Dag- en avondschool wil naar gebouw Swanenburgh Vlissingen Schuttershoftheater Twee weken gevangenis rijden zonder rijbewijs kruispunt Draaibrug Kindertilmiestivai Jachthaven Breskens kan worden verkocht Scoutinggroep krijgt 25.000 gulden uit pot kinderzegels weekenddiensten RECTOR: EEN EIGEN GEZICHT NODIG Verschillen BEGIN MET MUIZENDAG Archiefcommissie bijeen in Zierikzee Garage beklad Motorrijder bij botsing gewond De Springplank heeft dringend medewerkers nodig Weigering Grimeren Werkzaamheden aann i tot eind dit jaar SOCIAAL STATUUT GEWIJZIGD Activiteiten Het Trefpunt Ds Van Mourik spreekt voor ICTO Onduidelijk PZC/ streek MELISKERKE Collecte - De collecte van het Ko ningin Wilhelmina Fonds (KWF) voor de kankerbestrijding heeft in Melis- kerke 1590,15 opgebracht. MIDDELBURG OOK ONDER INVLOED ACHTER STUUR Burgerlijke stand Fotoclub - In het kantoor van so ciaal cultureel werk De Hayman be gint maandag een wekelijkse fotoclub voor beginnende en gevorderde ama teurs. Een donkere kamer is aanwezig. Aandacht kan worden besteed aan al lerlei aspecten van de fotografie zoals het zelf leren ontwikkelen en afdruk ken van foto's, portretfotografie, mi cro- en macrofotografie, nachtfotogra fie en werken met kunstlicht. Het pro gramma wordt in overleg met de deel nemers opgesteld. De Hayman - Het sociaal cultureel werk De Hayman, werkzaam in Mid delburg-Zuid, houdt dinsdag een alge mene medewerkersvergadering. Tij dens die bijeenkomst wordt het be leidsplan '88/'91 besproken en het werkplan voor het seizoen '88/'89. De algemene medewerkersvergadering is het hoogste beleidsbepalende orgaan binnen De Hayman. De bijeenkomst in wijkgebouw Zuiderbaken begint om 20.00 uur. NCVB - De diëtiste A. van der Hoop-Mooij houdt woensdag een inlei ding over gezonde voeding en het hart voor de afdeling Middelburg-'t Zand van de NCVB. De bijeenkomst in de Ontmoetingskerk begint om 19.45 uur. Experimentele dienst - 'Bond genoot en lotgenoot?!' is zondag het thema van een oecumenische experi mentele dienst in de Hofpleinkerk in Middelburg. De dienst is voorbereid door de werkgroep experimentele diensten en de IKV-kern Middelburg. Voorganger is ds R. van Buren. De bij eenkomst begint om 16.30 uur. VLISSINGEN Burgerlijke stand Fancy fair - Op het plein van de Vlissingse Oranjeschool aan de Bloe- menlaan wordt zaterdag een fancy fair gehouden. De opbrengst is besteind voor de organisatie Tear Fund en voor nieuwe schoolboeken. Vanaf 10.00 uur wordt het plein in beslag genomen door onder meer kraampjes, poppen kast, kinderspelen en een grabbelton. Omstreeks 13.00 uur treedt het jeugd orkest van de muziekvereniging Cae- cilia op. Papegaaienburg Hetwijkcomi- té Papegaaienburg in Vlissingen komt donderdag 15 september om 20.00 uur bijeen in basisschool De Stellepit voor een openbare vergadering. De agenda vermeldt onder meer de verbetering van de woon- en leefsituatie in de wijk. Enkele leden van het comité hebben vorige maand een gesprek met de ge meente gehad over een door het wijk- comité uitgebrachte notitie. Talententest - De Vlissingse Turnvereniging (VTV) houdt maan dagmiddag een 'talenten-test' voor jongens en meisjes van 5 tot en met 9 jaar. Het doel is een aanvulling te krij gen in de diverse wedstrijd- en selec tieklassen. De test begint om 16.00 uur in De Vrijenhofsportzaal aan het Bas- kensburgplein. Gevonden voorwerpen - Bij~dë gemeentepolitie in Vlissingen zijn in de periode van 1 tot en met 9 septem ber de volgende gevonden voorwerpen1 aangegeven: leesbril, flitser, armband je met inscriptie, linnen tas met sport- kleding, etui met twee sleutels en han ger met vijf sleutels. Opstapcursus De Stichting voor Basiseducatie