Leuke mode, laag geprijsd gemeente vlissingen ADVERTEREN DOET VERKOPEN hinderwet bouwaanvragen mededeling Gemeenteraad Commissie Volksgezond heid Bestuurscommissie Ont wikkelingssamenwerking Hinderwet Verkeersmaatregelen Kennisgeving beschikkingen op vergunningaanvragen Hinderwet. Stadsvernieuwing Verordening VLISSINGEN Drank- en Horecaverordening Je huis in de krant brengt mensen over de.vloer. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1988 "21-9-88 fm Thermo-sweatshirt fPl' met airforce-print. W Katoen. Bottle of navy W met wit en lila. 158-182 Gebreide trui met grote badge. Wol/acryl. 158-182 Cricket-badge trui in groen, rood of kobalt. Acryl/wol. 'clubkortingk3% 128-152 jL Snoezige ruitjurk met lief wit kraagje en geborduurde plastron. Polyester/ viscose. Diverse kleuren. 80-98 Prachtige zon- en feestdagen jurk van streepjes katoen in diverse kleuren Geheel gevoerd. 104-122 Fluor colsweatshirt Ik- met ski-badge. W Katoen/acryl. I Cyclaam en wit. I 128-152 Wijde katoenen met flanel gevoerde broek. J Antraciet, J navy en zand 158-176 1 clubkorting io% Warme gevoerde katoenen broek met; elastische band. 104-122 Leuke katoenen broek van stevige twill kwaliteit. Zand en kobalt. 128-152 WMM Katoenen twill Wg broek in groen, kobalt WÊ en antraciet met flanel kontrastvoering. 128-152 M m Snowwash jeans met J fluor badge. Katoen. ij 158-182 De MARCA vindt u in: Amsterdam, Apeldoorn, Arnhem, Assen, Beek, Breda, Den Bosch, Den Haag, Enschede, Heerhugowaard, Heerlen, Kerkrade, Leeuwarden, Leiden, Maastricht, Nijmegen, Purmerend, Rotterdam, Rijswijk, Tilburg, Utrecht, Veenendaal, Veldhoven, Vlissingen, Weert, Zaandam en Zutphen. Voor nadere informatie: 020-869646 Openbare vergadering op maandag 26 sep tember om 14.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. De agenda staat - vandaag - op de gemeentelijke voorlichtingspagina in De Faam. Openbare vergadering met spreekrecht op donderdag 22 september om 16.00 uur in het stadhuis. Onder meer worden behan deld: - voorstel tot verhoging van de begrafenis- en crematierechten - stand van zaken Centrum voor Borston derzoek. Secr. dhr. M. C. Westveer (tst. 324). Openbare vergadering met spreekrecht op dinsdag 27 september om 15.00 uur in het stadhuis. Onder meer worden behandeld: - Radio-programma 'Heer en Meester' - concept-contract COS-Zeeland - ge meente Middelburg Secr. dhr. W. J. van Kooten (tst. 250) Wanneer u tijdens deze vergadering over één of meerdere van de te behandelen on derwerpen uw mening wilt geven, kun t u ge bruik maken van het spreekrecht. Maak hiervoor een afspraak met de commissiese cretaris. Bij de commissiesecretaris en het gemeentelijk bureau voorlichting liggen de stuykken om in te zien. wijzigen van een verkooppunt voor mo torbrandstoffen op het perceel Kanaal- weg 5 te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie M, nummer 62; 2. Cebeco-Zuidwest, Jannewekken 2 te 4301 HH Zierikzee een vergunning inge volge de Hinderwet heeft aangevraagd voor het veranderen van de gebezigde werkwijze in het centraal schoningsbe- drijf op het perceel Siloweg 4 te Middel burg, kadastraal bekend gemeente Mid delburg, sectie M, nummers 57 en 58. en dat zij voornemens zijn de gevraagde ver gunningen te verlenen deels onder voor schriften. Ingaande heden liggen de aanvragen met de daarop betrekking hebbende stukken alsmede de ontwerp-beschikkingen elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur ter inzage op de afdeling Alge mene Zaken ter gemeentesecretarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen de beschikkingen op de aanvragen. Genoemde aanvragen met de daarop be trekking hebbende stukken en de ontwerp beschikkingen liggen hier eveneens gedu rende een maand buiten de werkuren ter in zage op donderdagavond van 18.00 tot 21.00 uur. Indien op die avond inzage wordt ver langd, dient dit van tevoren telefonisch te worden aangevraagd, telefoon 01180-26251, toestel 413. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toelichting kan worden verkregen. Schriftelijke gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunningen kunnen bij hun college worden ingediend tot 21 ok tober 1988. De persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift heeft inge diend, worden indien daarom wordt ver zocht, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift worden ingediend. Indien daarom wordt verzocht (telefoon 01180-26251) kan in de periode van 6 tot en met 12 oktober 1988 een openbare zitting worden gehouden, waarop mondelinge be zwaren naar voren kunnen worden ge bracht en waarbij tevens gelegenheid zal worden gegeven tot een gedachtenwisse- ling. Zij vestigen er de aandacht op, dat degenen die gebruik hebben gemaakt van één of meer van genoemde mogelijkheden tot het indeienen van bezwaren en degenen die aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest later beroep kunnen in stellen bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State tegen de genomen beschikkingen. Nadere informatie wordt verstrekt door de afdeling Algemene Zaken ter gemeentes- cretarie, bureau ruimtelijke ordening/open bare werken, Lange Noordstraat 1. tus 1988 vastgestelde Verordening tot wijzi ging van de Winkelsluitingsverordening (le wijziging). Burgemeester en wethouders van Middel burg; gelet op artikel 12 van de wet algemene be palingen milieuhygiëne; maken bekend, dat op 17 augustus 1988 bij hen is ingekomen een aanvraag van de heer L. J. de Lange, Bree 34 te 4331 ED Middel burg om een vergunning ingevolge de Hin derwet voor het oprichten en in werking hebben van een timmermanswerkplaats op het perceel Bree 36 te Middelburg, kada straal bekend gemeente Middelburg, sectie L3, nummer 1496. Ingaande heden ligt de aanvraag met de daarop betrekking hebbende stukken elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur ter inzage op de afdeling Alge mene Zaken ter gemeentesecretarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg tot het einde van de termijn .waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag. Genoemde aanvraag met de daarop betrek king hebbende stukken ligt hier eveneens gedurende een maand buiten de werkuren ter inzage op donderdagavond van 18.00 tot 21.00 uur. Indien op die avond inzage wordt verlangd dient dit van tevoren telefonisch te worden aangevraagd, telefoon 01180- 26251, toestel 413. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toelichting kan worden verkregen. Schriftelijke gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen bij hun college worden ingediend tot 21 okto ber 1988. De persoonlijke gegevens van de gene die een bezwaarschrift heeft inge diend, worden indien daarom wordt ver zocht, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift worden ingediend. Eveneens kunnen mondelinge bezwaren worden ingebracht tijdens een openbare zit ting op 10 oktober 1988, om 14.00 uur in het stadhuis, Lange Noordstraat 1 te Middel burg, waarbij tevens gelegenheid wordt ge geven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aan vrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op dat degenen die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenomschreven en een ie der die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ont- werp-beschikking in te dienen. Burgemeester en wethouders van Middel burg maken ingevolge het bepaalde in de wet algemene bepalingen milieuhygiëne be kend dat: 1. Shell Nederland Verkoopmaatschappij B.V., Hofplein 20 te 3032 AC Rotterdam een vergunning ingevolge de hinderwet heeft aangevraagd voor het uitbreiden of Burgemeester en wethouders hebben beslo ten een voetgangersoversteekplaats aan te brengen op de Hoogstraat, onmiddellijk ten oosten van de kruising Gortstraat/Graven straat/V arkensmarkt/Hoogstraat' VlissingsestraatKoestraat. Enige tijd geleden zijn enkele voetgangers oversteekplaatsen (zebrapaden) in Middel burg vervangen door zgn. suggestie-over