ruimte pleziervaart Veerse winkels zondag demonstratief geopend Als jongetje zat ik tussen de puinhopen te schetsen Sluiten kleine school is platte bezuiniging Resultaat werkzaamheden Koopmanshaven in zicht Grevelingenschap wil PZC/ streek w 20 AANTAL LIGPLAATSEN VAN 2600 NAAR 4400 Brand in garage in Westdorpe Concentratie Watersportsluis GEEN VERKOOP MAAR 'EXPOSITIE' TEKENINGEN VAN TWEEDE WERELDOORLOG NIEUW EN SINT-JOOS- LAND OOST-SOUBURG OOST-SOUBURG VLISSINGEN Wegen afgesloten in verband met wielerwedstrijd Discussie Goesenaar beboet voor bekladden van centrum voor asielzoekers Onaanvaardbaar VROUWENPOLDER Beroep MIDDELBURG ZONNEMAIRE - Om het tekort aan ligplaatsen in het Grevelingenmeer weg te werken zal het huidige aantal van 2600 uitgebreid moeten worden tot 4400. Uiteindelijk wordt zelfs een maximumaantal van 5400 aangehouden. Dat staat in het antwoord van het dagelijks bestuur van het Grevelingenschap op de reacties die zijn binnengekomen naar aanleiding van de nieuwe inrieh- tingsschets voor de Grevelingen. De nieuwe ligplaatsen zijn voorzien aan de Kabbelaarsbank, bij Ouddorp, Bruinisse en in Herkingen/Bat- tenoord. Uit het antwoord valt af te lei den dat het dagelijks bestuur van het schap ook denkt aan recreatie-activi teiten in het middengebied van het Grevelingenmeer. Dat gebied wordt tot op dit moment zo veel mogelijk vrij van recreatie gehouden in verband met de waardevolle natuurwaarden die daar voorkomen. Het dagelijks bestuur van het schap vindt het verder gewenst dat in be paalde natuurgebieden fiets- en voet paden worden aangelegd. Dat vinden overigens ook de provinciale besturen WESTDORPE - De brandweer van Westdorpe is donderdagavond uitge rukt om een brand te blussen in een pand Molenstraat 63 in Westdorpe. In het pand is een garagebedrijf onder gebracht, waar op het moment van de brand 25 personenauto's stonden. Ofschoon het korps van Westdorpe snel ter plekke was. kon niet worden voorkomen dat een auto eigendom van F. M. uit Westdorpe. volledig uit brandde. Wegens gebrek aan water werd ook de Sasse brandweer opgeroe pen om hulp te bieden. De brand is ontstaan tijdens werkzaamheden aan de auto's. van Zeeland en Zuid-Holland en de ge meente Dirksland. Gedacht wordt bij voorbeeld aan de Slikken van Flak- kee. Verder wordt er naar gestreefd het cross-terrein in dat gebied en de vuil- stort op te ruimen. Over de Slikken van Bommenede merkt het dagelijks bestuur op dat in het westelijk deel een beperkte dagre- creatieve voorziening kan worden ge realiseerd. Het is evenwel niet de be doeling om in de haven van Bommene de een jachthavenontwikkeling toe te staan. De haven moet wel de functie van beheerhaven voor het natuur- en recreatieschap de Grevelingen hou den. Uit de antwoorden van het dagelijks bestuur blijkt wel dat zo veel moge lijk wordt vastgehouden aan concen tratie van de recreatie-activiteiten aan de west- en oostzijde van het meer. Toch wordt ook al gesproken over een doorgaande route voor de pleziervaart door het zuidelijk deel van het middengebied. Daar wordt dan meteen aanleggelegenheid aan gekoppeld. In de antwoordnota wordt geschreven dat het schap zich moet buigen over een betere bescherming van natuurge bieden tegen onder meer plankzeilers. Op dat terrein wodt gedacht aan voor lichting en verwijzing. Om die dagre creatie op te vangen moet onder meer de tweede fase van het strand aan de Grevelingendam ingericht worden en staan enkele kleinere projecten op sta pel. Dat zijn de zuidoostelijke oever strook bij Herkingen. een beperkte voorziening bij Battenoord, een dagre- creatieve voorziening op de Slikken van Flakkee, een deel van de Vogelnol bij Brouwershaven en de noordweste lijke hoek van de Slikken van Bomme