in Vlissingen is begon nen met een opstapcursus mavo. Tij dens de lessen wordt oude schoolken nis opgefrist, zodat goed voorbereid aan eventuele vervolgcursussen kan worden begonnen. De cursus wordt op dinsdag- en donderdagmorgen gege ven in het gebouw van de Zeeuwse Dag en Avond Scholen Gemeenschap aan de Rembrandtlaan. Kinderopvang is aanwezig. Artsen Tandarts: Dierenartsen: Apotheken: Wijkverpleegkundigen: VRIJDAG 9 SEPTEMBER 1988 VLISSINGEN - De Vlissingse afde ling van de Zeeuwse Dag- en Avond scholengemeenschap (ZDASG) heeft het oog laten vallen op het schoolge bouw van de scholengemeenschap Swanenburgh. Het gebouw komt per 1 augustus 1989 vrij, omdat Swanen burgh dan een nieuw onderkomen be trekt in de wijk Weyevliet. De ge meente Vlissingen is in onderhande ling met het ministerie van onderwijs over een mogelijke verhuizing van de ZDASG naar het vrijkomende ge bouw aan de Zaaihoekweg. De dag- en avondscholengemeen schap in Vlissingen verzorgt momen teel lessen in het gebouw van de Mid delbare Technische School en een voormalig lagere schoolgebouw in de Rembrandtlaan. Rector L. Wille van de ZDASG is van mening dat zijn school in het Vlissingse een eigen ge zicht moet hebben. „We maken nu een te steriele indruk, simpelweg omdat we niets van onszelf hebben", aldus de rector. Het huidige gebouwencomplex van Swanenburgh zou volgens hem in die behoefte kunnen voorzien. Met dat nieuwe onderkomen zou de ZDASG in alle vestigingsplaatsen - behalve Vlis singen ook Goes, Middelburg en Zie- rikzee - over adequate les- en admini stratieruimte beschikken. Rector Wille vindt verbetering van de huisvesting in Vlissingen mede ur gent, omdat hij vermoedt dat de huidi ge accommodatie een negatieve in vloed heeft op het aantal aanmeldin gen. Het ziet er naar uit dat er dit jaar 5 procent minder inschrijvingen bin nenkomen. Vorig jaar werden er 1742 leerlingen geregistreerd. De inschrij ving sluit pas 1 oktober, zodat de cij fers nog iets rooskleuriger kunnen uit vallen. Per afdeling zijn grote verschillen waar te nemen. De belangstelling voor de MAVO (middelbaar algemeen vor mend onderwijs) loopt met 20 procent terug. Voor de MEAO (middelbaar economisch en administratief onder wijs) daarentegen hebben zich 45 pro cent meer studenten aangemeld. Vooral de afdeling in Goes groeit zo zeer, dat er voor meerdere vakken wachtlijsten moeten worden aange legd. Dat Vlissingen daarbij achter blijft zou volgens Wille met de huisves ting te maken kunnen hebben. Ook kan meespelen dat de economisch-ad- ministratieve opleiding in Goes slechts twee jaar - een jaar korter dan in Vlissingen - duurt. Dat de MAVO niet langer als een eind doel wordt gezien zou - meent de rector - een mogelijke verklaring voor de sterk teruglopende belangstelling kunnen zijn. Hij wil een discussie op zetten over de mogelijkheid om de nu driejarige opleiding tot twee jaar terug te brengen. Een snellere afwikkeling zou de aantrekkingskracht van dat ty pe onderwijs kunnen vergroten. Waar mee het schoolhoofd niet gezegd wil hebben dat hij voorstander is van ver snelde opleidingen. Hij zegt: „Onder wijskundig vind ik een versnelling een onding. Wiskunde bijvoorbeeld kun je moeilijk sneller geven, en van een vak als geschiedenis gaat de jus af. Dat is jammer, want het algemeen vormend karakter van het onderwijs moet waar mogelijk worden gehandhaafd." De ZDASG begint dit jaar in Zierik- zee met een aantal nieuwe cursussen. Tekstverwerking en boekhouden (praktijkdiploma) worden er voor het eerst gegeven. En 3 oktober begint in het Zierikzeese een cursus verkoop techniek, die in het kader van de Pri mair Beroepsgerichte Volwassenen Educatie (PBVE) wordt