Eerste golfterrein Zeeuwsch-Vlaanderen Promotie voor arbiter Loek Zaman PZC/sport Programma DE 'RALLY-TIC' VAN TINEKE DE POORTER Automobielclub houdt kaartleesrit Ski-gymnastiek AN WB-T erneuzen Flying Dutchman met vier teams de competitie in Kaarting Gaaibolling OSSENISSE Louter mannen ZATERDAG OPENING IN AXEL Grazende pony Grassprietje AXEL CLINGE HULST NIEUW-NAMEN SINT-JANSTEEN VRIJDAG 9 SEPTEMBER 1988 zD Vrouwen gezocht voor mannenwerk TERNEUZEN Tineke de Poorter, net even dertig, lang, slank, blond, sportief en dynamisch. Op 'doordeweekse' dagen is ze chemisch wasserijmedewerkster (hoe komen ze er op) en dan om door een ringetje te halen. In het weekend een heel andere vrouw. Dan gaat de door echtgenoot Stan geprepareerde Golf GTI op de trailer en de overall aan. Een paar uur later scheurt ze, tussen allemaal kerels, over de banen van Rilland of Valkenswaard. Voorlopig is ze de enige Zeeuwse in de rallycrossport. Ieder zijn tic. „Jan de Putter uit Zaamslag heeft een autootje. Als je meedoet aan de cross kun je dat krijgen", zei Cesar van de Vijver. Met een paar andere 'fanaten' hield Van de Vijver regelmatig rally- crosses op het terrein van Smitschorre in Axel. Daar waren Tineke en Stan de Poorter trouwe toeschouwers. Zo is het gekomen. „We waren al heel lang autogek (een hele verzameling 'be roemde' wagens in zakformaat, waar onder de originele versie van de win naar van Parijs-Dakar 1987, getuigt daarvan). Na mijn eerste kennisma king met de sport was ik er meteen he lemaal aan verslingerd. Het virus had me stevig te pakken", weet ze nog wel. Ze kwam met het Simcaatje aan de start. Eerst in Axel, later ook in Val kenswaard, het Mekka van de Neder landse rallycrosser. De Simca werd na een paar seizoenen een Golfje. Dat was het toen helemaal. „Maar je wilt na tuurlijk steeds beter. Mee blijven doen om de ereplaatsen. Dus werd het een GTI. Steeds sneller. Bedoeld als stan daardklasse, een leerschool voor be ginnende crossers, is het zijn doel bijna direct voorbij geschoten. Steeds meer perfectie betekende uiteraard ook steeds duurder en haast niet meer te betalen. Wat als standaardklasse op gezet werd is een superklasse gewor den", kijkt ze terug op de snelle ont wikkeling. Dat houdt tevens in dat meteen na het seizoen aan de 'nieuwe' wagen ge bouwd moet worden. Sleutelen. Met Stan de Poorter als enig monteur. „Ik doe er niet veel aan. Ik was hem en rijd hem kapot. Stan is er voor de repara ties en het betere prepareren van de motor. In het seizoen is hij daar prac- tisch elke dag mee bezig. Zijn tic", weet Tineke. Stan de Poorter: „Het gaat elk jaar harder. De wagen moet vooral ge bouwd worden op snelheid en veilig heid. Zeker niet op het betere ram- werk. Voor elke race worden de wa gens gelukkig erg streng gekeurd. Mo tor en carrosserie moeten in prima staat verkeren. Maar tijdens de races AXEL - De ZEVAC (Zeeuws-Vlaamse Automobielclub) houdt zondag de Slag om Axel, een kaartleesrit die in de omgeving van Axel wordt verre den. Er is startgelegenheid voor de A-, B- en toerklasse. De wedstrijdklasse heeft als systeem enkele pijlen, terwijl de toerklassers een ingetekende lijn met barricades krijgen voorgeschoteld. De rit is uitge zet door Ron Roelandt, terwijl Dick Hendrikse controleur van de rit is. De