de toeristische mogelijkheden van Zeeland vergroot. Daarom is actie van de provincie zin vol. Niet om zelf activiteiten te gaan aanpakken, maar om initiatieven te bevorderen. Van groot belang is het af stemmen van plannen en ideeën: dubbel werk voorkomen, geld doelma tig gebruiken. Die afstemming kan de provincie verzorgen. De gedeputeer den beklemtoonden dat de gemeen ten, de culturele instellingen en het be drijfsleven, het verder zélf moeten doen. Een regionale aanpak is daarbij uitgangspunt, stelde De Vries-Hom mes. In veel Zeeuwse musea en attracties laten inrichting en presentatie te wen sen over. Ook is de toegankelijkheid voor gehandicapten slecht. Oorzaak is vaak geldgebrek en het werken met vrijwilligers. Als de kwaliteit niet ver betert, gaan de bezoekersaantallen steeds verder bergafwaarts. Dit dient te worden vermeden. De musea en at tracties zijn een onmisbaar onderdeel van de culturele en toeristische voor zieningen. Er moet volgens het dage lijks provinciebestuur dan ook een meerjarenplan voor de kwaliteitsver betering komen. Voorstellen kunnen per regio worden ingediend. Vervol- IJZENDIJKE - Een man en een vrouw hebben uit een supermarkt in IJzen- dijke donderdag voor 225 gulden aan kruidenierswaren gestolen. Het duo was omstreeks half zes aan het winke len in de supermarkt van B. Het paar had twee winkelwagentjes vol met boodschappen. Toen het duo aan de kassa kwam, ver telde de vrouw dat ze haar betaalche- que's in de auto had laten liggen. In goed vertrouwen liet men de vrouw naar buiten gaan. Zij werd gevolgd door de man met de boodschappen. Ze keerden echter niet terug, maar reden na het inladen van de boodschappen weg. Het tweetal, vermoedelijk Belgen, was rond de 35 jaar oud. Beiden waren on geveer 1.75 m. De man had een gezet postuur. De vrouw was gekleed in een zwarte rok en had halflang donker haar. Het duo reed weg met een Peu geot 205 XS van 1986 met een Belgisch kenteken. Advertentie gens wordt een provinciaal plan ge maakt. Jaarlijks moeten 1 a 2 verbe teringsplannen worden aangepakt. Zeeland is rijk aan een verscheiden heid van cultuurhistorische objecten. Door het samenstellen van (toeristi sche) routes kunnen die beter zicht baar worden gemaakt. Gedeputeerde Ventevogel gaf aan dat daar ook bij hoort bewegwijzering, informatiepa nelen, zitbanken en de aanleg van ont brekende fiets- en wandelpaden. Ge dacht wordt aan het uitbrengen van brochures met een beschrijving van de routes en daarnaast aandacht voor musea en evenementen. Het bedrijfs leven kan op die brochures inspelen, bijvoorbeeld door middel van kor tingsbonnen. De Vries-Hommes en Ventevogel deel den mee dat het ontwikkelen van ge heel nieuwe voorzieningen vooralsnog niet voorop staat. De kosten daarvan zijn hoog, terwijl spreiding over de re- gios niet mogelijk is. „We willen een beleid dat in de toeristische kerngebie den - dat is de kust - overal toepasbaar is", betoogde Ventevogel. Hij onder streepte dat het niet altijd om massale activiteiten hoeft te gaan. Tegen de achtergrond van spreiding van moge lijkheden, voelt het dagelijks provin ciebestuur meer voor ondersteuning van culturele evenementen in mei en semptember. Het idee moet postvat ten 'dat er altijd wat te doen is in Zee land'. In september 1989 kan dat andere Zee land voor het eerst naar buiten komen. De gemeenten kunnen plannen indie nen bij de provincie. Een adviescom missie beoordeelt ze. „We willen in het voorjaar de podiumkunsten en ten toonstellingen benadrukken en in het najaar de muziek. Het moet gaan om activiteiten die zich lenen voor over dekte uitvoering en wel zodanig dat ze aantrekkelijk zijn voor een brede doel groep", zei gedeputeerde Ventevogel. Daarop kan worden ingehaakt met on der meer vergroting van het cur susaanbod en arrangementen van het bedrijfsleven. Wil een en ander kans van slagen hebben, dan zal de bekend heid van het andere Zeeland via publi citeit moeten worden vergroot. Daar voor wordt een werkgroep gevormd. Voor het meerjarenplan musea en at tracties zal de provincie zeker 150.000 gulden per jaar moeten uittrekken. Aanpassingen