Top België nu al zichtbaar Natuurtalent bij het Zeeuwse Honk Jubileum TC Smash in stilte gevierd Clubs zoeken competitieritme MARK TRIEST: VERZWAKKING VALT MEE" PZC/sport TERNEUZEN - In het rijtje uitslagen van het eerste weekend van het nieuwe voetbalseizoen sprong de 1-0 overwinning van Clinge bij VES'35 er nog het meest uit. Verrassend waren welis waar ook de 2-1 nederlagen van Sluiskil en HVV'24 bij VOAB en Walcheren, maar helemaal uitgesloten leken die vooraf niet. Tenslotte gebeurt het wel meer dat ploegen, die in de voorbe reiding de ene na de andere overwinning binnenhalen, al in het eerste competitietreffen onder uit gaan. Dat Clinge bij VES'35 de overwinning voor zich op zou eisen leek vooraf echter onbe staanbaar. Veldoverwicht ANTWERP KENT ZWAW WEEK van de BMW-dealer Garage Veifarogge bv Recordpoging TWEEDE SPEELRONDE AMATEURVOETBAL Hoek AZVV Schietingen Terneuzense Boys Zaamslag Sluiskil Axel Breskens Vierde klas Programma VRIJDAG 9 SEPTEMBER 1988 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Clinge wil vervolg op verrassend begin Aangeslagen door de matige reeks van resultaten in de voorbereiding (met een 9-0 nederlaag tegen Sluiskil in de finale van het toernooi van de voetbal vereniging Axel als absoluut diepte punt) verzuchtte George de Block vo rige week nog, dat hij „de competitie nog lang niet zag zitten". De anders al tijd zo strijdlustige trainer uit Terneu- zen miste in de aanloop naar het sei zoen bezieling, mentaliteit en inzet bij zijn spelers en vreesde daarom voor het ergste voor het openingsduel met VES'35, de nummer drie van verleden jaar en algemeen getipt als een van de belangrijkste kandidaten voor promo tie. Maar zie hoe het kan verkeren: waar Clinge vooraf volstrekt kansloos werd geacht, daar baarde het opzien met een 1-0 overwinning. Tien minuten voor het eind van de wedstrijd scoorde Pascal Delforge (die zijn militaire dienstplicht vervult en daarom in de voorbereiding meer dan eens verstek moest laten gaan) het beslissinde doel punt. Een heftig slotoffensief van VES'35 kon Clinge daarna niet van zijn stuk brengen. De defensie (voor de eer ste keer na een blessure door Pascal de Block) hield, anders dan in de oefen campagne, dit keer wél het hoofd koel en stond geen tegentreffer(s) meer toe. „We hebben het niet gemakkelijk ge had", kijkt middenvelder Mark Triest terug, „VES had wel een voortdurend veldoverwicht, maar we hebben - ze ker toen we met 1-0 voorkwamen - achteraan gewoon alles dicht ge gooid". Wie had daar nou op gerekend, na zo'n matige voorbereiding, op een 1-0 zege op VES? Mark Triest: „Niemand, denk ik. Wij zelf ook niet. Vooraf hadden we al te gen elkaar gezegd: als we vandaag ge lijkspelen, dan zullen we al heel blij mogen zijn. VES is en blijft tenslotte één van de betere derde klassers. Als zo'n moeilijke eerste wedstrijd dan nog in een overwinning eindigt, dan is dat helemaal meegenomen. Geloof maar dat de stemming in de kleedka mer na afloop heel opgetogen was....". Maar hoe verklaar je dat nu: in de voorbereiding geen deuk in een pakje boter kunnen schoppen en vervolgens een kampioenskandidaat aftroeven? Mark Triest: „Belangrijk is in elk geval geweest, dat we in de oefenwedstrijden niet één keer volledig hebben kunnen spelen. Dan was de één weer met de vakantie of een ander