Veiligheid kinderen was aanleiding tot parkeerovertreding Ouderen willen wonen in centrum Vlissingen Burgemeester Arnemuiden beoordeelde pompoenenoogst l55zXI\l KIM AUTO WALCHEREN DIJKWEL BOETE EN VOORWAARDELIJKE RIJONTZEGGING Foutje KANTONRECHTER MIDDELBURG KOP WALSTRAAT EN SPUIKOM MOGELIJKE LOKATIES Centrum Kernvraag j. de visser zn met veel voordeel tijdens de show van 22 sept. t/m 1 oktober. U komt toch ook meeprofiteren? PZC/streek 22 ZOUTELANDE Collecte - De opbrengst van de col lecte voor het Koningin Wilhelmina Fonds bedroeg in Zoutelande ƒ2389,15. Artsen Tandarts: Dierenartsen: Apotheken: Wijkverpleegkundigen: Verloskundige Middelburg en COS werken samen bij hulpproject Franse harmonie bezoekt Souburg Bedrijfs volley bal in Middelburg Te weinig geld wegonderhoud op Walcheren baart Wegschap zorgen Raad Middelburg op fietsexcursie Je huis in de krant brengt mensen over de vloer. Bij ons en op de kalender is het herfst! HERFSTROLLETJES HERFSTSALADE 3-95 5 HERFSTBURGERS wk 0mm li m NISSAN] Hl H VEERSEWEG 104, MIDDELBURG. TEL. 01180-38880 VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1988 Middelburger vond verzekering te duur MIDDELBURG - Toen de 46-jarige J. M. uit Middelburg vorig jaar in zijn auto stapte werd hij op nog geen twee honderd meter van zijn woning staan de gehouden door de politie. Bij die gelegenheid bleek dat de auto nogal wat mankementen vertoonde, dat M. voor de auto geen verzekering had af gesloten en dat hij niet in het bezit was van een geldig rijbewijs. Woens dag moest M. zich voor het kantonge recht in Middelburg verantwoorden. Destijds had M. verklaard niet verze kerd te zijn omdat 'dat zo duur was'. „Als u die verzekering te duur vindt, zult u de schade die u eventueel aan een ander toebrengt óók wel te duur vinden", merkte officier van justitie mr J. Groen op, die weinig goede woor den over had voor het gedrag van M. Hij eiste een boete van vijfhonderd gulden en een voorwaardelijke rijont zegging van vier maanden met een proeftijd van twee jaar. Het ontbreken van een geldig rijbewijs wenste hij be straft te zien met een boete van 195 gulden. f M.'s raadsman, mr K. M. Moeliker meende dat er ten aanzien van het rij bewijs een verkeerd wetsartikel was toegepast. Verder verzocht hij de kan tonrechter om. mocht deze tot een ver oordeling overgaan, rekening te hou den met de financiële' omstandighe den van M. Kantonrechter-plaatsvervanger mr C. H. Brinkman kon zich niet vinden in het juridische verweer. Wel meende hij - gezien de torenhoge schuldenlast van M. - dat er genoeg omstandighe den waren om de eis te reduceren. Hij vonniste een boete van 350 gulden met een voorwaardelijke rijontzegging van vier maanden en een proeftijd van twee jaar voor het onverzekerd rijden. Ten aanzien van het ontbreken van een geldig rijbewijs vonniste hij een boete van honderd gulden. De Goesenaar J. W. van V. (30) had naar eigen zeggen 'een klein foutje ge maakt dat gewoon niet had mogen ge beuren'. In augustus vorig jaar had hij in zijn woonplaats in een auto gereden die onverzekerd bleek te zijn. Als ver weer voerde Van V. aan, dat hij dacht dat zijn broer de auto wel verzekerd zou hebben. „Een duur foutje dan", meende mr Groen, die een boete van vijfhonderd gulden en een voorwaardelijke rijont zegging met een proeftijd van twee jaar eiste. Gezien de financiële om standigheden van Van V. verminderde mr Brinkman de boete met de helft. Voor het overige vonniste hij conform de eis. De Vlissinger K. L. R. C. F. werd ge heel volgens de eis veroordeeld tot een boete van 180 gulden. F. had op 10 december met een snelheid van 111 ki lometer per uur met zijn auto over de Ritthemsestraat in Vlissingen gere den, terwijl daar maar tachtig kilo meter per uur is toegestaan. WALCHEREN 24 en 25 september 1988 CENTRAAL ALARMNUMMER 01184-14444 Vlissingen: zat. 0.00-24.00 uur: F. G. Snijder, Burg. v. Woelderenlaan 12, tel. 13933. Zon. 0.00-24.00 uur: W. van Ouwerkerk, Gerbrandystr. 