Verbouwing gemeentehuis in Kapelle biedt al voordelen Ik heb gezegd, zoek maar een ander Kunst van alledaagse ter discussie in Goes \n BEZWAARSCHRIFT NIET ONTVANKELIJK tr XI PZC/streek Bej aar denbilj art Bezwaren TIJDELIJK WOEKEREN MET DE RUIMTE WINNARES CULTURELE PRIJS GOES: Zelftherapie Schietingen ORGANISATIE REGIONAAL EDUCATIEF CENTRUM Cursus over de zin van 't leven GEMEENTE REIMERSWAAL BORSELE Plattelandsvrouwen De afde ling Borsele van de Nederlandse Bond voor Plattelandsvrouwen heeft maan dag een bijeenkomst in het dorpshuis Ons Dorpsleven te 's Gravenpolder. Modehuis Rita verzorgt een mode show van de wintercollectie. De bij eenkomst begint om 19.45 uur. 'S-HEER HENDRIKS KINDEREN Collecte - De collecte ten bate van het Koningin Wilhelminafonds heeft in 's-Heer Hendrikskinderen 1463,50 gulden opgebracht. NIEUWDORP Viswedstrijd - De achtse clubwed strijd van hengelsportvereniging 't Sloe in Nieuwdorp telde 31 deelne mers, die 106 bovenmaatse en 31 on dermaatse vissen vingen. OUD-VOSSEMEER Biljarten - Inde eerste wedstrijden van de competitie van de biljartvereni ging De Treffers in Oud-Vossemeer scoorde Piet de Leeuw de hoogste ge middelde met 2.94 en speelde de kort ste partij in 18 beurten. Met 16 caram boles maakten Wim Pons en Kees Bur ger de hoogste serie. WOLPHAARTSDIJK Plattelandsvrouwen - De Wol- phaartdijkse plattelandsvrouwen ko men morgen (donderdag) om 20 uur bijeen in het Dorpshuis. De avond staat in het teken van 'thee'. WOLPHAARTSDIJK Beurs - Peuterspeelzaal De Tjoekjes in Wolphaartsdijk houdt woensdag 28 september een winterkleding- en speelgoedbeurs in haar onderkomen aan de Oosterkerkestraat. Voor de kleintjes is er een grabbelton. De beurs is van 9.30 tot 14 uur open. HEINKENSZAND PCOB - De afdeling Borsele van de Protestants Christelijke Ouderen bond (PCOB) komt morgen (donder dag) om 14.30 uur bijeen in de her vormde kerk in Heinkenszand. Ge westelijk voorzitter A. Maas houdt een inleiding over het reilen en zeilen bin nen de ouderenbond. Op het program ma staat verder een dia-quiz. KLOET IN GE NCVB De afdeling Kloetinge van de NCVB houdt haar najaarsreisje donderdag 29 september naar het Mar kiezenhof te Bergen op Zoom en naar de Kalmthoutse Heide. Voorts is er woensdag 12 oktober een bijeenkomst in het Geerteshuis, aanvang 19.30 uur, waar de heer G. Hoogersteger een dia lezing houdt met als titel 'Op de fiets door China'. GEMEENTE BORSELE Bouwrijp maken bedrijfsterrein 's-Gravenpolder BEKENDMAKING fv% WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1988 b20 Tholen kan aan huizen beginnen THOLEN - De Stichting Gereformeerde Rusthuizen in Zeeland kan binnen kort beginnen met de bouw van woningen in de Hoogstraat in Tholen. Een bezwaarschrift van de Thoolse vereniging Huis en Heem is door gedeputeerde staten niet ontvankelijk verklaard. Hiermee is de laatste hindernis voor de al enkele jaren bestaande bouwplannen van de stichting verdwenen. bouw van de woningen kon echter nog niet worden begonnen. De kosten bij uitvoering van de plannen bleken te hoog. Tholen vond de huurprijzen on aanvaardbaar hoog. De Vereniging tot Behoud van Histori sche Kernen en het landschap van Tholen Huis en Heem tekende enkele maanden geleden bij de provincie be zwaar aan tegen het uiterlijk van de woningen. Volgens de vereniging is de bouw esthetisch niet aantrekkelijk en past die niet in de karakteristieke bin nenstad. Het bezwaarschrift was niet binnen de gestelde termijn ingeleverd. Volgens C. Nuyten van de gemeente Tholen, vormden de ingediende be zwaren ook inhoudelijk voor de pro vincie geen reden om de bouwplannen af te wijzen. GOES - Tijdens de eerste wedstrijden van het persoonlijk