Vijf en drie maanden voor roven damestas Hoopvolle stemming bij start bietenoogst Op bepaald moment lijkt iets gewoon in de lucht te hangen PZC/ provincie OP RECREATIETERREIN BRAAKMAN Ramscl lip Schori pii oen niet naar ri jkswerf D ■er i Helder 'Aansporen' Concertseizoen in Manhuistuin Goes wordt afgesloten Tractorbestuurder gewond bij botsing Zware schade bij botsing Oostburg POLITIERECHTER MIDDELBURG Autokraken NCVB praat over gezondheidszorg HOGER SUIKERGEHALTE DAN VORIG JAAR Quotum Schoonspuiten FEMINISTISCH THEOLOGE LIEVE TROCH Bijbelpassages Zoeken Burgemeester van Middelburg is eerste kandidaat nieuw radiospel Duo aangehouden voor heroïnebezit Antroposofische cursus opvoeding FNV-bij eenkomsten over technologie Drie ton nodig voor vervanging havensteigers in Arnemuiden 18 MIDDELBURG - De 49-jarige J. J. C. van den B. uit Bosschen- hoofd (Noord-Brabant) stond dinsdag voor de politierechter in Middelburg om zich te verantwoorden voor mishandeling en vernieling. Bij het handhaven van de orde op het recreatie terrein De Braakman bij Terneuzen, waarvan hij beheerder is, kwam het vorig jaar zomer twee keer tot hardhandig optreden van Van den B. waarvan de slachtoffers aangifte deden. Eén van hen was een jongeman die aan een vuistslag van Van den B. een gebroken neus overhield. WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1988 Boete voor geweld bij handhaven orde uit en smeet de flets tot drie keer toe in de richting van de jongen. Het rijwiel bleef achter met een gebroken stuur en kromme wielen. Van den B. hield het erop dat hij de jongen de fiets slechts had overhandigd, maar politierechter mr J. Brandenburg was van mening dat dat toch op een andere manier moet. Van den B. beklaagde zich erover dat het hem vaak de grootste moeite kost om de rust en orde op het grote ter rein, waar soms 20.000 mensen ver blijven, te handhaven. Het is schering GOES - Accordeons en veel koper zet ten zondag de toon tijdens het laatste Manhuistuinconcert in Goes van dit seizoen. In de open lucht spelen een uur lang het Zeeuws Akkordeon Quintet en het Souburgs Koper Quin tet. Beide ensembles brengen zowel klassiek als modern werk. Het con cert begint om 12.00 uur. Het Zeeuws Akkordeon Quintet treedt, na een jaar rust, sinds februari in een nieuwe formatie op. Het ensem ble bestaat al sinds 1975. De leiding is in handen van Ger Blom, rayon-direc teur van de Zeeuwse Muziekschool in Vlissingen. De andere musici zijn: Pe tra de Jonge, Marja van Keulen, Ma rianne de Rijke en Paul Schleibach. Het repetoire omvat originele werken voor accordeon, van klassiek tot mo dern. Het drie jaar oude Souburgs Koper Quintet telt uitsluitend blazers, die lid zijn van het fanfare-orkest Vlijt en Vol harding uit Souburg. Het ensemble treedt regelmatig in en buiten Zeeland op. Zowel klassiek (Bach, Handel, De bussy, Purcell) als modern (Stevie Wonder, LennonMcCartney) komt aan bod. Het Souburgs Koper Quintet kent de volgend bezetting: Hendrik de Bock (trompet/bugel), John Prevoo (trompet), Alco Bouwense (hoorn), Henk Kramer (trombone) en Kees Kramer (bastuba/euphonium). Dat gebeurde op 15 augustus tijdens een barbecuefeest van de zeilvereni- - ging bij het clublokaal Vremdijke. Er ontstond wat onrust op het terras om dat enkele jongelui één van de organi satoren op stang jaagden. Van den B. werd opgeroepen omdat er een ruzie gaande zou zijn. Toen hij ter piaatse verscheen stevende hij direct op de jeugdige P. W. M. B. af, die op dat mo ment in een stoel zat en gaf hij hem een stomp midden in het gezicht. Volgens Van den B. zaten op het overvolle ter ras een aantal bezoekers