steunt Bangladesh Hoondert tekent bij Willem 2 pas na rust op toeren Schaatsplank Van Swieten: we zijn té tolerant geweest Alleen bij AKAI hunt u iien wnt snél Is EEN 1UST VOOR OOG OOR /V> MET NIEUW WERELDRECORD HOOGSPRINGEN: 2.43 Stormvogels en Atlas aan leiding Doping kost wielrenners hun medaille Vermeule wint in Groningen Onzekerheid over deelname springruiters I© Sport op tv PZC/sport Verhuizing? Europacupduel MZ: financiële krachtproef wiiiL iiiirurijil |J VS-22 Quick Response videorecorder 23 SALAMANCA (ANP/Reuter) - De Cubaan Javier Sotomayor heeft donderdag tijdens wedstrij den in Salamanca het wereldrecord hoogspringen gebracht op 2,43 meter. Dat is een verbete ring van de oude topper met één centimeter. Het record stond sinds 30 juni 1987 (Stockholm) op naam van de Zweed Patrik Sjöberg. De 20-jarige Sotomayor doet niet mee aan de Olympische Spelen in Seoul; Cuba stuurt om politieke redenen geen afvaardiging. Swift 3-Stormvogels 5-8 All Ready-Atlas 4-6 Volharding-TOP 2 2-2 DDR m Oosterbosch VRIJDAG KLOETINGE DELFT ONDERSPIT: 0-7 TRAINER BAAN: ER MAG GEEN HETZE GEVOERD Woeste schop VRIJDAG 9 SEPTEMBER 1988 Cubaan Sotomayor (20) overvleugelt Sjöberg De 20-jarige Sotomayor tekende voor het tiende wereldrecord van het atle- tiekseizoen. Met 2,38 meter was de Cu baan al aanvoerder van de wereld ranglijst van dit seizoen. Twee j aar geleden verbeterde de uit Li- monar afkomstige Sotomayor het we reldrecord bij de junioren (2,36 meter). Op zestienjarige leeftijd schaarde hij zich bij de wereldtop door 2,33 meter te springen. In de twee seizoenen die daaraan vooraf gingen had de 1,96 me ster lange Cubaan een enorme sprong gemaakt; hij verbeterde zijn beste prestatie in die jaren met 33 centime ter. „Ik wist dat ik de recordhoogte kon be- VLISSINGEN - In de eerste klas afde ling veldkorfbal wonnen Stormvo gels (Westkapelle) en Atlas (Ritthem) ook hun tweede competitiewedstrijd. De twee Walcherse ploegen nemen daardoor ook meteen afstand van Tjo- ba 3 (Ondo 2-Tjoba 3 werd 8-5), terwijl All Ready en Swift 3 nog zonder pun ten zijn. Volharding-TOP 2 eindigde in een gelijkspel. Zonder een geweldige wedstrijd af te leveren was Stormvogels toch de bete re ploeg in een ontmoeting waarin Swift 3 lang partij kon geven, maar in de tweede helft bij een 5-6-achterstand iets te gretig op zoek ging naar de ge lijkmaker. De foutjes die daarbij ge maakt werden benutten de Vogels om in de slotfase naar 8-5-winst uit te lo pen. Ook bij All Ready-Atlas werd al gauw duidelijk dat de bezoekers wat meer kwaliteit in het veld hadden staan. De ploeg drukte dat in de eerste helft ook in de score uit: een 5-2-voorsprong. In de achtervolging na de rust demon streerde de thuisploeg de zwakke kant van het team: een slechte afwerking reikte slechts tot 4-6 als eindresultaat. De uitslag geeft al aan dat de aanvals- vakken hun dag niet hadden. In een overigens leuke wedstrijd hielden de ploegen elkaar in evenwicht, maar kwam die aanvallende onmacht al snel om de hoek kijken: 2-1 halfweg. Met alles wat men nog over had stre den de twee teams daarna voor de pun ten. Die werden in een 'wedstrijd van de gemiste kansen' tenslotte terecht gedeeld. Atlas 1 Stormvogels 1 Ondo 2 Tjoba 3 Top 2 Volharding 1 Seolto 1 All Ready 1 Swift 3 dwingen", verklaarde Sotomayor don derdag in Spanje. „Vaak genoeg waren mijn gedachten deze zomer bij een we reldrecord. Maar nu waren alle voor waarden om te slagen aanwezig." Bij zijn tweede poging ging Sotomayor over 2,43 meter. Even tevoren had de Cubaan in zijn eerste beurt 2,40 meter genomen. Daarmee werd hij een van de zes springers ter wereld die de bar rière hebben overmeesterd. Voor de hoogte van 2,36 meter had hij overi gens zijn drie pogingen nodig. Sotomayor