pomburg pakt overleg deine criminaliteit op Bestemmingsplan 3ostkapelle biedt uimte aan bedrijven Wij worden op straat als Leger des Heils herkend Middelburg kan meer doen met groenzones jESPREK HORECAPOLITIE EN GEMEENTE 'EEN APART INDUSTRIETERREIN Zes banden lek in Vlissingse straat HONDERD JAAR IN VLISSINGEN Bowlinglcagues in Middelburg RAPPORT: STADSCAMPING NAAR NADORST Hondenvereniging hield wedstrijden IKV-Domburg en Walcheren vierden 10-jarig bestaan Geslaagd Korps Blue Spirit reist naar Genua Winteractiviteiten van wijk vereniging PZC/ streek Dronken OOSTKAPELLE Geding-speelgoedbeurs Compromis Loopjes Bombardement Voorbeeld ARNEMUIDEN ÏOST-SOUBURG [ankerbestrijding - De collecte oor het Koningin Wilhelminafonds oor de kankerbestrijding heeft in lost- en West-Souburg 14.578,50 op- ebracht. De wielerronde bracht 7079,15 op. Er fietsten ongeveer vijf- g personen mee, onder wie twee leer rechten op de tandem, die financieel erden gesteund door hun leerlingen. ITTHEM rouwenclub - De Christelijke rouwenclub in Ritthem houdt don- 'rdag de maandelijkse bijeenkomst de consistorie van de hervormde -rk. De avond, die als thema heeft reatief bezig zijn', begint om 20.00 ur. EROOSKERKE (W) ledingbeurs - Peuterspeelzaal >e vrolijke keet' houdt vrijdag een >eelgoed- en kledingbeurs in het ge- ouw aan de Koepelstraat in Seroos- erke (W). De goederen kunnen mor- sn (woensdag) en donderdag worden 'geleverd tussen 10.45 en 11.30 uur. e beurs duurt van 15.15 tot 16.30 uur. eslaagd Aan de Landbouwuni- ersiteit in Wageningen slaagde Risto ouws uit Serooskerke (W) voor het octoraal examen cultuurtechniek. WESTKAPELLE ?ollecteDe collecte ten bate van et protestants interkerkelijk thuis- ont (PIT) heeft in Westkapelle 835,10 ulden opgebracht. Gedingbeurs Peuterspeelzaal let Kwetternest in Westkapelle houdt aterdag een winterkinderkleding- eurs van 10 tot 12 uur. Kleding kan orden ingebracht donderdag en vrij- ag in de peuterspeelzaal aan de Mo- inwal tussen 13 en 15 uur. WESTKAPELLE ollecte De collecte voor het Ko- ingin Wilhelmina Fonds voor de kan- erbestrijding heeft in Westkapelle 3931.45 opgebracht. Uitbreiding Collecte De collecte voor de kan kerbestrijding heeft in Arnemuiden en Kleverskerke 5349,95 gulden opge bracht. KOUDEKERKE Collecte De collecte voor het Ko ningin Wilhelmina Fonds voor de kan kerbestrijding heeft in Koudekerke 4380,50 opgebracht. MELISKERKE NCVB - De afdeling Meliskerke van de NCVB houdt donderdag een bijeen komst in het jeugdgebouw van de ge reformeerde kerk. Ds Spaans be spreekt 'Het Avondmaal'. Aanvang.' 19.45 uur. MIDDELBURG Herfstwandeltocht turnvereniging MIDDELBURG Vrouwengroep mist begeleiding Frans WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1988 OMBURG - In Domburg gaan in het ajaar horeca, politie en gemeente et elkaar om de tafel zitten om op- ossingen te bedenken voor de bestrij- ling van de kleine criminaliteit. Daarover is al eerder gesproken tus- ien de drie groeperingen. Besloten is oen, na de seizoensevaluatie verder )p de zaken in te gaan. Dit maakte de nieuwe burgemeester an Domburg, drs H. W. Hietkamp, iinsdag bekend tijdens de raadsverga- iering. Verschillende raadsleden stel len hier vragen over. S. Lous (cda) zei net genoegen in de krant te hebben ;elezen, dat er provinciaal plannen ajn om in de zomer de sterkte van het ijkspolitiekorps te verhogen. Hij wil le weten of er ook plaatselijk initiatie- en zijn. Wisse (christelijke groepering) me- noreerde een speciale zaak waar de aadsleden en het college over bena- lerd waren. In een brief klaagt de fami- Suurmond van Hotel Duinheuvel iver de overlast die ondervonden rordt van 's nachts