eerste start vindt plaats om 13.31 uur. Vanaf 13.00 uur kan worden ingeschre ven in café Sonnehoeck aan de Oranje straat in Axel. TERNEUZEN - De ANWB-afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen begint over eni ge tijd met een serie avonden voor ski liefhebbers die met het oog op de win tersportvakantie hun spieren los wil len maken. De cursus, georganiseerd door het ANWB-kantoor in Terneuzen, worden gehouden op de dinsdagavond van 19.00 tot 20.00 uur of van 20.00 tot 21.00 uur. Aanmelden bij het ANWB- kantoor. HENGSTDIJK Op camping de Vo gel in hengstdijk werd een gaaibolling gehouden waaraan 44 personen deel namen. Uitslag: hoge vogel V. Freyser Hulst; rech terzijvogel J. Zwaans Terneuzen; linkerzij vogel E. v. Roeyen Hengstdijk; grootste aantal kleine vogels 17) R. de Brouwer Ter neuzen. SchietingIn Hof ter Nesse in Os- senisse werd een schieting gehouden waaraan achttien schutters deelna men. Uitslag: eerste hogevogel E. de Maat uit Os- senisse, tweede hogevogel J. van Damme uit Walsoorden, eerste zijvogel F. de Meyer uit Ossenisse, tweede zijvogel J. Everaert uit Vogelwaarde, grootste aantal kleine vogels J. F. Adriaansen uit Ossenisse. krijg je natuurlijk wel eens een tik. Dan kan het tussen de manches toch aardig druk zijn in het rennerskwar tier". Geen dure koetswerken derhal ve. Wel stevig - voorzien van rollbar - en vooral veilig. Stan de Poorter heeft er geen spijt van dat hij aan de veiligheid van de wagen zoveel aandacht besteedt: Onlangs, op 28 augustus ging Tineke in Valkens waard vol door de bocht en vier keer over de kop. Erg spectaculair natuur lijk, maar Stan dacht toch een ogen blik dat hij van de ene op de andere minuut weduwnaar was geworden. Een paar tellen later kroop zijn vrouw zonder één schrammetje uit de auto. Dagenlang daarna bleef het licht in de werkplaats tot heel laat branden. Ter wijl er toch nog slechts één wedstrijd te rijden was. Op 25 september in Ril land, waar men afscheid neemt van dit seizoen. Tineke de Poorter heeft dan in totaal twaalf wedstrijden gereden. Zeven keer leverde ze strijd in een gezel schap van louter mannen op het cir cuit van Rilland en vijf races in Val kenswaard bezorgden haar een twaalfde plaats in het eindklasse ment van het Nederlands kampioen schap. Iets minder goed dan vorig sei zoen, toen ze zevende werd. „De con currentie is echter veel groter gewor den. Bovendien rijdt in Valkens waard alles van nul tot twee liter door elkaar. Daar kom je moeilijk voorin. En het is echt niet van ladies first". Het klassement in Rilland is nog niet bekend. „Ik denk er bij de eer ste vijf te eindigen", verwacht ze. Er komt zeker een volgend seizoen, want „het is een fantastische sport. De spanning bij de start, het moment dat de vlag neergaat, de snelheid waarmee je de bochten neemt, het opvangen van de tegenstander, het gevoel alles onder controle te hebben. Het geeft je een enorme kick. In het gewone ver keer ben ik een dame. Op het circuit zie ik alleen de finish." Ze betreurt het dat het circuit in Axel niet meer bestaat en dat in Rilland een aantal coureurs soms ook al weg blijft. „Die hebben kritiek op het kleine cir cuit. Rilland wordt soms wat smalend het Micky Mouse-circuit genoemd. Het is daar inderdaad wat klein uitge vallen. Maar ook erg