ten behoeve van ge handicapten vergen jaarlijks 50.000 gulden. Voor het bevorderen van eve nementen is 300.000 gewenst. Voor 1989 kunnen de uitgaven door de pro vincie worden geput uit verschillen de fondsen. Vanaf 1990 zal een andere financiële regeling getroffen moe ten worden. Die manier waarop dat gebeurt, hangt mede af van de reac ties van gemeenten, culturele instel lingen en bedrijfsleven op de plannen van het dagelijks provinciebestuur. Gedupteerde G. de Vries-Hommes r) bekijkt samen met de Vlissingse museumconservator W. Weber (l) en burge meester J J.P .MAsselbergs (voorzitter van de Zeeuwse Museumfederatiehet eerste exemplaar van Muzeeda. MIDDELBURG - De Zeeuwse mu seumwereld beschikt sinds giste ren over een eigen 'vakblad': Mu- zeeade. Cultuur-gedeputeerde G. de Vries-Hommes (PvdA) kreeg gister middag het eerste exemplaar. Het orgaan, dat vijf keer per jaar moet gaan verschijnen, wordt uitgege ven door de Zeeuwse Museum Fe deratie. De gedeputeerde begroette het blad als 'een goed medium' voor een ieder die bij de Zeeuwse musea betrokken is. De eerste editie van Muzeeade wordt in een oplage van 750 exem plaren verspreid onder de vele, voor al vrijwillige museum-medewerkers in de provincie. Ook de VVV's en de gemeentebesturen krijgen het blad toegestuurd. De voorzitter van de Zeeuwse Mu seum Federatie, burgemeester J. J. P. M. Asselbergs van Zierikzee, over handigde het eerste exemplaar aan de gedeputeerde. In het kader van de activiteiten rond Nederland Mu- seumland stelde het provinciebe stuur 1.500 gulden beschikbaar ter bekostiging van de uitgave. Die bij drage stelt de federatie in staat om dit j aar nog een tweede nummer van het blad te produceren. Asselbergs vroeg de gedeputeerde om ook volgend jaar voor het blad in de beurs te tasten. Dat verzoek werd in 'welwillende overweging' geno men. Ze toonde zich 'erg blij dat op deze manier door de musea wordt samengewerkt'. Het blad is geïllustreerd met foto's en bevat nieuwtjes uit alle Zeeuw se musea, niet alleen over de collec ties, maar bijvoorbeeld ook over aanschafbeleid en technische ver zorging. De gedeputeerde sprak de hoop uit dat deze vorm van infor matie-uitwisseling zal bijdragen tot meer kwaliteit in de musea, tot het enthousiasmeren van vrijwilli gers en tot het uitwisselen van col lecties. De Zeeuwse museum-consulent W. H. P. Scholten verzorgt de eind redactie. Aan het blad werken ver der mee: het echtpaar Van Aver- maete-Moorthamer (regio Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen), M. van Meerten (Schouwen-Duiveland en Tholen), W. Weber (Walcheren) en A. Willeboordse (West-Zeeuwsch- Vlaanderen). NIEUWERKERK - Het college van burgemeester en wet houders van Duiveland stelt de gemeenteraad voor als nog mee te werken aan een nieuwe gemeenschappelijke regeling voor het Administratief Dienstencentrum Zee land, (ADZ). Eerder besloot de gemeenteraad van Duive land van deelname aan de regeling af te zien. Blijkens het raadsvoorstel handhaven b en w onverigens onverkort hun bezwaren die destijds aanleiding vormden voor het besluit om voorshands niet deel te nemen. Onjuist acht het college met name de indirecte gemeente lijke vertegenwoordiging in het algemeen bestuur van het ADZ. Maar in verband met het plaatsen van personen in WSW-verband willen wij het belang van het ADZ laten pre valeren, aldus b en w. In de openbare vergadering op donderdag 29 september bespreekt de gemeenteraad van Duiveland verder een col legevoorstel een garantiesubsidie te verstrekken voor de speelweek 1988 van het gespecialiseerd jeugd- en volwasse nen werk in Zeeland. Een ander subsidie-voorstel betreft het vrijwilligerswerk voor de opvang van asielzoekers. De gemeenteraad Duiveland vergadert in het gemeentehuis te Nieuwerkerk, (aanvang 20.00 uur). Slot van pagina 17 maar toonde ook belangstelling voor de vrijkomende grond. Er was een transactie met gesloten beurzen over eengekomen. En ook dat zou de kosten voor de gemeente drukken. Gosselaar: „Mogelijk ziet de provincie kans ons voor '89 nog wat toe te schui ven, maar dat bedrag zal die 