Grevelingenschap wil ruimte pleziervaart 'Mooi weer vandaag' zonder ontknoping Dorpshuizen moeten meer in trek raken Straks word ik door de machine vervangen Koepoortgebied Goes gereed voor opening Onderzoek vervuiling Tramstraat Sas van Gent AANTAL LIGPLAATSEN VAN 2600 NAAR 4400 WEER STADSPOORT OP WESTWAL Brand in garage in Westdorpe Jubileumconcert Thools Mannenkoor Concentratie Watersportsluis IN GEMEENTE WISSENKERKE Minder Destijds Luxueuzer Bomen Monster VLISSINGEN Wegen afgesloten in verband met wielerwedstrijd VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1988 ZONNEMAIRE - Om het tekort aan ligplaatsen in het Grevelingenmeer weg te werken zal het huidige aantal van 2600 uitgebreid moeten worden tot 4400. Uiteindelijk wordt zelfs een maximumaantal van 5400 aangehouden. Dat staat in het antwoord van het dagelijks bestuur van het Grevelingenschap op de reacties die zijn binnengekomen naar aanleiding van de nieuwe inrich- tingsschets voor de Grevelingen. De nieuwe ligplaatsen zijn voorzien aan de Kabbelaarsbank, bij Ouddorp, Bruinisse en in Herkingen'Bat- tenoord. Uit het antwoord valt af te lei den dat het dagelijks bestuur van het schap ook denkt aan recreatie-activi teiten in het middengebied van het Grevelingenmeer. Dat gebied wordt tot op dit moment zo veel mogelijk vrij van recreatie gehouden in verband met de waardevolle natuurwaarden die daar voorkomen. Het dagelijks bestuur van het schap vindt het verder gewenst dat in be paalde natuurgebieden fiets- en voet paden worden aangelegd. Dat vinden overigens ook de provinciale besturen van Zeeland en Zuid-Holland en de ge meente Dirksland. Gedacht wordt bij voorbeeld aan de Slikken van Flak- kee. Verder wordt er naar gestreefd het cross-terrein in dat gebied en de vuil- stort op te ruimen. Over de Slikken van Bommenede merkt het dagelijks bestuur op dat in het westelijk deel een beperkte dagre- creatieve voorziening kan worden ge realiseerd. Het is evenwel niet de be doeling om in de haven van Bommene de een jachthavenontwikkeling toe te staan. De haven moet wel de functie van beheerhaven voor het natuur- en recreatieschap de Grevelingen hou den. Uit de antwoorden van het dagelijks bestuur blijkt wel dat zo veel moge lijk wordt vastgehouden aan concen tratie /van de recreatie-activiteiten aan dé west- en oostzijde van het meer. Toch wordt ook al gesproken over een doorgaande route voor de pleziervaart door het zuidelijk deel van het middengebied. Daar wordt dan meteen aanleggelegenheid aan gekoppeld. In de antwoordnota wordt geschreven dat het schap zich moet buigen over een betere bescherming van natuurge bieden tegen onder meer plankzeilers. Op dat terrein wodt gedacht aan voor lichting en verwijzing. Om die dagre creatie op te vangen moet onder meer de tweede fase van het strand aan de Grevelingendam ingericht worden en staan enkele kleinere projecten op sta pel. Dat zijn de zuidoostelijke oever strook bij Herkingen, een beperkte voorziening bij Battenoord, een dagre- creatieve voorziening op de Slikken van Flakkee, een deel van de Vogelnol bij Brouwershaven en de noordweste lijke hoek van de Slikken van Bomme nede. Ook is er geen bezwaar tégen de ontwikkeling van een strandje ooste lijk van Brouwershaven. In een eerdere nota van het Grevelin genschap is ook de suggestie geopperd om in de Brouwersdam een water sportsluis aan te leggen. Dat heeft nog al wat reacties opgeleverd. Die zijn lang niet allemaal positief. Naar aan leiding daarvan merkt het dagelijks bestuur van het schap dan ook op dat de suggestie om de sluis aan te leggen, veranderd moet worden in een sugges tie om een studie naar de wénselijk- heid van zo'n sluis. Daar kan dan ook een