Verkoop handwerken Bouwbond FNV in IJzendijke 50 jaar Jachthaven Breskens kan worden verkocht Gehandicapten een dag op stap met truckchauffeurs PZC/streek 'A DAIHATSU IN SAMENWERKING MET GAB-TERNEUZEN SOCIAAL STATUUT GEWIJZIGD Garage beklad Onduidelijk KONVOOI DOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN Oud-gedienden Medewerking Werkzaamheden aan kruispunt Draaibrug tot eind dit jaar T oneel vereniging St-Jansteen brengt herhaling kerstspel Kleuter juf uit Zuidzande vertrekt Huisartsen: Apotheken OFFICIËLE DEALER iMAil OU POWf Dierenartsen: Tandartsen: Wijkverpleegkundigen: Verloskundige: VRIJDAG 9 SEPTEMBER 1988 Projectbureau geeft cursussen werklozen TERNEUZEN - Een oude wens van het Gewestelijk Arbeidsbureau (GAB) Zeeuwsch-Vlaanderen in Terneuzen is sinds kort werkelijkheid: het Centrum voor Beroepsoriëntatie en Beroepsoefening Zeeland (CBBZ), met de hoofd vestiging in Middelburg, heeft een projectbureau gevestigd in Terneuzen. Dit bureau verzorgt in samenwerking met het GAB praktijkgerichte cursussen voor mensen zonder werk, die te weinig opleiding hebben om een baan te kunnen krijgen of een vervolgopleiding te volgen. „Wij zijn met deze vestiging van het ook aan deze kant cursussen te kun- CBBZ in Terneuzen zeer blij. Het was nen aanbieden aan mensen die werk- al geruime tijd een wens van ons om loos zijn en met een opleiding meer Er werd ook veel tekst en uitleg gegeven over de handwerken tijdens de ver koopmiddag van ouderen. ZAAMSLAG - De stichting Welzijn voor Ouderen afdeling Zaamslag hield donderdag de jaarlijkse ver koopmiddag van de handwerken, die de handwerkgroep van de stichting de voorbije maanden heeft gemaakt. Met genoegen constateerde het afde lingsbestuur dat de belangstelling van het publiek erg groot was. Voorzitter J. W. Kusee deelde na af loop tevreden mee, ,,dat er voor niet minder dan 3300 gulden aan handwer ken is verkocht". Met de opbrengst van deze jaarlijkse verkoopmiddag, die in gebouw De Poort werd gehouden, wordt de voor raad materieel voor het komende jaar aangevuld. Iedere week komt de handwerkgroep een keer bij elkaar tijdens de soosmid- dagen, die dagelijks worden gehouden voor de Zaamslagse ouderen. „Daar om is de verkoopmiddag ook erg be langrijk. Op deze manier kan de hand werkgroep ook in de toekomst haar werkzaamheden voortzetten. Daarbij is in de voorverkoop ook al voor onge veer 4000 gulden verkocht, zodat we er op dat gebied weer goed voor zitten", stelde Kusee vast. De nog niet verkochte handwerken worden vandaag, vrijdag, en morgen te koop aangeboden tijdens het Dorps feest in Zaamslag, waar de stichting Welzijn voor Ouderen ook met een kraam present is. Camiel Dellaert (links) en Herman Driessens met het vaandel van de rooms-ka- tholieke werkliedenverenigingwaarvan de jubilerende bond deel uit maakte. IJZENDIJKE De afdeling IJzendij ke van de Bouw- en Houtbond FNV had begin dit jaar een recordaantal van negentig leden. Herman Dries sens, penningmeester van de afdeling, trekt daar de conclusie uit dat het be roep van bouwvakker in de lift zit. „In de jaren zestig gingen velen liever in de fabriek werken. Daar is tegen woordig steeds minder werk. Er wordt ingezien dat bouwvakken nog niet zo'n gek beroep is". De Bouw- en Houtbond IJzendijke ju bileert vandaag. In 1938, vijftig jaar ge leden, werd in IJzendijke de rooms-ka- tholieke bouwvakarbeidersbond op gericht. In café Hofzicht in IJzendijke vindt vanavond een feestelijke bijeen komst plaats. Amand van Schoote was de eerste voorzitter van de IJzen- dijkse bouwvakarbeidersbond, die bij de oprichting een vijftiental leden tel de. Voorts maakten Cyriel de Smit en de 17-jarige Albert Lammens deel uit van het bestuur. Herman Driessens, vanaf