kampioenschap 1988/1989 van de biljartcompetitie voor bejaarden op de Bevelanden heeft H. van Zandvoort uit Hans- weert gewonnen van C. Almekinders uit Rilland met 2-0. G. van Zandvoort zegevierde met 2-0 over W. Smits uit Heinkenszand. In de B poule versloeg P. Huijskens uit Goes J. F. Schuermans uit Ovezande met 2-0. J. Hoogesteger uit Krabben- dijke won met 2-0 van W. Remijn uit Ovezande. De volgende wedstrijden worden maandag 26 september in 'De Legerdiek' gespeeld om 13.30 uur. Gedeputeerde staten schaarden zich achter de weerlegging van de bezwa ren door de gemeente Tholen, die ver wees naar de goedkeuring van de plan nen door de welstandscommissie. „Hét plan had meer kunnen aanslui ten op de omgeving", geeft Nuyten toe, „maar we moeten ook begrip hebben voor de extra kosten die dat met zich mee zou brengen". De goedkeuring door een externe, onafhankelijke com missie van deskundigen bewijst vol gens hem dat het uiterlijk van de bouw past bij de omliggende bebouwing. Tot voor enkele jaren stond op het ter rein de vervallen huurkazerne De Ark. De rijksdienst voor monumentenzorg gaf pas toestemming voor sloop nadat omwonenden een klacht indienden met het oog op gevaar van instorten en ook de gemeente aandrong op het ver wijderen van de bouwval. Onderzoek wees hierna uit dat de bodem in de om geving van de Kaai en de Hoogstraat verontreinigd was met stoffen van de voormalige gas- en viszilverfabriek. Met het oog op de bouwplannen van de Stichting Gereformeerde Rusthuizen in Zeeland werd het terrein aan de Hoogstraat, vooruitlopend op een al gehele sanering van de omgeving, in de zomer van 1987 afgegraven. Met de Nieuwe tekeningen van een wat sober der uitgevoerde bouw stuitten begin dit jaar op bezwaren van Huis en Heem. Omwonenden van de bouwput aan de Hoogstraat waren de toestand waarin het braakliggende terrein ver keert begin dit j aar goed beu. De grond was na het afgraven niet geëgaliseerd met het oog op de spoedige bebou wing. Door overvloedige regenval stonden diepe kuilen vol water, dat volgens de buurtbewoners gevaar op leverde voor spelende kinderen. Daar naast maakten zij aanmerkingen over de lange periode dat het braakliggend terrein hun omgeving ontsierde. De door de Stichting Gereformeerde Rusthuizen in Zeeland geplande bouw omvat tien bejaardenwoningen in twee woonlagen. Het plan vormt een aanvulling op de in 1980 gereali seerde 23 bejaardenwoningen aan de Kaai in Tholen. Secretaris G. Blan- kenstijn laat weten dat de stichting zo snel mogelijk wil beginnen met de uitvoering van de bouwplannen. Het wachten is volgens hem nog op toe stemming van de Hoofd Ingenieur Di recteur van de Volkshuisvesting in Zeeland. Uitslag: 1 P Slabbekoorn 2. J. Franse 3. A de Visser. De uitslagen waren als volgt: Piet de Leeuw-Henk Hommel 2-0. Jan Verhees-Bart den Hollander 2-0. Ko Geuze-Wim Pons 2-0, Johan van Meer-Sjaak Etienne 0-2. Leo van Wezel-Kees Burgers 0-2. Achter het gemeentehuis aan de Weststraat in Kapelle gaapt een enorme bouw put in verband met de uitbreiding en verbouwing van het pand. KAPELLE - De verbouw en uitbrei ding van het Kapelse gemeentehuis is voor bezoeker en passant niet onopge merkt gebleven. Achter het hoofdge bouw aan de Weststraat, waar korte lings nog twee woningen en een op slagloods stonden, ga^pt een groot gat. Ook de oude rechtervleugel van het gemeentehuis zelf heeft het veld moeten ruimen. De inkrimping noopt tot zuinigheid op de vierkante meter. Voor de bezoeker heeft de operatie ook voordelen, omdat de afdeling be volking nu achter de balie bij de en tree huist. Tot de oplevering van de twee verdie pingen hoge aanbouw in juli 1989 is het woekeren met de beschikbare ruimte. Op