>1 l| Vijfling in België Vanden Boeynants weer in opspraak Gewonden Zuidafrika bij vijf bomexplosies Jacht op oppositie in Burma het weer in zeeland Éi* ui europa Kabinet blijft toch overeind DE KORTE OVER WERKLOOSHEID Pittbull bijt vrouw oor af Eis 20 jaar en tbr voor verkrachting en doodslag Kok zit Lubbers op de hielen Rabin ontsnapt op 't nippertje aan aanslag 11 Sigarenhandelaar (73) vermoord Dirigent van de Bolsjoi-Opera loopt over naar VS PZC/ binnen-buiten land 3 Vandaag Nautisch bericht Hoog water Laag water Vooruitzichten Vooruitzichten Verdeling Belofte STRIJD OM BURGEMEESTERSCHAP BEZOEK PEREZ DE CUELLAR Namibië Verkiezingen VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1988 Meer geld nodig voor scholing DEN HAAG (GPD) - Minister De Korte (economische zaken) meent dat een volgend kabinet meer geld moet uittrekken voor scholing van werklozen en werkenden. De 125 miljoen gulden, oplopend naar 250 miljoen in 1990, die het kabinet voor volgend jaar extra beschikbaar heeft gesteld, is onvol doende. De minister zei dit gisteren op een persconferentie. Volgens de minister zal niet alleen de werkloosheid van vandaag maar ook die van morgen opgelost moeten wor den, Dat kan door grotere inspannin gen op het terrein van de scholing. Het bereik daarvan, nu 100.000 mensen per jaar, moet tot een veelvoud van dat ge tal stijgen. De Korte stelde dat de huidige schei ding tussen scholing aan werkenden DELZIJL (GPD) Een 40-jarige vrouw uit Delfzijl is donderdagmor gen zwaar gewond naar het zieken huis in Delfzijl gebracht, nadat ze door een pittbull was aangevallen, die door zijn baas was opgehitst. De ernstig toegetakelde vrouw werd de zelfde ochtend nog geopereerd. De hond ging zó te keer dat de vrouw een oor moet missen. Verder werd haar rechterwang opengereten en liep ze beetwonden over het hele lichaam en hoofd op. De aanval speelde zich om streeks zes uur af. De vrouw en een vriend kregen een woordenwisseling met een aantal mannen. Een van hen gaf de hond bevel aan te vallen. Een getuige alarmeerde de politie. Hond en baas verblijven op het politiebureau. en aan werklozen moet verdwijnen. Het moet in de toekomst gewoon wor den dat werkenden een jaar vrijaf ne- DEN HAAG (GPD) Een kwart van de bevolking vindt dat de fractielei der van de PvdA, Wim Kok, na de ver kiezingen in 1990 de nieuwe premier moet worden. Voor een terugkeer van de huidige premier, Ruud Lubbers, kiest 29 procent, een verschil van 4 procent. Dat blijkt uit een steekproef die het Ni- po heeft gehouden onder 1053 mensen. Er werden in het onderzoek geen na men genoemd; bijna drie op elke tien ondervraagden koos spontaan voor Lubbers en 25 procent voor Kok. De voorstanders van een voortzetting van de huidige CDA-VVD-coalitie kie zen in grote meerderheid voor Lub bers. Zij die het CDA met de PvdA wil len zien regeren, zijn verdeeld: van hen kiest 36 procent voor Kok als premier en 32 procent voor Lubbers. Slechts 4 procent van de bevolking vindt dat de huidige Commissaris van de Koningin in Friesland, Wiegel, in 1990 premier moet worden. D66-leider Van Mierlo kreeg 2 procent van de stemmen en VVD-fractievoorzitter Jo ris Voorhoeve 1 procent. Het weer is inmiddels omgeslagen. Bij het wakker worden blijkt de wind be hoorlijk toegenomen te zijn en waar schijnlijk regent het dan ook al. Doet het dat nog niet, dan zal het wel snel gebeuren. De wind trekt aan naar hard tot stormachtig uit zuidelijke richting en draait vanmiddag naar west tot zuidwest. Het slechte weer hangt samen met een depressie, die via de Britse Eilanden de Noordzee be reikt en daarbij verder in betekenis toeneemt. De meeste regen valt in de ochtend. Daarna volgen er enkele buien. Door gaans is er de hele dag veel bewolking. De maximumtemperatuur