rondtrekkende la- aaierige jongeren. De Suurmonds preken van 'straatterreur', waar de gehele omgeving last van heeft en wij zen met een beschuldigende vinger naar de disco van het Badpaviljoen. In de buurt daarvan blijven de jongeren hangen na sluitingstijd. Een handtekeningenactie in augustus wordt aangehaald waarbij 40 handte keningen werden opgehaald in de om geving van het Badpaviljoen. Gespro ken wordt ook over een actie van de hotelgasten van Duinheuvel vorig jaar, die massaal na nachtelijke onrust geprotesteerd hebben bij de gemeen te. De familie Suurmond schreef zelf toen ook al een brief. Nu schrijft zij: „Voor de goede orde deel ik U mede dat de disco zelf voor niemand overlast veroorzaakt, behal ve dan voor de eigen hotelgasten van het Badpaviljoen. Het zijn de groep jes dronken jongelui, die op straat rondtrekken en daar hun folklore uit oefenen, zoals het achteloos aftrap pen van autospiegels, het inslaan van autoruiten, over de daken van auto's lopen, etcetera. Dit alles gaat gepaard DOMBURG - B en w van Domburg villen in Oostkapelle geen speciaal ndustrieterrein meer aanleggen, naar in het bestemmingsplan Buiten- ebied rond de kern bepaalde gron- en aanwijzen, die via een eenvoudi- e procedure van argarisch gebied tot edrijfsterreintje kunnen worden mgevormd. Daar moet dan wel een ;antal voorwaarden aan gesteld wor- en, zoals een milieuvriendelijk ka- akter van het bedrijf, inpassingsmo- elijkheden in de omgeving en derge- ijke. De raad ontving dinsdagavond die oodschap van wethouder L. Labruye- e met enthousiasme. Al langer wordt angedrongen op mogelijkheden voor ndernemers om zich te vestigen in Dostkapelle. Een industrieterrein dat roeger bestond is nu gebruikt voor oningbouw, omdat er te weinig be- angstelling voor de onder meer door ntelasten steeds duurder wordende rond was. Die ervaring, die meer kleine gemeen- en delen, was voor b en w ook de reden en alternatief te zoeken en niet weer en geheel ingericht terrein te creee- en, waar niemand gebruik van wil naken en dat steeds zwaarder op de emeentebegroting drukt. Het be- temmingsplan Buitengebied Oostka- elle is in een voorbereidende fase. Peuterspeelzaal 't Speeltreintje in Dostkapelle houdt zaterdag 1 oktober en kleding- en speelgoedbeurs in het ïervormd gemeentecentrum aan de Dorpsstraat. De beurs is open van 0.00 tot 11.30 uur. Kleding voor kinde en tot en met 14 jaar en speelgoed kan oor verkoop worden ingeleverd op naandag 26 en dinsdag 27 september ussen 11.00 en 11.30 uur bij de speel- Vijftig procent van de opbrengst s voor de verkoper en vijftig procent oor de speelzaal. Voor Domburg bestaan dergelijke plannen niet, omdat daar nog wel een industrieterrein is. In de raadsvergadering kwam de zaak dinsdag ter sprake naar aanleiding van een aanvraag van de Oostkappel- se ondernemer A. Witte, die aan de Grijpskerkseweg een electrotechnisch bedrijf wil inrichten. De ondernemer verricht in zijn opstallen daar al werk zaamheden, maar hij wil die uitbrei den. Aanvankelijk wilde het college het verzoek, onder meer vanwege het feit dat het perceel van Witte een woonbe stemming heeft, afwijzen. De commis sie ruimtelijke ordening wilde de vesti ging onder gedetailleerde voorwaar den toestaan, waar het college weer bezwaren tegen had, onder meer op grond van mogelijke precedentwer king. In de raadsvergadering kwam uiteindelijk een compromis naar vo ren, waar alle partijen zich in konden vinden. Het bedrijf wordt gedoogd tot het nieuwe bestemmingsplan Buiten gebied geldig wordt. Een plan om geld uit te trekken ten behoeve van de bouw van vier kleine re woningwethuizen, zogenaamde se niorenwoningen, aan de Schelpweg