Boetes voor te hard en onverzekerd rijden 'Muzikaal Uur' in kerk Sas van Gent viert eerste lustrum Bamisfeesten Kloosterzande dag korter dan vorige jaren Organist Van Driel speelt drie dagen in Kopenhagen IN TERNEUZENSE BINNENSTAD Gaaibolling Schietingen Kaarting Gemeente Hontenisse KANTONRECHTER TERNEUZEN Gevolgen MET JONGE MUSICI Verrassingen bij clubtennis Smash Tonny Krijger trio herenigd Hard Kerkconcerten Bibliotheek Axel houdt expositie blindenliteratuur BELANGSTELLING NEEMT AF Modeshow PZC/streek 20 CLINGE HOEK SCHOONDIJKE TERNEUZEN VOGELWAARDE WESTDORPE IJZENDIJKE WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1988 7- De plaats waar het ABC-complex in Terneuzen zal verrijzen, met rechts het voormalig concertgebouw en links op de achtergrond het pand waarin fotohandel Van Vugt is gevestigd. C&A heeft haast met ABC-complex TERNEUZEN - C&A wil vaart zetten achter de vestiging in de Terneuzense binnenstad. Direct na 1 oktober, als de opgekochte panden in de rechthoek Nieuwstraat/Arsenaalstraat/Noordstraat vrijkomen, gaan de slopers aan het werk. Alleen met Fotohandel Van Vugt op de hoek van de Noordstraat moet nog overeenstemming worden bereikt. Dat pand is al verworven, maar de onderhandelingen met de huurder verlopen alles behalve vlot. Volgens Van Vugt is dat zeker niet zijn schuld. „We hebben altijd volledig mee willen werken, maar zij veroorzaakten de problemen". Desondanks verwacht E. Kloos, hoofd van de afdeling Onroerend Goed van C&A-Nederland, dat 'dit laatste ver- wervingshobbeltje' op korte termijn kan worden genomen. Kloos: „Ons aanbod is kennelijk volkomen ver keerd ingeschat. Ach, we hebben dit soort situaties wel vaker meegemaakt. Het kost soms wat tijd om mensen te overtuigen van de redelijkheid van een bepaald aanbod. Ik verwacht echt dat we op korte termijn tot overeenstem ming zullen komen en dat het niet no dig zal blijken naar het uiterste middel - een juridische procedure - te grijpen". Dinsdag nam Kloos overigens weer contact op met Van Vugt; de onder handelingen worden waarschijnlijk zeer binnenkort voortgezet. Volgens Kloos heeft een en ander tot nu toe niet geleid tot vertraging. De aanvraag van de bouwvergunning voor het ABC-complex (Albert Heijn, Blokker en C&A) wordt binnen enkele weken ingediend bij de gemeente. Kloos: „Als het aan ons ligt, gaat de eerste paal nog dit najaar de grond in. Maar we houden er rekening mee dat het, gezien de planologische procedu res. pas volgend voorjaar kan. In ieder geval is het niet zo dat we de grond, die we hebben gekocht nog geruime tijd braak willen laten liggen of iets derge lijks. We hebben niet voor niets ge kocht en we gaan ook niet zomaar slo pen". Volgens wethouder W. Gosselaar (openbare werken en planologie) zal er van de kant van de gemeente alles aan worden gedaan om de procedures zo snel mogelijk te laten verlopen. „Het hoeft niet al te lang te duren alle maal. Er ligt immers al een voorberei- SAS VAN GENT - Het traditionele 'Muzikaal Uur' in de rooms-katholie- ke kerk in Sas van Gent staat dit jaar geheel in het teken van Zeeuwsch- Vlaanderen. Het 'Muzikaal Uur' wordt zondag voor de vijfde keer ge houden. De organisatoren hebben voor dit lustrum-concert twee jonge Zeeuws-Vlamingen uitgenodigd, die de kans krijgen met een kamerorkest op te treden. Daarnaast is er dit jaar gekozen voor muziek van Vlaamse componisten. De voorzitter van de orgelcommissie Sas