6, tel. 65498. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Middelburg: vrij. 18.00-zat. 24.00 uur: F. J. J. Buijtendijk, Noordweg 353, tel. 12460. zon. 0.00-24.00 uur: J. de la Hayze, Bel- linkplein 3, tel. 28574. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Middelburg-Zuid: patiënten van de artsen Visser, Ponten, Kodde en Heere zie dienst onder Souburg, Nieuwland en Arnemuiden. Souburg, Nieuwland en Arnemuiden: zat. 0.00-24.00 uur: M. M. L. Pennings, Amstelstr. 55, O.-Souburg, tel. 01184- 61630. Zon. 0.00-24.00 uur: N. Kapteyn, Lely- straat 6, O.-Souburg, tel. 01184-61630. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Gapinge, Grijpskerke, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zat. 8.00-zon. 23.00 uur: dhr. Kousemaker, Dorpsstraat 66, Ga pinge, tel. 01189-2071. Westkapelle, Zoutelande, Koudeker- ke, Domburg, Aagtekerke, Biggeker- ke en Meliskerke: voor de praktijken van de artsen Van Eede, Vaandrager, Noorlander en Van der Male, vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: F. N. van Eede. Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. 01187-1234. Voor de praktijken van de artsen Bou- wense en Stutterheim (ook voor Grijpskerke). Vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: A. Stutterheim, Beukelmanstraat 8, Meliskerke, tel. 01186-1760 Spreekuur zat. en zon. van 11.00-12.00 uur: J. M. D. Rombouts, Lange Viele 47, Middelburg, tel. 01180-12882. I Landbouwhuisdieren: tel. 01180- 33803, visites aanvragen van 8-9 uur. Kleine huisdieren: E. F. M. v. d. Akker, tel. 01184-60860. Consult alleen na telefonische af spraak. Dierenartsenpraktijk 'Oostkapelle', Oude Domburgseweg 33a te Oostka pelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. De dienst van elke apotheek vangt aan om 17.30 uur en eindigt de vrijdagmor gen daaropvolgend. Middelburg: W. K. Hummelen, Markt 69, tel. 12134. Vlissingen: Apotheek Papegaaien burg, winkelcentrum Papegaaienburg 24-26, tel. 66345. Voor geheel Walcheren via Alarmcen trum tel. 01184-14444. Vlissingen: vrij. 18.00-ma. 8.00 uur: Mw. De Gaay, tel. 71768.. Middelburg: vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: Mw. De Crom, tel. 27325. De Spuikom in Vlissingen biedt volgens de woningbouwvereniging Basco financieel het meeste uitzicht op woningen voor ouderen in het centrum. MIDDELBURG - Wat zo op het eerste gezicht een 'doodgewone parkee rovertreding' leek te zijn was woens dag op de zitting van de kantonrech ter in Middelburg eerder een stukje burgerlijke ongehoorzaamheid met als inzet de veiligheid var» kinderen. De Middelburger R. L. K. (41) had de gemeente al in 1986 verzocht een trot toir aan te leggen op de hoek Bree- straat/Oostkerkplein. Volgens hem was er door het ontbreken van zo'n stoepje een situatie ontstaan waar door kinderen gevaar liepen. Toen dat trottoir uitbleef had hij zelf maar actie ondernomen en zijn auto op korte af stand van de hoek geparkeerd. Dat mocht niet en dus volgde er een bekeu ring. Omdat het hier voor hem een principiële zaak betrof, had hij de zaak voor laten komen om de achtergron den uit te leggen. „Ik geloof best dat u de veiligheid van de kinderen op het oog had", meende officier van justitie mr J. Groen. „Aan de andere kant heeft u tevens een on veilige situatie voor het andere ver keer geschapen, want automobilisten moesten als het ware 'op het zicht' de hoek om". Verder vroeg hij zich af of de door K. gecreëerde situatie nu wel écht veilig voor de kinderen was ge weest. Hij zag dan ook geen aanleiding om zijn eis te matigen en vorderde een boete van zestig gulden. „Ik kan me uw bezorgdheid wel voor stellen, maar u kunt natuurlijk nooit het'recht in eigen hand nemen", vond kantonrechter-plaatsvervangend