Geen onderscheid homo en hetero bij ouderschap naars Prix 1 Je Romé Dagbladpers tevreden over ontwikkelingen DEETMAN ZOEKT 300 MILJOEN het weer in zeel and! Tutu trotseert Botha opnieuw eri in europa Nederlandse opvarenden drugschip vast in Engeland Schoonzoon Brezjnev bekent Westerse experts: Sovjetunie verloor contact marssonde Koffiebranders kopen bij boeren Ierse marine brengt drie Nederlandse vissersschepen op PZC/ binnen-buitenland Vandaag Nautisch bericht Hoog water Laag water Vooruitzichten Vooruitzichten MEER ADVERTENTIES EN ABONNEES STER-model Experiment /RIJDAG 9 SEPTEMBER 1988 Gat bij onderwijs nog niet gedicht DEN HAAG (GPD) - Minister Deetman (onderwijs) blijft zitten met een gat in zijn begroting tot 1993 van maximaal 300 mil joen gulden als de Hoge Raad het vonnis van de Haagse rechts- jankpresident over de Harmonisatiewet collegegelden be krachtigt. De bewindsman zoekt het geld om het ;ekort te dichten op zijn eigen begro- ;ing. Dat bleek donderdag in de Twee de Kamer tijdens het debat over de zo genoemde sprong-cassatie van de re gering tegen het vonnis inzake de Har monisatiewet. De Haagse rechtbankpresident be paalde in augustus bij kort geding dat de Harmonisatiewet Collegegelden niet met terugwerkende kracht mocht gelden voor studenten die reeds in 1987 met een tweede studie in het ho ger beroepsonderwijs of aan de univer siteit zijn begonnen. De studenten mo gen hun studie gewoon afmaken. De staat besloot tegen het vonnis in cas satie te gaan bij de Hoge Raad, maar de studenten in kwestie (pakweg 7.000) dit studiejaar ongemoeid te laten. Hoewel onderwijsspecialist Lansink van het CDA de minister eerst had af geraden tegen het vonnis in hoger be roep te gaan, zag hij donderdag toch DEN HAAG (ANP) - Niet alleen hete ro-paren, al dan niet gehuwd, ook homo-paren en alleenstaanden ko men in aanmerking voor ouderschap, ook bij kunstmatige voortplanting. Het gaat om verantwoord ouder schap. Daarbij spelen een doorslagge vende rol de basisbehoeften voor kin deren als: gehechtheid, continuïteit en geborgenheid. Bij elke vorm van ouderschap moet de kwaliteit van de opvoeding voorop staan. Dit stelt deRaadvoorhetJ eugdbeleid in het ongevraagde advies „ouder schap zonder onderscheid", dat don derdag in Den Haag werd aangeboden aan minister Korthals Altes van justi tie. De raad concludeert dat er vanuit het belang van het kind bezien geen gegronde reden is om wettelijk onder scheid te maken tussen vormen van ouderschap. De overheid dient de wet ten dan ook aan te passen. Ook moet ze bevorderen dat het brandmerken van nieuwe vormen van ouderschap en de kinderen worden bestreden. Aan voortplanting door kunstmatige technieken moeten wel voorwaarden worden gesteld, aldus het beleidsad vies. Ouders die zo een kind willen krij gen moeten een geoorloofd medisch of sociaal motief hebben. Zo zal in ieder geval een van de genetische of biologi sche ouders de feitelijke en juridische zorg op zich dienen te nemen. Zondag: perioden met zon en droog. Temperatuur 19 graden. Zwakke tot matige westenwind. Het hogedrukgebied dat ons enkele dagen zulk fraai weer bracht trekt ver der naar het oosten en neemt in bete kenis af. Hierdoor krijgt een zwakke storing de kans om naderbij te komen. Vanmiddag passeert het ons land. Het is niet erg actief zodat het wel droog zal blijven. Er zijn wel wolken velden vanmiddagAls het gebied te gen de avond voorbijgetrokken is gaat de wind naar west tot noordwest. Koe lere lucht stroomt dan ons land bin nen, maar voor die tijd kan het kwik nog een waarde van 21 graden berei ken. Wind: zuid, 1 tot 3, later in ae middag draaiend naar west of noordwest, 2 tot 3 Bft. Zicht: eerst matig, later