van Gent E. Erpelinck beklem toont dat het 'Muzikaal uur' jonge mu- SINT-JANSTEEN - Op de banen van tennisclub Smash werden zaterdag de finales afgewerkt van de jaarlijkse onderlinge kampioenschappen voor senioren. Het toernooi werd zowel bij de heren als de dames gekenmerkt door enkele verrassende uitschake lingen. Bij de dames wist de als derde ge plaatste Angeliek Coenen zich door een driesetsoverwinning (6-4, 5-7 en 6- 1) op de gedoodverfde winnares Moni que Baecke te kwalificeren voor de fi nale van het enkelspel. Hierin moest zij het opnemen tegen Esmeralda Ver- haegen, die door de organisatie als tweede was ingeschat. Met de setstan den 6-4 en 6-4 ging de clubtitel uitein delijk naar Angeliek Coenen. Ook in het heren-enkel moesten enke le favorieten voortijdig het onderspit delven. De dadendrang van Harold de Puysseleijr was hier teveel voor de nummers twee en vier van het schema, Reggie Bun en Mare de Brouwer. Via een 6-2 en 7-6 overwinning op Bun plaatste de Puysseleijr zich in de halve finale tegen Mare de Brouwer. Een eenvoudige 6-2 en 6-3 zege was goed voor de finale. Eerstgeplaatste Ronald van Remortel voldeed moeiteloos aan de verwach tingen en bereikte met speels gemak de eindstrijd. Ook deze laatste hinder nis leverde hem geen noemenswaardi ge problemen op; met 6-3 en 6-2 ver overde hij de clubtitel. Overige uitslagen: Herendubbel: Van RemoreL'Nanna-De Brouwer/Rottier 6-2, 1-6 en 6-3; danesdub- bel: Ducheine/Huis-SteeL'Hendriks 6-4, 6-2; gemengddubbel: Verhaegen/Nanna-Kool- De Puysseleijr 6-4, 6-2. Herkanslngstoer- nooi, herenenkel: J. Bral-E. Antheunis 6-4, 6-3; herkansingstoernooi, damesenkel: C. Huis-M. Kegels 6-2, 6-1. sici in de gelegenheid wil stellen or kestervaring op te doen. „Wij zijn dan ook blij twee jonge talentvolle musici voor dit concert te hebben aangetrok ken". Arthur Neele uit Terneuzen is twintig jaar oud en begon op zijn acht ste jaar met vioolspelen. Hij won op veertienjarige ieeftijd de derde prijs op de Nationale Viooldagen en studeert aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Dominique Zwartelé is ge togen in Sas van Gent. Zij begon op tienjarige leeftijd met klarinetspelen. Zij heeft aan de Rijks Muziekacademie in Gent het diploma notenleer in de uitmuntenheidsgraad behaald en is tweedejaars student klarinet aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Arthur Neele speelt het Rondo in A van Frans Schubert. Dominique Zwar telé vertolkt het klarinet-concert No 3 van Carl Stamitz. Bij dit werk wordt het orkest uitgebreid met twee fagot ten en twee hoorns. Dit jaar wordt ook extra aandacht besteed aan de Vlaam se componisten. Arie Karreman speelt op het gerestaureerde kerkorgel de Fanfare van Lemmens. Bijzonder is ook de uitvoering van een Divertimen to, gecomponeerd door de dirigent van het Lokers Kamerorkest, Jo van Eet- velde. Van de Vlaamse componist Wil lem Kersters worden drie bagatellen ten gehore gebracht. „De kerk in Sas heeft een uitstekende akoestiek en is daarom zeer geschikt voor het geven van concerten. We zijn ook tevreden dat ieder jaar toch drie honderd mensen, ook zij die gewoon lijk niet zo gauw naar een concert gaan, de kerk van Sas van Gent bin nenlopen en zomaar een uur komen luisteren. Door de elk jaar groeiende belangstelling, ook van ver, is het 'Mu zikaal uur' kennelijk een schot in de roos", aldus de heer Erpelinck. Het concert begint om 15.00 uur en de toegang