Gapinge vergrijst en de verbindingen zijn slecht Thema zeehond droeg bij aan succes van Vlissingse braderie Wind spelbreker vlieger festijn Speeltuinvereniging in Biggekerke 25 jaar Goede resultaten bij keuringsdag schapen Skeelers en ligfietsen in Dauwendaele CONCLUSIES IN DORPSPLAN: Kortsluiting in motor oorzaak van autobrand Wethouder heropent speeltuin Het Fort KWF -wielerronde als voorprogramma voor trimmerskoers ENORME DRUKTE SLOTDAG Motorrijder gewon door slippartij Opstapcursus Mavo in Latijnse Schoolstraat Vrouw aangereden bij wielerronde in Middelburg Adoptie Initiatiefgroep wil havengebouw De Ruyterplein in Vlissingen VEILIGHEID VEREIST UITBREIDING Begin competitie zaalvoetbal in het rayon Vlissingen Veiligheid PZC/streek Pupillen Vijvervreugd maakten vaartocht VLISSINGEN Wijkcomité Paauwenburg Gevonden Bij de gemeentepol tie in Vlissingen zijn in de periode v 17 tot en met 24 augustus de volgent gevonden voorwerpen aangegeven: Zonnebril, kinderwagen, kabelslot, lid blauw kinderjasje, blauw kinderpetje, bal pasje, giromaatpasje, portefeuille, pot monnaie, goudkleurig armband, sleutel!» sleuteltje met ringetje, fietssleutel, etuiiw drie sleutels, tas met regenbroeken, eenvt zekeringsplaatje en een wieldop. MAANDAG 29 AUGUSTUS 1988 w( GAPINGE - Het bij Veere horende dorp Gapinge vergrijst, er moet een aantal milieuvriendelijke bedrijfjes komen en een winkel voor de dage lijkse boodschappen. Verder is er gro te behoefte aan een fietspad Seroos- kerke-Gapinge-Middelburg, er moet een betere busverbinding komen en TERNEUZEN - Kortsluiting onder de motorkap veroorzaakte vrijdag avond laat een brandje in de auto van een Terneuzense automobilist. De man reed indewijkOudeVaartvan zijn woonplaats toen opeens rook on der de motorkap vandaan kwam. De automobilist zette zijn wagen aan de kant en had het vuur al met een poe derblusser gedoofd voor de brandweer arriveerde. De motor van het voertuig liep aanzienlijke schade op. VLISSINGEN Wethouder D. J. P. Bruinooge verricht zaterdag 3 sep tember de officiële heropening van de speeltuin achter de Vlissingse wijk Het Fort. Hij doet dit door het start sein te geven voor kinderspelen, die deze dag op het speeltuinterrein wor den gehouden. Alle kinderen van vier tot en met der tien jaar, die lid zijn van de speeltuin vereniging, kunnen zich voor de spelen inschrijven. Op het terrein wordt deze dag ook een rommelmarkt gehouden, waarbij ook informatiestands en eet- kraampjes staan opgesteld. De dag wordt besloten met een bingo in het clubgebouw. Burgerlijke stand VALKENISSE Geboren: Jahry O. dv H. A. J. Hutten en J. B. A. M. Jongepier; Johanna C. dv H. Cijsouw en J. C. Wouters; Wouter, zv L. L. Vos en A. Wouters. Ondertrouwd: R. van der Heijden en J. C. M. Kosters; R. A. F. Verbrugghe en J. Brasser; K. J. de Visser en M. C. Ver- hage; M. Jobse en M. E. Vreke. Getrouwd: S. T. Arendts, 28 jr. en E. Repko, 29 jr. Overleden: H. Ekhart, 58 jr.; M. Adriaanse-Janse, 86 jr.; K. de Korte- Lampert, 83 jr.; W. de Wijze, 83 jr.; A. W. Tevel, 76 jr.; A. S. Blokpoel, 89 jr.; M. Simonse-de Visser, 73 jr. VEERE Geboren: Nicky van Oers; Romani K. Weis; Eduard J. A. van Duivendijk; Bregje J. A. A. Bosboom. Getrouwd: J. G. de Graaff en N. Chr. de Jonge; G. A. H. Overdam en I. Bak huizen; R. Mesu en S. J. Riemens. Overleden: C. Jobse, 77 jr. ev P. Schout; A. Tj. Kampstra, 74 jr. MIDDELBURG - Naast het wielren nen had de organisatie van de jubi leumronde van Dauwendaele ook een attractief omlijstingsprogramma op gesteld. Tussen de nieuwelingen en