sociale zaken zitten de ambtena ren met de komst van de collega's van welzijn en sport krapper dan normaal. De commissie- en wethouderskamers zijn ingenomen door algemene zaken en het archief. De twee wethouders moeten het zolang doen met de spreekkamer. Een ander gevolg van het tijdelijk ruimtegebrek is dat verga deringen van regionale commissies en samenwerkingsverbanden voorlopig niet in het Kapels gemeentehuis kun nen worden gehouden. De raadszaal blijft tot medio volgend jaar gewoon bruikbaar. Als de nieuwe aanbouw klaar is, begin nen volgens chef financiën J. de Pooter de problemen pas. De verbouwing van het hoofdgebouw zal dermate ingrij pend zijn, dat voor raads- en commis sievergaderingen evenals trouwplech tigheden een andere lokatie moet wor den gezocht. De gedachten gaan onder meer uit naar het dorpshuis. Begin 1990 moet het hoofdgebouw gereed zijn. Het karwei is in handen van de Middelburgse Aannemerscombinatie (Maco). Een monumentale entree gaat straks het hoofdgebouw beheersen. Voor de ze overdekte ingang is sloop van de ka mers vun burgemeester en gemeente secretaris noodzakelijk. Het oude ge deelte is in de nieuwe opzet volledig voor bestuursdoeleinden bestemd, terwijl de ambtenaren naar de nieuwe aanbouw verhuizen. De raadsleden krijgen in deze vleugel een aparte ruimte met een eigen toegang. Met de aan- en verbouw verdubbelt de opper vlakte van het gemeentehuis, die mo menteel vijftienhonderd vierkante meter bedraagt. Uitgangspunt is dat het voor vijf miljoen gulden verspijker de gemeentehuis op alle niveaus voor minder validen toegankelijk moet zijn. Ilona Schmidt voor één van haar schilderijen. KATTENDIJKE - In de voormalige basisschool van Kattendijke legt kunstenares Ilona Schmit de laat ste hand aan de verbouwing van haar nieuwe woon- en werkruimte. Binnen getuigt alleen de lange gang nog van een schoolgebouw. De vijf- eneenhalve meter hoge kamers zijn als die van een statig herenhuis. Wat eens een vierkant schoolplein was, is nu een weelderige patio met bloemen en tuinbankjes. Het nieu we schilderatelier zal vrijdag met feestelijk vertoon worden inge wijd. Bovendien krijgt Ilona Schmit bij die gelegenheid de Cul turele Prijs Goes 1987 uitgereikt. „Het is onbegrijpelijk", zegt de beel dend kunstenares over het feit dat zij door de culturele raad van Goes is aangewezen voor deze onder scheiding. Ze is allerminst opgeto gen over de prijs. „Ik heb gezegd: 'zoek maar een ander op', want er zijn mensen die op cultureel gebied harder werken dan ik. Prijzen zijn al tijd iets bijzonders. En zo bijzonder vind ik het niet wat ik doe. Ik schil der, en weliswaar veel, maar dat doe ik omdat ik ervan houd". De erkenning en waardering voor haar werk, die de commissie in het toekennen van de onderscheiding uitspreekt, wijst ze schouderopha lend af. „Dat mijn werk aanvaard wordt, is meegenomen en het geeft me een comfortabel leven, maar dat is niet mijn uitgangspunt. Als ik in de schilderkunst op een punt kom dat het niet meer aanvaard wordt - en dat is dikwijls historisch ook ge beurd, zelfs bij Rembrandt - dan zal ik met net zoveel liefde schilderen. Ik heb die erkenning van buitenaf niet nodig, die zit in mezelf en daar luister ik naar". In vijftien jaar tijd heeft Ilona Schmit een schildercarrière opge bouwd met internationale allure. Haar schilderijen gaan de grenzen over naar exposities in landen ver spreid over de hele wereld. Vorig jaar hing haar werk in Amerika's grootste steden. „Vanaf mijn vijfde jaar wilde ik schilderes worden en op mijn dertigste werd ik dat", ver telt de beeldend kunstenares. Ze begon aanvankelijk als schrijf ster; schreef kinderverhalen voor de Donald Duck en werkte