ligt rond 16 graden. Pas in de avond neemt de westzuidwestenwind iets in kracht af. Wind: zuid toenemend 7 tot 8, vanmid dag draaiend west-zuidwest 7 tot 8, in de avond afnemend 6 tot 7 Bft. Zicht: goed, in regen slecht. Temperatuur kustwater: 16 graden. Afwijking wa terstanden: eerst geringe verlaging, vanmiddag een kleine halve meter verhoging. Maximum golfhoogte mon ding Scheldes: omstreeks één meter. Voor maandag tot en met dinsdag: af en toe zon en overwegend droog. Mid- dagtemperatuur ongeveer 17 graden. ZON EN MAAN 24 september Zon op 0729 Maan op 1903 onder 1934 onder 0517 uur cm uur cm Vrijdag, 23 september Vlissingen 12.57 178 Terneuzen 13.15 200 Bath 01.41 230 14.13 238 Roompot-buiten 13.05 130 Zierikzee 02.00 149 14.25 132 Yerseke 02.05 172 14.35 156 Philipsdam-West 02.00 159 14.20 141 uur cm uur cm Zaterdag, 24 september Vlissingen 01.23 223 13.44 213 Terneuzen 01.41 244 14.03 236 Bath 02.38 285 15.04 278 Roompot-buiten 01.30 174 13.50 154 Zierikzee 03.10 170 15.25 148 Yerseke 03.10 196 15.30 177 Philipsdam-West 03.10 178 15.15 155 uur DVrijdag, 23 september Voor morgen (weekeinde): het weer blijft wisselvalligAchter de depressie komt boven Zeeland een westelijke stroming op gang, waarin zaterdag een wisselende bewolking en een enke le bui voorkomt. Zondag neemt in de middag de bewolking toe en in de avond begint het weer te regenen. Vooral zondag is er minder wind. De middagtemperatuur ligt rond 15 gra den. Vlissingen Terneuzen Bath Roompot-buiten Zierikzee Yerseke Philipsdam-West 06.49 07.12 08.10 06.45 08.05 08.10 08.15 uur Zaterdag, 24 september Vlissingen 07.43 Terneuzen 08.09 Bath 09.11 Roompot-buiten 07.40 Zierikzee 09.10 Yerseke 09.15 Philipsdam-West 09.10 cm 142 152 169 105 111 130 120 cm 164 177 197 115 117 137 127 Voor actuele weers- en waterstandverwach tingen van het Hydro Meteo Centrum Zee land kunt het antwoordapparaat van het KNMI in Vlissingen bellen: 01184-15600. Weerrapporten 22 september 20 uur Zuid-Scandinavië, Denemarken: Wisselend bewolkt en enkele buien. Middagtemperatuur ongeveer 13 graden. Britse Eilanden: Perioden met re gen maar vooral in de loop van zon dag ook af en toe zon. Middagtem peratuur van 12 graden in Schot land tot 18 graden plaatselijk in zuidoost-Engeland. Benelux en noord-Duitsland: Half tot zwaar bewolkt en perioden met regen. Middagtemperatuur onge veer 16 graden. Midden- en zuid-Duitsland: Half tot zwaar bewolkt en af en toe re gen. In zuid-Duitsland op zondag overwegend droog. Middagtempe ratuur rond 18 graden. Frankrijk: Vooral in noord-Frank rijk naast af en toe zon op zaterdag ook af en toe regen. Elders droog en perioden met zon. Middagtempera tuur van 17 graden in noord-Frank rijk tot 25 graden in het zuiden. Alpenlanden: Af en toe, zon maar op zaterdag mogelijk ook nog wat re gen. Middagtemperatuur ongeveer 21 graden. Spanje en Portugal, Joegoslavi sche kust en Italië: Overwegend zonnig en droog weer. Middagtem peratuur ongeveer 25 graden, maar in het Spaanse binnenland nog en kele graden hoger. W m/s °C Amsterdam regenbui zzw 4 15 Aberdeen zwaar bew. z 4 10 Athene onweer ono 5' 23' Barcelona half bew. zw 4 23 Berlijn onbewolkt zo 5 14 Budapest onbewolkt ono 1 15 Bordeaux zwaar bew. w 4 17 Brussel zwaar bew. z 3 15 Cyprus onbewolkt W 4 26 Dublin regenbui wzw 4 12 Frankfurt zwaar bew. z 2 18 Genève licht bew. z 1 19 Helsinki licht bew. 0,1 6 Innsbruck onbewolkt windst 16 Istanbul regenbui o 7 19 Klagenfurt onbewolkt no 2 14 Kopenhagen licht bew. zzo 7 13 Las Palmas licht bew. nno 9 23 Lissabon half bew. n 8 19 Locarno licht bew. zzw 2 16 Londen zwaar bew. z 7 16 Luxemburg zwaar bew.' zzw 6' 15' Madrid licht bew. wzw 5 25 Malaga onbewolkt nno 2 23 Mallorca licht bew. z 2 22 Malta onbewolkt nw 4 21 Moskou zwaar