Welzij nsplan Aardenburg lokt nauwelijks kritiek uit Ringbaan Terneuzen kan volgend jaar gereed zijn Groene kaart als alternatief tegen onkruid onhaalbaar Alfa geeft het sportieve rijden een nieuwe injectie. PZC/streek z20 AUTOM. BEDR. GARAGE CITO GEBR. ESSELBRUGGE BV NU HALEN VOLGEND JAAR BETALEN I PEUGEOT 205 Buitenweg 37, Axel 01155-1609 COMMISSIE WELZIJN AARDENBURG BIERVLIET DOORTREKKEN MR HAARMANWEG Ambulancebaan Nieuwbouwplan B EN W VAN TERNEUZEN Naleving Wereldwinkels staan stil bij 15 jaar dictatuur in Chili Tijdens de Maxi markt: show van auto's en motoren De befaamde 1.7 liter boxermotor van de Alfa 3 3 is vanaf nu NIEUW: ALFA 33 1.7 i.e ook leverbaar met electronische injectie. ëen geavanceerd inspuitsysteem dat resulteert in nog meer souplesse en een verbluffend samengaan van zuinig heid en prestaties. naast gunstige verbruikscijfers noteert de nieuwe alfa 3 3 1.7 i.e. een top van ruim 190 km/h. Minstens zo opmerkelijk zijn de weergaloze wegligging, de perfecte handel baarheid en het ongeëvenaarde rijplezier. De nieuwe alfa 33 1.7 i.e. heeft dan ook alles wat autorijden tot een puur genoegen maakt. inclusief een zeer uitgebreide standaarduitrusting en een styling die hem duidelijk afzondert van het alledaagse. wanneer u de grijze middelmaat wilt passeren, nodigt de nieuwe AëFA 33 1.7 i.e. u bij deze uit voor een persoonlijke kennis making. Alfa 33 1.7 i.e. v.a. fl. 29.990,-* incl. btw af importeur. Leaseprijzen v.a. fl. 862,- excl. btw gebaseerd op 20.000 km/48 mnd. *excl. opties. AARDENBURG Commissie vergadert over zwembad PlattelandsvrouwenDeafde- ling De Braakman van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen komt op dinsdag 13 september bijeen in De Landbouw in Biervliet. De avond wordt verzorgd door mevrouw Kay- ser-Maas, voorzitster van de afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen en Noord-Bel- gië van Groei en Bloei. Ze toont onder meer de klank- en diaserie 'Vier seizoe nen op KayserhofDe bij eenkomst be gint om 19.45 uur. HULST DansavondDe soos voor alleen staanden Hulst houdt zaterdag een dansavond in het gemeenschapscen trum Den Dullaert. Het orkest The Williams verzorgt de muziek. Tussen door worden er een bingo en een verlo ting gehouden. De soosavond begint om 20.00 uur. Afasie De afasie-vereniging Zeeuwsch-Vlaanderen houdt dinsdag 13 september een soosmiddag in ver pleeghuis 'De Blaauwe Hoeve' in Hulst. Deelnemers zijn vanaf 13.30 wel kom. TERNEUZEN Thema-avond van vrouwenbond FNV viswedstrijd - Ronny de Ruyter is winnaar geworden van de wedstrijd, die de hengelaarsvereniging ONI uit Terneuzen zaterdag hield. Aan de Uit watering, waar 44 deelnemers kwamen opdagen, was sprake van een redelijke vangst. Bingo De Binnenstad vereniging houdt maandag een bingo in het ge bouw van de Centrale Stichting aan de Nieuwstraat in Terneuzen. De aan vang is om 20.00 uur en er worden tien rondjes gespeeld. WESTDORPE Taartenloop Woensdag 14 sep tember wordt in Westdorpe de inmid dels traditioneel geworden 'taarten loop' gehouden. De start is om 19.00 uur voor de winkel van bakker Hans de Caluwé op de Graafjansdijk. De aller kleinsten - tot 10 jaar - starten een kwartier eerder. Hollen hoeft niet per se, gewoon wandelen mag ook. Er kan worden gekozen tussen de afstanden 5-7,5 en 12,5 kilometer voor de 'groten en