geblesseerd. Mark Triest: „We hebben eindelijk weer het vertrouwen dat zo lang heeft ontbroken". Zondag was voor het eerst dit seizoen iedereen beschikbaar en dan blijkt toch datje als ploeg veel meer kunt. De moraal en de instelling waren tegen VES veel beter dan in de weken vóór die wedstrijd, toen het allemaal veel te gemakkelijk en te losjes ging. De kern blijft wel wat smal, maar als iedereen beschikbaar is, hebben we nog altijd een meer dan redelijke ploeg". Verondersteld mag worden dat Geor ge de Block jullie in de week vóór VES nog eens flink de les heeft gelezen. Mark Triest: „In die zin dat we de voor bereiding nog eens de revue hebben la ten passeren en dat we een keertje ex tra hebben getraind, ja. Maar ook George moet beseft hebben dat er veel oorzaken aan te wijzen waren voor de resultaten in oefenperiode. Waar hij geprobeerd heeft iedereen op scherp te krijgen, daar is hij in de dagen vóór VES in elk geval in ge slaagd". De vraag blijft niettemin: is Clinge nu in vergelijking met verleden jaar écht verzwakt? Mart Triest: „Vast staat natuurlijk dat we Fred van Cauteren zijn kwijtge raakt en dat op Geert-Jan Mechelink alleen in noodgevallen een beroep kan worden gedaan. Kijk, Fred scoorde wel niet zo gek veel, maar hij deed vooraan wel veel en nuttig werk voor Boudewijn van Craenenbroeck. En Geert-Jan was achteraan hoe dan ook een belangrijke kracht. Aan de andere kant is Patrick de Wilde er bij geko men. Hij is een andere type speler dan Fred van Cauteren, maar geen ver zwakking. En voor Geert-Jan speelt Tom Willaert voorstopper, die weet toch ook wat dat is....". De 1-0 overwinning op VES doet in elk geval wonderen. Is daarmee ook de basis gelegd voor een betere periode? Mark Triest: „Wie zal 't zeggen. Zon dag spelen we in elk geval thuis tegen BSC weer een zware wedstrijd. We hebben nu weer het vertrouwen dat zo lang heeft ontbroken. Verlies bij VES had ons alleen maar verder in de put geduwd. Nu hebben we al twee punten en dan is het uitgangspunt toch an ders. Aan één punt hebben we zondag al genoeg, winst zou helemaal te gek zijn. In deze eerste fase van het seizoen is het zaak zoveel mogelijk punten te verzamelen. Vorig jaar ging dat won derwel: toen hebben we zelfs nog lange tijd voor de eerste plaatsen meege daan. Hopelijk lukt het ons nu weer om al vroeg afstand van de laatste plaatsen te nemen". TERNEUZEN - De verhoudingen in de Belgische voetbalcompetitie lij ken ten opzichte van vorig seizoen niet veel veranderd. Immers, na zes wedstrijden gaat KV Mechelen aan de leiding. De winnaar van de Europese beker voor bekerwinnaars heeft één punt voorsprong op Anderlecht (dat ditmaal de competitie beduidend be gonnen is dan die vorig seizoen beëin digd werd), Club Luik (vorig seizoen ook al uitstekend gefinished), lands kampioen Club Brugge en Waregem. Antwerp, de revelatie van vorige competitie, volgt intussen op twee punten na de smadelijke 5-1 neder laag van afgelopen weekend tegen stadgenoot Beerschot. Met name die laatste wedstrijd is de afgelopen anderhalve week zowat het gesprek van de dag geweest in Antwer pen. In de Metropool werd uitgekeken naar de ontmoeting tussen Georg Kessler en Barry Hughes (sinds begin dit seizoen de nieuwe oefenmeester van Beerschot). Voor Hughes werd het immers tijd, dat er eens een