bij uitgeve rij de Bezige Bij. In 1973 verhuisde ze van de randstad naar Kattendijke. „Ik deed toen aan beeldhouwen en textiele vormgeving, ik maakte mo numentale objecten. Toen raakte ik in een crisis. Samen met een vriend had ik hier een boerderij gekocht. We zouden allebei gaan werken -hij was meubelontwerper- maar hij overleed binnen een paar maanden. En toen zat ik hier met drie kleine kinderen. Dan kun je twee dingen doen: teruggaan of doorzetten". „Eigenlijk was het een soort zelf therapie om te gaan schilderen, want ik kon van de ene op de andere dag geen beeld meer verzinnen. Binnen een jaar had ik een tentoon stelling in New York; een biënnale voor jonge kunstenaars. Ik dacht: 'die niet waagt, die niet wint', stuurde een dia op en werd samen met drie anderen voor Nederland uitgekozen". 8Een teken- of schilderopleiding heeft Ilona Schmit nooit gehad. „In de tijd dat ik jong was, gingen nette meisjes niet naar de academie want daar was het een zootje. Ik heb wel les gehad in beeldhouwen, maar dat was privéles bij een kunstenaar. Hij heeft me de grondbeginselen bijge bracht. Nog heel lang heb ik last ge had van mijn opvoeding. Eigenlijk tot mijn veertigste jaar voelde ik me schuldig dat ik kunstenares was. Dan dacht ik altijd: waarom doe ik zulke zinloze dingen terwijl je beter voor arts kunt studeren, dan doe je tenminste iets zinnigs in de maat schappij". De schilderijen die ze maakte wer den ingedeeld bij de naïeve schilder kunst. Een stigma dat Ilona Schmit inmiddels is ontgroeid. In de prak tijk is het echter moeilijk om daar vanaf te komen. „Als je eenmaal een kassucces bent, willen de galerie houders je graag in een hokje hou den. Het werk dat ik maakte was ei genlijk niet zo naïef, men heeft dat gelijk zo genoemd. Ik wist wat ik deed, omdat ik al beeldend gevormd was. Als beeldhouwster had ik ge leerd driedimensionaal te werken. Toen ik ging schilderen had ik een plat vel voor me en dacht: plat is plat. Ik schilderde zonder perspec tief en dat heette naïeve kunst. Toen ik wel perspectief in mijn schilderij en bracht, zeiden ze, je bent niet meer naïef genoeg. Maar ik ben nooit echt naïef schilderes geweest in die zin zoals van de meeste naïe- ven verwacht wordt; die niet anders kunnen. Maar ik kan wel anders en ik doe nu duidelijk heel anders". Aangezien Ilona Schmit een ar beidsintensieve schildertechniek hanteert, maakt ze tien tot hooguit vijftien doeken per jaar. De helft daarvan is in opdracht, dus komt er niet meer zoveel werk op exposities terecht. Haar schilderijen laten zich het best als fijnschilderkunst om schrijven. Ilona Schmit wil er echter voor waken weer in één bepaalde stijl te worden geplaatst. „Dan zit je in het volgende hokje met de volgende beperking en daar moet je je weer uitknokken. Toen mijn werk niet meer naïef genoeg was, bedachten ze de term 'bewust naïef. Nu ben ik nauwelijks nog be wust naïef, maar het interesseert me echt niet wat ze weer verzinnen. Ik wil gewoon mezelf zijn en ben be voorrecht dat er altijd mensen zijn die mijn werk waarderen en kopen". De olieverfschilderijen die haar in de naïeve schildertak plaatsten zijn nog steeds een onderdeel van haar hedendaagse oeuvre, maar daar naast maakt ze sinds vijf jaar ook pastels. „Ik heb er vijfjaar over zit ten dubben of die pasteltekeningen goed genoeg waren om te laten zien. Ze verschillen totaal van het schil derwerk dat ik al deed. Daarom was ik bang voor verwarring en ook dat ik geen brood meer op de plank zou hebben als ik daarin door zou zet ten. Maar ik ben nu zo sterk dat ik zeg: ze zijn goed, ik sta er achter. Ik besta uit twee persoonlijkheden, van heel direct tot erg in mezelf ge keerd. Mijn