gezellig. Knus. Bovendien wordt er veel verlangd van je start en je stuurmanskunst. Tegen over je sponsors kun je het trouwens niet maken om niet voor eigen publiek op te treden. Dat ben je verplicht. Is een kwestie van fatsoen", meent ze. Tineke de Poorter heeft een wens: het instellen van een damesklasse. In Ril land denkt men daar sterk aan. „Daar wil de organisatie volgend seizoen de vrouwen van de coureurs voor één manche in de baan brengen". Tineke de Poorter hoopt van harte dat het lukt. Tot zo lang blijft ze in een puur mannengezelschap over de baan scheuren. „Rallycross is een ziekte", zegt ze aan het eind van weer een sei zoen. Toch ziet ze er gezond uit. Laten we het er maar op houden dat ze een tic heeft. Een prettige. .if*'- xv - c, 1 - - - <31m Enthousiaste golfsters oefenen op het nieuwe terrein van De Woeste Kop. Caravans hoeven niet meer omzeild te worden en granzende pony's zijn verdwenen. AXEL - Aan de gebezigde termen kun je de bevolkingslaag waarin de golfsport zijn oorsprong heeft ge vonden nog afleiden. Greens, par 3, holes, driving ranges, voor velen is het abacadabra. Toch mag golf zich in een groeiende belangstelling verheugen. De eerste baan in Zeeuwsch-Vlaanderen die aan de normen voldoet, wordt zelfs mor gen (zaterdag) in Axel officieel ge opend. De golfvereniging De Woes te Kop beschikt daar, op het terrein Smitsschorre, over een fraaie ne- gen-holes-baan. En dat werd nog niet zo lang geleden door vrijwel niemand voor mogelijk gehouden. De realisering van het golfparkoers in Axel heeft dan ook veel weg van een sprookje. Voorzitter Hans Hoek man herinnert er niet voor niets aan dat de officiële opening de afsluiting vormt van een periode die begon met de wilde gedachte om te onder zoeken of een golfbaan in Zeeuwsch-Vlaanderen levensvat baar zou zijn. „Toen eind 1983 dit idee uit een com missie van de Juniorkamer werd ge boren", zegt Hoekman, „had de golf sport nog niet de grote belangstel ling in Nederland waarin deze zich de laatste tijd mag verheugen. Niet gehinderd door enige kennis van za ken werden de eerste contacten ge legd, om inzicht te krijgen in wat er allemaal nodig is om een golfbaan te realiseren. Achteraf gezien is dit ge brek aan kennis waarschijnlijk al leen maar een voordeel geweest, om dat we in de loop van de tij d met veel problemen geconfronteerd werden. Op bepaalde momenten zag het er zelfs naar uit dat de baan er nooit zou komen". „Aan de andere kant sprak het ini tiatief veel mensen aan en ontvin gen we zeer positieve reacties en toe zeggingen voor steun bij onze plan nen. Het is dan ook dankzij die daadwerkelijke steun van de pro vincie Zeeland, de gemeentebestu ren, Staatsbosbeheer en in het bij zonder de financiële steun van het bedrijfsleven, dat we tot de aanleg konden overgaan. Op veel punten werd daarbij afgeweken van wat ge bruikelijk was bij de aanleg van een golfbaan", bekent Hoekman. Hij roemt daarbij de belangeloze inzet van velen. „Daardoor is het bewijs geleverd dat ook in deze tijd particu liere initiatieven een kans van sla gen hebben. Er is een stukje aan de sportieve infrastructuur van Zeeuwsch-Vlaanderen toege voegd". In grote lijnen werd de aanleg van de baan in Axel dus in vijf jaar ge realiseerd. Een eerste groep van golf-enthousiastelingen