Gemeentewerken heeft collectie reclameborden PPR/PSP Goes wil wielklem Duitse foutparkeerders Bewoners Biezelinge tegen woonwagenplan Ziekenomroep Nomen Nescio krijgt cheque van vijf mille PETITIE TIJDENS RAADSVERGADERING BRUINISSE Commissie bijeen over renovatie bej aarden woningen Kr ij ttekeningen van Lidy Hoewaer in Heinkenszand Aftocht Jubileumconcert Thools Mannenkoor 's HEER KE NA ZUIVERINGSACTIE WESTERSCHOUWEN BIJ WIJZE VAN PROEF Te weinig geld wegonderhoud op Walcheren baart Wegschap zorgen Expositie over architectuur Zuiveringsactie AAN NIEUWE KERKSTRAAT Rekening Oproep Ouderenstichting Borsele vergadert Goesenaar beboet voor bekladden van centrum voor asielzoekers Raad Middelburg op fietsexcursie RENESSE GOES ARENDSKER KLOET IN GE SINT-ANNALAND VROUWENPOLDER VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1988 s22 Protest jeugd tegen sluiting soos De Pul BRUINISSE - Rond de dertig jonge ren met spandoeken hebben donder dag tijdens de vergadering van de ge meenteraad Bruinisse het weer open stellen geëist van de vorige week don derdag gesloten jeugdsoos De Pul. De sluiting gebeurde op last van burge meester T. C. Hekman, omdat zich ge durende het voorafgaande weekeinde 'ontoelaatbaar gedrag en door drank misbruik veroorzaakt geweld' zouden hebben voorgedaan. Ruim een kwartier na de aanvang van de openbare raadsvergadering ver scheen in de raadzaal van het gemeen tehuis een grote groep jongeren. Be halve radio's met popmuziek werden enkele spandoeken meegevoerd, met het opschrift 'De soos moet open'. Waarnemend burgemeester C. J. van Liere schorste onmiddellijk de verga dering. Daarmee gaf hij in het bijzon der soos-woordvoerder Ad van den Berge de gelegenheid namens leden en bestuur van De Pul de overigens niet langer dan enkele minuten durende KORTGENE - De financiële commis sie van de gemeente Kortgene houdt vandaag, vrijdag, een vergadering in het gemeentehuis. De aanvang is om 9.00 uur. Aan de orde komt een krediet van 680.000 gulden met een looptijd van 30 jaar voor de renovatie van de bejaardenwoningen van het Pension tehuis in Kortgene. Daarnaast is een krediet van 370.000 gulden in reke ning courant nodig om een periode te overbruggen in afwachting van de rijksbijdrage. De eerste jaren wordt een nadelig ex ploitatiesaldo verwacht, maar na 1994 een batig resultaat. B en w menen dat - met een jaarlijkse huurverhoging van drie procent - de tekorten van de eerste jaren eenvoudig kunnen wor den ingelopen. Aanvankelijk was het de bedoeling dat de Regionale Wo ningbouwvereniging Samenwerking in Goes de bejaardenwoningen - na re novatie - zou overnemen. HEINKENSZAND - De Belgische Li dy Hoewaer exposeert vanaf vandaag (vrijdag) tot en met 29 oktober met vetkrijttekeningen in De Stenge in Heinkenszand. De tentoonstelling is op touw gezet door de werkgroep beeldende kunst Borsele. Hoewaer gebruikt alle mogelijkheden van het krijt. Haar tekeningen zijn, wat betreft de technische uitwerking, verwant met de schilderkunst,- maar beide formaten getuigen eveneens van een beeldhouwersvisie. De thema's in de grotere werken zijn geometrisch en gebaseerd op de natuur. In de kleinere tekeningen duiken onder meer reishe rinneringen op. Bejaardensoos - In de bejaarden sociëteit van Renesse wordt dinsdag om 14.00 uur de eerste bijeenkomst van het nieuwe seizoen gehouden. Collecte - De collecte voor het Ko ningin Wilhelminafonds ten bate van de kankerbestrijding heeft in Renesse 2461,10 opgebracht. 