die niets op het feest van de zeilclub te zoeken had den. „Ik had hen gesommeerd weg te gaan", was zijn verklaring. Éegin juli werd zijn woede gewekt door een groep jeugdige fietsers, die zonder betaling het recreatieterrein op ge gaan was. Hij reed de jongelui klem met zijn auto, waarbij hij de fiets van één van de jongens raakte. Hij stapte HOOFDPLAAT - Tractorbestuurder W. B. uit Biervliet is dinsdagmiddag bij een ongeluk omstreeks kwart voor vier licht gewond geraakt. Zijn trac tor kantelde bij een aanrijding. Het ongeval gebeurde op de Zuidlan- geweg tussen Hoofdplaat en Biervliet. B. sloeg linksaf terwijl hij werd inge haald door een personenauto be stuurd door I. Z. uit Terneuzen. Bij de aanrijding werden beide voertuigen zwaar beschadigd. OOSTBURG - Twee personenauto's zijn bij een aanrijding op de kruising Nieuwstraat-Baljuw Veltersweg te Oostburg dinsdagmorgen omstreeks half twaalf zwaar beschadigd. Be stuurder N. de W. uit Aardenburg kwam vanuit de Baljuw Veltersweg en verleende geen voorrang aan de auto bestuurd door W. M. uit Vlissingen, die over de Nieuwstraat reed. MIDDELBURG - De poliierechter in Middelburg heeft de 29-jarige G. R. uit Ridderkerk bij verstek tot vijf maan den gevangenisstraf veroordeeld voor een tasjesroof en een poging tot inbraak. Daarnaast kreeg hij nog een maand tenuitvoerlegging van een voorwaardelijke straf opgelegd. De 24-jarige J. van B. uit Oost-Souburg, die de tasjesroof samen met R. pleeg de, werd tot drie maanden veroor deeld. R. stelde Van B. op 4 mei voor om 'geld 'te versieren' en vroeg hem of hij een au to had. Zijn idee was in Goes een da mestas te roven. Voor dat doel huurde het tweetal een auto. Toen ze in de Tulpstraat een geschikt slachtoffer met een boodschappentas zagen lo pen, griste R. de tas weg en sprong snel in de auto, die met Van B. aan het stuur met draaiende motor klaar stond. De buit was 400 gulden, waar van Van B. honderd gulden kreeg. Het tweetal kon worden opgespoord doordat iemand zag dat er een tas uit hun auto werd gegooid. Naar aanlei ding daarvan noteerde iemand het nummer en gaf het door aan de politie. Beide mannen hebben een fors straf- blad, wat in verband staat met heroi- - 'negebruik. Officier van justitie mr J. J. A. Groen noemde het roven van een tas van een oudere vrouw een bijzonder laf mis drijf. Hij eiste vier maanden en tenuit voerlegging van twee weken voor waardelijk die Van B. nog had staan. De advocaat mr J. Sap wees erop dat R. in deze zaak duidelijk de hoofdrol had gespeeld en dat zijn cliënt nog vier maanden gevangenisstraf van een eer der vonnis moet uitzitten. Om die re den beperkte politierechter mr J. Brandenburg de straf tot drie maan den. Tegen R. was zes maanden en de tenuitvoerlegging geëist. VLISSINGEN - Het ramschip Schorpioen krijgt een ligplaats bij de marinekazerne aan de Vlissingse buitenha ven. Oorspronkelijk was het de bedoeling de antieke boot naar de rijkswerf in Den Helder te brengen voor een aan tal werkzaamheden. Het ministerie van de fensie onderzoekt nog of dat kan gebeuren in Vlissingen, zei de woordvoerster Wil van Son van de stichting Ramschip Schorpioen dinsdag. Voorzitter Henk van Son van de Vlissingse stich ting kreeg in juli dit jaar de toezegging van staatssecretaris J. van Houwelingen van defen sie dat 'zijn departement iets voor de Schorpioen zou doen'. Niets is echter zwart op wit vastgelegd, maakte mevrouw Van Son duidelijk. Aan het ramschip dat in Middel burg een vaste ligplaats krijgt, moet nog voor meer dan één miljoen gulden worden verspij kerd. De gemeente Mid delburg heeft 165.000 gulden beschikbaar ge