ander plan, na melijk de wenselijkheid van een ex tra sluis in de Grevelingendam naar het Krammer/Volkerak, in meegeno men worden. De antwoordnota van het dagelijks bestuur wordt bespro ken in de eerstvolgende openbare ver gadering van de raad van bestuur van het natuur- en recreatieschap de Gre velingen. ZUIDLANDTHEATER, TERNEU- ZEN 'Mooi weer vandaag' van David Storey, met Rick Nicolet, Hetty Blok, Julien Schoenaerts en Bemhard Droog. Twee heren op leeftijd pakken ieder een stoel, nadat één trou wens eerst een handschoen, die op de grond lag, heeft opgepakt. Het signaal voor de strijd lijkt gege ven. In het toneelstuk 'Mooi weer van daag' (van de Brit David Storey, 1970) moet het gebaar van oprapen toch niet als symbolisch worden op gevat. Veertig minuten later heb ben de twee heren (Julien Schoe naerts en Bemhard Droog) die niet verder komen dan wat flarden van mijmeringen nog steeds geen steek spel, al was het maar een beetje met stemverheffing of een wijds armge baar, ontwikkeld. De 160 ogen van het Zuidlandpubliek mochten pas na een kwartier een substantiële be weging op het toneel waarnemen. Eén van de spelers stond op en keek quasi in de verte de coulissen in. En verder was het 42 minuten lang naar tableau-vivant kijken, met niets anders dan een groot zwart gordijn als decor. Natuurlijk, het is de beide acteurs toevertrouwd om zo lang in een sa menspraak te zijn. Samen rijgen zij hun hak-op-de-tak-praatjes als kraal na kraal aan een rozenkrans, samen weten zij die ogen toch op zich gericht te houden omdat ze dit vak verstaan. Maar het kralensnoer is er een voor een gebed zonder end. Het verhaaltje loopt rond en kan na afloop van voren af aan beginnen. De opkomst van de beide dames, Rick Nicolet en Hetty Blok, doet tenminste opveren. De confrontatie tussen dit vrouwvolk van minder al looi en de mannen wekt de eetlust op van degenen die op een verras sende ontknoping zitten te wach ten. Die aap blijft schuw in de mouw zit ten. Met een kluchtige woordenwis seling wordt weliswaar de trieste geestestoestand van het tweetal aan het licht gebracht maar de fina le slag op de gong wordt niet gege ven. Aanleiding en afloop ontbre ken. Beunhazerij in de psychiatrie moet natuurlijk vermeden worden maar een stuk waarin alle durf tot ontrafelen van een zo sterk opgeroe pen geheim ontbreekt, is niet al die moeite van het spelen waard. 'Mooi weer vandaag' is zaterdag 26 november te zien in het Concertge bouw te Zierikzee. Joost van Leeuwen WISSENKERKE - De dorpshuizen in de gemeente Wissenkerke worden te slecht bezocht. Elk kennen ze onge veer tien clubs en verenigingen, die op vaste tijdstippen gebruik maken van de accommodatie, terwijl het aantal incidentele verhuringen per dorpshuis rond de zestig schommelt. De dorpshuizen hadden in 1987 een ex ploitatietekort van ruim 70.000 gul den. De voorgaande jaren was het te kort nog iets groter. De welzijnscommissie van de gemeen te Wissenkerke bespreekt daarom een nieuw beleid, dat moet leiden tot een beter gebruik en dus ook betere ex ploitatie van de gemeentelijke dorps huizen. In de vergadering van maan dag 3 oktober zullen de commissiele den hierover discussiëren. Ook het beheer van de beide dorpshui zen komt aan de orde. Bij de gemeente zijn daar herhaaldelijk klachten over binnengekomen. Zo zou de zaal niet al tijd tijdig open worden gedaan en de verwarming niet gestookt. De con sumpties worden te duur genoemd en ook zijn er klachten over het niet schoonhouden van de zaal en het sani tair. Het dorpshuis in Kamperland wordt beheerd door een particulier, in Wissenkerke gebeurt dat door een uit bater van een horecagelegenheid. Secretaris van de commissie, H. Bu- walda, beklemtoont