in de middag goed. Temperatuur kustwa ter: 17 graden. Afwijking waterstan den: geen afwijking van betekenis. Maximum golfhoogte monding Schei- des: omstreeks een halve meter. ZON EN MAAN 10 september Zon op 0706 onder 2006 Maan op 0606 onder 1952 uur cm uur cm Vrijdag 9 september Vlissingen 02.11 203 14.27 201 Terneuzen 02.30 225 14.45 223 Bath 03.25 268 15.43 267 Roompot buiten 02.20 161 14.40 148 Zierikzee 03.50 160 16.00 147 Yerseke 03.55 185 16.10 174 Philipsdam West 04.00 171 16.15 158 Zaterdag 10 september Vlissingen 02.45 217 14.59 214 Terneuzen 03.05 239 15.17 236 Bath 04.02 282 16.17 278 Roompot buiten 02.50 168 15.05 156 Zierikzee 04.30 164 16.35 152 Yerseke 04.30 191 16.40 180 Philipsdam West 04.40 176 16.55 163 de noodzaak ervan in. Wallage (PvdA) daarentegen vond dat Deetman het vonnis had moeten accepteren. Hij stelde dat de Tweede Kamer het recht heeft nu te beoorde len wat er verder met de Harmonisa tiewet moet gebeuren. „Er moet maar eens een einde komen aan het gejojo met studenten. Zij hebben recht op duidelijkheid", aldus de PvdA-er. Woordvoerder Nuis van D66 diende een motie in om het hoger beroep niet af te wachten en meteen de wet te her zien. PSP-Kamerlid mevrouw Van Es ging zelfs zo ver dat zij de regering vroeg de Harmonisatiewet helemaal af te schaffen. VVD en CDA stelden zich op het standpunt dat eerst de beslis sing van de Hoge Raad moet worden afgewacht voordat de wet kan worden herzien. De Kamer stemt dinsdag over de mo ties. (Van onze correspondent) KAAPSTAD/JOHANNESBURG - De Anglicaanse aartsbisschop van Kaap stad, Desmond Tutu heeft donderdag voor de tweede keer binnen een week de regering-Botha getrotseerd en op geroepen tot een algehele boycot van de locale verkiezingen, die op 26 okto ber plaatsvinden. Tutu herhaalde de oproep tot een boy cot tijdens een massabijeenkomst op de universiteit van Westkaapland on danks het feit dat er een gerechtelijke onderzoek tegen hem loopt. Het is op grond van de noodtoestandswetge ving verboden tot zo'n boycot op te roepen. Mocht de openbare aanklager inderdaad van plan zijn Tutu voor de rechtbank te brengen, dan loopt hij het risico tot een gevangenisstraf van 10 jaar te worden veroordeeld of een boete te krijgen van 20.000 rand. Afgelopen zondag was het de eerste keer dat aartsbisschop openlijk opriep tot een boycot van de locale verkiezin gen, die op 26 oktober voor alle bevol kingsgroepen, dus ook voor de zwarte gemeenschap, worden gehouden. MOSKOU (UPI) - De Sovjetunie heeft het contact verloren met een van de twee onbemande „Phobos" marsson des die zij in juli heeft gelanceerd. Dit hebben westerse ruimtevaartdeskun digen donderdag verklaard. Volgens hen moet de sonde als verlo ren worden beschouwd. Functionaris sen van het Sovjet-ruimtevaartbureau „Glavkosmos" weigeren elk commen taar Ook een medewerker van het Ameri kaanse ruimtevaartbureau NASA, Sa muel Keller, zei „geruchten" te heb ben gehoord over problemen met de Phobos. Voor zaterdag en zondag: een uitloper van een Atlantisch hogedrukgebied gaat de rol overnemen. Echter niet voor lange tijd. Zondag wordt deze uit loper alweer naar het zuiden gedrukt door depressies op hoge breedten. Zaterdag: droog en zonnig. Tempera tuur 20 graden. Zwakke noordweste lijke wind. Scandinavië: Eerst in west Noorwe gen en op zaterdag in mindere mate ook elders regen. Vooral meer naar het zuidoosten ook zon. Middag- temperatuur tussen 15 graden in west Noorwegen tot 20 graden in zuidoost Zweden. Britse Eilanden: Vooral in het zuiden perioden met zen. In west Schotland en noordwest Ierland vooral op zaterdag af en toe regen. Middagtemperatuur van 16 graden in het noordwesten tot 23 graden in