de oprichting lid: „Aanvankelijk hadden we slechts een klein aantal le den. De meeste arbeiders in IJzendijke werkten toen tijdelijk in de land bouw". In 1942 werd de IJzendijkse afdeling, onder druk van de bezetter, tijdelijk opgeheven. Jan Mertens, later een be kend NKV-voorman, hielp begin 1945 bij de heroprichting van de rooms-ka- tholieke werkliedenvereniging in IJ zendijke. In juli van dat jaar hadden de IJzendijkse bouwvakkers weer hun ei gen afdeling. In de wederopbouwjaren groeide het ledental gestaag. In 1948 had de afdeling IJzendijke twintig le den, twee jaar later reeds dertig. De eerste na-oorlogse jaren hebben de bouwvakkers het niet gemakkelijk ge had, aldus Driessens. „Er werd, gezien de prestatie, weinig verdiend als je dat vergelijkt met de lonen in ons omrin gende landen. Dat wordt weieens ver geten". Aan het eind van de jaren vijftig trok de economie aan. Driessens: „De kansen hebben op een baan. Het CBB hier in Terneuzen is de eerste schakel in de opleidingsketen voor mensen zonder werk", stelde plaatsvervan gend directeur A. Klaassen van het GAB Terneuzen. „De cursussen kunnen worden ge volgd met behoud van uitkering en de cursisten zijn vrijgesteld van sollicita tieplicht. In Middelburg vond negen procent van de cursisten in de admini stratieve sector na afsluiting van de cursus een baan. De doelstellingen van de cursussen zijn gericht op de re gionale arbeidsmarkt. Vandaar de leu ze 'werk vraagt om vakbekwame en gemotiveerde mensen'. Mensen met een vakopleiding hebben nu eenmaal veel grotere kansen. Daarnaast wordt er ook veel motivatie van de mensen gevraagd. De cursussen van het CBB zijn een eerste stap voor een beroeps gerichte opleiding bij andere institu ten", aldus de heer Klaassen. Vanaf oktober kunnen de oriëntatie cursussen metaal (algemeen) en pro cestechniek, de schakelcursus metaal en de cursussen kantoorpraktijk/ tekstverwerking en verkoop worden gevolgd. Ook is er een sollicitatiecur sus en de cursus Vrouw en techniek. De cursussen worden op de scholenge meenschap De Weistede in Axel, het Centrum Voor Vakopleiding van Vol wassenen (CWV) in Terneuzen en op de arbeidsbureaus in Terneuzen, Oost burg en Hulst gegeven. Projectleider B. Stroo beklemtoont dat de cursussen van het CBB zich dui- delijk ondescheiden van andere cur sussen die voor een beroepsopleiding kunnen worden gevolgd. „De cursus sen zijn zeer kort, met een maximale lengte van zes maanden. Daarnaast zijn ze zeer praktijkgericht. De cursis ten maken verschillende excursies om kennis te maken met de bedrijven. Je zou kunnen zeggen dat de cursussen een actuele scholing zijn, omdat er op de jongste ontwikkelingen in de diver se sectoren wordt ingespeeld". Voorwaarden voor de deelname aan de cursus zijn een minimumleeftijd van zestien jaar, ingeschreven staan bij het GAB als werkzoekende en ongeveer zes jaar lagere school gevolgd hebben, voor de cursus kantoorpraktijk/ tekst verwerking ook enkele jaren vervolg onderwijs. Na afloop van de cursus kan een beroepskeuze worden gemaakt of de opleiding vervolgt op een hoger ni veau. De cursussen zijn gratis. Er wordt een tegemoetkoming voor kinderopvang verstrekt en ook de reiskosten voor cursisten die buiten de cursusplaats wonen worden vergoed. De vakanties zijn zover mogelijk aan de school vakanties van het basisonderwijs aangepast. Belangstellenden kunnen bij het GAB Terneuzen informatie in winnen over de cursussen. De nieuwe maaimachine op het voetbalveld van HVV'24 in Hulst. HULST - De gazons in de gemeente Hulst worden voor taan een stuk sneller gemaaid. Donderdag werd op het hoofdveld van HVV'24 in Hulst de nieuwe grasmaaier overgedragen aan wethouder G. A. van de Voorde (open bare werken). Hij