junioren in mochten skeelers en lig- fietsers optreden. Eerstgenoemde ca tegorie leverde winnaars af met Leon van de Wielen (senioren), Corné Nieuwkerk (junioren) en Tineke Dijk shoorn (dames). Bij de 'gestroomlijn de ligfletsers' ging de winst naar Bram Moens uit Middelburg, terwijl de 'gewone' categorie gewonnen werd door Alexander Kalisvaart uit Helle- voetsluis. Bij de skeelers een voornamelijk Zeeuws gezelschap. Met een lachende Arjaan van de Kreeke aan de start, toen die hoorde dat 'concurrent' Frans van de Berge naar de 100 kilometer van Markelo afgereisd was. Van de Kreeke lachte nog altijd toen zich al vroeg in de wedstrijd een kopgroep van negen renners formeerde en hij daar een plaatsje in had gevonden. Het lachen verging de Bevelandse top- skeeler echter toen hij halverwege de wedstrijd viel. Juist op dat moment had Leon van de Wielen plannen om het vluchtgroepje wat verder uit te dunnen. Van de Wie len kreeg aanvankelijk steun van Hans de Koning uit Schipluiden en Jan Paauwe uit De Lier, maar eenmaal het gaatje gemaakt had dat duo alleen maar oog voor elkaar. „Toen ben ik maar doorgegaan. Tot mijn verbazing werd ik niet meer teruggepakt", gaf de winnaar tekst en uitleg bij zijn eerste skeelerzege. Arjaan van de Kreeke be gon na zijn val wel aan een sterke op mars, maar Van de Wielen was inmid dels te ver weggelopen. De 'ligfletsers' vormden een attractie apart. Met bouwsels die soms aan de ruimtevaart deden denken gingen vooral de gestroomlijnde vehikels als raketten over het parkoers. Snelheden van ruim vijftig kilometer per uur zorg den voor een schitterend spektakel. Daarnaast dwong de passeertechniek en de vaak aparte aanpak van de wed strijd van een aantal deelnemers be wondering af. Na een erg gevarieerde strijd werden Bram Moens en Alexan der Kalisvaart als winnaars afgevlagd. Uitslagen: skeelers senioren: 1. Leon van de Wielen, Zierikzee 17 km. in 34.25; 2. Hans de Koning, Schipluiden; 3. Arj aan van de Kree ke, 's Heer Arendskerke; 4. Jan Paauwe, De Lier; 5. Jaap Nieuwenhuyze, 's Heer Arends kerke; 6. Geert van de Weijden, 's Heer Hen drikskinderen; 7. Kees Bovee, Halsteren; 8. Ad Wisse, Yerseke; 9. Piet Koorneef, Maas land; 10. Jan vandeBroeke, Middelburgju nioren: 1. Corné Nieuwkerk, Fijnaart; 2. Wil- ber Kanters, Klundert; 3. Pascal van de Broeke, Middelburg; dames: 1. Tineke Dijk shoorn, Schipluiden; 2. Anita Hellemons, Wouw; 3. Ronia Bovee, Halsteren. Ligfletsers: gestroomlijnd: 1. Bram Moens, Middelburg. On gestroomlijnd: 1. Alexander Kalisvaart, Hellevoetsluis. in het verenigingsgebouw dient een vast podium te worden aangebracht. Dat zijn de belangrijkste zaken die de Gapingse bevolking met betrek king tot het dorp bezighouden en waaraan iets gedaan moet worden. Een en ander staat vermeld in het 'Dorpsplan Gapinge' dat aanstaande woensdag door de gemeenteraad van Veere wordt besproken. De inwoners van Gapinge konden hun wensen en grieven kenbaar maken door een enquêteformulier in te vullen. 36 procent van de bevolking deed dat. Zij vinden dat de vestiging van jonge gezinnen in het dorp bevorderd moet worden en bij kleinschalige milieu vriendelijke bedrijfjes wordt gedacht aan bijvoorbeeld: loodgieter, schilder, meubelmaker, schoenmaker, tuin bouwbedrijf, ateliers, voedingswinkel, café en kapper. Het dorp wordt op het ogenblik tweemaal per week bezocht door een rijdende winkel, maar de in woners willen een permanente winkel voor de eerste levensbehoeften. Er wordt nu overleg gevoerd met de ex ploitant van de rijdende winkel om te komen