dat het nog niet duidelijk is of het hier terechte klach ten betreft. „We willen wel eens weten of er meer gebruikers ontevreden zijn over deze zaken". Het Drenthehuis in Geersdijk wordt vooralsnog niet be trokken bij het onderzoek, omdsride gemeentelijke inmenging beperkt blijft tot een jaarlijkse subsidie in de kapitaalslasten en exploitatietekor ten. „Dat gaat om hooguit tienduizend gulden", aldus Buwalda. „Dat is bij de andere dorpshuizen wel anders". Het gebruik van de dorpshuizen zou, volgens de gemeente-ambtenaar, kun nen toenemen door de verhuur voor bruiloften en partijen. „Dat werd vroe ger nogal eens gedaan, maar al lange tijd vinden dat soort feesten er niet meer plaats^' De commissie zal voorts van gedach ten wisselen over de toekomst van het gemeentelijk zwembad. Nu de begro ting voor 1989 nogal wat financiële ruimte laat, stellen burgemeester en wethouders voor het bad open te hou den. Als de raad daar toe besluit, moe ten wel dringende reparaties en onder houd worden uitgevoerd. Het gaat om 1 a 2 ton. Dat bedrag komt bovenop de toch al slechte ex ploitatie. Het zwembad kost de ge meente jaarlijks ruim een ton. De com missie krijgt de vraag voorgeschoteld, welke initiatieven tot een hoger ge bruik van het zwembad kunnen lei den. Op de agenda staat voorts een garan tiesubsidie voor het ophalen van oud papier en glas. B en w stellen voor de verenigingen en clubs die dit mate riaal ophalen, een prijs van zes cent per kilo te garanderen. De vergade ring in het gemeentehuis van Wissen kerke begint om 19.30 uur. Burgerlijke stand THOLEN Geboren: Jardo van Dorst; Gerard G. C. Severijnen; Marina M. van de Velde; Thomas C. Schoep; Jacoba C. Vroe- gop; Pieter M. Wesdorp; Johannes C. de Jonge; Lidy H. A. Kouwenhoven; Astrid M. A. Nelisse; Comelis den Boer; Adriaan Gunter; Christel Leeu wenhaag; Johanna M. Beens; Cornelia A. de Korte; Marten Verkamman; Eli zabeth A. M. Goedegebuure; Linda C. Burgers; elisabeth J. Uijl; Johanna Kot; Comelis J. Bruijnzeel; Jacobus Knuist; Danny Boogaart; Ricardo de Jonge; Pieter Simons. Getrouwd: H. D. van Waardenberg en M. Biondic; J. A. van Akkeren en L. C. Bolier; M. C. de Groen en Y. G. Sparre- boom; C. van de Velde en M. J. Smits; A. K. Amoh en M. Hoek; J. A. Irwin en M. Brauns; H. Meertens en P. M. F. Wesdorp; A. M. Poot en H. M. Stoutjes- dijk; J. K. Schoten A. M. Andriesse; N. Slager en P. E. Moeliker; J. Ph. Scheepbouwer en S. M. Geuze; M. J. Amouts en I. G. Maasland. GOES Geboren: Adrianus C. zv K. Visser en P. Meijers; Klaartje M. M. dv T. J. A. De Craene en B. M. H. M. Waueters; Adriaantje C. dv H. L. Schijver en M. N. de Regt: Maurice M. P. zv H. P. Dijk stra en F. A. Olivier; Comelis, zv C. de Rooij en H. N. de Landmeter; Ashwin, zv S. Rampersad en I. S. Gambhir- singh; Matthieu, zv F. L. E. van Dam me en J. P. Nagelkerke; Stephan M. zv C. de Bruine en C. Hendrikse; Pieter A. zv J. M. Bliek en A. E. van de Wege; Sharon, dv J. T. van den Bergen en A. S. M. Stokx; Erwin H. N. zv J. J. Heijns- dijk en C. S. J. Nelisse; Amber-Fauve, dv G. P. W. Jacobs en P. J. M. Dirven; Jasper J. zv J. Meijaard enJ. E. Voogt. Getrouwd: W. J. de Leeuw en S. C. E. de Jonge; A. J. Jille en C. J. van Dalen; A. A. de Bruine en M. M. Walhout; A. J. Groenenberg en J. H. B. Kickken; J. A. Langejans en Y. L. Dagevos; J. C. Cor- stanje en M. E. Mostert; C. A. Hanse en L. M. E. Berendsen; J. Glerum en A. Bruijn; B. H. P. Klupper en H. Stoel- winder; J. K. Tramper en J. L. Mol; F. Goedegebuure en C. A. B. Kosten; J. K. Nijmeijer en D. H. E. Burgers. Overleden: D. Jansens, 78 jr. ev A. van Waarde; Sj. Ferwerda, 73 jr. ev F. Smit; C. H. de Schipper 81 jr. wv P. Tramper; H. A. Minnaard, 89 jr. wv