3,5 ton uit de pot voor '88 zeker niet overschrij den. We zitten dus echt met een gat van 1,8 miljoen. Wel beschouwd heb ben we nu 1,3 miljoen in kas. We zullen prioriteiten moeten stellen. Ik denk in de eerste plaats aan het helpen van mensen, die nu in de problemen drei gen te komen, aan de verhuisvergoé- dingen, aan een regeling voor vijf van de tien particuliere woningbezitters die weg willen en dan moeten dus ook de sloopkosten worden betaald." Gosselaar houdt vol dat b en w alweer geruime tijd geleden de enig juiste be slissing namen, toen ze de bewoners lieten weten dat hun wijk zou worden gesloopt. „Hadden we dat besluit niet genomen, dan hadden we nu nog veel erger in de nesten gezeten. Want dan hadden we met een wijk vol bewoners gezeten die zich doodongelukkig voel den in een onleefbare situatie. Ik heb nog steeds geen spijt van dat besluit. Maar toegegeven: het tempo waarin zich alles heeft afgespeeld, heeft ons wel verrast. Eigenlijk is de wijk heel erg snel leeggestroomd. En dat geeft nu extra druk op de financiële midde len." Ook gedeputeerde Maris-Koster (het overleg met de staatssecretaris greep plaats op initiatief van het provincie bestuur) toonde zich donderdagmid dag uiterst teleurgesteld. Ze stelde vast dat het rijk gezien de voorgeschie denis ten aanzien van Sluiskil-Oost wel degelijk 'een morele verantwoor delijkheid' heeft, vooral omdat de re novatieplannen van een paar jaar gele den werden afgekeurd. Terneuzen had er vast op gerekend dat het geld dat op die manier werd uitge spaard nu toch in ieder geval deels in de 'slooppot' zou worden gestort. Ma ris-Koster had net als Gosselaar toch zeker op 'enige' financiële tegemoet koming van de kant van het rijk gere kend. B en w van Terneuzen gaan de zaak nu even binnenskamers evalueren. Waarschijnlijk al volgende week wordt overleg gepleegd met de pro vincie. Gosselaar: „En we gaan oris standpunt nogeens heel duidelijk voor de staatssecretaris op papier zet ten. We gaan nu zeker niet bij de pak ken neerzitten." (Slot van pagina 17) zich dan hetzij overdag, hetzij 's avonds op een lokatie van waaruit in formatie werd gegeven. In die caravan waren twee voorlichtingsfunctionaris sen aanwezig, alsmede folders (Duits- en Nederlandstalig) en alcohol-adem- halingstestapparatuur. Ook werd be zoekers gevraagd een vragenformulier in te vullen. Op die manier hebben on geveer 2000 bezoekers hun alcoholpro millage getest. In enkele gevallen is duidelijk samenwerking gezocht met horeca-ondernemers. Opvallend, vol gens de politie, was daarbij de ruime medewerking van deze mensen. Door dat horeca-ondernemers binnen hun bedrijf ruim de aandacht vestigden op de voorlichtingsactie was er een grote toelooop. kapelle 01102 3810 MIDDELBURG - De gemeentese cretaris wordt geacht 'het gemeen tebestuur behulpzaam te zijn'. Zo staat het in artikel 108 van de Ge meentewet en het biedt weidse ver gezichten op een taak, die dus naar believen kan worden ingevuld. „Een mooie functie, boeiende func tie, veelomvattende functie. Maar ook een functie die buitengewoon veel tijd vergt, want je bent er ei genlijk altijd mee bezig", zegt mr Arie Kerkhove, tien jaar gemeente secretaris van Middelburg. Op de spreekwoordelijke steenworp afstand van zijn werkkamer, in de Stadsschouwburg, congresseert vandaag (vrijdag) de Vereniging van Gemeentesecretarissen in Neder land. De keurig ogende belangen- en studieclub van 'dienaren naast de troon' grijpt het 40-jarig jubileum aan om zich de toekomst te laten le zen door feestredenaar Han Lam- mers, commissaris van de koningin in Flevoland. Van hem kan een aantal prikkelende stellingen worden verwacht, nu het statige en voor buitenstaanders wat ongrijpbare ambt in snel tempo ver andert. Ook in de 714 Nederlandse gemeenten wordt geëxperimenteerd met organisatie- en managements- modellen, licht het beeldscherm op en klinkt - als een basso continuo - de discussie over taken en bevoegd heden van de overheid. De gemeentesecretaris als manager, als bemiddelaar tussen ambtenarij en politiek en in de slechtste geval len als politieke speelbal: ze spelen geen hoofdrol, maar zoemen onge twijfeld in de wandelgangen bij het VGS-treffen, dat door Kerkhove - lid van de congrescommissie - mede is voorbereid. Denken veel mensenals het over uw functie gaat, niet: da's een héle belangrijke meneer (in ons land werken slechts vier vrouwelijke gemeentesecretarissen, onder wie die van Sint Philipsland) maar wat doet-ie nou precies? Kerkhove: „Je ontmoet inderdaad vaak wat onbegrip over de inhoud van de functie. Een heleboel mensen denken: o, je bent de particulier se cretaris van de burgemeester. Dat is het nou net niét. Het woord zegt het al: je bent secretaris van de gemeen te. In de Gemeentewet is de taak zeer beperkt omschreven en verder zijn er nog wat instructies. Maar het komt er op neer, dat zo'n secretaris op ei gen wijze vorm en inhoud moet ge ven aan zijn functie. Dat is natuurlijk heel verschillend. Het hangt af van je instelling, belangstelling en capaci teiten, maar ook van de organisatie van de gemeente en het bestuur, de bestuurscultuur en de ruimte, die je krijgt om als secretaris binnen dat bestuur te functioneren". Bent u ook verantwoordelijk voor het personeelsbeleid? „In Middelburg, waar we het klassie ke organisatiemodel hebben, zijn twee hoofdtaken van de secretaris functie te onderscheiden: eerste ad viseur van het bestuur en hoofd van de secretarie. Bij ons is de afdeling personeelszaken ondergebracht in een stafbureau, dat ressorteert on- Mr A. ten'... Kerkhove ...'een secretaris wordt benoemd op grond van kwalitei- der het college van burgemeester en wethouders. Ik ben dus niet recht streeks verantwoordelijk voor het personeelsbeleid, dat zijn b en w en met name de wethouder van perso neelszaken. Maar er zijn gemeenten met een wat modernere organisatie, waar een secretaris die verantwoor delijkheid wél heeft". Los daarvan: wordt u niet steeds meer manager? „Die verschuiving is er inderdaad, ook in het klassieke organisatie model. Je aandeel in de top van het gemeentelijk management wordt steeds groter. Coördinatie speelt een voorname rol. Met name in dat klassieke bestuursmodel kun je wel eens uiteenlopende meningen hebben tussen enerzijds de ge meentesecretarie en anderzijds de verschillende diensten. Als secre taris moet je proberen die zaken zoveel mogelijk op elkaar af te stemmen en er in ieder geval voor te zorgen, dat de advisering aan het college zo geïntegreerd moge lijk plaatsvindt. Zoiets speelt ook binnen de VGS. Er komt bijvoor beeld een bestuursnotitie aan de orde, waarin het handhaven en verstevigen van de positie van de gemeentesecretaris en het bevor deren van een goede uitoefening van de functie worden genoemd als belangrijke beleidsuitgangs punten". Dreigt die positie te worden onder graven? „Er zijn inderdaad organisatiemb- dellen, waarin de functie van secre taris toch stevig wordt uitgehold en je nauwelijks nog eens secretarie overhoudt. De functie op zich zal wel tot in lengte van dagen blijven be staan. Je ziet dat ook in het nieuwe ontwerp voor een Gemeentewet". U hoort alles, u zit overal bij maar u bent géén politiek vertegenwoor diger. Weegt de politieke voorkeur van een secretaris - desondanks - zwaar mee bij een benoeming? „Altijd een leuke vraag. Als een se cretaris moet worden benoemd, wordt inderdaad wel gekeken naar zijn politieke overtuiging (Kerkhove is CDA'er, red.), maar na de benoe ming wordt dat geacht geen rol meer te spelen. Misschien dat een politie ke partij het best plezierig vindt om een secretaris van zijn signatuur in het college van b en w te hebben, maar ik geloof niet dat het een door slaggevende rol speelt, 't Zou ook erg slecht zijn. Een gemeentesecretaris moet je benoemen op grond van zijn kwaliteiten en niet op zijn politieke overtuiging. Je bent de bestuursor ganen behulpzaam, zonder te letten op politieke kleur of grootte van de raadsfracties. Kortom: in alle objec tiviteit. Ik heb op dat punt nooit loyaliteitsconflicten ondervonden en ook niet gemerkt, dat het voor raadsfracties een belemmering was om mij te benaderen. Ik zou het trou wens héél vervelend vinden als dat zo