positief re sultaat kwam. Vooral de grote 4-0 ne derlaag op de openingsdag van de competitie tegen Lokeren was hard aan gekomen in het Olympisch Sta dion van Antwerpen. Maar die neder lagen kregen vooralsnog eén vervolg; slechts één punt werd er in de eerste vijf ontmoetingen behaald. „Hughes was er op gebrand om tegen Antwerp, en vooral tegen Kessler, een goed resultaat te behalen. Voor de wedstrijd wist hij alle zwakke punten van Antwerp op te noemen. Voorts vertelde hij ons dat deze derby net zo belangrijk is als de derby's in bijvoor beeld Manchester, Milaan en Madrid. Maar vooral vertelde hij ons nogmaals de Kessler-storyzou uitblinkende Beerschot-spits Patrick Goots (twee doelpunten tegen de stadgenoot) later zeggen. Overigens lijken de trainingen van Hughes nu hun vruchten af te werpen. Immers, twee dagen voor het treffen tegen Antwerp had Beerschot nog een zware wedstrijd gespeeld tegen KV Mechelen (en waar, na een spectacu lair duel, slechts met 4-3 werd verlo ren). „We kunnen nu verder gaan bou wen; de conditie is uitstekend". Georg Kessler moest na de afstraffing zonder meer toegeven dat „de klap hard is aangekomen. Die nederlaag heeft erg veel pijn gedaan bij de mees te spelers. Maar ik ben er zeker van dat mijn spelers zullen streven naar eer herstel en dat kan alleen maar op het veld gebeuren". Kessler voorspelde, begin deze week, dat meteen de eerste gelegenheid daartoe zou worden aan gepakt: het Europa Cup-treffen tegen FC Köln. Ook dat liep uit op een fiasco. Het vervolg zal zeker, aldus nog steeds volgens Kessler, plaats vinden morgen, zaterdag, tegen Charleroi. .De nederlaag tegen Beerschot zou wel eens op het goede moment geko men kunnen zijn. Een groot aantal spelers begon al te denken, dat Ant werp onklopbaar is. We staan nu in ie der geval weer met beide benen op de grond", vond ook de Duitse midden velder Peter Lehnhoff van Antwerp. Na zes wedstrijden ziet de stand in de Bel- gische competitie er als volgt uit: KV Mechelen 6 5 I 0 11 15 5 Anderlecht 6 5 0 1 10 17- 6 Club Luik 6 4 2 0 10 15- 3 Club Brugge 6 4 2 0 10 16- 7 Waregem 6 4 2 0 10 10- 5 Sint Truiden 6 4 1 1 9 11- 6 Antwerp 6 4 1 1 9 13- 9 Standard Luik 6 3 1 2 7 10- 6 Lokeren 6 2 2 2 6 7- 5 KV Kortrijk 6 I 3 2 5 6- 8 Beveren 6 1 2 3 4 7- 8 Lierse 6 1 2 3 4 6-11 Beerschot 6 1 1 4 3 10-15 Cercle Brugge 6 1 1 4 3 5-11 Genk 6 1 1 4 3 2-14 Charleroi 6 0 2 4 2 2-14 Racing Mechelen 6 0 1 5 1 7-16 RWDM 6 0 1 5 1 2-12 Het programma voor komend weekend: za- ADVERTENTIE Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Telefoon 01150-81121 terdag (20.00 uur): Standard Luik-Racing Mechelen; Beveren-RWDM; Sint Truiden- Lokeren; Anderlecht-Club Luik; KV Meche- len-KV Kortrijk; Antwerp-Charleroi; Lier- se-Club Brugge; zondag (15.00 uur): Ware- gem-Beerschot; Cercle Brugge-Genk. - ■"f- r< Lynn Karijn Geertman WATERLANDKERKJE - Eind juli nam Lynn Karijn Geertman deel aan een honk- en softbalweek. Het beviel haar prima. De hele week werd ze beziggehouden met allerlei sport- en spelactiviteiten. Tot haar grote ver bazing werd de veertienjarige in de buurt van Waterlandkerkje wonende Geertman aan het eind van de week uitgeroepen tot softbalster van het jaar. De zomervakantie van 1987 bracht Lynn Karijn Geertman voor een deel door in Frankrijk. Daar waren ook kennissen uit