schaamde zich niet om destijds het parkeer terrein naast het Braakmanrestau- De met de opening belaste com missie van de De Woeste Kop heeft voor zaterdag een uitgebreid draaiboek samengesteld. Na de ontvangst van de gasten volgt om 12.00 uur de inleiding op de officiële opening. Daarna ziet het programma er als volgt uit: 13.00 uur: Onthulling bord door mevrouw E. Maris-Koster; 13.10 uur: Landing parachutisten bij de driving range; 13.20 uur: Vertrek naar de negen holes, die stuk. voor stuk naar een Zeeuws-Vlaamse ge meente zijn vernoemd; 13.30 uur: Afslag door E. Maris-Koster en de burgemeesters van Zeeuwsch- Vlaanderen. Verder spelen van de pro's; 14.30 uur tot 17.00 uur: Re ceptie; 20.30 uur: Feestavond. rant als oefenveld in gebruik te ne men. Voor zestig gulden contribu tie kon men onder leiding van De- Bruyckere en Son de eerste begin selen van de golfsport leren. Met ge wone huis-, tuin- en keukenappara- tuur werden zes holes aangelegd, variërend van 35 tot 100 meter. Een stuk pvc in de grond als hole, een groene kar om het materiaal in op te bergen en spelen maar. Boven dien diende de beginnende golfer af te rekenen met aan aantal bijzonde re handicaps. Een grazende pony, een compleet concours hippique, het werd al gauw als heel normaal ervaren. Bovendien moesten in het zomerseizoen tenten en caravans worden omzeild. Na mislukte onderhandelingen over een lap grond aan de overkant van De Braakman (aangeduid als De Woeste Kop), contacten met baron Bekaert over 't Eiland en informatie bij de gemeente Terneuzen, bleek Staatsbosbeheer uiteindelijk wel bereid om een stuk van een gepland bos in Axel af te willen staan als golf terrein. Mede door ondersteuning van het bedrijfsleven, een contribu tieverhoging en het uitgeven van participatie-bewijzen kwamen de benodigde financiële middelen bin nen, waardoor in 1986 met de aanleg van de baan in Axel kon worden be gonnen. De vereniging De Woeste Kop telt inmiddels meer dan driehonderd le den. Voorzitter Hans Hoekman: „Momenteel worden plannen ont wikkeld om verbeteringen aan te brengen, maar er wordt nu ook al ge dacht aan een mogelijke uitbreiding van de baan. Als deze ideeën op nieuw dezelfde steun krijgen die we bij de start mochten ondervinden, moet het haalbaar zijn om in 1992 opnieuw een groot feest te organise ren". Tineke de Poorter in haar Golf GTI. Weinig comfort maar veel veiligheid. TERNEUZEN - De squashvereniging Flying Dutchman uit Terneuzen gaat het nieuwe seizoen in met 4 teams, waarvan 3 herenteams en 1 dames team. Vorig seizoen had de vereniging slechts 2 herenteams ingeschreven, maar door een toenemende belang stelling kon de vereniging nu een ex tra herenteam en damesteam opge ven. Het eerste en tweede herenteam van de Terneuzense squashvereniging zijn vorig seizoen gepromoveerd naar een hogere divisie. Het eerste herenteam van Flying Dutchman speelt in de lan delijke 3e divisie, terwijl het 2e en 3e herenteam in de nieuwe competitie in de respectievelijk 4e en 5e divisie uit komen. Het Terneuzense damesteam komt uit in de 3e divisie. De squash- competitie, die op zaterdag 8 oktober van start gaat, bestaat uit 8 teams per afdeling. Dit seizoen zullen er voor het eerst driehoekswedstrijden gespeeld worden. Het thuis spelende team krijgt twee andere