tot een definitieve vestiging. De inwoners hebben zich al bereid ver klaard dan bij hém hun boodschappen te doen. De Gapingers zijn slecht te spreken over het openbaar vervoer. Het liefst zien zij een busverbinding Middel- burg-Veere via Gapinge. Dit wordt nu besproken met de ZWN. Er zijn ook ideeën geopperd voor het inzetten van een buurtbus, een liftstopsysteem en een 65+-taxi. De samenstellers van het Dorpsplan zijn mét de bevolking van mening dat er een fietspad moet komen. Nu staat genmoemde verbin ding heel laag op het provinciaal fiets padenplan en ook het Wegschap Wal cheren staat niet te springen om het pad aan te leggen. Daarom moet wor den geprobeerd de betreffende.instan- ties op andere gedachten te brengen, zo luidt een van de aanbevelingen in het plan. De raadsvergadering waarin het Dorpsplan Gapinge aan de orde komt begint om drie uur. OOST-SOUBURG De afdeling Sou burg van het Koningin Wilhelmina Fonds (KWF) houdt zaterdag, als voorprogramma voor de trimmers- koers in Oost-Souburg, een wielerron de voor gesponsorde toerfietsers. Bestuursleden en collectanten van het KWF-Souburg en een aantal jongeren zullen aan deze sponsorwedstrijden deelnemen. Zij worden door de plaat selijke middenstand, particulieren en bedrijven gesponsord per afgelegde ki lometer of een vast bedrag ineens. De bijeengereden gelden van het evene ment komen ten goede aan het fonds voor de kankerbestrijding. De KWF- sponsorronde begint om 13.00 uur. VLISSINGEN - Ongekende drukte heerste afgelopen zaterdag in de Vlis singse binnenstad. De slotdag van de braderie zorgde voor het niet alle daagse beeld van overvolle winkel straten. Verspreid over drie dagen hebben naar schatting tussen de tach tig- en honderdduizend mensen het winkelfestijn, dat in het teken van de zeehond stond, bezocht. Volgens W. J. C. Nijman, voorzitter van de winkeliersvereniging, is de grotere drukte dan voorgaande jaren onder meer te danken aan de uitbreiding van het braderieterrein. Doordat ook op de Nieuwendijk en het Bellamypark kraampjes waren geplaatst was het mogelijk letterlijk het oude rondje Vlissingen te lopen. Ook het hanteren van een sociaal thema, de zeehond, naast het maritieme thema heeft vol gens hem bijgedragen aan het succes. Lenie 't Hart van de zeehondencrèche in Pieterburen verrichtte donderdag de officiële openingshandeling. Nij man: „Haar aanwezigheid heeft de braderie een nieuw elan gegeven. Bij na alle winkeliers hadden in hun etala ges zeehonden staan of speelden op een andere wijze in op dit thema". Op verschillende manieren werd op de braderie geld ingezameld voor het Groningse opvangcentrum. Nijman schat het eindbedrag op enkele tien duizenden guldens. Hij noemt een be drag tussen de 25.000 en 30.000 gulden. De Vlissingse VW-directeur Jan Ja cobs verkocht zaterdagmiddag bij op bod tien pluche zeehonden uit een eta lage. Het bracht weer 470 gulden in het laatje. Op het Bellamypark werden en kele sporten gedemonstreerd. Body builders gaven een show en twee da mesteams speelden een wedstrijd kwalleballen. Ondanks de wat al te hevige windkracht gingen er uiteindelijk toch heel wat vliegers de lucht in boven de Westka- pelse zeedijk. WESTKAPELLE - Wind is een on misbaar element om te kunnen vliegeren, maar de overdosis die de vliegeraars zaterdag in Westkapel- le kregen toegediend was teveel van het goede. Windkracht zes stond er 's morgens om elf uur op de zeedijk, waar een vliegerfestijn werd gehouden. De helft hiervan zou ideaal zijn geweest. De organi serende Zeeuwse Vliegervrienden