De cognac is uitstekend Vrouwen worden driedubbel gepakt door bezuinigingen Zwemmen voor Unicef JAZZ IN VLISSINGEN AARDENBURGER VOOR RECHTBANK Cassina G PZC/ provincie B en w Oostburg: Jeugdcentrale krijgt aanvulling subsidie van 13.000 gulden zoekt u cab van dan vindt u die bij bas+mar de jager MIDDELBURG De 20-jarige Aardenburger F. J. R. kreeg donderdag op de zitting van de politierechter in Middelburg conform de eis 750 gulden boete, drie weken gevangenisstraf voorwaardei jk en vijf maanden rijontzegging voorwaardelijk (proeftijd twee jaar) opgelegd omdat hij een caféruzie op straat uitvocht en daarbij aldus de officier van justitie mr S. Tempel zijn auto als wapen gebruikte. Hij verkeerde onder invloed van alcohol. Gematigd Workshop VOORZITSTER VROUWENBOND FNV VLISSINGEN - Johnny Grif fin, Tittle giant' op tenorsax, mompelt dat de cognac in Vlissingen méér dan uitste kend is. Buiten, op het Bella- mypark, wachten een paar honderd jazz-liefhebbers op zijn fenomenale solo. Vlis singen hééft het. Eén donder dagavond lang swingt de Scheldestad in de openlucht. Jazz op topniveau, onderbro ken door Jules Deelder, au teur en 'Rotterdams Nacht burgemeester'. kapelle 01102 3810 VRIJDAG 9 SEPTEMBER 1988 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Boete na inrijden op auto bij ruzie R. kreeg op 4 juni 's nachts tegen vier uur in een café in Oostburg woorden met de 20-jarige E. R. C. van S. uit Wa terlandkerkje naar aanleiding van een meisje. Nadat het tweetal de zaak ver laten had stapte Van S. in zijn auto om naar huis te gaan. R. wilde hem niet laten gaan en om hem te dwingen uit zijn auto te stappen sloeg hij met een dopsleutel de ruit van zijn linker voor portier in. Van S. maakte toch aanstalte om weg te rijden. Toen hij zijn wagen aan het keren was, waarbij hij achterwaarts de berm inreed, stormde R. met zijn auto op hem af en reed frontaal op hem in. Door de botsing vloog de wagen van zijn tegenstander enkele meters voor uit. R. schrok zo van zijn daad dat hij onmiddellijk naar het politiebureau in Oostburg reed om te vertellen wat hij had gedaan. Hij dacht dat Van S. bij de botsing gewond was geraakt. De politie constateerde dat R. drank gebruikt had. De bloedproef had een promillage van 1.14 tot resultaat. Hij stond dan ook behalve voor vernieling ook voor rijden onder invloed terecht. Op de zitting verklaarde hij de auto van Van S. niet met opzet te hebben aangereden. Hij zou hem alleen de weg maar hebben willen versperren. Mr Tempel was echter van mening dat, gezien de kracht van de botsing, R. wel degeijk willens en wetens op hem ingereden was. Hoewel de offi cier zwaar tilde aan dit gebruik van de auto als wapen en R. al eerder met alcohol in het verkeer gepakt werd, was hij toch uiterst gematigd met zijn eis. R. had dit te danken aan het feit dat hij kort na het incident uit eigen beweging hulp voor zijn drankpro bleem had gezocht. Hij was zich door het gebeurde pijnlijk bewust geworden van zijn afhankelijk heid van alcohol. Bovendien bracht zijn advocaat mr E. G. M. Smit naar voren dat hij sinds kort werk heeft waarvoor hij zijn rijbewijs niet kan missen. Van S. werd diezelfde nacht eveneens geverbaliseerd voor rijden onder in vloed. Hij werd in de Bakkerstraat in zijn woonplaats aangehouden met een promillage van 1.44. Politierechter mr R. A. Fibbe veroordeelde hem daar voor bij verstek tot 750 gulden boete en vijf maanden voorwaardelijke rij ontzegging. Hij rekende Van S. het feit minder zwaar aan omdat de schrik van het voorafgaande incident er een rol in speelde. OOSTBURG - De gemeente Oostburg heeft fouten gemaakt bij de bepaling van de hoogte van de subsidie voor de stichting Streek Jeugd Centrale. Als gevolg daarvan heeft de stichting voor dit jaar te weinig geld gekregen. Het college van b en w heeft de fouten erkend en doet de raad het voorstel het subsidiebedrag aan te vullen. Door de fouten kreeg de SJC 13.000 gulden minder dan waar de stichting recht op had. De SJC was een arob-procedure ge- bonnen tegen de gemeente. De com missie bezwaar- en beroepsschriften stelde vast dat er onbehoorlijk gehan deld was. De subsidie voor de SJC be staat uit twee onderdelen. De stich ting krijgt een bedrag voor het voor het sociaal-cultureel werk en een be drag voor het werklozenproject. Dit laatste bedrag was door de gemeente te laag vastgesteld. In totaal krijgt de SJC voor dit jaar 247.000 gulden subsi die. (Advertentie) HEINKENSZAND - 'Kind, school en media' is