was zeer in zijn schik met de nieuwe machine, die de gemeente 102.000 gulden heeft gekost. De machine heeft vijf ronsels die hydraulisch worden aan gedreven. De constructie is zo gemaakt dat de maaier nau welijks bandensporen op het gras achterlaat. Het grote voordeel van de nieuwe maaier is zijn snelheid. Tijdens zijn eerste maaidag op het HW-veld toonde hij een vaart die een voetballer niet zou misstaan. Op weg, van de ene klus naar de andere, rijdt de grasmaaier ook sneller dan zijn voorganger. Die is trouwens na twaalf jaar trouwe dienst met pensioen gegaan. SCHOONDIJKE Twee garagedeu ren in de Bernhardstraat te Schoondij- ke zijn in de nacht van woensdag op donderdag bespoten met zwarte verf. Er werden onder meer hakenkruisen op gespoten. BRESKENS - De Breskense jachtha ven kan verkocht worden aan de wa tersportvereniging Breskens en het clubgebouw (beide hebben daarvoor inmiddels de Jachthaven Breskens bv opgericht). De privatisering van de jachthaven heeft grote vertraging op gelopen doordat de ambtenarenbond Abva/Kabo en vervolgens de gemeen teraad van Oostburg het opgestelde sociaal statuut niet accepteerden. Het georganiseerd overleg (GO) heeft on langs ingestemd met een gewijzigd statuut. Met de overname van de jachthaven is een bedrag van 2,5 miljoen gulden ge moeid. De gemeente verdient er vol gens wethouder J. Thomaes niets aan, omdat er ook nog een schuld van de zelfde hoogte op de jachthaven lag. De nieuwe bv heeft plannen om de jacht haven fors uit te breiden. Uitvoering daarvan is uitgesteld, toen bleek dat de gemeente terugkwam van haar toe zegging om één miljoen gulden bij te dragen in de investeringen. De overdracht kan formeel nog niet uitgevoerd worden. Nadat de raad de verkoop naar verwachting donderdag bekrachtigt, moeten gedeputeerde staten nog toestemming geven. De be doeling is de Jachthaven Breskens bv vanaf 1 april dit jaar eigenaar te ma ken. Het afgelopen seizoen was de bv dus al eigenaar en dat heeft ze bepaald geen windeieren gelegd, aldus Tho maes. Het college wilde de overdracht al eer der regelen, maar de Abva/Kabo en de raad lagen dwars. De raad had als voorwaarde gesteld, dat de rechtsposi tie van de twee werknemers niet gewij zigd mocht worden. In het aanvanke lijk gepresenteerde sociaal statuut za ten volgens de bond en de raad te veel onzekerheden voor de werknemers. De gemeenteraad bespreekt de over dracht op 15 september. De raadsver gadering begint om 19.30 uur. Zo waren pensioen- en ziekteverzeke ringen onduidelijk geregeld. Ook wil de de Abva/Kabo de mogelijkheid op genomen hebben, dat de werknemers na een jaar in dienst van de Jachtha ven bv weer terug konden keren in ge meentelijke dienst. Het college heeft een nieuw sociaal statuut opgesteld. Vertegenwoordigers van de bond en de raad in het GO hebben zich hiermee akkoord verklaard. De Jachthaven Breskens bv wordt ei genaar van de gehele jachthaven; ook van het deel dat in gebruik is bij de sportvisserijvereniging De Honte. Af gesproken is dat de sportvissers onder de gebruiksvoorwaarden voor de sportvissers ongewijzigd worden over genomen door de nieuwe bv. Eenzelfde regeling is getroffen met de forellen- farm. werkgevers betaalden deels zwart in die tijd. In 1958 kregen we de eerste cao". In IJzendijke was na de oorlog ook een afdeling van de bouwbond NVV opgericht. Daarmee had de ka tholieke bouwvakkersbond een goede verstandhouding. Samen werden busreizen en kaartavonden georgani seerd. De IJzendijkse NVV-afdeling was echter geen lang leven beschoren. Aan het begin van de jaren zestig gin gen de NVV's over naar de Biervlietse afdeling. Het ledental van de jubilerende afde ling is steeds in stijgende lijn geweest. Dat hield volgens Driessens