werd goedgekeurd. Ook over het wo ningbouwprogramma voor de ko mende jaren tot 1993 hadden de raads leden geen opmerkingen. Voorgesteld wordt in die jaren 24 woningwetwo ningen, 20 premie-koopwoningen en 12 huizen in de vrije sector te realise ren. met het meest afgrijselijke ge schreeuw". De ondernemersfamilie stelt de ge meente een aantal vragen als: „Vindt het gemeentebestuur het normaal dat een ondernemer, die overdag al hard genoeg moet werken 's nachts gewa pend met een honkbalknuppel en een Duitse herder zijn hotel en de omge ving daarvan moet beveiligen en het gespuis op de openbare weg rond het hotel moet verjagen?". De Suurmonds merken verder op, dat het niet uitgesloten moet worden, dat wanneer niet ingegrepen wordt door de gemeente, burgers het recht in ei gen hand gaan nemen. „Het is niet on denkbaar dat er in het seizoen 1989 van niet officiële zijde hardhandig wordt ingegrepen. Financiering kan onder meer geschieden door niet af dragen van de toeristenbelasting. Ech ter, een rechtvaardige overheid maakt brave burgers". De ondernemersfamilie verzoekt de gemeente de disco in het Badpaviljoen te sluiten. Tijdens de raadsvergade ring werd verder niet veel dieper op de zaak ingegaan. Wethouder L. La- bruyère zei in een reactie achteraf, dat de gemeente het ook ten zeerste be treurt, wat zich afspeelt in nachtelijk Domburg en dat er met de beperkte politiecapaciteit gewoekerd wordt. „Er zijn in het dorp bepaalde loopjes ontstaan vanuit de cafés naar de disco bijvoorbeeld, maar ook vanuit de ca fés naar de camping, waarbij jongelui lawaaimakend over straat gaan. Jam mer genoeg gaan die routes langs een aantal van onze betere hotels. Meer mensen in het dorp kunnen dezelfde verhalen vertellen als de familie Suurmond". „Als gemeente kun je weinig doen, wanneer er geen wetten, hinderwetten bijvoorbeeld, overtreden worden. Overleg is dan het enige dat open staat. Zo proberen we ook tot oplossin gen te komen. Met een handtekenin genactie als basis sluit je echter niet zo maar een discotheek in een pand met de bestemming hotel/café/restaurant. Voor ons zijn dergelijke omstandighe den wel een extra motivatie om bij nieuwe vestigingen te proberen te voorkomen dat een pand die 'c'-be- stemming krijgt. Het kan jaren goed gaan, maar wanneer er een lawaaierige vorm van overlast is, kun je verder wei nig doen. Overleg blijft dan je enige strategie". Labruyère bestrijdt suggesties in het schrijven van de Suurmonds dat de ge meente niets gedaan zou hebben in de loop van de tijd. „Ik kan de politierap porten laten zien en aanwijzen hoe fre quent er mensen op die plek aanwezig waren. Ook zijn er verschillende maat regelen genomen zoals het verleggen van de ingang van de disco". VLISSINGEN Zes autobanden van vier verschillende wagens zijn in de nacht van maandag op dinsdag in de Geraniumlaan in Vlissingen lekgesto- ken. De auto van de Vlissinger C. B. werd het ergst toegetakeld. Drie van de vier banden van zijn auto stonden dinsdagmorgen leeg. Het Vlissingse korps van het Leger des Heils omstreeks 1920. VLISSINGEN Het Vlissingse korps van het Leger des Heils is het oudste in Zeeland. Het korps begon 22 september 1888 in de Schelde- stad zijn werkzaamheden en staat de komende weken stil bij het hon derdjarig bestaan. Het Nederlands eeuwfeest van het kerkgenoot schap werd vorig jaar gevierd. Dat Vlissingen vrij snel een eigen afde ling had, verklaart de huidige korp sofficier C. D. Bijl uit de ligging van de stad. „Een havenstad met con tacten in Engeland, waar William Booth zijn Salvation Army sticht te. Bovendien is de behoefte aan so ciale hulpverlening in havensteden groter dan elders". Kapitein