mr C. H. Brinkman. Mede gezien de om standigheden en het feit dat er inmid dels een stoepije) is gerealiseerd von niste hij schuldig zonder oplegging van straf. VLISSINGEN - Een serviceflat voor ouderen op de kop van de Walstraat of atriumwoningen rond een binnentuin in de Spuikom. De werkgroep Wonen voor Ouderen in Vlissingen is bezig de gemeente en de woningbouwvereni ging Basco over te halen één van deze plannen te realiseren. Die tonen zich bereidwillig. Over de vorm van de se niorenwoningen en de lokatie wordt nog gepraat. De werkgroep ontwikkelde plannen in deze richting nadat de leden vorig jaar de door Humanitas opgezette cursus 'Over wonen voor ouderen gesproken' hadden gevolgd. Een enquête onder de oudste generatie Vlissingers wees uit dat behoefte bestond aan verschil lende woonvormen, zoals atriumwo ningen en een serviceflat. Met de hulp van de Stichting Bouwwinkel Zeeland werd een programma van eisen opge steld, waaraan de nieuwe bejaarden behuizing zou moeten voldoen. Vier woningcorporaties werd om een reac tie gevraagd. Basco en de Humanisti sche Bouwstichting Bejaardenhuis vesting (HBB) reageerden positief op de plannen. De WSW reageerde wat behoudender en de VW liet weten geen nieuwbouwplannen te hebben. Tijdens gesprekken met de Vlissingse wethouder van volkshuisvesting W. Wisse liet deze duidelijk blijken alleen met Basco in zee te willen. Wisse: „De rijksoverheid heeft bepaald dat wij in eerste instantie met plaatselijke wo ningcorporaties plannen moeten ont wikkelen. De gemeente heeft enig toe zicht op de lokale corporaties. Bij een landelijke stichting als de HBB heb ben we geen invloed op het beleid. De staatssecretaris heeft Vlissingen bij eerdere plannen met landelijke opere rende instellingen teruggefloten". De werkgroep besloot woensdagmor gen tijdens een vergadering de plan nen met Basco verder uit te werken. De HBB werd op een zijspoor gezet. Mevrouw J. Boogerd-Quaak conclu deerde dat na gebruik te hebben ge maakt van de kennis, ervaring en ideeën van Humanitas, waarvan zij ge westelijk functionaris is, deze vereni ging, zoals vaker, aan de kant wordt gezet. ARNEMUIDEN - De leerlingen van de Arnemuidse basisscholen kregen eer der dit jaar op boomplantdag van de gemeente pit, pot en wat grond ver strekt. Als alles meezat, zou er later in plaats van de traditionele zonne bloem, een enorme pompoen uitko men. Donderdag bekeek burgemees ter M. M. Markusse, vergezeld van ge meente-opzichter G. den Hartog, bij drie basisscholen de oogst van zijn jeugdige ingezetenen. Het resultaat mocht er zijn. Na veel praten met de ontluikende vruchten, verzorgen en (af en toe) wat kunst mest, hadden de basisscholieren een rijke oogst aan grote en vooral zware pompoenen uitgestald. De burge meester en gemeervte-opzichter moes ten per school drie prijzen toekennen voor de grootste of de zwaarste pom poenen. Het werd de jury niet al te moeilijk gemaakt, omdat het onder wijspersoneel het meet- en weegwerk ala verricht hd. „Of die pompoen nu groot of klein is, maakt eigenlijk niet zoveel uit", hield Markusse de schooljeugd voor. „Waar het om gaat, is dat jullie daadwerkelijk met de natuur bezig zijn geweest". Hij constateerde daarbij dat dankzij dit soort educatieve milieuwedstrijden het vandalisme ten aanzien van de groei en bloei in Arnemuiden drastisch was teruggelopen. Aansluitend aan deze toespraak reikte hij aan elk der winnaars een envelop met waardebon uit. Uitslagen: Koningin Beatrixschool: 1 Cor Schroevers, 2 Jacco Theune, 3 Maaike van de Ketterij. De Polder burcht: 1 Pascal van Lambolgen, 2 Ar jen Reijnhoudt, 3 Linda Verhage. Joos van Larenschool: 1 Levina Asselt, 2 Dick Verhage, 3 Christa Schets. De pompoenen op de overige drie ba sisscholen worden vanmiddag beoor deeld. De werkgroep kiest als lokatie voor de seniorenwoningen