verband met het aantrekken van de economie. In 1962 had de afdeling 42 leden, in 1971 was dat aantal gegroeid tot 65. In het midden van de jaren zeventig had de Bouw- en Houtbond in IJzendijke tachtig leden. De economische depressie aan het be gin van de jaren tachtig bleef voor de afdeling niet zonder gevolgen. Het le dental duikelde echter niet drama tisch. Eind 1986 was het ledenverlies weer goedgemaakt. Een ledenwerfac tie onder jonge bouwvakkers, vorig jaar, leverde een winst op van bijna tien leden. De verjonging van het ledenbestand is echter nog niet terug te vinden in het afdelingsbestuur, dat louter uit 'oud gedienden' bestaat. De voorzitter Ca miel Dellaert bekleedt deze functie sinds 1975. Dellaert combineert sinds twee jaar het voorzitterschap met het secretariaat. De penningmeester Herman Dries sens, een belangrijke spil in de afde ling, nam in 1957 deze functie over van Peet van Hijfte. Carlos de Smit is het enige gewone bestuurslid. Her man Driessens zou graag wat meer jonge 'gezichten' in het bestuur zien. „Het blijkt niet gemakkelijk om jon geren hiervoor warm te krijgen". TERNEUZEN - Ze vragen al vast be grip voor het eventuele oponthoud dat zou kunnen ontstaan tijdens het passeren van verschillende verkeers punten. Een konvooi van drie kilome ter met in totaal 42 vrachtwagens is dan ook geen normaal verschijnsel op de Zeeuws-Vlaamse wegen. Morgen (zaterdag) zal dit speciale konvooi tij dens de rit door verschillende dorpen in Zeeuwsch-Vlaanderen trekken. Het konvooi is een initiatief van de af deling Zeeuwsch-Vlaanderen van de Stichting Truckrun, die ritten met ge handicapten organiseert. Speciale bij rijders in de cabines van de trucks zijn zaterdag inwoners van De Sterre en le den van de jeugdband Axelerando uit Axel. „Het was zomaar een idee van mij. Ik had nooit gedacht dat er zoveel res- Chauffeur Johan van de Velde, de organisator van de truck-rit voor gehandi capten. pons en belangstelling zou komen", zegt Johan van de Velde, organisator van de Truckrun. Samen met zijn col lega Stanny Verbiest heeft hij de afge lopen drie maanden de voorbereidin gen getroffen voor dit spektakel. Een dag lang toeren door Zeeuwsch- Vlaanderen met gehandicapten leek hem een leuk idee. De Sterre reageerde enthousiast en ook de belangstelling vanuit de bedrijven en de chauffeurs was enorm. De lijst met aanmeldingen werd zelfs zo groot dat een beperking moest worden opgelegd aan het aantal trucks per bedrijf. „Ieder bedrijf wilde wel meedoen met een aantal wagens. Maar we wilden de commercie er toch zover mogelijk buiten houden. Daar om besloten we het aantal te beper ken. Ook om veiligheisreden is een konvooi van meer dan veertig wagens voor een eerste keer voldoende". Volgens Van de Velde komen er nog steeds chauffeurs die zich willen opge ven en ook veel gehandicapten vragen nog een plaatsje in de cabine. „Maar we zitten vol". Van de Velde heeft het plan verder uitgewerkt met de Stichting Truc krun die in Valkenswaard dit jaar voor de vierde keer een rit met gehan dicapten organiseert. Van de Velde krijgt verder medewerking van de rijkspolitie en de ehbo. De route die de trucks afleggen voert vanaf de vertrekpunten Clinge en Axel langs Sas van Gent, Zandstraat, Phi lippine, Ijzendijke, Waterlandkerkje, Oostburg, Zuidzande naar Nieuwvliet. De chauffeurs en hun bijrijders stop pen voor een warme maaltijd in De Panneschuur. Daar worden zij be diend door leden van de wielerploeg van De Panneschuur. De terugreis voert via Breskens, Biervliet, Hoek, Terneuzen terug naar Axel en CLinge. De initiatiefnemers willen met deze rit de gehandicapten het natuurschoon van hun eigen omgeving laten zien, maar denken dat ook het meerijden in een truck