Bijl en zijn echtgenote ge ven sinds vorig jaar leiding aan het Vlissingse korps. Daarvoor waren ze vier jaar werkzaam in West-Berlijn. Het bekende uniform van de heilsol daten werd daar weieens in verband gebracht met oorlog. Inwoners van de DDR mochten niet in uniform worden bezocht. Het zou als provo cerend worden ervaren. Ook meege nomen boeken of cassettebandjes bleven regelmatig aan de grens ste ken. In Vlissingen hebben ze het iets ge makkelijker. In Nederland geniet het Leger des Heils meer bekend heid dan in Duitsland. Mevrouw Bijl denkt dat protestanten welwillen der tegenover het Leger staan dan katholieken. Die bewering wordt ondersteund door het feit dat het Leger in de overwegend katholieke provincies Brabant en Limburg slechts vijf vestigingen heeft; net zo veel als in heel Zeeland. Ondanks de negatieve reacties die het uniform en de legerstructuur soms oproepen, ervaart het echt paar Bijl deze herkenningstekenen als prettig. „Wij worden bij zangacti viteiten op straat herkend als Leger des Heils. Andere groepen, zoals die van de Pinkstergemeente, blijven naamloos". Mevrouw Bijl vindt het jammer dat steeds meer voorgan gers in andere kerken hun gewaad afleggen. „Het gevaar bestaat dat in de kerk modeshows worden opge voerd om elkaar af te troeven". Het uniform zorgt tevens voor bescher ming. Bij bezoek aan cafés worden de heilsoldaten zelden lastig geval len. Het blijft vaak bij verbaal ge weld. Een discussie gaat kapitein Bijl, die in zijn eentje in de Vlis singse gelegenheden zijn Strijd kreet probeert te slijten, niet uit de weg. „Ik stel me zeer bescheiden op", zegt hij. „Er zijn altijd mensen die geen prijs op mijn bezoek stellen. Een enkeling doet dat wel. Aange zien hij niet hierheen komt, gaan wij naar hem". Kapitein Koopmans en luitenant Pieters waren honderd jaar geleden de eerste heilsoldaten in Vlissingen. Na verschillende panden in de oude stad te hebben gebruikt, was het Le ger des Heils tot de Tweede Wereld oorlog gehuisvest in de Gravestraat. Dit gebouw werd in 1942 gebombar deerd en van de Vlissingse kaart ge veegd. Het huidige onderkomen da teert uit 1961. Boven de ruimten voor bijeenkom sten en tweedehands kleding is de dienstwoning van de Bijls geves tigd. Iemand die voor hulp aanklopt bij het Leger komt nooit voor een ge sloten deur. De sociale hulpverle ning geniet een grote prioriteit. De heilsoldaat wil de bijbelse 'bood schap 'God is liefde' waarmaken door maatschappelijke hulp te ver lenen waar dat nodig is. Stichter William Booth had niet de bedoeling een eigen kerk te begin nen. Hij besloot pas daartoe nadat een aantal arme mensen, die hij had bekeerd, in de bestaande kerken niet mochten zitten waar ze wilden. Ze moesten achter een scherm plaatsnemen, zodat ze niet in het zicht van de rijke kerkgangers za ten. Het Leger des Heils beschouwt zich echter niet als concurrent van andere kerkgenootschappen. „We willen geen leden van hen afsnoe pen. Wanneer mensen na een poosje het Leger verlaten en gesterkt met hun ervaringen de eigen kerk weer binnenstappen, is dat een goede zaak", aldus mevrouw kapitein Bijl. Een heilsoldaat onthoudt zich van tabak en alcohol. Hij wordt geacht het goede voorbeeld te geven aan alcohol- en drugsverslaafden. De vijftig soldaten in Vlissingen geven de hulpverlening gestalte met on der meer een winkeltje in tweede hands kleding, een crisisopvang en voedselverstrekking. Minima die tijdelijk zonder geld zitten, kunnen in sommige gevallen op financiële hulp van het Leger rekenen. Mevrouw Bijl geeft een voorbeeld: „Een bijstandsgezin wordt plotse ling geconfronteerd met een grote uitgave voor een wasmachine. Voor