gegeven. Het vreemde mannetje Dunderklumpen speelt de hoofdrol in de gelijknamige film. MIDDELBURG - De politierechter in Middelburg heeft donderdag A. J. H. (32) uit Kortgene veroordeeld tot twee weken gevangenis voor het rijden zonder rijbewijs en tot 600 gulden boete voor rijden onder invloed (0.92 promille). Hij nam vorig jaar novem ber weer achter het stuur van een au to plaats terwijl hij nog in de proef tijd van een vonnis voor rijden zonder rijbewijs liep. H. haalde op de Lange Weg in- Goes met grote snelheid een rijkspolitieman in, die naar aanleiding van H.'s rijge drag de achtervolging inzette. Hij ver loor hem weliswaar tussen de bebou wing enige tijd uit het oog, maar raak te het spoor niet bijster. Toen H. zijn wagen bij de Goese gemeentwerk- plaats parkeerde, zette de politieman ZIERIKZEE - De commissie van het streekarchivariaat Schouwen-Duive- land en Sint-Philipsland vergadert woensdag. Op de agenda staat onder meer een tussentijds overzicht van de activiteiten in het eerste half jaar van 1988. Daaruit blijkt dat met het gereedko men van de uitbreiding van het stad huis van Brouwershaven alle archie ven die bij het streekarchivariaat on der beheer zijn, in goede ruimten zijn ondergebracht. Verder staat in het overzicht dat het streekarchief regel matig van particulieren giften en oude archiefstukken ontvangt. Door de per soneelsuitbreiding kan het archief in Zierikzee de gehele week geopend zijn. De archiefcommissie spreekt verder over het werkschema van het perso neel van het streekarchivariaat. De vergadering wordt gehouden in de gro te commissiekamer van het stadhuis van Zierikzee en begint om 15.00 uur. SCHOONDIJKE Twee garagedeu ren in de Bernhardstraat te Schoondij- ke zijn in de nacht van woensdag op donderdag bespoten met zwarte verf. Er werden onder meer hakenkruisen op gespoten. DOMBURG - De 30-jarige motorrij der G. R. uit Oost-Souburg is donder dagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding op de Domburgse Schelp- weg ter hoogte van de Trommelweg. De man brak een enkel en liep ver wondingen in zijn gezicht op. Hij is naar het Vlissingse ziekenhuis over gebracht. Het ongeval gebeurde omstreeks één uur. De man haalde met zijn motor de afslaande Duitse automobiliste S. M. (23) in. De voertuigen botsten tijdens die manoeuvre. De man moet volgens een politiewoordvoerder met een aan zienlijke snelheid gereden hebben, want de motor werd 35 meter wegge slingerd na de aanrijding. Het voertuig werd geheel vernield. De auto werd aan de zijkant beschadigd en moest weggesleept worden. MIDDELBURG Geboren: Jan A. W. zv L. H. Schrijver en J. M. de Koster; Jacoline A. dv C. Kool en J. L. Blokland. Ondertrouwd: W. C. de Visser, 21 jr. en A. van den Bosse, 21 jr.; J. P. van Keu len, 22 jr. en S. C. J. Witkamp, 21 jr. Getrouwd: R. Mertens, 23 jr. en E. A. Onderdijk, 22 jr.; J. A. W. de Wolf, 26 jr. en J. Francke, 19 jr.; E. Verstraate, 24 jr. en M. de Wolf, 22 jr.; M. Pouwelse, 27 jr. en A. E. Ekkbus, 22 jr.; H. J. Dekker, 26 jr. en C. W. T. M. Schoonen, 24 jr.; H. Minderhoud, 25 jr. en E. M. de Nood, 23 jr.; A.L. Verijke, 25 jr. en M. E. Arends, 23 jr.; J. H. van Doorn, 24 jr. en A. M. Marcusse, 25 jr. Overleden: A. Mullie, 61 jr.; J. E. van der Maas, 60 jr. geh gew met J. G. Bos huizen; J. J. Bruins, 74 jr. ev F. H. Zwart; G. E. van Dijk, 52 jr. ev T. H. A. Ulijn; L. Goedbloed, 89 jr.; J. A. Hen- sen, 75 jr. ev A. Westerbeke; D. Taal, 87 jr. ev M. F. Houtop. op hetzelfde ogenblik zijn auto achter hem neer. H. ontkende dat hij degene was die ge reden had. Dat zou de andere inzitten de van de wagen hebben gedaan, die echter ernstig gehandicapt was door een beenblessure. De