tussen 1 en 2,5 kilometer voor de kleintjes. Inschrijven kan vanaf 18.00 uur in de kantine van de sportvelden aan de Kapittelstraat. Voor iedere lo per is er één taart. IJZENDIJKE Bolling De bolclub Molenzicht in IJzendijke hield een bolling voor pelo tons van een lid-boller en twee niet le den-boilers. Er namen dertig pelotons aan deel. Ze speelden vier wedstrijden. De uitslag: 1. Ronnie, André en Herman de Pon, 2. Lottie Crieel, 3. Frans Riteco, 4. Theo Vermeulen en 5. Petrus Dellaert. Auto's Motorfietsen vanaf 17.585,- UIT VOORRAAD LEVERBAAR CxBGVAG VRIJDAG 9 SEPTEMBER 1988 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT De bebouwing aan de Stationsstraat zal moeten wijken voor het doortrekken van de mr Haarmanweg tot op het Schut tershof. TERNEUZEN - De ring om Terneuzen kan volgend jaar worden gesloten. De onderhandelingen tussen de gemeen te en firma De Hoop bv over doortrek king van de mr Haarmanweg tot op het Schuttershof (aan de Oostelijke Kanaalarm) zijn nagenoeg afgerond. Ligt dat deel van de weg er, dan rest nog slechts de reconstructie van de Axelsedam. Na dat karwei is de ring baan compleet. B en w van Terneuzen zijn er vast van overtuigd dat dan ein delijk een belangrijk deel van de ver keersproblemen in de Axelsestraat opgelost zal zijn. Juist met het oog op de ontlasting van die Axelsestraat kenden b en w een paar jaar geleden al prioriteit toe aan voltooiing van de ringbaan door mid del van het doortrekken van de Haar manweg. De onderhandelingen met De Hoop vergden meer tijd dan ver wacht. Dat bedrijf bezit een belangrijk deel van de terreinen tussen Haarman- weg en Schuttershof. Een paar maan den geleden pleegde wethouder W. Gosselaar (openbare werken) ook overleg met de bewoners van een tien tal huizen, dat moet wijken voor de nieuwe weg. De woningen worden door de gemeente aangekocht en gesloopt. Met de doortrekking van de Haarman- weg (ook belangrijk voor de ontslui ting van het industriegebied aan de Oostelijke Kanaaloevers) is een to taalbedrag van 3,2 miljoen gulden ge moeid. B en w willen het karwei onder hands aanbesteden. Daartoe worden zes gespecialiseerde aannemingsbe drijven in Terneuzen uitgenodigd. Er zijn ook vergevorderde plannen voor aanleg van een fietspad tussen Dethon (sociaal werkvoorzienings schap Zeeuwsch-Vlaanderen) aan de mr Haarmanweg en de Dokweg. Voor de aanleg staat Philips Terneuzen 380 vierkante meter grond af voor het sym bolische bedrag van één gulden. De aanleg kost 400.000 gulden. De aanleg van een bus- en ambulance- baan bij het nieuwe streekziekenhuis De Honte in Terneuzen-zuid houden de politieke gemoederen al maanden bezig. Wethouder Gosselaar zag vlak voor de zomervakantie zijn verwoede pogingen dat voorstel ongewijzigd door de raad te loodsen mislukken. In tegenstelling tot het college wilde de meerderheid van de raad dat de bus- en ambulancebaan ook opengesteld zou worden voor ander verkeer met bestemming De Honte. Vanuit de raad werden tal van argu menten aangedragen. Het belangrijk ste was wel dat een verbinding tussen het ziekenhuis en de nabijgelegen (voormalige) kruising Sint Anna het meest voor de hand lag. De verkeersre gelinstallatie op dat kruispunt zou nog steeds geschikt zijn voor verwerking van dat bestemmingsverkeer. Boven dien zou door het openstellen van die verbindingsweg