eten blijft geen geld over. De sociale dienst geeft zelden een voorschot. In zo'n geval springen wij bij. Het is zelfs zo dat de sociale dienst cliënten naar ons doorverwijst. Het is maar even de straat oversteken". De grootvader van kapitein Bijl is in het begin van deze eeuw als heilsol daat verbonden geweest aan het Vlissingse Leger. Oudere inwoners van de Scheldestad spreken de korpsofficier nog weieens aan op de daden van zijn opa. Honderd jaar Leger des Heils in Vlissingen wordt zaterdag 8 oktober herdacht met een jubileumdienst in de Petrus- kerk. Hieraan verlenen zes koren en muziekverenigingen hun medewer king. De commandant van het Le ger des Heils in Nederland, R. J. Schurink, verzorgt de preek. Nadorst, één van de groene longen van Middelburg. Afhankelijk van de plaats van een toekomstige Dammenroute zou er een stadscamping kunnen worden aangelegd. MIDDELBURG - Middelburg kan veel meer maken van de groengebieden aan de rand van de stad, de zogenaamde groene Iongen. Ze moeten worden opgeno men in een groot 'groenplan'. Door een aangepast beleid, waarbij iedere groenzöne afzonderlijk wordt bekeken, kunnen zowel flora en fauna als re creatiemogelijkheden worden verbeterd. Dit staat in een rapport van het ad- pleit Van Wijk het verplaatsen van de viesbureau RBOI, dat in opdracht van het gemeentebestuur de groene lon gen heeft doorgelicht. Volgens onder zoeker ir J. P. M. van Wijk - die vier ge biedjes onderzocht - wordt de 'groene vingerstructuur' van Middelburg, waarbij groene longen de verbinding vormen tussen de stadsveste en het buitengebied, bedreigd door allerlei stedebouwkundige en andere ontwik kelingen. Anderzijds neemt de behoef te aan groen en recreatie aan de stads rand toe. In zijn rapport 'De Middelburgse groe ne longen, een nieuw perspectief be- stadscamping De IJsbaan van de groe ne long 't Zand naar die in Nadorst, vooropgesteld dat de toekomstige Dammenweg ten noord-oosten van Middelburg komt te liggen. Groot voordeel is een betere bereikbaarheid. Nadelen voor de natuur en vooral de vogelstand zijn vrijwel niet te ver wachten. Het eventueel aanwijzen van een nieuwe plaats voor het kampeerter rein vergt overigens nog nader onder zoek, zo staat in het rapport. De groe ne long in Nadorst komt ook in aan merking voor het verruimen van de fiets- en wandelmogelijkheden. Een uitbreiding van de huidige stadscam ping is alleen aanvaardbaar als wordt aangesloten bij de sfeer van een klein schalig recreatiepark. Van Wijk vraagt zich af of de aanleg van een volwaardig ingerichte stads camping niet botst met andere recrea tiemogelijkheden voor de omliggende wijken. Voor alle vier de groene longen (behalve die in 't Zand en Nadorst wor den ook de groengebieden Leliëndaal- seweg en Nieuwlandseweg onder de loep genomen) zou Middelburg de be planting moeten verbeteren of uitbrei den, zodat flora en fauna (de groene longen vervullen nog steeds een be langrijke rol als broedgebied) zich zo goed mogelijk kunnen ontwikkelen. MIDDELBURG Met een 4-0 over winning op De Heemskinderen pakte Sicon de kop in de maandagcompeti tie van de Middelburgse Bowling Bond (MBB). Verkaik II speelde met 2-2 gelijk tegen De Panda's en Baden- badenverdonk bleef in evenwicht te gen het eigen gemiddelde, 2-2. Panaché klopte Het Racket Cen trum met 3-1. Occasiecentre is de nieuwe leider in de dinsdagleague, dank zij een 3-1 winst op Café De Geere. Dansschool Mid delburg bleef met 3,5 tegen 0,5 de baas over Petra's Corner en bezet de tweede plaats op de ranglijst. Kruitmolen I zakt door een 3-1 verlies op het eigen gemiddelde enkele plaatsen. Kruitmo len II boekte een fraaie 4-0 overwin ning op