bew.' windst 8' München licht bew. b 2 15 Nice half'bew. ozo 3 20 Oslo motregen z 4 14 Parijs regenbui w 4 15 Praag onbewolkt ozo 2 12 Rome licht bew. wnw 8 20 Split half bew. zzw 1 20 Stockholm zwaar bew. zo 3 13 Warschau half bew. ozo 3 10 Wenen onbewolkt zo 3 14 Zürich onbewolkt windst 16 men voor extra scholing. Gedurende dat jaar zal men dan deels een uitke ring moeten krijgen en deels het oude loon behouden. De bewindsman stelde dat 66 procent van de nieuwe technologiën die nu wel bekend zijn, maar nog niet worden ge bruikt, in het jaar 2000 wel in produk- tie zullen zijn. Tegen die tijd zal drie kwart van de beroepsbevolking van dit moment nog werkzaam zijn. Het belang van scholing is volgens De Kor te daarmee aangetoond. Van de 125 miljoen gulden extra voor 1989 gaat volgens De Korte 28 miljoen naar scholing van werkenden in vooral kleinere bedrijven. De rest zal besteed worden aan scholing van werklozen. In 1990, als het extra bedrag voor scholing 250 miljoen gulden is, gaat 56 miljoen naar werkenden en het res tant naar werklozen. Definitieve af spraken over de besteding van de gel den moeten dit najaar worden ge maakt met werkgevers en vakbon den. uur cm 19.24 182 19.48 193 20.48 209 19.20 137 20.30 142 20.40 161 20.35 152 uur cm 20.15 211 20.41 224 21.46 243 20.05 154 21.30 153 21.40 174 21.35 164 (Slot van pagina 1) dreigement de indruk weg te willen ne men dat „ministers zoveel hechten aan hun ministersambt, dat ze een ver schil van mening met de Kamer zou den willen verdoezelen". Lubbers plaatste het debat over het paspoort drama nadrukkelijk tegen de achter grond van eerdere affaires zoals RSV, studiefinanciering, bouwsubsidies en visfraude. Ook daarbij werd harde kri tiek geleverd op bewindslieden, zon der dat een 'Kamermeerderheid hen wegstuurde. De paspoortaffaire kostte tot nu toe minister Van Eekelen en staatssecre taris Van der Linden hun baan. „In de ze bredere context ben ik beschikbaar om uit een verschil van mening met de Kamer de politieke consequenties te trekken", aldus Lubbers. Van den Broek beloofde de Kamer dat het paspoortproject in de toekomst tot in de finesses zal worden geregeld. De bewindsman neemt alle aanbeve lingen van de enquêtecommissie en deskundigen over. Met paspoortpro ducent KEP zal over een reeks aspec ten van het contract opnieuw worden onderhandeld. Er moet onder andere een eind komen aan de verstrengeling tussen KEP en drukkerij Elba, en KEP moet gaan samenwerken met an dere bedrijven. Topambtenaar Ja cobs zal zijn dubbelfunctie in het be stuur van KEP moeten opgeven. KHAN YOUNIS (RTR) - De Israëli sche minister van defensie Yitzhak Rabin is donderdag ternauwernood ontsnapt aan een aanval van Palestij- nen toen hij een rit maakte rond de stad Khan Younis in de bezette Gaza- strook. Toen hij een winkel in het centrum van de stad bezocht werd een blok beton van het dak van een belendend ge bouw geworpen, dat op vijf meter van de winkel op een balkon te pletter viel. Veiligheidsagenten sleepten Rabin weg, terwijl er een regen van stenen om hen heen neerkwam. De rondrit had kennelijk tot doel aan te tonen dat het leger de al negen maanden oude Pale stijnse opstand tegen het Israëlische bewind onder controle heeft. BRUSSEL (ANP) - In de Brusselse gemeente Woluwe heeft een 26-jarige Ita liaanse vrouw maandag het leven geschonken aan een vijfling, zo is donder dag bekendgemaakt. De kinderen, een meisje en vier jongens, wier gewicht varieert van 950 tot 1450 gram, kwamen ter wereld na een zwangerschap van dertig weken. Moeder en kinderen stellen het goed, aldus een woordvoerder van het universitaire zieken huis Saint-Luc, waar de geboorte plaatsvond. Volgens de woordvoerder had de vrouw, die nog geen kinderen had, medicijnen gekregen