is gratis. HENGSTDIJK - Op camping de Vogel werd een gaaibolling gehouden waar aan 38 personen deelnamen. Uitslag hoge vogel: T. Borreman, Hengst dijk; rechter zijvogel: G. v. Dorselaer, St. Jansteen; linkerzij vogel: K. v. d. Kaai, Delft. Grootste aantal kleine vogels (7): R. de Brouwer, Terneuzen. OSSENISSE - Op camping Mussennis in Ossenisse werd een gaaibolling ge houden waaraan 49 personen deelna men. Uitslag hoge vogel: V. Kuilaert, Ossenisse; linker zijvogel: R. Verbrugge, Ossenisse; rechter zijvogel: G. v. d. Bosse, Ossenisse. Grootste aantal kleine vogels (8): J, Rijk, Ossenisse. dingsbesluit. We moeten even af wachten hoe de aanvraag er precies uitziet. Van belang is bijvoorbeeld welke gevolgen een en ander heeft voor de infrastructuur in dat gebied". Zijn Kloos en Gosselaar optimistisch, fotohandelaar Van Vugt is dat aller minst. Hij vindt dat de vertegenwoor digers van C&A zich tijdens de onder handelingen allerminst hoffelijk heb ben gedragen. De fotohandelaar, die het pand op de hoek van de Noord straat-Arsenaalstraat al negentien j aar huurt en ook de komende tien j aar actief wil blijven in de fotobranche, be klemtoont dat hij de ontwikkelingen in Terneuzen zeker niet wil dwarsbo men. Eigenlijk was er, volgens hem, al gerui me tijd geleden sprake van overeen stemming tussen beide partijen. De fo tohandel zou tijdelijk in een noodhuis- vesting worden ondergebracht in af wachting van het gereedkomen van de nieuwbouw. Uiteindelijk ketste die op lossing af omdat, volgens Van Vugt, van C&A-zijde onvoldoende garanties konden worden gegeven voor het tijd stip waarop met de bouw zou worden begonnen. Volgens de raadsman van de fotograaf, mr S. G. W. de Leeuw, schuwt zijn cliënt een gerechtelijke procedure niet. De Leeuw: „Hier wordt gepoogd de kleine middenstander plat te walsen. Dit is een strijd tussen Da vid en Goliath". Net als Van Vugt twijfelt mr De Leeuw aan de haast, die C&A zegt te willen maken met de bouw. Volgens de twee zou het nog jaren kunnen duren voor de eerste spade daadwerkelijk de grond in gaat. Wethouder Gosselaar rekent er wél op dat snel met de bouw wordt begonnen. „Zodra de plannen op tafel liggen, zul len we ook de omwonenden uitgebreid informeren. Dat is een logische zaak. De horeca in de Nieuwstraat bijvoor beeld heeft er recht op te weten wat er voor hun deur te gebeuren staat". TERNEUZEN - Kantonrechter plaatsvervanger mr E. N. J. de Rech ter kon dinsdag niets anders doen dan de zaak van de Terneuzenaar P. de M. verdagen naar een later tijdstip. De M. wordt verdacht van het onverze kerd rijden en het niet bij zich hebben van een geldig rijbewijs. In de auto werd ook een stiletto aange troffen. Verklaringen die hij aan de verbalisant, na een aanhouding op de Kinderdijk in Axel begin september vorig jaar. zou hebben afgelegd, wér den door hem op de zitting in Terneu zen met klem tegengesproken. „De au to is eigendom van mijn moeder en ik wist niet dat deze onverzekerd was. Ze heeft nog meer auto's die wel verze kerd zijn, dus dan verwacht je dit niet". De aanhouding werd' gedaan, omdat de linkerkoplamp geen licht gaf. Ook de moeder van De M. zat in de auto. „Ze wilde nergens van weten. Mijn rij bewijs was ik in de haast vergeten. Ja, die stiletto zal wel van mijn moeder ge weest zijn. Die verkoopt van alles en nog wat", reageerde De M. De kantonrechter wilde voor de vol gende keer de verbalisant oproepen en