dit jaar het thema van de Zeeuwse onderwijsdag voor het ba sisonderwijs, woensdag 21 september in De Stenge te Heinkenszand. Het on derwerp wordt vanuit drie invalshoe ken benaderd: kinderen en televisie, kinderen en krant en kinderen en film. Inleidingen, workshops en pre sentaties belichten een en ander. Het onderdeel 'kinderen en televisie' zal worden toegelicht door vier inlei ders. Gerard Dielissen, eind redacteur van het Jeugdjournaal, praat over de opzet en totstandkoming van zijn pro gramma. Burny Bos, hoofd kindertele visie van de VPRO en kinderboeken schrijver, geeft aan waar naar zijn me ning een goed kinderprogramma voor de televisie aan moet voldoen. Han Hoekstra, schoolbegeleider uit Twen te, bespreekt de invloed van televisie op kinderen en de rol die ouders en leerkrachten erbij kunnen spelen. An- dré Rooymans van de Nederlandse Onderwijs Televisie vertelt over het schooltelevisieprogramma 'Anders tv kijken', dat kinderen wil aanzetten tot een kritischer kijkgedrag. Verder zijn er video-presentaties, van onder ande re het NOS-Jeugdjournaal en de Ne derlandse Onderwijs Televisie, en en kele stands, van bijvoorbeeld de Kin derkast. Peter Fiedeldij Dop van de stichting Krant in de Klas verzorgt bij het on derdeel 'kinderen en krant' een aantal workshops. Hij laat de deelnemers zien hoe goed de krant als lesmateriaal kan dienen. De redactie van de Krulle- bak, de kinderkrant van de PZC, werkt tijdens de onderwijsdag aan een grote muurkrant. Ter plekke gaan verslag gevers op pad en worden vraagge sprekken gevoerd, zodat de bezoekers kunnen zien hoe een krant tot stand komt. Harry Peeters, organisator van het kinderfilmfestival Cinékid, houdt voor het onderdeel 'kinderen en film' een inleiding en hij leidt een work shop. Peeters geeft een antwoord op de vraag wat een goede kinderfilm voorstelt en wat ermee in de klas kan worden gedaan. Leidraad van de workshop is: hoe kan een goede kin derfilm in het onderwijs worden ver werkt. Verder worden doorlopend korte films vertoond, bestemd voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Een jaarlijks terugkerend punt in de onderwijsdag is de expositie van on derwijsleermiddelen door meer dan dertig uitgeverijen en dergelijke uit heel Nederland. De Zeeuwse onder wijsdag duurt van 8.30 tot 13 uur en is bestemd voor leraren van basisscho len en leden van ouderraden, medezeg genschapsraden en besturen. Vlissingen? Zeeland? Dat is toch het achterland van Rotterdam?" Non chalant leunt de auteur tegen de bar van nachtcafé Dakota. Burgemees ter Chris Rutten van Middelburg, die even later de 20.000ste Zekatel-ka- belabonnee zal huldigen, betreedt de kroeg wat stijfjes. „Ik heb wat litera tuur van u in de boekenkast", bekent hij Deelder. Die blijkt nauwelijks on der de indruk. Mompelend: „Die bur gemeesters...da's een verhaal apart. Willen steeds grotere gemeenten, steeds meer verdienen. Peper van Rotterdam? Hij zal me binnenkort de Anna Blamanprijs uitreiken, maar ik heb nauwelijks contact met hem. Ach, als hij eenmaal weg is, heb je zijn vrouw. Die krijg je nog niet weg met een atoombom". Rutten en zijn Vlissingse collega Van der Doef verbroederen zich moeite loos. 'Concentratiekern' Vlissingen- Middelburg lééft, al schijnt niemand zich in Den Haag er over op te win den... Het Bellamypark loopt halfvol met toegewijde PZEM-medewerkers als Het Zeeuws Jazz Collectief met PZEM-directeur Frank Deurvorst - energiek op saxofoon - er zijn op wachting maakt. Het wordt pas inte ressant na The Blue Jeans Big Band en Jules Deelder, die goed is voor wat sappige Marokkaanse jazzverhalen. Clark Terry en the Johnny Griffin Quintet stelen de show. Jazz die ge lukkig maakt... Er werd donderdag druk gezwommen tijdens de zwemvierdaagse in De Honte in Kloosterzande. KLOOSTERZANDE - De zwemvier daagse in Hontenisse die maandag zwemmend werd geopend door wet houder P. Mangnus, is een succes ge worden. Niet alleen door het grotere aantal deelnemers (157) dan voor gaande jaren, maar vooral voor Uni cef, het doel waarvoor werd gezwom men. Het merendeel van het deelnemers had sponsors weten te vergaren die be taalden voor de sportieve prestaties. Dat geld en de inschrijfgelden voor deelname aan de vierdaagse, komen ten goede aan de organisatie die op komt voor het kind. Mevrouw Kessen, vertegenwoordigster van Unicef in de regio, wilde het exacte bedrag dat bij een is gezwommen, nog niet kwijt. „Maar het is vergeleken met andere gemeenten, een gigantisch