Voetballers Hoek herstellen zich van een matige periode Olympia wint eigen toernooi Braziliaan Senna is nu al onbereikbaar TERNEUZENSE BOYS KANSLOOS: 2-0 Paulien Verplanke wint Ladiesweek Tiola Uzendijke Oefenduels Scheldesport succesvol NA WINST IN GROTE PRIJS VAN BELGIË TERNEUZEN - In de reeks van oefenwedstrijden die dit week einde werden gespeeld bleef het aantal verrassingen beperkt. In enkele wedstrijden (zoals Philippine-Hulsterloo en IJzen- dijke-Nieuwdorp) werd wél opvallend gemakkelijk gescoord. Een tegenvaller was er voor Vogelwaarde, dat tegen VES'35 zou oefenen. De Brabantse derde klasser bleef zonder opgaaf van reden weg voor het duel dat in Boschkapelle zou worden gespeeld. Vogelwaarde kwam toen maar tegen het tweede elf tal in aktie: 1-1. Hoek-Terneuzense Boys 2-0 Breskens-Zaamslag 2-2 IJzendijke-Nieuwdorp 6-5 Hoofdplaat-Corn Boys 4-1 Philippine-Hulsterloo 6-3 Koewacht-Goes 0-4 Ria-Groede 4-1 Schoondijke-Sluiskil 2 6-4 PZC/ sportkrant MAANDAG 29 AUGUSTUS 1988 Een aanvaller van Zaamslag rukt op naar het doel van Breskens. ment. De D-junior Wilbert Murr leverde een uitstekende prestatie door de 80 meter in 11.00 winnend af te sluiten en met een sprong van 1.46 meter het hoog springen op zijn naam te schrijven. Jeroen Verschuren legde met een tijd van 13.4 beslag op de eerste plaats bij de 80 meter horden. IJZENDIJKE - Tennisvereniging Tio la uit IJzendijke hield afgelopen week voor de zesde keer 'Ladiesweek'. De dames speelden hun partijen in twee poules, zowel voor enkel- als dubbel spel. Uitslag: Enkelspel poule A; 1. Paulien Ver planke, 2. Gemma van Tiggelen. Poule B1 Rita Sudijn, 2. Marina Riemens. Dubbelspel poule A; 1. Gerdi Verhagen-Nelli Sassen, 2. Els de Brock-Paulien Verplanke. Poule B; 1. Rita Sudijn-Ria Thomaes, 2. Ceciel Blon- deel-Annemie van Parijs. TERNEUZEN - Het herenteam van Olympia heeft gisteren het eigen 'Vliegende Hollander' hockeytoer- nooi gewonnen. De Terneuzenaren versloegen in de finale Middelburg met het kleinst mogelijke verschil: 1- 0. Met dezelfde cijfers gingen de da mes van de organiserende vereniging in de finale onverdiend ten onder te gen het Engelse Hop Pickers. De tro fee voor het sympathiekste dames team, een antieke handnaaimachie, kwam in bezit van Leonidas. Met Olympia kreeg dit internationaal toernooi, waaraan 16 heren- en 11 da mesteams deelnamen, een sterke en terechte wiqnaar. Wim Siebum van het jeugdige Middelburg had dan ook geen moeite met het verlies. „Olympia was gewoon de sterkste en heeft te recht gewonnen." De Middelburgers namen al meteen na de afslag het heft in handen, maar echt verontrusten konden ze het gerouti neerde Olympia niet. Toen de rust dan ook met een dubbelblanke stand was aangebroken, gokten de meesten van de aanwezigen al op een overwinning voor de thuisclub. De technisch beste man uit de Olym- pia-ploeg, Hans Dieleman, stichtte na de hervatting met zijn uitstekende passes regelmatig paniek in de Mid delburgse verdediging, maar voorals nog bleven doelpunten uit. Dat veran derde in de achtste minuut van de tweede helft, toen Dieleman door een aantal uitstekende bewegingen zijn te genstanders op het verkeerde been wist te zetten en vervolgens Maarten de Heus een niet te missen kans bood: 1-0. Naar later bleek was die aktie voldoen de om binnen een week twee keer een intematioaal toernooi (vorige week won Olympia het toernooi van Rapide in Hulst) winnend af te sluiten. Trainer Frank Audenaerde, die de Ter neuzenaren voor het vijfde seizoen on der zijn hoede heeft, toonde zich dan ook erg tevreden na afloop. „Hoewel dit toernooi, zeker