Haarlem, die he lemaal verknocht waren aan soft bal. „Elke dag speelden we softbal. Ik had het daarvoor wel eens op school gedaan, maar daar hield het dan ook bij op. In Frankrijk kreeg ik er zoveel interesse voor dat ik na de vakantie vrij snel lid werd van het Zeeuwse Honk in Terneuzen." Na een paar trainingen werd Lynn Karijn Geertman uitgenodigd om mee te doen aan een toernooi. „Er waren speelsters te kort, zodat ik meteen kon beginnen. Van meet af aan liep het lekker en voor ik er erg in had, was ik er helemaal inge groeid." Trainer/coach Huub Mercé noemde zijn nieuwste aanwinst een talent volle speelster. Rob Grubbelaar, de kennis uit Haarlem en voormalig bondscoach en fysiotherapeut van het Nederlands team, sprak zelfs van een natuurtalent. Ondanks het feit dat ze nog maar zo kort mee draaide, kreeg Lynn Karijn Geert man al snel de positie van korte stop aangewezen, één van de be langrijkste plaatsen. In korte tijd groeide de West-Zeeuws-Vlaamse uit tot een enthousiast softbalster. Samen met haar zus Iske May, die ook lid geworden is, bezoekt ze twee keer per week de training en wordt er in het weekend vaak een wed strijd gespeeld. De afstand Water landkerkje naar Terneuzen, onge veer 25 kilometer, en terug is met z'n tweeën op de brommer geen en kel probleem. „Doordat er hier in de buurt geen andere verenigingen zijn, doen wij aan de Belgische com petitie mee. Deze is net afgelopen. We zijn ergens in de middenmoot geëindigd." Het Zeeuwse Honk zou graag zien dat Geertman naar de regiotraining in Rotterdam zou gaan. In driejaar tijd wordt er daar aan het niveau ge werkt, terwijl er een serieuze kans is op een plaats in de Nederlandse jeugdselectie. „Het is echter niet doorgegaan, omdat de afstand te groot is. Als troost mocht ik naar een honk- en softbalweek in Huizen, in 't Gooi. Dat is een harstikke fijne week geworden. Er werd behoorlijk pittig en prestatiegericht getraind, onder meer door enkele gasttrai- ners, zoals Charles Urbanus, die slagtraining gaf. Het programma zat goed in elkaar. We werden conti- nu beziggehouden. Er was niet al leen aandacht voor softbal, maar ook voor andere sporten. De trainers moesten aan het eind van de week een verslagje over elke deelnemer schrijven. Aan de hand daarvan werden er op de slotdag en kele prijzen uitgereikt. Mijn aan dacht was er tijdens die prijsuitreik- king niet zo bij. Ik zat wat lol te ma ken met een ander toen ik plotse ling mijn naam hoorde. Ze hadden mij uitgeroepen tot softbalster van het jaar, ik schrok me rot. Ik trilde over mijn hele lichaam toen ik om mijn prijs ging. Wie rekent daar nu op? De anderen vonden het erg leuk voor me. Ze zetten wel grote ogen van verbazing op toen ze hoorden dat ik nog maar amper een jaar speelde. Nog maar zo kort en dan al zo goed, zeiden ze. De meesten van hen softballen namelijk al een jaar of zeven." SINT JANSTEEN - Dit jaar is het veertig jaar geleden dat T.C. Smash opgericht werd. Voor de buitenwe reld ging dit jubileum van de Sint Jansteense tennisvereniging haast onopgemerkt voorbij. Aanvankeljk was dit niet de bedoeling. Dit voor jaar was de jubileumcommissie drif tig op zoek naar een aktiviteit om op een speciale manier naar buiten te treden. Door omstandigheden is dit niet gelukt en zijn de vieringen intern gebleven. Secretaris Harold