nede. Ook is er geen bezwaar tegen de ontwikkeling van een strandje ooste lijk van Brouwershaven. In een eerdere nota van het Grevelin genschap is ook de suggestie geopperd om in de Brouwersdam een water sportsluis aan te leggen. Dat heeft nog al wat reacties opgeleverd. Die zijn lang niet allemaal positief. Naar aan leiding daarvan merkt het dagelijks bestuur van het schap dan ook op dat de suggestie om de sluis aan te leggen, veranderd moet worden in een sugges tie om een studie naar de wenselijk heid van zo'n sluis. Daar kan dan ook een ander plan, na melijk de wenselijkheid van een ex tra sluis in de Grevelingendam naar het Krammer/Volkerak, in meegeno men worden. De antwoordnota van het dagelijks bestuur wordt bespro ken in de eerstvolgende openbare ver gadering van de raad van bestuur van het natuur- en recreatieschap de Gre velingen. Advertentie Jitirtl/maw 'tKjanncie/ J Zwaanweg 12. 4371 PH Koudekerke. telefoon 01185 - 1721 Elke vrijdag, zaterdag en zondag geopend VEERE - Drie Veerse winkeliers zet ten zondag demonstratief hun winkel open om te protesteren tegen de ver plichte algemene sluiting op die dag. Verkocht wordt er echter niets in handweverij De Schapekop, bloem- binderij Willemsen en in mineralen- en sieradenboutique De Aquamarijn. De kassa wordt duidelijk afgesloten en voor de winkels komt een groot bord, waarop staat vermeld dat belangstel lenden hier met een 'expositie' te ma ken hebben. Bezoekers van de bloem- binderij worden verder verwelkomd met een gratis rode roos, in De Schape kop worden posters uitgedeeld en in De Aquamarijn wordt een glaasje ge schonken. De winkels zijn open van 13.00 tot 17.00 uur om mensen die 's ochtends in Vee- re ter kerke gaan niet te storen. „We willen met de actie aantonen hoe bela chelijk het vasthouden aan de algeme ne zondagsluiting voor winkels is", zegt Eric Klumpes van De Aquama rijn. „Alles kan verder in Veere: de rondvaartboot vaart, een koffieshop mag open. restaurants zijn open, ijs kan worden verkocht, maar wij moe ten sluiten." Door middel van een stencil worden de bezoekers nader ingelicht over de ac tie. De middenstanders voeren onder meer aan, dat zij in hun streven ge steund worden door een economisch onderzoek, dat in Veere is gehouden. Verder heeft een overgrote meerder heid van de middenstand zich voor openstelling uitgesproken. De mid denstanders toonden zich bereid over openstellingstijden en mogelijk een andere sluitingsdag nader te praten. ren van één van de winkeliers, die verkoopt. Dat mag namelijk wettelijk duidelijk op zondag vanuit het raam wel, als de winkeldeur maar op slot van zijn winkel aan een klant waren blijft. Illustrator Cees van der Burght bij enkele van zijn tekeningen die in de Gevangentoren te zien zijn. VLISSINGEN - Als een willekeurig wiel van een tank met zes bouten vast zit, dan heeft het op een teke ning van de Vlissinger Cees van der Burght ook zes bouten. Absoluut ze ker. In de Gevangentoren is mo- menteél zijn werk te zien over Vlis- singen tijdens de Tweede Wereld oorlog. Zaken als bunkers, lan dingsschepen en mijnen beeldt hij waarheidsgetrouw uit. Zelfs de om geving is zoals die in het echt was. „Ik zoek net zo lang tot ik een wis kundig-historische zekerheid zie", verklaart hij. In 1944 heeft de oorlog hem gegre pen en daarna niet meer losgelaten. „Ik zat als jongetje van dertien al tussen die puinhopen te schetsen. De laatste twintig jaar heb ik me uit sluitend beziggehouden met recon structies uit de Tweede Wereldoor log". Zijn werk is niet te koop. Zijn brood heeft hij tot zijn pensioen - twee jaar geleden - verdiend als illu strator bij de luchtmacht. Van der Burght maakt zijn schilde ringen volgens een vast systeem. „Als ik een bunker wil