in vergelijking met vorige week, niet al te sterk bezet was, ben ik.gelukkig met de winst. Door dit succes gaan we met vertrouwen de competitie tegemoet." De eindstand van het tweedaagse toernooi: Dames: 1 Hop Pickers (Eng.), 2 Olympia 1,3 Oostende (B), 4 Vlissingen, 5 Middelburg, 6 Rapide, 7 Imperial College (Eng.), 8 Olym pia 2,9 Leonidas, 10 Brugge, 11 Knokke. He ren: 1 Olympia 1, 2 Middelburg, 3 Ouden bosch, 4 Rapide, 5 Olympia 2, 6 Oostende, 7 Hop Pickers, 8 Imperial College, 9 Forward, 10 Olympia 3,11 Knokke, 12 Heerlen, 13 Te- genbosch, 14 Vlissingen, 15 Leonidas, 16 HC Knudde. mmmAyrton Senna tijdens de huldiging die hij zondagmiddag onderging. Hoek speelde zaterdagmiddag tegen Temeuzense Boys beter dan het de laatste wedstrijden had gedaan, maar verzuimde lange tijd om het overwicht in doelpunten uit te drukken. Voor de rust kon de Temeuzense zaterdag der de klasser zich nog redelijk staande houden, maar na de hervatting domi neerde Hoek nadrukkelijk. Halverwege de tweede helft opende Peter Hamelink op aangeven van Eric Dekker) de score en in de slotfase maakte Jean-Pierre Hubregsen er 2-0 van. Remco van Keeken was met een schot tegen de onderkant van de lat nog het dichtst bij een derde Hoek- treffer. Breskens kon zaterdagmiddag op ei gen veld tegen Zaamslag opnieuw wei nig potten breken en kwam uiteinde lijk niet verder dan een 2-2 gelijkspel. Ronald Dekker schoot Zaamslag in de eerste helft naar 0-1, maar nog voor de rust bracht Michel de Ruysscher de stand weer in evenwicht. In de tweede helft duurde het tot acht minuten voor tijd vooraleer er op nieuw werd gescoord. Robbie de Muijck zette Breskens toen op een 2-1 voorsprong door een strafschop te be nutten. In de laatste minuut was het echter Ronald Dekker die met zijn tweede doelpunt de eindstand op 2-2 bepaalde. In een doelpuntijk duel won IJzendij- ke gistermiddag met 6-5 van derde klasser Nieuwdorp, dat kennelijk de naweëen ondervond van een kort verblijf in Limburg. Halverwege de wedstrijd was het 2-1 voor IJzendijke, dat vervolgens uitliep naar 6-2. Pas in de slotfase kon Nieuwdorp de achter stand tot één doelpunt terug brengen. Voor IJzendijke scoorden Johan van Leeuwe (3x). Frank Neve (lx) en Adrie van Haneghem (2x), voor Nieuwdorp Marien van de Gughte (2x), Adrie Bu- teijn lx), Ronald de Jonge (lx) en Ron de Vos (lx). Voor Hoofdplaat was er een regelmati ge 4-1 overwinning op afdelings twee- TERNEUZEN - Een aantal Zeeuws- Vlaamse voetbalverenigingen (zon der bekerverplichtingen) oefent mor gen (dinsdag) voor de laatste maal voor het begin van de nieuwe compe titie. Op het programma staan onder meer: Axel-Zaamslag (19.00 uur), Schoondij- ke-Cadzand (19.30 uur), AZW-Honte- nisse (19.00 uur) en Temeuzen-Hoofd- plaat (19.00 uur). TERNEUZEN - De D-junioren van Scheldesport zijn zijn zondag win naar geworden van een atletiekwed strijd in het Belgische Lokeren. De pupillen van de Temeuzense vereni ging eindigden op een vijfde plaats van dit sterk bezette atletiek-evene- de klasser Com Boys. Na 45 minuten spelen leidde de thuisclub met 2-1. Stanny Soulimans was met drie tref fers topscorer bij Hoofdplaat. Wemer Temmerman nam tussendoor de der de goal voor zijn rekening. Corn Boys (dat overigens al na vijf minuten spe len een voorsprong had genomen) scoorde tegen via Hamelink. Philippine liet zich op eigen veld aan vankelijk verrassen door Hulsterloo, maar won na een 2-1 achterstand bij de rust tenslotte nog met 6-3. Via Mario Vermeersen en een eigen doelpunt van Kurt van de Akker werd het eerst 0-2 vooraleer Paul Tjan Asem voor 1-2 zorgde. Na de rust