pasteltekeningen zijn heel extravert (naar buiten ge keerd). Krijt maakt me vrijer. Bij de pastels is het kleurengebruik onbe grensd, die vrijheid heb ik niet met verf'. „Mijn stijl is anders geworden, doordat ik zelf ben veranderd in vijftien jaar. Als je met je hart schildert, veranderen je schilderij en ook. Naarmate mijn bewustzijn groeide, groeiden mijn schilderij en. Ik heb nu het gevoel dat ik pas aan het begin sta; dat dit mijn lesja- ren waren om tot geestelijk inzicht te komen. Eerst zei ik altijd: ik word tachtig. Nu zeg ik: ik moet 105 worden, anders kan ik niet meer maken wat er allemaal in mijn hoofd zit". 'S-HEERENHOEK - De handboog vereniging 'Eensgezinsheid' te 's-Hee renhoek hield een schieting op de staande wippen. Er waren 45 deelne mers Uitslag eerste wip: eerste hoofdvogel: J. v. d, Guchte, zorgvlied, Ellewoutsdijk; tweede hoofdvogel: L. de damme; eerste en Guchte, Zorgvlied; stapje, Doel naar vierde zijvogel: H. laatsten na loting; Eensgeziendheid, kal: W. Boudens, Jonge, ADLM, Kwaden- tweede zijvogel: J. v. d. derde zij vogel: Chr. Kor Hoger, wolphaartsdijk; v. Eist, Zorgvliet, beide eerste kal: Jos. Goense, 's-Heerenheok; tweede Willem Teil, Ovezande derde kal: mevr. J. de Jonge, ADLM; vierde kal: E. Rentmeester, Willem Teil. Uitslag tweede wip: eerste hoofdvogel: C. v. 't We steinde, Soranus, Heinkenszand; tweede hoofdvogel: H. v. d. Dries, Eensgezindheid eerste zijvogel: J. Smallegange, Zorgvlied tweede zijvogel: L. Rentmeester, Willem Teil; derde zijvogel: N. v. d. Dries, Eensge zindheid; vierde zijvogel: W. Boudens, Wil lem Teil; eerste kal: C. Westdorp, Eensgezi- nehdi; tweede kal: M. v. Verdonk, Concor dia, 's-Heerenhoek; derde kal: L. Rentmees ter, Willem Teil; vierde kal: M. Goeree, Zorg vlied; extra vogel: C. v. 't Westeinde, sora nus; extra haan: Jac. Doene, Victoria, Kwa- dendamme. 'S-HEERENHOEK - De handboog vereniging 'Concordia' te 's-Heeren hoek hield een schieting op de staande wippen. Hieraan namen 33 schutters deel. Uitslag eerste wip: eerste hoofdvogel: H. v d. Dries, Eensgezindheid, 's-Heerenhoek: tweede hoofdvogel: M. Wisse, Concordia, 's- Heerenheok; eerste zijvogel: H. Moison, VIOS, 's-Heerenhoek; tweede zij vogel: G. de Jonge: derde zijvogel: A. Rentmeester; vier de zij vogel: G. de Jonge; eerste kal: W. Bou dens, allen Willem Teil, Ovezande; tweede kal: Jos. Goense; derde kal: Jac. Traas, bei den Eensgezindheid; vierde kal: A. de Jon ge, Soranus, Heinkenszand; meeste kleine vogels (9): P. Vette; extra vogel: L. Verdonk, beiden Concordia. Uitslag tweede wip: eerste hoofdvogel: W. Boudens, Willem Teil; tweede hoofdvogel: M. C. Verdonk; eerste zij vogel: M. Wisse, bei den Corcordia; tweede zij vogel: H. Moison, VIOS; derde zijvogel: J. Rentmeester, Wil lem Teil; vierde zijvogel: M. Wisse; eerste kal: P. Vette, beiden Concordia; tweede kal: J. Rentmeester; derde kal: G. de Jonge, bie den Willem Teil; vierde kal: Job Koens, Vic toria, Kwadendamme; kleine vogels (8): M. Wisse en M. C. Verdonk, beiden Concorida; extra vogelsW. Boudens, Willem Tell, en M. C. Verdonk. Concordia. Voor de middag kwamen 39 schutters naar de blokschieting gegeven door de verenigde sociëteiten van 's-Heerenhoek. Op de eerste wip werd P. Repkes winnaar na een kamp strijd met F. Koens en Jac. de Baar. Op de tweede wip werd M. Goeree winnaar na een lange kamp met P. Boonman. M. Goeree werd ook winnaar van de trofee A. A. Mar tens met vijf treffers. KWADENDAMME - De handboog vereniging 'Victoria' te Kwadendam me hield een schieting op de staande wippen. Er waren 45 deelnemers. Uitslag eerste wip: hoofdvogel: W. Voet, So ranus, Heinkenszand; eerste en tweede zij vogel: A. Pikkaart, Zorgvlied, Ellewouts