steken (voetgangersoversteekplaatsen ge markeerd door witte blokken op het weg dek). Het betreft de voetgangersoversteek plaatsen op de hierna genoemde punten: a. aan de noordwestelijke en de noord oostelijke zijde van het Seisplein; b. op het Klein Vlaanderen, ten noordoos ten van de aansluiting met de Volderij- laagte; c. op de Vlissingsesingel, onmiddellijk ten noorden van de kruising Poelendaele- weg/Poelendaelesingel-Vlissingsesin- gel/Nieuwe Vlissingseweg; d. op de Poelendaeleweg, even ten westen van het kruispunt Poelendaeleweg/Poe- lendaelesingel-Vlissingsesingel/Nieuwe Vlissingseweg; e. op de Koudekerkseweg, even ten westen van het kruispunt Koudekerkseweg' Poelendaeleweg-Banckertplein/D. Rij kersstraat; f. op de Kanaalweg, onmiddellijk ten noordoosten van de splitsing Kanaal- weg/Schroeweg; g. op de Schroeweg, onmiddellijk ten zuiden van de spoorlijn Vlissingen-Roo- sendaal. Tegen de besluiten van burgemeester en wethouders tot het verwijderen van de voet gangersoversteekplaatsen op deze punten kan iedere belanghebbende binnen 30 da gen na heden beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin doch moet wor den ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland, Sint-Pieterstraat 42 te 4331EW Middelburg. De volledige verkeers- besluiten liggen bij het Bureau Voorlich ting, Stadhuisstraat 2 te 4331 PK Middel burg ter inzage. Burgemeester en wethouders van Vlissin gen maken ingevolge het bepaalde in de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend dat zij de volgende vergunningen ingevolge de Hinderwet hebben afgege ven: 1Aan de heer C. van Ruiten te Vlissingen, voor het oprichten en in werking heb ben van een groentedistributiebedrijf op het perceel Hermesweg 6 te Vlissin gen; 2. aan mevrouw K. S. Mok-IVIan te Vlissin gen, voor het oprichten en in werking hebben van een Chinees restaurant op het perceel De Visserstraat 13 te Vlissin gen. Aan deze vergunningen zijn voorschriften verbonden. De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen ter inzage bij de dienst VROM in het stadhuis van 22 septembertot en met 21 oktober 1988, elke werkdag - be halve zaterdagen - van 8.30 tot 12.30 uur en van 13.30 uur tot 15.00 uur. Deze bescheiden liggen eveneens gedu rende bovengenoemde periode ter inzage buiten de werkuren op woensdagen van 17.15 uur tot 20.15 uur bij het Stafbureau voorlichting en inspraak. In verband met de bereikbaarheid van de stukken verzoeken wij u indien u de stukken tijdens de avondu ren wilt inzien vooraf contact op te nemen met de afdeling milieuzaken (tel. 01184- 87204). Ingevolge de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne staat van 22 september tot en met 21 oktober 1988 beroep open op de kroon voor de aanvrager, de betrokken ad viseurs, degenen die overeenkomstig de artikelen 20, 21 of 22, tweede lid, of 28 eer ste lid, onder c, van de wet algemene bepa lingen milieuhygiëne bezwaren hebben in gebracht en enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig de hier- bovengenoemde artikelen bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij overeen komstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek tot schorsing dan wel tot het treffen van een voorlopige voor ziening is gedaan. Eventuele beroepschriften moeten worden gericht en in tweevoud worden gezonden aan de Afdeling voor de geschillen van be stuur van de Raad van State, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's-Gravenhage. Een eventueel verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden ge richt aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Ingeval beroep wordt ingesteld moet per beroepszaak ten minste 150,- aan griffie recht worden betaald op girorekening 507590 t.n.v. de Raad van State. Voor nade re informatie hierover kunt u zich wenden tot de Raad van State (tel. 070-624871). Vlissingen, 21 september 1988 J. C. Th. van der Doef, burgemeester J. M. A. van Nassau, secretaris. Burgemeester en