waren het vervol gens Gerard Braam, Mario Seghers, Rpbert de Graeve en Paul Tjan Asem dié Philippine's achterstand ombogen in een 5-2 voorsprong. Davey Bleijen- berg (5-3) en Gerard Braam (6-3) na men de laatste twee goals van de wed strijd voor hun rekening. Evenals Sluiskil en Hoek versloeg ook Goes gistermiddag Koewacht met 4-0. Het nederlaagtoernooi ein digde niettemin in een overwinning voor Sluiskil, dat alle strafschoppen (vijf in totaal) benutte. Hoek werd tweede en Goes derde. Bij Goes was overigens Ronald Hoek man opnieuw de meest opvallende speler: Hoekman scoorde na de rust (die met 0-0 was ingegaan) een onver valste hattrick. Ronald de Krijger zorgde uiteindelijk voor 0-4. Op eigen veld was Ria gisteren Groede met 4-1 de baas. De ploeg uit Westdor- pe behaalde daarmee een regelmatige overwinning. Voor de rust scoorden Anton Dik en Philip Heijens 1-0 en 2-0 en na de hervatting werd het eerst 2-1 door Jan Belois vooraleer Anton Dik en Patrick Dhondt de score opdreven naar 4-1. Het duel tussen Schoondijke en Sluis kil 2 leverde zaterdagmiddag niet min der dan tien treffer op, zes voor Schoondijke en vier voor Sluiskil 2. Halverwege de wedstrijd leidde de thuisclub met 3-0. Voor Schoondijke scoorden Piet Bogaert, Luc de Smit (driemaal), Edwin Huijben en Frank Steijaert en voor Sluiskil 2 waren Ben nie van Leeuwen (tweemaal), Rico Mi- lazzo en Stanny van Overmeeren suc cesvol. Mark de Kunder Sluiskil) in aktie tijdens de finale van het toernooi in Axel Koewacht (hier in balbezit) verloor kansloos van Goes. SPA (RTR) - De Braziliaan Ayrton Senna kan zich gaan opmaken voor het feest dat hem als wereldkampioen in de formule 1 zal toekomen. Hij won gisteren op het circuit van Francor- champs zijn zevende Grote Prijs van dit jaar: die van België. En als in zo veel andere wedstrijden ging hij zijn stalgenoot Alain Prost voor. De strijd om de wereldtitel werd al sinds de derde wedstrijd beperkt tot de twee McLaren-rijders. Zondag gaf ook de laatste belager voor Senna zich gewonnen. Titelverdediger Prost zag na de winst van de Braziliaan geen mo gelijkheden meer zijn eerste plaats van vorig seizoen succesvol te verdedi gen. „Het is voorbij", stelde de Fransman berustend. „Ik moet de volgende vijf Grote Prijzen winnen en dan moet Ayrton ook nog eens slecht gaan rij den. Dat gelooft niemand, ook ik niet. Ik heb ook in deze wedstrijd alles ge probeerd, maar ik slaag er niet in Sen na te verslaan". Het verschil tussen de twee kempha nen is slechts drie punten. Dat komt vooral omdat Senna in het begin van het seizoen een keer zijn wagen niet over de finish wist te brengen. Hoewel hij zich de laatste weken supe rieur heeft getoond, wil de Braziliaan, eigenlijk als enige, (nog) niets van een wereldtitel weten. „Er is nog niets be slist," verklaarde hij na de winst op Francorchamps. „Ik voel mij niet gerust met Alain op de hielen". De Fransman hoorde de woorden van zijn stalgenoot glimla chend aan. „Ayrton krijgt met deze ti tel zijn terechte beloning. Hij heeft ook vorig jaar sterk gereden. Zijn wereld kampioenschap is een sieraad voor de autosport. Trouwens, voor ons beiden was het een fantastisch seizoen". In Spa bleef alles bij het oude. Ayrton Senna was zoals gebruikelijk de ko ning van de training. Voor de negende keer dit seizoen legde hij het oefen rondje het snelst af. Ook Prost zorgde weer eens voor een goede trainings- tijd. Het leverde hem de tweede start plaats op. Het begin van de race was verrassend. De Fransman had een beter begin dan zijn stalgenoot. Prost schrok mis schien zelf wel van zijn manoeuvre, binnen