op zich een belevenis zal zijn voor hun bijrijders. DRAAIBRUG - De reconstructie van het kruispunt 'Draaibrug' op de weg tussen Oostburg en Sluis begint vol gende week. De werkzaamheden du ren tot het einde van het jaar. Van de noordelijke rijbaan is de kwaliteit van de fundering erg slecht en het be ton van de zuidelijke rijbaan vertoont scheuren. Rijkswaterstaat, de eigenaar van de weg, grijpt de verbetering aan om ook de inrichting van het krvfispunt te ver anderen. De middenberm van het kruispunt verdwijnt en wordt vervan gen door een geverfd vak voor het ver keer dat linksaf slaat. De invoegstrook komt te vervallen. Het fietspad wordt in een grotere bocht om het kruispunt gelegd, waarbij de voorrangsregeling wordt omgedraaid. Het kruispunt 'Draaibrug' is één van de gevaarlijke kruispunten in West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Het kruispunt krijgt ook speciale aandacht in de ac tie van politie en gemeenten om het aantal verkeersslachtoffers met 25 procent terug te brengen. Het wegdek moet volledig worden weggebroken. Er komt een nieuwe ver harding van asfaltbeton. De bovenste asfaltlaag kan pas volgend jaar maart worden aangebracht. Met de overige werkzaamheden hoopt rijkswater staat voor het eind van dit jaar klaar te zijn. SINT-JANSTEEN Tijdens haar al gemene ledenvergadering maakte de toneelvereniging Camere van Rheto- rica Sint-Jan ten Steene uit Sint-Jan steen het programma bekend van het komende toneelseizoen. Ter gelegen heid van het 70-jarig bestaan werd vo rig jaar het kerstspel Waar de Ster bleef stille staan van Felix Timmer mans als jubileumstuk opgevoerd. Na dit succes besloot de camere ook ko mend seizoen dit stuk vier keer op de planken te brengen. De eerste uitvoering is 10 december in Sint-Jansteen. Het spel wordt 17 de cember in Hulst opgevoerd. Ook in Terneuzen en Axel komen de toneel liefhebbers met De Ster aan hun trek ken. Voor deze laatste twee uitvoerin gen wordt nog een datum gezocht. Daarnaast komt het Steense gezel schap in februari 1989 met de première van de Vlaamse klucht Doe het zelf, neushoorn, van Pierre Soetewey. Deze komedie was vorig seizoen het grote succes in Vlaanderen. De heren George Martens, Henk van den Branden, Eddy Weemaes en Wal ter Boussen vormen samen met de da mes Anny Coppieters, Christianne Mac Taggart en Jenny de Schepper de bezetting. De repetities zijn al begon nen. De regie is als vanouds in handen van Piet Verwer. Tijdens de jaarverga dering van Sint-Jan en Steene werd J. Coppieters tot nieuwe hoofdman be noemd. Coppieters volgt hiermee Wil ly Dobbelaer op die deze functie tien jaar lang bekleedde. Advertentie WEEKENDDIENSTEN ZEEUWSCH-VLAANDEREN 10 EN 11 SEPTEMBER 1988 CENTRAAL ALARMNUMMER 01150-12200 Terneuzen, zat. 8.00-zon. 8.00 uur: H. J. W. A. Meijerink, Serlippensstraat 11, praktijk Beethovenhof 3b, tel. 13768. Zon. 8.00-ma. 8.00 uur: H. D. D. Zuider- baan, Anna Bijnstraat 25, tel. 12324. Spreekuren alleen voor dringende ge vallen zat. en zon. 11.30 en 17.00 uur. Oostburg en Aardenburg: vrij. 19.00- ma. 8.00 uur: G. U. M. de Bruijckere, Brouwerijstraat 8, Oostburg, tel. 01170-2323. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande: G. de Meijer, Sluis, tel. 01178-1366. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke: vrij. 18.00-ma. 8.00 uur: H. van der Pas, IJzendijke, tel. 01176-1366. Breskens en Groede: R. Bonarius, Wa- lenstraat 1, Groede, tel. 01171-1825. Axel: vrij. 17.30-ma. 8.00 uur: E. Klop, Bastionstraat 36, tel. 01155-1777. Spreekuren zat. van 10.00-10.30 en 16.00-16.30 uur. Sas van Gent en omstreken: vrij. 18.00-ma. 8.00 uur: L. Feyen, tel. 1777. Spreekuur uitsluitend voor spoedge vallen zat. 11.30 uur op Stationsstraat 26, Sas van Gent. Hulst: vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: 'V. Voorbrood, Gr. Bagijnestraat 16, tel. 01140-13373. Spoedgevallenspreekuur zonder af spraak zat. en zon. 11.00 en 17.00 uur. Hoek, Sluiskil en Philippine: H. G. van Haelst, Spoorstraat 44, Sluiskil, tel. 01157-1955. Spreekuur voor spoedgevallen zat. en zon. om 11.30 uur. Kloosterzande en Hontenisse: vrij. 18.00-ma. 8.00 uur: W. J. ter Burg, Cloosterstraat 29, tel. 01148-1377. Spreekuur voor spoedgevallen op zat. 11.30 uur in de praktijk Groenendijk 52. Zaamslag: W. L. Fraanje, Plein 42, tel. 01153-1244. Clinge, Sint-Jansteen en Koewacht: vrij. 18.00-ma. 8.00 uur: B. Schulte, Hoofdstraat 34, Sint-Jansteen, tel. 01140-12928. Terneuzen: zat. 8.30-17.30 en zon. 11.30-12.30 en 17.00-18.00 uur: A. J. Klaassen, winkelcentrum Zuidpolder, tel. 12090. Axel: zat. 10.00-11.00 en 16.00-17.00 uur: Apotheek Axel, Oranjestraat 6, tel. 01155-2888. Hulst: zat. 11.00-12.00 en 15.30-17.30 en zon. 11.00-11.30 en 16.30-17.30 uur: Apotheek Hulst, Steenstraat 35, tel. 01140-14225. Oostburg: zat. 10.00-12.30 en 15.00- 16.30 en zon. 11.30-12.30 en 17.30-18.30 uur: Apotheek Oostburg, Burchstraat 16, tel. 01170-2170. (Spoedrecepten te lefonisch). industrieweg 37, Terneuzen 4538 AG tel. 01150-81125. Hulst en Hengstdijk: E. F. de Nijs, Wil- helminalaan 11, Hulst, tel. 01140- 13004. Terneuzen en Axel: M. P. Schaub. Spreekuren: zat. Terneuzen, W. de Zwijgerlaan 2b, van 13.30-14 uur, tel. 01150-95017. Axel Dierenkliniek van 11.00-12.00 uur, tel. 01155-1488. Zondag volgens afspraak tel. 01150- 95017. IJzendijke: H. H. F. M. v. d. Vijver, tel. 01176-1388. Weekendspreekuur zat. 13.00 uur en zon. 12.00 uur in de dierenkliniek te IJ zendijke. Terneuzen: J. P. de Vos, kliniek voor kleine huisdieren en bijzondere dieren, Van Diemenstraat 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur zat. van 12.30-14.00 uur en verder volgens telefonische afspraak. Peter de Vos, polikliniek voor kleine huisdieren, Van Steenbergenlaan 7, Terneuzen, tel. 01150-96425. Spreekuur zat. van 12.00-13.00 uur en verder volgens telefonische afspraak. Breskens: G. A. M. de Bruijckere, Dorpstraat 133, tel. 01172-2769. Spreekuur zat. en zon. 11.30 uur vol gens afspraak. Sluis, Oostburg en Aardenburg: A. L. J. van Bruinessen, Romanlaan 28, Aar denburg, tel. 01177-2398. Weekendspreekuren zat. en zon. 13.00 uur. Sas van Gent: M. F. C. de Dobbelae- re, Westdam 54, tel. 01158-3800. Spreekuur zat. 10-11.30 uur, zondag 12-13 uur en volgens afspraak. West-Zeeuwsch-Vlaanderen: zat. en zon. 12.00-12.30 uur: R. Apers, Sassen- straat 16, Aardenburg, tel. 01177-1380. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: zat. 10.00-10.30 uur en 18.00-18.30 uur en zon. 12.00-12.30 uur: W. P. F. Neve, Oranjestraat 18, Axel, tel. 01155-2332. West-Zeeuwsch-Vlaanderen: Telè- foonno. 01170-3139, u kunt uw bood schap inspreken op het antwoordap paraat, dag en nacht bereikbaar. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: Tele- foonno. 01140-12191, u kunt uw bood schap inspreken op het antwoordap paraat. Kruisvereniging Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen: Dag en nacht bereikbaar voor dringende hulpverle ning onder telefoonno. 01150-19049, u kunt uw boodschap inspreken op het antwoordapparaat. mevr. M. J. van Veen, Lorentzlaan 24, Terneuzen, tel. 01150-96007. IJZENDIJKE De kleuteronderwij zeres Jenny Casteleijn-Dieleman uit Zuidzande neemt vandaag (vrijdag) afscheid van de rooms-katholieke ba sisschool Molenbolwerk in IJzendij ke. Ze is acht jaar aan de school verbon den. Om 20.00 uur vindt in de school een afscheidsreceptie plaats voor ou ders en andere belangstellenden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 35