J. J. van Waarde; H. Slabbekoom, 92 jr. wv J. M. Schop; C. Verlare, 89 jr. wv C. Maas; J. F. Buijsrogge, 87 jr.; B. Bolsius, 43 jr.; A. H. Smit, 57 jr. ev G. Mons; C. Zwarte- poorte, 65 jr.; C. H. Kolkman, 55 jr. ev G. W. B. Lampe; F. Tijssen, 6 jr.; E. van Eenenaam, 97 jr. wv M. S. Huijssen; J. Nieuwenhuijse, 72 jr. ev J. Overbeeke; P. Zwart, 88 jr. wv J. A. Trouwborst; J. Meijaard, 74 jr. ev M. L. Weststrate; M. Story, 74 jr. ev A. F. van Zijl; A. Witte, 69 jr. evC. Paauwe; E. de Bock, 82 j. wv J. H. Jacobs; P. C. Oreel, 80 jr. ev D. J. van den Broeke; C. G. Hartoog, 73 jr. wv L. Nijssen. WESTDORPE - De brandweer van Westdorpe is donderdagavond uitge rukt om een' brand te blussen in een pand Molenstraat 63 in Westdorpe. In het pand is een garagebedrijf onder gebracht, waar op het moment van de brand 25 personenauto's stonden. Ofschoon het korps van Westdorpe snel ter plekke was, kon niet worden voorkomen dat een auto eigendom van F. M. uit Westdorpe, volledig uit brandde. Wegens gebrek aan water werd ook de Sasse brandweer opgeroe pen om hulp te bieden. De brand is ontstaan tijdens werkzaamheden aan de auto's. De laatste landarbeider van Kats, de heer C. P. Meulenberg KATS - Voor Kats is een tijdperk afgesloten: de laatste landarbeider, de 59-jarige C. P. Meulenberg, is met de vut gegaan. Na 44 jaar in weer en wind op het land, hing hij onlangs zijn knapzak, zijn overall en zijn kenmerkende hoedje aan de wilgen. „Gaandeweg zeiden de mensen: je bent gek dat je in de landbouw blijft. Maar ik heb het al tijd graag gedaan". Nog niet alle landarbeiders zijn ver dwenen van Noord-Beveland, het ei land waar voor de oorlog het meren deel van de inwoners een karig be legde boterham verdiende in de landbouw. Meulenberg kent er nog twee in het naburige dorp Colijns- plaat, maar hij behoort duidelijk tot de laatsten van deze beroepsgroep. „Vroeger werkten we met ploegen van zes, zeven man op het land. Dat was een gezellige tijd. Straks word ik vervangen door een machine". Als jong ventje was hij koeiewach- ter. Van zes uur 's morgens tot elf uur 's avonds hoedde hij de runde ren aan de zeedijk. Later, toen hij bijna vijftien was, ging hij het land op. „Ik begon met een kwartje per uur en werkte van zeven uur 's mor gens tot half zes 's avonds. Het was veel en hard werken. Maar hoe ging het, zeker bij het aangenomen werk zoals aardappels rooien: hoe meer manden je vol had, hoe meer je ver diende". Meulenberg heeft van jongs af aan bij de familie De Regt gewerkt in zijn woonplaats. Inmiddels is hij aan de derde generatie toe. „De laatste twaalf jaar was er bij de fa milie niet zoveel werk meer, zodat ik nog maar twee dagen per week bij De Regt was. De andere drie da gen werkte ik bij een andere land bouwer in het dorp, Schippers. Al lebei nemen ze niemand meer terug in mijn plaats". Hij weet nog goed hoe er altijd op het beroep van landarbeider werd neergekeken. „Iedereen in het dorp die een beetje meer verdiende, zoals de winkelier, de kapper en de fiet senmaker. vond het maar minder waardig, als je met de handen in de grond krauwde. Dus je probeerde je kinderen te laten leren". Meulenberg herinnert zich goed dat de meeste dorpelingen op het land werkten. „In Kats hadden we toen wel 800 inwoners. Gaandeweg trok ken de mensen weg. Ze gingen bij voorbeeld de bouw in en later was er veel werk aan de Zeelandbrug. Ik heb kansen genoeg gehad om wat anders te gaan doen". De landarbei der vindt het jammer dat er zoveel mensen zijn vertrokken uit het dorp. „We hebben nog geen 400 inwoners en daarvan is een deel import. Wat moetje hier als jonge Katsenaar, als je in de buurt geen werk hebt?" Toen Meulenberg destijds begon, was de situatie