politieman kwam ter zitting bevestigen dat hij H. aan het stuur had zien zitten en dat hij de passagier rechts had zien uitstap pen. Hij hield vol dat zijn maat juist vanwege zijn beenverwonding aan de rechterkant uitstapte, wat echter bij officier van justitie groot ongeloof op- NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Het sociaal cultureel werk 'De Spring plank' in Nieuw- en Sint Joosland zit te springen om nieuwe medewerkers. Begeleiders van jongerenclubs en be stuursleden zijn hard nodig. Voor het komende jaar heeft 'De Springplank' een reeks nieuwe activiteiten op het programma staan. Twee jongerenclubs voor de leeftijds groepen van 4 tot 8 jaar en van 9 tot 12 jaar zullen vanaf eind september één keer in de twee weken worden gehou den. De jongste Nieuwlandertjes kun nen bij De Springplank vanaf woens dagmiddag 21 september terecht voor sport en spel, handenarbeid en andere clubactiviteiten van 14.00 tot 15.30 uur. De jongeren van 9 tot 12 jaar zijn vanaf dinsdag 20 september bij De Springplank welkom van 19.00 tot 20.30 uur. Voor jongeren van 12 tot 15 jaar wordt er vanaf donderdag 22 september een soosavond gehouden met disco, video, biljarten en tafelvoetbal. wekte. Deze hield zich aan de weerga ve van de feiten door de politieman. Het vonnis was conform de eis. De 36-jarige Middelburger U. W. werd 10 november van de autosnelweg on der Arnemuiden gehaald op verden king van rijden onder invloed. Hij weigerde de bloedproef te ondergaan. Hij had in een café in zijn woonplaats naar zijn eigen zeggen negen a tien pilsjes gebruikt en was van mening dat hij daarmee nog best kon rijden. Bij zijn aanhouding reageerde hij agressief en hij probeerde uit de ver hoorkamer weg te komen. Hij werd veroordeeld tot zes maanden rijont zegging voorwaardelijk en duizend gulden boete conform de eis van de of ficier. Deze hield er rekening mee dat W. na een periode van buitensporig drinken een ontwenningskuur heeft gevolgd en werk gevonden heeft waar voor hij een rijbewijs nodig heef. Voorts moet W. 250 gulden boete beta len omdat zijn auto niet gekeurd was. De 35-jarige Terneuzenaar C. J. V. werd in zijn woonplaats met 2.57 pro mille van de Bellamystraat gehaald. Dat was om één uur 's nachts nadat V. vanaf het middaguur constant aan het drinken was geweest. Hij verklaarde dat de aanleiding daarvoor een ernsti ge ziekte van een familielid vormde. De eis van mr Tempel was twee weken voorwaardelijk, een jaar rijontzegging waarvan de helft voorwaardelijk voor waardelijk en een boete van 1250 gul den. Omdat het de eerste keer was dat V. met drank in het verkeer in de fout ging en politierechter mr R. A. Fibbe zijn misstap als een eenmalige gebeur tenis beschouwde, legde hij negen maanden van de rijontzegging voor waardelijk op, terwijl hij als compen satie de boete tot 1500 gulden verhoog de. MIDDELBURG - De Middelburgse Filmtheaters houden van zaterdag 17 september tot en met zondag 2 okto ber een kinderfilmfestival in het Schuttershoftheater. Hiermee wordt ingehaakt op het landelijk festival Ci- nekid '88. In de Zeeuwse hoofdstad begint het festival met een speciale muizendag. De Walt Disney-film: De speurneuzen bijt om 13.00 uur het spits af met het avontuur van de muis Basil Holmuis die, als een echte Sherlock Holmes, de misdaad een halt gaat toeroepen. Een ander muizenverhaal is te zien om 16.00 uur in de film: Een avontuur met een staartje. De Russische muizenfa milie Muiskevitz emigreert naar Ame rika in de hoop daar van het 'katten probleem' te zijn verlost. Tijdens de reis slaat de jonge Muiskevitz over boord, maar hij weet in een lege fles toch Amerika te bereiken. Daar gaat hij op zoek naar