zuidoost Engeland. Denemarken, noordwest Duits land, Benelux en noordwest Frank rijk: Af en toe bewolking. Vrijwel overal droog. Ook flinke perioden met zon maar vaak nevelig of heiig weer. Middagtemperaturen van 19 graden bij zee en in Denemarken tot 21 a 25 graden meer landinwaarts. Noordoost Frankrijk, midden- en zuid Duitsland: Overwegend zon nig. Op enkele plaatsen een regen- of onweersbui. Middagtemperatuur 23 tot 27 graden. Zuidwest Frankrijk, noord Spanje: Overwegend zonnig. Middagtempe ratuur van 20 tot 25 graden. Alpengebied: Zonnig. Mogelijk een regen- of onweersbui in de middag of avond. Middagtemperatuur in de dalen en in het laagland van 23 tot 29 graden. Portugal en midden- en zuid Span je: Zonnig en warm tot zeer warm. Middagtemperatuur 29 tot 35 gra den, landinwaarts in zuid Spanje tot 38 graden. Italië, Franse Middellandse zee kust, Joegoslavische kust en Grie kenland: Vrijwel overal zonnig. Meest tussen de 26 en 30 graden in de middaguren. Weerrapporten 8 september 20 uur W m/s "C Amsterdam onbewolkt zo 4 18 Aberdeen licht bew. nno 1 17 Athene onbewolkt z3 22 Barcelona licht bew. ono 3 24 Berlijn mist o 2, 17 Budapest zwaar bew. n 2 18 Bordeaux half bew. w 5 22 Brussel licht bew. ozo 2 20' Cyprus onbewolkt wnw 5 25 Dublin zwaar bew. w 4 18 Frankfurt half bew. ono 2 20 Genève onbewolkt ono 2 19 Helsinki grondmist zo 1 14 Innsbruck licht bew. verand 16 Istanbul half bew. w7 20 Klagenfurt onbewolkt verand 15 Kopenhagen grondmist zzw 3 14 Las Palmas zwaar bew. nno 7 25 Lissabon licht bew. nnw 6 32 Locarno half bew. zzw 1 19 Londen licht bew. z 3 22 Luxemburg onbewolkt 03 17 Madrid zwaar bew. wnw 2 33 Malaga zwaar bew. ozo 2 26 Mallorca onbewolkt wzw 2 26 Malta licht bew. 0 4 24 Moskou zwaar bew. n 1 9 München onbewolkt ono 3 15 Nice onbewolkt ozo 2 22 Oslo onbewolkt z 4 17 Parijs half bew. ozo 2 22 Praag half bew. nno 4 14 Rome onbewolkt n 6 24 Split onbewolkt n 4 21 Stockholm grondmist zzw 2 14 Warschau onbewolkt n 2 15 Wenen onbewolkt verand 15 Zurich onbewolkt no 1 18 vrnl: Brian Meijers, directeur-generaal Jesserun en Eric Andriesse, van wie werk op de achtergrond is te zien. AMSTERDAM (ANP) - Erik An- driesse is winnaar geworden van de eerste prijs van de Prix de Rome (40.000 gulden) in de categorie Gra fiek. In de categorie Grafische Vormgeving ging de eerste prijs (eveneens 40.000 gulden) naar Brian Meijers. De prijzen werden donderdagmid dag in Museum Fodor in Amster dam uitgereikt door directeur-gene raal J. Jessurun van het ministerie van WVC. De organisatie van de wedstrijd voor de Prix de Rome voor jonge kunstenaars van 25 tot 35 jaar is in handen van de Rijksakademie van Beeldende Kunsten. Het minis terie van WVC stelt het prijzengeld beschikbaar. De tweede prijs in de categorie Gra fiek (20.000 gulden) was voor Ludo Slagmolen en de twee basisprijzen van ieder 10.000 gulden waren voor Oorebeek en Jan Schoenmakers. In de categorie Grafische Vormge ving (krant/tijdschrift, video) werd het duo Linda van Deursen/Armand Mevis met de tweede prijs onder scheiden en ontvingen Wim Hertog en Lex Reitsma ieder een basisprijs. Alleen voor de categorie Grafische Vormgeving gold een opdracht (de voortschrijdende éénwording van Europa); het werk voor de Grafiek was vrij. Prijswinnaar Andriesse maakte een staalkaart van de in zijn werk steeds terugkerende motieven zoals diers- keletten, lelies en amaryllissen. Brian Meijers maakte een installa tie in de vorm van een raket die het nieuwe Europa voorstelde. Door het hoofd in gaten in de wand te steken kan men in het binnenste zijn vi deo-animatie zien. Het werk van de winnende kunste naars van dit jaar is tot en met 23 oktober voor het publiek te zien