wel even wat an ders dan nu. „De boeren zelf werk ten niet. Je had er natuurlijk veel goede bij, maar er waren ook boe ren, die met een wandelstok over het land liepen en daarmee de aard appels aanwezen die je had laten liggen. Dan moest je terugkomen om die op te rapen. Met de familie De Regt heb ik nooit problemen ge had hoor". „Ieder gezin in het dorp hield er vroeger een mestvarken op na", haalt Meulenberg zijn herinnerin gen op. „Dat werd flink vetgemest, dan had je veel spek". D'r gingen veel aardappels door in zo'n gezin en die at je met spekvet. Ik zou 't nu niet meer lusten, maar toen vond je het lekker. Het motortje moest draaien, hè, je moest ijselijk veel eten. In november werd het varken geslacht. Tegen de tijd dat het op was, scheelde het wel 15 kilo in je li chaamsgewicht". Na zijn huwelijk, alweer 35 jaar gele den, werd Meulenberg boeren knecht. „Je hoefde dan niet meer zo veel bukkend werk te doen. Je werk te met de paarden en later kreeg je trekkers. In het begin was ik niet zo weg van de machines, want het aan genomen werk verdween. Toen ik trouwde, verdiende ik 38 gulden per week en dat was niet veel. Met het aangenomen werk erbij kon dat wel wat meer worden". Een nadeel van die eerste trekkers was, weet Meulenberg nog, dat er to taal geen vering inzat. Dat beteken de een aanslag op de rug. „Je zat he lemaal onbeschermd. Ook bij kou en regen zat je erop en dat viel niet mee". Het was een sport om met die trek kers te rijden, De aandrijving was nog niet wat ze nu is, dus je moest zien datje met die volle aanhangers weer netjes op de weg kwam en niet in de modder bleef steken. „Want dan kwam je er niet zo makkelijk meer uit. Het is me niet vaak overko men". Inmiddels zijn de tractoren heel wat luxueuzer geworden. „Er zit nu alles op en aan. De stoel kan je op je gewicht afstellen, je hebt ver warming en radio, allea is heel riant, maar een sport is het rijden niet meer". In de wintertijd knapte Meulenberg, die altijd een vast contract heeft ge had, allerlei klusjes op. „Ik was ei genlijk ook timmerman en metse laar. Natuurlijk onderhield je de ma chines. Dan stond je bijvoorbeeld 's winters trekkers schoon te spuiten. Dat was wel koud hoor". Ook heeft de Katsenaar wel vlas bewerkt. „Dat is niet veel gebeurd. Mijn vader deed dat vroeger wel veel; die heeft dat jaren aan een stuk gedaan". Ook later veranderde nog weieens wat. Zo kon hij vroeger in de zomer tijd niet met vakantie. Sinds een jaar of vijftien kan hij er in het zo merseizoen een week of twee tus senuit. Anders dan vroeger is ook het veelvuldige gebruik van be strijdingsmiddelen voor Meulen berg een doorn in het oog. „Vroeger werd het allemaal met de hand weggehaald, nu spoelt al dat chemi sche spul maar in de sloten. Boven dien is het ook duur en er moeten speciale sproeikarren voor worden aangeschaft. Nee, het is echt niet zo veel goedkoper dan de knechten". THOLEN - Het Christelijk Thools Mannenkoor 'Rehoboth' geeft van avond (vrijdag) vanaf half acht een ju bileumconcert in de hervormde kerk in Tholen. Het ongeveer zestig leden tellend koor bestaat vijftien jaar. Ou derling S. Maljaars spreekt deze avond de meditatie uit en ds Verheul zorgt voor de sluiting. Het jubilerende koor bracht vorig jaar zijn vijfde grammofoonplaat uit. Re hoboth zingt voornamelijk liederen in de Nederlandse taal. Bij de keuze van zijn repertoire richt het koor zich met name op psalmen en geestelijke liede ren, die een groot publiek aanspreken. Het koor staat onderleiding van diri gent Rijk Rijkse en wordt op het orgel begeleid door Bram Bout. Vaste solist bij uitvoeringen is de tenor Johan Baay. Het Christelijk Thools Mannenkoor geeft nagenoeg iedere maand