wellicht de moeder van De M. als ge tuige. „Ik kan je nu al zeggen, dat ze niet komt. Met mijn moeder erbij kom ik er alleen maar slechter vanaf'. Bij een aanrijding met een stilstaande auto in de Drostlaan in Sluiskil, vorig jaar november, werd al gauw duidelijk dat G. K. uit Spui niet in het bezit van een rijbewijs was en ook onverzekerd reed. De schade bedroeg 7000 gulden waarvan K. inmiddels elke maand een gedeelte aflost. Officier van justitie mr T. H. Lind eiste een boete van 195 gul den voor het rijden zonder rijbewijs en hield rekening met de afbetaling van TERNEUZEN - Het Trio Tonny Krij ger, dat er vijf jaar geleden mee stop te, is weer bij elkaar. Tonny Krijger, Piet Cijsouw en Johan van Remortel zijn zaterdagavond samen te zien in de bovenzaal van café Du Commerce aan de Markt in Terneuzen. Hun op treden, met veel populaire dansmu ziek maar ook een Weense wals en een nummertje rock 'n roll tussendoor, begint om 21.00 uur. Tonny Krijger, die nooit gestopt is met muziek maken, sluit zelf niet uit dat het Trio dat naar hem vernoemd is de komende tijd weer vaker te zien en te horen zal zijn in Terneuzen en omstre ken. In 1983 gingen de drie na zeven tien jaar intensieve samenwerking en een constant succes uit elkaar. Het was met name Cijsouw die het muziek maken niet langer kon combineren met zijn dagelijks werk. Onlangs za gen de drie elkaar tijdens een verjaar dag weer terug en daar ontstond het idee om het weer eens te proberen. „We zouden het best wel eens wat vaker kunnen doen, het bloed kruipt waar het niet gaan kan, maar niet meer zo frequent als vroeger toen we wel drie keer in de week speelden", aldus Krij ger. ZUIDDORPE - Schutterssociëteit Willem Teil hield een schieting in café Het Gemeentehuis waaraan 35 schut ters deelnamen. Uitslag: eerste hogevogel: A. Rotter Sas v. Gent; eerste zijvogel en tweede zijvogel R. Herwegh, Heikant; tweede hoge vogel J. Goossens Koewacht. Grootste aantal klei ne vogels (5) T. de Caluwé, Koewacht en A. de Munck, Zuiddorpe. de schade door niet de gebruikelijke 500 gulden voor onverzekerd rijden te eisen, maar vier maanden voorwaar delijke ontzegging met een proeftijd van twee jaar. De kantonrechter ver laagde de boete tot 150 gulden en nam verder de eis over. P. B. uit Terneuzen stond voor de kan tonrechter omdat hij, volgens meting, 98 kilometer per uur reed in de Veer- straat in Zaamslag, terwijl daar maar 50 kilometer per uur is toegestaan. Volgens zijn zeggen moest hij de boot halen. De kantonrechter vonniste conform de eis 265 gulden boete. H. K. uit Vogelwaarde reed 72 kilome ter per uur in de Veerstraat in Zaam slag. Hij wilde een schikking en betaal de de 80 gulden boete, maar kreeg tot zijn verbazing het bedrag teruggestort op zijn rekening. De officier eiste beta ling van de schikking van 80 gulden. Mr De Rechter hield er rekening mee, dat K. een vrije dag had moeten ne men om aanwezig te zijn en verklaarde hem schuldig zonder strafoplegging. F. H. uit Terneuzen reed in maart van dit jaar zonder verzekering op de rijks weg Terneuzen-Sas van Gent. Ook ontbraken het kenteken deel III op de vdorruit en een keuringssticker op de nummerplaat. De officier van justitie eiste 130 gulden boete voor het ontbre ken van het deel III, 180 gulden voor het niet gekeurd zijn van de auto en 500 gulden voor het onverzekerd rij den. De kantonrechter was iets milder en veroordeelde H. tot 100 gulden boe te