steld. De provincie Zee land heeft een even groot bedrag gereser veerd. Dat was niet vol doende. De aanbieding van Van Houwelingen kwam dan ook zeer gele gen. Om de Schorpioen in te kunnen richten als maritiem museum is nog de aanleg van een instal- en inslag dat hij bezoekers zonder toe gangsbewijs van De Braakman moet verwijderen. Soms moet hij de onge wenste gasten 'aansporen', zoals hij dat zelf noemde. Op een vraag van de politierechter wat hij zich daarbij moest voorstellen, bleek Van den B. daaronder duwen, dus fysiek geweld, te verstaan. Officier van justitie mr J. J. A. Groen vond het heel begrijpelijk dat al die 20.000 mensen op het terrein zich niet altijd aan de regels houden. Er waren al meer klachten over Van den B.'s op treden bij justitie binnengekomen, waarna het openbaar ministerie had besloten dat er maar eens geverbali seerd moest worden, aldus de officier. „Het was ons bekend dat Van den B. geregeld als eigen rechter optreedt", zei mr Groen, „maar hij zal toch op een andere manier de orde op zijn terrein moeten handhaven", Hij eiste duizend gulden boete en een week gevangenis straf voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De advocaat mr Van Dijk zette uiteen dat De Braakman in 1984 werd gepri vatiseerd omdat de toenmalige be heerder, de gemeente Terneuzen, de zaak niet in de hand kon houden. Sindsdien zwaait Van den B. er de scepter en zouden er volgens de raads man veel minder incidenten zijn. In zijn laatste woord hield Van den B. een dermate emotioneel betoog, dat de politierechter hem adviseerde het met het oog op zijn gezondheid wat kalmer aan te doen. Het vonnis werd 750 gulden en een week voorwaarde lijk. MIDDELBURG - De NCVB-rayons Walcheren west en oost houden maan dag 26 september een kadermiddag over gezondheidszorg, het bondson- derwerp voor de komende drie jaar, in de Middelburgse Getuigeniskerk. Rayoncontactvrouwen N. Boone-de Wolf en E. L. Reinhoudt-Kaland lei den het eerste thema in: organisatori sche en politieke ontwikkelingen in de volksgezondheid en de vrouw als mondige consument. Tijdens het seizoen '89/'90 staan de so ciaal-maatschappelijke veranderin gen ter discussie en in '90/'91 de tech- nisch-wetenschappelijke vernieuwin gen. Het NCVB-project wordt traditie getrouw afgerond met een actie voor een Derde Wereldland. De bijeen komst in de Getuigeniskerk begint om 13.30 uur. Een vrachtwagen lost zijn bietenvracht op het terrein van de Suiker Unie in Sas van Gent. GOES - Hoopvol zijn de Zeeuwse ak kerbouwers deze week begonnen aan de suikerbietenoogst. De aanleiding voor de positieve verwachtingen is tweeledig. Proefrooiingen hebben te zien gegeven dat het suikergehalte van de bieten boven het gemiddelde van de laatste jaren ligt. De prijs van suiker op de wereldmarkt is boven dien aanzienlijk hoger dan vorig jaar. Het is nog veel te vroeg om iets te kun nen zeggen over het uiteindelijke fi nanciële resultaat voor de boeren, maar het ziet er wel naar uit dat de suikerbietenoogst 1988 de akkerbouw niet verder in de put zal duwen. Bij de vier suikerfabrieken van de Sui ker Unie in zuid-west-Nederland (Sas van Gent, Dinteloord, Roosendaal en Puttershoek) is de verwerking van sui kerbieten dinsdag begonnen. De eer ste peeën zijn maandag al aangevoerd. De Centrale Suiker Maatschappij (CSM) stelt haar enige fabriek in het zuidwesten van het land (in Breda) donderdag in gebruik. De zogeheten bietencampagne duurt dit jaar dertien weken. De Suiker Unie verwerkt een bietenareaal van ruim 11.000 hectare in Zeeland. De opbrengst van 6000 hec tare gaat naar de CSM. De vorig jaar al gesloten fabriek