een con cert. Zaterdag 15 oktober treedt het met drie andere koren op in Krabben- dijke, 12 november werkt het mee aan de Zeeuwse Zendingsdag in Goes en 12 december verzorgt het een Kerstzang avond in Goudswaard. In Tholen is het koor te horen op Tweede Kerstdag tij dens de inmiddels traditionele Kerst- zangmiddag. SAS VAN GENT - Het gemeentebe stuur van Sas van Gent heeft mon sters laten nemen van de grond tussen de Tramstraat en de Stationsstraat in het centrum van de stad. Die worden in een laboratorium onderzocht. Het resultaat ervan wordt over tien dagen verwacht, zo deelde wethouder L. E. M. Marquinie (milieu) donderdag Hij kwam daarmee naar aanleiding van een melding van het Temeuzense raadslid A. A. P. van Himme (Links Perspectief) aan het gemeentebestuur van Sas en aan Provinciale Water staat. Van Himme is op zijn beurt ge tipt door enkele omwonenden. Die hadden gezien dat de medewerker^ van het aannemersbedrijf dat daar een parkeerterrein aanlegt hun neuzen vanwege de stank moesten dichtknij pen. Eén van hen heeft in het terrein een monster genomen en bij Van Him me gebracht. „De grond is daar pek- en pekzwart", aldus Van Himme die een groot ver trouwen heeft in de man die het mon ster heeft genomen, want hij is dezelf de die Van Himme ook hielp bij het on derzoeken van de veronderstelde bo demvervuiling bij het transportbedrijf Verbrugge-De Meyer bv in Temeuzen. Het monster, genomen op een halve meter diepte, stinkt indringend naar olie en benzine. Degene die het mon ster nam en die volgens Van Himme anoniem wil blijven, kent ook meer van de voorgeschiedenis. De betreffende lokatie was tot voor kort bebouwd met een garage. Enkele jaren slechts was dat garage Kerck- haert, maar daarvoor stond daar al ve le jaren, sinds 1961, garage Gras. Ook was er in het betreffende terrein een put, die volgens de tipgever gedempt is geweest met afval van de CSM-sui- kerfabriek. GOES - Voor het eerst sinds 1860 komt zaterdag op de Westwal in Goes weer een stadspoort te staan. Loco-burgemeester L. H. de Leeuw zal proberen een koe door die poort te leiden. De symboliek is duidelijk: het heringerichte Koe poortgebied wordt officieel geopend. De voltooiing van het parkeerterrein betekent de afronding van weer een onderdeel van de structuurschets voor de Goese binnenstad. De winkeliers in de omgeving zijn er in ieder geval zeer over te spreken. De kersverse winkeliersvereniging De Koepoort houdt er za terdag meteen een herfstfeest. De Koepoort, die de zuidwestelijke ontsluiting van Goes vormde, is in de tweede helft van de 19de eeuw samen met de andere stadspoorten ten prooi Aan het parkeerterrein in het Goese Koepoortgebied wordt de laatste had gelegd. gevallen aan de sloopwoede van net gemeentebestuur. De naam Koepoort gebied is blijven bestaan: een enigs zins vage aanduiding voor het punt waar Wijngaardstraat, Van de Spiegel straat, Zusterstraat, Westwal en Piet Heinstraat samenkomen. Als het aan de winkeliers ligt, krijgt het begrip Koepoort opnieuw inhoud. Door de ligging aan de zuidwestelijke binnen- stadsontsluitingsweg blijft het gebied, net als in de tijd dat er nog een echte stadspoort stond, de toegangspoort voor de Goese binnenstad vanuit zuid westelijke richting. Geparkeerd wordt op het Koepoortge bied al sinds 1954. De PTT heeft een deel van het terrein gekocht om er ooit nog eens een niéuw postkantoor te bouwen. Ondertussen mocht de ge meente het als parkeerterrein blijven gebruiken. Dat bouwplan is definitief van de baan. In de structuurschets voor de binnen stad, vanaf het begin van de jaren ze ventig dé leidraad voor de ontwikke lingen in en rond het centrum van Goes, is aan dit gebied een versterking van de