om de eisprong te sti muleren. LONDEN - Acteur Paul Freeman speelt Ronald Biggs, centrale figuur in 'De Grote Treinroof die ooit Groot-Brittanniè op z'n kop zette. Freeman liet zich donderdag met mevrouw Biggs en zoon Michaill bij Scotland Yard fotograferen. De familieleden Biggs zijn in Londen om reclame voor de film te maken en gratie voor de grote treinrover van weleer te bepleiten. Biggs verblijft in Brazilië en staat bekend als 'de gevangene van Rio'. Zodra hij zich op Brits grondgebied zou wagen, wacht hem de gevangenis. BRUSSEL (ANP) - Paul Vanden Boey nants (69), beter bekend als VdB, ex- premier van België, door de rechter tot onverbeterlijk fraudeur ver klaard en desondanks op 9 oktober kandidaat voor het burgemeester schap van Brussel, dreigt opnieuw in opspraak te komen. Volgens „schriftelijke getuigenissen" van een voormalige medewerker van de wapenfirma Asco, aangehaald in het weekblad Knack, zou Vanden Boeynants als minister van defensie in de jaren 70 orders voor verkennings- en gevechtsvoertuigen Asco hebben bezorgd en daarvoor 44 miljoen gulden in zijn zak hebben gestoken. In grote trekken stond dit verhaal in 1982 ook al eens in Knack. Het blad weet nu echter te melden dat de procu reur-generaal bij het hof van beroep in Brussel begin juli al aan de voorzitter van de Belgische Kamer van Volksver tegenwoordigers, VdB's partijgenoot Charles-Ferdinand Nothomb, heeft gevraagd de parlementaire onschend baarheid van de voormalige premier op te heffen. De verwachting is dat de Kamer hier over pas na de verkiezingen een beslis sing neemt. De Belgische grondwet biedt de Kamer ook de mogelijkheid om zelf het gerechtelijk onderzoek ter JOHANNESBURG (GPD/AP) Bij vijf bomexplosies zijn in Zuidafrika minstens 30 personen gewond ge raakt, waarvan vijf ernstig. Twee van de explosies vonden plaats in Johan nesburg en de overige in Pretoria, King Williams Town en Fort Beau fort. De zwaarste explosie vond woensdag na het spitsuur plaats op een bussta tion in Johannesburg. Negentien men sen raakten hierbij gewond. Iets na middernacht ontplofte een bom in een nachtclub in Johannes burg, waarbij dertien mensen gewond raakten. Kleine bommen ontploften in Pretoria, King Williams Town en Fort Braufort. Volgens minister Vlok van wet en orde waren de aanslagen GRONINGEN (ANP) - Officier van jus titie mr. C.J. van Epenhuijsen heeft donderdag voor de rechtbank in Gro ningen wegens verkrachting en dood slag een gevangenisstraf van 20 jaar en terbeschikkingstelling met verple ging geëist tegen de 29-jarige W. J. van der S. uit Groningen. De man heeft be kend op 10 maart van dit jaar tijdens een onbegeleid verlof uit de Van Mes dagkliniek de 22-jarige Lucia Burg- dorffer te hebben verkracht en ge wurgd. De zaak maakte veel emoties los. En kele weken later deden in Groningen 3.000 mensen mee aan een demonstra tieve fakkeloptocht tegen seksueel ge weld. Van der S. meldde zich 11 maart vrijwillig bij de politie met de medede ling dat hij iets verschrikkelijks had gedaan. Korte tijd later ontdekte de politie op zijn aanwijzingen op een landweg het ontzielde lichaam van het slachtoffer aan. Al vier maanden, zo vertelde de man ter zitting, had hij ge regeld tijdens verlof uit de kliniek door de stad gefietst met het idee een vrouw „te pakken". Op de bewuste datum was hij de vrouw achterna gefietst om op een stil gedeel te van de weg tegen haar aan te rijden waarbij ze beiden ten val kwamen. On danks hevig verzet sleurde hij de vrouw de weilanden in, over twee hek ken heen waarna hij haar verkrachtte. Uit angst voor de gevolgen wurgde hij haar met een sjaal waarna hij haar in een sloot legde. DEN HAAG (ANP/GPD) - Anti-apartheidsactivisten hebben donderdag korte tijd het informatiekantoor van de