de Puysséleijr heeft heel wat uurtjes in de voorbereidingen van de festiviteiten gestoken. „Het kostte ontzetend veel tijd om de ge schiedenis van de club boven tafel te krijgen. De archieven vanaf het begin tot 1970 zijn namelijk op een vreemde manier verdwenen. Wij moesten gaan speuren naar mensen die ons iets over het verleden konden vertellen. Via al lerlei personen kwamen we bij de eer ste secretaris, Rob van Remortel te recht. Gelukkig bleek dat die man nog enkele oude schriften had bewaard met notulen van het eerste uur. We hadden een basis om de geschiedenis te reconstrueren en vanaf dat moment liepen onze werkzaamheden heel wat vlotter." In de na-oorlogse jaren telde Sint Jan steen vier sportverenigingen: een voetbal-, ruitersport-, duiven- en boog schuttersvereniging. De toenmalige gemeentesecretaris, Frans Francken hield een pleidooi voor het aanleggen van een tennisbaan. Deze kwam er ook, al duurde het nog ruim een jaar voordat de raad het voorstel aannam. R.K.T.C. Smash werd op 9 maart 1948 opgericht. Niet-katholieken werden in die eerste periode niet als lid toegela ten. De plaatselijke kapelaan, die op trad als geestelijk adviseur, was niet direct enthousiast voor de nieuwe ver eniging. Tennis is een gemengde sport en daar had de geestelijk nogal moeite mee, blijkens het verbod tot dansen tijdens een 'gezellig samenzijn' in 1949. In de loop der jaren groeide de club in ledenaantal, waardoor ook de activi teiten uitgebreid werden. Vijf jaar na de oprichting kwam er zelfs een twee de gravelbaan, een mooie gelegenheid voor Smash om zich nog verder te ont plooien. Dit gebeurde ook. Naast het onderlinge, overwegend recreatieve tennis, kwam er meer en meer belang stelling voor ontmoetingen met ande re clubs en K.N.L.T.B.-competities. Sterke tennissers had Smash in onder andere Jacqueüne en Richard Bral, terwijl Ronald van Remortel en Ste phanie Rottier de laatste jaren veel vuldig op de voorgrond treden. Om het veertigjarig jubileum extra luister bij te zetten, was de jubileum commissie van plan om een recordpo ging te organiseren. De Puysseleijr: „We hadden een record dubbelspel op het oog. Een schrijven naar de redac tie van het Guinness Book of Records leerde ons dat dit stond op 96,25 uur. Enkelspel stond op 117 uur. Onbegonnen werk om dat te verbete ren. Daarom dachten we aan een Ne derlands record. Dat was er nog niet, maar er werd van ons geëist dat er mi nimaal vijftig uur gespeeld zou wor den." „Vrij snel waren er twee kandidaten gevonden om ons idee te verwezenlij ken. Zij zouden gaan spelen tegen wis selende tegenstanders. Er moest al leen nog een sponsor gevonden wor den voor de medische begeleiding, de voeding en de notariskosten. We dach ten aan een bedrag van vijfduizend gulden. Alles was in kannen en krui ken, alleen de sponsor vonden we niet. Erg jammer, want iedereeen had er veel zin in. Op een gegeven moment moesten we besluiten om van ons plan TERNEUZEN De Zeeuws-Vlaamse voetbalelftallen openden vorige week met wisselend succes hef nieu we seizoen. Teleurstellende nederlagen (HW'24, Breskens) maar ook verrassende pun- tenwinst (Zaamslag, Hontenisse). De tweede speelronde moet één en ander weer tot de juiste verhoudingen terug brengen. Of juist niet? Zaterdag tweedeklasser Hoek opende het seizoen vorige week