twijfelden over het oplaten van hun kunstwerken. Uiteindelijk kreeg de Westkapelse burgemees ter H. A. van Maldegem toch de touwtjes in handen om te proberen de eerste vlieger omhoog te krijgen. Nadat dit eerste zogeheten sleetje de lucht boven de dijk kleurde, volg den langzaam meer vliegers. De angst van de organisatoren voor het kapot gaan van het materiaal en ge vaar voor het verkeer bij neerstor ting nam tegelijk met de wind kracht af. Maar niet elke vlieger bleek bestand tegen de sterke zee wind. Vooral de ouderwetse huis-, tuin- en keukenvlieger was vaak niet op Westkappels weer gebouwd. Na wat gedraai stortten deze exem plaren meestal neer. Na een uurtje werd de lucht behalve door wolken ook bezet door ongeveer vijftien vliegers. Een groot deel daarvan was afkomstig van leden van de Zeeuw se Vliegervrienden. Algemeen coör dinator Piet Kranendonk had er in zijn op de zeedijk geparkeerde auto honderdvijftig liggen: sleetjes, do zen, panfluiten, facetten, bermuda's en andere exotische exemplaren. De Zeeuwse Vliegervrienden vor men een club hobbyisten. Zij willen door het geven van demonstraties hun enthousiasme voor het vliege ren op de toeschouwers overbren gen. Het lidmaatschap is kosteloos; er is slechts één voorwaarde aan ver bonden en dat is het bezit van ten minste één zelfgemaakte vlieger. VLISSINGEN - Een motorrijder zondagmiddag op de Nieuwe VI singseweg in Vlissingen gewond raakt bij een ongeluk. De 27-jarige S. de V. uit Makkum (Fr.) raakte d( het gladde wegdek in een slip kwam tegen een verkeersheuvel; stilstand. Hij werd met borstklachl per ambulance naar het Gasthuis Middelburg vervoerd. De Makkumer reed om 14.50 uur op Nieuwe Vlissingseweg en kwam uit richting Middelburg. Door een weersbui was het zicht slecht, i hoogte van de Vlissingse wijk West zicht wilde hij bij de verkeerslicht rechts afslaan. De V. remde af, ma door de regen was het wegdek sp gelglad en gleed hij door. Tegen e vluchtheuvel kwam hij tot stilstai Zijn echtgenote, die achter op de n tor zat, bleef ongedeerd. Het tweel was onderweg naar Frankrijk voort vakantie. De motor raakte zwaar t schadigd MIDDELBURG - De Middelburg stichting voor basiseducatie begi vrijdag 2 september een opstapcurs Mavo. De lessen worden een jaar la op de vrijdagmorgen tussen 9 en uur gegeven in het gebouw van stichting aan de Latijnse Schot straat. Nadrukkelijk wordt in de cursus ai dacht besteed aan Nederlands, rel nen en studievaardigheid. Boeki krijgen de leerlingen in bruikleen. KI deropvang is in het gebouw aanwezl De cursus is bedoeld voor mensen i hun lagere schoolkennis op willen fjj sen en voor leerlingen die zich voorw len bereiden op de Mavo. MIDDELBURG - De 67-jarige Middt burgse W. S. is zaterdagmiddag g wond geraakt tijdens de wielerrom door Dauwendaele. In de Torenhofstraat werd de vroi aangereden door wielrenner J. R. (J uit Rilland. Ze liep daarbij een hersa schudding en wonden in het gezicht! en moest worden opgenomen in h Gasthuis. De Middelburgse polit kon zondag nog niets meedelen ov de toedracht van de aanrijding. Twee personeelsleden van het haven bedrijf Heerema bv hebben zaterdag een bezoek gebracht aan Pieterburen. Een inzameling onder het eigen perso neel en dat van de onderaannemers le verde ruim 3500 gulden op en daar mee werd het zeehondje dat Gerard Meerman drie weken geleden in de Van Cittershaven heeft gevangen, geadopteerd. Het dier maakt het volgens Heerema- werknemer Meerman uitstekend. „Het zwemt al In het buitenbad, maar wordt vanwege de virusepidemie nog niet