Haagse Tram Maatschappij (HTM) in Den Haag bezet gehouden. Zij protesteerden tegen een contract van de HTM met Shell. In Rotterdam mislukte een aan slag op een Shell-station. Het HTM-kantoor werd behangen met spandoeken met teksten als „Rij zwart, betaal niet mee aan apartheid" en „Steun boycot tegen Shell. HTM breek met Shell". In folers werd gezegd dat Den Haag als anti-apartheids- stad geen contracten moet afsluiten met bedrijven die opereren in Zuidafrika. Ook politie en gemeentereini ging hebben contracten met Shell. Den Haag zegt het contract tussen Shell en de HTM te betreuren. Maar de onderneming mag zelf haar brandstofleverancier te kie zen, aldus het gemeentebestuur. De Rotterdamse politie onderzoekt een mislukte aan slag op een Shell-pompstation in de Maasstad. Op het dak zijn een jerrycan met benzine en twee fakkels ge vonden. De politie deed de vondst, nadat bij een krant in Rotterdam een pamflet was bezorgd van een groep die zich 'Erfenis van Rara' noemt. Daarin werd van brandstichting gewag gemaakt en de hoop uitgespro ken dat het pompstation zou afbranden. De jerrycan en de fakkels waren op het dak van het pompstation ge gooid. De fakkels doofden echter in een plas water. hand te nemen en de ex-minister voor het Hof van Kassatie in staat van be schuldiging te stellen. Zover is het in Belgie nog nooit gekomen. De nieuwe onthullingen rond VdB, die in 1986 al eens wegens belastingfraude tot drie jaar voorwaardelijk werd ver oordeeld, hebben waarschijnlijk alles te maken met de gemeenteraadsver kiezingen in Brussel, waarvoor een fel le campagne wordt uitgevochten. VdB, die erop is gebeten zijn politieke carrière eervol af te sluiten als burge meester van de Belgische hoofdstad, is kandidaat van een gecombineerde PSC-CVP-lijst. het werk van de verboden bevrijdings beweging ANC. Anderen wijzen op de groeiende tegen stelling tussen de meer gematigde vleugel in het ANC en radicalere groe pen. Bewijs daarvoor is dat bij veel re cente aanslagen meer zogenaamde 'zachte' doelen worden getroffen dan 'harde'. Ze zijn gericht op burgers, win kelcentra, restaurants en bioscopen en niet meer op strategische en militai re objecten. Evenmin wordt uitgeslo ten dat de aanslagen door ultra rechtse blanke groepen zijn gepleegd om de regering-Botha in verlegenheid te brengen. DEN HAAG (ANP) - De 73-jarige al leenwonende sigarenhandelaar J. Schrijven is donderdagmorgen in zijn woning aan de Mient in Den Haag doodgestoken. Van de dader(s) ont breekt volgens de politie ieder spoor. De man, die zijn winkeltje aan huis had, werd rond het middaguur dood aangetroffen door de politie. Hij had diverse messteken in zijn borst. Buren hoorden gegil, waarop zij de politie waarschuwden. Er heeft volgens de po litie een worsteling plaatsgehad. Door dat de man alleen woonde kon de re cherche nog niet ontdekken of er iets gestolen is. WASHINGTON (RTR/UPI) - Ruben Vartanan, één van de acht dirigenten van de Sovjetrussische Bolsjoi-Ope ra, is deze maand overgelopen in Boli via. Hij heeft inmiddels politiek asiel gekregen in de Verenigde Staten. Vartanan, vooraanstaand lid van de Bolsjoi-Opera, heeft eerder enige tijd in Bolivia gewoond. Na zijn terugkeer naar de Sovjetunie werden hem steeds visa voor optredens in het buitenland geweigerd tot hij toestemming kreeg voor een concert in La Paz. Hij maakte van deze mogelijkheid gebruik bij de Amerikaanse ambassade asiel te vra gen. Leden van de interim-regering van Na mibië hebben donderdag gezegd wei nig vertrouwen te hebben in de onpar tijdigheid van de VN. Zij hebben VN- secretaris-generaal Perez de Cuellar voorgesteld een conferentie van alle politieke partijen te beleggen om een grondwet op te stellen die bindend moet zijn voor de partij of partijen die