was". Bob Lagaay MIDDELBURG - Hoewel twee rijks politiemannen, die de 39-jarige A. van H. uit Sluis vorig jaar november in Breskens controleerden, vermoedden dat hij wel eens te diep in het glas had gekeken om nog te kunnen autorij den, lieten zij hem toch in zijn eigen auto naar het groepsbureau in Oost burg rijden. Reden voor deze vreemde gang van zaken was het feit dat er geen blaaspijpjes in de surveillance auto waren. Van H. voldeed aan het verzoek en reed gevolgd door de politienaar Oost burg. Na het afnemen van de blaas- en bloedproef bleek dat hij inderdaad flink over de schreef was gegaan: 1.13 promille. Overigens was hij niet staan de gehouden omdat er iets aan zijn rij gedrag mankeerde, maar omdat zijn wagen niet gekeurd was. Terwijl hij hiervoor geverbaliseerd werd bespeur den de wachtmeesters een alcohol- geur. Officier van justitie mr C. van Ginkel merkte op dat hij er in verband met de verkeersveiligheid de voorkeur aan ge geven zou hebben dat de politieman nen Van H. niet in zijn eigen auto naar het bureau hadden laten rijden, maar richtte voor het overige geen enkel ver wijt tot de als getuige op de zitting aanwezige wetsdienaars. Hij eiste dui zend gulden boete en zes maanden rij ontzegging. Politierechter mr G. de Wilde vonniste 750 gulden en zes maanden rijontzegging waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. J. G. (37) uit Scherpenisse vloog 8 ja nuari op Tholen met een flinke snel heid op een voorligger terwijl hij op weg naar huis was. Hij stopte om de aangereden autobestuurder zijn adres te geven, maar spoedde zich direct daarna weg 'om de koeien te gaan mel ken'. Hij werd kort daarna aangehouden, maar wenste niet mee te werken aan een bloedproef. Omdat G. al eerder voor alcohol in het verkeer was veroor deeld eiste de officier twee weken ge vangenisstraf en een jaar rijontzeg ging. Het vonnis werd twee weken ge vangenisstraf voorwaardelijk, 750 gul den boete en een jaar ontzegging waar van de helft voorwaardelijk. K. de W. (57) uit Westkapelle werd bij verstek conform de eis veroordeeld tot vier maanden rijontzegging en dui zend gulden boete voor het doorrijden na een aanrijding en het doen van val se aangifte. De W. botste op 26 maart op de Achterweg in zijn woonplaats te gen een personenauto aan. Met achter lating van zijn eigen auto ging hij te voet naar huis en deed twee dagen la ter aangifte van diefstal van deze wa gen. Al gauw kwam aan het licht dat hij zelf had gereden. Omdat er met zekerheid was vastge steld dat er alcohol in het spel was De W. had van 's middags vier uur tot 's avonds elf uur in een café zitten drinken vond de officier in dit ge val een onvoorwaardelijke rijontzeg ging op zijn plaats. KRUININGEN - Reimerswaal wil 20.000 gulden overmaken op giroreke ning 800.800 voor hulp aan het door overstromingen getroffen Bangla desh. Het college van burgemeester en wethouders, dat de gemeenteraad dinsdag een voorstel met deze strek king voorlegt, zal verder de Reimers- waalse bevolking oproepen ook bij dragen te storten. B en w laten in hun voorstel weten zeer getroffen te zijn door de situatie in Bangladesh. Het land is evenals Ne derland - en Zeeland in het bijzonder - gelegen in een delta. Het land en zijn inwoners zijn daardoor in grote mate afhankelijk van de invloed van het wa ter. „Wat hiervan de gevolgen kunnen zijn, hebben we in onze gemeente in 1953 moeten ervaren. Ook toen was hulp van buitenaf dringend noodzake lijk," schrijft het college in de toelich ting. Overigens zijn de overeenkomsten tussen Bangladesh en Nederland de gemeente Reimerswaal al eerder opge vallen. Ze zijn er de aanleiding voor ge weest dat de gemeente vorig jaar een Novib-project in Bangladesh heeft geadopteerd. De gemeentelijke werk groep 'Op de bres voor Bangladesh' is begonnen met activiteiten voor dit hulpverleningsprogramma. Die zullen onverminderd doorgaan. Giften die binnenkomen op de rekeningnum mers van de werkgroep worden door gegeven aan de Novib, die het geld zal gebruiken voor structurele hulp aan de Bengalezen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 43