in Museum Fodor. AMSTERDAM (ANP) - Het bestuur van de Nederlandse Dagbladpers heeft zich donderdag tijdens de jaar lijkse openbare jaarvergadering te vreden getoond over de ontwikkeling van de oplage en advertentiemarkt. Bestuursvoorzitter J.A.M. van Tienen constateerde een stijgende lijn in het aantal abonnees en de losse verkoop, mede als gevolg van produktverbete- ring en intensievere marketing. Voor dit jaar verwacht Van Tienen een voor uitgang voor de dagbladen in de opla gemarkt van rond één procent en in het advertentievolume zelfs van zeven procent. Hoewel optimisme is gerechtvaardigd, is er echter nog geen reden voor ge juich, aldus Van Tienen. De volume groei in advertenties is nog niet zoda nig dat het verlies van de voorgaande jaren kan worden goedgemaakt. Maar als de voortgaande lijn kan worden vastgehouden, kan worden verwacht dat de dagbladen hun rendement dit jaar kunnen verbeteren. Maar dan mag aan de kostenkant van de dag bladeconomie geen risico worden ge nomen en is met name een voortzet ting van de loonkostenmatiging gebo den, zo voegde hij daar waarschuwend aan toe. Ook over de werkgelegenheid toonde Van-Tienen zich tevreden. Uit een on- uur cm uur cm Vrijdag 9 september Vlissingen 08.23 151 20.46 186 Terneuzen 08.45 164 21.10 198 Bath 09.46 190 22.14 222 Roompot buiten 08.40 108 20.35 139 Zierikzee 09.55 118 22.15 143 Yerseke 09.55 134 22.15 162 Philipsdam West 10.05 126 22.15 151 Zaterdag 10 september Vlissingen 08.51 158 21.15 193 Terneuzen 09.16 170 21.40 204 Bath 10.20 195 22.47 225 Roompot buiten 08.50 109 21.05 144 Zierikzee 10.30 115 22.40 144 Yerseke 10.30 134 22.45 164 Philipsdam West 10.35 123 22.40 153 Voor actuele weers- en waterstandsver wachtingen van het Hydro Meteo Centrum Zeeland kunt u het antwoordapparaat van het KNMI in Vlissinge bellen: 01184-15600. DEN HAAG (ANP) - Ruim 100 Kurdische demonstran ten hebben donderdag bij de ambassade van Iraq in Den Haag geprotesteerd tegen de massamoorden op Kurden in het noorden van Iraq. De demonstranten verbrandden een pop die president Saddam Husayn moest voorstellen. De Haagse politie, met drie secties ME en groot mate rieel ter plaatse, hield de Kurden op ruime afstand van de ambassade. De demonstratie verliep zonder inciden ten. De mensenrechtenorganisatie Amnesty International heeft donderdag voor het eerst in haar geschiedenis een rechtstreeks beroep op de veiligheidsraad van de Ver enigde Naties gedaan om een einde te maken aan „het uitmoorden van kurdische burgers door Iraakse troe pen". Begin september is volgens Amnesty massaal gif gas tegen de kurden in het noorden van Iraq gebruikt. langs gehouden enquête blijkt het aantal medewerkers bij de dagbladen de afgelopen twee jaar met 700 te zijn toegenomen tot 14.400, wat neerkomt op een toename van vijf procent, aldus Van Tienen. De toename in de werkge legenheid kwam voornamelijk voor re kening van de redacties en de acqui sitieafdelingen van de kranten. Van Tienen ging in zijn rede voorts in op de mogelijke invoering van een duaal bestel. Volgens de NDP-voorzit- ter blijft een grote meerderheid van de dagbladen de voorkeur geven aan deelneming via het STER-model, zo als neergelegd in de overeenkomst tus sen NOS en NDP, NOTU en NNP. Deelneming van uitgevers in com merciële omroep zal ongetwijfeld tot een grotere en directere verstoring van de advertentiemarkt leiden, wat uiteindelijk nadeling zal uitvallen voor de persverscheidenheid, aldus Van Tienen. Maar zo voegde hij daar aan toe, als de overheid toch kiest voor commerciële omroep naast pu blieke omroep, dan is de NDP van op vatting dat elk dagbladbedrijf in de gelegenheid moet zijn om desgewenst in omroep te gaan om