met een 1-0 overwinning tegen Wilhelmina en was daarmee best tevreden. Tactisch was er heel sterk gespeeld, vond aanvoer der Jean-Pierre Hubregsen. „Het enige dat er aan mankeerde was dat we te weinig scoorden". Morgen (zaterdag) heet de tegenstander Altena, de num mer drie van verleden jaar die het Hoek altijd heel moeilijk heeft ge maakt. „Ik geloof dat we ooit één keer met 2-1 hebben gewonnen, voor de rest verloren we of speelden we gelijk". Hoek mist morgen Guido van Boom nog. Voor AZW ging het eerste optreden in competitieverband vorige week ge paard met een 2-0 nederlaag tegen Se- rooskerke, dat - zegt verdediger Jan van Drongelen - „net iets te goed was". Het verlies tegen Serooskerke houdt hoe dan ook in dat morgen, uit bij Ar- nemuiden, minimaal gelijk gespeeld moet worden. „Vorige week zou ik nog gezegd hebben: dat moet mogelijk zijn, maar na die 2-0 overwinning op Dinteloord zou je toch veronderstellen af te zien, waardoor het alleen bij inter ne festiviteiten, zoals 'De nacht van Smash', een jeugd- en een veertigerja- rentoemooi, gebleven is," aldus Ha rold de Puysseleijr. Harold de Puysseleijr: recordpoging niet doorgegaan. CLINGE In café de Troubadour in Clinge werd een schieting gehouden waaraan 32 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel J. de Waal Koewacht; eerste zij vogel G. Herwegh Hulst; tweede zij vogel A. de Cap Kieldrecht; grootste aan tal kleine vogels (5) W. de Kuijper Hulst. HULST In café W. Blommaert in Hulst werd een schieting gehouden waaraan 41 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel P. d'Hooghe St.-Jan- steen; eerste zijvogel en tweede zijvogel R. Herwegh Heikant; grootste aantal kleine vogels R. Verschueren (4) Hulst. KOEWACHT In café P. de Vlieger in Koewacht werd een bejaardenschie- ting gehouden waaraan 37 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel A. v. d. Branden St.-Jan steen; eerste zijvogel en tweede zijvogel L. van Meelen St.-Jansteen; grootste aantal kleine vogels (4) O. de Jaeger Westdorpe. KOEWACHT Schutterssociëteit St.-Sebastiaan in Koewacht hield een staande wipschieting waaraan 81 schutters deelnamen. Uitslag: wip I: eerste hoge vogel en tweede hoge vogel C. de Blok zuiddorpe; eerste zij vogel G. Beletter Kalloo; tweede zij vogel a. Hoogstrate Terneuzen; derde zijvogel J. Verbeke kemzeke; vierde zijvogel J. Jacobs Hulst. Uitslag wip II: eerste hoge vogel W. de Vrieze Westdorpe; tweede hoge vogel G. Be letter kallo; eerste zij vogel R. Gijsel St.-J an- steen; tweede zijvogel E. Savije St.-Jan steen; derde zijvogel R. de Smet St.-jan- steen; vierde zijvogel C. Vermandei Koe wacht. Uitslag wip 3: eerste hoge vogel L. Verschaegen Kemzeke; tweede hoge vogel en tweede zij vogel L. v. Remoortere Koe wacht; eerste zijvogel D. Matthijs Lochris- tie; derde zij vogel L. de Ruyter Hulst; vierde zij vogel B. de Ruijter Hulst. KOEWACHT Schutterssociëteit St.-Sebastiaan in Koewacht hield een staande wipschieting waaraan 81 schutters deelnamen. Uitslag wip 1: eerste hoge vogel en tweede hoge vogel C. de Blok Zuiddorpe; eerste zij vogel G. Beletter KalloO; tweede zijvogel A. Hoogstrate Terneuzen; derde zijvogel J. Verbeke Kemzeke; vierde zijvogel J. Jacobs Hulst. Uitslag wip 2: eerste hoge vogel W. de Vrieze Westdorpe; tweede hoge vogel G. Be letter Kallo; eerste zijvogel R. Gijsel St.