zijn familie. Beide tekenfilms zijn Nederlands ge sproken. Tussen de films door geeft Sjaak Vereist een poppenkastvoor stelling. De muis van fortuin is spe ciaal voor deze dag geschreven. Ver eist begint om 15.30 uur. Bij het festival hoort ook een muizen- val-ontwerpwedstrijd. Iedere deelne mer kan zijn of haar ontwerp inleveren om 13.00 uur in het Schuttershofthea ter. De prijsuitreiking is om 15.00 uur. DRAAIBRUG - De reconstructie van het kruispunt 'Draaibrug' op de weg tussen Oostburg en Sluis begint vol gende week. De werkzaamheden du ren tot het einde van het jaar. Van de noordelijke rijbaan is de kwaliteit van de fundering erg slecht en het be ton van de zuidelijke rijbaan vertoont scheuren. Rijkswaterstaat, de eigenaar van de weg, grijpt de verbetering aan om ook de inrichting van het kruispunt te ver anderen. De middenberm van het kruispunt verdwijnt en wordt vervan gen door een geverfd vak voor het ver keer dat linksaf slaat. De invoegstrook komt te vervallen. Het fietspad wordt in een grotere bocht om het kruispunt gelegd, waarbij de voorrangsregeling wordt omgedraaid. Het kruispunt 'Draaibrug' is één van de gevaarlijke kruispunten in West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Het kruispunt krijgt ook speciale aandacht in de ac tie van politie en gemeenten om het aantal verkeersslachtoffers met 25 procent terug te brengen. Het wegdek moet volledig worden weggebroken. Er komt een nieuwe ver harding van asfaltbeton. De bovenste asfaltlaag kan pas volgend jaar maart worden aangebracht. ook Zaterdag kunnen kinderen zich als muis laten grimeren. Wie zich alvast in wil leven in de 'mui- zige' sfeer van de muizendag, kan nu al terecht in de Zeeuwse Bibliotheek, waar een speciale muizenhoek is inge richt. Het festivalprogramma voor de rest van de maand ziet er als volgt uit: zon dag 18: 'De bende van hiernaast', woensdag21: 'Dunderklumpen', zater dag 24: 'Busters Wereld', zondag 25: 'De tovenaarsleerling en Pessi en Illu- sia', woensdag 28: 'Alice'. In oktober worden vertoond: zaterdag 1 'Otto is een neushoorn', zondag 2: 'Metin.' Alle films beginnen om 14.00 uur. De films worden beoordeeld door een kinderjury, onder leiding van Wim Hofman, bekend kinderboekenschrij ver. De winnende film wordt dit na jaar een keer gratis vertoond. De bijeenkomsten worden van 19.30 tot 21.30 uur gehouden en de club is toegankelijk voor mensen vanaf 13 jaar. BRESKENS - De Breskense jachtha ven kan verkocht worden aan de wa tersportvereniging Breskens en het clubgebouw (beide hebben daarvoor inmiddels de Jachthaven Breskens bv opgericht). De privatisering van de jachthaven heeft grote vertraging op gelopen doordat de ambtenarenbond Abva/Kabo en vervolgens de gemeen teraad van Oostburg het opgestelde sociaal statuut niet accepteerden. Het georganiseerd overleg (GO) heeft on langs ingestemd met een gewijzigd statuut. Met de overname van de jachthaven is een bedrag van 2,5 miljoen gulden ge moeid. De gemeente verdient er vol gens wethouder J. Thomaes niets aan, omdat er ook nog een schuld van de zelfde hoogte op de jachthaven lag. De nieuwe bv heeft plannen om de jacht haven fors uit te breiden. Uitvoering daarvan is uitgesteld, toen bleek dat de gemeente terugkwam van haar toe zegging om één miljoen gulden bij te dragen in de investeringen. De overdracht kan formeel nog niet uitgevoerd worden. Nadat de raad de verkoop naar verwachting donderdag bekrachtigt, moeten gedeputeerde staten nog toestemming geven. De be doeling is de Jachthaven Breskens bv vanaf 1 april dit jaar eigenaar te ma ken. Het afgelopen seizoen was de bv dus al eigenaar en dat heeft ze bepaald geen windeieren gelegd, aldus Tho maes. Het