een onveilige situatie in de woonwijken rond het ziekenhuis kunnen worden voorkomen. Destijds beloofden b en w de zaak aan de verschillende betrokken partijen én aan rijkswaterstaat en de provincie voor te leggen. De streekvervoers- maatschappij ZWN het al direct weten tegen openstelling voor alle verkeer te zijn, omdat dat vooral tijdens bezoe kuren vertraging voor de lijnbussen zou opleveren. Ook rijkswaterstaat toonde zich tegenstander, vooral om dat het beleid er sinds jaar en dag op is gericht het aantal aansluitingen op rijkswegen zoveel mogelijk te beper ken. Het ziekenhuisbestuur had geen enkel bezwaar en de provincie verwees naar rijkswaterstaat. B en w van Terneuzen tillen, zo blijkt uit een schrijven aan de raad, vooral zwa'r aan de afwijzende reactie van rijks Vaterstaat. Ze gaan er vanuit dat van Lie kant geen enkele medewer king te verwachten valt indien onver hoopt toch zou worden besloten Sint Anna weer open te stellen. De verbindingsweg komt donderdag aan de orde in de vergadering van de raadscommissie voor openbare werken. De voorstellen met betrek king tot de mr Haarmanweg komen diezelfde avond aan de orde in die commissie maar ook in de raadscom missie voor financiën. Beide commis sies vergaderen vanaf half acht. Zepra- ten ook over omvangrijke riolerings werken in Biervliet (kosten 1.068.000 gulden). De raadscommissie voor welzijn en milieu vergadert woensdagavond al. Belangrijk agendapunt in die verga dering is het plan voor de aanleg van een depot voor slibberging in de Koe- gorspolder bij Sluiskil. Daar zou op een lap grond van 10,6 hectare ka- naalslib moeten worden gedepo neerd. Eerst moet wel het bestem mingsplan Buitengebied worden aan gepast. AARDENBURG Het welzijnsplan van de gemeente Aardenburg voor de periode 1989-1991 is woensdagavond vrijwel ongeschonden door de Aar- denburgse welzijnscommissie geko men. Slechts op enkele kleine onder delen was er kritiek. Alle leden kon den zich vinden in de conclusie dat in verband met de beperkte geldmidde len (volgend jaar wordt de gemeente van overheidswege ruim 7 procent ge kort op welzijn) keuzen moeten wor den gemaakt. De heer F. van Dongen vond dat met name de Stichting Welzijn voor Oude ren en de Stichting voor Maatschappe lijke Dienstverlening zoveel mogelijk moeten worden ontzien. CDA-verte- genwoordigster mevrouw G. L. van Westrienen verbaasde zich erover dat de Stichting Welzijn voor Ouderen in het plan werd aangeraden naar nieuwe geldbronnen te zoeken, terwijl ten aanzien van het jeugd- en jongeren werk in het plan werd opgemerkt dat het subsidiebeleid soepel zal worden gehanteerd. De ambtenaar W. A. S. Dierick merkte op dat de soepele subsidie-toekenning van belang is om nieuwe initiatieven een kans te geven. Wethouder me vrouw A. S. Keymel-Cambier vroeg zich af of de opgelegde korting van 7,3 procent helemaal afgewenteld moest worden op de welzijnssector. Het ZIKV zou de korting op kunnen vangen door de eigen bijdrage van de deelnemers te verhogen, zo suggereer de mevrouw Van Westrienen. Me vrouw Keymel was van mening dat de mogelijkheden in dat opzicht beperkt zijn. Aardenburg trekt relatief veel geld uit voor het peuterspeelzaal- werk. In dat opzicht pleitte wethouder Key mel ervoor de vergoeding die de vrij willigers ontvangen kritisch onder de loep te