van deze onderne ming in Sas van Gent fungeert nu nog als laadplaats voor de bieten. Suikergehaltebepalingen van het eer ste snijdsel in de Suiker Unie-fabriek in Sas van Gent hebben te zien gege ven dat de hoeveelheid suiker in over eenstemming is met de resultaten van de proefrooiingen. M. Murre van de Suiker Unie in Sas van Gent vertelde dat ruim vijftien procent van de eerste bieten uit suiker bestaat en dat is een mooi getal. Vorig jaar was het een pro cent lager. Sinds enkele jaren geldt in de suiker- produktie een zogenoemd bewaakt mengprijssysteem. Op basis van de oppervlakte bieten die ze gedurende vijfjaar eerder hebben verbouwd, krij gen de boeren een quotum toegewe zen. Voor die hoeveelheid betaalt de suikerindustrie een gegarandeerde prijs. Levert een boer meer, dan wordt daar de wereldmarktprijs voor be taald. Die is mede als gevolg van de droogte die de landbouw in de Ver enigde Staten heeft geteisterd flink ge stegen. Er is nu weliswaar weer sprake van enige daling, maar de prijs ligt nog altijd aanzienlijk hoger dan vorig jaar. De oorzaak ligt in de afgenomen we- reldsuikervoorraad. Die zou normaal ongeveer 25 miljoen ton moeten bedra gen. Vorig jaar was er 45 miljoen ton in voorraad. Op dit moment ligt 32 a 35 miljoen ton opgeslagen. Overigens be tekent de aangetrokken prijs van sui ker nog steeds niet dat het voor de Ne derlandse akkerbouwer lonend is voor de wereldmarkt te telen. Het begin van de suikerbietencam pagne brengt ook weer met zich mee dat het verkeer, zeker bij regen, reke ning moet houden met bietenslik op de wegen. De suikerindustrie heeft de afgelopen jaren in samenwerking met Veilig Verkeer Nederland veel aan dacht besteed aan voorlichting over het voorkomen van ongelukken. Bij de verlaadplaatsen van de suiker bieten bestaat tegenwoordig de mo gelijkheid de verlichting en de kente kenplaten van de vrachtwagens schoon te spuiten. Veel loonwerkers treffen voorzieningen om te voorko men dat slik op de weg komt. Niette min kan het vervoer van bieten op polderwegen zijn glibberige sporen achterlaten. Murre daarover: „Je kunt nu eenmaal niet van een boer verwachten dat hij na iedere vracht van een perceel naar zijn verzamel plaats de weg gaat schoonmaken. Ie mand die in deze tijd van het jaar over B-wegen rijdt moet er gewoon op ge spitst zijn dat er slik kan liggen." De 19-jarige Goesenaar E. L. J. S. kreeg vier weken gevangenisstraf voorwaardelijk en een boete van 600 gulden opgelegd voor een serie auto kraken. Samen met zijn 21-jarige vriend E. de W. ging hij op 30 april op het dievenpad in zijn woonplaats. Zij hadden afgesproken uitsluitend di gitale radio's te stelen, omdat die veel geld waard zijn. De W. deed het werk, terwijl S. op de uitkijk stond. Uit één van de auto's namen zij ook nog een diplomatenkoffer waarin cheques en een paspoort zaten mee. Er werden die nacht zeven auto's door hen gekraakt. S. verklaarde op de zitting dat zij bei den van tevoren flink gedronken had den. De officier vond dat S. evenveel verantwoording droeg voor de inbra ken als De W. ook al had hij alleen maar op de uitkijk gestaan. De W. kon nog niet terechtstaan omdat hij vooi soortgelijke delicten in België vastzit. latie voor klimaatbe heersing, extra brandbe veiliging én meer ver lichting nodig. De ge schutskoepel moet on derdeks worden doorge trokken. Het bovendek is op de ra's en tuigage na gereed. Het ramschip Schor pioen ligt sinds begin dit jaar in de tweede bin nenhaven van Vlissin gen aan een steiger van de Provinciale Stoom boot Diensten (PSD). Het vaartuig is daar al leen over het water be reikbaar. Het tijdstip