korte tijd had Senna de zaken weer recht getrokken. Daarna was het slechts een kwestie van 'hoe groot wordt het verschil'. Met Prost, die in het begin even last had van de Oostenrijker Gerhard Ber ger, liep de marge op tot dertig secon den. De andere coureurs reden slechts om de derde plaats. Voor de Ferraris was er alleen slecht nieuws. Berger en Alboreto kwamen niet over de eindstreep en de Brit Nigel Mansell, volgend jaar actief voor het Italiaanse merk, werd zaterdag opge- nomen in een ziekenhuis in Londen. Het niet goed behandelen van een aan- val van waterpokken blijkt gevolgen te hebben voor zijn lever. Een onder- zoek moet duidelijk maken of de Brit dit seizoen nog in actie kan komen De uitslag van de Grote Prijs van België: 1. Senna (Bra) McLaren 298,420 km in 1 uui, 28 minuten en 0,549 seconden; 2. Prost (Fraj McLaren op 30,470 seconden; 3. Boutse (Bel) Benetton 59,681; 4. Nannini (Ita) Be- netton 1.08,594; 5. Capelli (Ita) Marei 1.15,768; 6. Piquet (Bra) Lotus 1.23,628; 1. Warwick (GBr) Arrows 1.25,355; 8. op 1 ron de Cheever (Vst) Arrows; 9. Brundle (Wil liams); 10. Caffi (Ita) BMS; 11. Alliot (Fra) Larrousse; 12. Streiff(Fra) AGS; 13. op 4 rol den Johansson (Zwe) Ligier; 14. Palme (GBr) Tyrrell; 15. op 5 ronden Schneider (WD1) Zakspeed. Stand wereldkampioenschap: 1. Senna li punten; 2. Prost 72; 3. Berger (Oos) Ferrari 28; 4. Boutsen 20; 5. Alboreto (Ita) Ferrari en Piquet 16; 7. Warwick en Nannini 9; 9. Man- sell (GBr) en Capelli 6. Sluiskil scoort er op los in toernooi AXEL - Het traditionele toernooi van de voetbalvereniging Axel, aan de vooravond van het nieuwe seizoen, is dit weekeinde op overtuigende wijze door Sluiskil gewonnen. Tegen Clin- ge werd het gistermiddag in de finale 9-0. Omdat het de derde keer op rij was dat Sluiskil als eerste eindigde, kwam de zondag tweede klasser defi nitief in het bezit van het wissel- schild, dat door Axel beschikbaar was gesteld. Donderdagavond imponeerde Sluiskil al met een 7-2 overwinning op Axel zelf, maar gisteren in de finale tegen Clinge schoot de ploeg helemaal met schérp. Van Clinge bleef uiteindelijk dus weinig of niets heel: 9-0. Zestien treffers scoorde Sluiskil zo doende in twee wedstrijden en dat was precies de helft van het record aantal doelpunten (32) waarmee het toernooi dit jaar werd opgesierd. De finale had door het enorme over wicht van de latere winnaar niet veel weg van een verplicht duel, maar liet zich veel meer vergelijken met een spelletje tussen kat en muis. Sluiskil speelde de verdediging van Clinge met de regelmaat van de klok volledig zoek en moest bovendien niet eens alle kan sen benutten om een ruime overwin ning te boeken. Mark de Kunder was met vier doel punten opnieuw topscorer. Willy de Jaeger was goed voor twee treffers (waarvan één uit strafschop) en Paul van der Hooft, Gerard Maas en Ko de Jonge schoten elk één maal raak. Het duel om de derde en vierde plaat tussen Axel en Terneuzen leverd eveneens negen goals op. Met een 7-; overwinning herstelde Axel zich tege lijkertijd van de matige reeks van re sultaten in de voorbereiding tot m toe. De zwakte van Terneuzen werd al in di eerste helft afgestraft met treffers vai Mels Verhelst, Dick de Pooter en Erii Rijckaert. En na de hervatting waret het Dick de Pooter, Patrick Dankaer (tweemaal) en Cees Saman die de vooi sproing uitbreidden tot 7-0. Pas in di laatste fase van de wedstrijd kon Ter neuzen tegenscoren via Johnny vandi Velde en Peter Huls. De eindstand van het toernooi: 1. Sluiskil) Clinge 3. Axel en 4. Terneuzen. t

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 28