bedrag", vertelt ze enthousiast. Het eindbedrag van de actie zal pas vanavond (vrijdag) worden bekendge maakt wanneer de zwemvierdaagse op feestelijke wijze wordt afgesloten. Nor maal gesproken zou ook het zwembad vanavond zijn poorten definitief slui ten voor dit seizoen. Donderdagmid dag deelde badmeester B. van Goeye de aanwezigen mee dat gezien het mooie weer ook zaterdag en zondag nog kan worden gezwommen in de Honte in Kloosterzande. wen buitenshuis werken, het vaak gaat om slecht betaalde banen, met slechte arbeidsvoorwaarden en con tracten, indien er al contracten afge sloten zijn. Zij pleitte daarom voor be tere arbeidsvoorwaarden onder meer ook voor het sterk toenemende aantal rechteloze thuiswerksters. Ze stond tijdens de bijeenkomst, die werd gehouden vanwege het 40-jarig bestaan van de afdeling Middelburg, stil bij strijdpunten uit het verleden. Zij memoreerde als successen van on der meer de Vrouwenvakbond: de vrouwenvakscholen, de groeiende in vloed van de bond binnen de vakcen trale en de acties in de gezondheids zorg waardoor voor vrouwen belang rijke voorzieningen als de pil en der gelijke toch in het ziekenfondspakket gebleven zijn. Ze riep de vrouwen op ook in deze tijd hun „tanden te laten zien" en zich niet ,murw' te laten maken door het kabi netsbeleid, maar te blijven strijden te gen onder méér inkomensachteruit gang in de sociale zekerheid. „Waar gaan we naar toe in het jaar 2000. Moet je dan op je zeventigste nog blij zijn, wanneer je een baantje hebt aan de kassa bij Albert Heijn?", vroeg de vak bondsvoorzitster zich af. Ze huldigde tijdens de bijeenkomst in vrouwenhuis 't Pand twee vrouwen van het eerste uur uit de afdeling Mid delburg. „We hebben ongelofelijk veel aan jullie te danken. Jullie oudere vrouwen hebben de flinkheid gehad de fakkel te blijven dragen", zei ze tegen Rie van Aalst, die 40-jaar lid is en Gina Arnoldus, 25-jaar lid. Een ander 40-ja- rig lid Map Mondeel, kon niet op de bij eenkomst aanwezig zijn. De Middelburgse afdeling hield don derdagmiddag ook een receptie, waar op onder anderen veel vertegenwoor digers van de andere vakbonden aan wezig waren. De afdelingsvoorzitster, Siny Dijkhuizen-Brüning, hield een toespraak waarin ze inging op het af- delingsverledén en het verleden van de landelijke bond. 's Avonds was er nog een optreden van toneelgroep Zilt. De twee jazz-grootheden Clark Terry (links) en Johnny Griffin tijdens hun Vlissings concert. De Rotterdamse dichter Juuler Deelder leidt het Terry-Griffin Quintet in. MIDDELBURG - Vrouwen worden door de bezuinigingen driedubbel ge pakt. Bezuinigd wordt vooral op werk in voor vrouwen belangrijke sectoren, de gezondheidszorg bijvoor beeld. Banen vervallen daar en het werk wordt overgenomen door (vrou welijke) vrijwilligers, omdat het wel gedaan moet worden. Vrouwen wor den zo als gebruikster, als werkneem ster en als vrijwilligster in die secto ren gedupeerd. Dat constateerde Maria van Veen, lan delijk voorzitster van de Vrouwen bond FNV donderdagavond op een ju bileumbijeenkomst van de bond in Middelburg. „Laat Brinkman zelf zijn handen maar eens uit de mouwen ste ken en iedere morgen vrijwillig patiën ten gaan wassen in een verzorgingste huis", zei de vakbondsvoorzitster. „Vrijwilligers en familieleden worden voor zulk werk op grote schaal ingezet, omdat het personeel daar er geen tiid meer voor heeft. Maar nee, de minister doet zoiets niet, maar geeft inplaats daarvan geld voor onderzoeken naar armoede in Nederland." De vakbondsvoorzitster hield een fel betoog tegen de volgens haar heel snel verslechterende arbeidsmarkt- en in komenspositie van steeds grote groe pen mensen. „Woest kan ik worden, wanneer ik brochures zie, over hoe je van nog geen tientje toch een dag rond zou kunnen komen met nog drie ge zonde maaltijden ook. Ik krijg de brie ven binnen van mensen, die omdat ze in de bijstand terecht zijn gekomen, bijna alles de deur uit hebben moeten doen. De steeds verder gaande tweede ling in de samenleving, dat soort zaken moeten wel als bond aan de kaak stel len." Aan de hand van cijfers toonde Maria van Veen over vrouwenwerkgelegend- heid aan, dat hoewel steeds meer vrou- Landelijk voorzitster Maria van Veen van de Vrouwenbond FNV kon tijdens de jubileumbijeenkomst van de afdeling Middelburg twee eveneens jubilerende leden huldigen, links Rie van Aalst (40 jaar lid), midden Maria van Veen en rechts Gina Arnoldus (25 jaar lid).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 29