Van Mourik en Het Abdijres- VLISSINGEN De Hondenvereni ging Walcheren (HOWA) hield de jaar lijkse wedstrijd gedrag en gehoor zaamheid. In de categorie sport en spel behaalde M. van Rooyen met Ter- vuerense herder Coco de eerste plaats. De tweede plaats was voor E. Eibers met kruising Nasja. Derde werd C. van Baaien met bouvier Faust. In de categorie club G&G waren de eerste prijzen voor: 1 R. Knippers met golden retriever Goldy, 73,5 punten; 2 M. Louwerse met dobermann pincher Tara, 73; 3 J. Hoogenbom met Berner Sennenhond Bud, 71. In de categorie landelijk G&G won C. de Waardt met kruising Ferro de wis selbeker. Tweede werd S. Hoving met kruising Wendy en derde werd M. Saris met Hollandse herder Remke, die te vens de eerste prijs won bij de behen digheidswedstrijd. De beginnersprijs was voor M. van Es met kruising Nic ky. Landelijk G&G: 1 C. de Waardt met kruising Ferro, 86 punten; 2 S. Hoving met kruising Wendy, 84,5; 3 M. Saris met Hollandse herder Remke, 84. De HOWA is begonnen met honden training in Serooskerke. In manege De Gouwe Reyers wordt op de dinsdag avond behendigheidstraining gege ven. Bij voldoende belangstelling zal er ook een gehoorzaamheidscursus starten. DOMBURG - De regiokernen Walche ren en Domburg van het IKV hielden dinsdagavond een thema-avond over het conciliair proces ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de ker- In De Poort in Domburg bespraken verschillende spreeksters en sprekers - onder wie Anneloes Steglich van het COS-Zeeland, Corrie van Kruiningen van Vrouwen voor Vrede, Marten Wiersma van de stichting milieu-edu catie en ds Wim van Mourik uit Aagte- kerke - verschillende thema's zoals ge rechtigheid en milieu. Na de pauze werden tijdens een forumdiscussie verschillende onderwerpen bespro ken, zoals de positie van boeren en vis sers in de huidige economie. Tussen de bedrijven door trad een gemengd Mo luks/Nederlands koor op. MIDDELBURG - De Middelburgse turnvereniging MTV'69 houdt zater dag 1 oktober de jaarlijkse herfstwan deltocht. Gestart kan worden bij de kantine van de FC Dauwendaele aan de Kruitmolenlaan. Daar begint om 9.30 uur de tocht van 40 kilometer, om 11.00 uur de tocht van 25 kilometer en om 13.00 uur gaan de overige wandel tochten van 5, 10 en 15 kilomter van start. De korte routes gaan in oostelijke rich ting, de lange voeren de deelnemers richting Veere en het krekengebied. Het Rode Kruis staat klaar voor medi sche verzorging. taurant won met 3-1 van La Palma. Slagerij Maliepaard en Verkaik I deel den de punten, 2-2. In de woensdagleague gaan Het Hoek je en Borduurstudio aan de leiding. Het Hoekje speelde met 2-2 gelijk te gen De Blauwe Winkel en Borduurstu dio Morena klopte Parade Super met 3-1. Taxicentrale Middelburg deelde de punten met Haarstijlstudio Roland (2-2), Café De Geere I en Jan Kassa speelden eveneens gelijk (2-2) en Hoondert en TZN boekten het vierde gelijkespel in de woensdaggroep (2-2). Iguana liep een 3-1 nederlaag op tegen Nehalennia. De stand: Maandagleague: 1 Sicon 6,5,2 Verkaik II5,3 Badenbadenverdonk 5, 4 Het Racketcen trum 4, 5 Panaché 4, 6 De Panda's 3. 7 De Heemskinderen 1 Dinsdagleague: 1 Occasiecentre 7, 2 Dans school Middelburg 5,5, 5 Kruitmolen II 5, 4 Verkaik 15,5 Kruitmolen 14,6 La Palma 4,7 Café De Geere II 3, 8 Van Mourik 3, 9 Het Abdijrestaurant 3,10 Slagerij Maliepaard 3, 11 Petra's Corner 1,5,12 Au Paradis Chinois 1. Woensdagleague: 1 Het Hoekje 6, 2 Bor duurstudio Morena 6, 3 Café De Geere I 5, 4 Hoondert Zn 5, 5 Taxicentrale Middel burg 4,5,6 Parade Super 4,7 Nehalennia 4,8 Jan Kassa 3,9 De Blauwe Winkel 3,10 Haar stijlstudio Roland 2.11 Iguana 2,12 TZN 2. MIDDELBURG - Aan de