'bezetting' van de raadzaal nader te verklaren met het aanbieden van een petitie. Uit zijn woorden bleek dat de Bruse jeugd sinds de sluiting geen halve maatregelen heeft genomen. Van huis tot huis werd afgelopen dagen aan de bewoners de vraag voorgelegd: „Vindt u de sluiting van de Pul terecht zonder dat wij de kans hebben gekregen onze goede wil te tonen". Ad van den Berge verzekerde de bestuurders dat 77 pro cent van de inwoners de sluiting niet terecht vond. „Dat moet voor u allen eefa zwaarwegend argument zijn om de soos weer open te doen, aldus zijn be roep op de gemeenteraad". De soosleden verlieten vervolgens snel het gemeentehuis om de raadsleden, zo zei Ad van den Berge, de kans te ge ven ongestoord verder te vergaderen. De aftocht vond intussen plaats onder het luidkeelse motto 'aanvallen'. Voorzitter Dick Spelt van het soosbe- stuur zei de sluiting zeer te betreuren en begrip te hebben voor het aantre den van de leden rond de bestuurstafel in het gemeentehuis. Hij was het vol komen eens met Ad van den Berge. „De soos is al eens eerder tot sluiten gedwongen. Dit overvalt ons volko men, want we hebben de kans niet ge kregen onze goede bedoelingen te to nen." Spelt bleef na de demonstratie als eni ge Pul-toehoorder achter op de pu blieke tribune. Na het sluiten van het openbare gedeelte van de vergade ring stapte hij op als een teleurgesteld man. Geen enkel raadslid had het ge beuren aangegrepen om de kwestie jeugdsoos aan te snijden. Er werd geen woord over gerept. Schandalig eigenlijk, meent Spelt. THOLEN - Het Christelijk Thools Mannenkoor 'Rehoboth' geeft van avond (vrijdag) vanaf half acht een ju bileumconcert in de hervormde kerk in Tholen. Het ongeveer zestig leden tellend koor bestaat vijftien jaar. Ou derling S. Maljaars spreekt deze avond de meditatie uit en ds Verheul zorgt voor de sluiting. Het jubilerende koor bracht vorig jaar zijn vijfde grammofoonplaat uit. Re hoboth zingt voornamelijk liederen in de Nederlandse taal. Bij de keuze van zijn repertoire richt het koor zich met name op psalmen en geestelijke liede ren, die een groot publiek aanspreken. Het koor staat onderleiding van diri gent Rijk Rijkse en wordt op het orgel begeleid door Bram Bout. Vaste solist bij uitvoeringen is de tenor Johan Baay. Het Christelijk Thools Mannenkoor geeft nagenoeg iedere maand een con cert. Zaterdag 15 oktober treedt het met drie andere koren op in Krabben- dijke, 12 november werkt het mee aan de Zeeuwse Zendingsdag in Goes en 12 december verzorgt het een Kerstzang- avond in Goudswaard. In Tholen is het koor te horen op Tweede Kerstdag tij dens de inmiddels traditionele Kerst zangmiddag. Bejaardenbiljart - In de uitsla gen van de wedstrijden om het pet soonlijk biljartkampioenschap vooi bejaarden op de Bevelanden, in di krant van woensdag, staan fouten, c Almekinders uit Rilland won in de A poule de partij van H. van Zandvoot uit Hansweert. In de B-poule waren df Ovezandenaren J. F. Schuermans et W. Remijn de winnaars. Zij versloeget respectievelijk P. Huijskens uit Goe: en J. Hoogesteger uit Krabbendijke Collecte - De collecte van het Ko ningin Wilhelminafonds voor de kan kerbestrijding in 's Heer Arendskerki heeft 1388.50 opgebracht. De gemeente Wester schouwen heeft ongewild, een unieke collectie verzameld van....reclameborden. SCHOUWEN-DUIVELAND 24 en 25 sept. ALARMNUMMER 01184-14444 Artsen: Zierikzee: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: C. H. G. Daniels, Poststraat 32, Zierikzee, tel. 01110-13410. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00-11.30 uur. Westhoek en Brouwershaven: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: L. A. M. Bruel, Markt 32, Brouwershaven, tel. 01119- 1280. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur. Bruinisse, Oosterland en Nieuwer- kerk: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: A. Dor- restein en C. Pet, Dorpsweg 5. Bruinis se, tel. 01113-1280. Dierenartsen (Vanaf. zat. 9.00 uur): M. K. Buth, Haamstede, tel. 01115-2254. Tandartsdiensten Spreekuren voor spoedgevallen zat. en zon. 17.00-17.30 uur: L. Lekkerkerk, Nieuwe Boogerdstraat 25, Zierikzee, tel. 01110-16066. Apotheek: Apotheek 'Zierikzee', Dam 18, tel. 01110-12906, geopend zat. van 9.00- 12.30 uur en van 16.30-17.30 uur. Zon. van 12.00-12.30 uur en van 18.00- 18.30 uur. Wijkverpleging: Voor dringende hulpvragen is" de dienstdoende wijkverpleegkundige (7 x 24 u.) te bereiken via het tel.no. 01110-14433. GOES - Nu duidelijk is dat de justitie in de Bondsrepubliek Duitsland niet bereid is Duitse automobilisten te dwingen in Nederland opgelopen par keerboetes te betalen, moet maar naar de wielklem worden gegrepen. Die suggestie doet de Goese PPR/ PSP-fractie in haar algemene be schouwing bij de begroting 1989. Het voorstel is, bij wijze van proef op een deel van de Grote Markt voortaan wielklemmen toe te passen op ver keerd geparkeerde auto's met een Duits nummerbord en - als afschrik middel - af en toe op auto's met kente kens die op andere nationaliteiten dui den. De PPR/PSP wijst erop dat in juli dit jaar in Goes honderd Duitse automo bilisten zijn bekeurd. Zeventig van hen hebben niet betaald en het is ook niet waarschijnlijk dat ze daar alsnog toe gedwongen worden. De fractie heeft de indruk dat de Goese politie aarzelt de wielklem toe te passen. Toe gegeven wordt dat het vastzetten van de verkeerd geparkeerde auto een hard middel is, maar het is toegestaan en effectief gebleken. De proef waarvoor de PPR/PSP pleit, zou moeten worden genomen aan de westzijde van de Grote Markt, waar het parkeerverbod dat er geldt veel vuldig wordt overtreden. Veronder steld wordt dat ook op andere plaat sen in Goes zorgvuldiger zal worden MIDDELBURG - Er is te weinig geld om het onderhoud van de YValcherse wegen verantwoord uit te voeren, vindt het dagelijks bestuur van het Wegschap Walcheren. Globale bere keningen wijzen uit dat er bedragen nodig zijn van 30 tot 40 miljoen. Vol gend jaar wil het Wegschap f 900.000,- investeren in het wegenonderhoud. Dit bedrag is even hoog als in 1988 maar betekent in feite een bezuini ging van f34.000,-. Door die ingreep en het herzien van de afschrijvingstermijnen op twee kapi taalsuitgaven blijft de begroting '89 op de nullijn. Het dagelijks bestuur vol doet daarmee aan een advies van de Vereniging van Zeeuwse Gemeenten. De acht gemeenten op Walcheren en het waterschap betalen volgend jaar ruim 2,6 miljoen aan het Wegschap. De percentages zijn iets anders verdeeld dan vroeger door een wijziging van de bebouwde kom grenzen van Arnemui- den en de overname van gedeelten van rijkswegen in Arnemuiden, Middel burg en Vlissingen. Het college van beheer van het Weg schap vergadert donderdag 17 novem ber om 13.30 uur. VLISSINGEN - In de hal van het Ho geschoolgebouw in Vlissingen is van af 26 september tot 14 oktober een ex positie over architectuur te zien. Er worden drie thema's behandeld: het Schröderhuis van architect Rietveld, de stedelijke ontwikkeling van het dorp Nagele in de Noord-Oostpolder en Almere in Flevoland. De expositie wordt georganiseerd door de afdeling Bouwkunde van de Hogeschool Zeeland en is ontstaan uit een evaluatie van een excursie. Op werkdagen is de expositie te zien tus sen 09.00 en 17.00 uur. geparkeerd, wanneer bekend is dat parkeerwachters in de Ganzestad het gebruik van de wielklem niet schuwen. Ook de PvdA beveelt de wielklem aan. Niet om Duitse parkeerovertreders aan het betalen te krijgen, maar om te voorkomen dat de opbrengst van de parkeerboetes rechtstreeks in 's rijks kas verdwijnen. Wanneer wielklemmen worden ge bruikt, hoeft dat in de zienswijze van de PvdA niet langer. Het aanbrengen en weer verwijderen van de klemmen kan naar de mening van de sociaal-de mocratische fractie als een vorm van dienstverlening door de gemeente worden aangemerkt. Een dienstverle ning, die met 35 gulden