vrijgelaten". Al eerder adopteer den personeelsleden van Heerema een zeehond. Het idee ontstond nadat Meerman voor de eerste keer een zee hondje uit het Zeeuwse water had ge haald. Dat is inmiddels overleden. Zijn verblijfskosten in Pieterburen bedroe gen vijfduizend gulden. „Maar", zo voegt Meerman toe, „dat was de duur ste die Lenie 't Hart ooit in huis had gehad". .Adoptie-ouders' betalen de kosten die voor opvang van het dier worden gemaakt en ontvangen een certificaat. VLISSINGEN De Initiatiefgroep Vissershaven Vlissingen wil een ha vengebouw neerzetten op het De Ruy terplein. Dit plein ligt tussen de Koopmans- en Vissershaven, die in de toekomst de functie van jachthaven krijgt. De initiatiefgroep heeft een bouwaanvraag ingediend bij de ge meente. Het te bouwen pand telt twee verdie pingen: één met een kantoor voor de havenmeester en een horecagelegen heid met terras en één met douches, toiletten, was- en droogruimten. Het geldende bestemmingsplan laat bouw op die locatie niet toe. Het college van b en w wil de toestemming toch verle nen door het bestemmingsplan te wij zigen. De commissie voor de ruimtelij ke ordening wordt tijdens een verga dering op dinsdag 13 september (aan vang 19.30 uur) om een advies ge vraagd over dit voorstel. Tijdens deze bijeenkomst kunnen ook bezoekers bezwaar maken tegen het voornemen van b en w. De kinderen konden zich ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de speeltuinvereniging Biggekerke uitleven m spelletjes, Tijdens de jaarlijkse keuringsdag van Vereniging Het Zeeuwse Melkschaap werden ook dit jaar weer goede resultaten behaald. MIDDELBURG De jaarlijkse keu ringsdag van de Vereniging 'Het Zeeuwse Melkschaap', zaterdag op het terrein van kaasboerderij Kwek- keboom aan de Prooijensweg in Mid delburg gehouden, leverde zowel bij de ooien als bij de ramlammeren goe de resultaten op. Zo'n zestig dieren werden voorgeleid aan de juryleden ing M. Westhuis en ing J. H. Lantinga. De keuring van de schapen is nodig om voor de nakomelingen plaatsing in het stamboek te verkrijgen. Kampioen bij de ramlammeren werd een dier van W. de Buck uit Middel burg, die ook het hoogste scoorde in de rubriek oudere ramlammeren en meerjarige ooien. In de rubriek jonge ramlammeren eindeigde een dier van de Veerenaar W. Koster op de eerste plaats. Mevrouw I. Kostense-Faas uit Biervliet kreeg een prijs voor het schaap met de beste uier. Aan het slot van een drukbezochte keuringsdag reikte voorzitter van de organiserende vereniging de heer C. Kostense de prij zen uit. De Vereniging Het Zeeuwse Melkscha- sasp heeft ruim zestig leden, verspreid over Zeeland en Zuid-Holland, België en Frankrijk. Vanaf de oprichting van de vereniging in 1984 is het aantal Zeeuwse melkschapen, dat toen maar gering was, opgelopen tot ruim twee duizend dieren. BIGGEKERKE - De speeltuinvereni ging Biggekerke heeft zaterdag haar 25-jarig bestaan gevierd. Voor de kin deren werden op het speelterrein spelletjes gehouden en gaf het komi sche duo Tweevoud in het dorpshuis een voorstelling. De heer P. Bimmel, die al 25 jaar het voorzitterschap van de vereniging vervult, werd extra in het zonnetje gezet. De vereniging telt volgens secretaris Jan Konraad ruim tweehonderd leden en is eigenaresse van een speeltuin aan de Valkenisseweg. Naast inwoners van VLISSINGEN - De zaalvoetbalcom petitie in het rayon Vlissingen gaat woensdag weer van start. Dit seizoen wordt gespeeld in vijf klassen, te we ten de eerste, tweede, derde, vier-A en vier-B. De wedstrijden worden ge speeld in de