teams op bezoek en alle 3 de ploegen spelen dan tegen el kaar. Alle competitiewedstrijden wor den op zaterdag gespeeld. De thuis wedstrijden van de squashvereniging Flying Dutchman vinden plaats in de tennis- en squashhal te Terneuzen. KLOOSTERZANDE In café De Kastanje in Kloosterzande werd een kaarting gehouden gehouden waar aan 47 personen deelnamen. Uitslag bieden: 1 mw. Somers Ossenisse; 2 R. Lindthout Axel; 3 mw. Jonkers Hulst; 4 J. Rombouw Kloosterzande; 5 mw. Wolfert Axel. Uitslag jokeren: 1 mw. Riet hengst dijk; 2 M. Rombout Kloosterzande; 3 mw. Van Gink Axel. CLINGE In het gemeenschapshuis Malpertuus in Clinge werd door de R- K Bond voor ouderen een kaarting ge houden waaraan 52 personen deelna men. Uitslag: 1 mw. v. Waesberghe St.-Jansteen; 2 J. Schout Hulst; 3 P v. d. Broeck Clinge. Stand kampioenschap: 1 A. v. Hoye, 2 E. v. Vooren, 3 J. v. d. kelen-de Guchteneire. HENGSTDIJK Op camping de Vo gel in Hengstdijk werd gekaart voor het kampioenschap bieden en jokeren. Uitslag bieden: 1 mw. haulex Hulst; 2 J. Boogaert Kloosterzande; 3 mw. Peters Hulst. Uitslag jokeren: i mw. Dieleman Axel, 2 mw. Verschuren Kloosterzande; 3 mw. v. Goethem Waasmunster. HULST Het Zeeuws-Vlaamse zaalvoetbal lijkt hard op weg zich af te scheiden van de rest van Nederland. Bij de start van de landelijke zaalvoetbalcompetitie ontbreken de namen van de mogelijke promovendi Goalgetters en Verpoorte. De kansen op aansluiting met het na tionaal niveau zijn daarmee (voorlopig) verke ken. Met de arbitrage is het 'gelukkig' anders gesteld. In navolging van de Zeeuwse topscheidsrechter Willy van Gremberghe (de FIFA-scheidsrechter behoort tot de zeven kandidaten voor het we reldkampioenschap zaalvoetbal begin 1989 in Nederland) uit Axel treedt Loek Zaman als twee de Zeeuws-Vlaming toe tot de landelijke zaal voetbalcompetitie. Een promotie waar de Hul stenaar ontzettend blij mee is: „Ik zie dit als de bekroning van zestien jaar fluiten in de rayons en regio Zeeuwsch-Vlaanderen." Een eerste bijeenkomst over het landelijk zaal voetbal in Den Bosch heeft Zaman inmiddels achter de rug. Zestien scheidsrechters, waarvan er normaliter volgend jaar twee degraderen, zijn aangewezen om straks wedstrijden te fluiten op landelijk niveau. „De rapportcijfers worden pas aan het eind van het seizoen bekend gemaakt. Het is even de onzekerheid die je parten kan spe len. Wel wordt er halverwege het seizoen mede gedeeld hoe men ervoor staat. Alle rapporten lo pen via Zeist", weet Zaman. De 43-jarige werknemer van de Cokesfabriek (hij werkt in ploegendienst) in Sluiskil hoopt op een objectieve beoordeling van de rapporteurs. Ten minste zes wedstrijden moet hij straks in de lan delijke competitie Zuid 1, voornamelijk in Bra bant, gaan fluiten. „Ik vrees ergens, dat ze liever een Brabander zien dan een Zeeuw. Het gebeurt vaak dat scheidsrechters hun cijfers bij de rap porteur opvragen. Dit systeem moet zoiets kun nen uitsluiten. Het is overigens wel zo, dat we ook in de Zeeuws-Vlaamse regio worden gerap porteerd. Dit telt mee in de eindbeoordeling", meent Zaman. Loek Zaman staat bij zijn collega's en niet te vergeten bij de Zeeuwse zaalvoetballers be kend als eerlijk en betrouwbaar. Onlangs be vestigde hij in de finale om de Zeeuwse beker tussen Maartense Tapijten