- Jansteen; tweede zijvogel E. Savoije St.- Jansteen; derde zijvogel R. de Smet St.-Jan steen; vierde zijvogel C. Vermandei Koe wacht. Uitslag wip 3: eerste hoge vogel L. Verschaegen Kemzeke; tweede hoge vogel en tweede zijvogel L. Verschaegen Kemze ke; tweede hoge vogel en tweede zij vogel L. v. Remoortere Koewacht; eerste zijvogel D. Matthijs Lochristie; derde zijvogel L. de Ruyter Hulst; vierde zij vogel B. de Ruyter Hulst. KAPELLEBRUG Schutterssocië teit Stuy venberg in Kapellebrug hield een schieting in caf Fabrie waaraan 60 schutters deelnamen. Uitslag: eerste hoge vogel W. de Bin Clinge; tweede hoge vogel J. v. kerkhoven St.-Jan steen; eerste zijvogel a. de Vilder St.-Pau- wels; tweede zijvogel W. Martens Clinge; derde zij vogel P. de Koster St.-Jansteen; vierde zijvogel C. Frankaert Kapellebrug; grootste aantal kleine vogels (5) L. Lam- maert Kapellebrug. OSSENISSE Op camping Mussen- nest in Ossenisse werd een schieting gehouden waaraan 24 schutters deel namen. Uitslag: hoge vogel L. de Clerck Ossenisse; eerste zijvogel P. Thijs Ossenisse; tweede zijvogel A. Verhoeven Kloosterzande; groot ste aantal kleine vogels (7) idem. HENGSTDIJK In café Het Jaegers huis in Hengstdijk werd een schieting gehouden waaraan 26 schutters deel namen. Uitslag: hoge vogel K. Claessen Lamswaar- de; eerste zijvogel A. v. Dijk Boschkapelle; tweede zijvogel B. Hulsthout Hengstdijk; grootste aantal kleine vogels (6) J. Pauwels Kloosterzande. LAMSW AARDE Schutterssociëteit de Vrede in Lamswaarde hield een schieting in café de Vier Jaargetijden waaraan 41 schutters deelnamen. Uitslag wip 1: hoge vogel en eerste zij vogel F. de Vos Kieldrecht; tweede zijvogel T. As- selman Kloosterzande; grootste aantal klei ne vogels (6) J. Maas Hulst. Uitslag wip 2: hoge vogel A. hendrikx Lamswaarde; eerste zij vogel F. Dobbelaar Boschkapelle; tweede zijvogel R. Ringoot Cünge; grootste aantal kleine vogels (6) idem. PAAL In café P. Verras op de Graauwsche paal werd een kermis- schieting gehouden waaraan 82 schut ters deelnamen. Uitslag wip 1: eerste hoge vogel E. Beure Graauw; eerste zijvogel R. Boone Hulst; tweede zij vogel E. Boeykens Graauw; groot ste aantal kleine vogelé (7) J. v. kerkhoven St.-Jansteen. Uitslag wip 2: eerste hoge vo gel G. de Wit Clinge; eerste zijvogel G. leer- aert De Klinge; tweede zij vogel F. d'Hooghe Sint-Jansteen; grootste aantal kleine vogels (7) P. Roels Graauw. dat Arnemuiden helemaal niet zo ver zwakt is...". Bij AZW maakt Nico Bouwman mogelijk zijn rentree. Rinus Scheele was van plan deze week de training te hervatte. Terneuzense Boys had zaterdag bij Tholense Boys tot vijf minuten vóór tijd alle uitzicht op een 2-2 gelijkspel, maar ging daarna alsnog onderuit toen de tegenstander bij een uitval een strafschop kreeg. Aan de vooravond van de eerste thuiswedstrijd van het seizoen, tegen het gepromoveerde Be velanders, staat de formatie van Jan Doorns zodoende nog met lege han den. Winst tegen Bevelanders zou wel kom zijn. Maar Bevelanders is een goeie ploeg", waarschuwt aanvoerder Jack Scheele. „Het is een goed combi nerend elftal, dat snel op de tegenaan val kan overschakelen". Bij de Terneu- zenaren is het meespelen van Jaap Ro- meijnsen (enkel) dubieus. In de thuiswedstrijd tegen Yerseke verraste Zaamslag vorige week