dijk; derde zijvogel: C. Westdorp, Eensge zlndheid, 's-Heerenhoek; eerste kal: W. Re mijnse. Edele Handboog, Oudelande; twee de kal: A. Dekker, Doel naar Hoger, Wol phaartsdijk; meeste kleine vogels (9): M. Goeree, Zorgvlied; extra hoofdvogel: W Boudens, Willem Teil, Ovezande; extra klei ne vogel: P. Repkes, Victoria, Kwadendam me. Uitslag tweede wip: eerste hoofdvogel: W. voet, Soranus; tweede hoofdvogel: C. v. d. guchte, Spes Nostra, Ovezande; eerste zijvo- gel: M. Oosthoek, Concordia, 's-Heeren hoek; tweede zijvogel: W. Boudens, Willem Teil; derde zijvogel: P. Repkes, victoria;, vierde zijvogel: Job. Koens, Victoria; eerste kal: W. Boudens, Willem Teil; vierde kal: A, Dekker, Doel naar Hoger; meeste kleine vo gels (9): Joh. Repkes, Victoria; extra hoofd vogel: L. de Jonge, ADLM, Kwadendamme; extra kleine vogel: M. C. Verdonk, Concor dia. KAPELLE - 'Mens, waarom leef je?' Dit is de titel van zowel een thema- avond als een cursus die het Regio naal Educatief Centrum (REC) de Be velanden en Tholen dit najaar houdt in Kapelle. Vorig jaar sloeg een dergelijke cursus zo goed aan in Goes, dat het REC be sloot tot voortzetting, maar nu op een andere lokatie. De cursus over 'de zin van het leven' gaat in op de vraag, wat het leven zinnig maakt. Naast geld ver dienen, carrière maken, eten en slapen moet er méér zijn. De één vindt houvast in het geloof, een ander zoekt het elders. De deelnemers van de cursus wisselen met elkaar van gedachten over de diepere zin van het leven. Die cursus omvat acht bijeen komsten en wordt vanaf 25 oktober ge houden in De Vroone in Kapelle, tel kens van 19.30 tot 22.00 uur. Voorafgaand aan de cursus wordt 11 oktober, dezelfde tijd, dezelfde plaats, een thema-avond gehouden over het zelfde onderwerp. Vanuit de oosterse levensfilosofie, de humanistische visie en de joods-christelijke traditie zullen drie gastsprekers proberen antwoord te geven op de vraag 'mens, waarom leef je?' Ans Schilder zal de avond mu zikaal omlijsten met haar 'levenslied- levensleed'. De deelnemers kunnen te vens met de inleiders in gesprek ko men. GOES - Het Regionaal Educatief Cen trum (REC) De Bevelanden en Tholen houdt maandag 3 oktober een thema avond over 'de cultuur van het alle daagse' in de Prins van Oranje in Goes. Verschillende sprekers uit de regio laten op die avond hun ideeën horen en zien over kunst en cultuur. Dat gaat niet om verheven Kunstvor men met een hoofdletter, maar om za ken waar de mensen als het ware tus senin zitten. De sprekers worden afge wisseld met muziek, theater en zang. De thema-avond vormt een voorberei ding op een cursus van het REC, die eveneens de titel 'cultuur van het alle daagse' meekrijgt. De bijeenkomst, die in de Goese schouwburg wordt ge houden, is weliswaar een opwarmer voor de cursus, maar staat daar verder los van. „We brengen die avond geen droge lezingen over kunstgeschiede nis", vertelt REC-medewerkster Gu- drun Beckmann. „De sprekers vertel len iets over hun fascinatie: waarom ze een cultuuruiting zo boeiend vinden". Van alles valt onder de noemer cul tuur, meent de REC-medewerkster, die voorbeelden aandraagt zoals kle dingontwerpen, de inrichting van een stad, een zangavond of een straatop treden; Vijf sprekers zetten hun eigen visie uiteen over kunst en cultuur. Dat zijn de heer L. J. Abelmann, gemeen tearchivaris en directeur van het mu seum voor Noord- en Zuid-Beveland, de heer A. Lijnse, organisator van mu zikale activiteiten en verwoed verza melaar van volksmuziekinstrumen ten, mevrouw A. Schilders, schrijfster van theater en muziekteksten en orga nisator van theateractiviteiten, de heer P. van Belzen, directeur van de muziekschool in Goes en