en Verpoorte nog eens zijn capaciteiten. „Dit was de mooiste wed strijd die ik heb gefloten. Pure propaganda voor het Zeeuwse zaalvoetbal." Ruimte voor discussie tijdens de wedstrijden laat hij niet. „Dat geklets, daar heb je allemaal niks aan. Het geeft alleen maar de kans op irita- ties en wellicht het uit de hand lopen van een wedstrijd. In zestien jaar zaalvoetbal is er bij mijn weten nog nooit een wedstrijd geëscaleerd. Als ze gaan schelden, hanteer ik gewoonweg de regels. Automatisch kweek je daarmee ontzag bij de spelers en leiders. Jouw houding bepaalt dat. Als je erop ingaat, dan geef je je zwakke kan ten bloot. Natuurlijk zit ik er ook weieens naast en na de wedstrijd mogen ze wat mij betreft ge rust daarover praten. Dat moet ook kunnen", vindt Zaman. Volgens Loek Zaman is het nog niet zo slecht ge steld met het Zeeuws-Vlaamse scheidsrechters- korps. De ontwikkelingen in het zaalvoetbal zijn snel gegaan. Door die ervaringen is hijzelf'wijzer' geworden. De regels zijn steeds meer aangepast aan het spel. Het invoeren van de drie secondenregel en het intrappen van de bal in plaats van een ingooi zijn daar schoolvoorbeelden van. Toch wordt de scheidsrechters vaak een gebrek aan uniformi teit verweten. „Het zaalvoetbal is aantrekkelijk als het snel gespeeld wordt. Er is eigenlijk geen plaats voor individualisten. Overtredingen ont staan meestal door zelfzuchtig te spelen. Dat vraagt om spelonderbrekingen, je moet tenslot te de spelers beschermen, daar ben je scheids rechter voor. Hoe minder contacten er zijn, des te beter wordt het zaalvoetbal gespeeld. Het is een vereiste om een wedstrijd aan te voelen" aldus Zaman. Waar liggen dan de normen in het zaalvoetbal? „Nou, neem bijvoorbeeld eens de voordeelregel. In principe kent het zaalvoetbal geen voordeel. Maar ja, als ze met drie man op één tegenstander afgaan, moet je dan nog voordeel wegfluiten als diezelfde speler een overtreding begaat, terwijl de bal door de tegenpartij in het lege doel wordt geschoven. Ik denk van niet." De KNVB afdeling Zeeland mag zich eigenlijk heel gelukkig prijzen met Loek Zaman. Want naast zijn activiteiten in de zaal is hij elke week op de voetbalvelden te zien. Op zaterdag houdt Zaman zijn conditie op peil bij de jeugdwed strijden, terwijl 's zondags meestal wedstrijden worden gefloten in de vierde klas KNVB. De arbiter uit Hulst die in zijn uitzonderlijke stijl met kleine pasjes elk grassprietje op een voetbal veld dreigt te vertrappen, is overigens op een merkwaardige wijze in het voetbaljargon ge raakt. Vroeger was hockey zijn sport nummer één. Als rasechte Hulstenaar speelde hij jaren lang in het eerste team van de plaatselijke hoc keyclub Rapide. Totdat hij plotseling geconfron teerd werd met enkele nieuwkomers die zijn plaats innamen. Van de ene op de andere dag was het toen 'amen en uit'. Een conflict was ge boren. Zaman uitte vooral zijn verontwaardiging over de handelwijze van de vereniging. „Die mensen waren notabene nog niet eens lid of ze stonden al opgesteld." Maar de sport zou Zaman niet loslaten. „Ik hou van zoveel sporten, het is bijna niet op te noemen." Bij toeval ging hij naar een voetbalwedstrijd kij ken. George Leenknecht adviseerde hem toen om te gaan fluiten. „Ik had zelf nooit aan voetbal gedaan, maar