schilderen maak ik eerst een technische teke ning. Daarvoor meet ik ter plaatse alles op, verzamel historische gege vens en maak aan de hand daarvan een reconstructie. Dat kan een moeizaam proces zijn, want vaak staat het bouwwerk er niet meer of zijn er onderdelen van af gesloopt. Maar ik zoek net zolang tot ik zeker weet: zo was het en niet anders". De volgende stap is de bouw van een maquette, uiteraard weer tot in het detail nauwkeurig. Deze maquette gebruikt hij als voorbeeld bij zijn eerste schildering. Als alles daar 'historisch-wiskundig verantwoord' op staat, is soms het einddoel be reikt. Vaak is het dan nog maar een studie die de basis vormt voor het definitieve schilderij. Op de exposi tie zijn alle genoemde fases uit deze systematische werkwijze van de Vlissinger te zien. Van der Burght heeft met zijn werk een boodschap. „De bezetting door de Duitsers, maar ook de kennisma king met de geallieerden heeft ons verdere leven sterk beïnvloed. Wat wij toen beleefd hebben, is moeilijk over te dragen. Ik bedoel dan voor al wat wij letterlijk aan den lijve hebben ondervonden. Daar wil ik met mijn werk iets aan doen. Daar bij wil ik door exact te zijn india nenverhalen tegengaan". Die zijn er, volgens hem, te over. Als frappant voorbeeld noemt hij de bunker die heeft gestaan aan de Coosje Buskenstraat. „Van daaruit zouden de Duitsers de geallieerden hebben beschoten. Uit mijn recon structie blijkt dat dit niet kan. De geschutsopeningen zitten daarvoor aan de verkeerde kant. De geallieer den kwamen uit een andere richting dan de bouwer dacht. De bunker kan dus hooguit als schuilgelegen- heid zijn gebruikt". Fantasie is vaak mooier dan werke lijkheid. Van der Burght zegt zich er van bewust te zijn dat zijn streven naar waarheidsgetrouwheid soms een artistieke concessie inhoudt. Wat niet mooi is zet hij er toch bij, als het er in het echt óók stond. Soms voegt de voormalige illustra tor zijn eigen gevoel aan het werk toe. Maar alleen door te spelen met licht en donker en met contrast. Ge zien de onderwerpen mag duidelijk zijn dat het hier om een sinister ge voel gaat. Een paar dingen geeft hij nog niet weer: trillingen, geluid en geur. In de toekomst hoopt hij dit ook nog eens te kunnen. „Zodat je precies beleeft wat wij bijvoorbeeld voelden bij een bominslag". De expositie in de Gevangentoren aan Boulevard De Ruyter duurt tot omstreeks half november. Ze is za terdag, zondag en woensdag te be zichtigen van 11.00 tot 17.00 uur. Wie 's middags komt, treft de maker aan. Hij is desgevraagd bereid een toelichting te geven. Geslaagd- Aan de Landbouwhoge school in Wageningen slaagde Jos Ver- mue uit Nieuw en Sint-Joosland voor het doctoraal examen landbouwtech- Koopmans voetpadHetbewo- nerscomité Koopmansvoetpad verga dert dinsdag in het wijkcentrum Mid denhof aan de Kanaalstraat. Op de agenda staat de voortgang van de re novatiewerkzaamheden aan het wo ningcomplex van de Woning Stichting Walcheren (WSW) aan en in de omge ving van het Koopmansvoetpad. Het comité komt om 19.00 uur bijeen. Sjoelen - De Oost-Souburgse sjoel vereniging Schijf '83 was succesvol op een open toernooi in Gilze. De uitsla gen: in de dames C-klasse behaalde ,Suus Koole een eerste plaats met 2501 punten. Bij de dames D-klasse werd Nina van Duin derde met 2224 punten. Bij de heren in de D-klasse behaalde Freek van Duin een tweede plaats met 2432 punten. In het toernooi voor teams kwamen twee teams op het ere podium met een tweede en derde plaats. VLISSINGEN Een belangrijk deel van de Vlissingse boulevard en de Ke nau Hasselaarstraat achter de boule vard zijn zaterdag niet toegankelijk. Over die wegen worden wielerwedstrij den verreden. Het parkoers - Boule vard Evertsen, Boulevard