duidelijk het centrum. Twee plaatsen worden veel vuldig genoemd: het vrijkomende ter rein van De Schelde op de hoek van de Walstraat met de Aagje Dekenstraat MIDDELBURG - Het Centrum voor Ontwikkelingssamenwerking Zee land (COS-Zeeland) en de gemeente Middelburg blijven samenwerken in het project dat de stad samen met haar zustersteden, Vilvoorde, Naga saki en Folkestone, uitvoert in Kaap verdië. Daarvoor is een ontwerpcon- tract opgesteld dat de gemeentelijke bestuurscommissie ontwikkelingssa menwerking 27 september krijgt voorgelegd. Gemeentelijke ontwikkelingsprojec ten kunnen het eerste jaar begeleiding krijgen van de Nederlandse medefi nancieringsorganisatie Novib. Aan het eind van het eerste jaar stopt de begeleiding. De gemeente Middelburg wil dan verder gebruik maken van de deskundigheid die het COS in huis heeft. In feite verandert er voor de gemeente Middelburg en het COS-Zeeland niets, want de Novib had de begeleiding voor die periode aan het COS in Middel burg uitbesteed. De kosten van die be geleiding werden door de Novib gedra gen. Na het eerste jaar moet, volgens het voorstel, de gemeente Middelburg de ondersteuningskosten overnemen. Voor de begeleiding wordt op jaarba sis 3200,- gerekend. en de Spuikom. Wisse wil beide moge lijkheden openhouden. „Men moet op meer dan één paard wedden". A. Raas, directeur van Basco, houdt de blik voorlopig op de Spuikom gericht. Hij vreest dat op de kop van de Wal straat na realisering van winkels en parkeergelegenheid weinig ruimte overblijft. „De werkgroep eist echter meer dan verwezenlijkt kan worden. Voor atriumwoningen is veel ruimte nodig. Die is er niet in het centrum. Voor een serviceflat is een lijst met wooneisen samengesteld. Die voorzie ningen zijn zo kostbaar dat die flat voor tie gewone man onbetaalbaar wordt". Raas ziet persoonlijk meer in zelfstandige woningen met zorgvoor zieningen gekoppeld aan een bejaar denoord. Plannen voor een nieuwe bejaarden huis in Vlissingen bestaan al geruime tijd. Raas: „Ter Reede gaat steeds meer op een verzorgingstehuis lijken. Bovendien is de lijst van wachtenden groot". Hij zou de plannen van de werkgroep onderdeel willen laten uit maken van een groter geheel, waarbij ook de bouw van een nieuw bejaar denoord wordt betrokken. Hij acht dat financieel beter haalbaar. Het Schel- deterrein en de Spuikom staan ook bo venaan het lijstje van mogelijke loka- ties voor het bejaardenhuis. De gemeente Vlissingen heeft voor volgend jaar bij de minister een con tingent van vijftig woningen voor ou deren aangevraagd. Volgens W. Kooi man van de Stichting Bouwwinkel Zeeland is de kernvraag aan wie die woningen worden toegewezen: Basco of de werkgroep. „Als het Basco wordt, is het de vraag hoever de werk groep een vinger in de pap kan hou den". De leden van de werkgroep stoppen liever hun hele hand dan een enkele vinger in de brij. M. Vogels, voorzitter van de technische commissie van de werkgroep: „Wij willen niet verzuipen in de organisatie van Basco. Het toe wijzingsbeleid moet niet bij Basco, maar bij een bewonerscommissie lig gen. Het zal voor de corporatie een hard gelag zijn dat ze van haar norma le puntensysteem moet afwijken". Basco-directeur Raas meldt diploma tieker dat de eisen nog op elkaar moe ten worden afgestemd. Duidelijk is dat er nog heel wat woorden moeten vloeien voordat de eerste paal de grond ingaat?. Het volgende gesprek tussen de drie partijen staat voor dins dag 27 september op de agenda. OOST-SOUBURG - De Franse Har monie Municipale Bondues brengt dit weekeinde een bezoek aan Oost-Sou burg. In het kader van een uitwisse lingsprogramma zijn de Fransen voor de tweede keer te gast bij de muziek vereniging Vlijt en Volharding. Hoogtepunt van het bezoek vormt het gezamenlijke concert dat zaterdag avond wordt gegeven. Vanaf 19.30 uur verzorgen beide