nemen. Het lage aantal geboor ten dit jaar in Aardenburg voorspelt weinig goeds voor de toekomst van het peuterspeelzaalwerk, aldus wethou der Keymel. Mevrouw Van Westrienen sprak zich uit tegen ontkoppeling van het Ad- vies- en Informatiecentrum en de AARDENBURG De Aardenburgse raadscommissie van advies en bij stand voor het Van Dongen sportpark vergadert 27 september. Ing P. J. F. van Schaijk van Hevo Projekt in Veg- hel komt praten over de toekomst van het zwembad. De vergadering begint om 19.30 uur. Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening. Verder liet zij zich kritisch uit over de toegankelijkheid van de Weststraat voor rolstoelgebrui kers. Ook betwijfelde ze het of er hore- ca-ondernemers zijn, die bereid zijn om maaltijden te leveren aan ouderen, in het kader van het project Tafeltje- Dek-Je voor dezelfde prijs als in de be jaardentehuizen. Het nieuwbouwplan van de Stichting voor Maatschappelijke Dienstverle ning kan financiële consequenties hebben voor Aardenburg. Gevraagd is een jaarlijks bedrag van 2570 gul den, als bijdrage in de bouwkosten. De heer W. C. M. Gijsel van Gemeente belangen stelde dat de stichting niet per sé in Oostburg moet blijven, waar de grondprijs hoog is. Overigens kon maatschappelijk werk het gevraagde bedrag van hem krijgen. Mevrouw Van Westrienen wilde daarover nog verder overleg plegen binnen haar fractie. Over de subsidiëring van sportvereni gingen merkte de heer Van Dongen op dat krulbollers buiten de boot dreigen te vallen, omdat zij niet zijn aangeslo ten bij een landelijke bond en ook niet zijn verenigd in een officiële vereni ging. Deze voorwaarden worden ge steld in de nieuwe subsidieverorde ning. Hij vroeg wethouder Keymel hiervoor een oplossing te zoeken. TERNEUZEN - Het plan van D66- raadslid R. Arends om de chemische bestrijding van onkruid tussen stoep tegels en straatstenen in Terneuzen te beperken, is niet haalbaar. B en w van Terneuzen schrijven de raadscom missie voor milieuzaken dat ze het voorstel op zich best kunnen waarde ren maar na onderzoek tot de conclu sie zijn gekomen dat uitvoering ervan niet zal leiden tot een drastische ver laging van de hoeveelheid bestrij dingsmiddelen. Wèl rekenen ze op een toename van het aantal arbeidsuren. Arends kwam half juni met de sugges tie af te zien van het doodspuiten van onkruid op de stoep of de straat voor een woning, waarvan de bewoner een 'groene kaart' voor het raam heeft han gen. Met die kaart kan de bewoner kenbaar maken dat hij zelf dat on kruid zal weghalen. B en w,In theorie is uw suggestie aan- trekkelijk, maar of dat ook in de prak tijk het geval zal zijn, menen wij te moeten betwijfelen. Te verwachten is dat veel mensen - zo niet in eerste in stantie, dan toch na verloop van tijd - het milieu-aspect niet laten prevale ren." kan. Hoe zou naleving van de regeling moeten worden gecontroleerd of wor den gehandeld in woonerven, waar al die grenzen niet zo duidelijk zijn aan gegeven. B en w wijzen er het raadslid op waar om onkruidbestrijding echt nodig is: het straatbeeld zou bepaald onaan trekkelijk worden, er zou vervuiling optreden en bovendien zouden ge vaarlijke situaties kunnen ontstaan bijvoorbeeld na een regenbui. De ge meente gebruikt chemische middelen omdat daarmee de bestrijding op de eenvoudigste wijze kan plaatsvinden, de