sporthallen Baskens- burg, Souburg en Zeevaartschool. Het programma voor woensdag, 31 augus tus en donderdag 1 september is als volgt: sporthal Baskensburg, Vlissingen, woens dag 31 augustus: 18.30 uur, Westkapelle 1- De Stoof 1 (1); 19.10 uur: Verenigde Spaar bank-De PZEM 2 (1); 19.50 uur: Concurrent J-Toma 2 (1); 20.30 uur: Provincie Zeeland- Uiterton (1); 21.10 uur: Vlissingen-PGV (1); 21.50 uur: PZEM 3-VPS 2 (4a). Sporthal Sou burg, woensdag 31 augustus: 18.30 uur Schinkel Assurantiën 2-FC Total (2); 19.10 uur: VPS 1-Van Ruiten Fruit 2 (2); 19.50 uur: DW 1-Delphi 2 (2); 20.30 uur: VAW 1-BW 1 (2); 21.10 uur: Haven van Vlissingen 1-Toma 3 (2); 21.50 uur: Roovers Sport 2-Uiterton 2 (4a). Sporthal Souburg, donderdag 1 sep tember: 18.45 uur Haven van Vlissingen 2- THC (3), 19.25 uur: SSVW-BW 2 (3); 20.05 uur: Westkapelle 2-VAW 2 (3); 20.45 uur: RCS 1-Windhoek (3); 21.25 uur: Hoechst Boys-Vanuus 1 (3); 22.05 uur: Delphi 3-Men- to (4a). Biggekerke maken ook veel toeristen gebruik van de voorziening. Het ter rein ligt langs de weg naar de duinen en is voor iedereen toegankelijk. Kon- raad vertelde dat de vereniging uit breidingsplannen heeft. Ze wil een aangrenzende lap grond aan de speel tuin toevoegen. Volgens de secretaris is dat nodig vanwege de veiligheid. „Anders blijft er steeds minder loop ruimte tussen de toestellen over", al dus Konraad. Voordat Tweevoud het podium van het dorpscentrum in beslag nam, hield burgemeester drs W. J. Plomp van Valkenisse een korte toespraak voor de kinderen, hun ouders en de overige leden. Hij stond even stil bij het ontstaan van de tuin, een kwart eeuw geleden. „Een groep mensen vond dat ook kin deren in Biggekerke recht hadden op een leuke speelplaats. Ieder kind op de wereld heeft dat recht. De straat werd MIDDELBURG Met veel plezier en groot enthousiasme begon zaterdag middag een groot aantal bewoners van verpleeginrichting Vijvervreugd in Middelburg aan een vaartocht op het Veerse Meer. Vanaf de Loskade in Middelburg ver trokken om precies te zijn 174 pupillen en hun begeleiders met de rondvaart boot Madeleine voor dit jaarlijkse uit stapje. De teleurstelling van een week eerder, toen een tocht met plezierjach ten door de harde wind niet kon door gaan, was gauw vergeten. Het werd een bijzonder plezierige tocht, waarbij talrijke hapjes en drankjes bijdroegen aan de feestvreugde. door de toename van het verkei steeds gevaarlijker. Daarom richttei heer Bimmel met medestanders vereniging op. De speelwerktuige werden zelf gemaakt en onderhol den". Plomp beloonde de voorzitt voor zijn inzet met een bloemstuk t een bordje van de gemeente. De burg meester besloot met de constaterin dat spelen ook buiten een speeltui mogelijk moet zijn. Hij pleitte daaroi voor veiliger straten die niet alleen I» domein van de auto zijn. Het wijkcomité Paauwenburg kon maandag 5 september bijeen in buut huis De Paraplu voor een openba vergadering. Tijdens de vergaderii zullen de verschillende werkgroep! verslag doen van hun activiteiten. Ve der staat het activiteitenplan voorst gend jaar op de agenda. De vergad ring begint om 19.30 uur. Burgerlijke stand VLISSINGEN Geboren: Xandra Chr. A. van di Schoor; Simone van Gimst; Eric Frul tier; Lygia K. Veira; Fleur Koole; Am Denaijere; Danny P. Pieters. Getrouwd: G. Groesser, 27 jr. en Si burgers, 28 jr.; D. A. Marckelbach, f' en J. E. Nieuwenhuize, 25 jr. Overleden: J. P. van der Kooij ëe' Geelhoed, 81 jr.; J. de Nooijer Roelse, 70 jr.; R. F. de Hooge, 78 jr.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 6