waarop het in 1867 in Frankrijk gebouwde marineschip naar de buitenhaven wordt ge sleept, is nog niet be kend. BREDA - Werkgroepen, die zich be zig houden met feminisme en theo logie, schieten als paddestoelen uit de grond uit. Of, om een beeld van uit de feministische theologie zelf te gebruiken: ze ontpoppen zich mas saal van onooglijke rupsen tot schit terende vlinders. In heel Nederland zijn er inmiddels meer dan duizend feministische/ theologische groepen. Ook in Zee land zijn vrouwen gezamenlijk aan de slag gegaan. In alle grotere regio's is wel een werkgroep te vinden: op Schouwen-Duiveland, in Zeeuwsch- Vlaanderen, op de Bevelanden en op Walcheren. De werkgroepen zijn me rendeels de laatstè jaren ontstaan en vinden steeds meer aanhang. In to taal zijn er nu enkele honderden vrouwen bij betrokken. „Soms lijkt iets gewoon op een be paald moment in de lucht te han gen", zegt de Bredase theologe Lieve Troch. „Vrouwen kregen binnen de christelijke kerken overal, zo aan het eind van de jaren zeventig, beginja ren tachtig, een aantal zaken in de gaten. Ze gingen op zoek naar zich zelf in de godsdienst." „Binnen de religie zijn er in de loop der eeuwen bepaalde beelden ge vormd over hoe vrouwen zijn, en hoe mannen zijn. Een aantal vrouwen zag, dat ze bepaalde posities toege wezen kregen, die ze eigenlijk hele maal niet in wilden nemen. Toen is de vrouw aan het woord gekomen of je kunt ook zeggen: aan het Woord gekomen." Lieve Troch noemt zichzelf een femi nistisch theologe en ze geeft als zoda nig ook les aan de universiteit in Heerlen. Verder werkt ze bij het Pas toraal Centrum van het Bisdom Bre da. Ze is bij de Zeeuwse feminis tisch/theologische vrouwengroepen een zeer goede bekende en ze houdt in het Zeeuwse vaak inleidingen en cursussen. Onderwerpen die dan aan de orde komen zijn sterk wisselend en afhan kelijk van de vraag uit de plaatselij ke groepen: vrouwenbeelden in de bijbel, macht- en onmacht in religie en samenleving. Feministische theo loges en vrouwen die met feminisme en theologie aan de slag gegaan zijn, zegt Lieve Troch, zijn op veel ver schillende fronten bezig. Nauwkeurig worden bijvoorbeeld bepaalde bijbelpassages tot op de letter opnieuw bekeken, met soms verrassende resultaten. Gezocht wordt met ijver naar de sporen van vrouwen en het geloof in de (kerk geschiedenis. Gedachten worden ontwikkeld en nieuwe ideeën met de regelmaat van de klok geïntrodu ceerd. Tegen de stapels indrukwek kende literatuur van de reguliere kerkgemeenschappen, zet de femi nistische theologie de eigen erva ring en de levende spiritualiteit in de werkgroepen, waar de theologes nauwe bindingen mee hebben. Lieve Troch: „Eerst riepen we voor al: 'We willen een gelijk deel van de kerkelijke koek.' Protestantse vrou wen dachten wat dat betreft, dat ze toch wat voorliepen op de katholie ke, want voor hen was de vrouw in het ambt bijvoorbeeld geen onbe kende meer. Toen we wat verder gin gen praten, kwamen we echter veel essentiëlere zaken en vormen van machtsongelijkheid, onderdrukking en ontkenning tegen, die veel dieper gingen en door beide kerkstromin- gen heen liepen." „Ik heb de indruk, dat de feminis tisch/theologische beweging hier in Nederland zich nu vooral aan het in graven is. Geen harde klappen wor den uitgedeeld naar kerkelijke orga nisaties, zoals elders bijvoorbeeld in de Verenigde Staten wel gebeurt. Hier zijn theologes bezig vrouwen deskundigheid bij te brengen en sterk te maken om op eigen benen te kunnen staan. Vrouwen zijn bezig met hun eigen spiritualiteit." Feministisch theologe Lieve Troch VLISSINGEN - In Zeeland houden de