moet worden beloond. HAAMSTEDE - Reclameborden van nijvere middenstanders in een loods van gemeentewerken Westerschou- wen. De opmerkelijke collectie wer vende teksten is de oogst van een ge meentelijke inzameling op stoepen en openbare wegen. Westerschouwen tobt al jaren met een wildgroei van re clameborden, aldus directeur W. van Meerten. „Het loopt langzamerhand de spuiga ten uit. Het publiek ondervindt er hin der van en ook estetisch loopt het uit de hand. Het vervelendst zijn de bor den voor winkels en bedrijven waar de trottoirs smal zijn. Voetgangers moe ten ervoor uitwijken. Noodgedwongen lopen ze de straat op, wat gevaarlijke situaties tot gevolg heeft." Alle bedrijven in de Schouwse West hoek kregen afgelopen seizoen een ge meentelijk schrijven in de bus waarin regels aan het plaatsen van reclame borden werden gesteld. Bovendien werden bedrijven gehouden daarvoor een vergunning aan te vragen. De weg gehaalde borden zijn met name van vijftien ondernemers die de nieuwe voorschriften aan hun laars lapten. Zij gaven evenmin gevolg aan een daarop volgend briefje van de gemeente met de kennisgeving dat, wanneer zij zélf hun omstreden reclamebord niet bin nen enkele uren zouden weghalen, ge meentewerken dat wel zou doen. Het opbergen van een aantal borden blijkt te werken, is de indruk van de heer Van Meerten. De reclame-zuiveringsactie in Wester schouwen heeft wel wat weg van een wegsleepregeling voor fout geparkeer de auto's. Alleen, de met het terugkrij gen van een reclamebord gemoeide transactie tikt financieel zwaarder aan. Een inbeslaggenomen bord kan weer in ontvangst worden genomen te gen betaling van 250 gulden. Tot dusver heeft nog geen enkele van de tot de orde geroepen Schouwse on dernemers van die mogelijkheid ge bruik gemaakt. De collectie borden blijft voorshands geheel uit het oog van neringdoenden en winkelend pu bliek opgeslagen: op een zolder van gemeentewerken. Bloemententoonstelling - Di Kloetingse Bloemenvereniging houd zaterdag haar jaarlijkse tentoonstel ling in het verenigingsgebouw Amici tia. Van 11.00 tot 20.00 uur zijn onde meer dahlia's, chrysanten en allerhan de kamerplanten te bezichtigen. Leet lingen van de Kloetingseschool heb ben voor deze tentoonstelling plantje gekweekt en bloemstukjes vervaai digd. Kleuterspeelzaal Het Terpje i eveneens met een werk vertegenwoor digd. Het Zeeuws Amateurs Wijnma kersgilde demonstreert de bereidini van wijn en vruchtensappen. Ruildag De landelijke ruildai voor kerkkaarten-verzamelaars word zaterdag gehouden in het hervorm: verenigingsgebouw aan de Ring Sint-Annaland. De ruildag duurt vat 10.00 uur tot 16.00 uur. Collecte De collecte voor hetKo ;ningin Wilhelminafonds voor de kan :kerbestrijding heeft in Vrouwenpoldei f 1234,70 opgebracht. BIEZELINGE - Verschillende inwo ners van Biezelinge hebben grote be zwaren tegen de aanwijzing van een terreintje voor woonwagenstand plaatsen aan de Nieuwe Kerkstraat. Directe omwonenden vrezen voor een behoorlijke waardervermindering van hun woning. De kritiek richt zich verder op de voorwaarde dat woon wagenbewoners geen bedrijf 'aan huis' mogen hebben. Dat zou leiden tot onvrede. Omwonenden zijn bang dat, bij gebrek aan ruimte, bedrijfs matige activiteiten - bijvoorbeeld sloopwerk - worden verplaatst naar de naaste omgeving. De lokatiekeuze komt dinsdag in de gemeenteraad van Kapelle. Volgens het provinciaal woonwagenplan moet Kapelle vier woonwagenstandplaat sen creëren. De gemeente draagt enke le lokaties voor aan het lokatiebeoor- delingsteam voor woonwagens, dat bestaat uit vertegenwoordigers van rijk en provincie. Uit het raadsvoorstel blijkt dat Wemeldinge niet in aanmer king komt, omdat „deze kern al is aan gewezen voor de tijdelijke opvang van asielzoekers". Volgens burgemeester