wethouders van Middel burg zijn voornemens de gemeenteraad voor te stellen: a. de Subsidieverordening stadsvernieu wing aan te vullen met een subsidierege ling voor hergebruik van woonruimte bo ven bedrijven; b. het verdeelbesluit van het stadsvernieu wingsfonds voor het jaar 1989 vast te stellen. Voor stadsvernieuwingsactivi teiten van natuurlijke of rechtspersonen wordt voorgesteld een bedrag van 1.510.000,- te bestemmen t.b.v. restauraties 950.000,- woningverbetering 450.000,- woonruimte boven bedrijven 50.000,- onderhoud (grotemonumenten) 30.000,- steun aan woningcorporaties 30.000,- De raadsvoorstellen liggen met ingang van 22 september 1988 gedurende 14 dagen ter inzage bij het bureau Voorlichting, Stad huisstraat 2. Binnen deze termijn kunnen natuurlijke en rechtspersonen, die in de ge meente een belang hebben, alsmede ingeze tenen daarover schriftelijk opmerkingen maken bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 6000, 4330 AL Middel burg. De burgemeester van Vlissingen maakt openbaar bekend, dat bij het college van burgemeester en wethouders van deze ge meente zijn binnengekomen de bouwaan vragen van: 1. J. van Vliet voor de bouw van een wo ning op het perceel Paauwenburgweg 25; 2. P. J. Geijs voor de bouw van twee dui venhokken op het perceel Gerbrandy- straat 144; 3. R. Harmsen voor de bouw van een tui- nuis en een open carport op het perceel Vredehoflaan 4. 4. P. Visser, voor de bouw van een garage op het perceel Westerzicht 213a. B. en w. zijn van plan de gevraagde bouw vergunningen te verlenen. De artikelen 18a of 19 van de wet op de ruimtelijke ordening en/of 50, lid 8 van de woningwet openen daartoe de mogelijkheid. Voordat over het verlenen van de bouwvergunning een be slissing wordt genomen, liggen de bouw en situatietekeningen, ingaande 22 sep tember 1988 gedurende 14 dagen (tot en met 5 oktober 1988) ter inzage bij de Dienst Openbare Werken in het stadhuis (tweede verdieping, kamer 207). Tijdens bovengenoemde termijn hebben belanghebbenden de gelegenheid hun eventuele bezwaren schriftelijk in te dienen bij burgemeester en wethouders. Vlissingen, 21 september 1988 J. C. Th. van der Doef, burgemeester Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat ingaande heden voor een ieder op de gemeentesecretarie (af deling Algemene Zaken, Lange Noordstraat 1 te Middelburg en het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2 te Middelburg) gedurende 3 maanden ter inzage ligt de door de ge meenteraad op 21 maart 1988 en 29 augus- ZIE VOOR MEER GEMEENTELIJKE INFORMATIE DE WEKELIJKSE VOORLICHTINGSRUBRIEK DOOR HET OOG VAN DE LANGE JAN' IN DE FAAM Ouderen PCOB De zeehond in de Zeeuwse wateren staat centraal in de eerste vergadering vrijdag van de afdeling Vlissingen van de Protestant Christelijke Ouderen Bond (PCOBi. De lezing met dia-presentatie vindt plaats in het jeugdgebouw van de Pe- truskerk en het begint om 14.30 uur. te maken met de eerste beginselen van gymnastiek en turnen. leesbril in bruil etui, geel/groene par kiet, honderiem met kjetting, kinder- trainingsjack, jas, portemonnee tje met inhoud, klittebandportemonnee, klein portemonneetje met sleutel, 1 paar damesschoenen, 5 sleutels in etui, autosleutel, oud mapje met 3 sleutels, fietssleutel en een nylon boodschappentas met 2 sleutels. Bij het dierenasiel in Vlissingen is in die periode een rood/witte kater aan gegeven. Tentoonstelling -Inwijkcentrum Open Hof in Vlissingen wordtö zater dag en zondag 15 en 16 oktober de ten toonstelling 'Maria ter Eer' gehouden. Te zien zijn devotionalia zoals affiches, literatuur, medailles, prentjes, rozen kransen en vaantjes. De openingstij den zijn zaterdag van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur en zondag van 12 tot 17 uur. Tevens wordt het boek 'De lie ve vrouwtjes van Zeeland' gepresen teerd. Scheldebuurt Het buurthuis Scheldebuurt in Vlissingen houdt don derdag een informatiedag over ver schillende cursussen die dit