geldt als het wonderkind in de wereld van de eigenzinnige hoog springers. De 2,33 meter op zestienjari ge leeftijd was al goed voor de achtste plaats op de wereldranglijst. Twee jaar geleden werd hij de eerste jeugdwe reldkampioen hoogspringen. In het Olympisch seizoen voerde hij eerst de mondiale ranglijst aan met 2,37. Daar na verbeterde hij zich met een centi meter. Die hoogte werd ook bedwon gen door Sergej Maltsjenko uit de Sov jetunie. Ulf Timmermann heeft donderdag tij dens atletiekwedstrijden in Potsdam de beste prestatie geleverd. De we reldrecordhouder stootte de kogel 22,61 meter. Dat is 45 centimeter min der dan het wereldrecord, dat de Oostduitser dit jaar op Kreta vestig de. Timmermann werd geinspireerd dor Udo Beyer, die bij zijn tweede poging een afstand van 22,10 meter had be reikt. Bij verdere beurten liet Timmer mann de kogel nog na 22,17 en 22,11 meter neerploffen. Voor het eerst sinds twee maanden was de DDR-top in Potsdam weer voor een wedstrijd bijeen. Bij dames bena derde Sabine Busch met 54,18 secon den op de 400 meter horden haar beste seizoenprestatie. Opmerkelijk zwak was de verrichting van de tweevoudige wereldkampioene Silke Möller, die op de 100 meter als vijfde eindigde. Win nares werd Marlies Göhnr, die vorig jaar toen Möller onder haar meisjes naam Gladisch triomfen behaalde, al was afgeschreven. Achter Göhr (10,94) bleef ook Heike Drechsler onder de elf-secondengrens: 10,99. Verrassend was verder de nederlaag die wereldkampioen Thomas Schönle- BRUSSEL (ANP) - Na stayer Stan Tourné zijn twee andere wielrenners vanwege het gebruik van dope tijdens de wereldtitelstrijd op de baan van Gent een medaille kwijt geraakt. Het gaat om de Italianen Claudio Golinel- li, winnaar op het onderdeel keirin en tweede in de sprint, en Vicenzo Cola- martino, tweede bij de amateur stayers. Beide Italianen zijn betrapt op het ge bruik van nortestosteron, een hor moonpreparaat met een lange wer king. Het geval Golinelli is opvallend. Hij hoeft alleen zijn zilveren medaille voor zijn tweede plaats tijdens de sprint in te leveren. Golinelli werd po sitief bevonden na de sprintwedstrijd, die op een woensdag werd gehouden. Zijn gouden plak, verdiend als win naar van het onderdeel keirin, mag hij echter houden. Maandag, twee dagen eerder, bleef de urine van de Italiaan namelijk schoon. Een onwaarschijn lijk resultaat van de controle, gezien de lange werking van het bij hem ge vonden produkt. be op de 400 meter leed. Zijn trainings makker Jens Carlowitz was duidelijk sneller: 45,08 tegen 45,59. De DDR-ploeg reist naar Seoul zonder hoogspringster. De limiet was gesteld op 1,97 meter, twaalf centimeter on der het wereldrecord. Susanne Beyer bedwong in Potsdam een hoogte van 1,90. LEWEDORP - De voetbalvereniging Lewedorpse Boys haakt dit weekeinde in op de actie voor de slachtoffers van de overstromingsramp in Bangladesh. De recette van de competitiewedstrijd tegen Domburg, zondag in Lewedorp, komt ten goede aan de getroffenen van de overstroming. De sponsor van Lewedorp, McCain, heeft bovendien toegezegd de recette-op brengst te verdriedubbelen. „We nemen het voortouw en ik hoop dat andere Zeeuwse sportverenigingen hier op inhaken", aldus voorzitter Sjaak de Ko ning, die erop rekent dat de wedstrijd van zondag 750 a 1000 gulden oplevert. „En als je dat met drie vermenigvuldigt kom je toch aan een aardig bedrag". GRONINGEN (ANP) - John Vermeule, die een startbewijs voor de Olympi sche marathon op luttele seconden misliep, heeft donderdag in Gronin gen een halve marathon gewonnen. De atleet van Dynamo '70 uit Middel burg legde de ruim 21 kilometer af in 1 uur 03 minuten en 05 seconden. Ri chard Vollenbroek eindigde op drie minuten als tweede. Gerrit