college wilde de overdracht al eer der regelen, maar de Abva/Kabo en de raad lagen dwars. De raad had als voorwaarde gesteld, dat de rechtsposi- MIDDELBURG - De scoutinggroep De Blauwe Jungle in Middelburg heeft een bedrag van 25.000 gulden ge kregen van de Stichting Kinderpost zegels als bijdrage voor een eigen on derkomen. Namens de Stichting Ne derlands Comité Kinderzegels werd de cheque aangeboden door mevrouw F. E. van 't Hof-Maljers, lid van het Middelburgse kinderzegelcomité. Voor het comité betekende de schen king het hoogste bedrag dat ooit is toe gekend. De overhandiging werd bijge woond door een aantal UVV-medewer- kers/comitéleden, PTT-directeur J. Karssenberg (gastheer tijdens de ver koopperiode) en enkele scoutingverte- genwoordigers. De scoutinggroep voor gehandicapten 'woont nu in' bij een bevriende groep, maar een eigen clubgebouw is drin gend gewenst. Zoals het er nu naar uit ziet kan de Stichting De Blauwe Jungle eind volgend jaar met de bouw van het nieuwe onderkomen, dat aan de Nassaulaan moet verrijzen, begin nen. De Blauwe Jungle werd vijfjaar gele den opgericht als onderdeel van de verpleeginrichting Vijvervreugd. Zo'n anderhalf jaar geleden ging de groep verder in stichtingsverband, zodat ook andere gehandicapten dan Vijver- vreugdbewoners lid van deze scou tinggroep kunnen worden. Momenteel zijn er dertig leden verdeeld over een welpenhorde en een verkennersgroep. De nieuw te bouwen ruimte is onder deel van een cluster van vijf projecten, waarvan de Blauwe Jungle het laatste aan de beurt is. „Maar dat komt voor namelijk door het feit dat de financiën nog niet rond waren", legt Leny van den Heuvel, voorzitster van de Stich ting De Blauwe Jungle uit. Zij nam ook de cheque voor de stich ting in ontvangst en noemde daarbij de schenking 'een echt groot bedrag'. Het nieuwe clubhuis wordt zo aange past dat het toegankelijk is voor rol stoelgebruikers. Stichtingsvoorzitster Leny van den Heuvel (links) van de Blauwe Jungle neemt de cheque in ontvangst van mevrouw Van 't Hof. MIDDELBURG - De activiteiten van het sociaal cultureel werk in gemeen schapsgebouw Het Trefpunt aan de Nassaulaan in Middelburg beginnen eind deze maand weer. Dinsdag 20 september beginnen de wekelijkse clubavonden voor jongeren van 9 tot 12 jaar, waar handenarbeid, sport en spel, video en dergelijke centraal staan tussen 18.45 en 20.15 uur. Voor de kinderen van 4 tot 8 jaar wor den vanaf 21 september elke woens dagmiddagvan 14.00 tot 15.15 uur acti viteiten gehouden. Jongeren ouder dan 12 kunnen vanaf zondag 25 sep tember één keer in de veertien dagen op zondag van 14.00 tot 17.00 uur naar de soos 'Bout' an'. MELISKERKE - De Nederlands her vormd predikant ds R. W. van Mourik uit Aagtekerke spreekt woensdag op de jaarvergadering van het ICTO Ma- riekerke over 'onze houding ten op zichte van Israël'. Op de agenda staat ook een bestuursverkiezing. De ICTO-afdeling van Middelburg/ Vlissingen doet ook mee aan de bijeen komst die vanaf 20.00 uur in de grote zaal van 'Ons Huis' te Meliskerke wordt gehouden. De ledenvergadering van Mariekerke vindt voorafgaand hieraan plaats en begint een half uur eerder. VLISSINGEN Geboren: Alexander F. Wielemaker; Laura de Meij; Andries J. van Hoeij- donck; Samantha Miltenburg; Justin Verhoeff. Getrouwd: R. F. M. Visser, 30 jr. en H. A. van den Oosterkamp, 21 jr.; C. L. Polderijk, 47 jr. en T. de Smit, 43 jr.; A. A. van de Velde, 42 jr. en M. Smit, 24 jr. P. H. Stegeman, 28 jr. en E. J. de Hond, 24 jr.; R. Hibels, 27 jr. en C. J. S. Ver- cruijsse, 23 jr.; A. Th. van der Heijden, 30 jr. en J. M. de Hondt, 25 jr.; J. P. van Loenen, 22 jr. en C. H. Wisse, 22 jr.; A. J. Meulmeester,23 