komende maanden feministi sche theologische werkgroepen ver schillende activiteiten. Zaterdag 1 oktober is er in Vlissingen een Zeeuwse studiedag met als thema macht!onmacht. Lieve Troch houdt daar een inleiding. De bijeenkomst begint om 10.00 uur in wijkcentrum Open Hof en de studiedag is om streeks 16.00 uur afgelopen. In clubgebouw De Lichtboei in Zie- rikzee houdt op dezelfde zaterdag de Vrouw en Geloofgroep Schouwen- Duiveland een open dag. Centraal staat bij die bijeenkomst de tekst: „En God schiep de mens, man en vrouw schiep Hij/Zij hen". De open dag wordt eveneens van 10.00 tot 16.00 uur gehouden. Op zaterdag 12 november is er in de recreatiezaal van de gereformeerde kerk van Burgh-Haamstede een lu strumviering van de Schouwse groep. De bijeenkomst begint om 9.30 uur. Een uitvoering van poppen theater Rosa over verschillende cli ché-opvattingen, die in de samenle ving over vrouwen bestaan, is uit gangspunt van een werkmiddag. De lustrumviering duurt tot ongeveer 16.15 uur. „We zijn op een punt gekomen, waar we zeggen: 'We willen een hele ande re koek.' De uitwerking van dat laatste, is iets, waar we druk mee bezig zijn. Het is zoeken naar waar we zelf staan. Ik hoop dat die ont wikkeling iets is, dat blijft. Dat we nooit verstarren, zoals de kerken vaak verstard zijn." Het bereik van de feministische/ theologische beweging is in Neder land niet tot een bepaalde geloofs groep beperkt gebleven. Vrouwen uit vele kerkverbanden en daarbui ten voelen zich aangesproken. Ook in Zeeland is dit het geval. Vrouwen van protestantse huize, katholieke vrouwen en vrouwen zonder kerkelij ke geloofsrichting vinden elkaar en komen tot de conclusie dat ze meer gemeen hebben, dan ze dachten. Lieve Troch: „Het karakter van de beweging hangt natuurlijk sterk af van de deelneemsters. In de Verenig de Staten zijn er bijvoorbeeld veel nonnen bij de feministische theolo gie betrokken. Mensen zitten dan heel diep in de kerkstructuren en je ziet dat ze zich daar ook weer tegen afzetten. Wanneer je je fel tegen een kerk keert, betekent dat in wezen, datje die als centrum beschouwt." „Vrouwen zijn hier denk ik, meer ge zamenlijk bezig voor zichzelf een aantal vragen te beantwoorden. Dat kost al energie genoeg, De beweging is in Nederland ook altijd vrij oecu menisch geweest. Specifieke proble men binnen een kerkgemeenschap komen dan niet zo sterk naar voren." Of er voor feministische vrouwen nog wat te beleven valt binnen de Nederlandse kerken? Lieve Troch: „Sommige vrouwen willen binnen de kerk blijven werken, anderen niet. Ieder is op haar eigen manier bezig en stelt haar vragen. Waar je niet om heen kunt, denk ik, is dat we te ma ken hebben met een christelijke tra ditie van twintig eeuwen." Ineke van Wallenburg MIDDELBURG - Middelburgs burgemeester C. G. J. Rutten is de eerste kandidaat in het nieu we NCRV-radiospel 'Heer en Meester', een spelprogramma dat vanaf 6 oktober elke donder dag rechtstreeks vanuit de NCRV-studio wordt uitgezon den van 11.30 tot 12.40 uur op Ra dio 2. Per uitzending ontvangt presentator Henk Mouwe twee gemeenten. De burgemeesters van die gemeenten mogen twee assistenten meebrengen die sa men een team vormen. Dat team krijgt een aantal in moeilijkheidsgraad oplopende vragen voorgelegd. In de eerste uitzending moet Middelburg het opnemen tegen een team uit het Drenthse Vries. Het spel wordt in verschillende rondes gespeeld, die worden afgewisseld met lich te muziek. De vragen zijn onder verdeeld in categorieën als ac tualiteit, muziek, media, film en literatuur. Het spel kent ook zoekvragen waarbij de teams naslagwerken mogen hanteren. Ook