Voortman werd derde. De uitslag is: 1. Vermeule (Dynamo '70, Mid delburg) 1.03.05, 2. Vollenbroek (MPM, Al melo) 1.06.18, 3. Voortman (Rijssen) 1.07.16. DEN HAAG (GPD) - Er bestaat onze kerheid over de uitzending van twee Nederlandse springcombinaties naar de Olympische Spelen in Seoul. Olym pic Treffer en Doreen La Silla, respec tievelijk bereden ^oor Wout Jan van der Schans en Jan Tops, moeten uiter lijk vandaag (vrijdag) aan een herkeu ring worden onderworpen. Deze tweede test is noodzakelijk omdat de paarden bij een eerdere keuring spo ren van kreupelheid vertoonden. De herkeuring wordt uitgevoerd door een onafhankelijke veterinaire com missie. Volgens jhr. mr. Van Nispen tot Sevenaar, voorzitter van de Neder landse Hippische Sportbond, zal daar bij streng worden gelet op het gebruik van medicamenten die op de do- pinglijst van de Internationale Hippi sche Federatie voorkomen. (Advertentie) E «EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEf- huur bij ons de gepaste wagen 75 JAAR VERTROUWD VAKMANSCHAP NET EVEN ANDERS^ V A Fred van Eedenstraat 1 TERNEUZEN Cel 01150-13456 t Hof te Zandeplein 17 KLOOSTERZANDE Tel 01148- 14124» 1 0 2 0 2 0 GOES - Peter Hoondert rijdt ook het komend seizoen voor de wielerforma- tie van PDM. De Goese coureur (27) gaat zijn vierde seizoen in bij de ploeg van Jan Gisbers. Hoondert rijdt het komend seizoen niet meer in dienst van sprinter Wim Arras, die na een doping-affaire bij PDM in ongenade raakte. Arras heeft een contract afgesloten met Lotto. Bert Oosterbosch zal het komende sei zoen geen deel uit maken van het wie- Ierpeloton. De 31-jarige coureur uit Lekkerkerk heeft besloten met onmid dellijke ingang te stoppen. Ooster bosch ambieert een functie in de kle- dingbranche. De renner had nog een overeenkomst met Transvemij; in de verbintenis was echter opgenomen dat hij het eerst een seizoen zou proberen. Het laatste sei zoen tijdritspecialist Oosterbosch werd doorkruist door een langdurige hersenvliesontsteking. VLISSINGEN Tafeltennisvereni ging MZ/Chrompack uit Middelburg heeft nog steeds niet genoeg sponsors voor het spelen van de wedstrijden in de Europacup. Op de 450 brieven die zijn uitgeggaan, kwamen tot nu toe slechts vier reacties. De club heeft tussen de vier- en vijfduizend gulden nodig om het avontuur financieel rond te krijgen. Gisteren werd overigens de naam van de Atheense tegenstander bekend. In het weekend van acht en negen okto ber speelt MZ bij CFN Ionia. Mochten de Middelburgers de eerste ronde overleven, dan wacht in de tweede ron de een thuiswedstrijd tegen het sterke ASK Mladost uit Zagreb (Joegosla vië). 10.03-10.35 Did 1: Der Sportspiegel. 14.00-14.30 SKY: Sport Aid '88 News: repor tage van de voorbereiding van een massale 10 km-loop op 11 september in Londen. 14.50-16.50 BBC 1: Golf: verslag van de Open Europese kampioenschappen in Sunning- dale. 15.05-15.25 BBC 2: 100 Great Sporting Mo ments: historische serie, vandaag over de tennismatch tussen Arthur Ash en Jimmy Connors in 1975. 15.25-16.00 BBC 2: Horse Racing/Golf: ver slag van de paarderennen in Goodwood en de Open Europese golfkampioenschappen. 16.05-17.00 BBC 2: Horse Racing: vervolg. 