parkeer- en winkelfunctie toe gekend. Sindsdien zijn heel wat jaren verstreken. De herinrichting van het Koepoortgebied vormt een onderdeel van een reeks stedebouwkundige ver anderingen, die nauw verband met el kaar houden: de verplaatsing van hét bussenstation, de aanleg van de zuid westelij ke binnenstadsontsluitings- weg en de afsluiting voor doorgaans verkeer van de Van der Spiegelstraat. Met de inrichting van het parkeerter rein kon pas worden begonnen nadat de bouw van een ondergrondse tele fooncentrale was voltooid. Deze week is de laatste hand gelegd aan de herinrichting. Helemaal ge reed is het werk nog niet. Aan de rand van het parkeerterrein moeten nog bomen worden geplant, die een visue le geleiding van de binnenstadsont- sluitingsweg vormen en een verde ling aanbrengen in het thans schaal- loze Koepoortgebied. Het parkeerterrein, dat ongeveer 750.000 gulden heeft gekost, kan 112 auto's bergen. Voor het parkeren moet worden betaald. Alleen de PTT mag, wanneer er voldoende plaats is, maxi maal twintig auto's gratis neerzetten. Het bedrijf heeft dit bedongen bij de onderhandelingen over de grondtrans- acties. Op basis van de huidige op brengsten van het betaald-parkeren zullen de bedragen die automobilisten in de parkeerautomaat stoppen de aanlegkosten niet geheel dekken. De winkeliersvereniging De Koepoort heeft ter gelegenheid van de opening, zaterdagmorgen om 10 uur, een herfst feest met de nodige attracties gezorgd. Het programma vermeldt een buik spreker, een ballonshow, een rodeos tier, straatorkesten, standwerkers en een optreden van boeienkoning en ontsnappingsartiest Joe Alcatraz (die zich onder meer zal zien los te maken van een brandend touw, waaraan hij 20 meter hoog wordt opgehesen), 's Avonds is er een openluchtbal met het dansorkest Stardust. Het monster van Van Himme's tipge ver is genomen op de rand van de oude fundamenten van de garage en de voormalige put. Van Himme wil dat monster ter beschikking stellen aan de officiële instanties wanneer zij daarom vragen. Na zijn melding gis termiddag zijn weliswaar ook van ge meentewege grondmonsters geno men, maar de Terneuzenaar heeft twijfels bij de kwaliteit van dat on derzoek. Volgens hem is alleen wat grond van de bovenlaag geschept en is dat niet voldoende. Volgende week schrijft Van Himme over deze kwestie een brief naar het gemeentebestuur. Het terrein is eigendom van P. Mat- theeuws, die op franchise-basis een vestiging van Albert Heijn aan de Sta tionsstraat exploiteert. De grond ach ter de supermarkt heeft hij aange kocht om er parkeerruimte voor klan ten te scheppen. Naar aanleiding van het gemeentelijk onderzoek heeft Mat- theeuws besloten de werkzaamheden aan het terrein, voorzover het grond verzet betreft, op te schorten. „Het is natuurlijk het fijnst wannee: die parkeerplaats er snel komt", alduf de kruidenier, „maar ik heb toch lieve: een maandje oponthoud en de zeker heid dat er niets met die grond aan di hand is". VLISSINGEN Een belangrijk def van de Vlissingse boulevard en de K( nau Hasselaarstraat achter de boule vard zijn zaterdag niet toegankelij) Over die wegen worden wielerwedstri. den verreden. Het parkoers - Boulf vard Evertsen, Boulevard Banker: Trompweg en Kenau Hasselaarstraa - is afgezet van 10.00 tot 17.00 uur. Ai to's in de parkeervakken mogen bli, ven staan. De bestuurders kunnen a leen gedurende de pauzes over de wie lerbaan rijden. De pauzes duren onge veer tien minuten en worden bekenc gemaakt via de omroepinstallatie. (Advertentie) Bun/minst ïAj/rnait/ Zwaanweg 12. *£*-<. 4371 PH Koudekerke. telefoon 01185 - 1721 Elke vrijdag, zaterdag en zondag geopend

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 34