mag er worden gebeld om het team te helpen als de luisteraars het goe de antwoord menen te weten. De voorronden duren tot en met april volgend jaar. In mei zullen de vier gemeenten met de meeste punten tegen elkaar uitkomen in een halve finale. De winnende teams komen in de finale. Voor het winnende finaleteam heeft de NCRV een bedrag van tienduizend gulden beschikbaar te besteden aan een project in of van de gemeente. Burgemeester Rutten wil dat bedrag besteden aan het scholingsproject voor jongeren op de Kaapverdische eilanden dat Middelburg samen met de zustersteden Folkestone, Vilvoorde en Nagasaki heeft gea dopteerd. „Nagasaki heeft bij de viering van het tienjarig bestaan van de uitwisseling met Middel burg al een bedrag van twintig duizend gulden bijeengebracht. Middelburg krijgt nu de kans om daar wat tegenover te stellen", zegt burgemeester Rutten, die zijn team overigens nog niet defi nitief heeft samengesteld. TERNEUZEN - De gemeentepolitie van Terneuzen heeft maandagavond na een tip twee mannen aangehouden in een woning in de binnenstad. Ze hadden vier gram heroïne in hun be zit. De politie maakte proces-verbaal op tegen L. J. de O. en D. M. R., beiden uit Terneuzen. A. M. van D. uit Terneuzen werd die zelfde avond opgepakt, in verband met twee inbraken. De politie trof bij hem thuis onder meer een kleurentele visie, afkomstig van diefstal aan. Ook tegen Van D. is proces-verbaal opge maakt. MIDDELBURG „Van zwanger schap tot kleuterleeftijd", dat is de ti tel van een cursus die de antroposofi sche stichting Mediaan op zeven ach tereenvolgende donderdagavonden geeft. De bijeenkomsten worden van af donderdag 29 september van 20.0 tot 22.00 uur gehouden. De plaats is af hankelijk van het aantal deelnemers. Vanuit een antroposofische achter grond zal onder meer ingegaan worden op de ontwikkeling van baby tot kleu ter, op voeding en kleding en op ver zorging van kinderen. Belangstellen den kunnen zich opgeven bij mevrouw N. F. Ie Due uit het Jan van Hoofkwar- tier in Middelburg. MIDDELBURG - 'Vragen bij de voor uitgang'. Onder dat motto houdt de af deling Middelburg van de FNV vier bijeenkomsten over nieuwe technolo gie. „Computers thuis en robots in fabrie ken. We produceren steeds meer met minder mensen. Kan dit zo door blij ven gaan?" vraagt de vakbond zich Het antwoord komt wellicht uit de vier bijeenkomsten, die worden gehouden op 28 september en 6,12 en 26 oktober in het FNV-gebouw aan het Walplein in Middelburg. Ze worden geleid door industriepastor Jan Scheffers en be ginnen om 20.00 uur. ARNEMUIDEN - De steigers in de Ar- nemuidse jachthaven 'Oranjeplaat' moeten grotendeels worden vervan gen en daarvoor is in de loop der jaren ruim drie ton nodig. Dat bedrag kan in twintig jaar worden afgeschreven en daarom stellen b en w de raad voor in de vergadering van maandag 26 september een bedrag van f 307.500, beschikbaar te stellen. De opknapbeurt van de steigers zal in fases worden aangepakt. Ook zal de verbouwing van de basisschool De Polderburcht aan de orde komen. Zo als bekend is die school gesplitst in een openbaar gedeelte en een deel voor de gereformeerde Joos Van Larenschool Voorgesteld wordt om de verbouwing te laten uitvoeren in de herfstvakan tie, zodat het onderwijs niet gehinderd wordt. Over bedragen wordt echter niet gesproken in het raadsvoorstel. In de vergadering, die 's avonds om half acht begint, zullen tevens de geloofs brieven van het nieuw te benoemen VVD-raadslid W. Verschoor worden onderzocht. Hij volgt de - naar Rit- them verhuisde - L. Hamelink op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 18