muziekkorpsen en I hun jeugdorkesten een avondvullend concert in de Middelburgse schouw burg. Zowel populaire als klassieke werken zullen ten gehore worden ge bracht. De harmonie van Bondues geeft zondagmorgen om 11.00 uur een koffieconcert naast of bij slecht weer in de hervormde kerk van Oost-Souburg, In de loop van de middag vertrekken de muzikanten weer naar Frankrijk. MIDDELBURG - In de eerste klas he ren van het Middelburgse bedrijfsvol- leybal behaalde Loverendale SVS een 2-1 overwinning op Kruitmolen/Dau- wendaele. De SVS-formatie won de eerste en de tweede set met 15-9 en 15- 11, maar Dauwendaele kwam terug en pakte de derde set met 11-15. Er was echter te weinig tijd over om er nog een gelijkspel uit te slepen. Op het tijdsein was de stand 1-1. Hoechst had te weinig kracht om Am nesty International van zich af te hou den. Het Al-team won met 3-0 (15-8, 15-9 en 14-11). Young Boys/Toekomst had weinig moeite met Premier Mid delburg. De autoploeg behaalde een 3-0 zege (15-4,15-5 en 15-5). In de eerste klas bij de dames zegevierde Wonder- gen Melse SVS met 3-0 (15-10,15-5 en 15-6) over Zonneveld, Astrow klopte Herstaco eveneens met 3-0 (17-15,15-8 en 8-4) en PZEM bleef met dezelfde cij fers de baas over LVV I (15-8, 15-8 en 15-2). De overige uitslagen zijn. heren, tweede klas: Herder bv SVS II-De Pantalon 10-3, SV Duo I-Smash Streekschool 0-2. Amor I-Lijn- bach 3-0, Lijnbach niet opgekomen; derde klas: Maco I-Zuiderduin 1-2, De Wellinge I- Profiel '85 3-0, Installatiebedrijf Goes-Mid- delburg Zuid 2-1; vierde klas: Oostkapelle II-Astrow 3-1, De Wellinge II-PZC 2-1. Hoechst II-WBVM 3-1; vijfde klas: Riagg Zeeland-Frans Gillissen 0-3. SV Duo II- SSGM 2-2; zesde klas: Maco II-Brandweer 3-0, MSVS-PGV II 2-1. Dames, tweede klas: Middelburg Zuid-Jong Ambon 3-0, Astrow II-Herstaco II1-2. DVC De Abdij-MPSO 2-1; derde klas: LWII-SV Duo II2-0, Seroosker: ke III-Marathorn 1-2. MIDDELBURG - Er is te weinig geld om het onderhoud van de Walchersc wegen verantwoord uit te voeren, vindt het dagelijks bestuur van hel Wegschap Walcheren. Globale bere keningen wijzen uit dat er bedragen nodig zijn van 30 tot 40 miljoen. Vol gend jaar wil het Wegschap f 900.000,- investeren in het wegenonderhoud. Dit bedrag is even hoog als in 1988 maar betekent in feite een bezuini ging van f34.000,-. Door die ingreep en het herzien van de afschrijvingstermijnen op twee kapi taalsuitgaven blijft de begroting '89 op de nullijn. Het dagelijks bestuur vol doet daarmee aan een advies van de Vereniging van Zeeuwse Gemeenten. De acht gemeenten op Walcheren en het waterschap betalen volgend jaar ruim 2,6 miljoen aan het Wegschap. De percentages zijn iets anders verdeeld dan vroeger door een wijziging van de bebouwde kom grenzen van Arnemui den en de overname van gedeelten van rijkswegen in Arnemuiden, Middel burg en Vlissingen. Het college van beheer van het Weg schap vergadert donderdag 17 novem ber om 13.30 uur. MIDDELBURG - De Middelburgse ge meenteraad bezoekt maandag 3 okto ber een groot aantal instanties in de gemeente. Bezoeken worden tussen 9.30 en 17.00 uur gebracht aan de Jan- neke Dierxschool, het Nationaal Holo grafie Museum, Amgas en het nieuwe kantoor van Rijkswaterstaat. Ver voermiddel voor deze excursie is de fiets. Bugemeester M. M. Markusse weegt een enorme pompoen, gekweekt door leerlingen van de Beatrixschool in Arnemui den, Uw huis op dit formaat in de krant kost meestal minder dan een maand hypotheekrente en verkoopt sneller, want: En de makelaar weet van wanten en kranten. gevuld met rundvlees (15 min. bakken). 250 gram halen en maar 4 betalen a 1,50 en dit alles uit onze ambachtelijke keuken. 4peciciliteitenólacjr<zri/ Oude Koudekerkseweg 26, 4335 CD Middelburg Tel. (01180) 13021. OFFICIEEL DEALER Dijkwel pakt uit! fO

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 22