voor het ontbreken van het deel III. De rest vonniste hij conform. N. G. uit Spui stuurde in april van dit jaar iemand onverzekerd de weg op. De auto had vanaf 1 december vorig jaar onverzekerd bij haar thuis ge staan. „De verzekering werd opge zegd, omdat we de auto de hele winter niet nodig hadden. Op een gegeven moment was de auto plotseling nodig. Ik probeerde het een en ander op vrij dagavond met de verzekering in orde te krijgen. De verzekering zegde toe al les in orde te brengen". De officier eiste 150 gulden boete en vier maanden voorwaardelijke ontzegging van het rijbewijs met een proeftijd van twee jaar. Dé kantonrechter vonniste con form. IJZENDIJKE - In IJzendijke en Koe wacht worden respectievelijk zondag en maandag cello- en orgelconcerten gegeven. De concerten in de hervorm de kerk in IJzendijke en in de rk-kerk in Koewacht beginnen om 20.00 uur. Uitvoerenden zijn de cellist Mark Lambrecht uit België en de organist Mare Adamczewski uit Frankrijk. Lambrecht, leraar te Axel, Terneuzen, Hulst en Lokeren, speelt de cello-suite nr. 1 in G-groot van J. S. Bach. Adamc zewski. voor wie dit de eerste optre dens in Nederland zijn, speelt werken van Sweelinck, Couperin, Buxtehude. Bach, Byrd en Reincken. AXEL - In het kader van het 40-jarig jubileum van de Christelijke Openba re bibliotheek in Axel wordt er van 26 september tot en met 8 oktober een expositie gehouden door de Christe lijke blindenbibliotheek uit Ermelo. Op de expositie zijn onder meer de mo gelijkheden te zien op het gebied van informatieverstrekking aan blinden, slechtzienden en langdurig zieken. De collectie van de blindenbibliotheek bevat behalve romans en informatieve boeken ook artikelen uit tijdschriften en dagbladen op cassette-bandjes. De expositie is te bezichtigen tijdens de openingsuren van de bibliotheek. KLOOSTERZANDE - Burgemeester mr A. A. L. G. M. Kessen van Hontenis- se opent vrijdag om 19.00 uur de Ba misfeesten in een feesttent op het Ma- rijkeplein in Kloosterzande, met daaraan gekoppeld een midden- standsbeurs, waaraan twintig winke liers uit Kloosterzande en omgeving deelnemen. De festiviteiten van de carnavalsstichting 'De Kloorianen' duren een dag korter dan in vorige ja ren. „We merken", zegt secretaris Stanny van Mieghem, „dat door het grote aan bod van activiteiten in de regio gedu rende augustus en september de be langstelling wat afneemt. Daarom hebben we de festiviteiten met een dag ingekort". Na de officiële opening vrij dagavond staat er om 20.00 uur een buurtkwis op het programma, waar voor zich tien buurten en verenigingen heben opgegeven. Vervolgens zorgt 'Windkracht 9' voor de muzikale ont spanning. Zaterdag beginnen de Bamisfeesten om 10.00 uur met een programma voor de kinderen. Vervolgens kunnen vanaf 13.00 uur de kinderen zelf actief deel nemen aan het feest, door oude spul letjes te koop aan te bieden tijdens de snuffelmarkt. Diezelfde middag wordt er in de tent een gaaibolling en schieting gehouden en kunnen er mosselen worden gege ten, die zoals ieder jaar worden bereid door Adrie de Bruyn en Theo Tiele- man. Om 19.00 uur komen de sterke mannen aan bod voor het touwtrek ken om de 'Bamistrofee'. Daarna kan er worden gedanst op muziek van de Stringband. Zondag is er om 10.30 uur een heilige mis in de tent. Na de dienst verzorgt 'Alte Kameraden' uit Kloosterzande een koffieconcert. De modeshow, die al enkele jaren op de dinsdagmiddag