16.05-17.00 BBC 2: Horse Racing: vervolg. U~3 Üffl Dammen Nederland-Sovjetunie 7-13: Wiersma - Bal- jakin 1-1, Krajenbrink - Tsjitsov 1-1, Hans Jansen - Valneris 0-2, Van der Wal - Gant- warg 1-1, Stokkel - Korenevski 1-1, Clerc - Virny 1-1, Gerard Jansen - Mitsjanski 0-2, Van der Zee - Schwarzman 1-1, Scholma - Vertsjovits 1-1, Van Aal ten - Tsjoelkov 0-2. Uitslag 7-13, stand 24-36. Honkbal Parma, finale WK: Cuba-Verenigde Staten 4-3. Eindstand: 1. Cuba, 2. Verenigde Staten, 3 Taiwan, 4. Japan, 5. Canada, 6. Puerto Rico, 7. Nicaragua, 8. Zuidkorea, 9. Italië, 10. Ne derland, 11. Nederlandse Antillen, 12. Span je. Lotto/toto De eerste prij s van toto 35a wordt niet uitge keerd. Voor de 238 winnaars van de overige twee prijzen was een prijzenbedrag beschik baar van f. 20.665,35. Tweede prijs: 11 win naars, die f. 375,70 ontvangen; derde prijs: 227 winnaars, die f. 45,50 ontvangen. De jackpot voor toto 37 bedraagt f. 6199,609. Het winnend nummer van cijferspel 35 en 35 A was 0 5 1 0 0 0. Voor de 2394 winnaars van dit cijferspel be draagt het totaal aantal prijzen f. 78.130,00. Zes cijfers goed: geen winnaar; vijf cijfers: 2 winnaars, elk bruto f. 10.000,00; vier cijfers: 17 winnaars, elk f. 1.000,00; drie cijfers: 200 winnaars, elkf. 100,00, twee cijfers: 2175 win naars, elk f. 10,00. Schaken Tilburg, Interpolis-toernooi, tweede ronde: Karpov (Sov) - Van der Wiel (Ned) 1-0, Hüb- ner (WD1) - Nikolic (Joe) 1/2-1/2, Short (Engl - Portisch (Hon) 1-0, Hjartarson (IJs) - Tim man (Ned) 1/2-1/2. Stand na twee ronden: 1. Karpov en Short 1 1/2 pnt, 3. Hjartarson, Hübner, Nikolic en Timman 1 pnt, 7. Portisch en Van der Wiel 1/2 pnt Voetbal Uefacup, eerste ronde: IA Akranes (IJs)-Uj- pest Dosza (Hon) 0-0. Bas Schuttert rechtsin duel met Henny de Romijn van Willem 2. KLOETINGE - Eredivisionist Wil lem II heeft tegen zaterdagtwee deklasser Kloetinge donderdag avond zijn plicht gedaan. De Til- burgers sloten de vriendschappe lijke ontmoeting tegen de Zuidbe- velanders af met een 0-7 overwin ning na een matige eerste (0-2), en een sprankelende tweede helft. Willem Il-trainer Piet de Visser was na afloop van de oefenpot best te spreken over het spel van zijn pupil len. „Al voor rust hebben we prima aangevallen", vond hij. „Alleen liet de afwerking toen te wensen over. Daarom heb ik er in de rust op geha merd om onze lange spitsen beter te benutten door hen via de flanken te bedienen. Dat wierp heel wat meer vruchten af'. Kloetinge-oefenmeester Andre Wurth toonde zich met name con tent over het resultaat. „Willem II is tenslotte nog altijd een subtopper in de eredivisie. Als er bij ons wat minder was gewisseld, was de uit slag nog lager geweest", beweerde hij. De Brabantse bezoekers hadden onverwacht veel moeite om de sco re open te breken tegen het goed verdedigende Kloetinge. Pas na een half uur spelen slaagde Guus van de Borgt er eindelijk in om een van de weinige ballen op maat van dichtbij in een treffer om te zetten. Dezelfde speler maakte er na een snel uitge voerd een-twee-drietje vlak voor de pauze 0-2 van. Kloetinge had daar voor overigens al een kans op het openingsdoelpunt voorbij zien gaan door de overkoppende Arjo den Dekker, na een voorzet van Johnny Kole. De tweede helft zette Willem II de thuisclub meteen de duimschroe ven aan met een hoger tempo en meer doelgevaar. Binnen vijf minu ten bracht John Feskens de stand op 0-3 uit een strafschop, toegekend wegens het onderuithalen van Hen ny de Romijn door invaller Bas Schuitert. De Romijn zelf bracht de drie volgende doelpunten aan, twee van eigen voet en een via een voor zet op Van de Borgt. Den Dekker liet een kwartier voor tijd dè kans om de eer voor Kloetinge te redden vervolgens onbenut. In het centrum vrij gespeeld door uitblinker Ronnie Proos sprong de bal van zijn voet. Kort voor tijd sloot Meindert Dijk stra het vuurwerk van de Tilburgers af met een een kogel van afstand: 0- 7. Kloetinge-Willem II, 0-7. 32. en 43. Guus van de Borgt 0-1 en 0-2, 49.John Feskens 0-3, 60. Henny de Romijn 0-4, 64. Guus van de Borgt 0-5, 72. Henny de Romijn 0- 6, 84. Meindert Dijkstra 0-7. Scheidsrech ter C. L. van Haaften (Zegge). 