toch leek het me wel wat. Eerst ben ik in de recreatieve sector gestart. In die tijd werd er veel recreatievoetbal op de OZO-velden gespeeld. Daar heb ik mijn hart op kunnen ha len, fluiten en nog eens fluiten." Inmiddels stond de zaalvoetbalsport in de kin derschoenen. Ook daar konden ze best een scheidsrechter gebruiken. In het rayon Hulst was men net met het zogeheten 'wild voetbal' ge start. „Zo ben ik erin gerold en ik hoop op deze manier mijn hobby nog zolang en goed mogelijk te doen. Het veld of de zaal, dat maakt me niet uit, ik doe het allebei even graag. Ik vind het al leen jammer, dat het landelijk zaalvoetbal nu pas echt van start gaat, Misschien had ik dan eerder mijn promotie kunnen maken. Ik heb nog vier jaar, tot de leeftijdsgrens van 47 jaar, om op dit niveau actief te blijven. Ik zal er conditioneel iets extra's voor moeten doen. Ook de verzorging is belangrijk, omdat ik nogal blessuregevoelig ben. Kijk, ik ben net terug van de masseur." Ook dat heeft Zaman er dus voor over. Het hoeft geen betooglaatbloeier Loek Zaman leeft voor zijn sport. OSSENISSE - Het is nog maar ee paar jaar geleden dat de motorcross club Hontenisse werd opgericht. Bit nen de gemeente van burgemeeste Kessen bevond zich destijds een groo aantal crossers. Het ontbrak hen eet ter aan geschikte oefenterreinen. Oi der het motto 'Velen kunnen meer da één' werd getracht om 'georgan seerd' bij de gemeente aan te kloppet En met succes. Intussen is de mc Hoi tenisse ook gestart met het organist ren van wedstrijden. Morgen, zatei dag, wordt in Ossenisse alweer voo de derde maal gestreden om de Opei Zeeuwse spring-kampioenschappei Voorts zijn er cross-wedstrijden waarbij de 80 cc's strijden om he kampioenschap Van Zeeuwsch Vlaanderen. Vanaf het eerste moment zijn met na me de springwedstrijden een groo succes geworden. Voornamelijk om dat dergelijke wedstrijden nog nie eerder in de provincie werden gehou den, kwam er meteen een groot aanta crossers op dit gebeuren af. Vandaa dat de mc Hontenisse vooralsnog dezt wedstrijden in het programma hand haaft. Het is immers een spectaculaire beurtenis, die met name door de cros sers als een welkome afwisseling vai de 'gewone' crossen wordt ervaren. Za terdag wordt er in Ossenisse (op de ter reinen aan de Weststraat) alweer voo de derde maal om de open Zeeuwse ti tel gestreden. Aan bod komen alleei de 125, 250 en 500 cc. Vorig jaar lever den deze verschillende klassen over winningen op voor respectievelijk Ser ge Degezelle, Axel Holvoet en de plaat selijke favoriet Frank van Kruyssen Daarnaast worden er ook cross-wed strijden georganiseerd. Daar komer uiteraard alle plaatselijke, bij de ïïk Hontenisse aangesloten, crossers ir beeld. Die plaatselijke favorieten zijr Steven Mangnus, Frank van Kruys sen, Peter de Booy, Patrick Sponselee Jan Maayen, Carl Hertogh, Peter Rijk, Davy van Hoepen en Joost Serrarens Bij de 80 cc's wordt bovendien gestre den om het Zeeuws-Vlaamse kam pioenschap. Joost Serrarens zal in Os senisse zijn vorig seizoen behaalde ti tel verdedigen. Alle categorieën rijden twee man ches; de 80 cc's telkens tien minuten plus één ronde, de overigen catego rieën vijftien minuten plus één ronde. Het complete programma zoals dat morgen, zaterdag, in Ossenisse wordt afgewerkt, ziet er