jr. en S. Heijdens, 21 jr.; R. D. C. van den Dorpel, 30 jr. en E. M. Th. van Druten, 27 jr. Overleden: B. Soekhoe, 78 jr.; A. W. J. Eggebeen, 54 jr.; J. de Pagter, 85 jr. tie van de twee werknemers niet gewij zigd mocht worden. In het aanvanke lijk gepresenteerde sociaal statuut za ten volgens de bond en de raad te veel onzekerheden voor de werknemers. Zo waren pensioen- en ziekteverzeke ringen onduidelijk geregeld. Ook wil de de Abva/Kabo de mogelijkheid op genomen hebben, dat de werknemers na een jaar in dienst van de Jachtha ven bv weer terug konden keren in ge meentelijke dienst. Het college heeft een nieuw sociaal statuut opgesteld. Vertegenwoordigers van de bond en de raad in het GO hebben zich hiermee akkoord verklaard. De Jachthaven Breskens bv wordt ei genaar van de gehele jachthaven; ook van het deel dat in gebruik is bij de sportvisserijvereniging De Honte. Af gesproken is dat de sportvissers onder de gebruiksvoorwaarden voor de sportvissers ongewijzigd worden over genomen door de nieuwe bv. Eenzelfde regeling is getroffen met de forellen- farm. De gemeenteraad bespreekt de over dracht op 15 september. De raadsver gadering begint om 19.30 uur. Bij het Vlissingse dierenasiel zijn een zwart-witte bastaardpup, een bas taard-herdertje en een gele bastaard binnengebracht. 10 EN 11 SEPTEMBER 1988 CENTRAAL ALARMNUMMER 01184-14444 Vlissingen: zat. 0.00-24.00 uur: A. J. Mijnlieff, Nic. Beetslaan 15, tel. 12525. Zon. 0.00-24.00 uur: G. de Greef, Wil lem Klooslaan 1, tel. 68021. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Middelburg: vrij. 18.00-zat. 24.00 uur: F. J. J. Buijtendijk, Noordweg 353, tel. 12460. zon. 0.00-24.00 uur: G. J. H. Meijjer, De Krammer 14, tel. 14664. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Middelburg-Zuid: patiënten van de artsen Visser, Ponten, Kodde en Heere zie dienst onder Souburg, Nieuwland en Arnemuiden. Souburg, Nieuwland en Arnemuiden: zat. 0.00-24.00 uur: P. Kodde, Oude Vlissingseweg 13, Middelburg, tel. 01180-15810. Zon. 0.00-24.00 uur: J. Visser, Wachtto ren 19, Middelburg, tel. 01180-37431. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Gapinge, Grijpskerke, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zat. 8.00-zon. 23.00 uur: J. W. Oosterhoff, Markt 10, Veere, tel. 01181-271. Voor de praktijk van de artsen Van Ee- de, Vaandrager, Noorlander en Van der Male- vrij. 18.00-zon. 24.00 uur. Domburg, Aagtekerke, Westkapelle, Koudekerke, Zoutelande, Biggekerke en Meliskerke: A. v. d. Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186-1282. Voor de praktijken van de artsen Bou- wense en Stutterheim (ook voor Grijpskerke). Vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: A. Stutterheim, Beukelmanstraat 8, Meliskerke, tel. 01186-1760. Spreekuur zat. en zon. van 11.00-12.00 uur: H. Boot, Roozenburglaan 14, Mid delburg, tel. 01180-15306. Landbouwhuisdieren: tel. 01180- 33803, visites aanvragen van 8-9 uur. Kleine huisdieren: mevr. Th. J. Drie huis, tel 01184-66548. Consult alleen na telefonische af spraak. Dierenartsenpraktijk 'Oostkapelle', Oude Domburgseweg 33a te Oostka pelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. De dienst van elke apotheek vangt aan om 17.30 uur en eindigt de vrijdagmor gen daaropvolgend. Middelburg: Stromenwijk-'t Zand, Maasstraat 56, tel. 35565. Vlissingen: Apotheek Paauwenburg, Troelstraweg 2a, tel. 70717. Voor geheel Walcheren via Alarmcen trale tel. 01184-14444.Verloskundige Vlissingen: vrij. 18.00-ma. 8.00 uur: mevr. De Gaay, tel. 71768. Middelburg: vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: mevr. Drijdijk, tel. 26045.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 21