J. van Bommel zijn vier plaatsen aan het beoorde lingsteam voorgelegd: twee percelen gemeentegrond aan de Vroonlandse- weg in Kapelle, een lap gemeente grond tussen de Boomweidelaan en de Steenweg in Schore en een particulier stuk weiland aan de Nieuwe Kerk straat in Biezelinge. De eerste drie mo gelijkheden zijn volgens hem afgeval len, omdat ze niet voldoen aan de inte gratiegedachte, de voorwaarde dat woonwagenbewoners niet geïsoleerd en op niet te grote afstand van voorzie ningen moeten wonen. Bovendien wa ren er in het geval van de Vroonlands- weg „ontsluitingsproblemen". B en w melden in het raadsvoorstel dat het lokatiebeoordelingsteam de Nieu we Kerkstraat het meest passend vindt in het kader van het nieuwe woonwagenbeleid. Het college wil ech ter geen vier maar drie woonwagen plaatsen, omdat de gemeente dan de kosten voor aanleg van nutsvoorzie ningen en ontsluitingsweg bespaart. De woonwagens grenzen in dit voor stel alle drie aan de straat. De uitein delijk aanleg van de standplaatsen neemt het Woonwagenschap Midden- en Noord-Zeeland, waarin Kapelle participeert, voor haar rekening. van Biezelinge een brief in de bus ge kregen met de oproep bezwaren ken baar te maken en massaal naar df raadsvergadering te komen. Het drie tal bespeurt bij de gemeente een drang naar snelle besluitvorming. Nieuwenhuijze: „Eerst een besloter commissie ruimtelijke ordening. Wi zijn, toen we het hoorden, als buur meteen bij elkaar gekomen. Sommi gen wilden het echter nog niet geloven ook enkele door ons benaderde raads leden wisten van niets. Woensdai stond er ineens een vrij lang en defen sief artikel in de Scheldepost. Dinsdag moet de beslissing al vallen. Dat gaa ons nogal snel". Volgens burgemeester Van Bommel i: de gemeente gehouden aan „een stuk je provinciaal en rijksbeleid. Welki lokatie je ook kiest, als college zit ji altijd fout. Niemand wil woonwagen voor de deur". Burgemeester J. L. Niemantsverdriet-Leenheer overhandigt de cheque aan de voorzitter van Nom.en Nescio op Schou- wen-Duiveland mr J. J. P. M. Asselbergs. BURGH-HAAMSTEDE - De stichting ziekenomroep radio Nomen Nescio Schouwen-Duiveland heeft donder dagmiddag een cheque van 5.000 gul den ontvangen. Dat geld is afkomstig van het comité kinderpostzegels en bestemd voor de aankoop van CD's ten behoeve van de Corneliastichting in Zierikzee. Nomen Nescio verzorgt programma's in het Zweedse Rode Kruis-zieken- huis en in het verpleegtehuis Corne liastichting beide in Zierikzee. Mo menteel wordt gewerkt aan uitbrei ding van de programma's naar het be jaardenoord Borrendamme eveneens in het Oosterscheldestadje. De burgemeester van Westerschou wen, mevrouw J. L. Niemantsver driet-Leenheer, overhandigde de che que. Dat was haar gevraagd door het comité zomerpostzegels. Ze vond het jammer dat in de regio Schouwen-Dui veland geen zomerpostzegels worden verkocht en ze pleitte er voor dat in die situatie snel verandering komt. „Het is een goede zaak voor de verenigingen, want we zien aan de ziekenomroep dat die de bijdrage van het comité zomer postzegels goed kan gebruiken", zei mevrouw Niemantsverdriet. De voorzitter van de stichting Nomen Nescio op Schouwen-Duiveland, mr J. J. P. M. Asselbergs, bevestigde dat. „We zijn er buitengewoon gelukkig mee. Ook al omdat we precies het be drag gekregen hebben dat we hebben aangevraagd." Hij gaf overigens de cheque meteen weer door aan de voor zitter van de werkbestuur, H. Rooijen uit Burgh-Haamstede. van Nomen Nescio heeft op het eiland 20 vrijwilligers die voor de programma's zorgen. Dat zijn drie programma's in het ziekenhuis en één in de Cornelias tichting. De programma's van het zie kenhuis zijn ook in de Corneliastich ting te beluisteren. De ziekenomroep zit te springen om meer medewerkers in verband met uit