400 toe schouwers. HEERENVEEN (ANP) - Kernploegrijder Gerard Kem- kers heeft donderdag in Heerenveen proefgedraaid op de 'Oval', een nieuw trainingsapparaat dat een schaat ser zonder ijs ten dienste kan staan. Het apparaat moet de orthodoxe schaatsplank vervangen. „Het is een home-trainer waarop de schaatsbeweging zo natuurgetrouw mogelijk kan worden nagebootst", zegt Arie Huibers uit St. Pancras, een van de ontwerpers. Huibers verbaasde zich over de primitieve wijze waarop topschaatsers in de zomer aan hun techniek moesten werken. Het apparaat, een constructie van buizen, kan ook ter bevordering van de fittness worden benut. Jos Geijsel, de conditie-trainer van de KNSB-kernploegen, heeft zich al enthousiast uitgelaten over de vinding. Het is nog niet duidelijk of de kernploegen het apparaat zullen gebruiken. Kemkers liet na een proef op de „Oval" we ten het instrument vooral geschikt te achten voor de amateurschaatsers. DEN HAAG (GPD) Een afvaardi ging van betaald-voetbaltrainers heeft op 29 september een gesprek met de scheidsrechterscommissie. Aanleiding voor het onderhoud is de lawine van gele en rode kaarten die tegenwoordig ieder weekeinde op de Nederlandse velden neerdaalt. Daar moet maar eens een eind aan komen, vinden de trainers, die al een protest brief naar de KNVB hebben gestuurd. Ter illustratie: In de eerste vijf compe titieronden werd door de heren in het zwart 231 keer met een gele en 15 keer met een rode kaart gezwaaid. Vorig seizoen over dezelfde periode deden zij dat 119 maal met een gele en 4 maal met een rode. Sinds de invoering van het strafsysteem met gele en rode kaarten (1972-1973) zal het totaal aan tal gele kaarten van vorig seizoen (905), dat toen al een record was, deze jaargang ruimschoots worden over troffen. Woensdagmiddag hielden de betaald- voetbaltrainers hun jaarlijkse bijeen komst in Edam, waar zij het nieuwe ar- bitragebeleid in alle hevigheid kraak ten. Scheidsrechters zouden het ver schil niet meer zien tussen een correc te sliding en een doodschop. Zij zou den geen persoonlijkheden meer zijn, maar marionetten van scheidsrech- tersbaas Leo van der Kroft. Ook de waarnemers werden neergesabeld. Sommigen zouden nauwelijks weten of er lucht dan wel zand in een bal zit. Rob Baan (Sparta), die de trainersde legatie, verder bestaande uit Bert Ja cobs (Vitesse) en Piet de Visser (Willem II), op 29 september zal aanvoeren, treedt op als woordvoerder van de ver ontruste groep. De trainers zijn bang straks met zoveel geschorste spelers te zitten dat zij geen representatief elftal meer kunnen opstellen. Baan: „Wij kunnen ons er nog wel in vinden dat er straffer wordt opgetre den, maar niet dat er een hetze wordt gevoerd. Elke tackle wordt nu direct met een gele kaart bestraft. De scheidsrechters hebben van hoger hand opdracht gekregen strenger te fluiten. Ze zijn bang voor hun eigen hachje. Hoe kan een Van Swieten an ders ineens veel meer gele kaarten uit gaan delen dan vroeger?" Commentaar van Ignace van Swieten, die deze competitie tot dusver 21 keer het gele kartonnetje tevoorschijn haalde tegen 36 keer over het gehele vorige seizoen. „Wij zijn veel te tole rant geweest. Te vaak hebben wij za ken afgedaan met 'God zegene de greep' en 'Gelukkig is er niks gebeurd'. Er gebeurt tegenwoordig zoveel onder het mom van 'Ik probeerde de bal te spelen'. Als wij er in slagen het vanda lisme van de velden te verbannen, zijn we al een heel eind. De Nederlandse scheidsrechterij heeft dit jaar de pun tjes op de i gezet en ik ben niet van plan weer van deze lijn af te wijken". Rob Baan is het er volstrekt mee on eens dat de trainers de hand in eigen boezem moeten steken en hun spelers beter moeten instrueren. „Dat heeft er niets mee te maken. De scheidsrech ters zien geen verschil meer tussen een correcte en een niet correcte sliding". Baan heeft daar zelf ook wel eens