werd gehouden, is verplaatst naar de zondagmiddag. Vanaf 13.30 uur zullen verschillende mannequins en dress- men de nieuwste snufjes laten zien op het gebied van kleding. Tegelijkertijd Organist Jan Pieter van Driel speelt drie dagen in Kopenhagen. TERNEUZEN - De 26-jarige Terneuzense organist Jan Pieter van DrieJ luistert donderdag, vrijdag en zater dag het Amager Muziekfestival in Kopenhagen op. Van Driel geeft in de Deense hoofdstad drie concerten waarbij hij met name muziek speelt van J. S. Bach en van zijn eigen leermeester Flor Peeters. In 1987 gaf van Driel ook enkele orgelconcerten in en rond Kopenhagen waar zijn interpretatie zeer in de smaak viel. De Terneuzenaar, die behalve organist ook dirigent is van zeven koren in Zeeuwsch-Vlaanderen, speelt graag in Denemarken. Het land telt zeer veel goed onderhouden oude kerkorgels van hoge kwaliteit. Van Driel werd in Axel geboren en ontving zijn eerste orgellessen van Piet Brakman. Hij vervolgde zijn muzi kale opleiding aan de Stedelijke Muziekacademie in Eeklo, aan de Rijks Muziek- en Kunstacademie in Ant werpen en in Gent, aan het Koninklijk Conservatorium in Gent, volgde een meestercursus Barokinterpretatie bij Ton Koopman en bij professor Flor Peeters en werd daarna privé-leerling van Peeters. wordt buiten op het plein een auto show gehouden. De kinderen van volksdansgroep 'Ha- va Naguila' uit Vogelwaarde verzor gen om 15.30 uur een kort optreden. Daarna worden tal van artikelen per opbod verkocht en om 20.00 uur is er bingo. De laatste dag van de bamis be gint om 9.30 uur met een kaarting. Om 14.00 uur is er de koopjesmiddag. Nieuw is het rad van avontuur, dat bij voldoende belangstelling de hele mid- SINT-JANSTEEN In het gemeen schapscentrum De Warande hiueld de R.-K. Bond voor Ouderen haar eerste competitiekaarting waaraan 45 perso nen deelnamen. Uitslag: 1 E. Sturm Heikant: 2 J. v. Remortel Clinge; 3 L. Jonkman Clinge. SINT-JANSTEEN In café De Kroon in Sint-Jansteen werd een kaarting ge houden waaraan 56 personen deelna men. Uitslag: 1 E. Blommaert Sint-Jansteen; 2 W. Guinai Axel; 3 J. Vreelinck Axel; 4 J. der We duwe Sint-Jansteen; 5 M. de Waal Klooster zande. HENGSTDIJK In café Het Jagers huis werd een kaarting gehouden waaraan 52 personen deelnamen. Uitslag: Bieden: 1 mevr. Goossens Klooster zande; 2 P. Praet Nieuw-Namen; 3 mevr. I. de Winckel Nieuw-Namen. Jokeren: 1 mevr. Mahu Lamswaarde; 2 mevr. Taal Hulst; 3 mevr. v. Vooren Ossenisse. NIEUW-NAMEN In café R. Thille- man in Nieuw-Namen werd een kaar ting gehouden waaraan 78 personen deelnamen. Uitslag: Bieden: 1 F. Piessens Clinge; 2 J. Leeraert Hulst; 3 J. de Waal Axel; 4 M. ke gels Kruispolderhaven. Jokeren: J. Impens en J. v. Vooren Ossenisse. HENGSTDIJK In café Het Jagers huis in Hengstdijk werd een kaarting gehouden waaraan 62 personen deel namen. Uitslag: Bieden: 1 C. de Kort Hengstdijk; 2 P. v. Assche Hengstdijk; 3 mevr. Elegeert Koewacht. Jokeren: 1 mevr. v. Gink Axel;2 mevr. v. Vooren Ossenisse; 3 mevr. Kegels Kruispolderhaven. KLOOSTERZANDE In café De Reizende Man in Kloosterzande werd een kaarting gehouden waaraan 64 personen deelnamen. Uitslag: Bieden: 1 mevr. Durink Walsoor den; 2 mevr. Baart Kloosterzande; 3 mevr, Rombout Hulst. Jokeren: 1 mevr. Pauwels Kloosterzande; 2 mevr. Leemans Sluiskil; 3 mevr. Kegels Kruispolderhaven. GRAAUW De Bond voor Ouderen in Graauw hield in het Gemeen schapshuis een kaarting waaraan 