breiding van de activiteiten. Mede om daar de aandacht op te vestigen wordt 12 november een open dag gehouden tussen 14.00 uur en 17.00 uur. Die dag wordt tevens het éénjarig bestaan ge vierd van de zelfstandige stichting Schouwen-Duiveland. Dan begint ook een wervingsactie van donateurs, in samenwerking met de Rotary op het eiland. Biezelingenaar P. Nieuwenhuize vindt de lokatie onaanvaardbaar. „Een klei ne groep inwoners krijgt de rekening gepresenteerd, die eigenlijk de hele ge meenschap moet betalen. Overigens is het zo dat de provincie aanbeveelt de woonwagenstandplaatsen op te ne men in een nieuw bestemmingsplan. Bijvoorbeeld Eliwerve, daar is ruimte genoeg om een woonwagenkampje op behoorlijke wijze in te vullen. Dan lijdt alleen de gemeente pijn en niet een se lecte groep inwoners", aldus Nieuwen huize, die de indruk heeft dat de ge meente geen dure bouwgrond wenst op te offeren. Omwonende E. Reijnders wijst erop dat de hele kavel slechts 22 meter breed is: „Dat kun je met drie woonwa gens nooit op een fatsoenlijke manier aankleden. De wagens komen veel te dicht op elkaar te staan, dat is ten op zichte van de bewoners ook geen goe de oplossing". In de wijk bestaat, afgezien van waar devermindering van het onroerend goed, eveneens de vrees voor ongeoor loofde slooppraktijken. Mevrouw A. de Regt-Van der Velde wordt directe buur van het minikamp. „Ik denk dat het tot onvrede leidt wanneer je men sen vooraf verbiedt een bedrijfje te be ginnen. Bovendien is het een vast staand feit dat 75 percent van de woon wagenbewoners zijn brood verdient met de sloop van auto's. Ik verwacht niet dat ze gaan zitten duimendraai en". Het drietal begrijpt best dat er een lo katie moet worden aangewezen, maar dan wel één die voor beide partijen - inwoners en woonwagenbewoners - geschikt is. De drie omwonenden, die verschillen de rapporten over woonwagenbewo ners en hun problematiek hebben doorgenomen, hebben alle raadsleden benaderd. Verder heeft elke inwoner HEINKENSZAND - De Stichting Wel zijn voor Ouderen Borsele (SWOB) be spreekt dinsdag de ontwikkelinger rond het substitutieproject ouderen zorg. Het algemeen bestuur vergaderl vanaf 20.00 uur in het verenigingsge bouw Irene in 's-Heer Abtskerke. Aar de orde komt tevens de nota ouderen beleid en de reactie van de stichting ot het provinciale verpleeghuisplan. MIDDELBURG - De 21-jarige Goese naar J. E. W. stond donderdag voor d: politierechter in Middelburg voor he bekladden van ruiten en muren vai het voormalige ziekenhuis Bergzich in zijn woonplaats met anti-Tami teksten. 'Tamils dood' en 'weg Ta mils' stond er 11 november vorig jaa op het opvangcentrum voor asielzoe kers. „Wat had u tegen Tamils?", informeel de politierechter mr G. de Wilde. „II heb niks tegen Tamils. Ik had ze zelf nog nooit gezien", antwoordde W „Het was eigenlijk als een grap bt doeld". Gevraagd door rnr De Wild hoe hij daar nu over dacht, verklaard W. dat hij het nu 'ontzettend stoir vond. De politierechter hield W. voor dat hi goed moest beseffen dat de asielzof kers, die zich toch al ine en wenig bf nijdenswaardige situatie bevinder zich door uitlatingen als deze nog or gelukkiger gaan voelen. Mr De Wild beschouwde W.'s uitingen van vreerr delingenhaat echter meer als een blij van domheid dan van kwaadaardif heid. Hij vonniste 500 gulden boeti conform de eis. De leuzen heeft W. def tijds al eigenhandig moeten verwijdf MIDDELBURG - De Middelburgse g< meenteraad bezoekt maandag 3 oktf ber een groot aantal instanties in d gemeente. Bezoeken worden tusse 9.30 en 17.00 uur gebracht aan de Jar neke Dierxschool, het Nationaal Hok grafie Museum, Amgas en het nieuw kantoor van Rijkswaterstaat. Vei voermiddel voor deze excursie is d fiets.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 40