zich zelf te kun nen verweren tegen verlies van ad vertentie-inkomsten. Slot van pagina 1 aankopen kunnen oplopen tot vier miljoen kilo koffie per jaar. Dat is drie tot vier procent van de koffie die in Ne derland wordt gebrand. De 'zuivere koffie' zal vervolgens in de bestaande melanges worden verwerkt. (Van onze correspondent) LONDEN - Een rechter van instructie in de Zuidengelse havenplaats Rams- gate heeft het voorarrest verlengd van vier Nederlanders en vier Colum- bianen, die het afgelopen weekeinde werden aangehouden. Zij vormen de bemanning van het oude bevoorra dingsschip Salton Sea, dat, ondanks schoten voor de boeg, een race met de Franse douane in volle zee won, maar tenslotte zondag door de Britse kust wacht werd onderschept en opge bracht. Sindsdien wordt het schip beneden- deks gesloopt door de douane, die uit gerust met ademhalingsapparatuur en gewapend met snijbranders onder de ballast- en olietanks steeds meer zakken hoogwaardige Columbiaanse hennep vinden. Tot nu toe is ruim vijf ton hennepplanten opgespoord, met een straatwaarde van meer dan 35 mil joen gulden. De verwachting is echter dat er in het in Honduras geregistreer de smokkelschip veel meer dan tien ton hennep is verborgen en mogelijk ook zware verdovende middelen. De douane in Ramsgate is in ieder geval vast van plan om het zekere voor het onzekere te nemen en desnoods de Sal ton Sea in een droogdok aan stukken te snijden. MOSKOU (RTR/UPI) - Joeri Tsjoerba- nov, de schoonzoon van de voormali ge Sovjetleider Leonid Brezjnev, heeft donderdag op het proces tegen hem in Moskou bekend dat hij als on derminister van binnenlandse zaken misbruik gemaakt heeft van zijn macht. Tsjoerbanov sprak echter te gen dat hij steekpenningen heeft aan genomen. Tsjoerbanov staat met nog acht ande re hoge functionarissen terecht we gens betrokkenheid bij een groot scheeps fraudeschandaal in de Sovjet republiek Oezbekistan. IJMUIDEN (GPD) De Ierse marine heeft drie Nederlandse trawlers opge bracht, waarvan de bemanningen de vangsten onjuist in de logboeken zou den hebben vermeld. Het gaat om de Scheveningen 72 Prins Bernhard van de IJmuidense reder Cornelis Vrolijk, de Katwijk 32 Geer- truida Margaretha van Rederij Kenne- merland en de Scheveningen 24 Zee land van Jaczon uit Scheveningen. De logboeken werden dinsdag door de marine gecontroleerd op het moment dat de drie schepen even ten zuiden van Ierland op horsmakreel visten. Het IOW, dat een zetel krijgt in het waarnemingsbestuur is „voorzichtig positief' over het voornemen van de koffiebranders. „Voorlopig betreft het nog een wederzijds experiment en is het een eerste bescheiden poging in structurele verbetering van de aan- koopvoorwaarden", aldus voorzitter H. Kieft. Het IOW streeft ernaar dat de koffiebranders de bodemprijzen voor ingekochte koffie zullen hanteren. De koffiebranders willen echter uitslui tend tegen de wereldparktprijs inko pen. „De consument mag geen prijs verhogingen worden opgedrongen. Bovendien mag de ingekochte koffie niet ten koste gaan van de kwaliteit", aldus Van der Vijver. ROTTERDAM (GPD) Nederland heeft er weer een nieuw 06-nummer bij: de Mediphone. Deze gezondheids- lijn geeft mensen via ingesproken bandjes advies over alledaagse pro blemen: van faalangst tot spraakpro- blemen. Ook geeft een magnetiseuse anti-stress- en slaapadvies en worden mensen met elkaar in contact ge bracht door het programma 'Mensen bellen medemensen'. Diverse instan ties uit de geestelijke gezondheids zorg reageren sceptisch op dit nieuwe initiatief. Zij vrezen dat vercommer cialisering van de gezondheidszorg niet kan worden tegengehouden. Er werken bij de Mediphone zes men sen. „Deze groep is