jaar wor den gegeven. De belangstellenden voor 'aerobic keep fit' kunnen van 10.30 tot 11.30 uur in Scheldebuurt te recht voor inlichtingen. De cursus poppenmaken staat 's avonds vanaf 20.00 uur centraal. Die omvat tien les sen en wordt gehouden van 20.00 tot 21.30 uur. Over de cursus 'kleding ma ken' kan ook donderdag na 20.00 uur informatie worden ingewonnen. De beide laatste lessenseries beginnen bij voldoende deelname donderdag 29 september. Het buurthuis Schelde buurt is gehuisvest in het pand Ver- kuyl Quakkelaarstraat 95. Collecte De collecte van het Ko ningin Wilhelmina Fonds iKWFi voor de kankerbestrijding heeft in Vlissin gen, inclusief de wijken Bossenburg en Papagaaienburg, 19.632.09 opge bracht. Gevonden - Bij de gemeentepolitie in Vlissingen zijn van 7 tot 14 septem ber de volgende voorwerpen als gevon den aangegeven: Informatiedag Buurthuis Scheldebuurt in de Vlissingse Verkuijl Quakkelaarstraat houdt donderdag 22 september een informatiedag over verschillende cursussen. Van 10.30 tot 11.30 uur wordt vrijblijvend informatie verstrekt over de cursus aerobic/keep fit. De cursus poppenmaken wordt vanaf 20.00 uur 's avonds toegelicht. Op hetzelfde tijdstip kunnen ook geïn teresseerden voor de cursus zelf kle ding maken terecht in het buurthuis. Burgemeester en wethouders van Vlissin gen brengen ter openbare kennis: 1. dat zij op grond van artikel 4.2 van de Drank- en Horecaverordening voor Vlis singen een ontheffing van het verbod anders dan om niet alcoholhoudende drank voor gebruik ter plaatse te ver strekken in een inrichting hebben ver leend aan: A. S.C.S. Zuidwesters, voor een perceel aan het Koopmansvoetpad (ongenum merd), onder de voorwaarde/beper king, dat deze ontheffing slechts geldt zolang de inrichting haar karakter van clubhuis behoudt; B. de heer D. J. Tangeman, voor het per ceel Walstraat 79, onder de voorwaar de/beperking dat deze ontheffing slechts geldt zolang de inrichting haar karakter van cafetaria behoudt; C. Echo b.v., voor het perceel Beursplein 1, onder de voorwaarde beperking dat de ze ontheffing slechts geldt zolang de in richting haar karakter van café-restau rant behoudt; 2. dat alle onder 1 vermelde ontheffingen zijn verleend bij besluit van 8 september 1988 en zijn verzonden op 12 september 1988; 3. dat tegen deze besluiten beroep open staat bij gedeputeerde staten van Zee- Ouderen PCOB De zeehond in de Zeeuwse wateren staat centraal in de eerste vergadering van de Protes tant Christelijke Ouderen Bond (PCOB) vrijdag. De lezing met dia-pre sentatie vindt plaats in het jeugdge bouw van de Petruskerk in Vlissingen en het begint om 14.30 uur. NCVB - De afdeling Lammerenburg van de NCVB houdt donderdag de eer ste ledenvergadering van het seizoen. Mevrouw Sandee uit Kamperland geeft een lezing over het leven in Bur- kina-Faso. De vergadering wordt ge houden in de Marnixschool in West- Souburg en begint om 19.30 uur. En de makelaar weet van wanten en kranten. Burgerlijke stand VLISSINGEN Geboren: Yannick Chr. Verheul; Ben jamin L. B. de Groot; Michael S. Kamp; Desiree Keerssemeeckers; Mit chell Klijnstra; Kimberly D. van Wei- senbroek; Angelique L. V. de Nooijer; Micha Sanderse; Michael G. Koers; Diandra S. Visser; Justin de Ridder. Getrouwd: M. van Keulen, 20 jr. en A- M. C. Netto, 20 jr.; K. A. Hamelink, 28 jr. en P. A. M. Vermeulen, 23 jr. Overleden: M. Meulmeester, 54 jr.; A. M. Izeboud geb. Verhage, 79 jr. Spelinstuif De christelijke gymnastiekvereniging Oranje Nassau houdt vanmiddag (woensdag) van 14.00 tot 15.30 uur een sport- en spelin stuif in de gymzaal van de Paauwen- burgschool in Vlissingen. Kinderen vanaf drie jaar zijn welkom om kennis NCVB In het jeugdgebouw van de Petruskerk heeft de afdeling Vlissin gen van de NCVB haar eerste leden vergadering van het seizoen. Mevrouw G. J. Vegt-Ganzevoort spreekt over al ternatieve geneeswijzen. De bijeen komst begint om 19.45 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 20