Nutsacade- mie voor pedagogische en maatschap pelijke vorming in Middelburg zijn de volgende cursisten geslaagd: tweede graad Engels, M. de Beer-Spaans, Heinkenszand. M. de Groot, Vlissin gen. J. A. Ramondt-Van de Slikke, Schoondijke. E. R. de Vrieze-Mc Bean, Goes. Derde graad Engels: D. W. War- nes, Domburg. MIDDELBURG - Het Middelburgse muziekkorps Blue Spirit gaat vol gend jaar naar Italië om op te treden in Genua. Het Middelburgse korps verleent in juni medewerking aan fes tiviteiten in die historische Italiaan se stad. Blue Spirit krijgt steeds meer interna tionale contacten. De afspraken met Genua zijn gemaakt tijdens een week einde in Parijs. Het korps trad daar af gelopen weekeinde op. Ook het week einde daarvoor gaf Blue Spirit een reeks concerten in de Franse hoofd stad. MIDDELBURG - De Middelburgs vrouwengroep Kom uit je Huis is naarstig op zoek naar begeleiders van Franse conversatiegroepen. Kom uit je Huis is een open beweging van en voor vrouwen, die gericht is op onder ling contact en het samen zinvol bezig zijn. De groep werkt vooral in de Magi- straatwijk, Dauwendaele en Reijers- hove. Dit jaar staan onder meer tim meren, kantklossen, hobbyen, hand werken, computers, Engels, Frans en Duits op het cursusprogramma. Aan gezien veel vrouwen zich hebben opge geven voor Frans bestaat een acuut te kort aan begeleiders, die dit vrijwillig op zich willen nemen. Bedoeling is aandacht te besteden aan spreken, schrijven en lezen van de Franse taal. Belangstellenden kunnen terecht bij het sociaal cultureel werk De Hayman. MIDDELBURG De wijkvereniging 't Zand in Middelburg begint maan dag 3 oktober de winteractiviteiten. Op maandagavond van 18.45-20.00 uur komt de handvaardigheidsclub voor jongens bijeen; voor de meisjes is die zelfde club om dezelfde tijd op dinsdagavond. Op donderdagavond repeteert de kindermusicalclub van 18.30-20.00 uur. Verder kan er worden deelgenomen aan activiteiten als ta feltennis, wandelsport, badminton en volleybal, zowel voor de jeugd als voor volwassenen. Alleen voor volwassenen heeft de wijk vereniging een damesgymnastiek club, een kaartclub, een contactgroep voor alleenstaanden, een toneelver eniging en de vrouwencontactgroep Zandstroomkontakt met eigen activi teiten als volksdansen, schilderen, gymnasiek, handwerken, bloemschik ken en de maandelijkse koffiecontact- morgens. Het merendeel van de activi teiten wordt in het wijkgebouw De Vergulde Baars aan de Baarsjesstraat gehouden. 'Tot 1 oktober is bij goed weer de speel tuin aan de Baarsjesstraat open na de normale schooltijden en tijdens de herfstvakantie. Voor deelname aan de activiteiten is lidmaatschap van de wijkvereniging vereist. Burgerlijke stand MIDDELBURG Geboren: Klaas J. J. zv N. R. Lands man en A. M. de Jong. Getrouwd: D. D. Wattimena, 24 jr. en A. Chr. Mual, 28 jr.; E. Wijnans, 27 jr. en L. D. de Bokx, 25 jr.; J. Portier, 25 jr. en E. G. Kleeman, 24 jr.; R. F. Dreesens, 25 jr. en P. H. Franssen, 24 jr.; A. J. van Eijk, 24 jr. enM. J. Janse, 20 jr.; J. Jans- sen, 29 jr. en N. H. H. Klein, 22 jr.; B. Meulmeester, 22 jr. en M. K. N. Corne- lisse, 20 jr. Overleden: J. M. Brasser, 82 j. geh gew met C. P. Polderdijk; I. Heijstek, 87 jr. ev G. Vinke; J. A. van der Valk, 58 jr. ev P. de Bruijne; J. Flipse, 75 jr. ev C. M. de Rooij; S. Ekkebus, 66 jr. geh gew met B. Penning; L. Chr. J. Wolff, 53 jr. geh gew met A. E. St. Jago; M. M. Na- gelkerke, 90 jr. geh gew met J. Mar- teijn; P. J. Roest, 92 jr. geh gew met L. A. Stofkoper; J. D. Koets, 81 jr. ev M. Visser; J. M. Vijverberg, 79 jr. geh gew met A. Polderman; S. van Leerzem, 103 jr.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 21