moei te mee, getuige zijn uitlatingen na de terechte rode kaart die Sparta-keeper Ed de Goey kreeg in het competitie duel tegen Veendam. Nog altijd verdoezelt hij de woeste schop waarmee zijn doelman de door gebroken Veendammer Van Buuren uit de wedstrijd trapte. Baan: „Van het opzettelijk neerhalen van de te genstander is geen sprake geweest. Ed kwam zijn doel uitstormen en kon zich niet meer inhouden. Die jongen heeft nog nooit een schorsing gehad. Hij is de liefste speler die er bestaat". Net als negen andere betaald-voetbal- trainers ontbrak de Veendammer Henk Nienhuis op de bijeenkomst in Edam. Hij meldde zich af omdat hij tot een uur woensdagmiddag les moest geven op school. „Maar ik voel er ook niks voor om met verschillende colle ga's rond de tafel plaats te nemen. Ik zie ze daar allemaal al zitten. En maar ageren tegen de scheidsrechters en de scheidsrechterscommissie, en dan een doodschop van je keeper bagatellise ren." Hij lacht schamper. „Dan zeg ik: Mensen, maak je niet zo belachelijk..." Leo van der Kroft, net teruggekeerd uit Zwitserland waar hij waarnemer was bij het EC-duel Grasshoppers- Eintracht Frankfurt, zegt nog geen kennis te hebben genomen van de uit komst van de trainersbijeenkomt. De voorzitter van de scheidsrechterscom missie heeft er geen behoefte aan te reageren op krantenpublicaties. „Maar de heren trainers zijn op 29 sep tember welkom hoor". De vraag wat precies de aanleiding was tot de strengere richtlijnen, pa reert Van der Kroft met: „Het laatste half jaar ging het de verkeerde kant uit". Hij noemt als voorbeeld de been breuk van de Ajacied Danny Hesp, op gelopen na een woeste charge van Fred van der Hoorn (FC Den Bosch). „Maar er waren meer gevallen". „En," gaat Van der Kroft verder, „niet alleen in Nederland wordt momenteel strenger opgetreden, dat gebeurt over al in Europa. Recent heeft de UEFA een brief verstuurd naar alle Europa- Cupdeelnemers, die een verklaring hebben moeten tekenen dat zij zich zullen houden aan correct spel". Van uit het Zwitserse hoofdkwartier van de Europese voetbalunie kregen de scheidsrechters de instructie strenger dan voorheen toe te zien op het spor tieve verloop van de wedstrijden. De richtlijnen komen overeen met die van de Nederlandse arbiters. Slotvraag aan de scheidsrechters- baas: Heeft u ook gedreigd met sanc ties voor scheidsrechters die zich niet aan de nieuwe richtlijnen houden? Van der Kroft, zuchtend: „Voor de scheidsrechters is niets veranderd en over sancties is niet gesproken". Volgens Egbert Mulder, sinds deze zo mer betaald-voetbalscheidsrechter in ruste, heeft de scheidsrechterscom missie wel degelijk met strafmaatre gelen tegen scheidsrechters gedreigd. „Toen ik op de donderdag voor het be gin van de competitie voor mijn af scheid in Zeist was, heb ik op de bij eenkomst van scheidsrechters ge hoord dat er sancties genomen zouden worden tegen hen die zich niet aan de nieuwe richtlijnen houden. Wat daar onder moet worden verstaan? Uit sluiting van wedstrijden, dat soort dingen. Ja, scheidsrechters voelen dat ook in hun portemonnee, al denk ik dat voor iedereen het fluiten voorop staat". Reactie van Van der Kroft: „Die uitla tingen zijn dan voor rekening van Eg- bert Mulder". Advertentie Start met opnemen en afspelen al na 1,5 seconde! Deze zeer complete recorder heeft 62 voorkeuze zenders, eentimervoor4 programma's in 4 weken, stilstaand beeld, slow-motion, snelzoek-systeerri en vele automatische functies. Ook via de afstands bediening volledig te bedienen. AKAI 99S- Wilt u meer informatie? Vraag de gratis Akai Hifi-~TV-Video Special bij uw handelaar, of bel 010-42.46.555, Fodor Radio B.V., afd. Akai. Ignace van Swieten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 25