Bankert, Trompweg en Kenau Hasselaarstraat - is afgezet van 10.00 tot 17.00 uur. Au to's in de parkeervakken mogen blij ven staan. De bestuurders kunnen al leen gedurende de pauzes over de wie lerbaan rijden. De pauzes duren onge veer tien minuten en worden bekend gemaakt via de omroepinstallatie. Sportinstuif - De Christelijke gymnastiekvereniging Oranje Nassau houdt woensdag van 14.00 tot 15.30 uur een sport- en spelinstuif in de Bou wen Ewoutschool in Vlissingen. Kin deren vanaf 3 jaar kunnen kennisma ken maken met de eerste beginselen van gymnastiek en turnen. De nieuwe oprit bij de Koopmanshaven is zo goed als gereed De raad houdt echter vas^aan zon dagssluiting. „Voor de raadsleden zit de zaak gewoon op slot tot de volgende verkiezingen. Door onze actie willen we de discussie desondanks weer op gang brengen", zegt Klumpes. De middenstanders denken aan meer ludieke protesten in de komende we ken. Bijvoorbeeld aan het fotografe- MIDDELBURG - De 21-jarige Goese- naar J. E. W. stond donderdag voor de politierechter in Middelburg voor het bekladden van ruiten en muren van het voormalige ziekenhuis Bergzicht in zijn woonplaats met anti-Tamil teksten. 'Tamils dood' en 'weg Ta mils' stond er 11 november vorig jaar op het opvangcentrum voor asielzoe kers. „Wat had u tegen Tamils?", informeer de politierechter mr G. de Wilde. „Ik heb niks tegen Tamils. Ik had ze zelfs nog nooit gezien", antwoordde W. „Het was eigenlijk als een grap be doeld". Gevraagd door mr De Wilde hoe hij daar nu over dacht, verklaarde W. dat hij het nu 'ontzettend stom' •vond. De politierechter hield W. voor dat hij goed moest beseffen dat de asielzoe kers, die zich toch al ine en wenig be nijdenswaardige situatie bevinden, zich door uitlatingen als deze nog on gelukkiger gaan voelen. Mr De Wilde beschouwde W.'s uitingen van vreem delingenhaat echter meer als een blijk van domheid dan van kwaadaardig heid. Hij vonniste 500 gulden bop te, conform de eis. De leuzen heeft W. des tijds al eigenhandig moeten verwijde- VLISSINGEN - Het resultaat van de werkzaamheden om en nabij de Koop manshaven in Vlissingen komt lang zamerhand in zicht. De oprit naar de Boulevard De Ruyter, die begin dit jaar buiten gebruik was, gaat volgen de week open. De waterkering is met de ingang van het stormseizoen, 1 ok tober, op Delta-hoogte en het nieuwe De Ruyterplein krijgt ook gestalte.'De twee deuren voor de sluis naar de Vis sershaven, de toekomstige jachtha ven, komen midden oktober aan. De Initiatiefgroep Vissershaven Vlissin gen die de jachthaven gaat exploite ren, verwacht dat vanaf 1 mei de ple zierboten in de Vissershaven kunnen afmeren. Rijkswaterstaat levert hoogstwaarschijnlijk april volgend jaar alles op. De bestrating van de oprit naar het Keizersbolwerk, de stenen kolos aan het begin van de Boulevard De Ruy ter, is zo goed als gereed. Het door zwaar bouwverkeer kapotgereden Beursplein is volgende week aan de beurt. De Vlissingse binnenstad is op dat moment weer makkelijker bereik baar. De hoogwaterkering rond de Koopmanshaven is 1 oktober Delta- veilig, 6,75 meter boven het Normaal Amsterdams Peil. De keerwanden be vinden zich 2,75 meter boven het maai veld. Het Bellamypark ligt op 4 meter plus NAP. De oude borstwering was 1,50 meter hoog. De langste volwasse ne kan in de winter niet meer op zee kijken vanaf het Bellamypark. Hoge schotbalken ontnemen van 1 oktober tot 1 april het zicht. Rijkswaterstaat heeft iets bedacht om dat kwaad te be strijden: elke houten schotbalk wordt voorzien van een strook lexaan, een doorzichtig materiaal. De in de oude sluis gebouwde nieuwe sluis is in ruwbouw af. De twee hele deuren komen in de week van 17 okto ber uit Amsterdam naar Vlissingen. De firma Genius Montage