met een 0-0 gelijkspel. Een start die tot te vredenheid stemt, vindt laatste man Theo Dees, want „Yerseke is toch al tijd een ploeg die voor de bovenste plaatsen meedoet. En zo'n eerste wed strijd: als je die niet verliest dan doe je sowieso al goede zaken". Morgen gaat Zaamslag op bezoek bij Nieuwdorp, dat volgens Theo Dees voor Zaamslag „altijd een moeilijke tegenstander is". Of Johan Haak mee kan spelen is nog de vraag, Peter Dobbelaer ontbreekt in ieder geval. Voor Sluiskil liep de eerste wedstrijd, uit tegen VOAB, uit op een teleurstel ling. „Het resultaat van de voorberei ding", vindt trainer Jan Geelhoedt, „Ik heb altijd gezegd: zó kan 't niet blijven gaan, dat moet een keer mis gaan". Voor de wedstrijd van komende zondag, thuis tegen Boeimeer, dubt de Terneuzense oefenmeester nog over verandering van de speelwijze: in plaats van twee wil hij drie spitsen het veld in sturen, „omdat bij 4-3-3 alle po sities beter bezet zijn en de organisatie gemakkelijker is". Een vraagteken is tegen Boeimeer overigens het meespe len van Willy de Jaeger, die een knie blessure heeft. Trainer Jan Geelhoedt van Sluiskil: „Het kon niet goed blijven gaan". Axel begon het seizoen met een hoop gevend 2-2 gelijkspel tegen Goes, dat trainer Jaap Lensen na de laatste we ken „niet helemaal onlogisch voor kwam". Zondag speelt Axel ui| tegen Moerse Boys, dat vorig jaar een'beslis- singswedstrijd tegen Cluzona nodig had om derdeklasser te blijven. Piet Ruitenburg ontbreekt nog altijd, zo dat vermoedelijk dezelfde elf zullen spelen als tegen Goes. Na de degradatie uit de tweede klas moet Breskens zich zijn heroptreden in de derde klas iets succesvoller heb ben voorgesteld dan de 2-3 thuisneder laag tegen Roosendaal. „Qua veldspel en kansen deden we niets voor Roo sendaal onder", vindt trainer Robbie de Clerck, maar het blijven de doel punten die tellen". Zondag komt Bres kens in Dinteloord in actie tegen Divo, dat - zegt De Clerck - „een goed mid denveld schijnt te hebben en verdedi gend goed in elkaar moet zitten".~Niet helemaal zeker is het meespelen van Henk Ottens, die tegen Roosendaal met een knieblessure moest afhaken. In de vierde klas van het zondagvoet bal was de nederlaag van HW'24 bij Walcheren de verrassing van de eerste speeldag, maar opvallend was ook de 1-0 nederlaag die Philippine bij Honte nisse leed. Na één wedstrijd zijn er nog slechts drie ploegen zonder puntver lies: Hontenisse en Walcheren dus, maar ook Patrijzen, dat Koewacht met 1-0 versloeg. Het programma voor aanstaande zondag brengt Hontenisse naar HW'24 en Patrijzen naar Philip pine. De derde koploper-van-het-eer- ste-uur, Walcheren, gaat op bezoek bij Vogelwaarde. Van de zes ploegen die op de eerste speeldag op een puntendeling uitkwa men, spelen er zondag vier tegen el kaar: Hoofdplaat-Steen en Lewedorp- se Boys-Domburg. Koewacht moet op eigen veld de eerste punten binnenha len tegen IJzendijke. Zaterdag: tweede klas: Hoek-Altena en Ar- nemuiden-AZW; derde klas: Terneuzense Boys-Bevelanders en Nieuwdorp-Zaam- slag. Zondag: tweede klas: Sluiskil-Boeimeer; derde klas: Clinge-BSC, Moerse Boys-Axel en Divo-Breskens; vierde klas: Philippine- Patr(jzen, Koewacht-IJzendijke, Hoofd plaat-Steen, Vogelwaarde-Walcheren en HVV'24-Hontenisse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 37