het na de onafhankelijkheid in Nami bië voor het zeggen krijgen. Perez de Cuellar arriveerde donderdag in Zuidafrika om te praten over de in vloed van de recente vredesbesprekin gen tussen Zuidafrika en Angola op VN-plannen voor de onafhankelijk heid van Namibië. De VN hebben de guerrillabeweging SWAPO erkend als de enig vertegenwoordiger van het volk van Namibië. Een deel van de meer dan 40 politieke partijen in Na mibië wil dat de VN die voorrangsposi tie van de SWAPO herroept. Perez de Cuellar zal vandaag een onderhoud hebben met de Zuidafrikaanse presi dent P. W. Botha, en vervolgens naar Angola doorreizen. Zuidafrika heeft erin toegestemd zijn 73-jarig bewind over Namibië op te geven en VN-waarnemers toe te laten om de overgang naar onafhankelijk heid te controleren indien 50.000 Cu banen uit Angola vertrekken. RANGOON (RTR/AFP) - Het Bur- maanse leger heeft donderdag zijn ac ties tegen oppositiegroepen voortge zet. Militairen beheersen de straten en ruimen barricaden op. In de be langrijkste zakenwijk van de hoofd stad Rangoon maken ze huis aan huis jacht op demonstratieleiders en som meren de mensen weer aan het werk te gaan, aldus een getuige. „Zij drijven de mensen uit hun huizen waarna ze zelf naar binnen gaan om de woningen te doorzoeken. Wanneer ze iemand vinden, wordt hij afgeranseld en bevolen weer aan het werk te gaan", zo zei een westerse bezoeker. De mees ten weigeren echter het werk te her vatten. De regering van generaal Saw Maun die zondag de macht overnam heeft bevolen dat iedereen 3 oktober weer aan het werk moet zijn. Wanneer bij de razzia's kranten en pro-democratische artikelen worden gevonden, worden de mensen afgeran seld, aldus Westerse diplomaten. Ook zouden soldaten de huizen plunderen. Tijdens de gewelddadige botsingen tussen betogers en het leger zouden de laatste vier dagen zeker 1000 mensen om het leven zijn gekomen. PZC Directie: K. Scherphuis, W. F. de Pagter en F. van de Velde. Hoofdredactie: M. P. Dieleman en C. van der Maas. Vlissingen: Oostsouburgseweg 10, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen Tel. 01184-84000. Steunpunt: Boekhandel Bikker, Walstraat 94 Middelburg: Markt 51, 4331 LK Middelburg Tel. 01180-81000. Goes: Grote Markt 2, 4461 AJ Goes Tel. 01100-31800. Terneuzen: Nieuwstraat 22, 4531 CW Terneuzen Tel. 01150-94457. Hulst: Steenstraat 6, 4561 AS Hulst Tel. 01140-14058. Zierikzee: Oude Haven 41, 4301 JK Zierikzee Tel. 01110-15380 Opening kantoren: maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur. Zaterdags in Vlissingen, Middelburg en Goes van 8.00 tot 10.30 uur. Centrale redactie: Postbus 18, 4380 AA Vlissingen, 01184-84000; 's avonds op zondag t/m vrijdag: vanaf 19.00 uur; in het weekeinde: verwijzing via de telefonische boodschap op de kantoren. Bezorgklachten: maandag t/m vrijdag: op de kantoren gedurende de openingstijden; zaterdags tot 16.00 uur: op de kantoren door de klacht in te spreken op de band of de verwijzing op te volgen. Overlijdensadvertenties: maandag- t/m vrijdagavond van 20.30 tot 22.00 uur en zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur: 01184-84000. Abonnementsprijzen: per kwartaal 70,65; franco per post 85,00; per maand 24,35; jaarabonnement 270,00; jaarabonnement franco per post 330,00; losse nummers 1,25 (alle bedragen inclusief 6 pet. btw). Postrek.nr.: 3754316 t.n.v. PZC ab.rek. Vlissingen. Advertentietarieven: 137 cent per mm; minimumprijs per advertentie 20,55; ingezonden mededelingen 2,5 x tarief. Voor brieven bureau van dit blad 5,- meer. Volledige tarieven met contractprijzen op aanvraag (alle advertentieprijzen exclusief 6 pet. btw). Giro: 35 93 00, Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant B.V., Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 3