bv heeft ze gemaakt. Twee loopbruggen komen boven de sluisdeuren. Ze kunnen los van de deuren worden bewogen. De sluisdeuren blijven gedurende de zo mer constant open, is de bedoeling, en zijn permanent dicht gedurende het stormseizoen. De gemeente Vlissin gen spreekt nog over de preciese be- dieningsvoorwaarden van de sluis. F. W. J. van de Linde, projectleider voor rijkswaterstaat, verwacht dat de sluisdeuren vanaf 1 april volgend jaar bedienbaar zijn. Een spleet van een centimeter onder de deuren zorgt ook tijdens het stormseizoen voor verver sing van water in de Vissershaven. De sluis is vrij ondiep, 3,35 meter onder NAP. Vele jachten zullen bij eb even moeten wachten voor ze de haven in kunnen. Het werkterrein tussen het Keizers bolwerk en het Arsenaal wordt vol gendjaar opgenomen in de boulevard promenade. De loopbruggen ontslui ten het Arsenaal-gebied vanaf het Bel lamypark. Vanaf het Wooldhuis aan het begin van de Vlissingse boulevard tot aan het Eiland, de woonwijk tegen over het station, ontstaat één lange wandelroute. De Koopmanshaven en omgeving wordt geheel naar het voor beeld van de vernieuwde boulevard in gekleed met metselwerk. Slechts één deel dreigt buitengesloten te worden: het Rondeel op de kop van de land tong tussen de Koopmans- en Vissers haven. Een puist noemde het Vlissings raadslid C. J. van der Weele dit monu ment. Van de Linde van rijkswater staat heeft de hoop niet opgegeven dat het Rondeel, een vestingwerk uit 1308, kan worden meegenomen. „Als techni ci vinden we het zonde zoiets achter te laten". Een onderzoek naar de con structie wordt verricht. Het struikel blok is echter geld. „We willen weten hoeveel middelen met een restauratie zijn gemoeid", zegt Van de Linde en voegt toe dat 'een kans bestaat dat het Rondeel wordt aangepakt'. De jachthaven in de gerenoveerde Vis sershaven gaat 1 april dan wel 1 mei 1989 open. H. Ufkes, de directeur van de gelijknamige bouwonderneming in Apeldoorn, is daarvan overtuigd. Zijn firma neemt deel aan de Initiatief groep Vissershaven Vlissingen. Het ar chitectenbureau Wisse-Tuinhof-Slem- mer uit Vlissingen en de Zeeuwse bouwbedrijven Christiaansen, Flipse en De Delta zijn de andere partners. Ufkes, onderdeel van de Wessels Groep, treedt op als de projectontwik kelaar van het Arsenaal en omgeving. De exploitatie van de jachthaven hoort daar sinds midden mei ook bij. De aangewezen beheerder, de Koude kerkenaar H. Wesselman, trad toen op aandrang van de gemeente Vlisisngen terug. Hij kon niet tijdig een financiële opzet op tafel leggen. Ufkes geeft te kennen dat de Initiatiefgroep de finan ciering rond heeft. De Vlissingse ge meenteraad kan in oktober een voor stel verwachten. De bedoeling was dat dat al in augustus zou gebeuren. Wet houder D. J. P. Bruinooge van recrea tie heeft drie argumenten waarom dat niet is gelukt: de vakantie zat ertus sen, wat zaken moesten nader worden bekeken en wij hadden geen haast. MIDDELBURG - „Een platte bezuini ging", noemt voorzitter Leen ter Haar van de Protestants Christelijke On derwijsvakorganisatie PCO de 100 miljoen, die het ministerie van onder wijs volgend jaar wil besparen door het sluiten van kleine scholen. „Eco nomisch is er op dit moment eigenlijk geen reden meer om te bezuinigen. Het is schrijnend, dat er in het onder wijs niets bijkomt, terwijl begrotin gen van een aantal andere ministeries vorig jaar met 6 miljard werden over schreden, zonder dat het veel proble men gaf. We hebben heel weinig be grip voor dit kabinetsbeleid". De PCO-voorzitter gaf zijn reactie op de Miljoenennota donderdagavond in Middelburg op de oprichtingsvergade ring van een afdeling voor Noord- en Midden-Zeeland. Volgens Ter Haar gaan door de plannen van minister Deetman 