als volgt uit: 10.30-11.45 uur: training voor de ver schillende categorieën; 12.00 uur: springwedstrijden; 13.00 uur: eerste manche 80cc; 13.15 uur: eerste manche 125cc amateurs; 13.40 uur: eerste man che 250 en 500cc amateurs; 14.00 uur: eerste manche 125cc licentiehouders: 14.25 uur: eerste manche 250 en 500cc licentiehouders; 15.30 uur: tweede manche 80cc; 15.45 uur: tweede man che 125cc amateurs; 16.10 uur: tweede manche 250 en 500cc amateurs; 16.30 uur: tweede manche 125cc licentie houders; 16.50 uur: tweede manche 250 en 500cc licentiehouders. Bridge Bridgeclub Axel heeft in het cultureel centrum De Halle een on derlinge wedstrijd gespeeld, ter gele genheid van de opening van het sei zoen '88/89. In drie groepen hebben 44 paren gestreden om de eer. De uitslagen: groep A: 1 echtpaar Herre- bout, 2 de heren Moeliker/Pel, 3 de heren Scheele/De Block. Groep B: 1 echtpaar Scheele, 2 de heren Van Bambost'Löchter, 3 de dames Bode/De Meyer. Groep C: 1 de da mes De Regt/Saveur, 2 mevrouw Van Stee de heer Verpoorte, 3 de dames Kok/Saman en mevrouw Vons/de heer Doorns. Kaartclub De kaartclub Schop pen Boer in Clinge houdt woensdag een algemene ledenvergadering. De bijeenkomst wordt gehouden in café De Landbouw in Clinge en begint om 19.30 uur. Tijdens de vergadering wordt het winterprogramma bekend gemaakt. Kaarting In het gemeenschaps centrum Malpertuus in Clinge werd een prijskaarting jokeren gehouden, waaraan 52 personen deelnamen. Uitslag: 1. mevrouw R. van Waesberghen uit St. Jansteen, 2. J. Schout uit Hulst, 3. P. van Broeck uit Clinge, 4. A. Haegheman uit St. Jansteen, 5. A. van Hoye uit Clinge. Jeugdviswedstrijd- Dejeugdaf- deling van de Clingse Hengelaars Ver eniging hield onlangs onder slechte weesomstandigheden een wedstrijd tegen de jeugdhengelaars van de vis club GOA uit Axel. De wedstrijd werd gehouden op de Verkorting te Clinge en er waren in totaal 34 deelnemers. De uiteindelijke overwinning ging naar de Axelse vissertjes, want zij be haalden gemiddeld per deelnemer 53.5 gram, terwijl de Clingse vissers genoe gen moesten nemen met 37 gram per deelnemer. De individuele uitslag is als volgt: Categorie 6 tot en met 11 jaar: 1 O. van Wen sen, Axel, 200 gram; 2 M. Oggel, Axel, 180 gr; 3 R. van Waesberghe, Axel, 110 gr; 4 J. de Poorter, Axel, 110 gr; 5 R. de Bock, Axel, 100 gr. Categorie 12 tot en met 15 jaar: 1 S. van Lenberghe, Axel, 530 gram; 2 G. Jager, Axel, 320 gr; 3 S. de Geest, Clinge, 280 gr; 4 M. de Caluwé, Axel, 200 gr; 5 A. Masschelein, Clin ge, 190 gr. Loek Zaman staat bekend als eerlijk en betrouw baar scheidsrechter. Kaarting In café De Smickel in Hulst werd een kaarting gehouden waaraan 37 personen deelnamen. Uit slag: 1Rde Waal uit Hulst, 2T. Boore uit Hulst, 3. E. van de Branden uit Hulst. Kermisloop De voetbalvereni ging Hulsterloo houdt maandag in Nieuw-Namen in samenwerking met SV Aloy de Kermisloop. Er kan vanaf 18.00 uur in café St. Cecilia aan de Hul- sterloostraat worden ingeschreven op drie afstanden: drie, vijf en tien kilo meter. De start is om 19.00 uur. Kaarting - In zaal Den Ouden Arend werd een kaarting gehouden waaraan 28 personen deelnamen. Uitslag: 1 M. Lambert, Vogelwaarde, 2 P. Herrewegh, Heikant, 3 P. Jonkers, Axel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 38