eigenlijk meer een denktank", legt direkteur- Wijnstok uit. Hij heeft naast de magnetiseuse een ex-psychiater en een aantal maat schappelijke werkers voor de lijn aan getrokken. Voor nieuwe activiteiten in 1989 worden nog steeds mensen ge zocht. „Voor ons programma thema- tijd hebben wij de bekende televisie arts Aart Gisolf benaderd. Hij heeft nog niet gereageerd". Volgens de Rotterdamse ondernemer hebben mensen behoefte om over hun alledaagse problemen te praten. „Op zo'n bandje horen ze zaken die ze be kend voorkomen", vervolgt Wijnstok. „Dat geeft een gevoel van herken ning". Wijnstok stelt wel dat de ge- zondsheidslijn wat hem betreft niet louter berust op naastenliefde. „Als we er na drie maanden geld op moeten toeleggen, dan kijken we het nog drie maanden aan. Gaat het dan nog niet, dan stoppen we ermee." Voorlichter H. Steetskamp van de Re gionale Ambulante Geestelijke Ge zondheidszorg Rijnmond Noord-Oost (Riagg) ziet de vercommercialisering van de gezondheidszorg als een ont wikkeling die niet tegen te houden is. „Handige mensen gaan hiermee hun voordeel doen," meent hij. Als voor deel ziet hij dat het monopolie van in stellingen als het Riagg wordt door broken. „Die instellingen zeggen altijd wat goed is voor de mensen," licht hij toe. „Door zo'n 06-lijn worden die in stellingen gedwongen marktgerichter te werken". Coördinator C. Rieken van de Stich ting Korrelatie vindt de nieuwe 06-lijn 'vreselijk'. „Volgens mij is die lijn geen lang leven beschoren. Mensen willen dat op hun problemen serieus advies wordt gegeven". Een woordvoerster van de Inspectie van de Volksgezondheid maakt dui delijk dat de overheid zich niet be moeit met medische 06-lijnen. „In specties treden alleen op als de volks gezondheid wordt geschaadt. En ik zie niet in dat deze lijn kwaad kan", besluit zij. PZC Directie: K. Scherphuis, W. F. de Pagter en F. van de Velde. Hoofdredactie: M. P. Dieleman en C. van der Maas. Vlissingen: Oostsouburgseweg 10, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen Tel. 01184-84000. Steunpunt: Boekhandel Bikker, Walstraat 94 Middelburg: Markt 51, 4331 LK Middelburg Tel. 01180-81000. Goes: Grote Markt 2, 4461 AJ Goes Tel. 01100-31800. Terneuzen: Nieuwstraat 22, 4531 CW Terneuzen Tel. 01150-94457. Hulst: Steenstraat 6, 4561 AS Hulst Tel. 01140-14058. Zierikzee: Oude Haven 41, 4301 JK Zierikzee Tel. 01110-15380 Opening kantoren: maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur. Zaterdags in Vlissingen, Middelburg en Goes van 8.00 tot 10.30 uur. Centrale redactie: Postbus 18, 4380 AA Vlissingen, 01184-84000; 's avonds op zondag t/m vrijdag: vanaf 19.00 uur; in het weekeinde: verwijzing via de telefonische boodschap op de kantoren. Bezorgklachten: maandag t/m vrijdag: op de kantoren gedurende de openingstijden; zaterdags tot 16.00 uur: op de kantoren door de klacht in te spreken op de band of de verwijzing op te volgen. Overlijdensadvertenties: maandag- t/m vrijdagavond van 20.30 tot 22.00 uur en zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur: 01184-84000. Abonnementsprijzen: per kwartaal 70,65; franco per post 85,00; per maand 24,35; jaarabonnement 270,00; jaarabonnement franco per post 330,00; losse nummers 1,25 (alle bedragen inclusief 6 pet. btw). Postrek.nr.: 3754316 t.n.v. PZC ab.rek. Vlissingen. Advertentietarieven: 137 cent per mm; minimumprijs per advertentie 20,55; ingezonden mededelingen 2,5 x tarief. Voor brieven bureau van dit blad 5,- meer. Volledige tarieven met contractprijzen op aanvraag (alle advertentieprijzen exclusief 6 pet. btw). Giro: 35 93 00, Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant B.V., Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 3