1200 tot 1500 banen verloren. Hij verwacht dat er vooral kleine ba sisscholen in het openbaar onderwijs zullen verdwijnen. Zij konden in het verleden vaak rekenen op clementie van de provincies. Schoolbesturen in het bijzonder onderwijs, die aan ophef fing van hun school wilden ontkomen, zijn gedwongen zich rechtstreeks tot de minister te wenden. In vrijwel alle gevallen met negatief resultaat, zodat in die sector de koude sanering vrijwel achter de rug is. Een „wat laffe manier van bezuinigen" vindt Ter Haar het onttrekken van geld en andere faciliteiten aan scholen tot 125 leerlingen om zo de grotere on derwijsinstellingen aan een extraatje van 18 miljoen te helpen. „Zo wordt in feite de koele wet van vraag en aanbod losgelaten op het onderwijs", zei de PCO-voorzitter. „Ouders zullen in de meeste gevallen kiezen voor de wat grotere school met meer mogelijkhe den". Volgens Ter Haar accentueert de nieuwe onderwijsbegroting (waarin overigens lang niet alle beleidslijnen gedetailleerd zijn aangegeven) een 'schoksgewijze' verandering in de zeggenschapsverhoudingen over en binnen de school. Het beschikbaar stellen van een 'vast' bedrag, waar mee de onderwijsinstellingen het moeten doen (de zogenaamde 'lump sum'-financiering) en nieuwe forma tie-, vakantie- en adv-regelingen lee- gen grote verantwoordelijkheden op de schouders van besturen en perso neel. Op zich - zo beklemtoonde hij - valt er best iets te zeggen voor het terugbren gen van de over-gedetailleerde en vaak falende regelgeving. De PCO vindt het echter onaanvaardbaar, in dien die ingreep ten koste zou gaan van de rechtspositie van de werkne mers in het onderwijs. Bij de nieuwe PCO-afdeling zijn 480 le den in Noord- en Midden-Zeeland aan gesloten. Waarnemend voorzitter is H. Overduin. Op de oprichtingsbijeen komst speldde Ter Haar de gouden CNV-speld met lauwertak op de trui van J. van Leerdam uit Serooskerke (W), die 40 jaar lid is van de onderwijs vakorganisatie. Twaalf andere PCO'ers kregen een onderscheiding omdat ze hun 25-jarig jubileum vier den. Collecte De collecte voor het Ko- 'ningin Wilhelminafonds voor de kan kerbestrijding heeft in Vrouwenpolder f 1234,70 opgebracht. De Initiatiefgroep Vissershaven Vlis singen laat de havenaanleg vooruit lopen op de ontwikkeling van het Ar senaal en omgeving. Het grote karwei kan beginnen, vindt Ufkes, als de pro cedure over het bestemmingsplan Be schermd Stadsgezicht 2 is afgerond. Een aantal Vlissingers heeft tegen dat plan beroep aangetekend bij de Kroon. Wethouder Bruinooge ver wacht een uitspraak begin 1989. De voorbereidingen voor de ontwikke ling van het Arsenaal gaan volop door, aldus Ufkes en Bruinooge. Uitgangs punt is nog steeds het in februari be kend gemaakte project. Een 70 meter hoge toren, bebouwing van de Zeil- markt en een theater met een bioscoop bij het Arsenaal waren de opvallende elementen. Ufkes laat weten dat de bouwmassa op de Zeilmarkt beperk ter wordt. De 70 meter hoge toren is in principe gehandhaafd. Vlissingen moet wachten. Bruinooge ontkent dat de gemeente hierdoor de subsidie van het ministerie van economiche zaken mis dreigt te lopen. De toegezegde 3,5 miljoen gulden zou alleen afkomen als in 1988 de werkzaamheden beginnen. „We zijn toch bezig", zegt Bruinooge. „Kijk maar naar het De Ruyterplein en directe omgeving". Landelijk voorzitter van de Protestants Christelijke Onderwijsvakorganisatie Leen ter Haar speldt jubilaris J. van Leerdam het gouden CNV-insigne op, omdat hij 40 jaar lid is van de PCO. Discotheek De gereformeerde discotheek opent zaterdag 1 oktober om 20.00 uur de deuren na de zomer- sluiting. De toegang is beperkt voor jongeren tot zeventien jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 20