49 personen deelnamen. Uitslag: 1 E. Kouijzer Graauw; 2 H. v. d. Berg Westdorpe; 3 R. v. d. Branden Clinge. WALSOORDEN In café Rue du Nord in Walsoorden werd een kaarting gehouden waaraan 46 personen deel namen. Uitslag: Bieden: 1 T. v. Kauteren Klooster zande; 2 mevr. Dierikx Walsoorden; 3 P. de Waal Kloosterzande. Jokeren: 1 mevr. Tolle- mans Hulst; 2 mevr. Esseling Hulst; 3 J. Im pens Terneuzen. NIEUW-NAMEN In café R. Thille- man in Nieuw-Namen werd een kaar ting gehouden waaraan 30 personen deelnamen. Uitslag: 1V. v. d. Eede Kieldrecht; 2 G. Ivens Nieuw-Namen: 3 M. Thilleman Nieuw-Na men. dag draait. De vijftiende Bamisfeester worden maandagavond afgeslotei met een optreden van de Havenzan gers, dat om 20.00 uur begint. Bingo Vrijdagavond om half acht wordt in zaal De Troubadour in Clinge een bingo gehouden. De organisatie is in handen van de Stichting Rollen driedaagse Clinge. Geslaagd - Aan de Rijksuniversi teit in Utrecht is J. van Klinker ge slaagd voor het doctoraal examen Ita liaanse taal en letterkunde. Klinke: behaalde in 1986 het doctoraal in df Duitse algemene literaire taaiweten schappen aan dezelfde universiteit. NCVB - De Nederlandse Christen Vrouwen Bond afdeling Hoek kom vandaag (woensdag) bijeen in het her vormd kerkcentrum. Gastspreker is F Willaert, directeur van de socialf dienst van de gemeente Terneuzen Hij praat over 'Arbeid en de sociale uit: keringen'. De bijeenkomst begint orn half acht. Allenstaanden - De soos voor al leenstaanden afdeling west Zeeuwsch-Vlaanderen houdt zaterdaj een avond in zaal Wijffels in Schoondij ke. De Apollo's verzorgen de dansmu ziek en tussendoor wordt er bingo ge| speeld en een verloting gehouden. Ds aanvang is om 20.00 uur. Geslaagd Aan de Rijksuniversij teit Groningen is R. Hanegraaf uitTerj neuzen geslaagd voor het doctoraal examen Geschiedenis. Spelendag - De turnvereniging Olympus uit Vogelwaarde houdt za terdag haar jaarlijkse jeugddag van df regio Zeeuwsch-Vlaanderen van df Koninklijke Nederlandse GymnastieS Bond. Het programma begint om 11.06 uur met een fotowandeltocht. De dal wordt afgesloten met bosspelen en eer play-backshow. De speeldag vind plaats in en rondom het Dorpscen trum en is om 15.30 uur afgelopen. Viswedstrijd Bij de clubkam pioenschappen van hengelverenigins De Platzak in Westdorpe is zondag L de Vleesschouwer winnaar gewordei met 2 punten, 8 kilo en 850 gram. Twee de werd M. Roegiers met 4 punten, i kilo en 580 gram. De derde plaats waf voor F. Sijnesael met 5 punten, 7 kilc en 620 gram. Het kampioenschap ginj over drie wedstrijden en werd gehou den op de Molenkreek. Bolling - Aan de puntenbolling ii IJzendijke deden 46 boilers mee. Win naar van de voorlaatste puntenbolüni van 1988 van de Bolclub Molenzich werd de Koning van De Nederlands Leden van Molenzicht Gustaf de Boe vre. 2 Henk Eecke, 3 Camiel van Loot ke, 4 Ronald Goossens, 5 Marinus Vet aert, 6 Rob Rijckaert. Ontwerp-bestemmingsplan Buitengebied De burgemeester van Hontenisse maakt ingevol ge het bepaalde in artikel 23 van de wet op de ruimtelijke ordening bekend dat het ontwerp-be stemmingsplan Buitengebied met ingang van 26 september 1988 gedurende een maand ter ge meentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren indie nen tegen het ontwerp-plan. Kloosterzande, 15 september 1988 De burgemeester van Hontenisse. mr. A. A. L. G. M. Kessen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 36