de heer J. van Westen, die de tentoonstellingen in de Grote Kerk samenstelt. De sprekers worden afgewisseld met optredens van Paul van Belzen met zijn koperensemble, Ans Schilders zingt over het thema 'levenslied-le vensleed' en de theatergroep Flup en Ju speelt een deel uit haar theater voorstelling 'metamorfose'. „De bezoekers gaan als het ware een avond op reis langs culturele beleve nissen", aldus Gudrun Beckmann. „Na de pauze kunnen ze ook letterlijk langs de sprekers gaan, die her en der in de zaal plaatsnemen en graag iets vertellen over hun gedrevenheid". Een actieve deelname van het publiek is echter niet per se nodig. „De bezoekers kunnen ook als toeschouwer de ge beurtenissen gadeslaan. Niets is ver plicht". Belangstellenden voor de thema- avond, die van 19.30 tot 22.00 uur duurt, moeten zich tevoren opgeven bij het Regionaal Educatief Centrum aan de Zusterstraat in Goes. De cur sus begint 25 oktober. Deze bestaat uit acht bijeenkomsten op de dinsdag ochtend van 9.30 tot 12 uur in De Bon te Koe aan de Beestenmarkt en twee avonden, waarop een voorstelling wordt bezocht. De burgemeester van Borsele maakt het voorne men bekend om met toepassing van artikel 19 der wet op de ruimtelijke ordening over te gaan tot het bouwrijp maken van een bedrijfsterrein aan de Schoorkenszandweg (nabij de spoorlijn) te 's- Gravenpolder, kadastraal bekend gemeente Bor sele, sectie W, nrs. 781 ged. en 782 ged. Het bouwrijp maken is in strijd met het geldende bestemmingsplan. De percelen waarop het plan betrekking heeft zijn gelegen in een gebied waar voor de gemeenteraad op 6 september 1988 heeft verklaard dat een (herziening van het) bestem mingsplan in voorbereiding is. Het bouwrijp ma ken is hiermee niet in strijd. In het kader van de procedure om vooruitlopende op het rechtsgeldig worden van dit in voorberei ding zijnde bestemmingsplan nu reeds tot bouw rijp maken over te gaan, wordt een ieder in de ge legenheid gesteld ingaande 22 september 1988, gedurende 14 dagen eventuele bezwaren hierte gen schriftelijk in te dienen bij burgemeester en wethouders van Borsele, Postbus 1, 4450 AA Heinkenszand. Gedurende deze termijn liggen de daarop betrek king hebbende stukken voor een ieder ter ge meentesecretarie, bureau ruimtelijke ordening en volkshuisvesting, Stenevate 10 te Heinkens zand ter inzage. Heinkenszand, 21 september 1988. De burgemeester voornoemd, P. L. Peeters, wnd. De burgemeester van Reimerswaal maakt be kend dat bij burgemeester en wethouders aanvra gen om bouwvergunning zijn ingediend door de heren Biersteker en Hirdes te Krabbendijke voor het uitbreiden/wijzigen van een supermarkt en magazijn, onder meer door verbouw van het pand Dorpsstraat 92 te Krabbendijke tot bakkerswin kel; de heer Hirdes zal daarin zijn huidige winkel onderbrengen. De bouwplannen zijn niet in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan Bebouwde kom Krabbendijke, maar burgemees ter en wethouders zijn voornemens de bouwplan nen mogelijk te maken door krachtens artikel 31 van de voorschriften van voornoemd bestem mingsplan, met toepassing van artikel 11 van de wet op de ruimtelijke ordening de bestemming van het pand Dorpsstraat 92 en van het achtererf van het pand Dorpsstraat 88 te wijzigen. Tegen dit voornemen kan iedereen binnen veer tien dagen na deze publicatie schriftelijk bezwaar indienen bij burgemeester en wethouders. Gedu rende deze periode liggen de op de planwijziging betrekking hebbende stukken ter inzage op de ge meentesecretarie, afdeling algemene zaken, Ou de Plein 1 te Kruiningen. Kruiningen, 21 september 1988. De burgemeester voornoemd, A. Verbree

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 30