kosten lager zijn (dan het verwijde ren met handkracht) en die middelen 'veel preventiever en effectiever werken dan welk ander middel dan ook'. Het plan komt woensdag aan de orde in de vergadering van de raadscom missie welzijn en milieu (aanvang 19.30 uur). Het college ziet verder verschillende 'leeuwen en beren'. Wat bijvoorbeeld te doen indien de bewoner in kwestie tegenstander is van de bestrijdings middelen, maar zelf niet uit de voeten TERNEUZEN - De Zeeuws-Vlaamse wereldwinkels herdenken de komen de weken de vijftiende verjaardag van de Chileense dictactuur met de verkoop van Chileense wandkleden. Op 11 september is het vijftien jaar geleden dat de gekozen president Sal vador Allende door een militaire staatsgreep onder leiding van gene raal Pinochet werd afgezet. Op tal van plaatsen zijn herdenkingen in de vorm van demonstraties. De Zeeuws-Vlaamse wereldwinkels heb ben evenwel voor een andere opzet ge kozen. De wandkleden - zogenaamde applicaties - zijn gemaakt door vrou wen uit de sloppenwijken van Santia go de Chili, de Chileense hoofdstad. Politieke vluchtelingen hebben de kle den uit Chili meegenomen. Ze zijn ver krijgbaar in de wereldwinkels in Ter neuzen, Breskens, Schoondijke, IJzen- dijke en Koewacht. Met de actie willen de wereldwinkels de aandacht voor enige tijd op Chili vestigen. Ze vinden het onaanvaard baar dat Nederland weigert op inter nationale bijeenkomsten te proteste ren tegen financiële steun aan Chili. Die steun komt onder meer van het In ternationaal Monetaire Fonds. Als lid van het IMF heeft ons land een 'aan deel' in de dictatuur, zo stellen de we reldwinkels. Op dnsdag 4 oktober om 15.00 uur be ginnen de repetities van het zangkoor van de afdeling. Ze worden gehouden bij mevrouw J. de Putter in Hoek, du ren een uur en staan onder leiding van de nieuwe dirigent, S. Schij ve uit Oost burg. Die is op zoek naar mensen, die een instrument bespelen. Ook nieuwe leden zijn welkom. TERNEUZEN - De Vrouwenbond FNV houdt woensdag 14 september een the-, ma-avond over economische zelfstan digheid van vrouwen. Er wordt onder meer een videofilm vertoond met als titel Het loont de moeite. Na de pauze wordt onder leiding van Charlotte Vis ser nagepraat. De thema-avond wordt gehouden in 'Ter Nose' aan de Markt in Terneuzen en begint om 20.00 uur. Ook de jeugdleden van ONI kwamen in actie. Aan de Oostkolk in Terneuzen ging Michel Bakker met de hoogste eer strijken. De uitslagen. Clubwedstrijd. 1 R. de Ruyter 180 punten; 2 A. Hofman 142; 3 K. Florussen 113; 4 J. de Ruyter 74; 5 A. Hamelink 62. Jeugd. 1 Michel Bakker 51; 2 Marnix de Meester 38; 3 Allen de Ruyter 30; 4 Wilfred Hamelink 27; 5 Mark Rouw 22. 1986 1986 1985 1981 1981 1980 1979 1979 1978 1977 1977 Actieaanbieding je Uitstel van betaling tot zomer 1989 of -jr Financieren voor 7,9% BMW 316 Ford Escort D Opel Ascona 1.6 S. Nissan Sunny 1.5 GL. Skoda 105 S Volvo 340 DL Talbot Samba GL Opel Kadett 1.2 S BMW 316 Daihatsu Charade Citroen GSA 1985 BMW K 100 1984 Yamaha XJ 750 1984 Honda XL 600 R 1984 Kawasaki Z 500 1984 Suzuki GS 450 1984 Kawasaki Z 400 1983 Honda CBX 1982 Honda 400 GS 1982 Honda 550 1980 Honda 500 1980 Suzuki 380 GT PLEIN 29 - ZAAMSLAG - TEL. 01153-17 81 AUTO'S EN MOTOREN AUT0HSH0P A.P.K. KEURINGSTATION

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 34